Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) Tomi_Sci válasza MineFox54 (#50720) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Most az egyik bringámon egy 530-hoz hasonló Tektro van (Merida felülnyomás) és kicsit nehéz középre állítani, de utána teszi a dolgát, nem hajlik meg ilyesmi. Régen amikor még V-fékek voltak, a Single Digit 7 volt a tuti, ahogy nézem az 5 sem különbözik sokban. Nekem SD 7-es volt FR-7 karokkal, Rim Wrangler betétekkel, harapott mint annak a rendje ;)

(#50744) rétisün: Jobbulást! :(
Bringának lett baja?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#50752) MineFox54 válasza Tomi_Sci (#50751) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor szted 530 vagy SD? 530-hoz hasonló Tektro van az öcsém bringáján, elégedett vagyok vele, de nagyon dícsérik az Avidot, és fel akarom újítani a trekkingem :)

(#50753) Tomi_Sci válasza MineFox54 (#50752) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én az Avidot venném ;) Arra figyelj, hogy az azonos árú Tektro-khoz már sarus fék jár, itt meg egybeöntött. A 7-eshez jár csak Rim Wrangler.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#50754) cseter válasza MineFox54 (#50741) üzenetére


cseter
tag

Szia nekem van az egyik kerómon, avid single digit5 fék fr5 fekkarral,szerintem az egyik legjobb ár érték arányú v fék a piacon,konnyu merev nem bánod meg ha ilyet veszel sőt, olvass róla teszteket mindenki dicséri veszel hozzá valami jó fekbetetet és frankó, nekem valami 3tonusu cserélhető betétes van rajt,kiraly,egy szó mint száz a tektro felejtős vegyél avidot

(#50755) MineFox54 válasza cseter (#50754) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem nagyon tetszik a tektro, és eléggé nagy fékereje van. 30-ról megálltam 0-ra (elsőfékkel) 50cm-n belül, úgy hogy a bringa felállt 20 fokban :Y

De ahogy nézem testbiken, ebből avid lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#50756) krx21 válasza MineFox54 (#50755) üzenetére


krx21
nagyúr

:F
Itt valami nem stimmel...

(#50757) MineFox54 válasza krx21 (#50756) üzenetére


MineFox54
őstag

Tényleg így volt, bár inkább 75 cm volt az :). ( esetleg a szögre +-3° nagyon rosszul becslek, szem-beli rendellenesség miatt ) Hozzá kell tenni, nem vagyok egy nehéz darab, fiatal koromnál fogva (~50kg)

Külső gumira mit mondtok? 26"-os kéne, slick, és lehetőleg schwalbe,de lehet conti is. max 5777ft +-8,888% :P

[ Szerkesztve ]

(#50758) cseter válasza MineFox54 (#50757) üzenetére


cseter
tag

Hidd el nekem az avid sd5 -el is fejre tudsz állni,nem nagyon van ellenfele v fekben,es Marha könnyen beallithato, és ez tényleg párhuzamosan húz, ennyi

(#50759) MineFox54 válasza cseter (#50758) üzenetére


MineFox54
őstag

ok, avidot fogok venni, már csak kíváncsiságból is.

(#50760) cseter válasza MineFox54 (#50759) üzenetére


cseter
tag

Na végre :):)

(#50761) MineFox54 válasza cseter (#50760) üzenetére


MineFox54
őstag

külsőre tudsz vmit?

normi:

gondolkodtam abban is, de az már sok pénz lenne a keretemhez képest. főleg hogy ahhoz kellenének új fékkarok is.

[ Szerkesztve ]

(#50762) Normi™ válasza cseter (#50758) üzenetére


Normi™
őstag

Csak a hidraulikus felnifék,de az ugye más kategória.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50763) cseter válasza MineFox54 (#50761) üzenetére


cseter
tag

Mennyit szansz rá, hol hasznalnad,stb
Normi01 igen csak sima v fekrol volt szó

[ Szerkesztve ]

(#50764) MineFox54 válasza cseter (#50763) üzenetére


MineFox54
őstag

5800 ft-t kb. de kicsit lehet fölé menni.
Nagyrészt beton, de viszonylag kemény földön is haználnám időnként.

(#50765) Yodafon válasza imyourfriend (#50721) üzenetére


Yodafon
senior tag

D'oh! :( :O

I'm gangsta!

(#50766) cseter válasza MineFox54 (#50764) üzenetére


cseter
tag

Konkrét típust nem írok van sok jó de schwalbe,continental vonalon nézz körül akkor sokat nem tevedhetsz,illetve bár nekem nincs vele tapasztalatom de a fórumon sokan ajánlják többek közt jó ár érték aránya miatt a cst-ket

[ Szerkesztve ]

(#50767) MineFox54 válasza cseter (#50766) üzenetére


MineFox54
őstag

Igen, eddig jutottam el én is, schwalbe, conti, cst.

Schwalbe: jelenleg tőlük van külső a trekkingemen, kb. 10 éves a külső (country cruiser), és még nem volt defekt. nem tudom milyen belső van benne, mert még nem kellett leszednem a külsőt :D

Conti: édesapám rájuk esküszik, szerintem se rossz, de én schwalbe-hívő vagyok :U

CST: előző bringámon az volt, de a defektvédelmével nem vagyok elégedett. a 4 év használat közben kb. 10 defekt. édesanyám bringájára most CST CZAR-t raktam (zsibpiac 2k újonnan (drágábbik verzió, a színes), 1 db volt, gondolom vmi kamionról leesett darab.), kíváncsi leszek, mire lesz képes.

Schwalbéból gondoltam a silencerre. Erről mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#50768) brickm


brickm
őstag

Másik kérdésem,
[link] ez a bicikli érhet 30-at? Gondolkodom rajta, hogy megvegyem.

[ Szerkesztve ]

(#50769) entropy


entropy
tag

Defektet érdemes javítani, vagy ha már úgyis hazaértem, akkor inkább vegyek másnap új belsőt?
Nyilván ragasztófüggő, de tud egy javított gumi teljes értékű lenni? Ilyen defekt javítóm van egyébként

(#50770) entropy válasza rétisün (#50744) üzenetére


entropy
tag

Én is kimentem ma este megnézni a sziget festet kívülről hogy mi a pálya... Hát, kb. egy napijegyembe került a kiruccanás: defekt (saját hibámból) + rakparton a defekt vizsgálgatása közben táskámból kieső telefon végigpattogva a sziklákon (kijelzőüveg nyekk) majdnem beleesett a dunába :D

[ Szerkesztve ]

(#50771) Because válasza entropy (#50769) üzenetére


Because
őstag

26-os keréknél én minden további nélkül foltozok

(#50772) bandus válasza entropy (#50769) üzenetére


bandus
veterán

1k egy belso, biztosan nem szenvednek a ragasztgatassal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50773) inifini


inifini
tag

Cube bringacsere program van, ahogy néztem, elég komoly akció van, most érdemes cserélni...cube-bikes.hu

(#50774) MineFox54 válasza MineFox54 (#50767) üzenetére


MineFox54
őstag

?

(#50775) DIEGO15 válasza #16729600 (#50610) üzenetére


DIEGO15
őstag

Csak, hogy bosszantsalak. LINK :DD

(#50776) Napfénysüti

Véget ért az olasz álom sajna de itt van pár kép ízelítőnek:





[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#50777) JackFeryll válasza Napfénysüti (#50776) üzenetére


JackFeryll
őstag

Na most meg húzza az agyunkat és nem teszi be a képet :D

szerk: melletted a gopros ismerős ? Lesz videó is ? :)

[ Szerkesztve ]

(#50778) cseter válasza MineFox54 (#50767) üzenetére


cseter
tag

Ha a schwalbe silento-ra gondoltál az jó lehet neked sok aszfalt,kicsi döngölt földútra,ilyen volt a KTM cross trekkingemen,egyszer csusztam meg egy vizes csatornafedelen:) defekt nem volt vele, bár csak olyan 500-600km ment bele

(#50779) gyulank


gyulank
addikt

Fóliákat mivel lehet legkönnyebben leszedni a vázról festés miatt?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50780) Napfénysüti válasza JackFeryll (#50777) üzenetére

Igen lesz. Azt a kamerát én kaptam kölcsönbe de az egyik útitársam gépére tettük fel.
Komolyan rossz volt hazajönni annyira gyönyörű hely és oly sokan bringáznak ott. És az autósok is tekintetbe veszik őket pedig az olaszok nagyon őrülten tudnak vezetni.
Itt volt a két szállásunk:
Semogo Valdidentro
Ronzo Chienis

Més que un club!

(#50781) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ti mivel- hogz fujnatok fel a bicaj elso kereket ha messze lennetek mindenhonnan es meg a terepet se ismeritek. autoszelepes. eljottunk ide turazni, de az elsom kezdi megadni magat. pumpa meg senkinel sincs.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50782) cseter válasza inifini (#50773) üzenetére


cseter
tag

Baszki most vettem egy új Acidot ami 240-volt de az egyik bringám beszamoltak 70-be,azert ezt nem kellett volna látnom de értek már nagyobb sokkok is

(#50783) parkr válasza gyulank (#50779) üzenetére


parkr
őstag

kromofággal elvileg le tudod mosni.

(#50776) Napfénysüti szép képek! szerencse hogy jó idő volt

(#50784) zoli03 válasza bandus (#50772) üzenetére


zoli03
őstag

Egy folt meg kb 50 Ft. Mindkettő esetben ki kell szedni a kereket, át kell nézni a külsőt, szóval a foltozás már nem jelent sok plusz időt. Ha mondjuk nincs szerencséd, és egyik héten 3 defekted lesz, akkor is ez lenne a véleményed? Ekkora pénzkülönbségből már kijön akár egy lánc is.

gyulank: melegíteni kell, egy hajszárító is bőven elég, aztán szépen le lehet húzni. De sérülésmentesen nem fog lejönni sehogy se.

[ Szerkesztve ]

(#50785) tikshow válasza dellfanboy (#50781) üzenetére


tikshow
addikt

Ha ide be tudtál írni, akkor neten találsz bringaboltot vagy valamilyen nagyobb áruházat, de ha nem vagy isten háta mögött - valahol terepen -, akkor egy-két helyre csöngess be, hátha van valakinek pumpája.

(#50786) #16729600 válasza DIEGO15 (#50775) üzenetére


#16729600
törölt tag

Olvastam a fórumokon, hogy már feltűntek a kínai hamisítványok, amik megnyúlnak seperc alatt és nem tartanak semmit ( ennek ellenére lehet az eredeti is egy rakás sz@r lesz ) :D Elvileg ez osztrák innováció és bezsebelt egy rakás szakmai díjat [link], de majd holnap kiderül, aminek ki kell. :K

(#50787) bandus válasza zoli03 (#50784) üzenetére


bandus
veterán

jogos a dolog. bár kíváncsi lennék egy defekt/megtett km statisztikára. én a sajátom vezetni fogom :)
egyébként én inkább raknék be új belsőt,, mint hogy agyaljak azon, hogy sikerült-e rendesen megragasztanom, nem ereszt-e így is, mert akkor szedhetem ki újból, stb. de inkább nem szóltam, mert megint jön a tehetős ph-s közösség duma.

én pl. ilyet hordozok magammal: [link], de ha defektre kerülne a sor fogalmam sem lenne, hogyan kell leszedni a külsőt és mit kell csinálni ezekkel az izékkel :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50788) Hasaggymeg válasza MineFox54 (#50724) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen volt,ajánlom! A pofák gyatrák,azokat jobb ha az elején cseréled a rob210-nek ajánlottra.

(#50726) rob210 ...érezhető a különbség.Csendesebb,jobban adagolható fékpofa,az eredeti Shimasno (legalábbis a Deore-n ami volt) nagyon sz@r. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50789) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#50780) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és itt egy indiszkrét kérdés is,éspedig mennyibe fájhat egy ilyen,helyesebben mennyi a minimum amivel meg lehetne úszni egy hetet ott.Szállás,kaja,meg az út oda-vissza.

(#50782) cseter...nem eszik azt olyan forrón pajtás! :N Szerintem amint belemegyünk a részletekbe,mint típus,szín és főleg méret,azonnal kiderül,hogy nem is valószínű találsz magadnak valót. :K

(#50781) dellfanboy...én személy szerint káromkodással,hogyan indulhattam el pumpa nélkül.Amúgy tekernék gyorsan valami pumpa irányába amíg még van benne levegő.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50790) DIEGO15 válasza #16729600 (#50786) üzenetére


DIEGO15
őstag

Valószínűleg az eredetit is kínában gyártják és egészen biztosan nem több 50ft nál az anyagköltség, így simán előfordulhat, hogy ebay-en vagy, amazonon ugyanazt megkapod töredékéért. Persze nem azt mondom, hogy amit linkeltem az van olyan jó, mint amit te vettél, de szerintem lehet találni minőségit is. Példaként mondanám a Xears füleseket, amit hivatalosan árulnak ebayen sokkal olcsóbban, mint gyártó oldalán.

(#50791) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#50789) üzenetére

Nagyjából 65.000 Ft volt az út plusz a szállás 5 főnek 1 kisbuszt bérelve. Plusz a költőpénz. Viszont Észak-Olaszország drága. Sose gondoltam volna de itthon szinte minden olcsóbb.
A Stelviós mezt 50 euróért vettem de Livignoban ami vámmentes terület. Amúgy kb 100 euro költőpénzzel megúsztam ezt a hetet de vittem magammal egy rakat kaját.

De maximálisan megérte! Annyira gyönyörű hely hogy ha lehetőség van rá ki ne hagyja senki! Minden forintot megért. Már most beszéltük hogy lehet jövőre is megyünk. :K

Ja a Gavián találkoztunk 2 Tinkoff-Saxossal. Valószínűleg Roman Kreuziger volt az egyikőjük még képet is lőttem róla:

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#50792) zoli03 válasza bandus (#50787) üzenetére


zoli03
őstag

Víz alá rakod, aztán kiderül. Ha ott nem látod, hogy ereszt, akkor jó lesz. Ezekben az öntapadós foltozókban én nem hiszek, nem olvasni róluk túl jó véleményeket, én csak Tip Top-ot használok.

(#50793) cseter válasza zoli03 (#50792) üzenetére


cseter
tag

+1 a Tip Top a legjobb apám ragaszkodik a foltozáshoz amíg nincs a belsőn 3-4 folt nem vesz masikat,ilyet használ gond nélkül, ja és könnyű vele bánni (mindig én ragasztom neki)

[ Szerkesztve ]

(#50794) cseter válasza Hasaggymeg (#50789) üzenetére


cseter
tag

Bizony direkt megneztem,ami nekem van abban csak 14"coll van:)

(#50795) Cadal válasza fpeter07 (#50738) üzenetére


Cadal
őstag

Tegnap nekem is megvolt a szarvaskúti maraton (rövidtáv). Bár ilyen rossz futamom régen volt, végig szenvedtem a meleg miatt. Kulacsba is percek alatt felmelegedett a víz, nem hatott frissítőként a fogyasztása. Viszont az itatóponton finom volt a dinnye. :)
No, mindegy remélem az októberi B.-fűzfői futam jobb lesz. Ott is indulsz?

érdekes, hogy a távolságaink koppra megegyeznek de a szintben van ~300m különbség. Milyen eszközzel mérted?

(#50796) mrst3ph3n


mrst3ph3n
csendes tag

Ha valakit érdekel tegnap csináltam egy videót a TdH mezőnyének elhaladásáról:
[link]

(#50797) DIEGO15 válasza mrst3ph3n (#50796) üzenetére


DIEGO15
őstag

öt és fél percig nem történik semmi, aztán három másodperc alatt elhalad mindenki :F

[ Szerkesztve ]

(#50798) pikszel válasza MineFox54 (#50774) üzenetére


pikszel
őstag

Korábban Schwalbe Silento II.-m volt, az nagyon bírta, defektet csak új korában kapott. Ráadásul amint eltűnt róla a finom minta, sokkal jobb lett a stabilitása is.

Most szintén Schwalbe, de Spicer fut. 26 x 1,5 (max 6 bar, (fényvisszaverő sáv)). Eddig 300 km van benne. Jól dolgozik.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#50799) mrst3ph3n válasza DIEGO15 (#50797) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Igen. Úgy pontosabb, hogy a mezőny és a karaván. Nem volt kedvem vagdosni. :)
3:40 körül jönnek a szökevények, 5:10-től pedig szökevény + a mezőny.

[ Szerkesztve ]

(#50800) Hasaggymeg válasza mrst3ph3n (#50799) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát nem egy tédéef,de a felvezetés az nagyon hajazott rá! :DDD

(#50791) Napfénysüti...akkor mondhatjuk,hogy neked egy hét = ~300 euró+ kaja itthonról? Amúgy Kreuziger-nek megmutathattad volna mit tudnak a magyarok a Stelvion egy alu bringával,Lidl-s mezben! :DDD

(#50744) rétisün ...jól elbánt veled az a fenevad,be van oltva legalább?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.