Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az igen, egy fullos számítógép csak arra dedikálva hogy egy vízhűtőre teljesen feleslegesen felszerelt kijelzőn képet jelenítsen meg.

na ez a pazarlás. egy ilyen komputer önmagában alkalmas egy általános asztali gép feladatainak jelentős részére, és ilyen hülyeségekre van befogva. remélhetőleg lesz rá valami megoldás hogy be lehessen fogni értelmes feladatokra is, valami használható operációs rendszerrel.

az én szememben ez a cucc tényleg már a PC mint olyan végstádiuma..

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Angie™ válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Miért lenne pazarlás? :DDD
Monitorozni tud több hasznos és fontos dolgot. :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) fatpingvin válasza Angie™ (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

desktopon egy terminálablakban watch -n 0.5 sensors pontosan ugyanezt csinálja, csak nem kell hozzá plusz hardver és nem kell a monitor felől máshova elnézned sem.

a normálisan beüzemelt és működő gépet meg amúgy onnan ismered fel hogy semmi ilyen fizikai rendszerparaméterrel nem kell használat közben foglalkoznod, csak a munkafolyamattal.

ha még lenne rajta két darab mondjuk 2.5G Ethernet interfész, a gép seggén kilógatva egy IO bracketen, arra azt mondanám nyomokban van értelme, lehetne routernek/firewallnak használni, de ez így csak a peak brainrot.

mondom ezt persze én, de ha valaki tud rá egy olyan értelmes, józan ésszel védhető funkciókört mondani amire ez a cucc alkalmas, én nyitottan állok a kérdéshez :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) proci985 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

felsokategorias epitett vizeknel altalaban a vezerles le van valasztva a hutott eszkoztol.

reszben ha ujra kene rakni, reszben komponens szinten biztonsagosabb levalasztani magarol a hutott eszkozrol. nem akarod, hogy egy SW update vagy instabilitas brickelje a cuccot, mert itt gyakorlatilag kritikus komponensrol beszelunk.

en is 10 eve autonom vezerlest hasznalok a viz ket koret vezerelni. maga az extra kijelzo kb arra kell, amikor stresszteszteled, de az elso harom napban eleg hasznos.

mondjuk egy sima kvarc kijelzo boven eleg a celra, de ha lud, legyen kover alapon miert ne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) fatpingvin válasza proci985 (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

"felsokategorias epitett vizeknel altalaban a vezerles le van valasztva a hutott eszkoztol."

én ezt értem, és lehet hogy én vagyok a fantáziátlan, de ezt a vezérlést nagyjából egy műveleti erősítővel meg lehet oldani, vagy egy mikrovezérlővel, ha nagyon maximalisták akarunk lenni.

nem igazán látom be hogy ehhez miért kéne ehhez egy low-end desktop kaliberű dedikált számítógép.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) proci985 válasza fatpingvin (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyakorlatilag ez egy microcontroller egy extra lepessel

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Fut rajta a Doom. Lehet a Duke Nukem is, esetleg a Crysis.

(#8) fatpingvin válasza proci985 (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég érdekes fogalmaid vannak a mikrovezérlőkről ha egy low-end desktop procit GPU-val meg miegyébbel annak sorolsz be :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) proci985 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] erre az extra lepesre, illetve lepesekre gondoltam :B :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) RVR400 válasza Alaaf Pi (#7) üzenetére


RVR400
veterán

Ha már az androidos alkalmazások nem futnak W11 alól, akkor a droid elfut a vízhűtőn...:DDD

(#11) omfgk


omfgk
addikt

Van TPU teszt róla.
52 mm-es radi ide vagy oda, csúnyán megverik az értelmesebb méretűek.

(#12) Normen1976


Normen1976
csendes tag

Háát nem tudom. Nálunk kb. 180-190 000 Ft. lehet az ára. Egy Noctua NH-D15 léghűtő kb. 43-45 000 Ft. Persze értem, nyilván sokkal jobb paraméterekkel bírhat egy ilyen monstrum, de meglepődnék ha 4x jobban hűtene mint egy NH-D15 :). Szép, nagy, világít, meg stb. de... Durva hány évig voltak a sima kocka és kör alakú hűtők a gépekben. Most meg egy "egyszerű" CPU hűtő többet tud mint egy holdra szálló akármilyen leszállóegység. Legalábbis számítási teljesítményben :)

(#13) 4nick8 válasza Normen1976 (#12) üzenetére


4nick8
őstag

Szerintem 149 990 lesz.

(#14) Normen1976 válasza 4nick8 (#13) üzenetére


Normen1976
csendes tag

Az áfát lehagytad :) . Bestmarkt-nál találtam egyet 189 000-ért.

(#15) Busterftw válasza omfgk (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell csodálkozni, Hyte minőség.
Amikor újra felakarod találni a spanyolviaszt.

(#16) 4nick8 válasza omfgk (#11) üzenetére


4nick8
őstag

Ez ugye nem igaz.

(#17) omfgk válasza 4nick8 (#16) üzenetére


omfgk
addikt

Nem jó, de legalább mentségére legyen mondva ,hogy drága is.

AMD-n egyenesen szar. Aki nem találná a listában, alul van mert fennakadt a 95 fokos temp limiten.
Mindkét platformon volt előtte léghűtés is, nem csak fele ekkora radik (Intelen döntetlen).

Most látom ,hogy a venti is 32mm. Hátha úgy lesz statikus nyomás is. Na az se segített.

Értem én ,hogy 5 colos, majdnem okostelefon méretű kijelző, de ez konkrétan szemét így, ha a fő funkcióját ennyire szarul látja el.

[ Szerkesztve ]

(#18) 4nick8 válasza omfgk (#17) üzenetére


4nick8
őstag

Ilyet én is tudok. nem értem miért kell szándékosan ferditeni.

(#19) Busterftw válasza 4nick8 (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

A ferdítés a te képed, mert a heat capacity csak annyit jelent, hogy később fog throttingolni, ami nem meglepő, hiszen vastagabb a rad.

Itt az számít, hogy milyen tempen működik a rendszer, milyen a hűtési teljesítmény.
Egy drága gimmick, ami rosszabbul teljesít mint a "vékonyabb" rendszerek, ahol a méret sem limitálja a házválasztást.

Ésa negatívumokat is szépen kihagytad.

[ Szerkesztve ]

(#20) omfgk válasza 4nick8 (#18) üzenetére


omfgk
addikt

Igen és ez nem noise normalized.


Ha 5000-et forogna a venti akkor egy 450W-os Heat Load jó eredmény lenne? :))
Tehetünk rá két darab lombfúvót is.

nem értem miért kell szándékosan ferditeni

Ezt pont te csinálod.
Erre van a noise normalized. Hogy ne lehessen brute force-al megoldani a feladatot. Ami nem mellékes hiszen emberek közelében szeretnénk használni az AIO-t, gondolom. Nem pedig egy hangárban.

Ez az amit nem másoltál ide.

Mondom, lombfúvóval lenne ez 450W is.

A 110 dolláros Endorfy 45dBA mellett tud 325W-ot is. + 25W.
27mm-es radival. Csak nincs ilyen agyatlan venti rajta ami pörög 3000-et is ha tömeget kell oszlatni.

Egyébként ott van a te listádon is. 335W 100%-os venti mellett. Csak ez ennél 55dBA. Nem 66.

[ Szerkesztve ]

(#21) omfgk válasza omfgk (#20) üzenetére


omfgk
addikt

Bocsi, csak 50dBA az Endorfy. :))
A 280-ast néztem.

Egyre rosszabb ez a Hyte.

[ Szerkesztve ]

(#22) Csandi válasza omfgk (#20) üzenetére


Csandi
őstag

Mondjuk fejesben a gép hangja mindegy, ezt sose értettem miért szempont.

(tudom jönnek akiknek a hálóban van a gép és más alszik mellette, meg aki kizárólag hangszórót használ de az egyébként se tudom, hogy hogyan hallja az irányokat játékban, illetve, hogy hogy van még olyan aki szívesen játszik vele úgy, hogy folyton visszahallja magát. Aki pedig nem játszani vesz gépet annál amúgyis kisebb szerepe van az ilyen “csicsáknak”, az majd vesz egy másik hűtőt azt kész)

(#23) omfgk válasza Csandi (#22) üzenetére


omfgk
addikt

Mármint akkor amikor CS 2-ben kéne hallani ,hogy merre trappol az ellenfél?
Addig értem ,hogy zene közben, vagy tűzharc közben nem zavar, de nem csak ez van, loop-ban.
De igen, zárt fejes, zene és mehet a lombfúvó is.

[ Szerkesztve ]

(#24) 4nick8 válasza omfgk (#20) üzenetére


4nick8
őstag

Amit írtam ugyanúgy valid.

(#25) Csandi válasza omfgk (#23) üzenetére


Csandi
őstag

Most pont egy open back fejest használok így amúgy nekem is szempont, valamennyire a hangerő, de amikor closed gamer fejeseim voltak, vagy egy DT770 akkor semmit hallottam sose, pedig nem voltak halkak a gépeim kifejezetten :D szóval amikor a játékban nyugalmi állapot van akkor se hallatszik be. De persze ez a hyte lehet annál is hangosabb azt nem tudom.

Motoron autópályán még csendesnek számító sisakban is fájdalmas a szélzaj (95-99db) oda kell a füldugó :D

(#26) Busterftw válasza 4nick8 (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Az adat amit linkeltél valid, amit mondtál az marhaság és ferdítés.

(#27) Busterftw válasza Csandi (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

A 66dBA-t nézzük úgy, hogy 70dBA az porszívó/hajszárító szint.
Füles ide vagy oda, az nem kellemes. (full loadon)

(#28) Alaaf Pi válasza Csandi (#25) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ez úgy is kérdés bármilyen zajongó esetén hogy mekkora szobában, milyen falazat mellett nem lesz sem benn, sem a szomszéd helyiségekben zavaró a hangja külső szemlélő számára. Csak ezt soha nem egyszerű lemodellezni, és millió paraméter befolyásolja.

(#29) 4nick8 válasza Busterftw (#26) üzenetére


4nick8
őstag

Idéznèd hogy mit mondtam?

(#30) RVR400 válasza omfgk (#17) üzenetére


RVR400
veterán

Ha azt nézed, hogy a 140e Ft-os H150i Elite-nél jobban teljesít Intelen, akkor rendben van az ára. Mindent a helyén kell kezelni.

(#31) kovgab válasza proci985 (#4) üzenetére


kovgab
aktív tag

Ha már lúd és kövér, akkor legyen már oled és nagyobb, mondjuk 10"
Még esetleg valami hang lehetne benne...
:))

Ká Úr

(#32) Alaaf Pi válasza kovgab (#31) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Minek kéne bele tenni egy négycentis szerver ventit?

(#33) Busterftw válasza RVR400 (#30) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor kezeljük helyén, mert a H150i ezt a teljesítményt nem ilyen vastag raddal hozza.

(#34) pandras83 válasza Busterftw (#33) üzenetére


pandras83
senior tag

A 330 £-os árnál majdnem kiköptem a kv-t. Azon forgok fél éve hogy mikor tegyem tönkre anyagilag magam egy 5800X3D-vel 280 eur környékén és van aki halacskás vízhűtőt vesz magának még többért. Tényleg megérett a pc ipar valami nagy pofonra.

Cyberfuck Patchrunner

(#35) KAMELOT válasza 4nick8 (#18) üzenetére


KAMELOT
titán

Esetleg chillerrel (15C vízzel) tudod hűteni a 350W, de ezzel tuti nem!
Megint valami fake kép és rohadt drága is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) L.Edit


L.Edit
tag

Nagyobb kijelzőn több halacska is elférne.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#37) Rowon


Rowon
veterán

Megint egy túlbonyolított, középszerű termék, amivel próbálják a vevőket átverni, lásd GF házak.

Legyen eszetek, nem kell bedőlni a nagykeres hirdetéseknek csak egy kis halacska miatt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#38) Rowon


Rowon
veterán

#2

Ok. Akkor mi értelme Windowson a Rivatunernek, Linuxon meg a Mangohudnak, ha a gépház oldalán nézed a kijelzőt? Nekem nem tűnik túl praktikusnak, ezeket a dolgokat szoftveresen meg lehet oldani és a monitoron ott vannak a kívánt értékek, amivel még ergonómikusabb is a történet, mert a fejed nem kell forgatni.

~~~

180k-ért meg inkább VGA-t vegyetek, ne ezt a f*st. 420-as LQ Freezer III 35k forint, a Thermalright Phantom Spirit 120 SE 22k, és ezt akarja valaki ennyiért eladni? :)) Na ne, kérlek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#39) 4nick8 válasza Rowon (#37) üzenetére


4nick8
őstag

és nem kell mindent mindenkinél jobban tudni. Fárasztó.

(#40) Rowon


Rowon
veterán

:)) Esetleg valami önálló gondolat, amivel hozzá tudnál szólni a témához? Én is tudok linkelni ilyen képeket. Érdekes, hogy a hátrányait nem mutattad be, pedig úgy lenne egyenes a történet.

However, fancy looks, a boatload of design upgrades, and a slick IPS display don't change the fact that the cooler gets absolutely rocked on AMD platforms by far more affordable options. Even on Intel, where performance is stellar, its high price makes it a hard cooler to recommend because of the potential for case compatibility issues. In general, I find there is a lot to like here, and I don't think the THICC Q60 is a bad cooler by any means. The larger tubing, greater coolant flow, plug-and-play wiring harness, and magnetic fan power connectors are all great features even if they result in some negative aspects. But at its current price, it's just extremely hard to justify.



[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#41) KAMELOT válasza Rowon (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

Hátránya az, hogy egy túlárazott talicska! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42) Rowon válasza KAMELOT (#41) üzenetére


Rowon
veterán

:C Akkora parasztvakítás, mint ide Nagykáta.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43) makszutov.hu válasza Rowon (#42) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Tökéletesen igazad van - de bármibe lefogadom, hogy lesz olyan egységsugarú b@rom, aki ezért pénzt ad ki! :(

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#44) yericho800


yericho800
aktív tag

Le kell feszelni a procit, csókolom. :DDD

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#45) Kobe válasza pandras83 (#34) üzenetére


Kobe
veterán

Nalam 5800X3D muzsikal Lian Li Galahad II Trinity Performance 360-al, es a proci es aio volt egyutt annyi mint ez a szar :D
Amugy procit 60 fokon elciripelteti terheles alatt, es a hazban a 4070 suer is max 57 fokon fut full terheles alatt :DDD
lehet azert logikazni olcsobban, esszerubben is

(#46) Varázslóó válasza makszutov.hu (#43) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Ennyi pénzért ;] ijjjjjj basszus

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#47) Rowon válasza Kobe (#45) üzenetére


Rowon
veterán

A Lian Li AIO-jai az egyik legjobbak jelenleg a piacon... Ez nem is Hyte, hanem csak Hype, majd elmúlik ez is, mint a szúnyogcsípés.

Nekem az a bajom ezekkel a termékekkel, hogy nem egy hasznos cikket próbálnak meg eladni, hanem az értelmetlenül túlbonyolított dizájn, a kevésbé fontos vagy éppen teljesen fölösleges funkciókkal telepakolt termék, amivel meg lehet hülyíteni a naiv vásárlókat. Már csak egy erős marketing kell mögé és kész a nyereség.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48) Kobe válasza Rowon (#47) üzenetére


Kobe
veterán

A ventijei is, csak epp ki kell varni mindenbol a v2, v3 reviziot mert mindegyik termeke kb full cseres, RMA visszahivasos. en barmit vettem toluk, gephaz, venti, tobb fajta aio, mind az volt
a hardveres cserenel nincs para mert szo nelkul kuldik a cseredarabot, en a v2-v3as reviziok utan egy szoftveres issueba futottam bele amit nem kepesek megoldani….

(#49) Rowon válasza Kobe (#48) üzenetére


Rowon
veterán

A házak elég patent mind, mondjuk az O11 Air Mini volt, amit sokáig nézegettem, de abból is lett egy V2, amin az előlapi mesh mintázatot megváltoztatták, így hatékonyabb lett a légáramlása.

Az Uni Fanek is elég b*xós ventik, bár az nekem már túl drága mulatság. :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50) Varázslóó válasza Rowon (#49) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Patent de szinte mondhatni hogy mind üveg kalitka..

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.