Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

...avagy pápá tükör és redőnyzár :)

(#2) madgie válasza madgie (#1) üzenetére


madgie
titán

(#3) MLaca


MLaca
őstag

izgalmas, de kérdéses, hogy mi lesz belőle?...

http://mlzphoto.hu/

(#4) shtml válasza madgie (#1) üzenetére


shtml
őstag

Azon csodálkozom, hogy ezt nem lépte meg már korábban valamely gyártó. Persze utólag könnyű okosnak lenni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) OPiiPO válasza shtml (#4) üzenetére


OPiiPO
addikt

többen gondolkodnak rajta, szvsz előbb-utóbb lesz APS-C szenzorméretű változat is

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6) FEDman


FEDman
addikt

Időközben a Micro Four Thirds koncepció szép lassan kézzelfogható rendszerré érett.
Egészen pontosan 10 váz és 18 objektív az elmúlt 2 év termése. De ami talán ennél is fontosabb, hogy azóta idehaza is többen használjuk is ezt a rendszert. Így aztán talán érdemes lenne ezt a topikot feléleszteni és az Olympus-os és Panasonic-os tapasztalatokat itt egy helyen megosztani, megvitatni egymással.

Micro Four Thirds

(#7) FEDman válasza FEDman (#6) üzenetére


FEDman
addikt

Kezdjük az alapoknál!

Micro Four Thirds standard. ;)

(#8) FEDman


FEDman
addikt

Első kérdés ami most felmerült, hogy az mFT világában hogyan működik a szenzor stabi?
Gondolok itt speciálisan arra hogy DSLR-eknél a tükör miatt a szenzor stabi hatását nem láthatjuk a keresőben, ez világos. No de mi van itt ahol nincs tükör?? Elvileg szerintem itt más a helyzet, de gyakorlatban még sose próbáltam.

(#9) Parci válasza FEDman (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megnézem majd. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Dare2Live válasza FEDman (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha folyamatos akkor tippem szerint olyan lehet mint ahol az obit stabilizálják. "A kézremegésed csökken/megszünik általa"

ha csak expo pillanatában müködik akkor marad minden ahogy volt.

Az tudja vki, hogy az új 14-42nél [link] a "gains the company's MSC (Movie and Stills Compatible) designation." mit jelent?

Parcinak volt egy monologja vhol, hogy D300 megy Oly EPL1 meg jön és nagyon elgondolkodtam az indokai miatt, hogy nikon mellé beruházok egyre, sött ha beválik eladom a nikon cumot.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Degeczi válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valószínű, h hasonlóan (fél-lenyomással indítva) megy, mert a kontrasztmaximalizáló AF végképp leül a remegéstől, annak is sokat segít a stabilizálás

az újabb Oly obik valamivel csöndesebb AF-et kaptak, h ne legyen zavaró hangjuk videó közben, ennyi

(#12) Parci válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem kritikus számodra a tényleg gyors működés (af, shutter lag stb.), akkor qrva jó az e-pl1.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) FEDman válasza Dare2Live (#10) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit talán butácskára sikeredett az elnevezés, valójában az MSC egyszerűen csak a halk gyorsabb AF motort jelent.

Parci itteni blogjában szerintem megtalálod azt a bizonyos írást. ;)
Amúgy vagyunk itt páran akik a komplett CanoNikon felszerelését lecserélte mFT-re, többek között én is. :D

(#14) Parci válasza FEDman (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megnéztem, szerintem csak exponáláskor stabilizál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) FEDman válasza Parci (#14) üzenetére


FEDman
addikt

Na, gondolom akkor így nem fog kiderülni Oly-nál milyen a keresőkép stabilizálás közben. :N

Pedig hasznos tudna lenni, ha lenne olyan módja is amikor a keresőképet is stabilizálja. Például ha egy hosszabb manuális telét puszilsz fel konverterrel a vázra.
Személyes tapasztalatom 135mm-es obival van. Belenagyítás nélkül még kellemesen lehet kézzel élességet állítani, de belenagyítva kézből már elég remegős a kép. Még működik a dolog, de mondjuk 4-5 kv után, vagy egy hosszabb obinál már gondba lennék. :DDD
Ilyen esetekben az MF-hez is nagyon jó lenne a stabilizált keresőkép..

Bár ezek után nekem már az is kérdéses, hogy ha Oly mFT-re nem rendszer obit konverterezel fel akkor megmarad e egyáltalán a stabi? Elvileg simán mehetne, de ugyanilyen egyszerűen le is tilthatja az Oly ezt a funkciót ha nem érez magán rendszer obit.

Nem értem miért írsz mindig Off-ben mikor itt az E-PL1-est tapasztalataiddal abszolut hasznos és 100% On vagy! :)

(#16) Degeczi válasza FEDman (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez könnyen kiderülhet egy menütérképből: ha lehet megadni manuális obi fókusztávolságot, akkor jó eséllyel tudja,
enélkül viszont biztosan nem, mert az alapvető információ a korrigáláshoz

(#17) FEDman válasza Degeczi (#16) üzenetére


FEDman
addikt

Nincs Oly-m, hogy ezt ki tudjam próbálni. De jó hogy ezt mondtad, utánanéztem, tényleg lehet a Pen-eknél állítani a gyújtótávolságot a stabihoz. Viszont ha rendszer obi van fent akkor ezt biztos nem kell állítani, mert ilyen esetben kommunikál a váz az obival és így aztán biztos automatikusan állítja ezt. E logikát követve akkor ez a funkció a nem rendszer obiknak szól, így aztán elvileg mennie kell a stabinak az épp aktuálisan használt obitól függetlenül. :)

(#18) Degeczi válasza FEDman (#17) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen: valószínűleg/remélhetőleg nem pusztán azért lehet ilyet beállítani, h az Exif adatok komplettek legyenek manuális obival is :)

(#19) Parci válasza Degeczi (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez pontosan így van, és működik is, az egyik nagy érv az oly mellett.
a stabilizált kereső valóban jobb volna amúgy, belenagyítva a 14-150 tele vége kb. használhatatlan nekem (maximum arra jó, hogy napi fél órát gyakoroljam a helyes tartást fejlődés céljából :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) FEDman


FEDman
addikt

(#21) nord_ válasza FEDman (#20) üzenetére


nord_
veterán

Sokat agyaltam rajta... aztán ha jól emlékszem, két vagy három obit jelöltem be. :)

(#22) FEDman válasza nord_ (#21) üzenetére


FEDman
addikt

Ami azt illeti én is csak első látásra örültem annak, hogy ilyen hosszú a lista.
Egy ilyen szavazásnak jó esetben az az értelme, hogy jelezze a gyártók felé mire van leginkább igény. Viszont azzal, hogy így szétapróztak a lehetőségeket kicsit talán csalóka lehet a végeredmény.
Konkrétan például klasszikus fix portré obiból van a listában 14 féle, őrület! :Y
Így aztán valószínű hiába akar szerintem a nagytöbbség ilyen obit, a listában az első fix portré obi csak a 9.

(#23) nord_ válasza FEDman (#22) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek!

Ha már portréobi:
ha az ember nem akar méregdrága Leica/Lumix/Zuiko-ra várni, van valami kellemes lehetőség manuálfronton ekv. 100mm környékén? Nagy fényerővel, olcsón, nyitott rekeszen is kellemes élességgel? :D

(#24) FEDman válasza nord_ (#23) üzenetére


FEDman
addikt

Szinte az összes MF 50-es szépen teljesít. Én konkrétan egy öregecske Canon FD 50/1,4 SSC-t használok. Nem csodafegyver, de nekem teljesen bevált!
Nyitva F/1,4-en nagyon lágy és bokeh CA is van gazdagon. F/1,8 viszont drasztikusan megjön a kontraszt, javul a kép és itt már tökéletesen használható minden helyzetben. F/2 pedig a saját mércémmel mérve eléri az optimumát. A kontraszt élesség remek, de ami számomra a legfontosabb, a bokeh itt a legszebb, legpuhább. :)

Úgy általában kontrasztban elmarad kicsit a modern 20-astól, de egy kis plusz kontraszttal könnyen korrigálható.

Személyes kedvencem a témában V. Nokton 50/1,5! Ahogy néztem már nyitva is meglepően kontrasztos képe van, ami azért nem jellemző a hasonló kategóriás obikra.
Sajnos már leállították a gyártását és elég ritkán találkozni vele idehaza. Ha meg néha felbukkan akkor meg mindig sajnálom rá a pénzt. :DDD

Madgienek van Jupiter-3 ami akármennyire is mutat a Noktonnal rokonságot, karakterre pont az ellenkezője. Ahogy elnéztem korának megfelelően nagyon lágyrajzú, de erről Madgie biztos többet tud majd mondani.

(#26) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A birger nevezetű cég m4/3-EOS adaptert hoz ki, apertúra vezérléssel.

Videósoknak, makrósoknak kafa. Sőt nagyteléseknek is lehet jelentősége (természetben). A két protokoll viszonylagos könnyű hozzáférhetősége miatt szerintem nincs messze az AF sem.

[ Szerkesztve ]

(#27) nord_ válasza FEDman (#25) üzenetére


nord_
veterán

Köszi!

(#28) FEDman


FEDman
addikt

A PanaLeica 25/1,4 a maga kategóriájában egy kiemelkedően jó üveg, már f/1,4-es rekeszen is a konkurenciát megalázóan kontrasztos, éles képe van.

És most itt az mFT-s Voigtlander 25/0,95 és egy teszt ahol összevetik a két obit f/1,4-es rekeszen.

:))

(#29) madgie válasza FEDman (#24) üzenetére


madgie
titán

Jaja, a kis Jupi, f2.8-ig lágy, mint a fene (vagy nevezzük életlennek? :D). Ritkán használom, főleg mióta megvan a 20/1.7. Ideje volna már megbuherálni a kis friss Canon 35/1.2-met, első látásra jónak tűnt optikailag (bár olyan torzítása van, hogy ihajj).

(#30) FEDman válasza madgie (#29) üzenetére


FEDman
addikt

Te írtad egyszer találóan, hogy a kis Jupi már gyakorlatilag nem rajzol, hanem fest! :D

Jaja, a kis 20-as nálam se nagyon akar lekerülni a vázról. Nem lenne butaság, ha Pana kihozna egy kompaktot 43-as szenzorral fixen beépített 20/1,7-essel, amit kikapcsolt állapotban be is tudna húzni. Nagyon laza lenne és ráadásul az esetek többségében nekem ez is bőven elég lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) Mercutio_ válasza ROBOTER (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

700$-os adapter :Y
Ehhez azért nagyon jó lencsék kellenek, hogy érdemes legyen rá költeni.

nord_: Én is gondolkodom egy Pentax - m4/3 adapterben, manuál obik között a jó optikai konstrukciójú 50mm-esek F1.4/1.7/2.0 fényerővel 10-15k között kifoghatóak, néha felbukkan auto chinon 50/1.9 10k-ért, nomeg meglesném, hogy a 100/2.8 macro obi hogy muzsikál a GF1-en :D

Ha már Nokton: maklosrabi vett egyet, az indexes 4/3 topicban írt róla és linkelt képeket, érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32) FEDman


FEDman
addikt

(#33) nord_ válasza FEDman (#32) üzenetére


nord_
veterán

Csorog a nyálad, mi? :DDD

(#34) Mercutio_ válasza FEDman (#32) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi az a csúnyaság az obi mögött? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) FEDman válasza nord_ (#33) üzenetére


FEDman
addikt

Lehet nem pattintanám le egyből a vázamról.. :DDD

(#36) madgie


madgie
titán

Az apró, az orosz, és a palacsinta (Canon 35/1.2, Jupiter 50/1.5, Pana 20/1.7) :)

(#37) FEDman válasza madgie (#36) üzenetére


FEDman
addikt

Na nézd már, csak most nézem mi van itt.. :))

A hatalmas f/1,2-es üveg!!

Zsír.. :DDD

(#38) madgie válasza FEDman (#37) üzenetére


madgie
titán

Cépen mosz a kicike :)

(#39) nord_


nord_
veterán

http://www.43rumors.com/micro-four-thirds-lens-poll-evaluation/

No comment...

(#40) rumos14 válasza nord_ (#39) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes...
ahhoz, hogy a GH2-t komolyan megfontoljam, nekem kellene egy 12-60/2.8-4 vagy egy 12-45/2.8, egy 40/1.4, egy 60/1.8... de amilyen áron ezek mennének...

(#41) madgie válasza rumos14 (#40) üzenetére


madgie
titán

"ahhoz, hogy a GH2-t komolyan megfontoljam, nekem kellene..."

Nekem meg csak az kéne, hogy negyedennyi legyen az ára a váznak :D

(#42) Mercutio_ válasza nord_ (#39) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szép lista, de kérdés, hogy amikor egy reális kereskedelmi árat is mellétolna a Pana/Oly mennyien maradnának, akik meg is vennék az adott obit :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43) FEDman válasza ROBOTER (#26) üzenetére


FEDman
addikt

Itt a Canon Eos-mFT adapter manuális változata. Itt nem pöcsöltek elektronikával, belevágtak az adapterbe egy komplett blende szerkezetet! :DDD
Ráadásul ahogy nézem nem is akármilyet, rengeteg lamellából áll, szép kört formázó. Ma már ilyeneket még az L-es lencsékbe se nagyon tesznek. :))

(#44) madgie válasza FEDman (#43) üzenetére


madgie
titán

Hö, a lencsék végén van a rekesz? Naezmilyenleszmá'? :)

(#45) FEDman válasza madgie (#44) üzenetére


FEDman
addikt

Simán működni fog! Mikor az 50/1,4-em és az adapter mögé raktam be maszkolót az is ugyanúgy működött mintha rekeszeltem volna. :)

(#46) FEDman


FEDman
addikt

GH2 AF speed.. :U

(szobában kevés fény mellett)

(#47) FEDman


FEDman
addikt

GH2 - G1 magas iso összevetés Raw-ban, LR3-al konvertálva.

Azért 43-as lapkán is elég jól elvan az a 16Mpixel.. :U

(#48) Parci válasza FEDman (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem rossz. na ezt a szenzort kéne kezelésbe vennie az oly-nak... :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) FEDman válasza Parci (#48) üzenetére


FEDman
addikt

Bizony! Szomorú is vagyok, hogy nem hogy az Oly nem kapja meg, de még a Pana maga számára is szűken méri a GH szenzorokat. :(
A G2 is bőven elég lenne nekem ha minimum a GH1 finomított szenzorát kapta volna meg.

E5-be is minimum ez az új 16Mp-es lapka dukált volna..

(#50) Mercutio_ válasza FEDman (#49) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egész jó dolgokat lehet kihozni a gyengébb szenzorral is :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.