Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Kíváncsi lennék mennyire sikeres ez a széria,valahogy kevésnek érzem.
Sok dolog hiányzik, és árban sem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem jobban megérte a Pro
Ez helyett inkább egy 6T féláron

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) BB0401


BB0401
aktív tag

Ez eléggé ugyanaz mint a 6T.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#4) Sanya válasza BB0401 (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

más a kamera, újabb a soc. (845 vs 855), más kijelző (1080 x 2280 pixel vs. 1080 x 2340 pixel). Minden egyéb tökugyanaz.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) zolomon17


zolomon17
senior tag

Szintén mint 6T tulaj mondom: ez nagyon ingerszegény lett, a váltás még csak véletlenül sem jut eszembe, az új CPU, meg kamera ellenére sem. De ha jól gondolom ezt inkább annak szánták, aki középkategóriás Samsungról / Huawei-ről / Honor-ról / akármiről vagy régi Apple-ről váltana.

Mindenki másnak meg ott a Pro, ha a régi Oneplus érett meg a cserére, feltéve, hogy beveszi a gyomra a méretet és az árát.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#6) joey04


joey04
titán

Az a baj, hogy az op már szinte teljesen a közvetlen konkurencia szintjére lőtte be az árat itt is, meg a Pro verziónál is. Így már nem olyan jó vételek mint korábban. Így is korrekt csomag, de már nem tűnik ki a mezőnyből.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) *Mukeey* válasza zolomon17 (#5) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szerintem is. Én is elégedett 6t tulaj vagyok, erre biztos nem éri meg váltani.
Az árazás is most kicsit felette van a reálisnak, ez olyan 450€ körül tudna vevőket szerezni egy Mi9 helyett pl...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#8) uatu


uatu
csendes tag

"Akar iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp és NFC, nincs barométer és infra."

Vajon mire gondolt a költő?

(#9) Noukoum


Noukoum
veterán

Igazából a oneplus-al az a baj hogy nem csökken az új ára a többi androiddal ellentétben ezért sokszor a lecsökkent árú mobilok jobb vételek. Ettől függetlenül ez egy remek mobil, arról nem is beszélve hogy szerintem az egyik legjobban a oneplus mobilok tartják az árukat (lepipálva az apple-t pl)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) ollie válasza mjani1172 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi az, hogy nem túl jó árban? Pont az a legfőbb előnye, hogy jó árban.

***

(#11) -FreaK- válasza Sanya (#4) üzenetére


-FreaK-
veterán

Fejlesztettek még az ujjlenyomat olvasón is, gyorsabb lett. Valamint új, gyorsabb fájlrendszert is (UFS 3.0) kapott.

(#12) dikan


dikan
tag

Na, most már van saját fórum, nem kell a proban garázdálkodni :)

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#13) alcsa válasza uatu (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Rád!

[ Szerkesztve ]

(#14) satz18


satz18
őstag

Kihagytak belőle egy csomó funkciót és cserébe még brutál nagy is. Nem tom egy samsung S10e-vel szemben hogy lehet ez alternatíva.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) Shyciii válasza -FreaK- (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Az UFS 3.0 nem egy filerendszer (bár létezik Unix File System névem UFS filrendszer).

(#16) Norbi. válasza satz18 (#14) üzenetére


Norbi.
őstag

Ezerszer hamarabb venném ezt, mint egy S10e-t. :K
6T-ről nyilván nem éri meg váltani, 5T-ről mondjuk már lehet.

(#17) -FreaK- válasza Shyciii (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igazad van, elírtam, bocsi :B

(#18) Noukoum válasza satz18 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert sok szempontból jobb mint az s10e mondjuk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) hmb válasza joey04 (#6) üzenetére


hmb
aktív tag

Az oneplus 3 ota arulja a szolgaltatom,de mar az 5t is az aktualis csucs huawei arszintjen volt elofizetessel...egyelore a 7 es 7pro nem is kerult be a kinalatba,helyette az 5g xiaomi mi mix 3 lesz.pedig az 5g op 7 prot rendeltem is volna oktiberben ahogy lejar az 5t elifizetese...de elgondolkodtato hogy il 6t 39 font, huawei p30 pro 35 fint,mate 20 pro 33 font,honor view 20 25 font havonta....dragabb az op mint a huawei....

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#20) Sanya válasza Noukoum (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

ne azokat nézd, amire sufnigsm garancia van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) szekra


szekra
őstag

Tepsi...

(#22) Noukoum válasza Sanya (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Megbízható boltokat néztem. Ebbe ne menjünk bele, mert akkor a oneplus külföldi vásárlás, hát kösz inkább nem. (Persze nem így van)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) *Mukeey* válasza satz18 (#14) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hogy érted? Használtál már OP-t? Mindennapi használatban a Samsung fasorban sincs. Ha csak nem táccsvíz fanatikus az ember, akkor szoftveresen felejtős a Samu. Lehet, hogy van egy S10e-nek olyan szolgáltatása, amiben jobb, de egy 8gb ramos OP-nál hogy nem gyorsabb,az 100%.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#24) ollie válasza *Mukeey* (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindennapi használatban jobb a Samsung, nem véletlen, hogy mindig visszatértem Samsungra OnePlus-ról. TW amúgy már évek óta nem létezik.

***

(#25) JMC


JMC
tag

Remélem a 7t - 7t pro párost jobban elválasztja majd a OP méretileg, az OP5-om eléggé érik már a cserére, de ekkora pingpongütőt nem akarnék helyette. SD855+ széleslátószögű kamerával max 6 coll környékén MI9SE méretben és már rendelem is. IP védettség nem kell feltétlen, gumikacsával fürdök, nem telefonnal :)

(#26) enterlaci


enterlaci
senior tag

OP5-ről váltottam részben kényszerűség okán (betört a kijelző) de a Pro-ra már sajnáltam az árkülönbséget, mivel nekem nem fontos a 90Hz vagy pop-up selfi - hogy csak ezt a kettőt emeljem ki.
Egyébként lehet elszúrtam, mert 6GB rammal vettem hiszen az OP5-el bőven elég volt de most úgy látom 68-70% az átlagos foglaltság már pár napos használat után. Most erősen gondolkodok a visszaküldésen és helyette érdemesebb lenne a 8GB ramos változatra beinvesztálni? Következő 2 évben nem jól élném meg ha akadozna a mobil..
Mit gondoltok?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#27) Linkin1994 válasza ollie (#24) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Véded A Samsungot ha kell hanem én s9+-ról váltottam 7 pro-ra és más világ a kettő.
Amíg a Samsung a szoftver supportban hulladék addig nincs miről beszélni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#28) *Mukeey* válasza ollie (#24) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ne haragudj, de te vagy kb az egy kivétel, aki meg van elégedve szoftveresen a Samsunggal. Pontosan tudom, h nincs már Táccsvíz, most OneUi, nem is nézne ki rosszul, ha nem foglalná le a ramot fullon. Ajánlom, ahogy az elöttem szóló is, hogy használj egy 7prot pár napig🤟

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#29) G_krisz válasza enterlaci (#26) üzenetére


G_krisz
tag

Ajánlom a 8gb. Ha nem akarsz semmilyen plusz app-ot rá vagyis csak igen keveset akkor elég a 6gb, ha hosszú távon tervezel akkor sztem megéri a 8gb.

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#30) enterlaci válasza G_krisz (#29) üzenetére


enterlaci
senior tag

Közben valamit optimalizálhatott, mert most az egy napos kihasználtság is csak 3,4gb.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#31) Pipiripi


Pipiripi
senior tag

"külföldi webshopból rendelve. OnePlus 7 ársávjában ugyanis ott a P30, az S10e és a Zenfone 6 hazai forgalomban és jótállással"

Kicsit erős ezt negatív érvként felhozni. Nekem több Oneplus telefonom is volt, és csak egyszer fordult elő, hogy gond volt vele. Ennél az esetnél jött a futár hétfőn, és kevesebb, mint egy hét múlva hozta a megjavított telefont. Úgyhogy a Oneplus háztól-házig garancia inkább pozitívum.

(#32) hajbel válasza Linkin1994 (#27) üzenetére


hajbel
addikt

+1

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#33) ollie válasza Linkin1994 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont ez az, más világ a kettő. A samsung annyi pluszt ad, hogy nem lehet összehasonlítani a kettőt.

***

(#34) HarleyCustom válasza Norbi. (#16) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezerszer inkább S10e...ha már itt tartunk. :K

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#35) Linkin1994 válasza ollie (#33) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Szoftveresen milyen + ad?
Baromi lassú update.
Oxigen Os-hez képest baromi lassú működés bugok.És a Hulladék exynos ami gyengébb cserébe viszont jobban merül.Most erre lehet mondani,hogy persze csak nálam voltak.Ha az meber megnéz pl egy S10-es fb csoportot az emberek nagy százaléka sír emiatt.Eddig a jack volt az amiatt mindenki védte a Samsungot de már ez is a múlté.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#36) L4mie


L4mie
veterán

ehhh.nem jött meg az: NA ez tetszik és le akarom rá cserélni a op3-t
Számomra nem nyújtana semmi extrát a mostanihoz képest...pláne nem ennyiért...sajnálom az idei árazazását a op-nak.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37) HarleyCustom válasza Linkin1994 (#35) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Baromi lassú update...."

A jó munkához idő kell. A végén egy tökéletesre reszelt szoftver a vége, nem egy hulladék bug halmazos kapkodós, oxygen os.
;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) Linkin1994 válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Jó vicc :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#39) gattolino


gattolino
senior tag

Oneplus 5t használok majdnem 2 éve. Semmi baja nem volt eddig. Most cserélték az akksit 2 hónapja. Szép ez a 7, de nem érné meg a csere. Max a 8t vagy 9-re cserélném. Addig ez kitart szerintem. Még amit néztem az a Asus Zenfone 6. Feladta a leckét.

Vivo X90 Pro Plus

(#40) Noukoum válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

De szépen hangzik. Papíron.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) Jakesz válasza ollie (#33) üzenetére


Jakesz
őstag

Na mi az a sok plusz a Samsungban, ami miatt nem lehet összehasonlítani őket? Jobb a gyári kameraszoftver, van vezetékmentes töltés, meg van jack még az s10-ben utoljára. Ennyi. Vagy legalább fejtsd ki, hogy szerinted mi az a sok minden, amiben a Samsung az atyaúristen, mert eddig csak gyakorlatilag fanboykodást lehetett tőled olvasni az összes topikban, ahol szóba került a Samsung.

(#42) helixP válasza Jakesz (#41) üzenetére


helixP
nagyúr

Minden kamera software-nél jobb egy Gcam, ami Exynos-on problémás.
Úgyhogy igazából ez sem érv :(

(#43) dikan válasza Jakesz (#41) üzenetére


dikan
tag

Vezetékmentes töltés és visszatöltés
Smart rutinok (környezet és eseményfüggő rutinok)
Dex funkció (ez amúgy elég jól működik)
Bixby (jobb, mint a google assistant)
Kompaktabb méretek (cserébe persze gyengébb akku)
Biztonságosabb ujjlenyomatolvasó (nem hatékonyabb, csak biztonságosabb)
Együttműködések (YT music ingyen, Adobe Rush, MS OneDrive tárhely)

Most így hirtelen nem jut eszembe más, ami jobb az S10 szériában.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#44) Sanya válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

Aha, persze.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) K82


K82
őstag

A tesztben készült képek pontosan melyik GCam verzióval/beállításokkal készültek?

dikan: a felsoroltak közül nálam egyik sem fontos, de ugye kinek a pap, kinek a paplan. Eddig szinte csak stock vagy ahhoz közeli androiddal szerelt telefonjaim voltak, amin nem az volt az nem sokáig volt nálam. Még a MIUI-nak is adtam esélyt, de két Pixel telefon után nekem kínszenvedés volt - valószínűleg a OneUI sem lenne a kedvencem. Szép és jó a Samsung is, csak az infinity display inkább idegesít (baromi jól néz ki, csak nem praktikus), hozzászoktam a valóban gyors töltéshez és ahhoz h semmi (számomra) felesleges program nincs fent. A több látószög/kamera is csak akkor fog érdekelni, ha mindegyik ugyanolyan minőségben tud majd fotókat csinálni. A Pixel 3-on elég volt az egy kamera is, és ha 6GB lett volna benne meg nagyobb akku, még mindig azt használnám. Mindezek mellett a Samsung vállalati környezetben és a Dex miatt munkaeszközként praktikusabb lehet.

Pixel / OnePlus Pad

(#46) Edge válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


Edge
veterán

"Tökéletesre reszelt szoftver" a samsungnál az sci-fi kategória.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#47) akosxyz


akosxyz
senior tag

UFS 3.0, stereo hangszóró, jobb kijelző, jobb kamera, jobb ujjlenyomatolvasó. Ezek hasznos fejlesztések a 6t-hez képest, mégha nem is látványosak. De nyilván nem a 6t tulajok a fő célpont, főleg, hogy fél évente jön új készülék.

Az viszont tény, hogy az áruk egyre kövérebb. Remélem hamarosan ők is piacra dobnak egy "kompaktabb" darabot is, ahogy a Samsung is. :)

(#48) ollie válasza Jakesz (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hardver oldalról:
- SD kártya
- vezetékmentes gyorstöltés
- Powershare
- USB3 (nem a type c-ről beszélek)
- jobb DAC
- kamera (OIS mindenhol)
- hivatalos vízállóság

Szoftver:
- Samsung Health
- Galaxy Wearable
- Sound Assistant
- Samsung Pass (bármihez eltárolja a belépési adataid)
- SmartThings (bármi okos eszközt irányíthatsz vele)
- Kamera (minden helyzetben jó képeket csinál, EIS az OIS mellett, Super Slo-mo 960fps)
- Rengeteg apró dolog (például gif készítése bármilyen videóból, speciális képernyőmentések, screen recording, beépített szótár, stb)

***

(#49) Linkin1994 válasza ollie (#48) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Akinek nem elég a 256 GB ott van gond
Vezetékmentes töltés szubjektív kinek kell kinek nem.
Aptx HD-t nem tud a Samsung még ami fontos.
Ezeket az appokat op-ra is fel lehet rakni
Gcam port nincs nagyon samsungra ami jó is
Screen recorder van stb

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#50) Rick4


Rick4
félisten

A teszt jó, a rengeteg helyesírási hiba már nem annyira, A szerző helyében megpróbálnám átolvasva 10 perc alatt javítani.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.