Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137601) Hasaggymeg válasza ivana (#137562) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137602) ivana válasza Fall-N (#137599) üzenetére


ivana
Ármester

nem rozsdásodik De rozsdásodik a cro-mo is, talán kicsit kevésbé.

nem nehezebb egy modern acél váz az aluhoz képest De nehezebb, nyilván azonos kategóriában. Szóval pl. ez [link] tuti könnyebb, mint egy olcsóbb decás outi, de tuti nehezebb még az én középkategóriás bringámnál is.

Az alu a sok feszültséget, ami éri "tárolja" és egy idő után elreped vagy törik. Semmi baja nem lesz az alunak, a korai aluvázak nem voltak a helyzet magaslatán a 90-es évek végén, de ez ma nem jellemző.

Amúgy, meg ha acél szóba kerül itt az cromo szinte mindig. Nekem volt cro-mo országútim, azért a mostani alu-karbon jobb. Illetve van két vintage montim azok full cromo, az egyik triplán húzott tange.

[ Szerkesztve ]

(#137603) Csokicsibesz válasza itouchfan (#137592) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Na örülök, hogy megtaláltad. Szerintem ehhez a részhez nem kell felső kategóriás, se enduró gép. Merevvel is simán lehet adni neki. Inkább a váltásra kell figyelni, hogy mindig legyen sebességed felmenni az emelkedőkön.

[ Szerkesztve ]

(#137604) AtisFace válasza itouchfan (#137592) üzenetére


AtisFace
csendes tag

Azt a Hárs-hegyi singletrack-et Dunkel fórumtárssal cyclocrossal is beadjuk simán.

(#137605) Fall-N válasza ZolkoW (#137565) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi a dugasz linket, itt Baján sehol sem kapni külön. Gondolom a 22.2-es mérethez is jó.

(#137606) Toobee


Toobee
veterán

Ezt a szépséget ma fotóztam nektek. Aki nem teker eleget a héten, azt áldja meg a jóisten egy ilyennel. Imikének külön ajánlom.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#137607) 6030D válasza Toobee (#137606) üzenetére


6030D
Ármester

És megbünteti a rendőr, mert nincs csengő...
A nyeregtáska a vázcsövön priceless.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137608) Ákkk válasza Fetz (#137597) üzenetére


Ákkk
addikt

Ez nem xcaliber 9 az tappered és a fejcső váz csatlakozása is más.Szerintem ez az bringa amit megnézel inkább egy specialized rockhopper vázra hasonlít.inkább régi belépő kategória trek marlin.
A villa meg rock shox recon tk silver solo air.
Az xcaliber 9 nagyon jó bringa ez a képek alapján is elég ramaty állapotban van és szedett vedett összeállítás.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#137609) itouchfan válasza Csokicsibesz (#137603) üzenetére


itouchfan
senior tag

Igen, ezért is írtam, hogy ma odacsaptam, mert fáradt voltam, vizsgáztam mostanában, meg tök először menten ott, meg ilyesmi. Az utána lévő gondolatmenetet már inkább általánosságban értettem, mentem már kövesebb, parább utakon, de mindig kicsit féltem a cuccot.

Egyébként nem értem, hogy korábban hogy nem láttam, jó hogy nem szúrja ki az ember szemét a tábla...
És sajnos még mindig dagonya van egy-két helyen, ahol agyagosabb a föld.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#137610) Hasaggymeg válasza 6030D (#137607) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az sem semmi,de képzeld el este,mikor felkapcsolja az mindösszesen...ööö...12 lámpát,meg felvillan az éjben a kábé összes fórumtárs által eldobált küllőprizma is,együtt a 2 keréken! :U ...na meg a szelepsapkákat se feledjük. :D

(#137611) Yahhher ...jééé,tényleg,ott az első sárvédőn. :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137611) Yahhher válasza 6030D (#137607) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"A nyeregtáska a vázcsövön priceless."
priceless még: a repcsi... ( ki találja meg? :-D )

Üdv B.

(#137612) Jester01 válasza Yahhher (#137611) üzenetére


Jester01
veterán

Épp akartam kérdezni, hogy az ott egy repülőmodell? :DD

Mire felkapcsolja a lámpákat reggel lesz (vagy az amit elsőnek kapcsolt fel lemerül)...

Jester

(#137613) Fetz válasza Ákkk (#137608) üzenetére


Fetz
csendes tag

Igazad van, most, hogy jobban megnéztem a felső cső és az "alsó cső" illesztését, teljesen más, mint az eredeti X-Caliber váz...
Ezért szeretem itt feltenni a kérdéseimet! :) :R

(#137614) IMIIKE1998 válasza Napfénysüti (#137600) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Érdekes, én meg azon gondolkozom, hogy lehet 52-es kéne. :D
Nekem amúgy viszonylag hosszú lábaim vannak a magasságomhoz képest, szerintem ez okoz gondot.

(#137615) Runner_fxr válasza Toobee (#137606) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Csodaszarvas! :D

(#137616) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#137600) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, pont ez volt még a gondom a canyonnal….hogy ezek a méretek passzolnak-e hozzám ha a Focus méreteid nekem is passzoltak? Mert a leírt Focus méretek az M-es vázé.....a canyon-hoz írt pedig az S-es váz méretei. És el nem akartam hinni mikor a canyon kalkulátora S méretet dobott ki nekem.....mikor a focus M éppen jó. 178 magas vagyok 84 belső lábhosszal

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137617) robee19 válasza Fetz (#137613) üzenetére


robee19
tag

Nem találtam olyan Marlint visszamenőleg aminek az alsó és felső csöve ne érne egybe a találkozásnál ...

(#137618) Ákkk válasza robee19 (#137617) üzenetére


Ákkk
addikt

Igazad van akkor kb 2015 ös superfly alu váz.
Az xcaliber 9 az elég jó alu váz az tuti nem ismerősnek 2016 van az sem ilyen.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#137619) 6030D válasza Ákkk (#137618) üzenetére


6030D
Ármester

[link]
21,5"-os váz, azért nem ér össze. A katalóguskép kb 17"-os.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137620) robee19 válasza 6030D (#137619) üzenetére


robee19
tag

Valóban. Rákeresve erre a méretre találni is lila színben képet róla.

(#137621) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#137554) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze lehet pontosítani a szavakat. Egész pontosan valóban compression damping (ez a befelé irányuló rugóút csillapítása), míg a másik a rebound damping, ami a visszaút csillapítás. Valóban a damping önmagában csak csillapítást jelent, amiért csak ezt a szót használva nem egyértelmű melyik irányú csillapításról beszélünk. Aki a damping alatt a vissza utat érti az se pontos, mint ahogy én is hiányosan használtam épp az összenyomásra.

Logikában szintén ugyanarról beszélünk, a csillapítás növelése (irány függetlenül) lassítja a felfüggesztés mozgását, tehát alacsony csillapítással gyors, adott esetben túl harsány, csillapítatlan a felfüggesztés. A finomság részben összefügg a sebességgel. Ha lassabb a felfüggesztés, akkor nincs ideje mindent kimozogni, reagál csak a reakció kisebb.

(#137622) cdl válasza xy.zsolt (#137616) üzenetére


cdl
senior tag

A Canyon pont 1 mérettel kisebbet ír, mint a többi oldal.
Nekem M-est a 183 cm, a feleségemnek XS-t 170 cm-el.
Szóval furcsa.

(#137623) Hasaggymeg válasza Ákkk (#137608) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tapered (téjpörd),vagyis kónuszos. ;) ...amúgy meg vázméretfüggő is lehet,hogy összeér-e a felső cső az alsóval a homlokcsövön,mert a homlokcső mérete is változ6 a kerékpár méretével,így kisebbeknél már nem fér el az általában ugyanolyan vastagságú vázcső.

(#137622) cdl ...én inkább a saját méretezést venném figyelembe,ugyanakkor a rajzból mindegyiknél kideríthető a felső cső hossz,ami irányadó lehet kérdés esetén.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137624) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#137616) üzenetére

Meg kellnézni a geo táblázatot, összehasonlítani a kettőt és a már meglévőhöz legjobban passzolót nézni a Canyonból. A méretkalkulátoruk csak egy ajánlás de eltérhetsz tőle nyugodtan. Nekem mondjuk pont jót ajánlott, igazából picit rövidebb bringa ideálisabb mint anno a Focus volt, szóval én ezért is döntöttem a Canyon által ajánlott S-es méret mellett.
Van egy kollégám aki valamivel magasabb nálam talán 180 cm lehet, neki amúgy M-es ajánlott az oldal és ugyanúgy Ultimate-et vett mint én (csak az patkófékes).

Més que un club!

(#137625) 6030D válasza Hasaggymeg (#137623) üzenetére


6030D
Ármester

Tapered = kúpos ;)

Rövid videó
Milyen szarul teker már a videó végén a harmadik gyerek. Szerintem offon volt. :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137626) G@ben válasza G@ben (#137591) üzenetére


G@ben
addikt

Újra felteszem a kérdést:
erről a táskáról van vélemény? Vagy akár a Klickfix rendszerről, hogy mennyire strapabíró? Főleg ez a nyeregcsőre rögzíthető változat érdekelne. Illetve az, hogy mennyire lötyögős, ugrálós a táska a fémvázon?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#137627) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#137624) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Te milyen magas vagy és mennyi az átlépő magasságod?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137628) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#137468) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel a képpel kellett volna kezdened. :P

#137606 Toobee: Ez fájdalmasan komoly.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137629) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#137627) üzenetére

173 cm magas vagyok és a belső lábhosszom ha jól rémlik 82 cm. De előbbiben nem vagyok teljesen biztos.

Més que un club!

(#137630) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#137629) üzenetére


xy.zsolt
őstag

OOOh akkor szerintem is neked nagy volt az a Focus!! És a barátod végül M-es canyon ultimate-et vett vagy S-est?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137631) itouchfan válasza Napfénysüti (#137629) üzenetére


itouchfan
senior tag

tök fura, olvasom itt, hogy 173 meg 170 centihez 81-83 cm belső lábhosszotok van, én meg 183 cm-vel van 85 cm-es... tök fura, hogy mekkora eltérések lehetnek, ezért is csalókák ezek a mérettáblázatok, így látatlanban.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#137632) flash-


flash-
veterán

hali

a merretekerjek.hu által megtervezett túrát melyik androidos programba érdemes betölteni használni ha navigálni akarok?melyik a legátláthatóbb, ajánlott program erre a célra?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#137633) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#137630) üzenetére

Ő M-est vett. :K

Amin meglepődtem az az hogy voltam bikefiten (Velencén) ahol lemértek és a gép azt dobta ki hogy a Focusból az M-es jó nekem. Pedig én magam is azt gondoltam utólag hogy az S-es jobban passzolt volna hozzám. Sőt ha most venném azt a modellt akkor S-est választanék. Mondjuk az volt az első outim és nem éreztem amúgy nagynak.

Itt van a sajátom meg a kollégáé egymás mellett:

itouchfan: ezért érdemes minden adatot jól lemérni mert egyénenként eléggé eltérhetnek a test arányok. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#137634) Runner_fxr válasza sebgutkopf (#137621) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem kötekedni akartam, csak félreérthető volt amit írtál. :)

A finom mozgás azért alapvetően befolyásolja a teló működését, csillapítását. Mai napig nem tudtak olyan szintű levegős villákat csinálni mint a régi (2000-es évek eleje), minőségi rugósok, nyílt olajfürdős csillapítással. Már ami a finom mozgást illeti. És azok a villák tényleg mindent kimozogtak, ha lassan mentél akkor is és ha gyorsan akkor meg pláne. Sajnos a súlyuk ma már nem versenyképes, ezért kihaltak ezek a konstrukciók, de én a mai napig visszasírom azt a finom működést, amit egy régi RS psylo, vagy egy Marzocchi shiver, bomber tudott.

[ Szerkesztve ]

(#137635) Hasaggymeg válasza 6030D (#137625) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igazad van. :W
Te vagy az? Hátbadrónoztak. ;]

(#137631) itouchfan...mivel seggünk nem acélból van,meglehetősen nehéz pontos belső lábhosszat mérni.El tudom képzelni,hogy nem nyomtad be azt a mércét a fájdalom határáig,mintha szinte rajta ülnél...legalábbis én úgy olvastam helyesnek.A nyilvánvaló különbségek ellenére is ott simán összejöhet további néhány centi.

(#137633) Napfénysüti...tipikus izzadt zsebből előkapott,párás lencse fotó. :DDD

(#137628) Tothgera30...ezt is neked készítettem,ott szorongatom a nyeregtáskát a hónom alatt.:DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137636) szkink válasza xy.zsolt (#137616) üzenetére


szkink
aktív tag

Látom nagyon elmélyültél a méretek tengerében ezért megosztom veled ;] én egy 21"-os CUBE-ot használok ami L-es,a magasságom 178cm és 82cm az átlépőm :Y :D nagyon jól elvagyok vele túrázás és hobbi felhasználás szempontjából ;)

(#137637) Hasaggymeg válasza szkink (#137636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

187/92-el ugyanaz. :DDD ...ja és 45-ös lábbal,amiről az jut eszembe,hogy mindig csodálkoztam azt hogyan nem veszik figyelembe...vagyis a lábméretedet,mikor egy 42 és 46 lábméret között több mint 4 cm különbség van. :F

(#137638) StLui ...zasszonyt kell megkérni,minimum 20 év házasság után,mikor már mind1 neki is. ;]

(#137639) 6030D...,sőt,ezt a pillanatot elkapni egy méréssel lenne az igazi :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137638) StLui válasza Hasaggymeg (#137635) üzenetére


StLui
veterán

Egy nagy, de vékony könyv élét kell magad alá vágni ütközésig, na annak atetej kiadja a méretet, csak kell segítő, hogy ne legyen finomkodás ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137639) 6030D válasza Hasaggymeg (#137635) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, emlékszem is rá, hogy ott zizegett.

StLui: el kell menni a Duna-partra, korlátot a láb közé véve felülni rá. Ott nem lesz csalás. ;] Aztán megmérni, mennyire van lent a sarkad.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137640) szkink válasza Hasaggymeg (#137637) üzenetére


szkink
aktív tag

Hmmm érdekes nem,ha nincs lehetőség próbálni eléggé elbizonytalanodik a legtöbb ember ha megnézi a gyártók által ajánlott méreteket,nekem 42,5-ös lábam van,hogy miért nem veszik figyelembe a láb méretet,lehet nem annyira fontos :U

Amúgy egy jó lidlis állvány :D kis kiegészítéssel és asszonyi segítséggel talán megfelel az átlépő méréséhez (most jutott eszembe)

[ Szerkesztve ]

(#137641) bringasisti válasza szkink (#137640) üzenetére


bringasisti
őstag

Állítható a nyeregcső, nyereg, kormány

BENEFON DELTA--------N8

(#137642) Hasaggymeg válasza szkink (#137640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fontos kell legyen,hisz minden tapasztalt kerékpáros ugyanoda teszi lábát a pedálra,becsatolva meg pláne,így nem is értem ezt a sarkos dolgot,hisz a lábfej mérete számít tulajdonképp,senki nem hajt a sarkával.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137643) FireKeeper válasza ZolkoW (#137541) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tök random tegnap a metrópótlon pont láttam egy fickót az utcán egy Silex-en. Frankón nézett ki, nem volt messze annyira ortopéd kinézete a fejcsőnek mint képekről tűnt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#137644) szkink válasza Hasaggymeg (#137642) üzenetére


szkink
aktív tag

(#137641) bringasisti: Ez így igaz.

Lehet annak idején egy Brit tudósokból álló csoport :DDD méréseket végzett és ezt állapították meg,majd elterjedt és ezt használja az aki elhiszi hogy így jó :))

(#137645) flash- válasza StLui (#137638) üzenetére


flash-
veterán

próbáltam már könnyvel, távolságmérőel, segítővel, 10ből 10x más méret jött ki...

de ezeken a bike fittingen úgy tudom lézeres mérés van, hátha ők pontosabban mérik?

alpinbike-nak is van, és csak 5000, most már tervezek menni mert venném az outit:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#137646) Hasaggymeg válasza flash- (#137645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lézerrel? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#137647) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#137633) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem most hallok először a velencei bikefitről fura dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137648) xy.zsolt válasza szkink (#137636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mivel coll méretet adtál meg gondolom nem outi CUBEod van. A montim nekem 18.5"os amiről mondták, hogy a felső határán vagyok. Azt mondta az eladó anno, hogy pont annyival kisebb az L-től, hogy a terepen ez jól jön majd....így is volt

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#137649) StLui válasza flash- (#137645) üzenetére


StLui
veterán

Könyvet úgy kell hogy falhoz állsz és a könyv egyik oldala a falnak nyomva, hogy biztos vízszintes legyen a teteje, azért nagyon nem jöhet ki más méret, egy csontnak ütöd a könyvet

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#137650) ZolkoW válasza FireKeeper (#137643) üzenetére


ZolkoW
őstag

én még csak képen láttam, de többször láttam gnómnak, mint nem gnómnak - ebben szerepe lehet annak is, hogy gondolom ennél a váznál is nő a fejcső mérete a vázmérettel, a kisebbek jobban néznek ki.. Első kormánybeállításom -szerintem átlagos fejcsőhosszáságú a bringa- nekem olyan volt, hogy nekem még szokatlanul mély, miközben a rendes outisok esetén kb ott van a felső fogás, ahol nekem most az alsó :P A Silexnél viszont kb. nem is tudnám ennél lejjebb tenni a stucnit, igaz, hogy most felfelé áll, az is sokat emel.
Majd szép fokozatosan.... de fizetésnap lévén azért most rendeltem egy pár Sportcontactot, 37-esben :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.