Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) dane


dane
senior tag

Építsünk HTPC-t!

Milyen házból? Milyen kijelzővel?? stb...
Szeretnék ilyen gépet, de nem tudom hol kezdjem!

A legfontosabb az hogy tökéletesen illeszkedjen bármilyen HIFI rendszerbe!

Azt tudom hogy lehet kapni direkt erre készült házakat, de az áruk nagyon drága!
Silverstone-éknak van nagyon szép házuk erre a célra!
Bővebben: link

Ezeknek a házaknak az ára nagyon magas, ezért max házi fabrikálással lehetne ilyet késziteni. Az meg olyan is.... Bár láttam már szépen moddolt házikókat is!
Szóval nem tudom még milyen alternativa van ezzel kapcsolatban!

Aki tud segíteni bármiben az irjon :)

[kép]


(#2) dane


dane
senior tag

Aki tud valami szép microATX házat az szóljon! Csak és kizárólag fekete!

(#3) lapa válasza dane (#2) üzenetére


lapa
veterán

elsőre softmetal fólia jutott eszembe van inox színben komoly vastag. aztán láttam fekete a vágyad...

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Nézd meg ezt: Bővebben: link

MicroATX formátumú, 10k az ára, és szerintem nem is néz ki rosszul.

#tarcsad

(#5) dane válasza lapa (#3) üzenetére


dane
senior tag

ez milyen fólia? mire jó?

(#6) dane válasza Yutani (#4) üzenetére


dane
senior tag

Az a baj hogy fekvő kellene! Minél jobban hasonlítson egy hifi komponensre :)

pl:

Silverstone LC04

[kép]

(#7) iwu válasza dane (#6) üzenetére


iwu
addikt

szerintem menj ki a bolhára, vegyél 1 rossz hifierősítőt, kibelezed, és építesz bele 1 pct!
spanom 1 képmagnóból csinált mp3 playert...:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8) mehemed válasza dane (#1) üzenetére


mehemed
tag

en is morfondiroztam egy ilyen topik inditasan.

olyan 1 eve csinaltam egyet linux alapokon, freevo+mplayer.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#10) Fori23 válasza dane (#1) üzenetére


Fori23
őstag

Szia. Nem értelek. Most egy 150-200eFt-os, 100W fölött fogyasztó PC-vel akarsz kiváltani, egy 20-30eFt-os, 20W-ot felvevő DVD lejátszót?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#11) dane válasza iwu (#7) üzenetére


dane
senior tag

Van egy szar pioneer cd-m! De az előlapot és a hátlapot is le kellene cserélni!
Nagyon sok lenne a fém munka! Na meg kézzel nem is lehetne megcsinálni igényesre!
Kijelzöre már van ötletem ha a kibelezős modszert választom :)

(#12) dane válasza Kalandor (#9) üzenetére


dane
senior tag

ezt már olvastam :) azért kösz

(#13) dane válasza Fori23 (#10) üzenetére


dane
senior tag

A DVD csak dvd-t játszik! Legjobb esetben Divx, avi stb...
Nem lehet rajta pl játszani, vagy bármi mást csinálni! A PC beintegrálása a házimoziba ugy hogy bele is passzoljon, szerintem nagyon jó dolog!

(#14) Fori23 válasza dane (#13) üzenetére


Fori23
őstag

Persze, te tudod, csak annyi dolog szól ellene, hogy kérdéses a használhatósága.
- ár-fogyasztás-zaj- nehézkes beállítás / mindenre külön kell kalibrálni /
- hogy használod mint PC-t? szöveget nem lehet olvasni, Közel ülsz hozzá? Vagy teszel a TV-re egy monitort?
- hang-kép minőség rosszabb /árnyékolás, zajszűrés, rezgéscsillapítás hiánya a PC-ben /
szerintem ezeket is vedd figyelembe. Egyébként sok sikert.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#15) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én is hasonlón gondolkodom. Hogy az alapoknál kezdjem: egy mATX-es A64 lapot néztem ki. Azért mATX, hogy minél kisebb legyen, és A64, mert a jelenlegi procik közül ez a leghűvösebb azonos árat/teljesítményt feltételezve! Mert valószínűleg egyes mobil Intelek lehetnek hűvösebbek, de az áruk magas.
A ház oldala lenne a hűtőfelület, ezt alumíniumból, bordásra szeretném csinálni. A hő kijuttatását ide hőcsövekkel oldanám meg, nem nagy ördöngősség az elkészítése lágy vagy félkemény rézcsőből, és mindenképp olcsóbb, mint ''gyári'' hosszú hp-t venni. Ekkor meg is van oldva a hűtés... nagyjából.

Ha valóban hifit akarsz, akkor egy jobb hangkari nem árt, az alaplapit szerintem el lehet felejteni profi gelhasználásra. de ha elég a sztereó, és nem vagy túlzottan vájtfülű, akkor jó az. Én ebben a tekintetben elég alacsony igényű vagyok.

Video megjelenítés: int. videokártya. Pont most olvastam, hogy meg lehet oldani a VGA (DSUB) tévére (SCART) kötését, ekkor már nem is feltétel a tvoutos videokártya, mint külön melegedő alkatrész. A tévéhez emg 3D teljesítmény nem igazán kell, ami meg kell, azt a legalapabb int. videokártya is tudja.

Vinyó: keresni kell egy hűvös, lehetőleg 5400-as vinyót, állítólag van, még nem láttam... Én a gép tetejére fogatnám, hogy az is hűtve legyen.

Táp: vagy eleve SFF-es tápot tennék bele, ami nem igazán melegszik, vagy azt is a tetőre kiszereltetni egy hozzáértővel, hogy ennek is a tető legyen a hűtőfelülete.

Mi kellhet még? Esetleg egy tunerkártya, az se drága, és elég igénytelen dolog, ha egyszer be van állítva, akkor további dolgokat nem igényel.

A ''holtidejében'' akár routerként is működhet, vagy letöltögetni is jó. Beállítod a CnQ-t, és a proci mindig hideg lesz, hisz szinte sose kell komolyabban dolgoznia. Egy 754-es 2800+ proci tökéletesen megfelel, olcsóbb, mint a 939-es.

Rendszer: ki mit preferál, én Mythtv-t tennék rá, esetleg GeeXboxot. Mindkettő multimédiára kihegyezett mini Linux. Ha nagyon idegenkedsz a Linuxtól, akkor win. Bár ez is tipikusan olyan, hogy ha a Linux 1x jól be van lőve, akkor utána nem kell hozzányúlni.

Ha egy picit paranoid vagy, akkor egy hőkapcsolót beépíteni, ami egy 8-as ventit meghajt, ha egy bizonyos hőfok fölé megy valamelyik alkatrész. Ilyen kapcsolót mostanában fogok kapni, nem egy ökör ára.

(#16) iwu válasza dane (#11) üzenetére


iwu
addikt

spanom az lptre kötött lcdvel oldotta meg, jah, és távirányító is volt hozzá:DD:DD:DD

soksikert!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#17) dane válasza ngabor2 (#15) üzenetére


dane
senior tag

Hifi tekintetben igényes vagyok, ugyhogy alaplai kizárva! TV tuner is kell!
Viszont a A64 felesleges! P4 2.0 és azzal le is van tudva a teljesitmény kérdés!
Nem ártana ha a ház szélessége 42-44cm lenne!

(#18) ngabor2 válasza iwu (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A távirány az egyik legegyszerűbb dolog hardver téren... soros portra pakolható párszáz Ft-ből kijön. Szoftverrel meg azzal hozod össze, amivel nem szégyelled.

Közben rájöttem, hogy a PC miatt 1 ''apró'' probléma lehet: a feléledés. Vagy folyton bekapcsolva kell lenni (állandó néhány-10W-os fogyasztás és melegedés), vagy türelem bekapcsoláskor.

(#19) dane válasza iwu (#16) üzenetére


dane
senior tag

milyen lcd-vel?

(#20) dane válasza ngabor2 (#18) üzenetére


dane
senior tag

inkább türelem! :) mig bemelegszik a képcsöves tv addig nyugodtan bootolhat! :)

(#21) ngabor2 válasza dane (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egy 2GHz-es P4 mennyire melegszik? Szerintem jobban, mint egy 1800MHz-es A64, ráadásul ez utóbbit szoftveresen (legalábbis Linux alól, de gondolom win alól is) egyszerű még lejjebb venni.
Ja, és újonnan hol kapsz 2GHz-s P4-et? Nálam ilyen téren a garancia sokat számítana. Ha neked nem, akkor a P4 is jó alternatíva, ne menjünk bele itt is az Intel vs. AMD vitába ;)

A házi építésű házban pedig az a jó, hogy olyan szélesre csinálod, amilyenre akarod. Egy 42cm széles házba már normál alaplap is belemegy, ott még olcsóbbat kapsz.

(#22) ngabor2 válasza dane (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hát, egy pc bootolása nem 10mp... de általában megvan az is fél perc alatt, különösen ha nincs tele vinyókkal.

(#23) Fori23 válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Fori23
őstag

Nálam ez több helyen sántít:
- ventis hűtés nem kerülhető ki, amit írsz, az nehezen kivitelezhető házilag
-azért házimozi, mert nem csak stereo
-el tudsz indítani egy 3D-s játékot 2D-ben? Integrált VGA házimozihoz? Visszatérés minőségben az ezerszer másolt VHS-hez? Minek ekkera befektetés ha nem kiváló a minőség?
-az sem baj, ha ki is néz valahogy / táp:Petőre kiszereltetni /

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#24) mehemed válasza Fori23 (#10) üzenetére


mehemed
tag

nem.
1. a pc jobb minosegu kepet ad
2. a pc jobb minosegu hangot ad.
3. a pc-hez nem kell scaler
4. a pc kismillio dsp feladatot ellat.
5. a pc-n fut az azureus dc++
6. a pc jol konfiguralhato bovitheto azt kapod amire szukseged van.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#25) mehemed válasza dane (#17) üzenetére


mehemed
tag

Hifi tekintetben igényes vagyok, ugyhogy alaplai kizárva! TV tuner is kell

akkor jo az alaplapi, de az spdif csatlakozojat hasznald. nekem 100 eves sblive! van 22m rg59 koax-al egy denon 1905-re kotve -> istencsaszar!!!!!!!!!!!

aki nem hiszi jarjon utana...

(#26) mehemed válasza ngabor2 (#22) üzenetére


mehemed
tag

a pc hibernalasbol kb 2..3 masodperc alatt all fel.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#27) dane válasza ngabor2 (#21) üzenetére


dane
senior tag

Az Intel vs. AMD vitának nincs értelme most! Szerintem nem melegszik annyira mint az AMD! Nekem pl a 2.8-as NW magos HT-s CPU 45 fok körül mozog Thermaltake hütéssel 2500rpm-en. Néha feljebb kell tekerni, de csak játékok alatt!

A házi készitésü dobozt bonyolult megcsinálni! Sőt!
Te dudsz olyan megoldást amivel szépre meg lehet csinálni?
Millió csatlakozó hátra, előre gombok, kijelző...és mindezt igényesen? Hát nem tudom...

(#28) dane válasza Fori23 (#23) üzenetére


dane
senior tag

''Integrált VGA házimozihoz? Visszatérés minőségben az ezerszer másolt VHS-hez?''

Nincs összefüggés, söt ekkora drasztikus minöségkülönbség sincs!

Elmondom neked hogy az 1k-s meg a 100k-s kártyák között szinte semmi külömbség sincs 2D-ben! Vagy szerinted anno az S3-asoknak (2MB-4MB stb..) szar volt a képe??

(#29) dane válasza mehemed (#25) üzenetére


dane
senior tag

Alaplapi SPDIF az más! Ott nincs minöségromlás!
Viszont analóg hangnál minimum egy SB Live! vagy egy Turtle Beach :)

(#30) ngabor2 válasza Fori23 (#23) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A ventis hűtés kikerülhető, ha néhány feltétel teljesül:
- alig melegedő aélatrészek
- kis teljesítményigény
- jó szellőzés
- nagy hőleadófelület

A nem sztereónak írtam, hogy külön hangkártya nem árt, mert az alaplap általában normálisan max. sztereót tud, azt is kétséges minőségben, tisztelet a kivételnek.

Mikor írtam, akkor még nem volt meg a játékigény, vagy legalábbis nem olvastam. Filmnézéshez meg elég az int. VGA. De játékhoz már komolyabb kell. Akkor viszont az aktív hűtést nem ússza meg, oda a csend...

A táp kiszerelését pedig a tető belső oldalára gondoltam, kintről nem látszik.

Tehát egyelőre a ''csendeset, gyorsat, olcsón'' hármasból max. 2 teljesül egyszerre...

(#31) dane válasza mehemed (#26) üzenetére


dane
senior tag

Az meg a memória sebességén mulik :) Kell abbol is 512!:DD

(#32) ngabor2 válasza dane (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Előre gombok: 1 power, esetleg 1 reset. Meg a távirány vevője, a többit egy távirányítóról.

A házi doboz balóban kemény dió, ajánlott géppel csinálni.

(#33) dane válasza ngabor2 (#32) üzenetére


dane
senior tag

na meg egy kijelző is kell, valami szép kék :)

itt van vezérlő meg lcd is:
Bővebben: link

mondjuk ez nem is rossz:
[kép]

(#34) dane válasza dane (#33) üzenetére


dane
senior tag

itt érdemes körülnézni:
Bővebben: link

(#35) mehemed válasza dane (#28) üzenetére


mehemed
tag


Elmondom neked hogy az 1k-s meg a 100k-s kártyák között szinte semmi külömbség sincs 2D-ben! Vagy szerinted anno az S3-asoknak (2MB-4MB stb..) szar volt a képe??


hat azert ez eros tulzas. az is igaz, hogy ma mar a drga karytaknak is szar kepe van. de olcson lehet venni g400..550-et hasznaltban es attol jobb nem kell.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#36) Fori23 válasza mehemed (#24) üzenetére


Fori23
őstag

nem
1. monitoron igen, TV-n nem, integrált biztos nem
2. biztos nem. Akkor még nem hallgattál normális konfigot. Ég és föld.
4, mindig az eredeti a legjobb, a többi hangzás arra az egy-két napra érdekes amíg kipróbálod
5. ?
6. körülményes mindenhez külön állítgatni. Egyszerúbb betenni a lemezt a lejátszóba, vagy a PS-be, és mehet . Ráadásul jobb is

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#37) dane válasza mehemed (#35) üzenetére


dane
senior tag

tulzás az tény! de érzed mit akartam ezzel kifejezni...:F

(#38) Fori23 válasza dane (#28) üzenetére


Fori23
őstag

Van összehasonlítási alapom. A VGA-k monitorra vannak optimizálva, TV- n még jobb képe van egy arra készült asztali készüléknek / kipróbáltam /. Persze a VHS túlzás.
A hangnál pedig a minőségre, zenei hangzásra utaltam '' árnyékolás, zajszűrés, rezgéscsillapítás hiánya '' / ezt is kipróbáltam / . De tényleg sok sikert, sikerüljön. Ezeketcsak azért szúrom ide, hogy több dolgot is figyelembe vegyél, esetleg kipróbáld a terveket, mielőtt összeépítenéd, mire is számíthatsz.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#39) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Én már építettem egy ilyen gépet, bár nem mindenben felel meg a topikindító elvárásainak.
Ház: egy 486-os toronyból, hogy jól szellőzzenek benne az alkatrészek.
Proci: 550-es P3 passzív.
VGA: g4mx440se passzív tvout. Tele a piac passzív kártyákkal , pl. 9550-esekkel. Bár az is igaz, hogy egy ati chipsetes lap integrált megjelenítője nem olyan vészes.
Táp: Codegen, bütykölt 12cm-es venti, 5 volton, az egyetlen ventilátor a házban.
HDD: samsung sp1604n. (Amit a gumibakos csillapításról írnak a marketing szövegekben, kamu, az egyetlen megoldás a bölcsős rögzítés, de az sem tökéletes.)
DVD: LG 4081B, de ha igazi csendre van szükség, akkor célszerű a HDD-ről futtatni a filmet.
Hang: SB Live! különösen a mélyek tekintetében még mindig jobb, mint a legtöbb alaplapi integrált. Viszont valaki írta itt, hogy az alaplapi többnyire csak sztereo, ez szerintem manapság nem igaz.;) Az 5.1 a minimum.
Hangfal: Genius HT5.1. Szép hang ennyiért.
Egyszer beújítok majd egy távtunkolót is hozzá, de egyelőre nem hiányzik

egyéb állatfajták

(#40) Fori23 válasza Fori23 (#38) üzenetére


Fori23
őstag

természetesen optimalizálva

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#41) CuKoR


CuKoR
senior tag

Orion DVD lejátszó 11990 Ft az auchanban

Most vettem kb 50 filmet próbáltam ki rajta... rendesen nyomja cd ről is meg DVD ről is a DivX et... meg bármit... ennél olcsobban sztem nem lehet kapni...és ha mindent lejátszik akkor mi kell még ennél jobb ?

5.1 es analog kimenet ++ digi kimenet is...

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#42) dane válasza CuKoR (#41) üzenetére


dane
senior tag

Pl egy 200Gb-os mediacenter tele MP3-al + filmekkel! Melyek bármikor elérhetők egy gombnyomásra....
A másik hogy Oriont elvből nem vennék!

(#43) dane válasza kamikaze boci (#39) üzenetére


dane
senior tag

Van képed?:R

(#44) dane válasza Fori23 (#38) üzenetére


dane
senior tag

A legtöbb ATI-n pl van egy ATI RAGE THEATER chip ami kimondottan a TV-n megjelenitett jó minőségü képért felelős! :C

Láttam én is már fos képed, de szerencsére csak NVIDIA kártyákkal!
Kiváncsi vagyok hogy egy ATI All In Wonder szar képet ad-e...amin egyanez a Theater chip dolgozik...

(#45) mkultra


mkultra
csendes tag

Hi!

Nekem kb. 1 éve működik HTPC-m, igaz egy mezei PC házban, de én nem akarom szem előtt tartani, ezért az egyik sarokban van monitorral, ha esetleg elé kell ülni valamiért (dolgozni, szövegszerkeszteni, stb.).
Rövid leírása:
- P4 Cerka 2.6 MHz, 1G RAM, ATI Radeon 9600XT 256M, 250M vinyó, SB Live 5.1
3D játékra tökéletes, hangfalnak vettem hozzá egy fadobozos Genius HT 5.1 hangfalszettet, több mint elég a szobámba (4*5m), Pinnacle PCTv, Skystar2 SAT Tv tuner.
-82cm-s TV-re van kikötve, VGA-SCART átalakítóval (házi barkács), nagyságrendekkel jobb a képe mint az SVideo kimenetnek. Powerstrippel állítottam be custom felbontást DVD-hez és játékokhoz.
-soros portra szintén házi barkács infravevőt kötöttem, vettem egy DVD távirányítót egy ezresért, azzal lehet vezérelni mindent (Girder szoftverrel).
-myHTPC fut rajta, katalogizálja a filmeket, zenéket, CD és DVD borítókat mutat róluk, lejátssza őket, tetszőleges progi futtatható vele menüből, időjárás modul (online adatokat tölt le a netről), TV műsorújságban lehet böngészni vele (hetente egyszer tölti le a port.hu-ról), TV Tunert rögzítésre lehet programozni akár előre is (kábel és műholdas egyaránt). FM rádiót lehet hallgatni vele,
-van még C64, Nintendo, Multi Arcade Machine, és egyéb emulátorok, flipper emulátor az összes megjelent flipper digitalizálva van hozzá, menüből választható minden, screenshotokat mutat, van két gameboy és két joystick egy kis szekrényben a fotel és a kanapé között eldugva hogy ne legyen kábel rengeteg szemelőtt.
Ha lesz időm csinálok egy részletes leírást hogy mit hogyan csináltam.
Ja van még firewire a miniDV kamerához, videoszerkesztő progi, képnézegető meg egyéb apró szarságok.



(#46) mkultra


mkultra
csendes tag

Következő lépés egy projektor beszerzése ha lesz lelkierőm kifizetni rá 2 kilót, aztán lehet nyomni a King of Fightingot életnagyságban!!!

(#47) canniball válasza dane (#42) üzenetére


canniball
nagyúr

Illetve ha szabad kiegészítenem: tv-adás HDD-re rögzítése. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48) Fori23 válasza dane (#44) üzenetére


Fori23
őstag

Az előbb még integrált, meg 1K kártyákról volt szó, nem ATI All In Wonder. Egyre olcsóbb és kevésbé melegszik ez a rendszer.
MP-3 nem minőség, tömörített, le van vágva a sávszélesség alja és teteje

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#49) sc_ghost


sc_ghost
csendes tag

A CoolerMaster is kínál megfelelő házakat:

Bővebben: link
Bővebben: link

és ezeket itthon is megvásárolhatók. A CAVALIER IV sorozat 350W-os táppal rendelkezik és ára kb 23000Ft (a CM Media sorozat árait nem ismerem, pedeig).

(#50) dane válasza canniball (#47) üzenetére


dane
senior tag

akár...:) utána pedig kiirja dvd-re :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.