Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#28851) szbalogh válasza Švejk (#28821) üzenetére


szbalogh
őstag

Főleg hogy sokan csak most ismerkednek vele és a legtöbb csapat nem tesz maximális számú 8-as tankot... ;] Sokszor csak 1-2 T8-as van az ellenfélnél.

Nick: HE_Storm

(#28852) Cseri0058


Cseri0058
őstag

na most kipróbáltam ezt az új játék módot....elsőre azt kell mondanom, hogy szánalom

de azért megnyertük...

(#28853) mefistofeles válasza Cseri0058 (#28852) üzenetére

Hát e screenshot alapján semmi sem sikerült nekik abból amit a "módosított" MM-el kapcsolatban ígérgettek......
A piros és a tulikék, meg az 1K-s és a 23K-s egyazon csatában...... Elvben pont ezt akarták elkerülni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28854) DonCosta válasza Sanya (#28841) üzenetére


DonCosta
tag

Annyira azért nem ritka :)
Nyunyunak köszönhető, hogy játszani tudok normálisan mert a Modok figyelmen kívül hagyják a színtévesztő beállítást és fix pirosat állítanak be :( (amúgy gratula a WOT-nak amiért egyáltalán gondolt erre a módra) :R

(#28855) Cseri0058 válasza mefistofeles (#28853) üzenetére


Cseri0058
őstag

de így most mentem pár kört és ha jó csapatot fogsz ki isteni a játék! mentem kb 5-öt és eddig nem buktam.
szóval nagyon tetszik ez a játék mód!

ma délutánra kéne össze kovácsolni egy csapatot.
akit érdekel a dolog az szóljon nekem a játékban: Cseri5
tier 8 lenne favorizálva. :)

(#28856) #43783936 válasza oPalRx7 (#28847) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én az S40-nel szívtam.
34%-os wr 41 csatából. A végén szabad xp-ből léptem tovább.
Meguntam a lassan mozgó cél szerepét a 6-os csatákban.

(#28857) Bingisz válasza mefistofeles (#28853) üzenetére


Bingisz
addikt

Ki mondta, hogy WN6 alapján fog osztályozni?

Amúgy meg kell néhány nap, mire rájönnek a siemkák, hogy ez nem olyan század, mint a régi. Ide saját csapat kell 5 tier8+ 2 tier1 felállásban.

Amúgy az első pár napban még nincs skill szerinti válogatás, de ezt mondták is.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#28858) szbalogh


szbalogh
őstag

Valaki tud arról valamit, hogy a Global Mapon vagy a Second Campaign mapon tesztidőben (mától nov 4.-ig) megszerzett gold és pontok, kitüntetések megmaradnak-e?

Nick: HE_Storm

(#28859) unravel válasza Cseri0058 (#28852) üzenetére


unravel
őstag

Mi ebben a szánalom? (unom már a sok negatív embert a játékkal kapcsolaban)

ellenfél: 3 átlagos játékos + 2 átlag alatti

ti: 1 profi, 5 átlag alatti

viszont egyel többen voltatok. az nagy előny tud lenni.

A 38%os winchance zavart meg? Ha neked a gép mondja meg ki fog nyerni akkor el se indulj a csatába :)

¯\_(ツ)_/¯

(#28860) DonCosta válasza Bingisz (#28857) üzenetére


DonCosta
tag

Bocs a kérdésért, még elég kezdő vagyok és ezt a 7vs7 játékot meg pláne nem ismerem. Miért jó egy T1-esnek bemenni a 8-asok közé játszani? A többit értem, hogy talán ez a legoptimálisabb, de annak aki T1-ben ül mi lesz az élmény benne, vagy hogy kell játszon? Azok még lassúak is, nem elég hogy papírból vannak. Lövésnek meg gyakorlatilag nincs értelme. :F

(#28861) nihill válasza DonCosta (#28860) üzenetére


nihill
őstag

Spotolni.
A T8 tankok mehetnek együtt az egyik oldalt, a másik oldalt meg spotol egy T1-es. Ha meg észrevesz valamit, a helyzetnek megfelelően lehet reagálni rá a nagy tankokkal. Így nincs az hogy egy erős tankot kell különvenni a többitől és beállítani egy sarokra, hogy csak nézze, megy-e arra valaki.

[ Szerkesztve ]

(#28862) AVarice válasza DonCosta (#28860) üzenetére


AVarice
tag

Szerintem komoly előny, felderítés és statisztika szempontjából.

(#28863) Sanya válasza Strauss (#28843) üzenetére


Sanya
nagyúr

tudom, én töröltem is lefele. Nem igazán ingerelt a lila színű ellenség :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28864) DonCosta válasza AVarice (#28862) üzenetére


DonCosta
tag

Értem a csapat szempontjából oké, hogy spottol, de aki benne ül mit csináljon? Ezt nem kötekedésnek szánom, hanem kíváncsi vagyok rá, hogy nekem hogy kéne mozogni egy T1-ben a T8-asok közt? előremegy a pálya feléig és beül egy bokorba, vagy hogy lehet jól spotolni amikor lassu vagy és annyira gyenge, hogy ha neked jön az ellen már attól szétesel. Tapasztalatokat véleményeket várok. Ha megérteném szívesen kipróbálnám. (egy T2-es-ben talán még látok is fantáziát, hogy tud viszonylag gyors lenni)

[ Szerkesztve ]

(#28865) diegho válasza DonCosta (#28864) üzenetére


diegho
nagyúr

A T1 40-el megy, minden csak nem lassú.

(#28866) szbalogh válasza DonCosta (#28864) üzenetére


szbalogh
őstag

Pl. az egyik körbeszalad és felderíti merre vannak. Utána a nagy tankok úgy helyezkednek, hogy rálássanak arra a területre. Bemegy a másik kis tank, felvillantja az ellenséget és a nagyok büntetlenül lőhetnek felderítési távon kívülről. A kis tank egy valag xp-t és kreditet kap a 8-as tanknak okozott szpotsebzésért.

Nick: HE_Storm

(#28867) nihill válasza DonCosta (#28864) üzenetére


nihill
őstag

T1-el nem szabad megvárni hogy a nyakadra jöjjön az ellenfél. Ha észrevettek pozíciót kell változtatni, a nagyok meg majd jönnek és elintézik.

(#28868) AVarice válasza DonCosta (#28864) üzenetére


AVarice
tag

A spot relatív dolog itt, egy 8-as szintű tank már a Holdról lát. :) Tehát te, ha egy 1-egy szintű tankkal vagy akkor valószínűleg az ellenség hamarabb fog észrevenni. Viszont ha megjelenik a te látóhatárodon belül, akkor a többi tank is észleli. Ha ekkor ők sebzik te is kapsz pontot (kreditet és tapasztalat pontot pontosan).
Viszont ezek a tankok nem arra valók, hogy spotoljanak a pályán, mert általában minden tulajdonságuk 0-hoz közelít: sebesség, sebzés, a páncélt meg sem említem.

Viszont egy pályán általában több ütközőzóna van. Egy 5-6 fős csapat mehet egy vagy több irányba is, viszont ha két tank találkozik másik 5-tel, és az az 5 nem szellemi... akkor valószínűleg ők hamar kiesnek, így a másik 3 játékos esélye jócskán lecsökken.

Viszont ha van pár kamikaze 1-es, akkor őket előre lehet küldeni, illetve hátra lehet hagyni, hogy hamarabb értesüljünk a támadásról.

Például volt olyan meccs, ahol mind megindultunk egy irányba, majd a pálya feléhez érve, az összes ellen a bázisunk foglalta, nem sok kellet volna, hogy befoglaljanak... Ilyenkor nagyon jól jön egy egyes tank, aki a bázisnál marad, mert hamarabb észleljük az ilyen jellegű, hogy is mondjam, taktikát.

Összességében inkább a csapatnak van előnye ebből, nem az 1-es tank játékosának, bár az esetleges spottolt találatokból becsoroghat jó pár ezer, ha valaki ügyes. Ezeknek a tankoknak a javítása ingyenes, csak a lőszert kell fizetni.

(#28869) Chris0321


Chris0321
addikt

Másnak is összeomlik néha a játék mikor kilép a csatából?

[ Szerkesztve ]

(#28870) DonCosta válasza diegho (#28865) üzenetére


DonCosta
tag

Igazad van visszaszívom. Az amcsi ágat még nem próbáltam, ezért az maradt meg, hogy T1 nagyon lassú (legutóbb a franciákkal mentem T1-ben).

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kicsivel többet tudok ezzel is a WOT-ról. :R

[ Szerkesztve ]

(#28871) Cseri0058 válasza unravel (#28859) üzenetére


Cseri0058
őstag

engem az zavart meg hogy a csapatunkban egyedüli 8-as voltam...az ellenfélnél mindenki 8-as volt... :U

(#28872) Midway


Midway
senior tag

Ez a sok ajándék tank, mint a sáska járás. :D

(#28873) AVarice válasza Chris0321 (#28869) üzenetére


AVarice
tag

Nekem is szokott, de én mod nélkül nem is próbáltam a játékot. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, bár sejtem, hogy a mod pakc lesz a ludas.

(#28874) Joe-T


Joe-T
tag

A mostani frissítéssel nem tapasztaltatok fps esést? A 8,8-nál hozta stabilan a 60-at most meg bezuhan egyből 25-26-ra és szinte játszhatatlan a játék.

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#28875) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#28849) üzenetére


Cseri0058
őstag

valaki?
miért nem működik?

(#28876) Chris0321 válasza AVarice (#28873) üzenetére


Chris0321
addikt

Én a wotinforól szedtem le a modokat plusz az xvm-et raktam fel.

(#28877) Angel1981 válasza Bingisz (#28820) üzenetére


Angel1981
veterán

Nagyon szép! :R

(#28878) mefistofeles válasza Cseri0058 (#28875) üzenetére

Valami szerver csatlakozási vagy mi problémát említ. Nekem pont akkor fagyott le mikor a csata visszaszámlálás volt. Nagy szerencsém volt, kb. 2 percen belül visszajöttem...... mire becsatlakoztam a csatába 6-1 re ment az ellen. Ki is léptem délelőttre......
Én eddig csak olyan negatívumot tapasztaltam a 8.9-től (igaz pozitív dolgokat sem veszek észre) hogy konzekvensen az alsó tiereket erősítem a csatákban. (közepes és nehéz tankokkal...)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28879) nyunyu válasza Strauss (#28839) üzenetére


nyunyu
félisten

csak nézem, nézem , sehol egy ellen, csak a sok kis lila pont rohangál körülöttem

Meg jo, hogy direkt kiszerveztem a konfigbol a szinek beallitasait, hogy egy mozdulattal lehessen valtani a lila (szerintem kek :DDD) es a jatekban alapertelmezett piros szinezes kozott a colors.xc cserejevel.

De ezek szerint nem volt eleg vilagos a readme opcionalis bekezdese. :))

Piros-zold szintevesztes sajnos eleg gyakori, kb. minden tizedik ferfit erinti.
Persze nem ugy kell elkepzelni, hogy egyaltalan nem latom a szineket, hanem valamennyivel eltolva, kozbenso arnyalatokat nehezen tudom megkulonboztetni.
Pl. regi, izzos KRESZ lampak zoldjet szurkenek lattam, igy eros napfenyben problema volt, hogy most zoldet mutat, vagy szimplan nem mukodik. Ha ingadozott a fenyereje, akkor indultam at a zebran.
De miota lecsereltek oket LEDesre, azota nincs ilyen problema, mert azok zoldje sokkal jobban megkulonboztetheto a hatterszintol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28880) Sanya válasza nyunyu (#28879) üzenetére


Sanya
nagyúr

ki olvas readme-t?????? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28881) sith7 válasza Sanya (#28880) üzenetére


sith7
nagyúr

én :B

(#28882) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
Feltettem a gold detector-t és damage panel-t, de a csata elején a chat-be azt írja pirosan, hogy "Damage Announcer configuration file missing". Szóval nem mutatja a chat részen amit kéne, a többi jó, mi hiányzik nekem?

(#28883) Chris0321 válasza benvolio (#28882) üzenetére


Chris0321
addikt

Biztos mindent bemásoltál? Én tegnap jártam úgy, hogy egy mappát elfelejtettem bemásolni és ezért nem volt csata összesítőm.

(#28884) nyunyu válasza Mr X (#28835) üzenetére


nyunyu
félisten

Urak, tipp kellene. Körbejártam a tankfajtákat és úgy néz ki, hogy nekem a TD irányvonal fekszik. Melyik nemzet vonalát érdemes fejleszteni ebből?

Regebben irtam parszor ilyen temaban: 1 2 3

Kiegeszites:
Franciaknal a Foch nagyjabol ugyanolyan, mint az AC48, csak valamivel konnyebben hasznalhato a rovidebb celzasi ido miatt, konnyebb eltalalni az ellenfeleket.
De ugyanugy nem tud lefele loni+kozepes terepakadalyok felett mar nem lat at, nem tud loni.

Amcsiknal a T30 nagyjabol ugyanaz, mint a kistesoi (T29, T34), csak meg van fejelve egy szovjetesen viselkedo agyuval.
Hosszu a celzasi ideje, celzas nelkul meg biztosan mellelo.
Teste azon a szinten nagyon papir, toronynak is csak az eleje tudja megfogni a loveseket.

T110E4 jobban all pancelzattal, viszont kisebb a gun depressionje, igy a korabbi amcsi TDkkel ellentetben csak a JP2 vagy ISU vagy franciak helyeirol tud kempelni.

Szovjetek:
SU-101 total hasznalhatatlan, mivel minden masodik koron Sand Riverre dobja az MM.
Ott meg hajadra kenheted a mozgekonysagat.

ISU: fullosan jokat lehet vele trollkodni, de ne akarj vele 400+ meterrol loni, mert kb. otbol egy talalja el az ellenfelet.
Mozgekonysaga viszont egy tankerhajoval vetekszik, nem lehet vele hirtelen felbukkano celpontokra reagalni.
Ebben persze a hosszu celzasi ideje sem partner. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28885) nyunyu válasza Chris0321 (#28869) üzenetére


nyunyu
félisten

Másnak is összeomlik néha a játék mikor kilép a csatából?

Benne felejtettem egy nem mukodo beta featuret az XVM konfigomban, lehet, hogy az okozza.

\res_mods\0.8.9\xvm\xvm.xc legutolso bekezdese:
"elements": ${"true"},

Ezt irjatok at false-ra, hatha segit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28886) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:

Miért nem tudok álcafestést tenni a Panther M10-re?
Folyamatosan ezt a hibaüzenetet kapom:
"Hiba:
Szerverhiba történt az Álca áthelyezése során. Próbáld újra később."

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#28887) Exorsized


Exorsized
tag

Felraktam több modot is, minden jó , egy pici problémám van hogy eddig a "ctrl" gombra rakta ki középre a nagy térképet most pedig a "caps lock" ami nekem a TS-en beszélés és a régi állapotot szeretném vissza állítani. Ebben kéne 1 kis segítség ha kell leírom milyen modok vannak fenn pontosan de inkább a vitris félék.

XONE : MrExoQt

(#28888) Chris0321 válasza nyunyu (#28885) üzenetére


Chris0321
addikt

Én Aslain féle xvm-et használok.

Más: Megkérdeznék valakit akinek van D.Max-a és feltette a módosított ágyú és motorhangokat, hogy nála sincs a lövésnek semmi hangja?

(#28889) Cseri0058


Cseri0058
őstag

basszus most hívták fel a figyelmemet, hogy amit az új játék módban mész nem számítja bele a statba... :(
pedig olyan jó lett volna :D

(#28890) myckey válasza Cseri0058 (#28889) üzenetére


myckey
veterán

nem biztos az
én ezzel a stock tigrincs2 vel nem bánom :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#28891) KaLeun


KaLeun
senior tag

Kész xvm konfigot keresek ami a minimapon jelzi a spottolt tankokat és a látótávot, valkamint 4 jegyű wn6-ot mutat. Van valakinek ilyen?

Cila

(#28892) Dreadloord válasza nyunyu (#28884) üzenetére


Dreadloord
senior tag

ISU bl 10-el 5- ből 4 szer talál 400 méterről, és mondjuk 3 sebez is, mert a negyedik mellé megy annyival, hogy pattanjon, vagy épp tornyot érjen.(Ha neked 400 méterről 5-ből 1 az arányod, nézz videókat, mert valamit nagyon elrontasz...)

Obj 704 meg kb ugyanaz, kicsit jobb az ágyú azon, viszont páncélzata elöl, ha rángatod, sok lövést felfog a toronnyal, volt olyan csatám, hogy 1600-ból 900 hp-m maradt, és 4800 volt a pot bekapott damage...

Már csak azért is jó 400 méterről lődözni, mert fullos legénységgel, kamoval, álcahálóval, 1 bokor elég, hogy ne spotoljon ki, akit meglövök, ha közelebb megyek vele, vagy meglepnek, akkor bukom azt az előnyét a tanknak, hogy a legjobb álcaértéke van a játékban kb az orosz isu ágnak, ez ellensúlyozza, hogy gyenge még az első páncéljuk is.

[ Szerkesztve ]

(#28893) Strauss válasza nyunyu (#28879) üzenetére


Strauss
senior tag

De az volt , utána megcsináltam már :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#28894) bal8080


bal8080
csendes tag

Sziasztok!

Lehet már tudni, hogy az AMX 50B ( 50-120, 50-100) után melyik tank lesz akciós?

bal8080

(#28895) Bingisz válasza bal8080 (#28894) üzenetére


Bingisz
addikt

M48 Patton.

Más:

Végre van értelme a HE-nek:

Reszkessetek hózentrógerek!!!! ;]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#28896) szbalogh válasza Mr X (#28835) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha van idegzeted a nagyon lassú (mondjuk inkább úgy, hogy járásképtelen) tankokhoz, akkor az E3-at célozd meg. A T28 és a T95 rémálom, de az E3-ért megéri szenvedni.

Nick: HE_Storm

(#28897) szbalogh válasza nyunyu (#28885) üzenetére


szbalogh
őstag

Én nem a Tiedet tettem fel és nekem is előfordul néha a hiba.
Exorsized: XVM konfigurátort használd! Ott beállíthatod melyik gombra nagyítsa a térképet vagy, hogy nagyítsa-e egyáltalán.
Kaleun: Ezt is 1 percig tart beállítani a konfigurátorban. Én mindig magamnak állítom be az xvm-et. Olyat nem csináltak ami minden szempontból jó lenne ezért kénytelen vagyok.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#28898) cifram


cifram
csendes tag

Létezik olyan oldal, ahol látható az összes tank alap camo értéke?
köszi

WoT: NorHasso

(#28899) csapee válasza Bingisz (#28895) üzenetére


csapee
senior tag

Az osszes bokrot meg fogom he-vel szorni el-hallufon;]

Csapee

(#28900) benvolio válasza Chris0321 (#28883) üzenetére


benvolio
őstag

Most kipróbáltam, hogy csak azt teszem a res mods mappába és akkor se jó, tehát valami még kell hozzá vagy nem tudom miért nem megy nálam a chat részén.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.