Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#66751) h1mpi válasza scyllarus (#66750) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor a csigaszemet meg kell vennem

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#66752) #95904256


#95904256
törölt tag

PzIIG-vel küzdök. Még régen 28% volt vele a győzelmi arányom, a legrosszabb az összes közül. Gondoltam feljebb tornázom. Mai 20 csata után már 25%-on állok. Egyébként szuper kis tank. Kizártnak tartom, hogy a csapatok összeállításnál nincs valami turpisság. Ha így megy, akkor holnap estére 10% alá kerülök. :)

[ Szerkesztve ]

(#66753) rlazol válasza #95904256 (#66752) üzenetére


rlazol
addikt

ma nekem se adta, abba is hagyom.
és szinte minden csatában kaptam egy botot, pedig ennyi nem szokott lenni. Vsz a szokásos hétvégi kisgyerekinvázió + 3x xp miatt botok.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66754) dfsz34 válasza #95904256 (#66752) üzenetére


dfsz34
őstag

Nekem Chi-Ri 6/30, meg is untam. Mintha a világ összes hülyéjét összerakná velem. Kétszer meg tudtam csinálni a japán küldetést, de ennyi mára. Játszhatatlan.

(#66755) Lunky88


Lunky88
tag

A VK45.02B -re szerintetek mit rakjak heavy spall linert vagy vert. stabet? :F Artyk elsődleges célpontja szoktam lenni olyan lomha ez a dög, ezért gondoltam a spall linerre, viszont az ágyúja is elég pontatlan és lassan szűkül szóval dilemmában vagyok...

Venti van a harmadik helyen, természetesen a másik meg a gun rammer.

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#66756) vhw válasza Lunky88 (#66755) üzenetére


vhw
addikt

Miért, mi van a harmadik helyen? (feltételezve, hogy a rammer az egyik)

edit: hát... a venti nem sokat javít a helyzeteden... mind a spall liner, mind a vert stab. lényegesen (nagyságrenddel) több bonuszt ad a saját "kategóriájában".

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#66757) #35692544


#35692544
törölt tag

rohadjon meg az összes wargaminges
30% engedett nyerni 70-et miért nem enged sosem
ja és a csaták 80%-ban csak töltelék vagyok , mindegy milyen tankkal megyek csak a legalján 2-3 hasonló tierrel

(#66758) scyllarus válasza h1mpi (#66751) üzenetére


scyllarus
veterán

Abból mindenképp vegyél legalább egyet! Azt átteheted másik tankra ingyen, nem kell érte fizetni sem golddal, sem máshogy. Álló tankon +25% látótávot ad, nagyon hasznos majdnem mindegyiken (TD-ken szinte kötelező, de passzív spothoz is kell nagyon). Ha épp nem foglalja el semmi az egyik felszereléshelyet, akkor is rá lehet dobni jobb híján, egy kis spot plusz xp-t adhat :)
Ma nekem sem ment, nagyon nem. Ez a Chi-Nu stocknak szörnyű lehet, én freeből ráraktam a fejlesztett tornyot és a 3. ágyút, de ennél a tanknál a top ágyú nagyon kell, a többi sz.rt sem ér. :(

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#66759) Lunky88 válasza vhw (#66756) üzenetére


Lunky88
tag

A ventit már kapásból teszem fel minden tankra, szokásommá vált. :) Akkor leszedem és felrakom a spall linert meg a vert. stabet.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#66760) rlazol válasza Bad Pritt (#66733) üzenetére


rlazol
addikt

akkor mit?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66761) scyllarus válasza rlazol (#66760) üzenetére


scyllarus
veterán

[Ezt]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#66762) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A KV1-S-t most még érdemes megvenni vagy mivel vissza megy Tier5-be, nem?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#66763) scyllarus válasza h1mpi (#66762) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát, én már nem venném meg. Kb. egy hónap, és ebben a formában megszűnik. Ha a KV-1S-t veszed meg, nem T5-öst kapsz helyette, hanem maradsz T6-ban a KV-85-tel.
A jövő héten talán már lesz tesztszerver, ott kiderülhet, milyenek lesznek az utódok.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#66764) h1mpi válasza scyllarus (#66763) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az is jó lehet, bár akkor meggondolom a T-150-et is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#66765) rlazol válasza scyllarus (#66761) üzenetére


rlazol
addikt

köszi!

de egy másik, a korábban feltett kérdésem kérdésem még áll:
Jagdpanther ágon mi legyen a második skill, ha 6. érzék/camo/camo/javítás az első?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66766) Simi37


Simi37
őstag

Volt ma egy kis szopószériám de. Meg van 7100 csata után az első Radley-m!!! EZAZ :C

Kis szépséghiba h nem ász de tegnap ugyanennyi dmg 5 kill és ász...Remélem a nerf után is használható marad. Lőttem menekültem és amikor mentem a bázishoz akkor vettem észre h 5 killem van...mondom még van 5 enemy lehet egy Radley és lett is...de mégkértem a társakat h ne lopják le a 8.at és így is lett :Y Még volt 2 zöld rendesek voltak...de ritka az ilyen.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#66767) jr1994 válasza h1mpi (#66764) üzenetére


jr1994
addikt

A T-150 nagyon jó tank! Azon hatos nehezek közül amiket próbáltam kb csak vele nem félelmetes szembekerülni szemtől szemben egy KV-1S-sel :)) Több heavy ágat húztam/húzok, M6 is jó szerintem. Churchill 7 egy borzalom. Az ARL 44 is folyamatban van éppen, de utálom hogy még a tornyát is belövik, ráadásul a célkereszt évekig szűkül. A T-150 ágyúja is jó szerintem, meg a páncélja is. HP-ja is több mint a KV-nak, csak lassabb.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66768) Chris0321 válasza rlazol (#66765) üzenetére


Chris0321
addikt

Tovább viszed a legénységet? Mert ha igen akkor cseréld le a camot javításra bár most sem hinném, hogy sok haszna van.

(#66769) #95904256 válasza #95904256 (#66752) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na jó, ez a PzIIG egy igazi ócskavas. A két ágyú mindegyike nevetséges. A tier5-ösnek szuper az átütése, de a csapnivaló szórás és a rövid lőtáv miatt közel kell menni, ennek viszont cefetül betesz a 16 másodperces töltésidő. Gyakorlatilag max. 180-as sebzés bevitele után körözgetni lehet, de ahhoz meg lomha, így ez a cső remek út a gyors eutanáziához. A tier2-es ágyú 39-es átütése még csak-csak határeset lenne, de a max. 110-es burst sebzés megint nevetséges, hiába a 4 másodperces töltésidő. A szintén tier3-as PzIC-hez köze nincs. Közelharcban a PzIC a 7,92-essel másfélszer szitává lövi egyetlen tárból. PzIIG-nek minimum háromszor kell tárazni, hogy leszívjon egy PzIC-t. Végül sikerült 30% fölé tornáznom a győzelmeket, de itt aztán tényleg annyi.

(#66770) Sanya válasza rlazol (#66765) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem e-50-en van 6. érzék, de nem nézem semmibe. Akkor jelez, hogy észrevettek, hogy bekapsz néhány lövést, akkor meg minek.

Én első skillnek minden tankon a javítást rakom, a második skill 38%-nál újraállítom a skilleket, az első a Brother in arms, majd megint nőhet a javítás.

Bár sokan írni fogják, hogy mennyi kárbaveszett XP, de arra nem gondolnak, ha BIA-t húzzák ki előbb, akkor míg 0-ról 100%-ra növekszik, nem használhatja semmire, míg a javítás, tűzoldát, és a camo akkor is működik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66772) dfsz34 válasza Sanya (#66770) üzenetére


dfsz34
őstag

Nagyobb tier-ben már vannak olyan ágyúk, amikkel elég ránézni az ellenfélre és lehet lőni azonnal (nagyon pontosak és gyorsan céloznak be).

Ettől független ha tisztában vagy vele, hogy 3 másodperc késleltetéssel jelez, akkor úgy tudod használni.

Ha nincs hatodik érzék, akkor azt kell nagyon figyelni, hogy nem fordítja-e feléd valaki az ágyúját. Nagyobb tier-ben meg hatodik érzék mellett is, már erre fokozottan kell figyelni, mert pl e5, wte meg még sok más tank, azonnal tud lőni, ahogy rád "néztek", annyira gyorsan céloznak be és jó az ágyújuk szórása, hogy jó eséllyel eltalálnak.

(#66773) KaLeun válasza scyllarus (#66750) üzenetére


KaLeun
senior tag

Hát a csigaszemnek annyi az előnye egy vágtázó KV-1S horda ellen, hogy pár másodperccel előbb tudsz keresztet vetni és lélekben elköszönni.

Múltkor t8 csatában egy paradicsom KV-1S egyedül lerambozta Ruinberg belvárosát, alig bírtam követni Chi-Ri -vel. Aztán egy másik t8 csatában a KV-1S paradicsomok úgy legyakták az ellen IS-3-kat és kíséretüket, hogy csak pislogtam. Abban a tierben csak a békebeli t6 KV-3 volt nagyobb OP, de az legalább lassú volt. Nagyon örvendek, hogy végre az ilyen noobrájdoknak elkenik a száját.

Cila

(#66774) h1mpi válasza KaLeun (#66773) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Épp ideje, hogy ebben a formájában vége legyen :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#66775) scyllarus válasza KaLeun (#66773) üzenetére


scyllarus
veterán

Egy vágtázó KV-1S hordát nem is kell Matildával megállítani. Sőt, igazából nem sok mindennel lehet. Nekem egyszer sikerült, T-34-85-tel, 3-as román szakasz, 2-őt kilőttem, a harmadik low hp-val elmenekült, de azok nagyon bénák voltak.
"a KV-1S paradicsomok úgy legyakták az ellen IS-3-kat és kíséretüket," - ott azért nagyon defektesnek kellett lenniük az IS-3-aknak, ugye minimum ugyanolyan ágyú (ha stock) + 2,5x hp + összehasonlíthatatlanul jobb páncél.
A T-150 meg most is a legjobb 6-os heavy, sokkal jobban szerettem a Sportnál.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#66776) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Már régen sírtam amiatt a random faktor miatt, hogy az utolsó 390 HP-ját egy tanknak egy ~400-as dmg-ű ágyúval természetesen soha nem fogom tudni ellőni, mert a game úgy "exciting", ha marad ilyenkor 1-22 HP-ja ez ellennek, hogy visszalőhessen még egyet... Aki szerint ez a mechanizmus nem direkt van, hanem RNG, az gondoljon bele, miért van olyan plecsni, ami figyelembe veszi az alsó 10% health pool-t és miért van olyan skill is. Mert a játék másképp számol, ha egy lövésnyire vagy a haláltól, ami utálatos szerintem.

Azzal érvelni pedig, hogy nekem is szokott lenni és olyankor meg örülök neki nem jó, mert olyankor is haragszom a dologra, valamint nekem amikor kevés HP-m van, akkor nem felbátorodom, hanem okosan figyelmesebb és rejtőzködőbb leszek, védekezek, stb, persze olyankor nem jönnek ki az előnyök amiket a játék ad olyan erősen...

Megyek vissza legózni, ott minden kocka egyforma :D

(#66778) dfsz34 válasza h1mpi (#66774) üzenetére


dfsz34
őstag

Lesz másik tank, ami miatt lehet vinnyogni, ne aggódj egy percig sem emiatt. A WG ilyen emberkísérleteket folytat, mindig fut az események után. Mondjuk azt a részét nem értem az esetükben, hogy a WG csapatban is vannak jó játékosok, de ha nagyon akarnának, akkor pl QB-t leültetnék játszani az új tankokkal és elmondaná nekik, ha nagyon erősre sikerült valamelyik.

Én biztosra veszem, hogy a WG játékos csapata jelzi előre (és folyamatosan) a problémákat, de a döntés üzleti jellegű. Ezzel sincsen semmi baj, csak akkor legyenek következetesek már, ne ilyen kapkodva és össze-vissza rontsák le a tankokat.

Nem is értem, miért nem lehet azt csinálni, hogy felrakni a statisztikát, hogy ez a tank, emiatt túl erős és itt egy pillanatra meg kell állni, mert ez bonyolultabb kérdés. Sok olyan tank van, amelyikhez nagyon komoly gyakorlat kell, hogy jól tudjon menni venni, tipikusan ezek azok, ahol gyenge átlagsebzésű (az adott tankkal) és pocsék eredményt felmutatóak vinnyognak a legjobban, miközben ők maguk képtelenek jól használni. A kiemelkedő használat azt jelenti, hogy jó átlagot tud az ember felmutatni vele, nem azt, hogy megy vele egy szerencsés kört és két féltéglával döngeti a mellét utána :)

Szóval komplexebb elemzés kéne minden tank esetében, amit az emberek nagy része meg sem értene, de ha a WG feltenné ezeket, akkor aki akar és szeretné megérteni, az megtehetné.

A KV1s átlagsebzése 622. Tier6-ban ez sok? A francokat az. Pl nashorn 609, su100 600, nagyon közel vannak, mégsem hallani vinnyogást miattuk (még) és akkor mi van a jobban teljesítő tankokkal, a hellcat meg fv arty miatt megy a vinnyogás, de pl kv2 átlag sebzése magasabb 680, most akkor majd amiatt lesz a vinnyogás?

Ez is mutatja, hogy a kérdés sokkal összetettebb, mint sokan képzelik. Szóval ez az OP hiszti soxor csak illúzió. Gyakori tankok, valószínűleg sok embert kiszednek, mert számszerűen sokan vannak, aztán beindul a vinnyogás.

A WG-nek van egy törekvése, hogy próbálja diverzifikálni, sokszínűbbé tenni a játékot és ha bizonyos tankok túl népszerűek lesznek, illetve -sajnos- odafigyelnek a vinnyogásra is, ahelyett, hogy a statisztikát néznék meg inkább, szóval ha egy tankot aránytalanul sokan használnak, akkor tönkre teszik és ezáltal azt gondolják, hogy jót tesznek a játéknak. Szerintem meg legalább annyiszor balf.szságot csinálnak vele, amennyiszer jót, mert nincs egy kialakult stratégiájuk.

Lehetne pl külön, egy fix napi jutalommal díjazni, ha valaki egy tier-en belül több tanktípussal megy. Nem kell nagy dologra gondolni, 1-2 kis javító, 10-15e kredit, valami, ami mégis motiváló vagy komolyabb jutalom heti, havi szinten, ha valaki több típust használ rendszeresen egy tier-ben. Biztos ki lehetne valamit találni és máris kevesebb energia kéne a tankok mesterséges ballanszolására.

(#66779) Angel1981 válasza h1mpi (#66748) üzenetére


Angel1981
veterán

Nincs olyan tank a játékban, ami f2f eséllyel szállna szembe a 2 szinttel magasabbal - legfeljebb egy scout-arty páros. :)
A Matilda ráadásul azon kevés tank közé tartozik, ami eséllyel sebez bottom tierként is.

A WG sokszor kinyilatkoztatta, hogy nem lesz +/- 1 MM, és meg lehet érteni, mert ezzel együtt temérdek újraegyensúlyozási feladatuk is lenne - hogy csak a kedvezményes MM-el rendelkező prémtankokat említsem.

Gondolja arra, hogy Te is ugyanakkora eséllyel lehetsz majd top tier!

(#66780) v!ct0y válasza ng0ofy (#66776) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nyugi nekem volt olyan, hogy egy JGPZE100 állt velem szembe 335 hp val. Is8 voltam 440 átlagsebzése van. Kereken 330 at sebeztem bele. Ennyi a minimum sebzése ennek az ágyúnak.

(#66781) Bingisz


Bingisz
addikt

Armored Warfare alpha gameplay: [link]

Hát ez kajak egy az egyben WoT, csak más tankokkal, meg itt most épp PvE játszmában.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#66782) Bad Pritt válasza Bingisz (#66781) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kurvajó!
Instant get! :D

Legalább vannak kerekes jószágok is, sokkal szebb, meg a hangokra jobban figyeltek. A balansz lesz majd kérdés.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#66783) Chris0321 válasza dfsz34 (#66778) üzenetére


Chris0321
addikt

Én mikor kezdtem a játékot a német heavy ág után mentem az oroszra az IS-4 miatt, akkor a KV-1s-el nagyon rossz volt a statisztikám mert hiába sebzett nagyot az ágyú szokatlan volt a nagy töltés idő és a pontatlan ágyú. Örültem, hogy elértem az IS-t egyáltalán nem éreztem opnak a tankot. Később már jóval tapasztaltabban javítottam kicsit a statisztikáján.

(#66784) gy-daniel


gy-daniel
tag

Én a Sportnál tanultam meg, hogy két lövés között akár fedezékbe is mehetnék:).

(#66785) Angel1981 válasza Bingisz (#66781) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, hogy koppintás, de igencsak színvonalasnak tűnik! ;)

(#66786) ddt500hu válasza Chris0321 (#66783) üzenetére


ddt500hu
veterán

Én meg legutolsónak a KV1S fejlesztettem ki a 3-ból. Először T150 mert a KV13-al meg volt az IS, utána KV2 de csak fun tanknak, legvégül pedig a KV1S, hogy lássam mennyire OP. Gondoltam farmolni jó lesz. Rögtön kihúztam fullosra, jó legénység került bele. Első 3 lövésem pattant, mindenki belőtt arany nélkül. 21 csatát bírtam vele és eladtam. 43%, 968 átlagsebzés. Bár valszeg csak balszerencsém volt. Lehet visszaveszem ha lesz kedvem, meg nem lesz 18 tankom. :P
Mindenesetre sosem tartottam OP-nak. Annyi, hogy T7-8-ban is tud nagyot ütni. :U

(#66787) KaLeun válasza dfsz34 (#66778) üzenetére


KaLeun
senior tag

Itt vinnnnnnyogunk, aztán mivel valaminek kevés az átlagsebzése ezért a te értelmezésedben már nem is OP. A t6 medek sebességével rendelkező, jól páncélozott, nagyot sebző (szinte mindenki 2 lövés) és elfogadható pennel rendelkező valami ami az egyik tökéletes megtestesítője a mobilitás/tűzerő/védettség hármasnak.

Biztos véletlen, hogy ezek a tankok uralták anno a t6 századokat, vagy ezt megelőzően a KV-3, vagy t4-ben a T-28. Persze mert populárisak... Aztán a lowtierben a T18-at ne is említsük.

Napokban pont t5-6-ban játszottam és valahogy mindig ezek a népszerű tankok végeztek top sebzéssel. Amíg az egész jó átütésű Chi-To-ban meg kell dolgoznod a 1200 sebzésért, addig a KV-1S lő hármat oszt csókolom. Biztos, hogy mindig lesznek egy-egy tulajdonságban kiemelkedő tankok, de ez már kicsit sok.

Most megint jöhetsz ezzel a féloldalnyi hátulról mellbe szöveggel, hogy mer' ezé' me' azé'. Hisz mindannyian értelmi fogyatékosok vagyunk.

Cila

(#66788) Bingisz


Bingisz
addikt

Ezért szeretjük a magyar játékosokat: [link]

2 perc a replay, érdemes megnézni.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#66789) Djuree


Djuree
félisten

na ez is megvan:

Kifejlesztve:E 50 kifejlesztve.
Elköltött tapasztalat: 161790 
Elköltött szabad tapasztalat: 0 

na most a kérdés h érdemes-e az 50m-re rámenni, írjátok hogy kiveszik majd. ha kifejlesztem vajon mit kapok ha elveszik? mert ha megkapnám az xp értékét free-ben akkor megérné, de csak ha konvertálhatóban akkor nem. szerintetek?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66790) Chris0321 válasza Djuree (#66789) üzenetére


Chris0321
addikt

Ki tudja mikor cserélik le lehet addig kifejleszted a 10-est kétszer. Az ilyen cserekor egyszerűen megkapod helyette a másik tankot vagy ha csak ki van fejlesztve akkor az is ki lesz nem lesz xp kompenzáció arra ne számíts.

(#66792) vhw válasza KaLeun (#66787) üzenetére


vhw
addikt

Még mindig nem teljesen tiszta, hogy miért van az említett típusokkal nagyságrenddel több játszott csata (vagyis boldog-boldogtalan játszik vele) és még így is első oldalon jönnek ki átlagsebzés szerint.
Ha közel ugyanilyen átlagsebzést lehet hozni más típussal is, akkor minek erőltetik pont ezeket - az istennek nem fér a fejembe...
(a hype? hisz megegyeztünk, hogy az átlag wot játékos nem néz youtube-on videótkat, nem töltöget replay-eket, nem jár fórumokra - valamiért mégis eljut a két szerencsétlen típushoz)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#66793) #43783936 válasza vhw (#66792) üzenetére


#43783936
törölt tag

Elragadja őket a nyáj szelleme. :D

(#66794) Diarmand


Diarmand
senior tag

Most volt egy meccsem a kis SU85B-vel (elővettem, nagon rég nem mentem már vele, hát ne porosodjon szegény) Kampinovkán, sima tier 4-ben. Mentem kicsit előrébb, osztottam akit értem, majd mikor már egyértelmű fölényben voltunk, a magyar T28 (zsoltakármi) nyomja, hogy Támadás!. Beírom neki - mivel eddig báziskempelt -, hogy most már bátor vagy mi? Megindul előre, de egy Heccer kidurrantja. Beírja, most már nem. Ajánlom neki MrScheff videóit, hogy nézze meg yutubon, mert azokból lehet tanulni. Jön a válasz: Minek tanulni? Már hetes tankom van. :(

(#66787) KaLeun Fogadd egyetértésem.

(#66792) vhw Asszem KaLeun le is írta a választ. Mert ezekkel nem kell annyira megdolgozni ugyanazért az átlagsebzésért, mint a többivel. Lősz hármat a Jóskával és ezer sebzés felett vagy, míg a Chi-toval vagy egy Cromwellel, de még az M6-tal is többet kell szenvedni ugyanazért a sebzésért.
Diegho írta régebben, mikor elemezte az E100-at, hogy a bődületesen nagy alfa azért jó, mert kevesebbet kell kint állni az ellenséges tűzben ugyanazért a kiosztott damage-ért.

Tegyük ezt le Tier hatba. A kis Tomato Karcsika megy a Cromwelljével, de mivel Tomato a vezetékneve, evidens, hogy elhullik a faszba három és fél sebző lövés után. Sebaj, apuci kifarmolta neki az M6-ot. Ez már nehéztank, ez majd hozza a Nagy Kalibebereket. Hát nem. Tomato Karcsika, kioszt kettő-három-négy lövést, majd ugyanúgy nyáladzva bámulja a roncsot. A T150 meg lassú, apu azt ne farmold ki nekem. Kéne valami gyors, aminek baszom nagy ágyúja van. Hopp! KV Jóska, te leszel a barátom, bejelöllek fészbukon! Ez a tank kurva gyors a kategóriájához képest és egy akkorát sebző ágyú van rajta, amit sok nyolcas nehéztank is megirigyelne. Ezzel már rá tud ugrani vérben forgó szemekkel az egylövéses négyes tankokra és még a saját tierjben is félnek majd tőle. Attól felfelé meg menekülhet a sebességét kihasználva ahogy a csövön kifér, úgy is lesz alkalma három egész darabot lőni, ami még mindig kurva kevés, de már sokkal gyakrabban lesz az első öt sebzőben.
Ezért mennek ezzel rohadt sokan. Nagy a Tomato családfa.

(#66795) jr1994


jr1994
addikt

Az átlagsebzés a játékosállománytól is függ, ezt ne felejtsük el. Nyilván egy csomó rossz játékos ha eljut addig, a KV-1S tankot választja mert azzal 1-2 lövés és már sebzett egy csomót, önmagához képest. Más tankoknak azért van hasonló átlagsebzésük mert a sok noob nem húzza le annyira. Esetleg kipróbálják de mivel nem tudnak vele játszani marad a KV-1S, hiszen érzik hogy azzal jobban megy nekik. Mert az a dög baromi OP...
Épp ezért csak az átlagsebzésből szerintem fölösleges kiindulni ha azt szeretnénk tudni hogy melyik tankok OP-k.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66796) rlazol válasza Bingisz (#66788) üzenetére


rlazol
addikt

erre nem tudok mit mondani.
mindhármatokat minősít. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66797) vhw válasza Diarmand (#66794) üzenetére


vhw
addikt

Engem mégis az érdekelne, hogy ezen mondvacsinált okokon túl valójában miért is nem OP.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#66798) Diarmand válasza vhw (#66797) üzenetére


Diarmand
senior tag

Ez nem mondvacsinált ok. Ha belegondolsz, akkor tényleg úgy van, ahogy leírtam. Megy, hármat lő, meghal és ez már eredmény a Jóskával. Ezen mit nem lehet megérteni? :U

(#66799) dfsz34 válasza jr1994 (#66795) üzenetére


dfsz34
őstag

Játékos állománytól nyilván függ, de azt honnan veszed, hogy jobb játékosok nem mennek a kv1s-el? Nemrég futottam bele egy pts-es gyerekbe, 1900 csatája és 90% ! WR volt a kv1s, nem értem hogyan, de az ő eredményei is ott vannak benne az átlagban.

Arról nem is beszélve, hogy mennyi teljesen kifejlesztett kv1s meg hellcat futkos, ha más típusokkal hasonlítod össze? Ha tomátó józsi megtartotta a kv1s-t, akkor az már elit tank, kigyúrt legénységgel, modulokkal, festéssel meg arany lőszerrel sem szoktak spórolni.

Pont ez amit a számok megmutatnak, hogy még így sem tudnak ezek a tankok olyan rendkívüli sebzés és WR számokat felmutatni, hiába megy az op hype, hiába népszerűek és hiába tolják fullos tankokkal olyan sokan.

Egy nashorn-t vagy su100-t igen kevesen tartják meg miután kifejlesztették a következő szintet. Azaz, a tankok szintje meg sem közelítheti mondjuk a kv1s szintjét, stock állapotból kihúzzák és elit tankkal is csak annyit csata van, amig a következő szint kifejlesztése tart. Hol van akkor még a komoly legénység, festés, modulok (mert sajnálják sokan a 10 ft-ot, amennyibe a modul leszedése kerül) meg az arany lőszer használata?

Én ezért nem hiszek az op mesében, van pár kiemelkedő tank a játékban, de ha átlag sebzésben nem tudja az op szintet felmutatni az adott tank, akkor ott már sok a kérdőjel és inkább a népszerűség miatt van a vinnyogás. Alacsony átlag sebzés azt jelenti, hogy csak a profik képesek jól menni az adott tankkal, már ha egyáltalán hiszünk az op mesében.

Nézd meg a tier 8-t, melyik tank vezeti a sebzés listát? Bizony a borsó, az a tank igen erős, az már tényleg mutat op jelleget. Azt megértem, ha valaki a borsó miatt vinnyog, ott tényleg van miért.

(#66800) Plasticbomb válasza Bingisz (#66781) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Túlképp a Wot irányítása ebben a témában erre a játékformára a legjobb megoldás lehet. Ha nem szimulátort akarnak írni. Várós a kicsike, ki fogom próbálni.:)

(#66788) Bingisz

Már az első percben seggét akarta lőni az ob140nek a GWTiger, érdekes, hogy csak 3jára sikerült neki találni...:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.