Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Mivel nem találtam itt a prohardveren ehhez hasonlító topicot, ezért bátorkodtam nyitni egyet.
Ha valaki szeretne ingyenes NAS alkalmazást telepíteni a szerverére, és hozzám hasonlóan keveset ért hozzá, akkor ide felteheti kérdéseit.

Előre is köszönet azoknak, akik önzetlenül, jó szándékkal megpróbálnak segíteni nekünk!

Találtam egy nagyon jó oldalt telepítési segédlettel, de még nem tudom betehetem-e ide.
Ezzel kapcsolatban egyeztetek majd a szerzővel.

Tisztelettel : DjKoxi

(#2) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Kérdezhetek? OMV- probléma.
Nem tudom elérni ftp-n a szervert. Létrehozok könyvtárakat, beállítom, hogy mindenki írhat, olvashat róla. Bekapcsolom az ftp-t, de onnan vége a tudományomnak. Az alapértelmezett port 21 nálam.
Köszönöm a segítséget!

(#3) lovi27 válasza DjKoxi (#2) üzenetére


lovi27
addikt

Az FTP résznél a Shares fülön is oszd meg, jelöld ki azokat a könyvtárakat, amelyeket szeretnéd, hogy az ftp része legyen.

(#4) DjKoxi válasza lovi27 (#3) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi szépen!

Kijelöltem azokat is, de sajnos nem megy úgysem!

Azt találom érdekesnek, hogy hiába a gyökérben hoztam létre a mappákat, tett elé még más mappákat, amiket viszont sehol nem találok.

/media/7fa2c005-c923-4a0e-b8e6-dcff11641346/Rajzfilmek

Én a rajzfilmek mappát hoztam létre.

(#5) buca84 válasza DjKoxi (#4) üzenetére


buca84
őstag

Memóriából mennyi kell az OMVnek és milyen?

[ Szerkesztve ]

(#6) DjKoxi válasza buca84 (#5) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Én egy HP mikroszervert vettem, 2GB memo van benne, a rendszert meg egy 4 GB-os penre tettem.
Egyelőre gondjaim vannak az ftp megosztással, de ez biztosan csak az én butaságom.
A felület nagyon profi ( nekem ), sok mindent tud, feltelepíteni meg könnyebb mint egy wint.

(#7) buca84 válasza DjKoxi (#6) üzenetére


buca84
őstag

Akkor bőven elég a gyári memória, ami benne van?

(#8) lovi27 válasza buca84 (#7) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, én is azzal használom.

(#9) lovi27 válasza DjKoxi (#4) üzenetére


lovi27
addikt

Nem mondom, hogy nagy szakértő vagyok, csak én 2 héttel előbb vettem és ez már működik.

Ha jól sejtem, ez az Access Right Management Shared Folders directory-ja. Az FTP Shared Foldernél nálam csak ennyi van: Filmek [on HDD1]. Tehát csak egy directory és egy volume név.

(#10) buca84


buca84
őstag

OMV grafikus felülete alatt lehet másolni (van fájlkezelője) vagy rakjak fel egy MC-t terminalból?

(#11) lovi27 válasza buca84 (#10) üzenetére


lovi27
addikt

Nincsen, legalább is én nem tudok róla. Itt megnézheted hogyan néz ki a webes felület.

(#12) DjKoxi válasza lovi27 (#9) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezt az ftp shares fül alatti felugró ablakból írtam ki. Nem tudom mik azok a perjelek előtti nevek, de tuti az a baja, amiatt nem látom a megosztást.

[ Szerkesztve ]

(#13) lovi27 válasza DjKoxi (#12) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nincs tele a winchi, kezd előröl. Nekem ez segített. És először csak koncentrálj az ftp-re. Mikor már az ment, utána engedtem mást.

Gondolom, be van mount-olva...

(#14) DjKoxi válasza lovi27 (#13) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az asztali gépen nem workgroup, hanem munkacsoport volt írva azonosítóként. :W :W Aztán a könyvtárakat létrehoztam az smb-cifs sharese alatt, publicra kapcsoltam, és akkor már látta is a commander.
Átírtam a popcornban is munkacsoportra az azonosítót, és már működik is minden.
Míg az ftp menü alatt ügyködtem, csak jelszóval akart beengedni a szerverre, de nem volt jó egyik sem a megadottak közül. Nem tudom miért....

Kell vennem majd egy gigabites switchet, mert lassú a másolás.

Köszönöm, hogy segítettél!

A ki és bekapcsolási időt ha jól láttam be lehet állítani, nem tudom a hp tudja-e ezt a funkciót. Nem tudom az OMV tudja e kezelni az USB-n rádugott hdd-ket? Rá kell jönnöm majd a transmission működésére is. WOL funkcióra is kíváncsi vagyok, meg nyomtatószerverként is szeretném használni. El fog még egy darabig szórakoztatni az OMV.

(#15) lovi27 válasza DjKoxi (#14) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól értelek, az ftp még nem megy, mert nem tudsz belépni. A többi amit leírtál meg nem ftp. Nem volt gondom az ftp jelszavakkal.

A BIOS-ban biztos, hogy van WOL, emlékszem, mert le tiltottam. Nem akarom használni. A Power Management-ben van Shutdown/Reboot Schedule fül. Az USB-én a HDD-t nem próbáltam még. A nyomtatószervert sem. Egyszerű NAS-nak akarom használni BitTorent Client-el.

Biztos láttad, hogy vannak frissítések.

(#16) aicon válasza DjKoxi (#14) üzenetére


aicon
senior tag

A WOL és a nyomtatószerver része nagyon szépen működik.
Az a "sokminden" a megosztott könyvtárad előtt az elérési útja a felcsatolási ponttól, ezzel nincs baj (az a hosszú számsor a winyód azonosítója, így oldotta meg Volker, hogy ha átrakod másik sata-ra akkor is lássa - omv-fórum). De hogy miért nem megy az FTP ha mindent beállítottál talány....
Másolásra mc vagy winscp, mindkettő szépen működik.
De ha gigabites lanra teszed akkor wines intézőből is mozgathatod az adatokat.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#17) DjKoxi válasza aicon (#16) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm!
A nyomtatószerver az melyik menüpont? Azt külön kell telepíteni?

lovi27

Ha a totálcommanderrel látom a nas mappáit, és tudok másolni le-fel róla, nem az az ftp?
Vagy akkor most samba-val másoltam? Az is rajta van alapból a tcmd-en?
Nem értem még ezt teljesen.

A be-ki kapcsolás nekem praktikus, mert éjszaka sosem nézek filmeket, amíg meg 2Mb-es netem van, a torrentet sem érdemes használnom.

(#18) aicon válasza DjKoxi (#17) üzenetére


aicon
senior tag

telepíteni kell a kiegészítőt

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#19) lovi27 válasza DjKoxi (#17) üzenetére


lovi27
addikt

A TC-vel kétféleképpen is elérheted a NAS mappáit. Ha a hálózati ikonra kattintva, a Teljes Hálózaton keresztül jutsz be, az a SAMBA. A TC-be van fpt kliens is. Azt a Hálózat/Ftp kapcsolódás (Ctrl-F) menün tudod indítani. Előtte persze ki kell tölteni az új kapcsolat vonatkozó beállításait.

Nálam sem fog menni - a tanulási időszak után - naponta 24 órát. Ezért tiltottam le a WOL-t. Az időzített KI/BE kapcsoláson még gondolkodom.

(#20) DjKoxi válasza lovi27 (#19) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm!
Látszik mennyire nem értek hozzá :F :R
Miért hittem azt, hogy ftp-vel másolok?

aicon

Segítenél mit és hogyan kell telepíteni? Egy HP 5150-es nyomtatóm van.

(#21) aicon válasza DjKoxi (#20) üzenetére


aicon
senior tag

Letöltöd a plugint és telepíted.
Ez után a services menüben megjelenik.
Itt pedig hozzáadod a nyomtatódat.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#22) DjKoxi válasza aicon (#21) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Még ennek is utána kell olvasnom, mert nem tudom, hogy hova kell a nyomtatódrivert telepíteni. Vagy azt minden gépre amiről használni akarom, és úgy, hogy hálózati nyomtató?

(#23) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Jól működik a rendszer. USB-s HDD-ről hálózaton töltöm fel a szervert filmekkel, közben meg médialejátszóval 1080p-s filmet tudok nézni :C

Szeretném megkérdezni mi a teendő ha bele akarok tolni még egy HDD-t a szerverbe?
Kikapcsolom, áramtalanítom, bekapcs, majd formázás, mountolás? Az OMV is tud jbod kötetet csinálni? A már bentlévő vinyón nem fognak változni az adatok?

(#24) lovi27 válasza DjKoxi (#23) üzenetére


lovi27
addikt

Feszültség alatt nem lehet, nem szabad winchit hozzáadni, ez benne van a leírásban. A RAID-es kérdésre majd valaki más.

Megy az ftp, vagy már nem fontos?

(#25) DjKoxi válasza lovi27 (#24) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Feszültség alatt nem akarom, még a dugaljból is kihúzom.
Nem próbáltam az ftp-t, mert nekem így már tökéletes a funkcionalitás. Még hátravan a switch vásárlás. Neked mennyivel másol gigás hálón?
Amatőr kérdés megint: a nyomtatót dugjam be vmelyik usb portba a szerveren? Már sikerült feltelepíteni a plugint. Azokra a gépekre ( két laptop ), amiken használni szeretném a printert egyenként fel kell telepíteni a nyomtatódrivert?

RAID-et nem akarok csinálni, éppen elég kigazdálkodni egyenként is a vinyókat. ( sajnos az árvíz bekevart ). A családi képeket, videokat kiírom lemezre. Azt olvastam, hogy a JBOD ( lehet ez is egyfajta RAID, nem tudom ), úgy kezeli a több vinyót mintha egy eszköz lenne.

Az a legnagyobb baj, hogy minél mélyebben belemerülök az ismeretanyagba, annál több ismeretlen tényező bukkan fel.Pl jó lenne megosztani a szervert 1-2 barátommal DE szigorúan csak velük!
Pl a kikapcs már megy paranccsal, de be nem tudom kapcsoltatni akármilyen időzítést állítok.
Az sem világos mikor és hogyan működik a WOL funkció. A Zyxel nasomon beállítottam hány perc tétlenség után kapcsoljon ki, és ha bármikor pl a médialejátszóm bekapcsoltam és hivatkoztam a NAS mappáira akkor az bekapcsolt.

Szégyellem magam, hogy ilyen - Másnak - bagatellnek tűnő problémákon megakadok, de sajnos ez van.

(#26) lovi27 válasza DjKoxi (#25) üzenetére


lovi27
addikt

Nincs még gigabites routerem. Jövő héten cserélem le. A 100 Mb-tes az ftp-vel 10 MByte/s sebességgel ment, TC-vel a SAMBA-t használva lassabb, 6-7 MB/s volt. Remélem a csere után sikerül 70-80 MB/s-ra feltornázni, mert ez így használhatatlan.

A JBOD-ra elsőre ezt találtam, így én hanyagolnám: "...szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe." Ha szervezed a könyvtárakat, akkor nem gond a több lemez.

(#27) buca84 válasza DjKoxi (#25) üzenetére


buca84
őstag

Az LVM is egy lehetőség.
Az is hasonló mint a JBOD.

(#28) lovi27 válasza DjKoxi (#25) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, a nyomtató megy a szerverbe, és szerintem ő keres az interneten hozzá (linuxos) drivert. Úgy tudom valamennyi driver kell a kliens gépekre is. De hogy ezt elintézi a szerver vagy neked kell kézzel megtenni, nem tudom. Indulj el.

Ha fix IP címed van, akkor egyszerű a helyzet, ftp-vel máris megoszthatod a mappáidat, vagy felteszel még egy WEB-szervert és azzal csinálod. Ha nem fix az IP címed, ami valószínű, akkor be kell lépned egy dinamikus DNS szolgáltatóhoz és akkor már megint megoldható a dolog. Persze tudom, megvalósítani nem ennyire egyszerű, de hidd el nem olyan reménytelen, mint amilyennek látszik.

Hát igen, a Zyxelen profik által írt gyári szoftver fut. Itt sok mindent magadnak kell megoldani. De próbáld ki a WOL-t, hogy tudja-e azt, amit elvársz tőle.

(#29) lovi27 válasza buca84 (#27) üzenetére


lovi27
addikt

Az LVM2 ott van a pluginok között, csak installálni kell.

(#30) buca84 válasza lovi27 (#29) üzenetére


buca84
őstag

Nah igen.
Én is vívódom a raid és az lvm között.
Nem tudom melyik legyen...

LVM-nél ha kidöglik egy hdd,akkor bukom az összes adatot?

(#31) lovi27 válasza buca84 (#30) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem nem vagy-vagy kapcsolatban vannak egymással. Más-más funkciót valósítanak meg, viszont együtt még hatékonyabbá teszik a rendszert, de egymástól függetlenül, külön-külön is használhatók. A RAID a biztonságot, az LVM a rugalmasságot képviseli.

Ha RAID-el együtt használod, akkor mindegy, hogy kidől egy HDD, nem vesznek el az adataid. RAID nélkül? Bízom benne, hogy nem az összes veszik el, de ezt egy Linux fórumon biztosabban megmondják.

(#32) aicon válasza lovi27 (#28) üzenetére


aicon
senior tag

A szerver oldalon benne van a driver.
Windowson hozzádni mint hálózati nyomtató minden gépen. A win7-ben is benne van a driver, majd felajánlja keresésre-kiválasztásra.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#33) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!
Egy évig freenas-t használtam, majd különféle okoból kifolyólag átálltam az OMV-re. Első hét után nem kapcsolt ki időzitetten, illetve sehogy nem kapcsolt ki. System halt now és ennyi ott áll. Amire linuxhoz konyító kollégám annyit mondott. Van ilyen. Aztán a következő update megoldotta a kérdést. Aztán most megint nem kapcsol ki. Eléggé viszket tőle a lábam ez miatt... Remélem nem csinálnak ebből rendszert...

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#34) lovi27 válasza misimagaki (#33) üzenetére


lovi27
addikt

A beépített Auto Restart/Shutdown funkción kívül van külön ilyen plugin is. Próbáltad? Hátha az megoldja a gondot.

(#35) DjKoxi válasza aicon (#32) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönet mindenkinek aki segített a nyomtatószerver beállításában :R

Vettem egy 5m-es USB hosszabbítót, azt bele a mikroszerverbe, így a nyomtató maradt a megszokott helyén.
Egy asztali és két laptop van használatban. A Win-7 es rendszeren alapból volt driver a két XP-sen a HP 5100 telepítőlemezéről tallóztam be.

A WOL funkciót még nem próbáltam.

Ti amúgy frissítettétek a 2.7.3 (lx)-re?

[ Szerkesztve ]

(#36) lovi27 válasza DjKoxi (#35) üzenetére


lovi27
addikt

Én frissítettem.
A WOL-hoz csak a BIOS-ban és az OMV Network/Interfaces fülön az aktuális hálózatot választva EDIT, és ott egy pipa a WOL-nak. Utána már jöhet is az alkalmazás amivel éleszted.

(#37) DjKoxi válasza lovi27 (#36) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kipróbálom, most.
A lustaság ami visszatart tőle. Csak egy monitorom van, és csak egy usb-s bill.-em, ez az mx 5000-es amit most is használok.
"1 óra múlva itt vagyok"

(#38) lovi27


lovi27
addikt

Volker Teile - az a német fickó, aki kivált a FreeNAS fejlesztőiből és elkezdte csinálni az OMV-t - feltett a Youtube-ra 2 videót, amelyek a későbbi 0.3 verzió új tulajdonságait mutatja: 1. rész, 2. rész.

[ Szerkesztve ]

(#39) DjKoxi válasza lovi27 (#38) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Már nézegettem a múlt héten, a mappák létrehozása, megosztása ragadt meg bennem.

Nem akar ébredni WOL-ra,ahogy a zyxel NAS-om. A BIOS-ban a WOL alapban Enabled volt. Lehet nem jól kapcsolom ki. Az időzítettet shotdownra állítottam, eddig is így kapcsoltattam ki 23:00-kor.

Nem baj, ha nem működik, így is maximálisan elégedett vagyok. Este kikapcsol, mikor meg filmezni, vagy nyomtatni akarunk, bekapcsoljuk. Kb 1 perc alatt üzemkész.

Már csak annyi kérdésem van, hogy a pendrive-ról ha most csinálok egy valamilyen mentést ( kérdés az is, hogy milyet, esetleg egy másik ugyanilyen pen-re amit elteszek a szekrénybe ), a mostani pen halála esetén, a mentett pen-ről továbbra is ugyanolyan lesz a rendszerem?

Természetesen HDD bővítések esetén frissítem az op rendszer mentést.

(#40) lovi27 válasza DjKoxi (#39) üzenetére


lovi27
addikt

WOL-hoz: Standby-ból - készenlétből tud csak újraindulni, hálózati KI-BE kapcsolás után nem. Próbáld ezzel a utility-vel, evvel mennie kell.

Ha újra kell installálni az OMV-t, az adat HDD-ket csak be kell mountolni, megcsinálni a megosztásokat és újra él a rendszer. Lehet, hogy RAID esetén nem ennyire egyszerű, de te sem használsz RAID-et. Amúgy 3 linux partíció van a rendszer drive-on.

(#41) DjKoxi válasza lovi27 (#40) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ismét köszönöm!
Megnéztem az utilityt. Van egy letölthető fájl, van egy magyar nyelvi fájl. Az egyikből lett egy exe. Most ez a nas-ra kell? Töltsem fel a pluginekhez és futtassam onnan?
Hidd el ami Nektek egyértelmű, és csuklóból megy az nekem bonyolult. Már láthattad, mennyire nem értek hozzá, és most is szégyellem a tudatlanságom, de ez van.
A frissítések között lévő fájlokból sem értek semmit. Angolul nem tudok, ha lefordíttatom sem lesz világosabb.

(#42) lovi27 válasza DjKoxi (#41) üzenetére


lovi27
addikt

Ez a program a PC-re kell, és nem kell installálni, ez fogja felébreszteni az OMV-t. Az oldal alján a letöltéshez kattints a Download WakeMeOnLan-ra. A zip fájl tartalmát tedd egy pl WakeOnLan könyvtárba. Ugyan oda bontsd ki a Hungarian.zip fájlt is és akkor magyar nyelvű lesz. Csak indítsd az exét. Ha nem érted a programot, írj!

(#43) DjKoxi válasza lovi27 (#42) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Így már érthetőbb, köszönöm. A progi a pc-n egyértelmű.
A Nas-on a power button után vegyem ki a pipát, hogy ne shotdown legyen, ha megnyomom a kikapcsot?
Nem tudom mikor kerül alvó állapotba a cucc. Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a mikroszerver nem tud ilyet.
10 percre állítottam a tétlenség utáni időt, jó lesz ez így nekem. Azt hittem a WOL az olyan, hogy bármilyen belső hálózat felőli kérésre felébred.

A jelszóváltoztatás is csak a 3.0 -án lesz elérhető?

Holnap megnézem a phtv-n mit tud a Synology 212j. Be volt rendelve egy olyan nekem a legelején, de a szlovák cég 1 hónap várakozás után visszamondta. De jól tette!!

(#44) misimagaki


misimagaki
aktív tag

A WOL-hoz eddig jól csináltál mindent. Ne vedd ki a pipát, mert akkor nem fog leállni, illetve nincs köze a WOL-hoz. Ha bent a pipa, akkor úgy álítja le az OMV, hogy onnan feléleszthető.A routerben nem állítotad be szerintem amit szükséges.
Kell egy IP-MAC összerendelés a legtöbb routerben IP and MAC Binding menüpont, illetve a 9 portot át kell irányítani a NAS IP címére.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#45) lovi27 válasza DjKoxi (#43) üzenetére


lovi27
addikt

Azt értem alvó állapoton, mikor sárgán világít a bekapcsoló gombon a LED. Tehát nyugodtan csinálj Shutdownt, leáll, csak a hálózati feszültség ne szakadjon meg.

Gondoltam, hogy a ZyXEL után ez csalódást fog okozni, a fórumán is írták, hogy ez nem az igazi. Lehet, hogy lehet még vele variálni, okosítani, de nekem már ez is több, mint amire szükségem van.

Melyik jelszóváltoztatásra gondolsz?

(#46) DjKoxi válasza lovi27 (#45) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem is tökéletes így. Nincs eldugva a nas, azt a gombot megnyomni nem fáradtság.
Nagyon tetszik a mikroszerver, nekem ez így ahogy van teljes értékű NAS.
Ha még egyszer lehetne dönteni, akkor is ezt a kombinációt választanám.

misimagaki : Köszönöm a segítséged, belenézek a router menüjébe is. wrt54 gl-em van, dhcp be van kapcsolva. Nincs statikus dhcp, de a router automatikusan mindig ugyanazt az ip-t osztja az eszközöknek. Tehát a régi nasom ip-jét nem adta ki a mikroszervernek. Valószínű, ha visszahoznám, rádugnám, megkapná azt amit először osztott neki.
A 9-es portot a portforwarddal kell átirányítani?

(#47) DjKoxi válasza lovi27 (#45) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Indul a NAS a programoddal, és a routerben nem változtattam semmit.
A belépési jelszóra gondoltam, admin, és openmediavault.

(#48) lovi27 válasza DjKoxi (#47) üzenetére


lovi27
addikt

admin jelszóváltoztatás (már most is lehet):
Access Right Mangement/User itt kiválasztod az admin-t, majd Edit és megváltoztathatod tetszőlegesen a jelszót. Ha a szemre kattintasz, akkor látod is, amit írsz.

Hidd el, az ftp is nagyon egyszerű. Ha még nem megy, hozz létre egy felhasználót (User) és nézd át jól a vonatkozó user és könyvtár Privileges-eket - jogosultságokat, mert majdnem biztos, hogy ott nincs valami beállítva és azért nem megy. Utána már csak egy ftp kliens kell, pl TC/Hálózat/FTP kapcsolódás, majd bejentkezés és megy

Egy önálló ftp kliens többet tud és gyorsabb, pl. az ingyenes FileZilla.

[ Szerkesztve ]

(#49) DjKoxi válasza lovi27 (#48) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Üdv!
A jelszóváltoztatást megcsináltam. Pedig már jártam azon a lapon.
Vettem egy 1005-ös tp-link switchet. Külső 3,5-ös USB 2.0-ról a másolás 32e kB/sec, az asztali vinyójáról 42-43e kB/sec. m2ts 24GB-os állományok a tc samba kliensével. Nagy fájlok másolása bekapcsolva benne. Egyszerre mindkettőről is ment 28e-rel. Közben még tudtam fullHD filmet nézni a médialejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#50) lovi27 válasza DjKoxi (#49) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Nekem is működik már a gigabites routerem (TL-WR1043). Az SMB/CIFS alatt a Total Commanderrel az átvitel 26-27 MB/s (XP Home). Ez nem valami nagy, de az FTP-től vártam többet. Nos, ott 84-85 MB/s sebességgel tudom átküldeni a fájlokat. Ezzel már elfogadható időn belül lehet megtölteni a NAS-t. Ez nem terheli meg a microservert, a HP hardver azért ennél jóval több feladat ellátására is képes. Szeretném is jobban megterhelni.

Most eléggé befagyott az eredeti OMV fórum, nemigen válaszolnak a fejlesztők. Remélem ez csak azt jelenti, hogy közel van a 0.3-as verzió megjelenése, ezért nem érnek rá, és nem a projekt haldoklik. Azért elég egyemberes ez az OMV.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.