Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#74951) h1mpi válasza fradi81 (#74950) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem az ég világon semmi bajom nincs, pedig nem nyúltam a modokhoz. Lehet Aslains előre felkészült.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74952) KaLeun


KaLeun
senior tag

Mit csinál egy E-100 ha oldalanként van 1 t10, 1 t9 és a többi t8? Aki ara tippelt, hogy beállt a térkép sarkába campelni az nyert. Míg az ellen FV215b letolta 6k sebzés mellett a nehezek játszóterét addig ő eltalált egy kósza t8 medet 500hp-ra.

Cila

(#74953) h1mpi válasza KaLeun (#74952) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az ilyennek 1 nap ban és kész, másik 14 ember játékát rontja el..

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74954) .OM. válasza fsb1000 (#74884) üzenetére


.OM.
aktív tag

Köszi, sokat segítettél! :)

Kiraktam egy 40 lövéses tankot, azzal most csak nyomulni kellett és midenki hullott. :) Igaz 20 s a töltés, de utána 3-4 tank simán lemegy.
Rájöttem, hogy ha megkerülöm az ellenséget, akkor ezzel a megymag-köpködővel hátulról (nehezen, de) ki tudom szedni a medium-okat is. :)

Ja, meg beszereztem a páncálvadászt (T18) teljesen véletlenül. Valami 130-at sebez - egy lövés vele minden és elég pontos/gyors. Igaz könnyen kilövik, de ez a sunnyogós fajta :)

A nap végére kinyitottam a Crusader 3-at (vagy ilyesmi) amin már lehet 75mm-es löveg - ez lesz most a cél.

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#74955) fradi81 válasza h1mpi (#74951) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam sem volt gond aslainnal, csak hogy ne rakja már mindenki újra a játékot ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#74956) sebijani1982 válasza fradi81 (#74955) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Aslain-t használok, Minion-os hangmoddal. Nekem sincs gondom!

Aslain-osok, megúszták! :DDD

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#74957) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Friss patch friss BUG! (nem használok semmilyen mod-ot) :C

(#74958) fradi81 válasza GaburroSan (#74957) üzenetére


fradi81
veterán

Nem bug, feature. Látod az egyik megfigyelő kamera képét :)

moto g72, Ninebot d28e

(#74959) GaburroSan válasza fradi81 (#74958) üzenetére


GaburroSan
aktív tag

:DD

(#74960) h1mpi válasza GaburroSan (#74957) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ott az E-100 letakarva :DDD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74961) MaximPeti válasza jozefgucci1 (#74930) üzenetére


MaximPeti
csendes tag

Pontosan mikor törölték el a Type 59 kedvezményes MM besorolását? Itt egy 2 héttel ezelőtti videó: Type 59 - Infamous. QB még ebben is azt mondja, hogy tier limites a tank. Mutass egy replayt, ahol T10-be kerül.

ex hwsw nick: Max Payne | reg: 2002

(#74962) h1mpi


h1mpi
nagyúr

WOT Infon azt írják, hogy a Super Pershing egy sz*r. A legjobb tank, amivel valaha játszottam. :K

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74963) Angel1981 válasza jozefgucci1 (#74930) üzenetére


Angel1981
veterán

Van erről valami konkrét infód, hogy szét akarják barmolni?
Nekem is megvan, azért kérdem.

(#74964) v!ct0y válasza h1mpi (#74962) üzenetére


v!ct0y
veterán

Amikor majd jön egy E75 szembe akkor nem ezt fogod mondani :))) Régen jobb volt. Még jó, hogy el tudtam adni aranyért. Lett helyette egy FCM:)

(#74965) h1mpi válasza v!ct0y (#74964) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szinte 90%-ban T8-ban vagyok és a második vonalban. Simán belövöm a tornyán gold-al :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74966) #43783936 válasza h1mpi (#74965) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én kb 70%-ban kilencesek közé kerülök.
Néha bekerülök tizesek közé, amikor kollégámmal szakaszozunk, de ott se majrézok.
Van már vele egy Levashalio plecsnim, mert kikaptam egy WTE100-at és egy FV 215b 183-at egy csata alatt. :D
Anyáztak is rendesen. ;]

(#74967) h1mpi válasza #43783936 (#74966) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem az első 50-100 csata ilyen kegyes :D

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#74968) robogo81


robogo81
aktív tag

Nekem hál isten eddig(kop-kop) nincsenek gondjaim a módokkal,max az 9.4 óta újra fennálló indító exe bennragadása a feladatkezelőben a kikapcsolása után,de ez is csak ripléj nézegetéskor zavaró.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#74969) Szepi1979 válasza ddt500hu (#74912) üzenetére


Szepi1979
senior tag

:) ok. Ma szerintem leszek, ha nem szakaszozok tudok csatlakozni.

“ nem kell mindig nyerni “

(#74970) Bobyjack válasza #43783936 (#74966) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A szakaszozás elrontja a tier kedvezményt, de amúgy tényleg tier limites a Type. Egymaga nem kerülhet tier 10-be.

(#74971) #43783936 válasza Bobyjack (#74970) üzenetére


#43783936
törölt tag

Lefelejtettem, hogy SP-ről van szó.
Lassan meglesz az 500 csata vele. :)

Mindig odafigyelek, hogy mit viszek szakaszba, hogy ne toljak ki senkivel, de akkor épp benéztem.
Azóta rendszeresen megyek be vele mezei nyolcas tankok mellé szakaszba.
Még tizesek között is az első harmadban végzek sebzés és XP alapján, így nem is szoktam azt érezni, hogy kitolnék a többiekkel.

[ Szerkesztve ]

(#74972) N. A. Attila válasza xAttilax (#74902) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Az E25 páncélja igen harmatos, és valóban nem a pattintgatásról híres, de egy csatában épp tegnap Tier 6, 7-ben volt kb. 5 lepattanóm szemből. Egy mélyedésben voltam, a tank alját nem tudták célozni. Én szeretem azt a TD-t, remélem nem nerfelik :P

(#74973) jozefgucci1 válasza Angel1981 (#74963) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Dfsz is írta , hogy a látótáv csökkentés ennek a TD-nek jobban be fog tenni mint a többinek . Mert ezzel nem csak állsz hátul és vársz hanem spotter feladatot is ellátsz és változtatod akár többször is a helyzeted .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#74974) jozefgucci1 válasza MaximPeti (#74961) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Fejlesztői hírcsokor 104 .:Storm azt mondja eddig csaka Type 59 esetében nerfelték a korlátozott MM-et normálra.

Ezek szerint megtették ! Amúgy ez egy egyhetes hír !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#74975) jano_77 válasza GaburroSan (#74957) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezt a bug-ot tapasztalta más is az új micropatch óta? Szuper jó, hogy mindig hozzá nyúlnak és csak tovább rontanak azon, amit már addig is rendesen el**tak! :W

(#74974) jozefgucci1: igen ezt én is olvastam, viszont tapasztalni eddig nem tapasztaltam én sem - én egyedül mentem vele. Illetve a garázsban is a tank ikonoknál limitesnek jelöli. Így nem tudom, hogy most akkor mi is van? Mert ha tényleg elveszik a tier limitet a Type-ról, akkor kérem vissza az árát GOLD-ban!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#74976) Bingisz válasza jozefgucci1 (#74974) üzenetére


Bingisz
addikt

De utána vissza is rakták neki a limites mm-et. Szóval most nem kerülhet t10-be normál esetben.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74977) Bingisz válasza jano_77 (#74975) üzenetére


Bingisz
addikt

Hol a bug? A legénység skillek átállítódtak maguktól ilyen rosszra? Mert én más hibát nem látok...

Ja látom az xp-vel van gond.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74978) fsb1000 válasza .OM. (#74954) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Fontos olyanokkal tisztába jönni, hogy
1. A tankok több féle lőszert használnak. Általában páncéltörőt, de van néhány tank, amelynek nagy űrméretű lövege is van, amibe leginkább HE robbanó lőszert érdemes tölteni. T18nak van ilyen lövege. (ezek általában pontatlanabbak, de áthatolás nélkül is jelentősen sebeznek)

2. Minden tanknak van gyengén páncélozott része, de általánosságban az oldala ás főleg a hátulja a leggyengébb. Előröl leginkább a páncélzat alsó része, a hasa sérülékeny meg a nyílások. Ezek tudatában kell helyezkedned, de a legfontosabb hogy mindig keress fedezéket vagy rejtőzködj és onnan "kinézve" beszűkült célkereszttel lőj.
Az automata célzó a tank közepére lő az nem mindig nyerő.

3. A legtöbb pálya három fontos ütköző zónát tartalmaz a két szélén és a közepén valami jól behatárolható objektummal, kastély, mocsár vonat, stb. Random csatában is kitanulható merre érdemes menni, merre vannak fedezékek és mely területeket lehet belőni. (a dombosítás miatt egyre kevesebbet.)
nagyin sok pálya van de az elején ezekből csak keveset kapsz. beszédes szakasztárssal vagy században is lehet ezt tanulni.

4. Nagyon fontos a láthatósági rendszer megértése, mert ezzel a játékosok 80%-val szemben előnyt szerzel.
Nagy vonalakban a te látótávod áll szemben az ellenfél rejtőzködő képességével. Minél jobb a rejtőzködő képessége, te annál közelebbről észleled csak, akár nyílt terepen is. Tehát hiába 350m a látótávod, lehet csak 290m távolságban látod meg az ellenfelet, mert eleve jó a tankjának rejtőzködő képessége, a legénysége jól képzett és álca festés van a tankon. Álló helyzetben az álcaháló és a bokrok is nagy mértékben növelik a rejtő képességet. (ez lövéskor rövid időre megszűnik)
A látótávodat növelheted a legénység képzésével, periszkóppal, és távcsővel.
De nem minden tankon érdemes távcsövezni. Gyakran neked "szpottolnak" kisebb vagy örült tankok akik az ellenfélhez közelebb kerülnek. Ők felderítik ,és ha van rádiókapcsolat akkor te is látod az ellenfelet. (rádiókapcsolat t3-as csatától szinte mindig van, ha nincs a saját tankjaid is eltűnnek a minimappról)
.
Ha a tankjaid már jól termelnek érdemes beruházni javítókészletre és elsősegély csomagra. Ezekkel egy alkalommal 3000 kreditért tudsz tankot javítani és legénységet éleszteni csata közben. Akció idején érdemes ezekből bevásárolni féláron. Felszerelést (ventillátor, töltésgyorsító, stb) is akciókor érdemes venni.
.
A kis tankok némelyikének korlátozott a lőtávja azaz a pálya szélével párhuzamosan 500 méterre láthat ellenfelet , de a lövése hatástalan.
A célzásban segíthetnek (vizuálisan) a célzó modok és a zoom modok. Az XVM mod mutatja a minimappon hol láttál utoljára tankot. És az eléd kerülő statjából tudhatod mennyire kemény ellenfél.

A zöld-kék-lila veterán játékos nem csak jobb nálad (még), hanem a tankja jó eséllyel fullra van fejlesztve, legénysége túlképzett, van pénze felszerelésre akár 500K-s célzás segítőre is. Sokkal gyorsabban és pontosabban céloz mint te. És gyorsabban is tölt, ismeri a pályákat és reflexből fedezékbe viszi a tankját Esélyed nem sok van 1 v 1-ben azonos tankkal szemben.
.
Ez ne szegje kedved, mert alacsony tierü csatákban nem sok ilyennel találkozol és pár ezer csata alatt utolérheted őket, lehetsz méltó ellenfél, ha átgondoltan fejlesztesz tankot, legénységet nem dobod el, minden tankváltáskor, esetleg később áldozol pénzt a játékra.

(#74979) jano_77 válasza Bingisz (#74977) üzenetére


jano_77
nagyúr

Akkor figyelmesebben nézd meg a képet és rátalálsz a BUG-ra - de Neked elmondom, hogy mi az: prém accal kevesebb XP-t ad, mint normállal!? :F :Y

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#74980) Enzolord válasza Bingisz (#74977) üzenetére


Enzolord
addikt

:C :C :C
Mekkora G. vagy... :D :D :D

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#74981) Angel1981 válasza jozefgucci1 (#74973) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de az merő feltételezés csak.
Annyit írtak, hogy a közeljövőben sok tanknak nerfelik a látótávját, főleg a TD-két.
Dfsz erre reagált, hogy HA pl. az E 25-ét is megvágják, az rá nézve komoly hátrány lesz, mert egy scout-TD hibrid.

jano_77: örülj neki, nem kell többet prém accra költeni! :D

[ Szerkesztve ]

(#74982) Bingisz válasza jano_77 (#74979) üzenetére


Bingisz
addikt

Szerintem csak rosszul számolt. De ha látnánk a többi fület is az összesítésről akkor látnánk a probléma forrását.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74983) fradi81


fradi81
veterán

Swamp-on jobbról indulva szokott valaki balra menni nehéz tankkal a szikla mögé vagy ez nagy hülyeség? Jó buli ott várni hogy a jobb oldal meginduljon, 10830 felfogott sérülés el lehet képzelni meddig tököltek. Ki is kaptak. Ezután azért meggondolom.

moto g72, Ninebot d28e

(#74984) jozefgucci1 válasza Bingisz (#74976) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Erről nem találtam érdemi információt . Tudsz adni erről linket ?

Csak mert tegnap minket typ szakasszal simán bedobott egyszer T10 be !

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#74985) jano_77 válasza Bingisz (#74982) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem én játszottam, csak ITT olvastam és láttam.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#74986) Bingisz válasza jozefgucci1 (#74984) üzenetére


Bingisz
addikt

Replay van?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74987) Drenadar válasza jozefgucci1 (#74984) üzenetére


Drenadar
veterán

nem lehet hogy nem mind a 3 tank type volt? :)

(#74988) PR0JECTNR56 válasza jano_77 (#74985) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

XP kérdéssel kapcsolatban.

Egyébként ötletem sincs, hogy lehetnek ennyire szerencsétlenek a WG-sek, hogy kiadnak egy javítást, ami vagy kijavítja a meglévő hibákat, vagy nem, de mindenképpen hoz új bugokat. Igazi b+ munka az, amit csinálnak, a 9.5 esetében már előre rettegek mit fognak alkotni.

(#74989) Bingisz válasza PR0JECTNR56 (#74988) üzenetére


Bingisz
addikt

Ez más.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74990) Djuree


Djuree
félisten

ezeket az új t8 lightokat milyennek gondoljátok? melyik a legjobb/legrosszabb. miért?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74991) jozefgucci1 válasza Bingisz (#74986) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nincs csak az utolsót veszi fel ! Link arról hogy visszarakták van ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#74992) Pete55555 válasza Djuree (#74990) üzenetére


Pete55555
addikt

Én a T-54 ltw-re pályázok, jelenleg az LTTB-nél tartok, ez nagyon mókás egy tank, és a száraz adatok, illetve 1-2 ismerős véleménye alapján az is nagyon f*szának tűnik, csatákban ellenfélként is elég kemény.
A T-49 fele is megyek, de annak a lövege csak fun faktor miatt jó, nem igazán hatékony heavyk, vagy erősebben páncélozott medek ellen, csak ha seggbe tud kerülni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#74993) Bingisz válasza jozefgucci1 (#74991) üzenetére


Bingisz
addikt

Ezer éve volt már ez a történet, de este lehet visszakeresem.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#74994) ddt500hu válasza Szepi1979 (#74969) üzenetére


ddt500hu
veterán

Nyomatjuk a cw kampányt úgy, hogy este biztos leszek. :)

(#74995) LobiDrg válasza Djuree (#74990) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Nekem az új T54 van meg.Elég jó a pàncélzata ahhoz képest hogy light tank.Viszonylag sűrűn pattannak rólam persze nem Jgdpz E100-ak :D Mozgékonysàga is rendben van bàr nincs olyan jó mint az LTTB-nek van.A löveg az T8-9 ben elég jól hasznàlható bàr ott is inkàbb csak oldalról vagy hàtulról T10-ben azért elmegy vele néhàny gold skúló.A làtótàv nem a legjobb (390m) de én ezt skillel és tàvcsővel orvosoltam :) A camo értéke is rendben van.Nàlam mindenkinek 100%-os az àlca skill plusz àlcafestés is van rajta ìgy ha jól helyezkedek nem spotolnak fel egykönnyen.Még nem mentem vele túl sokat sőt most kényszerpihenőre van ìtélve mert 44% a winratem vele (valószìnűleg user error de majd belejövök :D) de mindent összevetve nagyon jó kis gép.Ezt mondjuk nem tartom meg.Az LTTB megtartós gép.Teljesen fun kategória :)

(#74996) Szasinka


Szasinka
tag

Az volt már, hogy csal a WG?
Tegnap csak jó csapatokat kaptam, egyszerűen nem tudtam veszíteni! Nyolc (igen nyolc egész meccses mintáról van szó) nyert meccs zsinórban, mi ez ha nem a csalás egyértelmű bizonyítéka!

/Amúgy jó érzékkel lőttem a screen shoot-t mert utána zsinórban hét vereség jött szal itt gy újabb bizonyíték a manipulálásra/

-Irony off

(#74997) szbalogh válasza h1mpi (#74927) üzenetére


szbalogh
őstag

Én arty-zok, engem csak városba tesz :) Cserélünk?

Szasinka: ez milyen tank? LTTB? :)

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#74998) dfsz34 válasza PR0JECTNR56 (#74988) üzenetére


dfsz34
őstag

Mindjárt megnézem, hogy ad-e plusz xp-t. A napi 2x-3x-5x az valahogy trükkösen van megoldva amennyire én tudom, hogy csak az alap xp-hez ad 50%-t, de mondjuk akkor is kéne 2,5x adnia meg a gyorsított képzés a leghátsó legényre 5x-t kéne adnia, hm, kiderül és remélem kárpótolnak valamivel az elveszett xp-k miatt. Mióta lehet ez így?

Más. Egy tisztességes csata a kínai hetes medtől, kis tornyozás, sidescrap meg hasonlók, meg lehet látni tisztán, hogy hol kell gyújtani a togot (a másodikat amikor meglövöm), szépen leégett róla sok hp, mert ugye egy prém tankra a rohadt akcióban 1,5e kreditbe kerülő tűzoltót nem lehet ám feltenni.

Map: Abbey T-34-1 2 726 (x2 minden nap az első csatáért) 37 390
Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Legénységi XP: 2 726 Javitások: 3 128 Lőszer: 7 928
Teljes: 26 334 WN8: 6 384 (100)

[link]

Serb isten ma megkönyörült rajtam, így zártam, csak pár tankon rakta rám a szopóálarcot, de úgy általánosságban jól ment, igaz a WR pont 50%, de amilyen ótvar csaták voltak a múlt héten, amikor tartott az ákció, már ennek is örülök.

(#74996) Szasinka Az a baj veletek, hogy mindent kisarkítva néztek, mert úgy egyszerűbb, nem kell összetett dolgokon gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#74999) Krytec


Krytec
tag

Patchről patchre azt veszem észre hogy egyre jobbak az artyk... Ez is mi a f***om volt már hogy 2őt kattint a tankra godmode view-el és mentem is a levesbe... [link]

(#75000) Angel1981 válasza szbalogh (#74997) üzenetére


Angel1981
veterán

Ugye nem komoly a kérdés - Type 61. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.