Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Abból acélból nyitom ezt a topikot mert nincs ilyen még plusz hátha vannak még hozzám hasonló elvetemült játékosok akik a 30fps és minden egyéb konzolport betegsége ellenére simán játszásra érdemesnek tartották.

Azt tartják nehéz játék de én ere rácáfolok már csak azzal is hogy nem vagyok az a hardcore játékos és mégis gondolkodás nélkül nekiültem játszani egy kis játék eleji ismerkedés után.
Az eleje bizony odafigyelős de aztán belejön az ember és nincs más hátra mint előre.

Kérünk, olvasd el az összefoglalót először!

[ Módosította: philoxenia ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2) ldave válasza Kvelstadt (#1) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Ez jó játék? :)

A Slime draws near! Command?

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Up a topiknak. :D

Live-Die-Respawn

(#4) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Jéééé...Dark Souls? Van ilyen topik? ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5) raziel01


raziel01
veterán

Én ma is nyomtam egy 6 órát. :D
NG+-ban is talál az ember újabb érdekességeket.
Annyira nem vészesen nehéz mint amilyennek mondják.

[ Szerkesztve ]

(#6) ldave válasza raziel01 (#5) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Gamepaddel tolod vagy bill + egér?

A Slime draws near! Command?

(#7) Kvelstadt válasza raziel01 (#5) üzenetére


Kvelstadt
veterán

üdv itt!
igen talál. én még most 3 vagy 4. be is találtam vagy rájöttem új dolgokra.
and ja. nem olyan nehéz. csak hozzá kell szokni hogy itt a kicsinek látszó ellenfelek is ugyanúgy elenfelek.

többiek kapjákbe :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#8) raziel01 válasza ldave (#6) üzenetére


raziel01
veterán

Gamepad de Xbox 360-on.
Ornstein and Smough NG+-on elég kemény volt azért. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Kvelstadt válasza raziel01 (#8) üzenetére


Kvelstadt
veterán

kit hagysz utoljára?
én a nagyobbikat. smough-ot. de egyébként miután már megismertem a mozgásukat nem kemények még ng ++-ban sem csak kevesebbet sebeztem és tovább tartott a harc azaz több türelem több menekülés.

egyszer kipróbáltam hogy ornstein-t hagytam utoljára és bár mondták más fórumon hogy ő elég kemény ha másodiknak hagyom de én meg kíváncsi voltam. nos igen ő KEMÉNY! nem is öltem meg. párszor nekimentem. de végül a régi bevált módszert csináltam azaz smough maradt utoljára.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10) raziel01 válasza Kvelstadt (#9) üzenetére


raziel01
veterán

Smough-t hagyom utoljára de még úgyis vadállat. :D
20 estus flask-et elnyomtam meg 3 humanity-t életfeltöltésre. :D

(#11) Kvelstadt válasza raziel01 (#10) üzenetére


Kvelstadt
veterán

akkor te még valamire nem éreztél rá. kettőjüket is meg lehet úszni olyan minimális sebződéssel hogy egy két estus elég. smaugh meg lomha dög. bár néha benézem és nem vagyok elég messze mikor elnyomja a villámos seggelést és az általában instant halál. de a többi támadása simán kerűlhető.
persze nem hencegni akarok. szóval hozzá is teszem hogy sokat hártrálok és várom az alkalmat. de próbéálgatni kell néha és ki lehet figyelni melyik az a mozdulat ami után van idő odacsapni.

pl az asylum-ban első és 2. boss régen húdenehéznek tűnt most meg ha esélye nincs még nagyot rám sebeznie sem.
persze néhe picit elkap de csak mert türelmetlen vagy mohó vagyok és több ütést akarok bevinni.

a cristal cave-es sárkánnyal hogy állsz? mert ő még egy olyan hogy curse-el le tud szivatni de neki is van egy módszere amivel kbe hozzád sem tud érni te meg folyamat ütheted. szóval ő egy baromi könnyű boss.
de egyébként a szóban forgó ornstein és smough párost meg egy két bosst leszámítva nem is ez a nehéz része a játéknak.

én pl blighttown fa tákolmányos mérgezős-mocsaras helyszínét úgy utálom hogy van. kész felüdülés bemenni Qeelag-hoz. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#12) raziel01 válasza Kvelstadt (#11) üzenetére


raziel01
veterán

Curse resist-es páncélban járkálok, mert az a kedvencem. :D
Ebben

Asylum nem volt nehéz. Rájöttem a titkára. :D

Zweihander +5 Lightning-al nyomom amúgy. Meg régen Quelaag Furysword is befigyelt.

Seath titkára rájöttem első végigjátszás alatt, kb hozzám se ért. :D

Egyelőre most NG+-ban ott tartok, hogy csinálgatom a weapon crafting acsikat meg most helyeztem a helyére a Lordvessel-t.

Blighttown-ban idegesítő a toxis-os köpőcsöves ellenség. :D
Meg a Great Hollow elég kemény.

(#13) Kvelstadt válasza raziel01 (#12) üzenetére


Kvelstadt
veterán

a pala set nekem is be van rakva. másodlagos páncélom olyan esetre ha könnyebb akarok lenni meg persze a curse-os helyeken dephts békás része meg great hollow, ja meg mellé a cursering és valami 500as resist-el egy hétig is kibírom a füstjükben... egyébként max-os giant iron set-be mászkálok.

pedig egyébként seth-nél sokan meghalnak. mikor úgy játszok hogy online vagyok látom a sok megkövült hullát.

én nem szeretem a zwei-t és társait. azok nekem már túl lassúak. én Black Kight axe-ot használom mióta első játékban megszereztem és azóta sem találtam vagy tudtam csinálni semmit ami van olyan gyors mellé olyan erős és mellé olyan messzire elér. sók a spear-ek is pl de én str-es vagyok szóval azok kilőve.

néhány boss fegyót én is megcsináltam. de egyébként csak azért hogy meglegyen, mert nem erősebb mint a legtöbb jól fejlesztett fegyver.

ja igen a toxin-osok. mindig elfelejtem őket de jelzik hogy ők már vártak rám..
great hollow mwg egy b.zi hely. eleinte mindig elvesztettem mindent mire felszedtem mindent. humanity meg soksok soul... de már nem veszek fel ott semmit csak ami nagyon útba esik. nincs már ott semmi érdekes csak kövek meg soul-ok. az meg van bőven.

tombof giants sem egy gyenge hely. kemények ott a nagy csontik meg a kutyaszerüek.

new londo bonefire nélkül? vicces mi? főleg lejutni four kings-hez úgy hogy kevés potion fogyjon el útközben..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#14) raziel01 válasza Kvelstadt (#13) üzenetére


raziel01
veterán

New londo-hoz van egy shortcut.

[link]

Így már azért nem rossz.
Nekem nagyon a mumusom volt első végigjátszásnál. Mindenkit leöltem már de azt a szerencsétlen vagy 30-szor próbáltam mire meglett. :D

Bemutatjuk: Dark Souls
Ajánlom ha röhögni akarsz. :D

(#15) Kvelstadt válasza raziel01 (#14) üzenetére


Kvelstadt
veterán

hülye vagyok. hát el is felejtettem már a dolgokat. van egy mg rövidebb shortcut. az után működik hogy le van engedve a víz. szóval ahol a srác felszaladt a lépcsőn kb 1:03 nál ott nem kell felmenni hanem a lépcső mellett elmenni és leugrani. picit sebez de onnantól már csak pár dakrwraith és ott is aboss bejárata.

jaj ez a videót már láttam. szénné fikáz egy olyan játékot amit először lát és azt se tudja mi, hogy, merre. bár engem először inkább felidegelt hogy mennyire fogyatékos. rinyál hogy nincs benne nehézségi fokozat. persze hogy nincs! ez nem egy casual játék. ez azoknak készült akik ismerik a stílust és ezt a kihívást szeretik. nameg nekem akit megfogott a játék ha van hozzá türelmem ha nincs :) )

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#16) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

De felpörgött a topic. :DDD

Live-Die-Respawn

(#17) Kvelstadt válasza oriic (#16) üzenetére


Kvelstadt
veterán

mer ez egy olyan játék hogy ha csak még egy ember van (mint a mellékelt ábra is mutatja) már kapásból bőőőven van miről eszmét cserélni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#18) Sirandrish válasza Kvelstadt (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kb minden játék olyan
Ha van két fanatikus rajongó akkor a Tetrisről is lehet naphosszat beszélni.. :K

Egyébként meg csak nekünk köszönheted hogy lett még egy ember..hétvégén majd lemehetünk és te fizeted a fagyit meg az XL-t :P

Szerk: OFC Fagyi ON Mézestölcsér ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Up.

Én épp most játszom, első végigjátszás. Most jutottam el Anor Londo-ba. Komótosan haladok a magam tempójában, a játék meg fantasztikus. A Demon's Souls-t is végigvittem egy éve.

Én a pajzsot nem tudom/akarom hanyagolni, szóval ugyanúgy mint a Demons Souls-ban, pajzs+gyors kard karit csinálok, Pyromancer, Health-re fejlesztek leginkább, van a tarsolyban Miracle meg Sorcery is. Chaos Servant covenant jelenleg. Egy erős Falchion-t próbálok fejleszteni, csak a játék jelen szakaszában még spec Titanite-ok ritkán vannak, de Fire vagy Magic/Enchanted-re gondoltam.

A Demon's Souls hoz képest van egy csomó pozitív változás, sokkal tartalmasabbnak tűnik eddig, ez tetszik jobban :) Viszont szerintem van egy két negatívum is, pl. kommentek hagyásához, értékeléséhez nem tudom miért kell tárgyat használni. A Demon's-ban volt egy rakás hasznos tanács, itt sokkal ritkább, szerintem ezért. Meg ennek ellenére sok a spam, pl Praise the Sun és ilyesmi.
A másik, hogy nem értem, más játékos világának invade-eléséhez miért kell Human form-ban lenni. Pont az lenne az értelme, hogy egy Hollowed tudjon Humanity-t szerezni, de így előbb emberré kell válni. Ha valakinek elfogy az össze humanity-je, és nincs elég köve, az invade-elés nehézkessé válhat.
A World Tendency érdekes volt, de az mondjuk nem hiányzik :)

(#20) raziel01 válasza NeoExDeath (#19) üzenetére


raziel01
veterán

Ha elfogy a humanity akkor lehet farmolni például a Manus előtti fekete valamikből. DLC-ben.
Manus a legkeményebb boss egyébként azt mondják. Tényleg egy vadállat. :D Alig bírtam megölni.

(#21) Kvelstadt válasza NeoExDeath (#19) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem is kell sietni egyáltalán. ebben a játékban meg főleg.

én gyorsasággal úgy vagyok hogy equip load maradjon 50% alatt hogy neváltsonát nagyon lomhára de 50%-ig felpakolok ami csak felfér. van 3 max-os parry pajzsom a szerint hogy fire lightining vagy magic ellenfél a gyakoribb az adott részen meg ugyanez a 3 megvan nehezebb pajzsból is ha kell még egy kis védelem.

az én karakterem bandita mert annak tetszettek a kezdő statjai de warrior-t csináltam belőle. de annyira kő warior-t hogy kis se tuja mondani hogy magic :D
örültem is neki hogy végre egy játék ahol egy warrior simán tud haladni 0 mana vagy ez esetben bármiféle scroll használat nélkül.
persze most elkezdtem felhúzni a pyromancer kesztyűt, de csak azért mert már minden más max-os amit használok és ártani nem árt ha néha használok majd valami piromancy-t.
én mikor melyik covenantba vagyok de warrior os sunlight ba szeretnék belépni. nem azért mert az olyan jó nekem hanem csak az tetszik. de faith-et felhúzni nem fogom 25-re egy warrior-nak. inább azt szeretném hogy segítek másoknak bossfight-ban és akkor lemegy a követelménye a covenantnak. a baj csak az hogy még soha senki nem hívott be...

én simán regular-ba fejlesztem a fegyvereket. nagyon nem tetszik hogy a fire és többi fejlesztésnél elveszi az strdexmegstb betűket és így nem skálázódik a fegyver. egy divine great axe-om van mert catacombs-ban elég idegesítő lenne az újraéledő csontik.

te amúgy pc-n tolod vagy konzolon?

(#18) Sirandrish én már magamnak is max egy tölcsércsücskét veszek meg xl nyitófület.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#22) raziel01 válasza Kvelstadt (#21) üzenetére


raziel01
veterán

Nem élednek a csontik újra ha megölöd a necromancert. :D
Simán Zweihanderrel nyomtam és élveztem azt a rész. :)

(#23) Kvelstadt válasza raziel01 (#22) üzenetére


Kvelstadt
veterán

tudom. de míg oda jutsz hogy megölöd zavaróak tudnak lenni. meg én azt szeretem hogy fa valakit arcon csapok jó igényesen akkor az utána nem éled fel újra és újra.
de egyébként ha lelököd vagy maguktól leesnek, (mert ugye képesek belehátrálni a szakadékba) akkor végleg végük.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24) NeoExDeath válasza Kvelstadt (#21) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Ezzel az Equip loaddal nem nagyon foglalkoztam eddig. Ez a felszerelt tárgyak összsúlya? Nehéz páncélt nem hordok, mert azt már a Demon's Souls-ban megtanultam hogy a gyorsaság és a mozgékonyság ezekben a játékokban sokkal többet ér mint egy erős páncél :)
A pajzsok Parry képességét sem használom ki, valahogy nem éreztem rá, többet sebződök ha próbálkozok vele, úgyhogy inkább csak blokkolok :)

Én mindig vegyes karit csinálok, olyat ami erős fizikailag mert a sebzés legnagyobb részét mindig fizikailag viszem be, de tudjon varázsolni is hogy tudja tartani a távolságot ha muszáj. A Pyromancer pont ezért jó, ráadásul nem skálázódik a sebzés semmilyen stattal. A Great Chaos Fireball amit Queelag tesója ad pl kifejezetten jó, kár hogy csak 4-szer lehet használni.

Nekem nincsenek olyan erős statjaim, a legtöbb fejlesztést Vitality-re költöm, szóval szerintem nem lesz gondom a Fire/Magic karddal. Dex ből 13 van, hogy a Falchion-t tudja kezelni, Str-t csak 20-ig húztam mert úgy vettem észre hogy nagyon belassult a fejlődés, jobb másra költeni, úgyis a fegyver számít. Staminám sem túl magas, sajnos sokat kéne rá áldozni hogy magasabb legyen, de így sem rossz ahogy van. Vitality-m elég magas, Attunement-et meg addig fejlesztettem hogy legyen 4 slotom.

Tegnap haladtam Anor Londoban, az erkélyen álló két íjász lovagnál hagytam abba :) Nem egyszerűek de már találtam jónak tűnő megoldást, ahogy néztem a neten sokan szenvedtek ott.

A játék online képességeit sajnos én sem használom ki eléggé. Kezdjük azzal hogy szinte mindig Hollowed vagyok, ezen az sem segít hogy bossfight-ok után sincs átváltozás (Demons-ban egy sikeres bossfight után soul form ból human form-ba váltott a karakter). Sok értelmét nem láttam eddig a Human form-nak, mert nem lesz tőle több élet vagy sebzés, viszont ha meghal a kari buktunk egy értékes humanity-t, ráadásul ki vagyunk téve az invade-elésnek. Ami amúgy nagyon jó móka, de szerintem akkor ha az ember már ismerős helyszínen nyomul. Azt pl nem csípem, amikor próbálok haladni a játékkal tök új helyszínen, és elkezdenek invadelni, tökre megakasztja az előre haladást. Egyszer próbáltam én invadelni, pont egy olyan világba kerültem ahol 2 megidézétt játékos vigyázott a célpontra szal nem jött sikerült :)
Idézni meg nem szoktam, mert mindig Hollow vagyok... Ha már a vége felé járok szerintem fogok ezzel szórakozni. Úgy olvastam hogy van egy olyan covenant, ahol kapunk egy tárgyat amivel bármennyiszer lehet invadelni :)

Én PS3-on tolom. Gondoltam a PC-re de több szempontból elvetettem, egyrészt a games for windows live miatt, másrészt PC-n nem tudom milyen az online közösség. A Demon's Souls-t is PS3-on játszottam, és még annál a relatíve régi játéknál és pörgött az online világ, szóval úgy voltam vele hogy maradok a PS3 verziónál :) Egyedül csak az zavaró benne egy kicsit, hogy a f*szér szaggat a játék bizonyos helyeken, pl Blighttown mocsár.

(#25) Kvelstadt válasza NeoExDeath (#24) üzenetére


Kvelstadt
veterán

igen a tárgyak súlya. minden tárgynál írja is a súlyát. enurance-re ha adsz azzal tudod növelni az equip load értékét. plusz van pl havel-s ring ami még plusz ad vagy 50% equip-et.
igazad van abban hgy sokat ér a gyorsaság de vannak esetek mikor az is kevés és olyankor megvéd az erős páncél.
annyira kell figyelned hogy pl ha van egy 80-as equip load-od akkor az ösz sulyos a stat képernyőn max 39 legyen. és akkor még gyorsan gurulsz, futsz mozogsz. de ha átléped ezt az értéket akkor pl a gurulás olyan mintha valaki jól földhöz vágna, annyira leránt a súlyod. de hogy egy példát is mondjak. a four kings boss akkora karddal rendelkezik hogy azt nem kerülöd ki ezért ott szerintem és még sokak szerint egy bazi erős páncél kell és ütni ütni ütni. mert ha nem ölöd meg időben akkor jön a második aztán a harmadik és így tovább. na és persze épp elég egyikükkel is megküzdeni egyszerre.

stamina-t max 1660-asra tudod felhúzni. onnan még lehet tovább a ring of favor-al. az ad stamina-t hp-t meg equip-et is 20%-ot. elég kedvelt gyűrű.
egyébként a str ésdexstat-okat is elég 40-ig húzni mert utána már jóformán nulla sebzésbónuszt ad mindkettő.
meg lesz olyan páncélruha hogy esetleg felvennédde nem elég az str-ed hozzá és akkor ha velveszed rögtön belassulsz még akkor is ha megvan a megfelelő equip load értéked..

az a két íjász... na nem megyek bele mert fórumtintát nem tűr a véleményem.. :) de nem a kedvenceim.
ott ha meghalok mert lelöknek fel se idegesít. egyébként oda meg jó nagy poise érték kell amit szintén meg lehet kicsit növelni egy gyűrűvel. de pl oda jó a nehéz páncél mert a súlya miatt az ad poise-t is és nehezebben löknek le.

humanity annyira jó pl hogy úgy alapból nagyobbak az ellenállásaid. poison curse stb.. meg ha human form-ba vagy boss előtt tusz idézni gép által irányított segítőt és majdnem minden boss-os pályarészen van egy gép által rányatott invader akitől értékes cuccokat lehet szerezni ha megölöd. plusz egy humanity is jár.

online-al én úgy vagyok hogy single playert tolom ugyhogy senki ne szóljon bele a játékomba. le is lövöm a netet mikor játszom.
én invadelni nem szoktam mert nem jár ért semmi. egy huma de az nemtétel. meg se ranglista se sok soul se semmi. csak elmondhatom magamnak hogy de kemény voltam mert megöltem.. hozzám jöttek már be mikor online voltam, egy tank vagyok mindenféle resist-el felszerelve szóval hiába jött nekem magic-el meg fire-vel nem éreztem meg. odacsaptam lefeküdt. neki nem érte meg én meg nem lettem előrébb..

van még ma is online közösség pc-n. egyszer kipróbáltam azt a forest covenant-ot ami olyan hogy ha valaki bemegy darkroot garden-be akkor én is odakerülök és le kell vadásznom. ott szoktak lenni egész nagy balhék.. :)

pc-n pont van fps javító meg textúra javtó meg minden más javító patch a blighttown és hasonló helyek javítására.
bár én pont nem használom. sosem zavarta meg még a játékot az az egy két másodperces fps drop..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#26) raziel01 válasza NeoExDeath (#24) üzenetére


raziel01
veterán

Xbox-on is szaggat néha. Sajnos ez a fejlesztők hibája, mert a Halo 4 meg brutál jól néz ki fix 30 FPS-el.
De ettől ez még egy 10/10-es játék és ilyen jóval már vagy 10 éve nem játszottam. :D

(#27) Kvelstadt válasza raziel01 (#26) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ban egy srác. Tinmanhu aki tolta min3 platforomon és mondta is hogy ez ilyen nincs mit tenni. a pc-s tetszett neki legjobban a dsfix patch-ek miatt mert azzal nagyobb fps-t lehet elérni plusz nem esik 30 alá. de engem nem érdekel melyik platformon a legjobb és igen 10/10 szerintem is. konkrétan én azt hittem kiéltem magam a szintlépős játékokkal és több már nem fog érdekelni/lekötni. aztán megismertem a dark souls-t.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28) Jakesz válasza Kvelstadt (#27) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez igaz is. DSfix-szel messze a legjobb a PC-s verzió.

(#29) Kvelstadt válasza Jakesz (#28) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én meg ki sem használom. elméletileg nem is kéne mennie a gépemen. szóval örültem hogy megy, nemhogy még nagyobb fps-t akarjak meg ilyenek. meg eredeti játékot nem is szeretek ilyen nem hivatalos patch-ekkel megbabrálni...

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#30) Mans20


Mans20
addikt

1280x1024-be hogy bírom rakni a képet?mert hiába rakom a játékba arra,wide van csak,a dsfixbe is hiába állítom.

(#31) Kvelstadt válasza Mans20 (#30) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nemtom más is játszik e itt rajtam kívül pc-n vele de én pont nem tudok segíteni. én megtaláltam a nekem ideális 1366x768-at és tovább nem is foglalkoztam felbontással.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#32) raziel01 válasza Mans20 (#30) üzenetére


raziel01
veterán

Konzolport. Nincs benne 4:3-as képarány.

(#33) Mans20 válasza raziel01 (#32) üzenetére


Mans20
addikt

Ezt én is tudom,a flawless widescreen programmal sikerűl a felbontás,csak a hud van megnyújtva,nem tudom mért nem csinálnak javítást.

(#34) Kvelstadt válasza Mans20 (#33) üzenetére


Kvelstadt
veterán

mert örülhetünk hogy egyáltalán átportolták. csak egy port. nem fognak több energiát belefektetni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#35) raziel01 válasza Kvelstadt (#34) üzenetére


raziel01
veterán

Mikor petíciót írtak a PC-sek akkor megmondta a From Software, hogy nincs tapasztalatuk a PC-re portolással ezért olyan lesz amilyen és javítás sem fog érkezni hozzá.
Megjelenés előtt lehetett tudni, hogy 1:1-ben konzolport lesz, 720p felbontással 30FPS limittel.
Ez van sajnos, ennek is örülni kell.
De úgy tudom sikeresek lettek az eladások ezért jön PC-re a Dark Souls 2 is rögtön. :)
Kár, hogy Demon Souls már nem lesz PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#36) Kvelstadt válasza raziel01 (#35) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én örülök is. mikor öcsém xbox-án játszottam vele, a túlzás csak poén de még a vesém is odaadtam volna hogy vehessek egy box-ot. :) utánanéztem. van pcre de 8 rugó. akkor annyi, nem érdekel. megvettem és végre még egy játék amiért minden forint megérte és nem kevés játékidő van benne. volt egy első végigjátszásom amibe volt 80óra de a pc-s live porfil mókolásomnak köszönhetően elszállt. de sebaj kezdtem előről és azóta megint van benne legalább 160óra játékidő. és még nincs vége. :)

láttam én is egy ds2 videót de előtte azt gondoltam hogy most majd kezdjem előröl az egészet? megint nulláról felhúzni egy karaktart stb.. aztán megnéztem a videót, az új ellenfelek új helyszínek látványa után megválaszoltam az előbbi saját kérdésem: Jóhogy!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#37) Jakesz válasza raziel01 (#35) üzenetére


Jakesz
őstag

"Ez van sajnos, ennek is örülni kell."

A DSFix-szel már teljes mértékben vállalható a PC-s verzió, sőt jobb is mint a konzolos, mert nincsenek gondok a framerate-tel. A 4:3 képarány hiánya meg nem olyan egetverő hiányosság, amiért ne lehessen élvezni egy játékot. És igen, a statisztika alapján cirka 700 ezer példány kelt el belőle, ráadásul ahogy lenni szokott, ebben a steames eladások nincsenek is bent, csak a dobozosok. Őrületesen magas szám PC-s szemszögből, aztán csak egy only singleplayer játékról van szó, amit a warezpistik örömmel "vesznek" és a megjelenés előtti nem túl biztató infók a PC-s verzióról is azt súgták, hogy ebből bizony bukta lesz. Erre tessék! És még mondja valaki, hogy halott a PC-s játékipar, mert mindenki csak warezol...

(#38) Kvelstadt válasza Jakesz (#37) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem mindenki warezol. van aki fossa a pénz és megvesz bármit meg van aki összeszedi rá a pénzt mert megéri neki annyit is. de persze általánosítani a legkönnyebb plusz kivétel erősíti a szabályt.
ja és nem állt meg 700ezernél. én pl már biztos jóval ezután a felmérés után vettem meg (január környékén) és valszeg vannak még vele így mások is.

szerk:

Mans20 mivel te is pc-n tolod lehetne majd róla szó hogy mikor odaérsz a játékban ahol én vagyok megbeszélünk egy ilyen közös bossfight-ot? lényeg hogy ha segítenék neked boss-t ölni lejjebb menne a warrior of sunlight covenant követelménye és azt szeretném elérni hogy ily módon beléphessek.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#39) Mans20 válasza Kvelstadt (#38) üzenetére


Mans20
addikt

Én még a beállítással vergődök,egy programmal lehet alkotni 4:3 képarányt csak a hud meg meg van nyúlva úgy,multiba nem hinném hogy mehetek durante változattal,ebbe már alapból javítva vannak a dolgok,most jöttem ki a cellából,nem tudom kihúzni a kardot a földből,valami merlinnnel kell beszélni azt írták sg-n,meg tavitündérrel.

(#40) Kvelstadt válasza Mans20 (#39) üzenetére


Kvelstadt
veterán

milyen kardot akarsz te kihúzni a földből? csak nem a bonfire-re gondolsz? csak mert nem keveset játszottam vele de egy földből kihúzható karddal sem találkoztam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41) Mans20 válasza Kvelstadt (#40) üzenetére


Mans20
addikt

Igen arra,azt hittem el lehet rakni fegyvernek,

(#42) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Na tegnap eljutottam az Anor Londo bossfight-ig. Az a durva, hogy a boss előtti két Royal Sentinel óriást egyszerűen nem tudom lezúzni, túl keveset sebzek beléjük, és állandóan felgyógyítják magukat :F
A bossfight-nak egyszer ugrottam neki, mindkettőnek levittem a felére a hp-ját mikor ők győztek, elsőre azért nem is rossz. Olvastam több helyütt hogy nehéz fight, de a Royal Sentinel-ek után egész felüdülés volt :)

Kénének a tápos fegyverek, de "ember" még alig van, pl a Magic Ember csak a duke's archive helyszínen lesz elérhető, ahol még nem tartok. Most csak Lightning-ot tudok fejleszteni de azt meg nem akarok.

(#43) Kvelstadt válasza NeoExDeath (#42) üzenetére


Kvelstadt
veterán

valami nem jó ha a sentinelekkel nem bírsz. mivel ütöd őket? mert én többször is előröl kezdtem de mire oda értem azért mindig volt olyan erős az aktuális fegyver hogy leverjem őket. egyébként lehet tudod de azért leírom hogy miközben gyógyitja magát ugyanúgy lehet ütni tovább csak a pajzsa mögé kell kerülni.

a boss-nál meg csak egy tagot üss. mert mikor az egyik kidől a másik megkapja az erejét plusz fullra vágja az életét.

a sima lagre ember-t már meg kellett hogy kapd asszem a dephts-be és azzal már 10-ig fel tudod húzni a fegyvereket. persze nem sebeznek tüzet meg hasonlókat de én ilyen sima fegyverekkel mentem mindig és jól elvoltam.

(#41) Mans20 elég sok kardot összeszedhetnél így a játékban :) én is azt hittem hogy a bonfire az bone-ból lesz de hamar rájöttem hogy az a kard lesz az.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#44) raziel01


raziel01
veterán

NG+-on is sikerült végigvinni. :D
Hát Four Kings meg Gwyn kemény volt.

(#45) Kvelstadt válasza raziel01 (#44) üzenetére


Kvelstadt
veterán

így tovább!
gwyn az kemény. a four kings nekem eddig még mindkétszer simán megvolt. először battle axe-al másodszor Black Knight axe-al. persze mindkettőt maxra húztam mielőtt bementem a boss-hoz. de úgy érzem most majd itt 3. végigjátszásban én is megkapom a magamét afour-tól.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46) raziel01 válasza Kvelstadt (#45) üzenetére


raziel01
veterán

Black knight shield egyébként nagyon jó Gwyn ellen. Jól blokkolja a támadásait és staminád is marad.
Lightning resistes úgyhogy a Lightning Zweihander nem volt túl jó ellene. :D

Mondjuk most a Zweihander +9 Fire-al elvittem kb 1 óra alatt Sen Fortress kinyitásáig NG++-ban. :D

(#47) Kvelstadt válasza raziel01 (#46) üzenetére


Kvelstadt
veterán

bk shild az egyik, ha nem a legjobb fire resistes shild a játékban. rajtam is az szokott lenni. vagy esetleg egy nagyobb (nem jut eszembe a neve de talán a golem shild) tower shild a nagyobb stability-je miatt.

egy great axe-bólakarok majd csinálni egy olyat ami fire-re van fejlesztve. annak még elég elviselhető a lassúsága.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#48) raziel01 válasza Kvelstadt (#47) üzenetére


raziel01
veterán

Neki mentem most NG++-ban Four Kings-nek. Húúú hát esélytelenebb mint eddig. :D
Kb 10-15 mp alatt már jön is a következő király.

(#49) Kvelstadt válasza raziel01 (#48) üzenetére


Kvelstadt
veterán

azért olyan hamar nem jön az. vagy nekem tűnt hosszabbnak az idő míg az elsőt ütöttem?
egyébként nálam most az a terv hogy csak akkor ölöm meg mikor már muszáj lesz a továbbhaladáshoz. addig meg had erősödjek.

most már tudok flesh swet-et használni ami a tűztől véd meg. kíváncsi leszek mennyit fog érni Gwyn vagy egyéb tüzes boss-ok ellen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#50) NeoExDeath válasza Kvelstadt (#43) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Két fegyvert használok, a Drake Sword-ot, és a Lightning Spear-t amit Sen's Fortress-ben lehet felszedni, ez a két legerősebb fegyverem. 20-as STR szinten van a karim. A Royal Sentinelekbe olyan keveset sebzek, hogy ha gyógyítás közben ütöm is, akkor is akkorát gyógyít hogy nem tudom leszedni, ráadásul akárhányszor gyógyíthat.

Én a Falchion-t akarom fejleszteni, az asszem sima fejlesztésben, +10-es szinten még nem éri el a 200-as sebzést, amit a Drake Sword tud, vagyis nem érzem úgy hogy ez lenne a fegyver legjobb fejlesztési iránya. Magic/Enchanted/Fire irányba lenne értelme fejleszteni csak még ott nem tartok :) Eddig amúgy teljesen megfelelt ez a két fegyver, most kezdenek kicsit már kevesek lenni, remélem a boss azért menni fog :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.