Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#45601) Enzolord válasza #43783936 (#45600) üzenetére


Enzolord
addikt

CSak az a baj, hogy jobban szór, ha nem látod a célt, legalább is én úgy vettem ki..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#45602) Angel1981 válasza #43783936 (#45600) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezzel szerintem Ő is tisztában van, úgy értette, hogy kb. még fél másodperc kellett volna a betöltésre - nézd csak meg a korábban linkelt videót. ;)

(#45603) Simulacrum válasza Bingisz (#45578) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ugyanígy vagyok én is. Eddig minden nemzetek csatájából győztesen kerültem ki, pedig voltam már franciával is benne.
A legutolsó rettentő izgalmas volt. Német vs. francia. Mi a németekkel T10-ben rengeteg JPZE100, ellennél szemben 7 Batchat. A térkép Westfield volt. 2-3 tankunk maradt a végére, éppen csak nyertünk. Ha Batek együtt jöttek volna mindannyian, akkor szerintem megnyerik. 5-2-ben jöttek. 5-en a med útvonalon 2-en pedig fent spotoltak a saját TD-iknek.
Nekem nem rossz a tapasztalatom eddig, még azok is izgalmasak voltak, amikben nagyon nyertünk.

(#45604) Diarmand


Diarmand
senior tag

A lámpa villanása és a spottolásod köz ugye 3 sec telik el. Na már most, ha bokor mögül kiszednek, de nem látod azt aki kilőtt csak ő téged, akkor előfordul olyan, hogy a kilövésed után, a füstölgő roncsod fölött villan a lámpa (ha a három sec letelte előtt szednek ki)?

[ Szerkesztve ]

(#45605) #43783936 válasza Diarmand (#45604) üzenetére


#43783936
törölt tag

Simán. Ha oneshotol valaki, aki pont azt a bokrot leste és várta hogy felspottolódj.

(#45606) Diarmand válasza #43783936 (#45605) üzenetére


Diarmand
senior tag

Jól sejtettem. Akkor nálam bebuggolt az a kurva hatodik érzék, mert a meccs elején kétszer villant, utána viszont egyszer sem, még akkor sem mikor full fedezékből kimentem és meglőttek vagy amikor ketten is rám ugrottak (és nem, nem voltam végig spot alatt). Háromszor néztem meg a replayt és nem hittem a szememnek, először azt hittem csalnak, de nem hiszem hogy lehetne csalni, szal hiába meresztettem a szemem, csak nem villant a lámpa :W

[ Szerkesztve ]

(#45607) diegho válasza Diarmand (#45606) üzenetére


diegho
nagyúr

Végig spotolva voltál. Ilyen egyszerű.

(#45608) #43783936 válasza Diarmand (#45606) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én nem bízom meg teljesen benne, mert volt amikor már a kezdőkörben felvillant valamiért.

(#45609) ddt500hu válasza Smutz (#45550) üzenetére


ddt500hu
veterán

Azt nem tudom de most két csatában lőttem 1200dmg felettit ellenséges 7-8-as hevy tankba a G.W. Panther-el. 8.10-ben 1X volt ilyen!!! :F

(#45610) diegho


diegho
nagyúr

Két T69 Ace: replay replay

Motor nincs meg rá, bár az sem fog nagy változást hozni, egy kis mozgékonyság nem lenne rossz még pluszba, de akkor már OP lenne.

(#45611) Mister_X válasza #43783936 (#45608) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én meg Malinovkán a meccs indulta után kaptam telibe egy meglepetéscsomagot (50% hp mínusz), azt hittem, hogy valamelyik csapattársam volt vicces kedvében, de ellenfél lőtt meg.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45612) Diarmand válasza diegho (#45607) üzenetére


Diarmand
senior tag

Ennek teljesen ellentmond több dolog is. ITT a replay meg lehet nézni. Miután beálltam a házhoz, vártam amíg leesik a spot, majd figyeltem a másik épület túloldalán lévő IS7-et, nem villant semmi, majd valahol a 12. perc környékén kiálltam teljesen a ház mellé a bokorhoz és ha ekkor spotolnak, akkor olyat belémbasz az arty, hogy csak lesek. Több, mint egy percig ott álltam, de semmi. Senki nem lő rám, sem szemből a házaktól, sem az erdőből, sehonnan. Kijjebb fordulok, erre abban a pillanatban odakúr a felderítetlen IS7, visszahúzódok, nincs lámpa.
Asszem eztuán jönnek rám ketten is, és még ekkor SEM villan a hatodik érzék, sem amikor percekkel később kilőnek.
Hol voltam én végig spot alatt? :U

(#45613) sebijani1982 válasza Mister_X (#45611) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Malinovka-n aki betölt már csak poénból is átlő, mert hátha a tömegben betalál. Plusz általában mindig van egy -két rush-er, aki felspottolja az ellen hasonlóan gondolkodó tagjait.

Ezért szokás általában hátrafelé mozdulni azon a pályán.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#45614) diegho válasza Diarmand (#45612) üzenetére


diegho
nagyúr

Sokszor mondtam, hogy az alapokkal legyetek tisztában. Megnéztem a replayt vagyis 16x sebességen kb fél percig néztem és már tudtam, hogy mi a helyzet. Nem fogom elmondani, hogy miért nem villant a lámpád. Ennyi csatával tisztában kell lenned ezzel, sőt már 3k csatával is tisztában kellene lenni ezzel. Ez annyira alap dolog, hogy inkább nem is mondom mennyire, mert sértődés lenne belőle.

Ha lehet többiek is nézzék meg, hogy szerintük miért nem villan a lámpa és írják le! Aki tudja pirospontot kap!!!

Na már el is árulták... pedig ez egy jó teszt lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#45615) nyunyu válasza jano_77 (#45562) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikor 1 dolgot jelöltem be - 15m spot kört -, akkor is feltett pl xvm mappát meg még egyebeket....minek? :F

Mert a gyari alap minimapra nem lehet rajzolni, mig az XVMere igen?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45616) Simulacrum válasza Diarmand (#45612) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Szerintem elég nagy probléma az, hogy aki a lámpást gyújtja az nem él. :DD
A parancsnokodat rögtön kilövik az elején, onnantól ne várj lámpát, mert csak ő tudja ám ezt.

(#45617) Diarmand válasza diegho (#45614) üzenetére


Diarmand
senior tag

LOL :D
Na erre nem számítottam :DD Kösz. Még jó, hogy nem gyakran lövik ki a bosst és emiatt a fontosabb emberekre tartogatom a gyógycsomagot, de akkor erre is figyelni köll.

[ Szerkesztve ]

(#45618) Simulacrum válasza mrszitya (#45574) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Érdekes, hogy T7-ben a németek talán a leggyengébbek. Most volt egy T7-es összecsapásom. A mi oldalunkon velem együtt 5db E-25, az ellen orosz volt. Esélyük sem volt. Azt se tudták honnan lövünk, nagyon egyoldalú volt. Gondolom a sok gyenge Tigris játékos miatt lehet mégis ilyen rossz a német T7 statisztika.

(#45619) munnergep válasza joergie (#45596) üzenetére


munnergep
senior tag

köszönet!

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#45620) #43783936


#43783936
törölt tag

Találós kérdés:
Ha valakinek 32000 csata után 2700-as a teljesítménye, akkor miért reportol mert csaló vagyok, ha egyszer én full hp-ról leépítem a Cromwelljlét a Matidia IV-emmel? :F

Ami a poén, végig goldskúlóval lőtt rám, amiből háromszor talált be és vagy tizet mellémszórt. :C

Én kis nyomi, ha 6-os csatába kerülök Cromwellel, akkor csak arra hajtok, hogy meglegyen a Nagy kailber plecsni. Aranylőszert nem is viszek hozzá, mert teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#45621) vhw válasza Simulacrum (#45618) üzenetére


vhw
addikt

Milyen jellegű pálya volt?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45622) Simulacrum válasza diegho (#45614) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Bocs, nem akartam elrontani a játékot, még a te beírásod se volt itt mikor válaszoltam. Nem is akartam megnézni a replayt, mert általában emiatt nem szokott égni a lámpa, de aztán láttam, hogy itt is ez a szituáció.

vhw: Prokhorovka, de nem a bokros út miatt győztünk, ugyanis teljesen jól gondolták, hogy ne arra menjenek, de ettől függetlenül a lyukakból is kiszedtük őket. A nagy rof nagyon erős.

[ Szerkesztve ]

(#45623) Bingisz


Bingisz
addikt

Nem felejtettem el a Matilda screeneket, csak nem játszok velük. Viszont pár egész jó kört azért sikerült már menni velük:



A szovjet matilda egy fokkal gyorsabb, de az sem egy sebességbajnok, viszont a BP az valami kegyetlen...
A szovjetnek van 14! fok gun depressionja, de cserébe gyalázatosan kevés az átütése. A BP-nek viszont vészhelyzetre ott a 180 penes APCR, ami azért elég jó.

Viccesen sz@r mind a két tank, de nem bántam meg, hogy megvettem őket. :DDD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#45624) Enzolord válasza Bingisz (#45623) üzenetére


Enzolord
addikt

Én is megvettem a Szovjetet, mert hát ugye akciós volt, és akkor már hogy a viharba ne, de még nem sikerült kipróbálni..:)
Milyen, mennyire lehet farmolni vele, és mennyire fun a tank?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#45625) #43783936 válasza Bingisz (#45623) üzenetére


#43783936
törölt tag

Grat! :C
Nekem csak az orosz van.
Az a gáz vele, hogy az aranylőszer a kv-1-nek még az oldalát se viszi át.
Ezt a kínos apróságot leszámítva elég kellemes. :)

Enzolord 700 hp körüli sebzésel simán lehet 25000 nettó körül zárni vele prémmel.

[ Szerkesztve ]

(#45626) Máté94 válasza munnergep (#45575) üzenetére


Máté94
addikt

Nem is olyan nagy baj az, sokkal hatékonyabb vagy, különben is egy állat FV304-el együtt.

(#45627) Dr_Syrex válasza #43783936 (#45625) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Pedig átviszi az oldalát, és az elején belőhető a gyengeponton keresztül is, márha nem vagy tőle túl messze :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#45628) #43783936 válasza Dr_Syrex (#45627) üzenetére


#43783936
törölt tag

Általában a hasát szoktam lőni, ha azt nem tudom, akkor megpróbálom megkerülni, vagy meghagyom a többieknek.

(#45629) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Bejön egy 2 fős kis szakasz, direkt blokkolnak 2 métert se tudok tenni. Írásra semmi reakció, egyiket kilövöm a másik folytatja - belelövök: 1 óra kick. Az ilyen tetűhinta effektus ellen mi a .... lehet tenni??? Bejön és provokál, játszani ne tudjak. Már bocs.

bullseye: Miért, mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

(#45630) bullseye válasza bazsi83vp (#45629) üzenetére


bullseye
addikt

Eredetileg segíteni akartam, de aztán feltűnt a szóhasználatod, és úgy döntöttem, te túl jó vagy ahhoz.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#45631) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Ehhez azért kell tehetség. :Y

(#45632) mrszitya válasza Simulacrum (#45618) üzenetére


mrszitya
senior tag

Csak a konkrét tankokra vonatkozó statokat nézve, a játékban valószínűleg tier 7-ben a T29 egyszerűen jobb/hatékonyabb tank, mint a Tigerek vagy az IS (legalábbis csapatban, az 1 vs 1 mindig más tészta).
Mint tudjuk, az amerikaival jól lehet "hulldownozni" a jó ágyúsüllyedés és a kemény torony miatt, vagy például a Tiger-t egyáltalán nem lehetetlen felgyújtani a frontjának megfelelő pontját lőve, stb.

vBAddict stat - csak egy pár adatot emelnék ki:

T29 / Tiger I (P) / IS
* kiosztott átlagseb: 956.2 / 839.6 (831.0) / 778.4
* bekapott sebzés: 992.6 / 1,256.6 (1,184.0) / 1,049.3
* átlagkill / csata: 0.8 / 0.7 (0.6) / 0.6

(Data for this statistics is based on 2.05 Mio public random games of the last 30 days with 61.40 Mio tanks participated. Effects of premium accounts, daily and event bonuses have been removed.)

(#45633) diegho válasza mrszitya (#45632) üzenetére


diegho
nagyúr

Alapvetően a tigrisnek kellene nyernie a tier7-et, de mivel a tigris játékosok 90%-a "csak játszik", ezért nem ez a helyzet.

(#45634) DaveNo1 válasza mrszitya (#45574) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szép statisztika, és tükrözi is kb. a realitást: tier5-6-ban amerikaik nagyon erősek a t49-hellcat miatt, tier8 a legkiegyensúlyozottabb szint, tier10-ben viszont a németek nagyon op-k a különféle e100 variációknak köszönhetően, főleg a "no comment" wt auf e 100 miatt... :U

You are not prepared.

(#45635) Laci2277


Laci2277
senior tag

Miért van az, hogy néha 8, 9, 10-es szintű tankok közé berak 1 vagy 2-es szintűeket a normál csatákban? :F

(#45636) Mogyesz75 Pont most volt benne részem, egy E100 cseppet neki tolatott és annyi lett az egyiknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#45636) #43783936 válasza Laci2277 (#45635) üzenetére


#43783936
törölt tag

Azért mert valamelyik féleszű beviszi őket szakaszban.

(#45637) Dr_Syrex válasza Laci2277 (#45635) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Hacsak valaki nem szándékosan hoz be ilyen tankot szakaszban, akkor ilyen eset nem fordulhat elő. :U

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#45638) Zolee_70 válasza Laci2277 (#45635) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nem rakja, de beviszik....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45639) Pete55555 válasza Laci2277 (#45635) üzenetére


Pete55555
addikt

Miért van az, hogy 8-9-10-es tankokkal játszol, és erre nem jössz rá magad? :U

...Szeretem leracsniztatni...

(#45640) dfsz34 válasza diegho (#45633) üzenetére


dfsz34
őstag

"de mivel a tigris játékosok 90%-a "csak játszik", ezért nem ez a helyzet."

Nem értem ezt, ilyen alapon a T29 játékosok is csak játszanak, csak éppen szétszedik a tiger hordát. Pl volt 14-14 T29-Tiger csatám, vesztettünk 6db T29-t az összes ellen kilövése során.XWM alapján 49%, teljesen jól kiegyensúlyozott csatában, úgyhogy arra sem lehet kenni.

(#45641) Mister_X válasza Enzolord (#45624) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én a BP-t vettem meg, nem csalódtam. Nagyon karaj gépezet, nekem bejön.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45642) vhw válasza DaveNo1 (#45634) üzenetére


vhw
addikt

Ez felettébb különös...
Hosszú hónapokig... éveikg olvastam, hogy a német tankok, főleg a 10-esek mennyire életképtelenek... mennyire nem tényezők.
Most szinte naponta ennek ellenkezőjét lehet olvasni... Miközben a Maus maradt olyan amilyen... az E100 nem változott szinte semmit, a JgPz E100 első pillanattól fogva egy mindenki által lesajnált TD volt, az E50M-et is csak pár fan merte nevezni kifejezetten jó tanknak, legtöbbeknek csak "meh". A papír Leo újfent nem és nem is volt egy "must have" tank.

Az utóbbi időkben egyedül a WT E100, volt az ami kilógott a sorból - csupán egyetlen típus.

És akkor hirtelen a németek kollektíve erősek lettek T10-ben? Ekkorát fordult volna a világ?

dfsz34: a Tigris előnyös tulajdonságait (magas rof & pontos, nagy átütésű ágyú combot) random játékos nem tudja kihasználni (ugyanakkor a gyengéit sem tudja kompenzálni)
A T29 ehhez képest sokkal "felhasználóbarátabb" kevésbbé tapasztalt játékosoknak is.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45643) #43783936 válasza Pete55555 (#45639) üzenetére


#43783936
törölt tag

Az előbb belefutottam egy magyar kv-1s szakaszba.
Még tomatónak is nyomik voltak pedig mindhárman 10000 csata fölött voltak.
Kijelentették, hogy ők nem harcolnak, mert mindhárom tank stock.
Voltak olyan balekok, hogy elhitték nekem, hogy arra is jár xp, ha csak eltalálják az ellen tankját, 100 méternél közelebbről, ha pedig 50 méteren belül vannak, akkor még annál is több jár. ;]

2 percet nyertek nekünk, és mire elhullottak, mi is leirtottuk a környéküket.
Legalább ennyi hasznuk volt. :)

(#45644) mrszitya válasza diegho (#45633) üzenetére


mrszitya
senior tag

Azért mondom azt, hogy van igazság abban amit írsz, mivel szerintem a Tigrist elsősorban a neve miatt, a T29-et meg az adatai/statjai miatt választják sokan. Aki meg stat/adatlap/replay alapján választ, általában jobb játékos is. Szóval valószínűleg tényleg ügyesebb egy cseppet a T29 játékosállománya.

Ettől függetlenül @dfsz34 érve is jó: "Nem értem ezt, ilyen alapon a T29 játékosok is csak játszanak..." :)

(Szerk.: na jó, a HP és a ROF miatt is igazad lehetne. :D)

[ Szerkesztve ]

(#45645) sith7 válasza mrszitya (#45644) üzenetére


sith7
nagyúr

Szóval valószínűleg tényleg ügyesebb egy cseppet a T29 játékosállománya.

Nem kell ügyesebbnek lenni, a T29 - re nem kell annyira vigyázni, mint a Tigrisre

(#45646) fradi81


fradi81
veterán

ha már magyarok :)


[M-A-K] MAGDI ANYUS KÉMEI!
'Felvételi kritériumok nincsenek, pusztán annyit kérünk hagyd a másikat játszani, kulturáltan próbálj kommunikálni, ne zaklasd a másikat, ne légy erőszakos, ha az nem akar valamit. '

carlson77
Account created 10.09.2012
Position: Recruiter...

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#45647) Dr_Syrex válasza vhw (#45642) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Mármint arra gonoltál, hogy a tapasztalatlanabb, gyengébb képességű random játékos nem tudja megfelelően kezelni a Tigrist?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#45648) Bingisz válasza fradi81 (#45646) üzenetére


Bingisz
addikt

:U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#45649) mrszitya válasza sith7 (#45645) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hát ezzel azért vitatkoznék kicsit. Az alja a T29-nek is papír a fronton, ha nem rejti az ember...

(#45650) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

IS-7 lőszerrekesz Hussss!!!! :DD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.