Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#46451) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Csak unalmas mindig IS-3-ak és 50 100-ak ellen harcolni. Nekem nem igazán jön be, érdekes. Sokkal jobban szeretem ha különböző tankok jönnek ellenem. Minden térképen kb. van egy rush taktika, sokszor foglalással dől el egy csata. Szóval nem annyira jön be.

Jól indul a reggel. Megdőlt a legtöbb xp-s köröm, de érdekes módon még mindig nem tudták a WG-nél megcsinálni, hogy az alap xp-vel számoljon és ne a prémiumossal. Az is hihetetlen, hogy megint milyen tankkal döntöttem meg. Olyannal, amit végig szidok. Nem szeretem ezt a tankot, de most kijött vele a lépés. Sose szoktam killt kérni, sose, de most mivel éreztem, hogy ez top kör lesz megkértem a T49-et hagyja meg nekem az artyt, persze nem tette. :((

T-34-1 1833 XP

(#46452) Mister_X válasza Simulacrum (#46451) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ennyire rossz lenne a T-34-1, hogy szidod? Ki akarom fejleszteni az IS-2 mellé, hogy haladjak a kínai med ágon is. Type T-34-gyel már nincs nagyon energiám menni, pedig az 59-16 is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46453) Angel1981 válasza olcsii (#46445) üzenetére


Angel1981
veterán

De frankón! :D

(#46454) #43783936 válasza Mister_X (#46452) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nem olyan rossz az, a nagy ágyúval komoly meglepetéseket lehet néha okozni, bár a végén én is örültem amikor megváltam tőle.
A T-34-2 viszont kellemes kis vas. :)

[ Szerkesztve ]

(#46455) [HUN]Dani válasza Mister_X (#46452) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Szerintem egy nagyon frankó kis gép. Kellően mozgékony, az ágyúja sem olyan vészes, bár elég lassan szűkül.

magyarsrac

(#46456) Jolet válasza #43783936 (#46454) üzenetére


Jolet
őstag

ízlések és pofonok ugyebár
én pont ebben a percben adtam el sűrű imádságok közepette, mert olyan szar volt
meg se veszem a wz120-at amíg nem lesz annyi szabad xp-m hogy normálisan fel legyen szerelve

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#46457) Bingisz válasza Jolet (#46456) üzenetére


Bingisz
addikt

Ezért kell először a heavy ágat kihúzni.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#46458) jano_77


jano_77
nagyúr

Elég jól néz ki :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#46459) Jolet válasza Bingisz (#46457) üzenetére


Jolet
őstag

az már rég ki van
de kell a 120-ra 45 ezerért közepes ágyú aztán a torony 23500 és csak utána tehetem fel a meglévő ágyúkat

és ott van még a nagy motor meg a lánc is

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#46460) Bingisz válasza Jolet (#46459) üzenetére


Bingisz
addikt

A közepes ágyú kihúzható a WZ-132-n, a top motor meg a kilences heavyn. Ha a light és heavy ágon mész, akkor csak a lánc és a torony kell.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#46461) #43783936 válasza Jolet (#46459) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nálam a lánc szokott az utolsó lenni, addig megteszi a bolti is.
Az utolsó előtti pedig a motor.

(#46462) joergie válasza Mister_X (#46452) üzenetére


joergie
őstag

Én is rühelltem az elején. aztán elkezdtem bújni. odacsipegetni, nem magamra vonni a figyelmet, és azon kaptam magam, hogy a legtöbb átlagdmg-et nyomtam ki vele a tier7eseim közül. gundepression az nincs, nem mondom hogy nem is kell, de nem arra kell játszani. jó vas az, csak próbálkozni kell megtalálni a játékstílusát. támadás min 200m-ről(túl messziről azért ne, nem túl pontos az ágyú), vagy 0m-ről(toronypáncél/alacsony hull kihasználása), a kettő közti távolságot meg azért elég gyorsan teszi meg takarásban. passzív spotra is érdemes szerintem felkészíteni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#46463) Sanya válasza Bad Pritt (#46437) üzenetére


Sanya
nagyúr

más-más földrész nem hihető, mert nagy ping mellett nem feltétlen tud magas rátát tartani.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46464) jano_77 válasza #43783936 (#46461) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon sok tanknál nem tudod megúszni, hogy a láncot fejleszd ki utolsónak, hacsak nem veszel rá 500K-ért azt a plusz teherbírást segítő akármit. :F :U Nem biztos, hogy ér annyit.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#46465) Jolet válasza Bingisz (#46460) üzenetére


Jolet
őstag

utálom a spottereket nem megyek arra az ágra
a 111 jól megvolt a nagy motor nélkül is
végülis tök mindegy mikor szopik az ember

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#46466) myckey válasza Jolet (#46465) üzenetére


myckey
veterán

pedig mind a wz 131 mind a 132 nagyon fun gép
a 132 még inkább
59 16 kissé nyögvenyelős de bele lehet jönni
132 mahinát tuti megtartom

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46467) Simulacrum válasza Mister_X (#46452) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Jó camo, alacsony felépítés, pattogós torony. Ezek mind jó és szép dolgok, de az ágyúszűkülés nekem megszokhatatlan. Olyan homályokat lő, hogy hihetetlen. Még az ágyúkitéríthetőség se zavar, csak ez a lassú célzás borít ki. Én azt szeretem egy med tankban, hogy menet közben lövök, na ezzel azt nem lehet, vagyis lehet de max egy hegyet találsz el vele, nem egy tankot.

(#46468) #43783936 válasza jano_77 (#46464) üzenetére


#43783936
törölt tag

Rászánom azt a félmillát, megéri.
Amikor kifejlesztem, akkor pedig leveszem a boltit.
Van olyan bolti felfüggesztésem, ami már a negyedik takomon van fent.

(#46469) Jolet válasza jano_77 (#46464) üzenetére


Jolet
őstag

nekem van 2 fajta is, szerintem megéri, ha felcuccolva tudsz kezdeni egy tankkal és nem kell 20 ezret összekaparni stock tankkal a láncra

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#46470) jozefgucci1 válasza Jolet (#46456) üzenetére


jozefgucci1
addikt

+1 Nekem még 9K xp kell a T34-2 be de addig én sem veszem meg amíg nem jön össze elég free xp . Sajna én nem húztam melette a IS2 ágat így nekem teljesen stock állapotban jön a boltból.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46471) Joe-T


Joe-T
tag

Akinek van T-44-e milyen taktikát érdemes alkalmazni és milyen képességeket a legénységnél fejleszteni?

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46472) Bad Pritt válasza Joe-T (#46471) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem volt.
Mivel elég rövid maga a tank, 8-as csatákban lehet vele sidescrapelni, nem fogják beütni, de leginkább flankelni érdemes, nagyon gyors és még a legnagyobb nehéztankoknak is tud meglepetést okozni.
Érdemes kihasználni azt is, hogy pontos az ágyúja, bár az átütése nem nagy, de azért távolról is lehet vele aprítani ha éppen ahhoz van affinitásod.
Összességében szerintem érdemes olyan helyekre állni, ahonnan oldalba tudod lőni az ellenfeleket, Himmelsdorfon pl lentről meglövögetni a dombon harcolókat vagy fordítva, Enszken a szélső peronról belőni a házak között harcolókat, a legtöbb pályán van ilyenekre lehetőség.
Legénységi képességeknek javítás mindenképp, T-54 majd 4mp alatt fogja üösszeszedni a láncát, létszükséglet tehát, commandernek még mehet ugye a hatodik érzék, töltőnek mindenképpen kell biztonságos elhelyezés (T-54-en nagyjából a második lánctalp görgő mögött van a lőszerrekesz, ha nem figyelsz eléggé mindig el fogják lőni, T-44-nél is fennáll ez a veszély asszem).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46473) Jolet válasza Bad Pritt (#46472) üzenetére


Jolet
őstag

amikor még megvolt a t-44-em gyakran egylövésezték szemből akár egy IS-el is

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#46474) #43783936 válasza Jolet (#46473) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nekem is megvan, de elég frusztráló hogy minden 4-5-ik csatában valaki oneshotol.
Arról nem is beszélve, hogy rendszeresen T10-be dobál

(#46475) sith7 válasza Joe-T (#46471) üzenetére


sith7
nagyúr

Megéri végigtolni, a T54 majd kárpótol mindenért :K
ja, és a a 100 mm - es ágyúval használd, ne a 122 - essel :N

(#46476) Angel1981 válasza jano_77 (#46458) üzenetére


Angel1981
veterán

Jaj de széééép! :B
Mi ez? :D

(#46477) zsolthee válasza Angel1981 (#46476) üzenetére


zsolthee
senior tag

re-modellezett IS-7

(#46478) jano_77 válasza zsolthee (#46477) üzenetére


jano_77
nagyúr

talált süllyedt...nagyon jól néz ki ;]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#46479) #63761920 válasza sith7 (#46475) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia megszeretném kérdezni,
a KV-1es ágrol akkor érdemes át nyergelni a T-ágra?

(#46480) sith7 válasza #63761920 (#46479) üzenetére


sith7
nagyúr

Én először kitoltam a heavy vonalat, és csak utána kezdtem el a med - et, javaslom neked is ezt :R

(#46481) Angel1981 válasza zsolthee (#46477) üzenetére


Angel1981
veterán

Huhhh! Hát igen alaposan átszabták! :)
Csak ilyen lesz majd a jövőben?

(#46482) Joe-T válasza Bad Pritt (#46472) üzenetére


Joe-T
tag

Köszönöm az infót! Nagyon tetszik a tank mozgékonysága! Most a Bia-ra gyúrtam rá először, de utánna megfogadva a tanácsot a szerelésre, hatodik érzékre és a biztonságos elhelyezésre fogok rámenni!
Igaz, még csak a T-43 végén járok, de mindenképpen infót szerettem volna kapni, hogy merre érdemes a 44-el elindulni. A T-54-re csillog a szemem! Nagyon jó, mozgékony mednek tartom! Eddig csak zömmel nehéz tankokkal mentem, de néha agyf@szt kapok a lassúságuktól! Most a med irányvonal a cél és abból is az orosz T-54!
Akkor a T-54-et érdemes hintáztatni egy kicsit amikor lőnek rám? Mennyire mennek rá az ellenfelek a lőszerrekesze ellövésére?

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46483) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Egy haszna van ennek a WT E 100-nak: mivel 6-ot lő, az acélfal felét odaadja kapásból, ha E3-mal megyek és rám mer tárazni. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46484) #43783936 válasza #63761920 (#46479) üzenetére


#43783936
törölt tag

Szerintem a t-34-nél kezdj.
Mire magasabb szintre jutsz, addigra a legénység is hozzáedződik a csatákhoz némi skillel. :)

(#46485) Joe-T válasza sith7 (#46475) üzenetére


Joe-T
tag

Igen a T-54 a cél! :K
Köszi az infót a stukival kapcsolatban! Szépen átüt a 100-as löveg azon a szinten vagy ott már a gyenge pontokra kell menni?

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46486) bullseye


bullseye
addikt

T44-hez kötelező a vizes lőszerrekesz.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#46487) Bingisz válasza Angel1981 (#46481) üzenetére


Bingisz
addikt

Dehogy. Ez valami orosz modder ocsmánysága. Modként be lehet rakni a játékba.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#46488) Joe-T válasza bullseye (#46486) üzenetére


Joe-T
tag

A biztonságos elhelyezés nem váltja ki a vizes lőszerrekeszt?

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46489) bullseye válasza Joe-T (#46488) üzenetére


bullseye
addikt

Ráfér akár mindkettő is, de ha eddig nem arra gyúrtál, szerintem nem éri meg váltani csak a T44-re, T54 már messze nem annyira pukkanós

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#46490) Angel1981 válasza Bingisz (#46487) üzenetére


Angel1981
veterán

(#46491) joergie


joergie
őstag

Ez az a pókerben, amikor full house-od van, és pókerrel behúzzák előled a potot :DDD

Na ezt csinálja utánam valaki. na mindegy, egy kék wn8as platoon volt ellenünk, nálunk 2 kék wn8 és 3 3k wn8as unicum :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#46492) Bad Pritt válasza Joe-T (#46482) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van, aki tudja, hogy hol kell lőni, de a legtöbben csak véletlenül eltalálják, mikor gyanútlanul oldalasan állsz nekik.
Néha érdemes hintáztatni, erre majd úgyis ráérzel, de a toronyra kell leginkább támaszkodni, az igencsak masszívra sikerült, 10-es td-k sem képesek legtöbbször beütni.

(#46489) bullseye: Én megtartottam a T-54-et nagyjából ugyanannyiszor lövik el a lőszerrekeszt, viszont robbanni kevesebbszer szokott, mint az előd (bár azért megesik). Nálam alap a képesség a töltőn az elhelyezés, úgysincs más értelmes dolog amit kaphatna, a tankról meg nem szívesen szedem le a verti stabot vagy akár a célzásgyorsítót. Mondjuk én nem is a kis átütésű ágyúval használom, szóval a célzásgyorsító helyére mehet akár egy vizes lőszertartó is.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46493) Joe-T válasza Bad Pritt (#46492) üzenetére


Joe-T
tag

Elöl is elég kellemesen döntött a páncélja, de jól gondolom, hogy szemtől-szembe nem nagyon érdemes vele emberkedni?

Töltőnél nem érdemes azt a képességet választani amikor azonnal be tudja tölteni a másik típusú lövedéket? Amikor egy WTE-100-al összefut az ember akkor a sima péncéltörő lövedék gyengébben sebez mint a repesz-romboló!

[ Szerkesztve ]

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46494) csapee válasza Joe-T (#46493) üzenetére


csapee
senior tag

Nem hiszem hogy azon a 100hp-n sok mulik a troger ellen.

Csapee

(#46495) Bad Pritt válasza Joe-T (#46493) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez relatív, sok mindentől függ. Volt, hogy egy rosszabb játékos T34-ben ülve nem ütött be háromszor, pedig az az ágyú azért 246mm-t bevisz, máskor T32 200-as penje elég volt. Én azt mondom, hogy ha látod, hogy nincs a másik a helyzet magaslatán, raptorkodd be, mert arra a legalkalmasabb a T-54. Bemenni elé/mellé/mögé és szétpötyögtetni, közelről nem tud rendesen becélozni, a toronyról úgyis pattan, kétségbeesik, nem figyel, stb. Erre ideális, nagy mamlasz tankok van, hogy nem is látnak le rá, ha közvetlenül bemész melléjük (pl Maus).
Másrészről meg nagyon nagyon rövid tank, a tornya pedig ugye masszív, szóval nem kell nagy ívben, vagy hosszan kimenned egy házfal mellől oldalazva, hogy lőni is tudj, szerintem emiatt ideális side scrape-re (persze nem egy Object 268 ellen, de ideális esetben ilyenkor az oldala a 10-es heavyk lövedékeit is lepattintja).
Összességében tényleg sokoldalú gép, vele egyszintű nehezekkel ki lehet állni 1v1-ben, ha meg tudod őket zavarni, medekkel simán el lehet bánni, kisebbeknek a rémálma tudsz lenni, a nagyokat pedig meg lehet lepni. Gyors, kicsi, remek torony, mindkét ágyú nagyon jó rá, szóval ki lehet választani melyik illik inkább stílusodhoz, egyetlen hátránya tényleg az, hogy a lőszerek hülye helyen vannak és vigyázni kell rájuk, de ezt meg lehet szokni. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46496) sith7 válasza Joe-T (#46485) üzenetére


sith7
nagyúr

gyenge pontokra, tier 9 -10 -nél szemből max. gold - dal, de az se az igazi :(
mindenképpen oldalról kellene próbálkozni

(#46497) jano_77 válasza Angel1981 (#46490) üzenetére


jano_77
nagyúr

Csak én nem látom, hogy az adott akció mit is fog tartalmazni? Még csak sejthetőleg is!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#46498) Joe-T válasza sith7 (#46496) üzenetére


Joe-T
tag

Kerülöm a gold használatot! (tudom-tudom benne van a játékban, de nem szeretem használni, mert könnyen mínuszosba megy a kör vele!) Akkor marad az oldalról vagy hátulról meglepés! Most is azt a taktikát követem, hogy a csata elejét kivárom és megnézem, hogy miként áll fel az ellenfél és kihasználva a lehetséges gyengébben védett területeket, megpróbálok beosonni! De ez még csak a T-43-al!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#46499) Djuree


Djuree
félisten

kövi top of the tree-ről már lehet tudni vmit?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#46500) Joe-T válasza Bad Pritt (#46495) üzenetére


Joe-T
tag

Köszönöm, ez nagyon részletes leírás volt a tankhoz! Megfogadom!
Csigaszemet vagy távcsövet érdemes majd rátenni látótáv növelésre? Vagy inkább ezt hagyjam mert messzire nem olyan pontos a lövege vagy inkább ez egy támadó tank amivel ha lehet rá kell mászni az ellenfélre?

[ Szerkesztve ]

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.