Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#27951) iwu


iwu
addikt

[nah, ez az első kép, amit felteszek:)]
igaz, hogy top tierből abszolute, de jó kör volt. elfogyott a normal ammo, mert a "gyári" leosztással vittem a lőszert, és a végén 3 lövés / 3 találat ment HE-vel, de mind2 TD túlélte 1% hp-vel:P
esély már nem volt befoglalni időhiány miatt, mert a velem maradt kv-1s elbújt a bozótba, és lövés nélkül volt végig:D (bár, ha van normal ammó, kimegy a 2 td és lehet, el tudtam volna csípni a 3.-kat is...de ugye a sportban nincs ha:P)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#27952) nyunyu válasza Angel1981 (#27942) üzenetére


nyunyu
félisten

T8-ban meg siman ossze tudsz loni annyit, hogy prem nelkul is fedezze a javitast+loszert.
Kilenceseknel mar hatareset, mivel ott csak a javitas 18k credit, tizeseknel meg 24k...

Ugyhogy ezekhez mar nem art a prem, vagy menni par kort T5-6 kornyeken.

De ha tovabb folytatodik a 50k sebzesert 250k credit akcio, ugy mar a T10 is kihozhato pozitiv egyenlegre.
Felteve persze hogy van idod letolni ~20-25 meccset.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27953) Angel1981 válasza Drenadar (#27927) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de mindkettőtök kijelentésében vannak pontatlanságok.

T150:
alfa: 300 (nem 390)
RoF: 5,88 (azért kettőt átlagban nem tud lőni, amíg a KV-1S egyet, de valóban előbb tudja elsütni a másodikat, mint a KV-1S, ami sarokharcnál nagyon jó lehet)
DMG / min: 1764

KV-1S:
alfa: 390
RoF: 3,75
DMG / min: 1462

nyunyu:
"T8-ban meg siman ossze tudsz loni annyit, hogy prem nelkul is fedezze a javitast+loszert."

Erre minimum "átlag feletti", de inkább "jó" játékos kell.
Hangsúlyozom; akkor, ha folyamatosan T7 felett akar szerepelni az ember, és nincs neki prémtankja, vagy T5-T6-os tankja farmolásra.
Illetve, arra, hogy pusztán fedezze a költségeket, valóban elég lehet, de bevétele nem nagyon lesz, nem fog tudni tovább lépni. (Átlag alatti játékos meg ha lassan is, de feléli így a tartalékait).

[ Szerkesztve ]

(#27954) diegho


diegho
nagyúr

Egyben válaszolok.

E-100-at úgy használtam, hogy 5 AP, többi HEAT. Értelemszerűen mindig olyan helyre mentem, ahol közelre kell lőni, hiszen ha a HEAT sebez, visszajön az ára. Nem volt ritka a 30-40k plusz, ha mondjuk 5 lövésből kitoltam 4k-t, ami nem lehetetlen, sőt ennél több is elképzelhető. Az sem volt ritka, hogy 10k feletti bekapott sebzésnél maximum hp-n álltam. A lényeg, hogy okosan kell forgatni a tankot, toronnyal csak akkor nézni az ellenfélre, amikor lőni akarsz. Az AP az artyk és francia tankok ellen kell, mert pl a Bat általában az oldalát mutatja, a HEAT pedig nem szereti a lánctalpat.

MM. Mégis hogyan ellensúlyozod a 2000 és az 200 WN közötti különbséget? Beteszel 3 unicum-ot 513 piros ellen? Mert kb ekkora a különbség. Ezt nem lehet ellensúlyozni, nem lehet mérni sem. Amíg olyan játékosok rohangálnak, mint amilyeneket látok pl: 18k csata 140 WN, addig ezt semmilyen módon nem tudod megoldani, hiszen akár egy 300 és 500 WN-es között is óriási különbség lehet, mert lehet a 300-as AFK bot, az 500-as meg annak ellenére, hogy köze nincs a játékhoz legalább mozog és lő. Nem tudod mi alapján besorolni a játékosokat. Win rate alapján meg pláne nem, mert láttam én már 53%-os unicum-ot és 67%-os sárgát is 10k csata felett.

[ Szerkesztve ]

(#27955) diegho válasza diegho (#27954) üzenetére


diegho
nagyúr

Hazudok. 3 HE-t is vittem E-100-ban a lowhp tankokra.

Ja és mi a bajom az kínai és angol heavy-vel?
A kínai nagyon papír, oldalról átlövik HE-vel. A frontpáncélja sem erős, az alját átviszi 175 pen, ammorack nagyon sérül és ég is rendesen. A top löveg sem túl fényes.
Az angol elölről és hátulról is ég. Hátul van a torony, ezért támadni elég gáz vele.

[ Szerkesztve ]

(#27956) Angel1981 válasza diegho (#27954) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszönjük az újabb infókat! :R
A Maus-ról mi a véleményed?

Nézd már! Lehet, hogy Cseri meg is válaszolta? :D

[ Szerkesztve ]

(#27957) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Ezt a képet Barett kollégának ajánlanám! :DDD

(#27958) Preda válasza sith7 (#27945) üzenetére


Preda
aktív tag

Van itt egy pár semmi különös. Sajna még nem tudtam Ace badge et megszerezni vele.

(#27959) diegho válasza Angel1981 (#27956) üzenetére


diegho
nagyúr

20 kört mentem kb maus-al teszten. Lassú és kicsi a dpm, valamint a tornyát nagyon könnyen átlövik szemből.

(#27960) Angel1981 válasza diegho (#27959) üzenetére


Angel1981
veterán

Értem, köszi!

Akkor a kettő közül határozottan az E-100, ha minden igaz? :)

(#27961) forras2 válasza diegho (#27954) üzenetére


forras2
őstag

Ha jól sejtem, akkor valami ilyesmiről beszéltél :))
Itt nem olyan drasztikusak a különbségek, mint ahogy írtad, de tükrözi a lényeg lényegét :))

(#27962) diegho válasza Angel1981 (#27960) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van. Az E-100 szinte minden pályán használható. A Maus nem.

(#27963) Angel1981 válasza diegho (#27962) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, köszi még1x! :R

(#27964) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

T-15-tel húzom a VK16.01 legénységét.

Ha esetleg valaki Tier 3-ban megy, illetve általánosságban nem derogál neki a "pedotankolás", azt szívesen várom platoon-ba.

LZs_WoT

Nevermind...

(#27965) diegho válasza Angel1981 (#27963) üzenetére


diegho
nagyúr

Maus-al pl mountain pass-on lementem az alsó sarokba, mert ugye az arty safe. Leértem, harcoltam, átment egy scout középen és mire befoglalta egyedül nem értem vissza. Természetesen a csapatból senki más nem indult vissza. Ugyanez volt a szitu lakeville-en is, a városból a templomtól nem értem vissza védeni. Ensk, ruinberg, himmelsdorf ami jó a mausnak, de ezeken az E-100 is jó.

(#27966) Angel1981 válasza diegho (#27965) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ensk, ruinberg, himmelsdorf ami jó a mausnak, de ezeken az E-100 is jó."
Igen, igen, valami ilyesmit kalkuláltam ki én is. :)

(#27967) Enzolord válasza ollie (#27924) üzenetére


Enzolord
addikt

Megnéztem a játékot, e mellett még bőven tudsz votozni, hogy csillapítsd a kiontott vér iránti olthatatlan vágyad...:) Topper Harley..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27968) zsolthee válasza Angel1981 (#27953) üzenetére


zsolthee
senior tag

Egyébként így van, ahogy mondod. Jól kell játszani Tier7 és afelett, de alatta is. :)
Komolyabban: Az a gond, hogy sokan kifarmolják a következő szintű tankot és már rögtön ugranak bele. Aztán csak csodálkozik ha szétszedik. Ha zsigerből nem megy jól neki a játék, tanuljon még a 6-oson vagy 5-ösön illetve gyűjtse a kreditet.
Én magamon tudom. Nagyon hamar meg lett az IS, de néhány csata után le is tettem. Egyszerűen nem éreztem hogyan kellene a nagyok ellen menni vele. Most már ott tartok, hogy az IS3 a kedvencem és elég jól mozgok a 9-10-es meccsekben is.
Tanulni kell és nem kapkodni, ennyi. Akkor nincs gond. Ha nem megy neki, akkor meg ne erőltesse a magasabb szintet. ;)

Egyébként én azt csinálnám: prémium tankot akarsz venni? T34? Van legalább egy darab tier7 heavy-d a garázsban? Ja, hogy nincs. Akkor hess! :D Persze ez így nem lenne üzlet...
Tegnap már előre féltem amikor megláttam a csapatomban az IS-6-okat. Mondanom sem kell, hogy mit műveltek. Nem vagy én sem egy hűű de profi, de azért összesűrűsödni egy gombócban a térkép egyik sarkában!!!! :Y Na, az már igen. Ahhoz kell tehetség. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27969) Angel1981 válasza zsolthee (#27968) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 teljesen egyetértek! :K :R

Én is zöldfülűként rohantam előre, és ráfáztam! :P
Visszatértem alacsony szintbe, és nagyon nagyon lassan lépek csak előre - nem bántam meg! :)

[ Szerkesztve ]

(#27970) Enzolord válasza Angel1981 (#27969) üzenetére


Enzolord
addikt

Vagy játsz olyanokkal, akik tudnak, szakaszban figyelj oda, hogy mit mondanak, és próbáld az csinálni..
Nekem ez segített...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27971) zsolthee


zsolthee
senior tag

ARL44-re melyik a jó csúzli?
Most a 90mm F3 van fent. A 105mm-est vagy a másik 90mm-est fejlesszem ki belőle elsőnek?
Mondjuk én nagyon a 300dmg-es nagy döggel szemezek... :))

[ Szerkesztve ]

(#27972) oPalRx7 válasza zsolthee (#27971) üzenetére


oPalRx7
tag

a 105össel nagyobb az alfa, de nagyobb szinten nehezen érvényesül, míg a dca45-tel könnyebb magas tier ellen játszani, hisz nem kell annyira weakspotokra célozni.

ARL hibája, hogy az összes ágyú "lassú" rajta, tehát hosszú célratartás kell, még közelre is. kapáslövéseket leginkább pattanó vagy mellélövéssel honorálja a legénység. a jó legénység nagyon sokat számít.

skillek tekintetében:
a clutch braking, snapshot, smooth driving mind mind hasznos a tankon, szűkebb fordulóívek, kevésbé lelassulva manőverező tank, és aránylag gyorsabb célzási idő lesz a "jutalma" valamint a 6.th sense is elég sokat számít :)

[ Szerkesztve ]

(#27973) PAtr0n válasza emre (#27925) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem feltétlenül jelent bénázást ha pontatlan löveggel lőnek, és messziről. Mondjuk úgy, hogy a "bénasági faktor" a távolsággal és az ágyú pontatlanságával egyenes arányban növekszik :)
Nyilván közelebbről kiszedtek volna hamar.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#27974) Linkin


Linkin
senior tag

Kérdésem az lenne hogy az angol vagy a kínai medeket éri meg jobban használni?

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#27975) zsolthee válasza oPalRx7 (#27972) üzenetére


zsolthee
senior tag

Parancsnok és vezető első skillje 96%-os, a többi 83%
Ventit, gyorsítot és célzórendszert használok.
A nagy löveggel kicsit a pontosságból is veszítek. Bár a Tigris is egészen jó a 240dmg-vel.
Lehet, hogy marad mégis a 90mm? :U

(#27976) Enzolord válasza Linkin (#27974) üzenetére


Enzolord
addikt

Szerintem a kínai...
Olyanok, mint az oroszok..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27978) #43783936 válasza Linkin (#27974) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nekem a kínai jött be.
A type-58 használható jószág.
A nagy kedvencem a t-34-1 az is-2 alap ágyújával.
Sokan meglepődnek, amikor bekapják tőle az első nagy maflást. :D

(#27979) D1Rect


D1Rect
félisten

Most nézegettem, hogy pár emberemnek piros a százaléka és csúnya negatív módosítót kap.
Minden egyes tankra külön be kell idomítani őket 20k-ért....

Van ennek értelme alacsonyabb szinten(t2-3) vagy hagyjam a fenébe?

(#27980) Enzolord válasza D1Rect (#27979) üzenetére


Enzolord
addikt

alacsony szinten hagyd...
Tier 4-5 től érdemes átképezni őket, de ez attól is függ, hogy mennyit mész vele alacsonyabb Tierben..
TEhát, egy 100%os embert már érdemes tovább vinni, de amiknél már másodlagos képességek is vannak, azokat tuti...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27981) [HUN]Dani válasza D1Rect (#27979) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Szvsz t5-től van értelme.

magyarsrac

(#27982) sith7 válasza Preda (#27958) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, este meg fogom nézni :K

(#27983) Midway


Midway
senior tag

31-ig van ez a tetves arti hónap?

(#27984) Angel1981 válasza Midway (#27983) üzenetére


Angel1981
veterán

Látom, te is szereted őket! :D

(#27985) Midway válasza Angel1981 (#27984) üzenetére


Midway
senior tag

Pláne hogy nem is egy hanem három is van néha. :(((

(#27986) SoulReaver válasza Cseri0058 (#27957) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jól van már, nekem is csak egy kell és meg lesz XD mindig kilövöd előlem!!!!!!!!

(#27987) Enzolord válasza Midway (#27985) üzenetére


Enzolord
addikt

Na ja, én is csak lestem, hogy megint mennyi kedves arty van...
De attól tartok, hogy hamarosan a TD-k lesznek nerfelve kompletten...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27988) SoulReaver válasza Enzolord (#27987) üzenetére


SoulReaver
veterán

Td-nerfnek örülnék én is.. Bár m103-al olyan jókat szoktam sniperkedni, le a kalappal, nagyon jó tank, ha nem vagyok épp béna :D

(#27989) Enzolord válasza SoulReaver (#27988) üzenetére


Enzolord
addikt

Bennem is kétes érzelmek vannak ezzel kapcsolatban..
Egyrészt 3 Tier 10 és 3 Tier 8as TD-m van, szóval nem akarok nagy nerfet, de az is igaz, amikor bedurrant oldalanként 8-8 dbot, akkor jó, ha vigyázok a kis medemmel..

Más: A Golden Joystickről valakinek van infója?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27990) Angel1981 válasza SoulReaver (#27988) üzenetére


Angel1981
veterán

"Td-nerfnek örülnék én is.."
Ajajaj, kezdődik! :D

Artinerf megvolt a 8.6-ban, ne legyetek telhetetlenek! :P

(#27991) D1Rect válasza Enzolord (#27980) üzenetére


D1Rect
félisten

+(#27981) [HUN]Dani:

Köszi, én is így terveztem. :R

(#27992) SoulReaver válasza Angel1981 (#27990) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem tehetek róla, Angel, de javarészt hevy-vel tolom, és nem mindig kerülök olyan helyzetbe, h messziről kitudok lőni egy foch-155-t :D Általában mindig a pofámba sunnyog egy vagy egy jgpz-e100 és olyankor a kis hevy páncél sem elég.. :D Su-152 ig kihúztam az orosz TD-ket, jól is megy vele a harc, de nem élvezetes annyira mint egy jó közelharc.

Enzo-t is megértem, és főleg az a baj, hogy berak néha olyat az mm, hogy 8-8 td oldalanként... :)

(#27993) #43783936 válasza Enzolord (#27989) üzenetére


#43783936
törölt tag

Tegnapelőtt volt egy csatám. A mi oldalunkon 7 hellcat és 2 jackson. Az ellenfél se panaszkodhatott.
Egy med egy arty és két heavy volt oldalanként.
Mókás volt.
A következő csatában egy scout, két arty, és egy td oldalanként, a többi mind nehéz volt.
Az még jobban tetszett.
Lőttem is egy gyors TopGunt GW Pantherrel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27994) Kakumix válasza SoulReaver (#27992) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ez csak most van így, pár hét és csatánként átlag lesz a 20 td. Szerintem nerf nem várható, míg sok garázsban ott nem állnak már az új német td-k, szóval még 4-5 patch, addig csak a szívás, de remélem az artyk is visszaszaporodnak a mostani 2-4 arty / csata szintről legalább a 4-6-ra és igazán csudi küzdelmekben lehet ismét részünk. Egyébként várom is már a több TD-t, mert most elég gyakran nincs elég és az MM nem tudja igazságosan elosztani őket, így gyakran van az egyik csapatban 3-4 TD-vel több, de ha már több akkor megpróbálja kompenzálni azzal, hogy a Tier elosztást is ugyanígy csinálja, szóval több és nagyobb az egyik csapatban, ne szenvedjen sokáig az ellen :U
Szóval képességalapú MM-et várni, mikor még a tankokat sem tudja elosztani :W

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#27995) oPalRx7 válasza zsolthee (#27975) üzenetére


oPalRx7
tag

Én a venti helyett optikát raktam, alapesetben eléggé karcsú a látótávja az ARL-nek, pedig a pontossága a dca45-nek nem annyira rossz, sniperkedni jól lehet vele. (persze ki kell várni a soksok másodpercet, amíg teljesen összeszűkül a szórás...)

(#27996) Enzolord válasza Kakumix (#27994) üzenetére


Enzolord
addikt

De ha az egyik oldalon 3-4 TDvel több, akkor ha azt elfelezzük, akkor akár egál is lehet..:)
Néha van az MMnek rossz napja, és csinál érdekes dolgokat..
Nekem volt egy olyan csatám, nyolcasként, hogy nálunk 3 tízes, abból 2 arty, az enemynél 5, abból 2 arty...
szerencsére nyertünk, de akkor is, 2-2 fair lett volna inkább, mint az 1-3

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27997) ollie válasza D1Rect (#27979) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alacsony szinten nem érdeme áttenni a legénységet szerintem. Vagy tegyél bele ingyen 50%-osat, vagy 75%-öset 20k darabjáért.

***

(#27998) Enzolord válasza ollie (#27997) üzenetére


Enzolord
addikt

A játékélmény miatt szerintem megéri rászánni azt a pár tízezer kreditet a 75%os legénységre...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27999) nyunyu válasza Kakumix (#27994) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyébként várom is már a több TD-t, mert most elég gyakran nincs elég és az MM nem tudja igazságosan elosztani őket, így gyakran van az egyik csapatban 3-4 TD-vel több, de ha már több akkor megpróbálja kompenzálni azzal, hogy a Tier elosztást is ugyanígy csinálja, szóval több és nagyobb az egyik csapatban, ne szenvedjen sokáig az ellen

T8-tol felfele a TDket ugyanugy sulyozza az MM, mint a heavyket.
T9-tol a medeket is.

T7 alatt egy heavy annyit er, mint egy eggyel nagyobb med vagy TD.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28000) ollie válasza Enzolord (#27998) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem is, de ha valakinek nincs credite, akkor nem tudja rászánni. Bár én olyankor inkább gyűjtök még pénzt, mielőtt megvenném a tankot és/vagy legénységet.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.