Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#75301) scyllarus válasza Mottie (#75295) üzenetére


scyllarus
veterán

A szakaszokat sajnos szokta így súlyozni... Igazából nem is teljesen alaptalanul, hiszen feltételezve, hogy a szakaszban 2 egymás tudását minimálisan ismerő, folyamatosan kommunikáló játékos van, máris előny az egyik oldalnak a szakasz megléte.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#75302) h1mpi


h1mpi
nagyúr

És amikor az E75 basecamper tomato? Komolyan olyan csapatok vannak...

(#75303) h1mpi válasza h1mpi (#75302) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez az igazi "last chance hp". 6-ot lőttem bele, mire felspotolt, sajnos nem nagyon tudtam sebezni...

(#75304) Mottie válasza scyllarus (#75301) üzenetére


Mottie
őstag

According to MM magyarázat, csak a legmagasabb MM besorolású járművet nézi szakasz elhelyezésekor.. Ez ok. de az ellenfélnél még csak Tier IV sincs :D

Be Victorious!

(#75305) Bobyjack válasza scyllarus (#75301) üzenetére


Bobyjack
senior tag

De azt azért ne állítsuk, hogy két szakaszban lévő ember felér két kettővel nagyobb szintű tankkal játszó játékossal...

(#75306) N. A. Attila válasza h1mpi (#75303) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Megírnád kérlek, honnan tudnám letölteni ezt a weak spot-okat megjelenítő mod-ot? Régebben volt egy jól használhatóm, de 9.4 óta alig pár tankot ismer csak.

(#75307) fsb1000 válasza KaLeun (#75296) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kaleun: semmilyen értékelhető érvet nem mondtál, csak kijelentetted, hogy azért alacsony a WR%-od, mert arty-val játszol. Ezt annak kapcsán írtad, hogy kikapcsolt cseteden ([link]) játékközben ezzel cseszeget egy Maus [link]
.
Én azt gondolom, hogy a 48% nem túl alacsony, és bizonyosan nem azért ennyi mert artykkal játszol. Ha mégis az artyk húzzák le a statod, akkor meg az lehet a gond, hogy az átlagosnál kevesebb az érzéked az artykkal való eredményes játékhoz. Ezenközben van képed azokat "faszjankózni" akiket kilősz artyval, mert nem mozognak. [link]
Jól gondoltad, hogy erre reagálni fogok,.
.
Ha a te gondolatmeneted lenne igaz, akkor mindenkinek alacsony WR%-a lenne artykkal.
Úgy gondolom az az álláspontod is hibá,s hogy az artyval leadott sebzés, nem befolyásolja a csata kimenetelét.

(#75308) KaLeun válasza fsb1000 (#75292) üzenetére


KaLeun
senior tag

Lehet, hogy te nem mondasz faszjankót de minden mondatodban kiforgatod, mellémagyarázod, burkoltan lehülyézed, lesajnálod, elütöd, stb. a neked ellentétes véleményen levők mondandóját. Aztán a mézes-mázos szavaid mögül csöpög az álnok méreg. Légyél oly megértő és ne válaszolj valami kétszínű, értetlenkedő, sajnálkozó és szánakozó választ.

Cila

(#75309) h1mpi válasza N. A. Attila (#75306) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Aslains modpackben van.

(#75310) sith7


sith7
nagyúr

(#75311) Flayer válasza sith7 (#75310) üzenetére


Flayer
senior tag

+1 like gomb

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#75312) scyllarus válasza Mottie (#75304) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem állítom, hogy jó így, de sajnos így működik.

Bobyjack: ezt nem is írtam. A "nem teljesen alaptalan" nem egyenlő a "teljesen megfelelő"vel :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#75313) fradi81


fradi81
veterán

moto g72, Ninebot d28e

(#75314) fsb1000 válasza KaLeun (#75308) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Semmit nem forgattam ki.
Csupán más a véleményem az általad tényként közölt állítások kapcsán
Jelesül nem tudtál meggyőzni arról, hogy az artyk (mint játékelem) miatt rosszabb lehet a WR%, és hogy az arty sebzése nem befolyásolja a csata kimenetelét.
.
Szerintem arra is való a játék fóruma, hogy ezeket a téves elképzeléseket megbeszéljük.

(#75315) Bingisz válasza sith7 (#75310) üzenetére


Bingisz
addikt

Ugyan azok a jelenetek, mint 2 évvel ezelőtt... :U
Várom már, hogy mikor zárják be megint a "mozit".

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75316) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Jpanther II-vel legyűrtem f2f egy SP-t :DDD A csávó nem kicsit kurwazott :DDD Lőttem 3-at a lézerágyújába és megköszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#75317) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Dupla... lagol ez a ***

[ Szerkesztve ]

(#75318) benvolio válasza sith7 (#75310) üzenetére


benvolio
őstag

(#75319) fsb1000 válasza N. A. Attila (#75306) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Innen tudod letölteni: [link]
Bár szerintem akit kérdeztél nem ezt használja, hanem egy erősebb színezésűt.
Régebben a "Korean Random Weakspot Skins" tartottam a legjobbnak, mert a legkevésbé zavaró, és elég sok tank benne van.

[ Szerkesztve ]

(#75320) N. A. Attila válasza fsb1000 (#75319) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Köszönöm!

(#75321) Szasinka


Szasinka
tag

Mondjuk ha lenne egy szavazás arról, hogy melyik tankkal lehet legjobban "hard carry"-zni van egy sejtésem, hogy nem az artyk nyernének.
Hint: nem éppen a legflexilisebb class... (vs TX med pl)

(#75322) fsb1000 válasza Szasinka (#75321) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben igazad van, de ha egy random csatába artyval mész, akkor a túloldalon az esetek nagy részében pont annyi arty van mint a te csapatodban. Így működik az MM, kiegyenlíti a csapatokat tank szempontból, a játékos tudását nem figyelembe véve.
Tehát csupán azért nem lesz valakinek rossz WR% artyval mert artyval játszik, hanem azért lesz gyenge a Wr% bármely tankkal, mert az átlag játékosnál gyengébben teljesít azzal a tankkal (jelen példában artyval).

(#75323) mcwolf79 válasza h1mpi (#75303) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ez a bohóc skin mod még mindig gáz.
Nem bírnám elviselni, hogy ilyen szivárvány színben pompázzon a tank. Inkább megtanulom a weak spot-okat :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#75324) Bingisz válasza fsb1000 (#75322) üzenetére


Bingisz
addikt

Nézzük artyval mit tudsz tenni hatékonyan egy csatában a győzelemért:
-sebzést osztani
-kilőni tankokat (bár már ezt is kevésbé hatékonyan, mint egy normál tankkal)

Nézzük mit tudsz csinálni mondjuk egy meddel hatékonyan a győzelemért:
-sebzést kiosztani
-kilőni tankokat
-spotolni
-védeni
-foglalni
-sebzést felvenni
-flankelni
-átrohanni a map egyik végéből a másikba

Ha ebből mondjuk az utolsó kettőt kivesszük, bár szvsz. ezek iszonyat fontos dolgok, akkor is tisztán látszik, hogy egy artynak sokkal korlátoltabbak a lehetőségei, mint egy normál tanknak. Ebből remélem már sikerül megérteni, hogy miért is nehezebb artyval győzni, mint bármi mással.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75325) [HUN]Dani válasza Bingisz (#75324) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Könnyű tankkal is nehezebb lehozni egy csatát, mint más tankokkal szerintem. Nem véletlenül van nekem is sokkal szarabb győzelmi arányom könnyű tankkal és artyval.

magyarsrac

(#75326) Bad Pritt válasza Bingisz (#75324) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És akkor azt még nem is vetted bele, hogy néhány pályán szinte képtelenség arty-val hatékonyan játszani,v agy nagy mák kell hozzá (városi pályák elsősorban).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75327) scyllarus válasza Bingisz (#75324) üzenetére


scyllarus
veterán

Nagyon nem vagyok arty-párti (sőt) Ebből mondjuk a védenit (ha resetelni értelemben gondoltad) simán lehet artyval, sőt foglalni is. Mondjuk a francia artykra gondolok, azok elég mozgékonyak, hogy eljussanak odáig.
Eddig egy (1) csatában tartottam hasznosnak az artyt, foglaltunk itt is, ott is, nálunk én meg egy arty, náluk egy T1HT. Döntetlenre álltunk, az artynk találomra átlőtt a mi bázisunkra (Highway volt), és sikerült resetelnie (splash vagy találat, nem tudtuk meg), így győztünk. Mondjuk nekem majdnem mindegy volt, addigra már megvolt a Top Gunom. (Azok kedvéért írom ide, akik emlékeznek rá a korábbi hsz-aimból, hogy alapvetően foglalásellenes vagyok) :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#75328) Lunky88 válasza Krytec (#75289) üzenetére


Lunky88
tag

Nagyon szép kör volt, kár ezért a mellélövésért a végén. Ha ez velem történik, marhára ideges lettem volna. :) Vicces volt hogy a végén a narancssárga KV-85 idiótázott le téged, pedig még bele is állt a lövésedbe. :D

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#75329) fsb1000 válasza Bingisz (#75324) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Természetesen a felsorolt különbségeket nem vitatom.
Csak remélni tudom, hogy elfogadod azt az egyszerű tényt, ha két 15 fős csapat küzd egymás ellen és azokban egyenlő számú és tierű/tulajdonságú arty van, akkor az artyk miatt egyik csapat sem kerül hátrányba.
.
Olyan ez, mintha fociban kiállítanák mindkét oldalról a kapust. Egyik csapat sem kerül hátrányba a másikkal szemben.

(#75330) Bingisz válasza scyllarus (#75327) üzenetére


Bingisz
addikt

Ott volt a kulcsszó a hatékonyság. Egy artyval bőven messze vagy az ideális esettől, ha védeni, de főleg, ha foglalnod kell. Ráadásul önerőből nagyon védeni sem tudsz, max. egy lövést. Abból meg nem lehet általánosítani, hogy van néhány olyan arty ami gyors.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75331) Bingisz válasza fsb1000 (#75329) üzenetére


Bingisz
addikt

De most minek terelsz azzal, hogy kivenni mind a két oldalról, meg hogy mind a két oldalon vannak? Egy kicseszett szó nem volt arról, hogy mi lenne ha ki lennének véve mind a két oldalról. Az a téma, hogy nehezebb artyval tenni a győzelemért a korlátolt lehetőségeik miatt, ami miatt az artykkal rosszabb a győzelmi arányuk a játékosoknak.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75332) fsb1000 válasza Bingisz (#75331) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem terelek. Miért terelnék?
Csupán hoztam egy példát, milyen az amikor mindkét csapat tulajdonságain egyenlő arányban módosítunk.
Gondoltam így jobban megérted.
.
Akkor felteszem a kérdést: Kérlek válaszolj.
Ha WoT random csatában mindkét csapatban azonos számú és tierű/tulajdonságú arty van, akkor valamelyik csapat hátrányt szenved az artyk miatt?
.
Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#75333) sith7 válasza Bingisz (#75315) üzenetére


sith7
nagyúr

Nekem nem rémlik :F

benvolio
Te győztél ! :D :D

fradi81
Nagyon jó kép :C

(#75334) Bad Pritt válasza fsb1000 (#75332) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem erről van szó. Ha van egy játékos, aki meddel, lighttal, heavy-vel vagy td-vel jól játszik, tudja befolyásolni a csatát, az arty-val nehezebb fogja, mert az arty szerepe önmagában behatárolja a lehetőségeit.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75335) Bingisz válasza fsb1000 (#75332) üzenetére


Bingisz
addikt

De nem érted, hogy nem ez volt az alap feltevés? Ki mondta, hogy akármelyik csapat is hátrányban lenne az artyk miatt?
Egyáltalán milyen téma az, hogy mi történik akkor, ha mind a két csapaton ugyan úgy módosítunk???
Mi a meglepő azon, hogy ha egy kétnyelvű mérleg mind a két oldaláról levesszük ugyan azt, akkor nem változik semmi? Képzeld, ha mind a két oldalról kivennénk a heavyket akkor sem szenvedne egyik csapat sem hátrányt, sőt, ha a TD-ket, vagy a medeket, vagy a lightokat vennénk ki, akkor sem történne változás a két csapat esélyeit illetően.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75336) PitLee


PitLee
őstag

:DDD

nem mostanában volt

(#75337) jano_77


jano_77
nagyúr

Lehet, hogy mára abba kellene hagyni!? ;]


Vagy épp azért folytassam, mert most kegyes hozzám a WG!? Amúgy az első csata bűn szar volt, mert 15:1-re legyalultuk az enemyt. :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#75338) fsb1000 válasza Bingisz (#75335) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem nincs semmi meglepő benne, hiszen eddig is ezt állítottam.
.
Ha nincs egyik csapat sem hátrányban az artyk miatt (ahogy írod), akkor az artyt használó játékos győzelmi aránya se térhet el ez miatt az átlagtól, vagy a többi tankosztályétól.
Szerintem ez egy logikus következtetés.
.
A játékosok egyéni tulajdonságai és képességei miatt tér el a winráta az átlagtól.
A globális statisztikákban is megmutatkozhat ez, hiszen a kiváló képességű játékosok sokkal kisebb mértékben használnak Artyt mint közepes vagy könnyű tankot.
A gyakran artyzók többsége közepes vagy annál gyengébb képességű játékos.
..
(#75334) HáGé
Szerintem ez egy jó megközelítés.
De ha elfogadjuk akkor ebből csak az következne, hogy artyval kevésbé lehet az átlagtól eltéríteni a Winrátát.
Vegyük az átlagot 49-50% közé. Az 1%-nál kevesebb döntetlen miatt.
Jó játákos HT, MED, LT winrátája 54%, akkor az artyval is 50% felett lesz.
Ha 49% alatt van, akkor artyval gyengébben játszik, mint az átlag artyzó.

[ Szerkesztve ]

(#75340) Mottie válasza fsb1000 (#75338) üzenetére


Mottie
őstag

Azért ez nem teljesen így van...

Egy játékos aki heavyvel lehozza a csaták 70% -át beül egy artyba. Mi biztosítja, hogy az artyban is ugyanúgy lehozza a csaták 70%-át? Itt jön képbe, hogy mennyivel kevesebbet lehet artyval hozzátenni a játékhoz. Amit írsz az akkor igaz, ha valaki ígyis-úgyis 0-t tesz hozzá a játékhoz, annak bizony tök ugyanannyi lesz a WR-e minden tanktípussal.

Be Victorious!

(#75341) Bingisz válasza fsb1000 (#75338) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem jó ez az irány, mert a jó képesség egy meghatározhatatlan dolog. Viszont a különböző mérőszámok szerinti jó játékosok is rosszabbak artyval, mint más tankokkal, ami pont az artyk korlátoltsága miatt van.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75342) Enzolord válasza Bingisz (#75341) üzenetére


Enzolord
addikt

Az biztos..
So-so jó vagyok pár tankkal, sokkal sokkal gyatrább, artyval botrányos.. :)
Kevés az igazán jó artysta, max az arty fanok, akik hatékonyan bele tudnak szólni egy csata kimenetelébe..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#75343) scyllarus válasza fsb1000 (#75338) üzenetére


scyllarus
veterán

De, eltérhet. Nagyon nem érted. Nincs az artykat soraiban tudó csapat hátrányban, mert mindkét oldalon vannak, kb. egyenlő létszámban - ez igaz. De ha egy értelmes játékos - és azért ide többnyire azok járnak - szeretne a beállított 49%-nál nagyobb győzelmi arányt - ez is jellemző, és ezt képes is elérni - ez sem ritka itt, ahhoz érdemben befolyásolnia kell tudnia a csata kimenetelét akkor, amikor gyengébb csapatba kerül. És ilyen szokott lenni, és ezt a dolgot (mármint kiegyenlíteni a többi csapattárs balf.szságát) jóval nehezebb artyval megtenni, ez tény.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#75344) h1mpi válasza mcwolf79 (#75323) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megszoktam és pont azért van fent, mert tanulom a weak spotokat. Néha amúgy át is ver, mert jelzi, hogy ott mondjuk a lövész van, de ott iszonyat vastag a páncél vagy nehezen eltalálható. Pl. T28-Prot.-nál is átverős.

[ Szerkesztve ]

(#75345) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Most tettem fel a Jacktor mod pack-et és azt szeretném megkérdezni, hogy melyik config fájlt és pontosan mit kell átírnom hogy csak 1 sorban mutassa a tankjaim. Nagyon zavar hogy két sorban vannak, sok helyet foglal.

This is the way

(#75346) fsb1000 válasza Mottie (#75340) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem kell ezt túl ragozni. Meg kell nézni mennyi az artyk wr szerver átlaga.
Aki alatta van annak az "artyzós" képességei gyengébbek mint az átlág játékosé, akinek meg felette annak jobbak vagy olyan artyt használ ami jobb mint a többi arty.
Itt lehet megnézni az noobméter szerinti átlag WR-eket: [link]
Itt képként is lementetem a t7-t10 adatokat: [link a képre]
.
Jól látszik, hogy az általam átlagos mondott 49-50% (>1% draw) győzelmi arány közé esik az artyk átlaga. Némelyik arty gyengébb WR-t mutat némelyik erősebet, de az SPG átlag nem megy 49% alá.

Ezenkívül mindenki megnézheti a vBaddicton a saját SPG winrátáját: [link] Ez az enyém:

(#75347) Bingisz válasza fsb1000 (#75346) üzenetére


Bingisz
addikt

És az arty csatáid közül mennyit is toltál le században?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75348) scyllarus válasza Bingisz (#75347) üzenetére


scyllarus
veterán

Hagyd, nem érti. Mutogatja a szerverátlagot, ami a többi típussal is ugyanilyen. Az átlag játékos a 800-as WN8-ával tényleg nem lát különbséget. A fórumtársnak pont kellene látnia...
Azt nem érti, hogy egy jobb játékos nem tudja hozni vele a saját megszokott WR-jét.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#75349) fsb1000 válasza Bingisz (#75347) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pontosan nem tudom, de elenyészőt. Pár % körül.
Nehéz tankkal megyek szinte mindig századba, CW-re, mert nem vagyok jó artysta, és közepes könnyű tankokkal sem játszom túl jól.
.
(#75348) scyllarus : De értem, ezt le is írtam HáGé-nak még példát is írtam rá.
De azt továbbra is tartom, hogy a jó játékos artyval sem megy 49% alá, különben béna artysta, átlag alatti.
.
Épp ez volt a kiinduló pont, hogy Kaleun fórumtárs azzal akarta magyarázni a gyenge WR%-át hogy artyval játszik. Az én álláspontom szerint, ha szerver átlag alá megy wr%, akkor bizony a képességei gyengébbek az átlagnál, hiszen a többi artysta ugyanazokkal az artykkal játszik mint ő.

[ Szerkesztve ]

(#75350) KaLeun válasza Bingisz (#75347) üzenetére


KaLeun
senior tag

Plusz a netes stat alapján (ban miatt nem látom ingame) úgy tűnik ezen artyk döntő többsége free xp-ből lett kihúzva, és akkor már vsz. a kifullozásra is jutott és nem stock szarokkal prüntyögött.

Cila

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.