Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) zoli03 válasza bunddog (#50598) üzenetére


zoli03
őstag

A sima réz 0,6 €, ha rámész, kiírja a termékleírásnál, hogy 10 pieces. Szerinted venne valaki egy sima réz küllőanyát majdnem 200 Ft-ért?
A fekete alu 2,8 €, szintén 10 darab. Így hasonló ára van, mintha itthon vennéd. Ha egy darab lenne ennyi, akkor két 36 küllős keréknél több, mint 60e Ft lenne csak a küllőanya :) .

Fekete küllő+ezüst anya nem lenne jó?

(#50602) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#50600) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gyárilag full SLX volt, attól azért jobb. Kivéve az agyakat, azok SLX-ben is ütik a szintemet, és QR12-nél nincs annyi törés, mint XT-nél. Semmi bajom a Meridával, pusztán túl van árazva, de só mi szó, a Big Nine Lite széria nagyon adja.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50603) zool1


zool1
őstag

(#50604) DIEGO15 válasza zool1 (#50603) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nálam nem hoz be semmit.

(#50605) zool1 válasza DIEGO15 (#50604) üzenetére


zool1
őstag

Most már jó.

[ Szerkesztve ]

(#50606) bunddog válasza zoli03 (#50601) üzenetére


bunddog
tag

Az se lehet rossz. Látni kéne egyet hogy milyen.

Amit néztem ott csak 1 piece volt, de ahogy írtad is a 10db-ra az szinte már az itthoni ár.

(#50607) #16729600 válasza bunddog (#50606) üzenetére


#16729600
törölt tag

Srácok ez a gumidarab,mint mobiltelefon univerzális tartó [link] szerintetek ér valamit? Mindenki el van dőlve tőle,hogy milyen jó,de én valahogy nem tudok hinni egy ilyen befőttes gumi rögzítésben.Használ valaki ilyet? Szerintetek? :)

(#50608) parkr válasza #16729600 (#50607) üzenetére


parkr
őstag

ha elég szorosan van rajta a kormányon akkor jó lehet.
érdekes cucc.

(#50609) cseter


cseter
tag

Használ valaki Force ray usb első lámpát? Most vettem egyet, városon belül kell,érdekelne a tapasztalat?

(#50610) #16729600 válasza parkr (#50608) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hmm több is veszett Mohácsnál, berendeltem egyet Amazonról 10 EUR, ki kell hogy próbáljak egy ilyet, max megy a többi kacat közé, ha szar. :)

(#50611) Because válasza #16729600 (#50610) üzenetére


Because
őstag

mondjuk kipróbálhattad volna 2 befőttes gumival is... szerintem álló helyzetben megtartja a telót, csak meg ne mozdulj a bicóval :D

hmm habár lehet a teló súlya már el fogja mozdítani

[ Szerkesztve ]

(#50612) #16729600 válasza Because (#50611) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát mondasz valamit. :D Bár ezeken a videókon [link] olyan stabil, mint a vasbeton titán ötvözetes vasalással. :Y :))

(#50613) Because válasza #16729600 (#50612) üzenetére


Because
őstag

az csak jó ha beválik, de én még a 15000-es telóm is félteném ilyenben :N

(#50614) albert8


albert8
addikt

Rock shox villák karbantartására tudtok valakit? szervizelni kellene úgy néz ki sajnos...
Főleg keleten lenne ideális.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#50615) Zsianett válasza cseter (#50609) üzenetére


Zsianett
tag

4500 egy 16 Lumen fényáramú lámpáért elég sok szerintem. nekem legalábbis nem érne meg ennyit egy Li-Po meg az USB-s töltés.

(#50616) Zsianett válasza TayRol (#50585) üzenetére


Zsianett
tag

Ha nem kopottak betétek le teljesen, akkor kiveszed a őket, alapos tisztítás féktisztító spray-vel, majd azonnal szárítsd le levegővel, vagy egy erős tüdővel. Azután a tárcsát is alaposan illik lepucolni.. A nyerget is érdemes, mivel ott is el lehet szennyeződve, ami visszakerül a betétek közé. Ezután gyengébben fog majd egy ideig, de felfékeződés után jónak kell lennie.

Még tiszta kézzel is kerülendő a féktárcsa érintése, főleg ha forró, a kezünkön lévő zsír azonnal ráolvad, több taperálás után el is rontva a fékhatást. Sokszor az is gond, hogy az agyból karbantartás után kiszivárgó feles zsír a meleg tárcsán szépen kikúszik a tárcsa küllőin keresztül a fékfelületre a centrifugális erő miatt, és előidézi a csikorgást. Féktárcsát és környékét illik mindig tisztán tartani, és néha egy-egy nagyobbat fékezni.

(#50617) ivana


ivana
Ármester

Hogy lehet leszedni egy oda gyógyult kazettát? Egy sikattyú+lánc illetve a szerszámon méteres erőkar két kulccsal kombóval nem tudjuk megoldani, valószínűleg valaki idióta módon húzta meg (nem rozsdás). Melegíteni kellene?

(#50618) Runner_fxr válasza Zsianett (#50615) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ebben a kategóriában az infini jó választás. 80lumenes a lava, ami egy pöttöm, usb-s lámpa. Ez már igen jó láthatóságot tesz lehetővé és korom sötétben az utat is világítja valamennyire. A super lava 300 lumenes, az már szinte bárhova elég. 7000 ezer a lava és 13 körül van a super lava. Ezek minőségi lámpák, nem velotech, solar storm és társai, bár 1000-2000 lumen papíron, de a rögzítésük minőségük már hagy némi kívánni valót maga után, és ormótlan nagy mind a kettő, kábellel meg külön aksival.

(#50619) razzorr


razzorr
őstag

Velotech 40literes túratáska beszámolója következik, ha esetleg érdekel valakit valamikor.
1hetes túrán vett részt a táska, fullig pakolva.

Felcsatolása,tartása: nem tépőzáras hanem pántos, kicsit féltem tőle, mert jobban szeretem az erős tépőzárat. Ez talán az egyetlen hátránya a táskának, hogy kicsit nehéz felrakni, de ha fent van, atom stabil, még a vonatos 450km-es zötyögést is bírja felakasztva a bringán. Levétel sokkal könnyebb. Nem lötyög oldalra még akkor sem, ha aránytalanul volt benne a súly.

Pakolhatóság: nagyon jó. Nekem a két nagy oldalrekesz volt a kedvencem, szinte mindent elnyelt, amit csak beletettem. A felső lezippzározható (külön táskaként is használható) nagy rekesz kiválóan alkalmas szépen összehajtogatott-vasalt ruhák szállítására is (pl.ing, póló...). A többi kis rekesz is nagyon hasznos, és nem is olyan kicsik.

Egyéb praktikum:fényvisszaverő tapaszok, feltehető vállpánt, víztől is jól védett zippzárak, amelyek kis húzókával is el van látva, hogy könnyebb legyen felnyitni. Egyik se szakadt le, pedig nem kíméltem :)

Hátrány:kissé macerás felrakás, bár gyakorlással rövidül a részidő, én naponta szedtem le és tettem fel, a végén már játék volt feltenni. Sajna nincs rajta hordozó fogantyú, az alsó részen sem, ha levesszük a felső táskarészt.

Összegezve: Jó "kis" táska, az árát bőven megérte, bár hogy milyen lesz a tartóssága, azt majd az idő megmondja. 10/9,5

[ Szerkesztve ]

(#50620) vendingo válasza razzorr (#50619) üzenetére


vendingo
veterán

Merre túráztál?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50621) cseter válasza Zsianett (#50615) üzenetére


cseter
tag

Nekem mint mondtam városon belül kellett,azon kívül van egy petzl tikka plus 2-es fejlampam amit hasznalok,ha sötétebb helyre tévedek, tehát a kérdésem az volt van e tapasztalat,nem az hogy drága, vagy gyenge vagy nem jó ár érték arányú

[ Szerkesztve ]

(#50622) bandus


bandus
veterán

Intersportban nezzetek korul, egesz jo learazasok vannak peldaul ruhazat teren, es az akcios arakbol is lejon meg tiz szazalek.
Zefalrol, mint markarol tudtok valamit? Megvehetem a minipumpajukat nyugodt szivvel?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50623) razzorr válasza vendingo (#50620) üzenetére


razzorr
őstag

Balcsi, vándortúra.

(#50624) Tothgera30 válasza albert8 (#50614) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Janóhoz vidd be (Bringakirály), full szerviz 20-30k körül megvan. Amúgy egyszerű mint a faék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50625) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Létezik olyan első prizma ami jól néz ki? Kaptam a bringához egyet, de ezt akár hogyan teszem fel ritka ronda.

(#50626) Because


Because
őstag

na megvolt a mai "hegymászás" a leereszkedés érdekes volt gyalogösvény, mindkét oldal szakadék sziklákkal, volt ahol inkább a nyakamba vettem a bringát :D de imádom ezt a Kilimanjarot, bárkinek ajánlom :K

[ Szerkesztve ]

(#50627) JackFeryll válasza DIEGO15 (#50625) üzenetére


JackFeryll
őstag

csak a reflexcsíkos külső :D az viszont nincs 23mm-ben csak 25-ben abból is ritka (pl conti grand prix 4000S II-ből van), inkább szélesebb méretekben kapni. (mivel máshol nem biztos hogy agyonbüntetnek ha sportolsz sportgéppel)

(#50628) DIEGO15 válasza JackFeryll (#50627) üzenetére


DIEGO15
őstag

Az első fehér prizmára gondoltam, de ezt elfelejtettem odaírni. :)

(#50629) Hasaggymeg válasza #16729600 (#50610) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos megtartja,csak gondolom nem lesz hosszú életű,1-2 év,mert az uv megesz minden műanyagot.Sigma nagy varázsló az ilyen gumis rögzítésben.

(#50620) vendingo...tegnap,~4000km után, állítottam a bal pedálom hézagolásán is,mert elkezdett pattogni. Nem nagy ügy,de most így már mindkettőn csökkentemen kellett,mert a kotyogás nagyobb volt a tűréshatárnál.Kíváncsi leszek tiedet is kell majd finomítsd.Amúgy megvizsgálva egyértelműen látszott a kotyogás.

(#50625) DIEGO15...szerintem nincs.Az egyedül ami nekem nincs is...és láthatósági mellény! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50630) JackFeryll válasza DIEGO15 (#50628) üzenetére


JackFeryll
őstag

reflex matrica valahogy vágva ?

(#50631) Because válasza DIEGO15 (#50628) üzenetére


Because
őstag

készítettél már fotót a bringádról? kíváncsi vagyok :)

(#50632) anorche1


anorche1
őstag

Na megvolt a kékesicsúcstámadás. Díjat nem, de tapasztalatot szereztem. Ugyan azt a hibát itt is elkövettem, mint általában az összes versenyen, hogy túl tartalékolom magam, nem mentem elég nagy tempót, nem fáradtam eléggé el. Majd jövőre.
De jó érzés volt, hogy a olcsó áruházi decathlonos bicómmal rengeteg több százezres bicót előztem meg 2500ft -os lidlis mezben, míg más 10-15 ezres mezben tekert. Plusz kiállva nem is tekerhettem, mert a szarrá nyúlt lánc a kopott soron ugrik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#50633) bandus válasza anorche1 (#50632) üzenetére


bandus
veterán

Miert volt jo erzes? Mi koze az ember teljesitmenyenek az anyagi lehetosegeihez?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50634) Because válasza anorche1 (#50632) üzenetére


Because
őstag

itt a burzsuj közösségi PH-án nem szabad ilyet írni, de tudom milyen jó érzés ez :B

(#50635) kacsyx válasza #16729600 (#50607) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem gondold meg, hogy akarod-e a telefonod a tűző napra kikötözni... :)
5 perc alatt úgy fel fog forrósodni, hogy kiírja órajelet csökkent a túlélése érdekében.

(#50636) DIEGO15 válasza Because (#50631) üzenetére


DIEGO15
őstag

Egyelőre, csak ezekkel a szobai képekkel szolgálhatok.

(#50637) Because válasza DIEGO15 (#50636) üzenetére


Because
őstag

annyira nem vad mint a gyári fotón. viszont kényelmesnek tűnik, jó lesz ez túrázni :)

[ Szerkesztve ]

(#50638) rétisün válasza DIEGO15 (#50628) üzenetére


rétisün
veterán

én fényvisszaverő matricát tettem a fejcsőre, mivel outin nem tudtam máshogy megoldani a prizmát, az első fék miatt...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#50639) imyourfriend válasza bunddog (#50598) üzenetére


imyourfriend
őstag

Minőségében változik, a tiéd 0,6€-ért 1 darab küllőanya. zoli03 meg úgy mondta hogy van pl: 10,20,40 stück alá írva és azért drágább az árucikk.

(#50633) bandus: Teljesíteni lehet anyagi háttér nélkül is, amit anorche1 írt az erre jó példa. Persze nem lehet tudni, hogy az illető akit megelőzök egészségügyi gondokkal kűzd e, esetleg adottság hogy lassabban kerekezik vagy csak nem szentel annyi időt rá mint az aki őt megelőzi. Éppen ezért, ha verseny van ritkán nézem hogy milyen gépe van a másiknak.. mit foglalkozzak vele, a saját dolgaim illetve ritmusom fontosabb. :) Valamint ha az ember egy könnyebb, magasabb kategóriás géppel megy az jobban segít a táv minden mozzanatában, adottságoktól és fizikális valamint mentális állapottól függetlenül. :R

(#50640) DIEGO15 válasza Because (#50637) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nekem nagyon bejön. Jobb mint amire számítottam. Fura is, hogy minden ismerősöm dicséri. :D

(#50638) rétisün

Köszönöm, ezt is próbáltam már, az még rondább mint a prizma, legalábbis ezen a bringán.

(#50641) Zsianett válasza cseter (#50621) üzenetére


Zsianett
tag

A 70 Lumenes fejlámpa sem sok, főleg nem terepre. Azzal maximum finoman lehet menni, a részleteket nem lehet kivenni. Én is helyedbéli vagyok, múltkor voltam egy nemrég nyílt boltban, a Bush-nál, ott volt egy bivaly lámpa (kb 1000 Lumenre mondta a srác), na az durva volt. A Blackburn Super Flea-m gyertyafény volt mellette. Azt hiszem 8K-ért adja a szettet.

(#50642) DIEGO15 válasza Zsianett (#50641) üzenetére


DIEGO15
őstag

cree ledest kell venni, annál jobb nem hiszem, hogy van

(#50643) Zsianett válasza DIEGO15 (#50642) üzenetére


Zsianett
tag

Abból azért sok féle van, abban ha jól emlékszem XM-L volt.

(#50644) Hasaggymeg válasza anorche1 (#50632) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vettél volna te is legalább 3000 forintos Aldis mezt és máris jobb helyezést értél volna el! Amúgy meg szerencse,hogy ugrik a sorod,mert még megnyerted volna! :))

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50645) csabicska válasza Zsianett (#50641) üzenetére


csabicska
senior tag

Akire hivatkoztál a lámpa ügyében, megtudnád adni az elerhetőségét?
1000 lumen
Köszönöm.

-Galaxy S20 - The best-

(#50646) cseter válasza Zsianett (#50641) üzenetére


cseter
tag

Nekem a 70 lumen elég és ez tényleg 70 lumen,persze nem csapatva mint az őrültek,de nekem elég(finoman :D )az 1000lumen durva lehet,városi használatra meg egyenesen veszélyes,volt több fajta cree ledes lámpionom aminek durva fénye volt de mindig levillogtak meg ette a naftát mind az állat :K

(#50647) #16729600 válasza kacsyx (#50635) üzenetére


#16729600
törölt tag

Majd veszek rá hővédő csempéket a NASA tól. :)

(#50648) vendingo


vendingo
veterán

Az összes biciklis nadrág olyan, hogy a párnázás a zacsiig tart? Kicsit fura volt amikor felvettem, mintha besz.rtam volna. Ez normális, mind ilyen?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50649) cseter válasza DIEGO15 (#50636) üzenetére


cseter
tag

Szép a bringád?gratulálok,sok sok kilómétert vele!Amúgy a váz mérete jó?

(#50650) Normi™ válasza Because (#50634) üzenetére


Normi™
őstag

Nem unod még?Most komolyan keress fel egy jó pszichológust,rád férne.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.