Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hollow Knight

Hozzászólások

(#1) Sirpi


Sirpi
senior tag

Sziasztok!

Ez a játék 4 éve jelent meg (egy hete volt is ezzel kapcsolatban egy egész napos születésnapi rendezvény speedrunokkal, csapatversenyekkel), de én csak most októberben akadtam rá. Viszont azt kell, hogy mondjam, azóta nem nagyon játszottam mással, ez a játék hihetetlenül jól össze van rakva a metroidvania stílus minden elemével. 15 dollár/euró az alapára, ami tartalmaz 4 ingyenes dlc-t. Szokott leárazva is lenni és többször volt bundle-ben, szóval ha valaki komolyan gondolja, be lehet aránylag olcsón szerezni.
Hogy mi fogott meg benne? Az atmoszféra, a zene, a grafika, és úgy általában az egész világ, ahogyan össze van rakva. Ahogy haladsz előre, rájössz, hogy mindennek mindennel kapcsolata van, és a készítők (Team Cherry, egy 3 tagú ausztrál kiscsapat) mindent beleadtak, hogy maradandót alkossanak. Egyébként már egy ideje beharangozták a folytatást is (Hollow Knight: Silksong), de nem nagyon tudni, mikor is fog megjelenni.
Azért is hoztam létre a topikot, mert ugyan külföldi fórumokon és a fő Discord serveren fent vagyok, de jó lenne erről a játékról itt a PH! hasábjain is beszélni. Ehhez annyi adalék, hogy amíg én beletoltam kb. 5 hónap alatt 250 órát a játékba, addig a Steam szerint az ismerőseim közül kettő kifarmolta a játékból a kártyákat :D Szerintem ez a játék ennél többet érdemel.

Annyi még így a hosszú hozzászólás végén, hogy bár még nem maxoltam ki teljesen a játékot (néhány Pantheon hátravan), de minden részlettel tisztában vagyok, szóval ha pl. valakinek segítség kell, szóljatok, jó eséllyel tudok segíteni. A játék Steam-es oldala itt található.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2) Rony949 válasza Sirpi (#1) üzenetére


Rony949
őstag

Hehe, pont pár napja kezdtem el Switchen. Az eddigi 10 óra játékidő után én is csak azt tudom mondani, hogy a grafika, a zene és a hangulat elképesztően jól lett összehangolva. És mindez meg lett spékelve egy kis Souls-os utánérzéssel.

Viszont kifejezetten nehéz tud lenni egyes bossnál, plusz én pl. most konkrétan 10 óra után nem is nagyon tudom hova kéne mennem vagy mit kéne csinálnom. Egy-két tippem még van, azokkal még elszórakozok egy kicsit, de ha azok nem jönnek be, akkor bajban leszek.

Ettől függetlenül én nem szeretnék segítséget, mert szeretek egyedül rájönni a játékok rejtélyeire. Végigjátszásokat és különböző guide-okat sem szoktam nézni soha. :)

(#3) Sirpi válasza Rony949 (#2) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hajrá-hajrá! A bossok elleni harc meg idővel javulni fog. Velem is volt olyan, hogy el nem tudtam képzelni, hogyan is lehetne egyiket-másikat legyőzni, órákig próbálkoztam, most pedig már kicsit rutinosabban már nem jelentenek igazi kihívást. Melyik területenek vannak meg amúgy?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#4) Rony949 válasza Sirpi (#3) üzenetére


Rony949
őstag

Crossroads, Greenpath, Fungal Wastes meg Resting Grounds. Ezeknek van meg a térképe.

De jártam már pár olyan területen is amiknek nincs meg a térképe.

(#5) Sirpi válasza Rony949 (#4) üzenetére


Sirpi
senior tag

Alakul ez :) Viszont mivel kifejezetten írtad, nem írok segítséget. Annyi csak, hogy a következő helyszín elérésekor nagyon sokfelé meg fog nyílni a világ.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#6) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Akinek tetszik a játék a Salt&Sanctuary a leginkább hasonlít rá. Szintén metroidvania, nagyon jó harc, fegyver és páncél taktika a dark soulsból ismerős lehet. Az elején nem is látszik milyen szép lesz meg játszható később. A hollow knightnak zseniálisan kitalált a hangulatát nem éri el de hangulatban is nagyon jó és harcban is, szóval aki szeretne még ilyet annak kötelező kipróbálni a Salt&Sanctuaryt.

Kérek egy számot a jútútú

(#7) Sirpi válasza Tasunkó (#6) üzenetére


Sirpi
senior tag

Bár kb. halott a topik, én is ajánlok egyet. A Haiku, The Robot nevű játékoz egyértelműen a Hollow Knight inspirálta. Sok jó dolgot átvettek belőle, mégis egyedi tud lenni. Aki teheti, próbálja ki.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#8) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Na de jó, hogy idetaláltam. Csodálkoztam is, hogy nincs a játéknak külön topicja, mert a konzolos fórumok közt kerestem. :) PS5-ön játszok vele, de ez tökmindegy, a játék ugyan az. Tegnap kezdtem csak bele, egyelőre elég nehéznek gondolom, nem tudom lesz e kitartásom hozzá, mindenesetre a képi világa, zenéi tetszenek. Már a térképen is látom magam, de kissé eluntam este a játékot, mert csak bolyongok. Gondolom nem fogom látni továbbra sem a térképen hogy merre kell mennem. Ahogy észrevettem ez nem az a játék ami a számba rágja, hogy mit kell tennem, magamnak kell azt felfedeznem.

(#9) Sirpi válasza Sliderxy (#8) üzenetére


Sirpi
senior tag

Szia!
Üdv a szűkkörű klubban :)
Valóban az a játék egyik lényege, hogy abszolút nem fogja a kezed, cserébe olyan sorrendben járod be a helyszíneket, ahogy szeretnéd (persze bizonyos helyekre csak úgy tudsz eljutni, ha rendelkezel megfelelő képességekkel).
Ha gondolod, segítek, hogy merrefelé nézelődj, csak tudnom kellene, hogy merre jársz. Forgotten Crossroads-ból már kijutottál valamerre?

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#10) Sliderxy válasza Sirpi (#9) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia!
Egyelőre az első boss-ig jutottam el, legalábbis azt gondolom, hogy ez az első boss, aztán lehet ez is csak egy olyan nagyobb ellenfél mint a pottogó óriáslégy.
Van egy nagy bárdja amit előszeretettel használ. Párszor nekimentem de nem sikerült. Az egy kicsit zavaró nekem, hogy ilyenkor nagyon messziről kel megint odamennem, mert ugye visszadob a játék a legutóbbi padhoz.
Lesz később lehetőség manuálisan menteni vagy ez marad ilyen?

(#11) Sirpi válasza Sliderxy (#10) üzenetére


Sirpi
senior tag

Manuálisan úgy tudsz menteni, hogy leülsz egy padra. A leírásod alapján False Knightnál jársz, és oda a legközelebbi pad a Forgotten Crossroads stag stationnél van.
Viszont mivel ez a boss elsőre tényleg kicsit nehéz, el tudsz előle menekülni és később visszatérni erősebben. Amikor először csapkod a bárdjával, csak csapkodd meg párszor a bal oldali kaput és szétesik.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#12) Sliderxy válasza Sirpi (#11) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ohh... :D
Hát erre rá fogok nézni este. Nem is merült fel bennem, hogy csak úgy tovább lehet menni. Nem ez a megszokott a játékoknál. :)

(#13) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Az is egy elgondolkodtató dolog, ami egyébként sajátossá teszi a játékot, hogy a lények életereje ismeretlen tényező. Azért ez egy nagy boss harcnál elég frusztráló tud lenni, főleg amikor több fázisa van egy-egy monster legyőzésének. Mikor azt gondolná az ember, hogy végzett, jön egy újabb és erősebb fázis. ;]

(#14) Sirpi


Sirpi
senior tag

A többi bossnál nem lesz ilyen kegyes :) És igen, az ismeretlen életerő különös ízd ad a játéknak. De pont emiatt az első végigjátszásnál szinte minden ellenfél legyőzése után jött az adrenalinlöket, hogy na végre, megvan.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#15) Sliderxy válasza Sirpi (#14) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nem is volt nehéz az első, lehet tegnap csak kapkodtam, kezdek ráérezni a játék ritmusára. Elsőre levertem. Aztán majd jön a pofáncsás biztos, hogy ne bízza el magam. :) Továbbjutottam, Greenpath- ben vagyok, a piros köpenyes lánnyal kell megküzdeni, 3x levert, azt hiszem ennyi most elég is volt, alszom rá egyet.

(#16) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Gondolom lesz majd olyan képesség, hogy dupla ugrás. Van egy terület ami egy boss felé vezetne, vannak ezek a ruganyos gombafélék, de nem tudok elég nagyot ugrani a sziklaperemig. A dash már megvan. Az az érdekes, hogy egyszer sikerült valahogy felugranom, de rögtön belecsusztam a savas vízbe és mehettem vissza a legutóbbi méntéstől. Fél órát meg vacakoltam vele, de még egyszer nem sikerült felugranom, lehet valami bug volt.

(#17) Sirpi válasza Sliderxy (#16) üzenetére


Sirpi
senior tag

Lesz dupla ugrás, de az még odébb van, és a gombáknál még semmi szükséged rá. Helyette próbáld meg, hogy amikor leérkeznél a gombára, lefelét nyomsz és csapsz a kardoddal (ez a downslash). Ezzel fel tudsz repülni a kellő magasságra, és a levegőben használd a dasht is, ha messze van a következő gomba.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#18) Sliderxy válasza Sirpi (#17) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Sejtettem, hogy én bénázok valamit. Elvégre egyszer valahogy sikerült csak nem úgy ahogy kellett volna. Na majd rápróbálok.

Arra jöttem rá, hogy ha sok Geo-m van akkor érdemes inkább elkölteni. Volt vagy 1200-am miután legyőztem a piros köpenyes karaktert, Hornet ha jól emlékszem, aztán sikerült elpatkolni, ami még nem lett volna baj, mert a fekete lélektől vissza tudtam volna szerezni, nagy magabiztossággal mentem is felé aztán elpatkoltam megint. Rá kellett jönnöm, hogy ugrott az 1200 Geo, csak azt a keveset kaptam vissza amit a előtte összeszedtem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sliderxy válasza Sliderxy (#18) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Sejtettem, hogy én bénázok valamit. Elvégre egyszer valahogy sikerült csak nem úgy ahogy kellett volna. Na majd rápróbálok.

Most volt időm rápróbálni.
És tényleg. :B
Néha a legkézenfekvőbb dolgok nem jutnak az ember eszébe. Este jöhetnek az újabb területek. Beszippantott a játék. :))

(#20) Sirpi válasza Sliderxy (#19) üzenetére


Sirpi
senior tag

Örülök :) és ha tudnád, mennyi felfedezni való lesz még...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#21) Sliderxy válasza Sirpi (#20) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azt nem bánom. :) Hosszú játék ez ahogy látom, 6 óra játékidő után még csak 5 területre jutottam el.
30-40 óra legalább van benne, ahogy olvasom: How many hours is Hollow Knight length?

(#22) Sirpi válasza Sliderxy (#21) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nekem a Steam szerint 358 órám van a játékban, és 3 achievement-et nem is szereztem meg ;)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#23) Sliderxy válasza Sirpi (#22) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az nem semmi. :)
Én ennyire nem vagyok maximalista. Kevés olyan játék van amit kimaxolok, ahhoz nagyon kell hogy érdekeljen és legyen hozzá időm. Sajnos utóbbiból már kevés van, de hát ez van. :)

Tegnap eljutottam egy olyan területre (City of Tears, ha jól emlékszem) ahonnan visszamenni most nem tudok mert bezárult a kapu. Valahol mélyen megtaláltam újra Hornet-et a nagy szobornál.

Most a térképen látom, hogy megjelent a szobrot ábrázó karakter. Egyelőre a kapcsolókkal bajlódok, hogy továbbjussak, kicsit könnyít a dolgon, hogy végre megvan a falon ugrás képesség is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Van olyan boss amit érdemes elkerülni egy bizonyos ideig vagy ha már eljutottam hozzá akkor eleve képes vagyok rá hogy legyőzzem?
Eljutottam Soul Master-hez, de van ez az oldalra csúszása amit nem tudtam kivédeni. Bár már késő volt így csak 3x próbáltam nekimenni, de úgy látom átugrani double jump hiányában még nem tudom.

Ez a rész egyébként már kezd kicsit nehezebb lenni, gondolom mi vár még rám. Előtte az a nagydarab kapuőr amelyik narancssárga gömböket lő, meg ide-oda teleportálgat rendesen megizzasztott, nem tudom hányszor mentem neki mire kitapasztaltam a mozgását.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sirpi válasza Sliderxy (#24) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hát igen, City of Tears már nem tutorial szint. Soul Master egyébként kis gyakorlással legyőzhető, de amit mindenképp érdemes előtte, az a kard (nail) fejlesztése, amit pont City of Tearsben lehet megtenni. Ha kell további segítség, elmondom, merre.
Ezen kívül nem tudom, sikerült-e már a kezdeti 5 életerőt feljebb vinni, de a 6. és még a 7. is aránylag könnyen megszerezhető.
Valamint érdemes nézegetni a charmokat, és új slotokat szerezni oda is. Mindig legyen tele az összes slot.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#26) Sliderxy válasza Sirpi (#25) üzenetére


Sliderxy
senior tag

A kard fejlesztését valószínűleg nem találtam még meg, változik a formája vagy csak erősebb lesz? Dash és falon ugrás ami megvan egyelőre. Életerőből 5 van alapból, vettem a hangyától fragile charm-ot, ami megnövelte 7-re, de azt már el is veszítettem. Elég drága cucc volt, tartogattam is de ahol elakadtam ott csak ellőttem, aztán végül anélkül sikerült legyőznöm a kapuőrt.

Charm-okkal variálok van már egy pár, nem túl sok.

Próbálkozok még vele, mert egyébként nem tűnik egy nehéz bossnak, elég kiszámítható a mozgása. Egyébként nem nagyon találtam már más útvonalat. Visszamenni nem tudtam, mert zárva van a nagy láncos kőoszloppal a visszafelé vezető út. A kétszintes épületnél meg ahol jobbra fent tovább tudtam haladni, ott alul zárva van az átjáró. Ez a vízzel elárasztott nyílt terület után van, ha így emlékszel esetleg. Itt a zárt ajtó mögött már piros uniformisba öltözött lények mászkálnak.

(#27) Sirpi válasza Sliderxy (#26) üzenetére


Sirpi
senior tag

Erősebb lesz. Alapból 5-öt sebez, ami az első fejlesztésnél felmegy 9-re.
Ha ki szeretnél jutni, akkor két lehetőséged is van
- balra felfelé van a City Store room stag
- ha legyőződ Soul mastert, ugyanott is ki tudsz menni, ahol bejöttél

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#28) Sliderxy válasza Sirpi (#27) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Utólag Soul Master legyőzése nem is volt nehéz. Erre a játékra is igaz, hogy nem érdemes első körben rögtön össze-vissza csapkodni. Miután megfigyeltem a mozgását néhány próbálkozást követően már könnyen lenyomtam.

Most elkalandoztam King's Pass-en keresztül Howling Cliffs-be.

Találtam egy Simple Key-t, aztán most majd este lehet megnézem azt az ajtót Dirthmouthtól jobbra, hogy kinyitja-e. Közben meg találkoztam egy katonával is ott, ő is említi, hogy van arrafelé tennivaló, City of Tears-ben is volt egy ajtó ami talán már nyitható a kulccsal. Van hová menni. :)

(#29) Sirpi válasza Sliderxy (#28) üzenetére


Sirpi
senior tag

Több simple key van a játékban és több ajtó, amit nyitnak. A darabszám pont megegyezik, szóval nem maradsz le semmiről, ha egyet felhasználsz.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#30) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Megakadtam kissé Crystal Peak-ben, illetve van egy útvonal ahol még nem jutottam át, de a korom sötétben a 20. próbálkozás után feladtam. Gondolom ide is kellene valami világízó izé vagy képesség ami nincs meg, de innen meg másik irányba nem tudok visszamenni, körbejártam már többször, de nem jövök rá, hogy merre juthatnék ki.

Szúrok be pár képet, hogy merre járok:
Már majdnem átjutottam a sötétben.

Duplaugrásom még nincs így erre nem tudok menni:

Innen max leesni lehet majd...

Szintén túl magas még:

Túl magasan van egy felszedhető tárgy.

Térképésztől balra pedig valahogy repülve lehet majd gondolom átmenni.

Szóval egyik irány sem játszik csak a vaksötét alagút ami jobbra vezet vagy valami elkerülte a figyelmem.

(#31) Sirpi válasza Sliderxy (#30) üzenetére


Sirpi
senior tag

Meg lehet sötétben is csinálni ezt a részt, de van lámpa a játékban, igaz elég borsos az ára. Nem tudom, Dirtmouth-ba (ahol Elderbug is van) visszaköltözött-e már Sly. Tőle lehet megvenni. (Ha még nem, akkor Forgotten Crossroads jobb alsó sarkában találod valahol, Salubrához közel - őt se érdemes kihagyni).

"Repülés" pedig lesz, pont itt lehet megszerezni Crystal Peaks-ben.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#32) Sliderxy válasza Sirpi (#31) üzenetére


Sliderxy
senior tag

De hogy tudok visszamenni Forgotten Crossroads-ba vagy Dirthmouthba?
A térképen baloldalt lent Forgotten Crossroads-ba két útvonal vezet. A felsőnél estem be ide, ott nem tudok visszamenni. Alul pedig teljesen sötét van és az utat elállja egy fém ajtó.

(#33) Sliderxy válasza Sliderxy (#32) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Megvan a Super Dash. Nem vettem észre egy felfelé vezető utat. :U

(#34) Sirpi válasza Sliderxy (#32) üzenetére


Sirpi
senior tag

Megnéztem jobban a képeket, amiket küldtél. Nem szedted fel a repülést (ami Crystal Heart néven fut), vagy felszedted, csak nem tudsz róla? (A bal oldali pillangókapcsolóval tudod használni.) A térképed legjobboldali pontján vehető fel.
Ha pedig ez megvan, akkor a markerrel megjelölt úton vissza tudsz menni Dirtmouth-ba, sőt onnantól az az útvonal oda-vissza működik, és sokkal gyorsabb is, mint ahogy eredetileg Crystal Peaks-be jutottál.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#35) Sliderxy válasza Sirpi (#34) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen, ez a Super Dash, amit írtam, hogy nem vettem észre a jobbra vezető úton, ahol a lecsapódó platformokon kell ugrálni. Felfelé van ott egy útvonal ahonnan át lehet menni egészen a jobb szélső pontig. Lent aztán megtaláltam a lényt amiből fel tudtam venni a Crystal Heart-ot, ezt követően írta ki, hogy megszereztem a Super Dash képességet. L2 hosszan nyomásával vissza is tudtam repülni balra. Itt abba kellett hagynom, de most már könnyebb lesz a dolgom.
Bevallom eddig nem akartam YT videót nézni, nehogy valami spoilerbe ütközzek, de ezen a területen már órákig bolyongtam, utólag már tudom, hogy azért nem vettem észre mert azon a területen gyorsan kellett reagálni és nem vettem észre, hogy felfelé el lehet menni.

(#36) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Nem nagyon haladtam, mert ledobtam a láncot egy hétre. :(
PC-n is jelentkezett ez a hanghiba amit én PS5-ön Crystal Peaks-nél tapasztalok :F
Az aláfestő zezében vannak olyan pillanatok amikor konkrétan recseg. Elég zavaró.
Mondjuk azt a részt most kipucoltam, így csak ha áthaladok esetleg rajta akkor zavaró. A játék többi pontján még nem vettem észre ilyet. Egyedül Dirthmouthban az unott boltost hallom egy kicsit túl hangosnak, a többi hang teljesen rendben van.

Komolyan néha úgy érzem, hogy 1-1 kapuőrt nehezebb legyűrni, mint egy boss-t.
Most is volt egy olyan rész ahol az Elegant Key-el be tudtam menni egy kis helységbe és ott volt egy össze-vissza teleportálgató bogár lény ami még pluszban megidézte azokat a repkedő szellemeket. Hát volt vele bajom, de meglett.

Lett egy plusz életem, így most 6 van de ez még mindig sovány. Lejutottam a hármasikrekig, de lehet ezt még hanyagolom, mert elég nehéznek tűnik.
Kell a kitartás ehhez a játékhoz, eléggé le tud húzni főleg ez a rész, mert a mentési pont elég messze van az ikrektől.

(#37) Sliderxy válasza Sliderxy (#36) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Na tessék, csak lenyomtam őket. Új nap új kezdet.
Érdemes volt rápihenni. :)

(#38) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Distant Village-nél nincs Boss? Csak mert a térkép szerint is bejártam az egészet és a rengeteg pókháló meg tetem alapján vártam egy csatát.
Voltam fent a kokonokban is. Ott is ahol a csarnokban hevernek a koponyák és bal oldalt fel lehet jutni az oltárhoz ahol valami pajzs alatt fekszik egy lény:

Nem tudtam vele kezdeni semmit.

Már visszamentem, de a térkép alapján úgy látom bejártam ott mindent:

[ Szerkesztve ]

(#39) Sirpi válasza Sliderxy (#38) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hiányzik még egy képességed, emiatt nem tudsz csinálni itt semmit. Teljesen máshol lehet megszerezni. Ha írjak erről bővebben, akkor szólj.
Egyébként legyőzhető boss nincs Distant village-ben.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#40) Sliderxy válasza Sirpi (#39) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Köszi, sejtettem hogy ijesmi lesz a dologban.
Vannak most új utak úgyhogy megyek tovább, majdcsak megtalalom. Ha elakadok úgyis megírom.
Eddig 9 terület térképe van meg. Elképesztő, hogy 24 játékóra után 7%-on állok.

(#41) Sirpi válasza Sliderxy (#40) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ugye, hogy nem is olyan sok az a 358? :D

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#42) Sliderxy válasza Sirpi (#41) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ezek alapján egyáltalán nem. :D
De gondolom azért lett annyi, mert amit csak lehetett összegyűjtöttél és megcsináltál minden achievement-et.
A fő szálhoz ahogy olvasom sokkal kevesebb idő is elegendő.
[link]
De várjál csak.. Itt azt írja, hogy PC-n a leglassabban játszó maximalisták átlaga is "csak" 222 óra. :DDD
Akkor hogy a fenébe lett neked ez ennyi? Ez egyszeri végigjátszás volt? Vagy több? :)

(#43) Sirpi válasza Sliderxy (#42) üzenetére


Sirpi
senior tag

Azt hiszem, 4x játszottam végig teljesen. Sőt, a játék legvégén még van egy speciális mód is, amibe szintén rengeteg órát beletoltam - egyfajta boss rush.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#44) Sliderxy válasza Sirpi (#43) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Jaaa, hát így már érthető ez a magas óraszám. Ebből akkor csak az első lehetett hosszabb, utána már szinte "röpülhettél", már csak abból kiindulva, hogy ha bejárok egy területet, annak ismerete után már nagyon gyorsan áthaladok rajta.
Ezek alapján akkor is minimum 90 óra lehetett az első etap. Azért az nem kevés. Gyakran egy open world játékba nyomnak ennyit bele a játékosok.
Rendesen felépítették ezt a világot, nem kis munka lehetett vele.

(#45) Sliderxy válasza Sliderxy (#44) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ismét új utak nyíltak meg, hogy legyőztem Broken Vessel-t és végre meglett a dupla ugrás.
Hihetetlen, hogy egy eldugott szegletben is miket rejt a játék. :C

[ Szerkesztve ]

(#46) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Deepnest-ben azért volt pár olyan pillanat amikor konkrétan megijedtem. :D
Nem gondoltam volna, hogy ilyen is lesz.
A térképen a bal alsó sarokban van egy kis barlang ahol a falból előbújik az a hatszemű dög. Hát rendesen rám hozta a frászt. Voltam ott többször, kapásból mindig lepofoztam, aztán most rájöttem, hogy lehet vele beszélni, de a rohadék a végén csak meg akart zabálni. :o
Csak kíváncsiságból, neki lesz még szerepe?

Most eljutottam oda, hogy a térképen megjelent három fej, az egyiket már el is tüntettem fent Deepnest-ben, ahol a fekvő alak van akiről korábban kérdeztem. Most már tovább tudtam jutni, meglett a szükséges képesség. Viszont most már úgy érzem rákényszerít a játék, hogy nekiálljak farmolni, pedig nem szeretem az ilyesmit, mert rohadt sokáig tart. Fent vagyok City of Tears-ben a második "egyszemű" ikon felé tartok és eljutottam oda, ahol egy teremben kardos kövér bogarak feküdnek a földön, és kettesével jönnek rám, ráadásul mindig újjáélednek. Most már muszáj lesz feltápolnom magam jobban, és vennem plusz charm helyeket, mert hiába van sok csak kb. 3-at tudok használni.

Eddig is farmolgattam kicsit, egy olyan módszert használva, hogy egy-egy képernyőre ki be lépve legyűrtem a "visszatermelődő" dögöket. Ezt leginkább Deepnest alsó felében a pókokkal tudtam eljátszani, mert az alkalmanként 40 geo-t ad, ez sem túl haladós így.
Van esetleg olyan terület ahol ezzel a módszerrel többet lehet farmolni?

[ Szerkesztve ]

(#47) Sirpi válasza Sliderxy (#46) üzenetére


Sirpi
senior tag

A harapós dögnek (Midwife) ennyi szerep jut a játékban. Viszont ad a történethez (nem tudom, mennyire követed). Kiderül, hogy ő segített világra hozni Hornetet.

A tápolást valóban ejtsd meg, a Watcher Knight-ok elég kemények (6 van belőlük, az elsőt el tudod intézni, mielőtt bemennél hozzájuk).
A Nailsmitht nagyon ajánlom, 5-ről egészen 21-ig tudja fejleszteni a kardod, csak gyűjts hozzá elég pale ore-t.
Ezen kívül Salubrától és Sly-tól is vegyél meg mindent, jó cuccaik vannak.
A farmolásról annyit, hogy nem tudom, Kingdom's Edge-ven jártál-e, de ott vannak a Hopperek, amik darabonként 16 geo-t adnak, és egyszerre 3-4-et is találsz belőlük. Meg ha már ott jársz, a Colosseumot is érdemes meglátogatni...
Amúgy a Cityben Lemmnek eladtad az összes relic-et, amit találtál? Abból több ezer be tud jönni egyszerre.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#48) Sliderxy válasza Sirpi (#47) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Eladtam mindent amit találtam és ilyenkor szokott az lenni, hogy megyek tovább ahelyett, hogy inkább gyorsan elkölteném és a második halálnál elvesztek mindent. Ebből már tanultam, de így már sok-sok ezer geo-tól sikerült megszabadulnom.

Kingdom's Edge még nem volt.

(#49) Sliderxy válasza Sirpi (#47) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azt hiszem a Nailsmith-re rámegyek erősen, voltam már nála, de megfeledkeztem róla.
Egyébként ezt hol látom, hogy milyen erős a kardom? Írod, hogy 5-ről 21-re fel lehet húzni.
Charm-okkal ez az érték még feljebb húzható?
Úgy emlékszem vettem már fel olyan tárgyat aminek a leírásban az szerepel, hogy a hatósugarat és az erőt növeli.

A maszk darabokra mentem rá még jobban. Volt olyan amit nem tudtam megközelíteni, aztán otthagytam. Jól gondolom, hogy Dirthmouth-ban ezeket mind meg lehet venni vagy azokat csak ott lehet felvenni? Már csak egyet tudok megvenni, amihez még gyűjtenem kell mert 1500 geo az ára.

(#50) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Utánaolvastam kicsit és azt találtam, hogy Pale Ore-ból, ami Nailsmith-nek kell a fejlesztéshez mindössze 6 darab van a játékban. Azt látom valahol, hogy eddig mennyit és melyiket vettem fel?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hollow Knight
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.