Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#67351) Diarmand válasza Djuree (#67350) üzenetére


Diarmand
senior tag

Töltésgyorsító, stabilizátor/célzásgyorsító, csigaszem. Én így használtam és nem volt vele bajom. Az ágyúja meg igenis jó, csak néha nagyon zabálja az aranyat :(

(#67352) Diarmand válasza Kakumix (#67340) üzenetére


Diarmand
senior tag

Nem tettem rá vizes ammot, nem éreztem szükségét.

(#67353) #43783936 válasza Djuree (#67350) üzenetére


#43783936
törölt tag

Töltés és célzásgyorsító plusz csigaszem.
Sunyizni, gonoszkodni kell vele, úgy nagyon hatásos.
Ha tudsz társakat szerezni, akkor jó szórakozás 2-3 cometes szakaszban raptorkodni, :D

(#67354) dfsz34 válasza benvolio (#67339) üzenetére


dfsz34
őstag

Ha szemből állsz, akkor kilövik valóban a motort. Oldalról meg láncolnak. Sajnos ezekkel az AMX tankokkal nincs mit tenni, naponta egyszer fogsz pattintani, egyébként meg el kell kerülni a lövéseket.

Mivel hátsó tornyos, ezért egy trükköt lehet vele alkalmazni, a seggével mész ki. Ezt be lehet gyakorolni. Egy probléma van, az ágyú kitéríthetősége amúgy is elég rossz, így meg még rosszabb, úgyhogy nem minden helyzetben lehet használni.

Más, nincs helyem feltenni a teszt klienst. Valaki bemásolná az amcsi tech tree-t a könnyű tankok miatt kérdezem. Azon gondolkodom, hogy át tegyem-e most a legénységet a chaffee-ról a t21-be vagy csak később.

Arról lehet valamit tudni, ha most van egy elit chaffee-m, akkor is ki kell fejleszteni a következő tier könnyű tankot majd vagy megkapom automatikusan?

[ Szerkesztve ]

(#67355) vhw válasza dfsz34 (#67331) üzenetére


vhw
addikt

Az igaz, hogy a 6 pdr nem a legpontosabb, de annak 105 mm penje van - ugyanaz mint a Ram II-n, azon különösebben nem kell gold.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#67356) dfsz34 válasza vhw (#67355) üzenetére


dfsz34
őstag

Na várjál, mert akkor kevertem. Azt még nem fejlesztettem ki, mert a t21 kell minél gyorsabban a könnyű tankos küldetés miatt. Ha odajutok, kipróbálom. A 75mm-es ágyúval használom, az is tier4-es.

(#67357) Timyyy


Timyyy
őstag

Azért ezt érdemes megnézni... unalmas csatának indult, tank ász lett belőle :D seggel lerammoltam, illetve lesúrolgattam egy RHM-et :DDD fail volt, a javából.
Tök élvezetes volt, nem az az adrenalinnal dúsított végjáték, de marha jó mégis. :))

Map: Airfield
Jagdtiger

XP: 1 944 Kredit: 67 891

Battle achievements High Caliber, Steel Wall, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Legénységi XP: 1 944
Javitások: 12 220
Lőszer: 17 640
Fogyóeszköz: 1 500

Teljes: 36 531 WN8: 7 133 (100)

REPLAY

(#67358) Tuco Ramirez válasza dfsz34 (#67356) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A 6 fontos ágyú sokkal jobb az M7-re. Jó kis rohangálós tank, én szerettem vele játszani.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#67359) Kakumix


Kakumix
senior tag

Köszönöm, mindenkinek a visszajátszásokat! :R
Volt köztük sok ász, nagy kaliber meg stb., de nem láttam senkinek ellőve az ammorackjét, láttam viszont sok arannyal lövést, hátul kempelést, ellenfélnél agyatlan T34-eket, akik csak tornyuk forgatják, miközben a comet annyira kint van hull downból, hogy a hasát tudja lőni a lejjebb lévő t34-nek, de az nem lő vissza egyet sem, bázison maradó AFK tankokat, amiket senki más nem lő és mikor a seggébe áll a comet a T95-nek senki nem lő rá fél órán keresztül mire full HP-ról kiszedi a mozdulatlan tankot. Továbbá ha én találkoznék lila Jagdpanther 2-vel az nem pattanna le 2x a tornyomról, hanem mint nem rég történt már a Churchill VII is háromból kétszer normál lőszerrel belövi a lövegpajzsom. És sebez is! De még a piros JgPanther 1 is rám jön, ha neki full hp-ja van nekem meg csak 50.
Szóval amit rosszul csinálok: túlságosan előre megyek és nem lövök aranyat. Továbbá nem fogdosom kéményseprők gombját sem, hogy szerencsém legyen és a kutyaszart is inkább átlépem.

Szerintem, ha egy tankkal aranyat kell lőni akkor az nem jó tank. Így számomra továbbra is ritkán leküzdhető akadály lesz szemből egy full hp-s T34.

ui.: persze azért nem csak szerencsés körök voltak a Comettel, időnként mintha felismerni véltem volna némi skillt is :)

ui.2.: Diarmand: a statisztikában tényleg a prémiumos xp szerepel. Fel lehet írni, hogy ezt sem sikerült eltalálniuk a wg-s fiúknak, hogy melyiket kellene kiírni/nyilvántartani.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#67360) scyllarus válasza Tuco Ramirez (#67358) üzenetére


scyllarus
veterán

Tényleg jó kis rohangálós tank. Azt lehet vele, rohangálni. Lőni nem, mert a 6 fontos is szar, pattog és pontatlan. A játék egyik legélvezetesebb tankja lenne normális ágyúval, de olyan nincs neki.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#67361) Antonius1978 válasza dfsz34 (#67325) üzenetére


Antonius1978
addikt

En kezdo koromban szerettem meg, mert jol adta a penzt (nagy volt neki a penzszorzoja).
Sajnos hely miatt eladtam, valamint a legenysege mar a Pattonban csucsul, de visszavettem.
Regebb valaki tett volt be egy Radley-Walters-es visszajatszast vele, es eszembe jutott hogy visszavegyem, habar nagyon ritkan megyek vele.
Neked mi a neved a jatekban, kellene menjunk par kort az M7-el.

(#67362) scyllarus válasza Antonius1978 (#67361) üzenetére


scyllarus
veterán

RW? Az szép! Top Gunom nekem is volt vele, 2 arty ellen maradtam a végén, ha behúzom, RW+Kolobanov, de menetből kiszedett az egyik :(

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#67363) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Most mi van a tesztszerón ? Foch 155 el 2500 alap xp-t kaptam 5500 dmg re.

(#67364) rlazol


rlazol
addikt

a minap arty-vita során megemlítettem, milyen ritkán éri el az ember a löveg névleges sebzését. Erre ma 1093(!) dmg egyetlen lövéssel! Egy Párduc volt a szenvedő fél. Nem is tudtam, h az arty is tudja azt mondani, h "penetration..." :C

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#67366) jahrn válasza Djuree (#67350) üzenetére


jahrn
senior tag

Eloszor igy hasznaltam: rammer, vert stab, vent. Aztan meguntam es a rammert csereltem coated optics-ra, igy nekem jobban bejott. De az a velemenyem h celszeru elotte a Cromwell-ben felhuzni a legenyeket mondjuk legalabb 2 skillre (az elso nalam a BiA volt, a masodikra meg a fontos egyeni perkeket valasztottam)

(#67367) Bingisz


Bingisz
addikt

#ilovemyteam

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#67368) Antonius1978 válasza scyllarus (#67362) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem en csinaltam az RW-t, valaki mas a forumrol, talan iden, az ev elejen ? de az is lehet tavaly, mar nem emlekszem, En 6ot tudtam legtobb kiloni ha jol emlekszem.

(#67369) csapee válasza rlazol (#67364) üzenetére


csapee
senior tag

Eddig a nemet arty agon a legtobb sebzest (nem ammorack stb) egy Amx50b sikerult, full hprol bye;]

Bingisz: ugye volt noobozas rendesen? :)) Egyedul annyit sebeztel mint a tobbi 14, epic.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#67370) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ha még nem lett volna: Fejlesztői hírcsokor #90

A kedvenceim közül néhány gyöngyszem:

"A fejlesztők gondolkodnak a trollszakaszok felszámolásán."

Tehát eljutottunk idáig, hogy a fejlesztők felismerték a problémát. GJ WG.

"A fejlesztők szerint nem OP a KV-1S. A KV-1S/KV-85 szétválasztás nem nerf hanem "újraegyensúlyozás."

Ezt a szégyentelen hazugságot. :D

"Storm szerint unalmasak azok a csaták ahol csak 1 MM különbség van."

A játékosállomány relatíve csekély részét alkotja Storm szerencsére.

"Storm azt mondja a játék sokkal jobban fut már mint a 9.0-ban."

Igen. Sokkal. :DDD

(#67371) Antonius1978 válasza PR0JECTNR56 (#67370) üzenetére


Antonius1978
addikt

Az ragadta meg a figyelmem, hogy : Lehet hogy a top tier olasz közepes tank a Leopard lesz autoloaderrel.
Szoval akkor mar gondolkodnak valamifele ossz-europai agrol, vagy mas nemzetek tankjainak beilleszteserol ?

(#67372) szbalogh


szbalogh
őstag

Tegnapi cw

replay

Nick: HE_Storm

(#67373) scyllarus válasza rlazol (#67364) üzenetére


scyllarus
veterán

Tegnapelőtt én is kaptam 1046-ot AMX M45-ben egy Hummeltől. De nem anyáztam, ez egyértelműen az én hülyeségem volt :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#67374) h1mpi válasza scyllarus (#67373) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nálam a kilövések 70% a saját hibám :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#67375) scyllarus válasza h1mpi (#67374) üzenetére


scyllarus
veterán

Nehéz eldönteni néha. Ha éppen 3 másik tankkal csikicsukizik az ember, akkor nehéz artyelkerülő mozgást végezni közben. Ha meg azt csinálom, akkor a 3 tankkal nem foglalkozom = nem csinálom a dolgomat. Tehát sokszor kapok úgy találatot, hogy tényleg el tudnám kerülni, de akkor haszontalan vagyok a csapatomnak, mert lapulok és nem sebzek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#67376) Plasticbomb válasza KaLeun (#67323) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És a poén, hogy szerintem csak ritkán van szükség goldra. Két tárnyi van benne nekem is, de csak azért,mert egy darabot nem tölt be olyan negyed idő alatt, így inkább teli tárat töltök 2szer... Inkább vinnék egy pár darab HE-t is, WTE-kre benne, de akkor meg már kétséges, elég lesz-e a lőszerkészlet az egész csata alatt? :P

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67377) csapee válasza szbalogh (#67372) üzenetére


csapee
senior tag

Nem gyenge xp (igaz sok kreditbe fajt;]), nagyon rossz csapat lehetett az ellenfel ha ezt el tudtak vesziteni:)

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#67378) fradi81


fradi81
veterán

továbbra is lehet jönni szakaszoni akinek van kedve :) T6-8

moto g72, Ninebot d28e

(#67379) .mf


.mf
veterán

Meh... ezzel a Comettel sem alacsony az ász... Ennél a csatánál azt gondoltam, hogy tuti meglesz, de csak first class, pedig top gun, 3k dmg (30 lövésből...) (meg lett volna még sok spot, csak azokat valamiért nem nekem adta)...

Victory!
Battle: Mountain Pass
Vehicle: Comet
Experience received: 1 317
Credits received: 30 769
Battle achievements: Top Gun, High Caliber, Reaper, Mastery Badge: "1st Class"
27/29/30, 3046 dmg, 9 dmgd, 6 kill, 2 spot, 40 assist, 9 hit, 6 pen, 760 blocked

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#67380) L-e-f-i-e válasza PR0JECTNR56 (#67370) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

"A játékosállomány relatíve csekély részét alkotja Storm szerencsére." - Lehet, hogy csekély, de annál befolyásosabb részét... :)

=^-^=

(#67381) KaLeun


KaLeun
senior tag

Innen is szeretném üdvözölni Bringást, Petyát és Tesztrojektet akik egy Tigerrel behoztak egy KV-t és egy Loltraktort a t9 csatába. Srácok, inkább tologassatok matchbox tankot, mert nektek még az is komplex feladat.

Szokás tk-ba fordult a dolog, ennek örömére a bázist csak én hagytam el Campinovkán, 1 percnél már körbevett minket az ellenfél...

Cila

(#67382) Diarmand válasza .mf (#67379) üzenetére


Diarmand
senior tag

Nekem se bírta megadni, pedig mentem 1300 felett nem is eccer, de 1290-et is sokszor elhagytam...
Nem úgy van, hogy annak a tanknak van magasan az ász szintje, amelyik jó? :DDD

(#67383) Mark_o


Mark_o
tag

sziasztok
mit lehet tudni 9.3 KV1S ,,nerf"ről
Érdemes visszavenni a KV1S-t most akciósan?
Mármint megkapjuk az új tankokat helyette ingyen? Esetleg ezekhez tartózó garázshelyet?

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#67384) scyllarus válasza Mark_o (#67383) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem kapsz pluszt semmit. Ha van KV-1S a garázsban, megkapod a KV-85-öt, ennyi.
Én is ezért vettem vissza 2 patchcsel ezelőtt :((

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#67386) #43783936 válasza #40993792 (#67385) üzenetére


#43783936
törölt tag

A legénység a tankkal együtt változik.
A felszerelés megy a depóba.

(#67387) Chris0321 válasza #40993792 (#67385) üzenetére


Chris0321
addikt

A felszerelés ilyenkor a depoba szokott kerülni.

(#67388) .mf válasza Diarmand (#67382) üzenetére


.mf
veterán

Hjah, ezt én sem értem. Néhány nagyon jó tankkal könnyedén, néhányadik meccsen, félstock állapotban meglett az ász, és utána még jópárszor megkaptam. Ellenben néhány tankkal, ami nem nagy szám, sőt, inkább gyengébb eresztés, azzal meg vért szenvedek, hogy végre meglegyen az ász...

De amúgy van arra is példa. AMX 50 100-zal sincs még meg, csak a 1st class, pedig ha jól emlékszem Radley-Walters is lett vele, és abban is van 600 meccs.

---

Amúgy az utóbbi egy-két hétben nem értem, hogy mi van. Előbb nagyon jól ment, 1-200 meccs 70%+ wr: volt pár jó köröm, néhányhoz nagyon kellettem; de sokban csak rohantam, hogy jusson még nekem is valami, mert nélkülem is megnyerik. Most meg egy hete 40-50% wr (!! pedig összességében 57% vagyok 90-95% solo mellett), miközben az eff és wn-ek is normálisak (wn8 1.9-2.1k) (átlag-tier 7.5, átlag-dmg 1.5k, a sok korai elhalás ellenére is). Núúúb cserbenhagyós lemming-csapatok nálam vs. kék-szakaszok ellennél; rengeteg mellé, pattanó, 0dmg; olyan mázli-lövéseket bekapok, hogy csak nézek, stb. Kezdem kicsit unni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#67389) jr1994 válasza .mf (#67388) üzenetére


jr1994
addikt

Ne is mondd. Legalább egy hete masszív szopóágon vagyok: [link]

Most papírabb medeket is húzok, azzal még nehezebb küzdeni a retardált csapattársak meg az MM ellen küzdeni mint egy jobban páncélozott heavyvel...

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#67390) Stigma.HC válasza jr1994 (#67389) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Szinte csak medekkel mentem az utóbbi egy hétben a küldi miatt. Nekem pont fordítva van :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#67391) rlazol


rlazol
addikt

Diarmand!

ha már nem mész az off-ba, linkelem ide is, neked csináltam. :DDD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#67392) Diarmand


Diarmand
senior tag

Sajna elkövettem ugyanazt a hibát az angol med ággal, mint a kínaival. Hogy csak a med ágon mentem (kínainál a wz spotter vonalon), ezért volt egy kis szopó a Centurion 1-gyel és lesz is még a Centi 7/1-gyel. Írtam már, hogy senki emberfiának nem kívánom (najó, dfsz néha a határon van) azt, hogy fullozzon ki egy WZ-120-at úgy, hogy előtte csak a skótokkal ment. Kicsit hasonló volt az érzés a Centi eggyel is, mert a full stock ágyúval kellett kifarmolnom a tornyot és a nagy ágyút is (láncot tett rá creditből), ami a Cometről hozott ágyúval enyhén durva. A Black Prince/TOGII ágyúja tudom, hogy jó, de még az se volt meg, így nem tudtam mást tenni, mint jóformán csak arannyat betöltve felkészülni a mínuszokra és farmolni. A Comettel ugyan nincs meg az ászom, de a Centi ebben kárpótolt, ráadásul a stock, Kométa ágyúval, amin jót röhögtem :D

Hiába van meg azonban a torony és a "nagy" durrantó, valahogy nem érzem a gépet. Egyelőre sokszor jövök ki kis sebzésekkel, az ezezötér' már meg kell dolgoznom, valami nem kóser még. Elvileg egy support/sniper med lenne a kisebb Centi, valamennyire még hasonló is az előtte lévő Comethez, de néha annyira béna vagyok, hogy sebzés nélkül lőnek ki. Már azt hittem, hogy elfelejtettem játszani, ezért beültem egyetlen körre a Tiger 2-be. Asszem játszani még nem felejtettem el :DDD

Rlazol:
Álmom és Halálom egyetlen képen :K

Két másik Legyőzhetetlen TOG II-vel letarolnánk bármit, ami szembejön... csak az arty nehogy ránk vesse figyelő tekintetét :P

[ Szerkesztve ]

(#67394) xAttilax


xAttilax
őstag

brutálisak ezek az új amcsi lightok. majd jobban kell félni tőlük mint a legtöbb mediumtól

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#67395) rlazol válasza Diarmand (#67392) üzenetére


rlazol
addikt

többet sebeztem abban a csatában, mint a 3 TOG összesen. :P

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#67396) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Tegnap reggel beléptem a teszt szerverre, és kifejlesztettem azt a néhány tankot amit ki akartam próbálni aztán meg kiléptem. És tegnap délután óra nem csatlakozik egyik szerverhez sem.

Ezt írja ki..

Mi a gubanc?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#67397) vhw válasza SSJmeszes (#67396) üzenetére


vhw
addikt

Hogy sokan akarnak belépni teszt szerverre? :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#67398) Diarmand válasza SSJmeszes (#67396) üzenetére


Diarmand
senior tag

Mi a gubanc? Oda van írva :(((

(#67395) rlazol De csak mert nem én ültem egyikben sem :DDD

(#67399) Chris0321 válasza SSJmeszes (#67396) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha ilyenkor akarsz belépni a teszt szerverre akkor elindítod és egy jó félóra múlva ránézel, hogy áll. Ha nem akarsz sokat várni 20 óra körül vagy később esetleg nagyon korán érdemes megpróbálni bejutni.

(#67400) rlazol válasza Diarmand (#67398) üzenetére


rlazol
addikt

ez igen valószínű :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.