Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#27451) Angel1981 válasza Preda (#27450) üzenetére


Angel1981
veterán

Az bizony! ;) :R

(#27452) Enzolord válasza emre (#27447) üzenetére


Enzolord
addikt

Úgy toboroz, hogy benne sincs a klánban? Az szép...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27453) unravel


unravel
őstag

A tesztszerveren már megy az új 7v7 is?

szerk: Mikor jön a 8.9? :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#27454) Enzolord válasza unravel (#27453) üzenetére


Enzolord
addikt

Még 1-2 hét biztos lesz...
Nem tudom, mennyit változtattak a német ágon az egyes szerverhez képest..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27455) Bingisz válasza Enzolord (#27452) üzenetére


Bingisz
addikt

Ez egy durva lejáratókampány/trollkodás volt...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#27456) Enzolord válasza Bingisz (#27455) üzenetére


Enzolord
addikt

:R :R
Értem... Ezek szerint, még nem ébredtem fel, és ezért nem olvastam a sorok közt..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27457) Angel1981 válasza Bingisz (#27455) üzenetére


Angel1981
veterán

Ja, értem már, leesett! :D

Egyébként csak lehet valami alapja a gyenge lengyel játékosoknak, mert mindenki szidja őket, nemzettől függetlenül, ugyanakkor más országot nem bélyegeztek meg ennyire.

Múltkor nekem is volt egy csatám, csapatunkból beírja egy arc angolul:
Figyelem minden lengyel játékos! Nyomjátok meg az ALT+F4-et ingyen aranyért!
Tényleg működik!!!!

:D :U

(#27458) Enzolord válasza Angel1981 (#27457) üzenetére


Enzolord
addikt

Ha jól tudom, Emre linkelt be ide anno egy képet egy csatáról, ahol valaki bírta, hogy Siemka, all cap, és mindenki nyomta az értettemet, úgy, hogy ők védtek...:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27459) Bingisz válasza Angel1981 (#27457) üzenetére


Bingisz
addikt

Annyi az alapja, hogy ők játszanak legtöbben, ezért közülük való a legtöbb ...ő ..izé, szóval azok akik csak játszanak. :U :DDD

Ha megnézed az átlag magyar játékosállományt, semmivel se kapsz jobb átlag teljesítményt a lengyeleknél. :(

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#27460) #43783936 válasza Enzolord (#27458) üzenetére


#43783936
törölt tag

Valamelyik nap beírtam csata kezdetén:

More siemka, faster lose!

Nem vagyok sem egy jó angolos, se lengyelül nem tudok, de nagyon nagy irkálás lett belőle lengyelül. :DD

(#27461) Enzolord válasza Bingisz (#27459) üzenetére


Enzolord
addikt

Valószínű az ázsiai szerverek meg tele vannak bangladesi meg pekingi siemkákkal....
És igen, valószínű az arányok minden náción belül azonosak..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27462) Atlantis válasza Bingisz (#27459) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyetértek, egyre több a magyar és bizony a mennyiség növekedése nem jár együtt a minőségével. Nálam a "siema" köszönés lassan egyenértékű lesz a "van magyar" indítószöveggel... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27463) Angel1981 válasza Atlantis (#27462) üzenetére


Angel1981
veterán

Van magyar?
Is he a dutch football player?*

Én erre ezt írom, de eddig még nem esett le senkinek csata közben! :) :P

*nem én találtam ki, de nagyot ütött, amikor Bingisz linkelte a poént! :D

[ Szerkesztve ]

(#27464) ollie válasza Bingisz (#27459) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez sajnos így van.

***

(#27465) Enzolord válasza Angel1981 (#27463) üzenetére


Enzolord
addikt

:W :W :W
Most esett le...:)
Bár, a 8.1 óta ez fájdalmas poén..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27466) mefistofeles válasza Atlantis (#27462) üzenetére

A mennyiségi növekedésnek egyáltalán nem velejárója a minőségi is. Sőt, általában egy nagyobb közösség szinte mindig felhigul. Én magamat a full kezdő amatőr (1400 csata) kategóriába sorolom de így is találkozok olyan hazánkfiával akinek a "játékát" látva legszivesebben kilépnék a csatából......
Hozzáteszem ez nem nemzet specifikus. Hihetetlen antijátékosok vannak minden nációból....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27467) Angel1981 válasza Enzolord (#27465) üzenetére


Angel1981
veterán

"Bár, a 8.1 óta ez fájdalmas poén.."

Nem esik le, miért is? :)
(8.4 óta játszom).

(#27468) ollie válasza mefistofeles (#27466) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Számomra a legszörnyűbb az, ha heavyk campelnek a bázison, még rosszabb, ha top tankok. Megint csak rosszabb az, amikor a szerencsétlen KV1S beáll a TD helyére a 175-ös penjével a TD-nek meg van 249, és persze nem hogy nem engedi oda, még lökdösi is célzás közben.

Tegnap este valaki megjegyezte, hogy egy csata közben, hogy mindenki úgy játszik ahogy akar. Ja, otthon az izéjével, legfeljebb. Ez egy csapatjáték, aki nem képes csapatban játszani, annak nincs helye a játékban.

(#27467) Angel1981: akkor így: 8-1

[ Szerkesztve ]

***

(#27469) Enzolord válasza Angel1981 (#27467) üzenetére


Enzolord
addikt

Ja, 8:1 et kellett volna írnom, csak így jobban jött ki.... a Hollandoktól kapott a mi csodás válogatottunk ennyit..:)

Köszi Ollie..:)

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27470) mefistofeles válasza ollie (#27468) üzenetére

Az még hagyjám ha aktívan campel (bár természetesen nem az a dolga) de ha csak áll, függetlenül attól, hogyan is áll a csata, na akkor megőrülök. Mikor 2-3 heavy lemészárolja a kicsiket és látom, hogy a map másik felén (kutya nem jár arra) békésen ücsörög a nagyfiú..... nem viccelek, tuti, hogy nincs olyan napom mikor 1-2 alkalommal nem tapasztalok effélét. :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27471) dfsz34 válasza ollie (#27468) üzenetére


dfsz34
őstag

Ez pontosan így van, ahogy írod. Aki tankos lövöldözős játékot akar játszani agyatlanul annak én húznék egy tier határ-t, mondjuk tier4-ig lehet agyatlanul alacsony effel játszani, tier5 és fölötte tankok megvétele eff határhoz lenne köthető.

Persze ez üzletileg nem érné meg, csak a játékminőség lenne jobb, mert így vérpista nem tudna azonnal tier8 prémtankkal nyitna a játékban, hogy még az se tudja melyik az eleje meg a hátulja, de már megvették neki a szülei, hadd lövöldözzön a gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#27472) Jo33by


Jo33by
tag

Hát én ezt az ocsmány járművet eladom. Minek erőltetem ezt a Su-101-et? Mikor a másik ágon már van Object704-em? Nem megy nekem ezzel hiába kínlódom. Marhára idegesít hogy nem tudok lefelé lőni és fészkelődök vele a talaj miatt, mint gólyaf** a levegőben. Ez egy haszontalan jármű hiába írjátok többen hogy ezzel vagytok a top. Nem elég hogy ugye Td-vel másként kell játszani ráfordulni az ellenfélre mielőtt lövök de hogy még a vizszintességre is plussz figyeljek mert nem tudok csak felfelé löni, az kiakaszt. Az meg hogy gyorsan tölt nem ér sokat. Nincs annyi Hp (990) hogy sok lövést tudjak ismételni ezzel. Kiakasztott hogy fent megyek a dombon és vissza akarok löni mert már ott vannak és erre a lefelé lövés macera. Kiraktam e miatt a személyzetet a 704-ből hogy legyen skilljük, rakom vissza öket eredeti helyükre.

(#27473) Drenadar válasza dfsz34 (#27471) üzenetére


Drenadar
veterán

te gondolom nem kereskedő vagy, vagy bárki aki bármilyen szolgáltatást ad el? :D

miért korlátozná a pénztárcáját a WG? nem áll érdekében ilyen lépést megtenni...

(#27470) mefistofeles: megnézném, amint te egy nagy és lassú heavyvel csak azért mert pár idióta lemészároltatja magát kibújsz a fedezékedből, vagy abbahagyod az éppen aktuális lövöldét hogy megmentsd a mazsolákat. Ami esélytelen.

Ha arra gondoltál mikor egy heavy a pálya sarkán áll esélytelen bármilyen harcra, és nem csinál semmit nah annak tényleg le kellene törölni a játékot és valami sim cityt adni helyette.

[ Szerkesztve ]

(#27474) nihill válasza dfsz34 (#27471) üzenetére


nihill
őstag

Meg lehetne ezt oldani úgy is, hogy nem zárjuk ki a gyengéket high tierből. Az lenne a megoldás, hogy megfelelően nagy eff-el kiválasztható lenne, hogy sima MM-et akarunk, vagy képesség alapút. Így a siemkák is mehetnének E100-al ha akarnak, a profik meg megmondhatnák a rendszernek, ne ezekkel sorsolja össze őket a MM. És mindenki örülne.

(#27475) Cseri0058


Cseri0058
őstag

nagy idegességemben letöröltem a gamet....most meg töltöm le :U

(#27476) Drenadar válasza nihill (#27474) üzenetére


Drenadar
veterán

és lehet közölné a WG hogy oké, akkor 60% wr alatt és 2000eff alatt mindenki noob. tehát változtatni sem kell nagyon a MM-en mindenki örülhet :D

(#27477) PR0JECTNR56 válasza nihill (#27474) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Érdekes elképzelések ezek, de ameddig a SerB féle "How terrible" és a "ne menj vele, ha nem tetszik" reakciók a problémamegoldás alapja, addig az MM-en sem fognak érdemlegesen javítani véleményem szerint.

(#27478) dfsz34 válasza Jo33by (#27472) üzenetére


dfsz34
őstag

A su101-el nehéz játszani, de meghálálja. Dombos terepet kerülni, menni a többiekkel a városba vagy sík terepre vele. Attól én is agyfrászt kaptam, amikor mentem vele, hogy az ellenfél sunyin domb takarásba visszhúzódik lövés után én meg át kell menjek a dombon, hogy meglőjem. Éppen ezért ha megoldható kerülni kell. Ha nem tetszik ez a stílus, a többi két tank is hasonló utána, akkor ne erőltesd.

(#27479) Tiszteletes válasza nihill (#27474) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Először azt olvastam, hogy: "hogy siema MM-et akarunk, vagy képesség alapút". :D

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#27480) csapee válasza Cseri0058 (#27475) üzenetére


csapee
senior tag

Ne csinald megint ideg leszel:)

Csapee

(#27481) Jo33by válasza dfsz34 (#27478) üzenetére


Jo33by
tag

Igen, dombon állok és csak a csövem látszik ki nem megoldható vele mert a cső felfelé áll, nem lehet lőni. Át kell mennem a lefelé irányba a dombon hogy tudjak lőni, de akkor már világít a lámpám hogy észrevettek.

(#27482) Angel1981 válasza Enzolord (#27469) üzenetére


Angel1981
veterán

Ja, így már értem! :))
(Egyáltalán nem érdekel a foci, erről sem tudtam semmit.)

Cseri0058: miért nem vagyok meglepve? :D
Nagyon jó játékos vagy úgysem fogod abbahagyni még egy jó ideig! :P
Mellesleg harmadszorra kérdem; milyen a 113? :)

[ Szerkesztve ]

(#27483) Cseri0058 válasza csapee (#27480) üzenetére


Cseri0058
őstag

Most megfogadtam h nem fogom felhúzni magam... :)

(#27484) nihill válasza Drenadar (#27476) üzenetére


nihill
őstag

:)
Nem a full profikat kéne összeereszteni, hanem a full noobokat kivenni. Bőven elég lenne ha azt be tudnám állítani, hogy olyan csapatba sorsoljon, ahol pl senki sincs 6-800eff alatt. Annyit akarok csak, hogy ne legyen olyan csapattársam, aki nem tudja melyik a tankja eleje és melyik a hátulja. Akinek toptier heavyként arról szól a játék, hogy keres egy bokrot, és majd a végén 10 tank ellen egyedül menekül, az csinálja nyugodtan, csak ne kerüljön össze velem ha nem akarom. Csak a legalját kéne külön venni.

(#27479) Tiszteletes válasza nihill (#27474) üzenetére
Akár így is lehetne nevezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27485) Enzolord válasza Angel1981 (#27482) üzenetére


Enzolord
addikt

:)
Pedig ez benne volt minden médiában, és azóta is megy a trollkodás ezzel kapcsolatban, mint a Windows 8.1 a magyar csapat ajánlásával, meg az új mezszponzor az after 8, meg ilyenek..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27486) diegho válasza Angel1981 (#27431) üzenetére


diegho
nagyúr

Jelenleg 2150 körül van a wn-em, de van amikor 5%-ot kap a csapatom.

(#27487) ollie válasza nihill (#27484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem elég lenne a winrate alapján sorsolni. Nekem végül is tökmindegy hogy nyerjük meg, én úgysem állok be a körbe foglalni, kivéve ha az tűnik az egyetlen esélynek a nyerésre.

***

(#27488) Cseri0058 válasza Angel1981 (#27482) üzenetére


Cseri0058
őstag

Áá én nem vagyok jó játékos! :D
Am nagyon jó kis tank! Gyors, páncélozott, jól lehet vele srégen állni...eddig egy nagy gyengeséget véltem felfedezni, hogy az alsó lemezét nagyon könnyű átlőni. Az ágyúja is nagyon jó! De azért a 121-nél nem jobb! :D

(#27489) Angel1981 válasza diegho (#27486) üzenetére


Angel1981
veterán

Szép!
A wn7-re érted?
(Az nekem 1815 az elmúlt 1000 csata alapján, de sz*rnak érzem magamat, komolyan! :D)

Korábban már többször emlegettek itt a fórumon, mint vérprofit / vérveteránt, végre "megismerhettelek"! :R

Cseri:
Áá én nem vagyok jó játékos!

Ááá, dehogy, 2050-es wn7 az elmúlt 1000 csata alapján! :D

Köszi az infót a 113-ról! :R

[ Szerkesztve ]

(#27490) diegho válasza Angel1981 (#27489) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen a wn7 annyi, de emelkedik szépen, mióta végre fullosak lettek a 9es tankjaim.

(#27491) SoulReaver válasza Cseri0058 (#27488) üzenetére


SoulReaver
veterán

Te mit kínlkódsz már? ott várlak, te meg letörlöd a wot-ot?

diegho Mitől emelkedik igazán? bázis foglalás?
Tegnapi eredményem, és 1571 wn6...

[ Szerkesztve ]

(#27492) Angel1981 válasza diegho (#27490) üzenetére


Angel1981
veterán

Őőőőő bocsánat, de eddig nem voltak azok? :)
Úgy értem, főleg T9 alatt mozogtál idáig?

Tudom, hogy inkognitóban mozogsz, de egy kérdést engedj meg; hány csatád van, és ebből kb. mennyi a T9 / T10?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27493) ollie válasza SoulReaver (#27491) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A bázisfoglalástól épp nem fog emelkedni. Sokat kell sebezni az növeli a legjobban.

***

(#27494) Angel1981 válasza SoulReaver (#27491) üzenetére


Angel1981
veterán

WN7 formula:
(1240-1040/(MIN(TIER,6))^0.164)*FRAGS
+DAMAGE*530/(184*e^(0.24*TIER)+130)
+SPOT*125*MIN(TIER, 3)/3
+MIN(DEF,2.2)*100
+((185/(0.17+e^((WINRATE-35)*-0.134)))-500)*0.45
-[(5 - MIN(TIER,5))*125] / [1 + e^( ( TIER - (GAMESPLAYED/220)^(3/TIER) )*1.5 )]

Nagyon röviden, és tömören: az átlagtieredhez viszonyított, csatánként kiosztott sebzés a legfontosabb összetevője. (Persze sok másból is áll.)

Key points of the WN Rating are:

Damage is scaled according to your average tier and is the most important stat in the formula. The points you get for damage are carefully tied to the avg tier played, so that players with avg tier played 6 or 9 could be accurately compared, despite having very different average damage. To do this, average damage for tiers were collected from vbaddict.net and the data was carefully fitted to a non-linear curve.
Players with a considerable number of battles who have an average tier lower than 4 are heavily penalized for sealclubbing. New players with few battles under their belts are not penalized until they achieve a big number of battles but remain with a low average tier played.
Cap points are not counted towards your rating, since despite HUGE efforts and statistical analysis mainly performed by Syndicate, there was no statistically sound way to include cap points into the formula. The data suggests that for the average player cap points which are actually useful in winning a game for your team are drowned out by the huge amount of useless cap points gathered at the end of already won games.
Winrate is used as a proxy to measure intangible stats which are not available on the player profile like spotted damage, cap used to lure the enemy out, stopping scouts from killing your arty, tracking enemies at crucial moments, keeping your teammates alive, map awareness and other crucial decisions not recorded in the stats. This term of the forumla counts for 0-10% of final WN rating.
Average Defense points is capped at 2.2 to prevent padding. Defense also proved to be highly correlated to winrate, suggesting players who have map awareness and return to base when needed to stop enemy capping win more often.
One of the most important characteristics of the WN Rating is the open development format, meaning any player can post in this thread and suggest modifications, which will be tested and, if successful, implemented. By having this open development model, it effectively eliminates biases which closed formulas such as Efficiency have.
After the rating was released, WoTLabs was the first website to implement it, keeping it up to date every time a new version is launched. Although many people dislike the fast evolution of the rating (having gone through several changes and versions in only 4 months), this means that the formula rapidly grows more accurate. It has spread to the point where the WN Rating is now the standard rating used on the XVM mod, although transformed into a 0-99 scale rating.

[ Szerkesztve ]

(#27495) SoulReaver válasza Angel1981 (#27494) üzenetére


SoulReaver
veterán

köszi angyalkám XD

(#27496) Cseri0058 válasza SoulReaver (#27491) üzenetére


Cseri0058
őstag

a tegnapi nap elég jó volt :D

(#27497) diegho válasza Angel1981 (#27492) üzenetére


diegho
nagyúr

Kb 33k csatám van. Az egyik accounton nincs 10es, a másikon kb 20.

(#27498) ollie válasza Cseri0058 (#27496) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valóban, gratulálok!

***

(#27499) Angel1981 válasza diegho (#27497) üzenetére


Angel1981
veterán

Nagyon szépen köszönöm - MESTER! :R

+SoulRiever-: igazán nincs mit! XD

Cseri0058: mondom, hogy nagyon jó vagy, aki ilyen statokkal törli és otthagyja a játékot, az meg is érdemli! :P :D

[ Szerkesztve ]

(#27500) sebijani1982 válasza Enzolord (#27465) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Akkor van még remény jövőre azonos szinten lehet a labdarúgó válogatott a WOT-tal: 9.0 :DDD

Bocs ez nagyon magas labda volt!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.