Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) Hasaggymeg válasza #16729600 (#50066) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem Cube,nejemnek meg Gepidája van. Ehhez mit szólsz,összeegyeztethető nézetkülönbség ez,vagy jobb ha keresek egy jó válóperes ügyvédet? :DDD

(#50147) hegyimorc...hogyan,fotózással? ;] Aúgy tökéletes bringás idő van ma is...legalábbis itt Pest megyében.

(#50055) bunddog...az nem kotyoghat. Meg lehet kopva vagy nagyon ütve/nyomva.

(#50075) vendingo...én helyedben nem ülnék bringára pár napig,majd a pihenés után fokozatosan újra kezdeném. Szerintem meglehet,hogy túlhajtod magad.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50152) Napfénysüti válasza bandus (#50137) üzenetére

Oroszlányig simán el is tekernék, nincs messze. Majk felé amúgy is szeretem azt a jó utat.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#50153) krx21 válasza VIBO (#50149) üzenetére


krx21
nagyúr

Hány cm-es az a villa? Mekkora volt előtte?

(#50154) Because válasza Napfénysüti (#50152) üzenetére


Because
őstag

onnan már nincs messze tatabánya se és akkor megnézhetném a focust :D

(#50155) VIBO válasza krx21 (#50153) üzenetére


VIBO
őstag

160 most. 100 volt.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#50156) bunddog válasza Hasaggymeg (#50151) üzenetére


bunddog
tag

Nem kotyog, hanem 2 lemez van össze szegecselve ott, és azok zörögnek. Nem a felfogatásnál hanem az a 2 vékony lemez.

Erre gondolok.

(#50157) krx21 válasza VIBO (#50155) üzenetére


krx21
nagyúr

Az kicsit nagy különbség szerintem... Én egy 120mm-esre gondoltam volna max... Cseréled a vázat is?

(#50158) VIBO válasza krx21 (#50157) üzenetére


VIBO
őstag

Igen lesz lassan vázcsere is. Csak arra még gyűjtök.

https://www.flickr.com/gp/131880874@N05/r3ES3m

Ilyen cuccok maradtak. Szerintetek mennyit érnek?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#50159) Napfénysüti válasza Because (#50154) üzenetére

Egyszer lebeszélhetünk a környéken egy PH találkozót. :)

Més que un club!

(#50160) Daniel Alves válasza Napfénysüti (#50159) üzenetére


Daniel Alves
őstag

+1 ;)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#50161) bandus válasza Napfénysüti (#50159) üzenetére


bandus
veterán

Ha itthon vagyok akkor adom a dolgot! Bar nagyon nehezkesen megy nekem a tekeres :)
Tenyleg, kerdezni is akartam toled es a tobbi outistol: nem faj a konyokotok tekeres utan? En nagyon erzem a tegnapit es a mait es mar korabban is fajdogalt. Megszokas kerdese, vagy valamit allitani kell az ulespozicion?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50162) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Szeretnék venni országúti kerékpárra egy vezeték nélküli mérőt ami digitálisan küldi tovább a jeleket. Pulzus mérő részre nem lenne szükségem, csak a megtett távolságot, sebességet és átlagolást tudja. Tudtok segíteni hogy hogy mit érdemes venni, nem szeretnék rá vagyonokat költeni. :)

Békesség, boldogság! x)

(#50163) bandus válasza Wikoo (#50162) üzenetére


bandus
veterán

Sigma orakat nezegess, azok ar ertek aranya nagyon jo, peldaul bc16.12 szerintem tokeletes lenne neked.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50164) ivana válasza bandus (#50161) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, szerintem fura a könyök fájás. Nekem max. egyenes kormányos biciklihez képest annyi, hogy néha enyhe izomláz van a hátamban, főleg hosszú ideig tartó alsó fogásban tekerés után.

(#50165) concret_hp válasza bandus (#50161) üzenetére


concret_hp
addikt

könyököm sose fájt, vállam néha meg a csuklómnál, de az is csak néha.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50166) Wikoo válasza bandus (#50163) üzenetére


Wikoo
aktív tag

18,000 ft (sigma bc16.12 sts)? :Y
Lehet akkor marad a vezetékes (sigma bc16.12 -11,000 ft). :(((

Békesség, boldogság! x)

(#50167) vendingo válasza Wikoo (#50162) üzenetére


vendingo
veterán

Sigma bc 12.12? Hervis oldalán volt nem rég 10-ért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50168) Wikoo válasza vendingo (#50167) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Abból az sts meg 16, még mindig sok a különbség.

Békesség, boldogság! x)

(#50169) Hasaggymeg válasza bunddog (#50156) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Alsóbb kategóriájú hasonlóval volt dolgom,de annak ott nem szabad kotyognia.A szegecselés nem jó,így azzal nem is tudom mit lehet kezdeni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50170) vendingo válasza Wikoo (#50168) üzenetére


vendingo
veterán

Én 14 ezerért vettem nem rég.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50171) bunddog válasza Hasaggymeg (#50169) üzenetére


bunddog
tag

Hát az a baj hogy nekem sincs túl sok ötletem, de a hangja eléggé elvesz az élményből...

(#50172) Wikoo válasza vendingo (#50170) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Hmhm, hol? :)

Békesség, boldogság! x)

(#50173) vendingo válasza Wikoo (#50172) üzenetére


vendingo
veterán

Ebike. Hervis oldalán is nézzed meg, ott 10k volt legutóbb.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50174) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Outi SPD pedál + cipő vásárlására adnám a fejem, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

A keret kb 30k lenne a kettőre (újonnan venném).

A pedál kapcsán gondolkodom hibrid megoldásban is, mert munkábajáráshoz is használnám a városban, ott talán nagyobb komfortérzetem lenne sima cipőben hajtani, de ha azt mondjátok, hogy hamar megszokom és felesleges (és nem balesetveszélyes), akkor nem kell.

Az is érdekelne, hogy mikor érdemes ilyeneket venni, mikor szoktak esetleg ilyen kombó akciók lenni. Most ugyebár szezon van, ha arról van szó és ősszel több akció lesz, akkor ráérne akkor is venni nekem.

Köszönöm, aki válaszol!

(#50175) Slownz válasza Slownz (#50174) üzenetére


Slownz
senior tag

szerk: Egyedül ezt az akciót találtam, de ez is Veszprém, szóval esélytelen felpróbálnom.

(#50176) parkr válasza Slownz (#50175) üzenetére


parkr
őstag

nem létezik valami aftermarket gumis rögzítés gyorskötözős computerekhez?
a villámon eléggé meglátszik a senzornál a nyoma.
mondjuk szomorú, hogy ilyen filéres dolgot nem tudnak csak a jóval drágább darabokhoz adni.

szerk.: nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#50177) GhostLead válasza parkr (#50176) üzenetére


GhostLead
tag

Egy rossz belső méretre vágva + szigetelőszalag a megfelelő színben, és megse látszódik a villán a gyorskötöző nyoma.

(#50178) parkr válasza GhostLead (#50177) üzenetére


parkr
őstag

legközelebb lehet, az lesz

(#50179) Normi™ válasza parkr (#50178) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem fekete villához fekete szigszalag van,nem is látszik.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50180) imyourfriend válasza Slownz (#50175) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezen akcióval az a gond, hogy nem SPD rendszerű hanem LOOK, csak SPDSL néven fut. Ilyesmi: [link]. Neked szerintem Shimano PD-A530 féle kell, csak ugy az itthon jóval drágább.. kint rosebikes.hu-n 37€, plusz egy cipő viszont cipőből jóféle leárazások vannak rosebikes oldalán úgyszint: [link] emellett még van olyan kérdés, hogy szeretnél e a cipőben járni (országúti SPD cipőben nem ajánlott, én pont ezért használok mtb-s SPD cipőt). Viszont a cipőt érdemes idehaza felpróbálni, és úgy megrendelni pontosan méretre. Látatlanban nem ajánlom a rendelést, csak az a gond hogy itthon egy vagon pénzt elkérnek pluszba ugyanazért a darabért..

(#50181) Slownz válasza imyourfriend (#50180) üzenetére


Slownz
senior tag

Mi a baj az SPD-SL-el? Tudom, hogy a LOOK találmánya, de ettől függetlenül miért jobb a PD-A530?

Van olyan bolt MO-on, ahol készleten tartanak sok ilyen cipőt, amit próbálni lehet?

Minimálisan járkálnék benne, de nem lenne jellemző. Csak addig mennék, amíg a munkahelyemen lepakolok átvenni az utcai cipőm. Montis cipőnek nincs hátránya outi-ra?

[ Szerkesztve ]

(#50182) imyourfriend válasza Slownz (#50181) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az SPD-SL kifejezetten országúti kerékpárra való, míg az SPD-t felszerelheted országútira, de első sorban mtb-re való szerintem. PD-A530 csak egy példája, hogy ilyesmi pedált keresel mivel ennek az egyik oldala SPD míg a másik oldala taposópedál. Bizonyára van olcsóbb is, ennek így nem néztem utána. Csak ajánlottam hogy ezzel a pedállal plusz egy minőségi cipővel meg van a dolog 30-ból (amiért itthon majd elkérnek 45-50-et). mtb cipő valamivel nehezebb, annyira nem áramvonalas de megvédi az SPD stoplit járás közben. Országúti cipő: [link] mtb cipő: [link] Kényelmesebb az utóbbiban járni, mint a fém stoplin ami eléggé balesetveszélyes mutatvány. :)

[ Szerkesztve ]

(#50183) Tomi_Sci válasza imyourfriend (#50180) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

"Ezen akcióval az a gond, hogy nem SPD rendszerű hanem LOOK, csak SPDSL néven fut"

Wat :F Semmi köze a Look-hoz, még a hőskorban a Delta stoplik voltak kompatibilisek Shimano és Look pedálokkal egyaránt.

Slownz: Az R540 nagyon gyenge eresztés, a műanyag platform rész pár ezer km után szétmállik, és kotyogni fog benne a stopli. Egyel feljebbi kategóriában már teljesen fém a pedáltest, én mindenképpen gyűjtenék még rá.

Pár oldallal visszább téma volt a cipő, ajánlottak a kollégák több pesti boltot is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#50184) parkr válasza Tomi_Sci (#50183) üzenetére


parkr
őstag

1 euróért cseréled rajta a műanyag részt, és még így sok-sok évig olcsóbban kijössz vele mint ha drágábbat veszel ami nem sokkal lesz jobb

(#50185) Tomi_Sci válasza parkr (#50184) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

4500 Ft-al drágább egy normális pedál. R540 R550

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#50186) Slownz válasza imyourfriend (#50182) üzenetére


Slownz
senior tag

Igen, írtam én is, hogy gondolkodom hibrid megoldásban is, de ha hamar belejövök, akkor feleslegesen költöttem drága pedálra. Igazából csak azon parázok, hogy nehogy forgalomba valami gond legyen. Szokta valaki napi szinten használni az SPD pedálját BP-n?

Egyébként ezekkel a cipőkkel az a gond, hogy esélytelen felpróbálni őket idehaza.

(#50184) parkr + (#50185) Tomi_Sci: Most akkor jó az R540, vagy nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#50187) Hasaggymeg válasza bunddog (#50171) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel gondolom amúgy tökéletesen vált,míg egy újat vásárolsz még azt lehetne csinálni,hogy jól megtörlöd és cseppentesz 1-2 csepp jóféle pillanatragasztót fentről oda abban a vékony résbe,hátha befolyik és elhallgattatja. Jó eséllyel befolyik,megszárad és ott is marad. Az igazi egy jól irányzott,alátámasztott és erős ütés lenne a szegecsre,de gondolom,hogy az otthoni körülmények között szinte kivitelezhetetlen. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50188) kolosanyi válasza Runner_fxr (#50143) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na, hát így nézek ki a gépen (nem röhög, azt is csak halkan):

:DD

Gyakorlatilag mindenből a legnagyobbat érdemes néznem. Sajnos nem értek hozzá, szóval ha használt lesz belőle, akkor mindenképp kerítenem kell egy hozzáértőt, aki eljön velem megnézni. Azt is hozzá kell venni, hogy kaposvári vagyok, szóval a szállítás se mindegy. Egyébként pont most nyílt velünk szemben egy használt bringa kereskedés, lehet megnézem majd a kínálatot.

(#50146) Tothgera30
Abszolút nem ismerem a gyártót, mit kell róluk tudni? Ajánlotta a múltkor a bringaszervizes srác is.

(#50189) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

#50188 kolosanyi: Ajánlott márka, aug.-ban pedig kapsz rá kedvezményt is, szerintem vállalható.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50190) vendingo válasza kolosanyi (#50188) üzenetére


vendingo
veterán

Én ~193 centi vagyok és XL/23" vázú trekkingem van, MTB-ból meg 21".
Nem feltétlenül kell a legnagyobb méretet venni, érdemes üléspróbát csinálni.

Mennyit szánsz bringára?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50191) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#50189) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Máris mehet a fával együtt a tűzre?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#50192) kolosanyi válasza Tothgera30 (#50189) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor érdemes megnézni, köszi. :K

(#50190) vendingo
Szeretném azért ésszerű keretek között megúszni, nem vagyok akkora bicós, hogy megérje egy több százezres gépbe beruházni, nem használnám ki. Ellenben szeretnék egy jó minőségű alap, kényelmes kerékpárt. Mondjuk 150, esetleg ha nagyon megérné és kihagyhatatlan ajánlat lenne, akkor 160-170, de ennél többet semmiképp.

(#50193) Bicskás válasza kolosanyi (#50188) üzenetére


Bicskás
tag

Nem tudsz valakit akit lehetne faggatni sisak témában Kaposváron ?
Lőczi Gábornál a Dream Bike-ban, vagy a Tutti bringánál a csavarbolt helyén ? Gondolom a Hervisben és az Intersportban nem annyira vágják a témát a csinos eladóhölgyek...
Mit gondolsz hol érdeklődjek ?
Nagy méretű jól szellőző sisakot keresek, használt is játszhat ha kivehető és kimosható a bélés...
A választ előre is köszönöm. :R

(#50194) anorche1 válasza kolosanyi (#50188) üzenetére


anorche1
őstag

Mint majom a köszörűkövön :DD
Bocs :B

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#50195) vendingo válasza Bicskás (#50193) üzenetére


vendingo
veterán

Sisakból ne vegyél használtat!!!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50196) Runner_fxr válasza kolosanyi (#50188) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez elég érdekesen néz ki alattad! :D
Trekkingből valószínű a legnagyobb váz kéne neked, de 29"-es montiból nem biztos.
Viszont ekkora testsúlyhoz mindenképp levegős teló fog kelleni, vagy merev villa.

(#50197) vendingo válasza Runner_fxr (#50196) üzenetére


vendingo
veterán

Az említett keretből újonnan nem fog beférni neki újonnan levegős telóval szerelt bringa, ha csak nem valami akció keretein belül vásárol. Talán 200 körül már vannak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50198) LordAxwell válasza Tothgera30 (#50189) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Milyen külső van a bicajon pontosan?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#50199) bandus válasza Tomi_Sci (#50183) üzenetére


bandus
veterán

semmi baj sincs szerintem sem az olcsóbbik változattal :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50200) TayRol


TayRol
veterán

Új bringánál a pedál felrakásához kell valami spéci zsír vagy tömítőanyag?

Szerk1: R550-és pedált vettem, első blikkre nem tűnt gagyinak.

Szerk2: Érdemes a 16.12-es Sigma helyett a Rox 6-osat venni? Kihasználnám, ha lenne pulzusmérő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.