Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#63951) emre válasza rlazol (#63949) üzenetére


emre
veterán

skill reset 50%, átképzésre nincs kedvezmény

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63952) rlazol válasza emre (#63951) üzenetére


rlazol
addikt

azt hittem, az ugyanaz. :(
köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#63953) Cseri0058


Cseri0058
őstag

huh ma nagyon gyorsan lehet fejlődni :C :DDD

(#63954) vhw válasza dfsz34 (#63948) üzenetére


vhw
addikt

A VK-t igen régen nyomták az ún. statpadderek (abban az időben még tán nem is nagyon volt elterjedt ez a fogalom).
Eleinte ugye a valódi gold lőszeres időszakban lehetett vele megszaladni, aztán mikor bejött a kreditért prem lőszer. De nem sokra rá rendbe rakták a konisch rofját/sebzését (-> ezért volt OP, de ez már mikor volt...), innentől már "csak" rendben volt a tank, OP-zás már ekkoris inkább a KV-1S miatt volt. (bajnokságokon a KV volt a favorit, itt-ott vittek 1-2 VK-t valami speciálisabb feladatra).

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#63955) Iron Funeral válasza vhw (#63947) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Vagy csak arról van szó, hogy történelmileg hiteles stukkerel akarja nyomni. :K

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#63956) Simi37


Simi37
őstag

Mi az Isten van ma!? És még Én vagyok a noob -.-

Ráadásul a T28 3szor lőtt rám mind gold vol de 1 lepattant :DD :(((

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#63957) Diarmand válasza dfsz34 (#63948) üzenetére


Diarmand
senior tag

Hozzam fel magamat példának a Hellcatet illetően? Azt sem tudtam mi fán terem a td, de kellett egy E4, ezért megindultam az irányába. A Hellcatnél természetesen sokáig leragadtam (1000+ csata), mert egyszerűen könnyen ment vele a játék. Hagyjuk már azt a hülyeséget, hogy nem OP, mert kell hozzá egy bizonyos szintű játéktudás. Attól lesz OP egy tank, hogy - kis túlzással élve - tudás nélkül, maga a tank adja meg a skillt. Akinek egy kicsi esze is van, az hamar megtanulja kezelni a Hellcatet és ennyi, történet vége. Beállsz egy bokorba és láthatatlanul lősz mindenre ami felvillan, még a tested sem kell elforgatni. Mindehhez kapsz egy brutál célzásidejű ágyút, jó karakterisztikákkal. Ha meg mégis menekülni kell, ezzel lehet. Mikor veszed már észre, hogy a Hellcatben túl sok a tulajdonság ami jó?

Ha a prok eltűnnek egy adott tankról, akkor annak elkezd az átlag teljesítménye csökkeni, a Hellcat esetében rohamosan.

Kérdezem megint, ez a ki toszt érdekel szerinted? Mire jó ez az észrevétel? Az utóbbi hetekben orbitális méreteket öltött a statfanatizmusod, WN8 így, WN8 úgy. Nem azért nerfelnek egy tankot, mert a szegíny prók felhúzzák a statisztikát vele, hanem azért, mert túl könnyű vele érvényesülni a saját szintjén belül a többi járműhöz képest. Rengetegen mennek hellcattel úgy, hogy a legtöbbet játszott 5-10 tankja között van az illetőnek. Fentebb leírtam miért. Ezért kell nerfelni és nem békén hagyni csak azért, mert amiatt a rohadt WN8 miatt, elkezdtek leszállni róla a statpadderek.

Na és a KV1S? Arról valahogy nem látom a mantrát, hogy jajj a WN8-át úgy felhúzták, hogy nem tudtok vele lilák lenni, csak kékek... Azt is pont azért szedik szét (mindkét értelemben), mert könnyű vele érvényesülni mindenkinek. Olyat odabasz mindennek, hogy csak les. Hiába jobb nála az M6, ha ahhoz tényleg kell egy bizonyos tudás, hogy menjen vele a játék, nem csak nevetve csapkodni a 400-akat. Ennek is túl sok jó tulajdonsága van. Troll páncél, veszett gyors heavy létére és brutál alfa egy egész jó töltéssel. Milyen érdekes, hogy rengeteg tomatonak is ezzel van a legtöbb meccse.

Egy a lényeg a WG szokás szerint lépés hátrányban van, lenerfeli a hellcat-ot, de sokkal inkább a múltbeli teljesítménye alapján, mint a mostani miatt

Ez csúcs. Itt miről beszélsz? Pár hete talán más volt a teljesítménye, mint most? Megint ugyanaz... csak mert a lilák nem mennek vele (aka. nem lehet vele könnyen statot húzni), rosszabb lett a tank, más lett a teljesítménye. Hát persze. Tökmindegy kik mennek vele, ugyanolyan jól lehet vele érvényesülni, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#63958) rlazol


rlazol
addikt

tessék megnézni a 2-es szakaszt
én se vagyok egy király csávó, de nem hittem, h ez lehetséges...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#63959) L-e-f-i-e


L-e-f-i-e
senior tag

Gondoltam kipróbálom milyen lett a buffolt 50B...nem hittem volna hogy ilyen oktató meccs kerekedik belőle...

Már csak azért is mert az első 2 percen belül belém csapott az arty közel 1700-at..maradt 405 hp és a meccs még el se kezdődött...csöppet ment el a kedvem az egésztől, de gondoltam kihozom belőle a legjobbat...ha valaki kíváncsi arra, miért nem szabad feladni soha egy meccset, az nézze meg a replay-t tanulságos... :)

Replay: Never Give UP

=^-^=

(#63960) superfly2 válasza L-e-f-i-e (#63959) üzenetére


superfly2
tag

És mi a tapasztalatod a buff óta?:) Érezhetően jobb? Mert akkor megveszem az 50 120-at.

(#63961) dfsz34 válasza Diarmand (#63957) üzenetére


dfsz34
őstag

A WG tudtommal nem diarmand Hellcat teljesítménye alapján fog nerfelni. Egyébként mennyi az átlagod vele? Csak azért kérdezem, mert EJ-nek 1925, de ő az EJ, talán a legjobb a legjobb Hellcat játékos az EU szerveren. Nem állítom, hogy nem lehet előbányászni jobb átlagú játékost, de 1500+ csatán keresztül tartani ezt a szintet és milyen csatákban (lásd amelyikkel nyerte a 15 év prémet)? Na az már valami és ő is azt mondja, hogy nem megy hellcat-al, mert unja is már kicsit de főleg mert lehúzza a wn8-t, neki legalábbis.

Még Diegho is mondta, hogy neki is lehúzza a wn8-t a hellcat, pedig ő sem akárki.

Érted, nézd meg a chartot, látom nem tetted. Ne magadból indulj ki, mert lehetsz bármilyen, de nem biztos, hogy a játékosok tömege is ugyanazt és ugyanúgy teszi.

A wn8 sokka jobban beleavatkozik a játékba, mint gondolná az ember. Ez lehet jó is, de rossz is, nem kívánom ezt a részét eldönteni. Ilyen értelemben figyelgetem és bizony nagyon komoly korreláció figyelhető meg. Igaz, hogy a statpadder egy utálatos valaki sokak szemében, de nem hülyék teljesen és van is értelme figyelni, hogy melyik tankok amik jók és sikerélményt, jó játékot nyújthatnak vagy csak kihívást, hogy kicsalogassa belőle a vadállatot az ember. Pl. EJ chaffee-val nyomta egy ideig 10e feletti wn8-al, engem érdekel, hogy mit tudhat az a tank. Leopard-al 8e felett, szintén érdekes lehet, hogyan kell belőle a vadállatot kihozni. stb. Nem állítom, hogy mindenkinek ajánlom ezeket a dolgokot, neked pláne nem, ezek után, de sokan lehetnek olyanok, akiket érdekelhetnek az ilyen trendek.

A VK meg ékes példája annak, hogy a WG egyszer eldönt valamit, oszt végig viszi, mindegy, hogy a körülmények közben már megváltoztak és már totál felesleges volt a halálos döfés annak a tanknak.

(#63962) L-e-f-i-e válasza superfly2 (#63960) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Igen, sokkal jobb, nagyon sokat számít az a 2.5-ös aim a 3 helyett. Sokkal kevesebb ideig kell kidugd az orrát, ahogy a replay elején is 2x meglövöm az E100-at már nem kell annyit várni hogy szűküljön, mert hiába pontos a löveg ha sokat kell rá várni, még megyek vele pár kört de eddig nagyon tetszik. :)

=^-^=

(#63963) superfly2 válasza L-e-f-i-e (#63962) üzenetére


superfly2
tag

Akkor okés, eddig is jó tanknak tartották/tartottam, gyors, mozgékony, jól sebez, tárazós, a garázsomban a helye :D

[ Szerkesztve ]

(#63964) Diarmand válasza dfsz34 (#63961) üzenetére


Diarmand
senior tag

Sehol senki nem beszélt arról, hogy miattam nerfelnek valamit. Arról sem, hogy melyik kedvenced mennyit nyom fekve a Hellcattel. Sőt, arról sem, hogy melyik lila mennyire sír, hogy nem megy a stat a Hellcattel.
Hogy jön ez ide? Megint, miről beszélsz?

Annyit írtam, hogy
a, nem kellene csak azért békén hagyni a cicát, mert a statpadderek leszállnak róla
b, mert ettől függetlenül még mindig könnyű érvényesülni vele

A wn8 sokka jobban beleavatkozik a játékba, mint gondolná az ember. Ez lehet jó is, de rossz is, nem kívánom ezt a részét eldönteni. Ilyen értelemben figyelgetem és bizony nagyon komoly korreláció figyelhető meg. Igaz, hogy a statpadder egy utálatos valaki sokak szemében, de nem hülyék teljesen és van is értelme figyelni, hogy melyik tankok amik jók és sikerélményt, jó játékot nyújthatnak vagy csak kihívást, hogy kicsalogassa belőle a vadállatot az ember. Pl. EJ chaffee-val nyomta egy ideig 10e feletti wn8-al, engem érdekel, hogy mit tudhat az a tank. Leopard-al 8e felett, szintén érdekes lehet, hogyan kell belőle a vadállatot kihozni. stb. Nem állítom, hogy mindenkinek ajánlom ezeket a dolgokot, neked pláne nem, ezek után, de sokan lehetnek olyanok, akiket érdekelhetnek az ilyen trendek.

Ez megint hogy a frászba jön ide? Kapcsolódik ez bármiben ahhoz, amit az előző hsz-ben írtam? Föld hívja dfsz-t, dfsz válaszolj, vagyis reflektálj arra, amit a másik ír...
Ha nincs érv vagy valami, akkor légy oly kedves ne tereld a témát és próbáld a saját tudásod mögé rejteni az aktuális értetlenséged, mert nem szeretem az ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#63965) vhw válasza dfsz34 (#63961) üzenetére


vhw
addikt

A WN8 valahogy még mindig egy WG-től független dolog, beleszól a játékba, mondod te. De ettől nem oldotta meg a problémát. A WN8 varázslástól függetlenül a Hellcat még mindig jó, ki játszik vele, mennyit... lényegtelen. Egy WN9-ben újra eltolódhat ez - megint előbújhatnak, azok akik most szögreakasztották.

A WN8-asok próbáltak tenni egy lépést, hogy megoldják a "Hellcat problémát", mondhatni szőnyeg alá söpörték; nincs szem előtt, nem látszik...
Tegye csak rendbe a WG a saját játékát, akkor nem kell külsős embereknek egy népszerű teljesítmény-kijelző manipulálásával befolyásolni a tankok "népszerűségét".

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#63966) dfsz34 válasza Diarmand (#63964) üzenetére


dfsz34
őstag

Mit jelent az, hogy könnyen lehet vele érvényesülni?

Nekem pl 1154 az átlagom vele, egyáltalán nem mondanám jónak. Most akkor mi van, ha ennyire könnyű a hellcat-al menni, akkor miért nem csinálok vele sokkal jobb átlagot?

(Egyébként milyen névvel futtatod a hellcatot, visszalapoztam pár oldalt, de azon az accodon nincs is hellcat, a T49 átlagod meg gyenge, az mondjuk a legközelebbi tank ebben a stílusban.)

A chart nem hazudik, azért nem vagyok nagyon jó a Hellcat-al, mert ahhoz, hogy előcsalogassam a vadállatot belőle nagyon kell(ene) tudnom játszani vele.

És akkor visszaértünk az eredeti kérdéshez. Én állítom, hogy az egy urban legend, hogy hellcat über op lenne, illetve ahhoz, hogy op módon viselkedjen ez a tank nagyon meg kell tanulni vele játszani.

Te azt állítod, hogy a kezdők, a közepesek már szuper módon mennek vele. A chart nem ezt mondja, super unicum játékosok is azt mondják, hogy ennél feljebb már nem nagyon lehet menni vele, ha számít valamit, nekem sem megy vele annyira, lassan utolérem a T49-el.

Nem csak a tank a lényeg érted, hanem az is, hogy kik játszanak vele. Régen hemzsegett minden csata tőle és nagyon jó játékosok mentek vele tömegével, akik több száz, ezer csatában csiszolták a tudást. Nyilván, mert a wn7 már az én esetemben is 1154 átlag sebzésre nagyon jó statot produkált, a proknak meg még jobbat. A játékosok szempontjából az volt érezhető, hogy nagyon kemény ellenfél a hellcat, oda kell rá nagyon figyelni stb. Én továbbra is állítom, hogy ez legalább annyira a játékosok szintje miatt volt, mint maga a tank miatt. A játékosok szintje viszont csökkent és csökken, ergó a hellcat már egyre kisebb fenyegetés, mint ellenfél. Most nem egy-egy konkrét csatára gondolok, mert láttam olyant, amikor 12 frag-et begyűjtött valaki, inkább arról, hogy nem hemzsegnek annyira a hellcat-ok és ritkán látni nagyon jó játékost benne, illetve ott van EJ meg Diegho, amit mondott, ők azért nem teljesen hülyék a játékhoz.

(#63967) #70516736


#70516736
törölt tag

A t29-cel mennyitől számít jónak az átlagsebzés?

(#63968) joergie válasza superfly2 (#63960) üzenetére


joergie
őstag

Az 50B eddig se volt rossz, az 50120 meg csak papíron hasonlít rá(legalábbis eddig így volt). Azzal hogy az 50B-t buffolták, csak nagyobb lehet a szakadék a kettő közt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#63969) Diarmand válasza dfsz34 (#63966) üzenetére


Diarmand
senior tag

Ugye nem érkeztünk el oda, hogy kinek mekkora e-pénisze van a könnyen használható tankokkal ha kicsit ügyesebb vagy az átlagnál vele?

Mert én is tudok ilyet mondani. Mi is neked az eredeti accod, hisz korábban oly bőszen tettél be ide csataeredményeket 8-9-es tankokkal is, természetesen szigorúan replay nélkül, erre nagyon ügyeltél, így az az accod titokban van a mai napig. Aztán manapság, mikor felütötte fejét a csúnya WN8 kórság, jött az mrkts acc, ahol büszkén hirdeted, hogy mennyire jó vagy T49-cel. :U Természetesen én nem érhetek a közeledbe, hiszen én "csak" élvezem azt a kis gépet, te viszont notóriusan hajszolod az egyik kedvenced, Pinkman_Jesse teljesítményéd :C

_NMI_ az első accountom neve, keress rá és élvezkedj a nem-lila hellcat statomon, de hogy megkönnyítsem a dolgod, bemásolom ide is: 1180 meccs, 60%, 1154 átlagsebzés.
Mindezt úgy, hogy pikkpakk belevertem egy ezrest (meccsszámra gondolok) és nem is éreztem, hogy tudom használni.

Te azt állítod, hogy a kezdők, a közepesek már szuper módon mennek vele.

Ilyet megint nem írtam. Csak annyit, hogy könnyebb vele érvényesülni, mint a többivel a szintjén. Jobb egy SU100? vagy egy E8? Esetleg egy Jumbo? Vagy egy Nashorn? Sorolhatnám majd az összes hatost, minden típusból. Aki egy minimális gondolkodásra is képes, az hamar rájön, hogy ezzel nem mész közel és nyert ügyed van. Rengeteg stronk plajert lehet látni több száz Hellcat (és KV1S HOPP!) meccsel, de meglehetősen szar stattal. Miért van ez?

Régen hemzsegett minden csata tőle

Erős túlzás... sosem hemzsegtek a csaták a cicáktól... egy esetet kivéve, az azóta kivett összecsapásmódot.
Tényleg! Ezt majd elfelejtettem! Ha ennyire nem OP/népszerű/mindkettő a Hellcat és a KV1S, akkor vajon miért ment ezzel a kettővel minden barom ha hatos tierben kerültél összecsapás módba? Esetleg azért, mert könnyű velük érvényesülni? Normál módban ez nem volt jellemző, de itt nagyon kijött.

Mindkettőt nerfelni kell, mert túl jól kompenzálják a skilless-séget. Ennyiről szól a fáma, csak észre kellene venni.

(#63970) Bingisz


Bingisz
addikt

Harmadik csatám vele:

Ez a tank...... :B :K

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63971) dfsz34 válasza Diarmand (#63969) üzenetére


dfsz34
őstag

Kezd parttalanná válni ez, a WR jó, de 1154 dmg, hát nem tudom. Én nem mondanám OP-nek ez alapján, de végül is nem ez a lényeg.

Egy dologra válaszolj, ha szerinted nem fontos a wn7.8 szerepe a játékban.

Amikor a WG lehúzza a statisztikát egy adott tankra és megbeszélik a buff/nerf stratégiát, akkor megnézik a játékos összetételt is hozzá? Azaz, hogy milyen képességű játékosok mennek az adott tankkal vagy egyszerűen csak a tankra fókuszálnak?

Én úgy gondolom, hogy kb lexarják a játékosok tudását és csak az adott tank statisztikája alapján döntenek, ami bizony komoly hibákhoz vezethet, hiszen a tank képességei nem változnak, de a játékos összetételre bizony komoly hatással van az xwm mérési rendszer.

Lásd VK történet vagy most a Hellcat lesz a következő áldozat. Szerintem totál felesleges nerfelni tovább, most ebben a helyzetben, illetve azt gondolom, hogy egy korábbi döntés alapján haladnak, de közben megváltoztak lényeges körülmények.

(#63972) olcsii válasza Bingisz (#63970) üzenetére


olcsii
aktív tag

érdekes hogy ennyire megadta:) gratula:)

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#63973) sith7 válasza Bingisz (#63970) üzenetére


sith7
nagyúr

szép :K

(#63974) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Nekem 60 csatám van a Hellcattal és szerintem OP a szintjén. Ez egyetlen dologra alapozom. Nincs még egy tank T6+-ba amivel ennyiszer elfogyott volna a lőszerem. Egyszerűen nem lát az ellenfél amikor lövök. Már a kicsi ágyúval is sokszor kifogyott a lőszer a 90-el meg pláne. Ki kellet vennem a repesz belőle emiatt. Nincs még 1000 az átlag dmg-em de szerintem ha megtartanám és sokat mennék vele olyan 1400 meglenne.

(#63975) emre válasza Bingisz (#63970) üzenetére


emre
veterán

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez van amikor T9-ben is kevés az ászhoz. :U
Az meg hogy T10-ben erre megadta mindent elmond a tankról. :P

mod: 7080 a max sebzésem vele és nincs ászom, meg csak 47% a wr. :(

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63976) Bingisz válasza emre (#63975) üzenetére


Bingisz
addikt

7 kill adta az Xp-t, azért lett meg az ace.
Ja meg megtett távolságra is ad xp-t, és vagy 3-szor végigmentem rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63977) Bad Pritt válasza emre (#63975) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

T-62-vel is masszívan 6000 feletti sebzés, Top Gun meg tökömtudjami kellett még hozzá. Mondjuk az egy nagyságrendekkel népszerűbb tank.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63978) Bingisz válasza Bad Pritt (#63977) üzenetére


Bingisz
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem népszerű az M48. Csoda löveg, félelmetes látótáv, jó gun dep mi más kell még?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63979) vhw válasza Bingisz (#63978) üzenetére


vhw
addikt

Kisebb méret, meg több páncél :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#63980) emre válasza Bingisz (#63978) üzenetére


emre
veterán

Puha, lomha, a gun depressionnak a kupola miatt nincs jelentősége, és ráadásul nagyobb mint az E5. A jó tulajdonságait egyedül randomban elég nehéz kihasználni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63981) Bad Pritt válasza Bingisz (#63978) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudom. Talán mert az előtte lévők papíron szarnak tűnnek és nehezebb velük játszani, mint egy bolondbiztos T-54-gyel. Én mindenképpen akarok egy Pattont amúgy a Leo mellé, pont tökéletes lenne, két eléggé különböző med, mindkettő szimpi. Messze van még. :B

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63982) dfsz34 válasza ddt500hu (#63974) üzenetére


dfsz34
őstag

omfg

T49, Hellcat, T57, amx 12t, de pl a halálcsillag is meg még pár tank arról "nevezetes", hogy rossz a lőszer javadalmazásuk. Érthetőbben: kevés lőszert kapnak.

Most ezek után azt állítani, hogy azért OP mert gyakran kifogy az amúgy szűken mért lőszer, hát nem tudom, de meredek.

A kamoja meg persze hogy jó mindegyiknek, de van még ilyen tank sok. Mondjuk azért tipikusan bokor mögött lapítva lehet velük csak úgy lövöldözni, hogy ne lássanak egy agresszívebb stílusban játszó valaki ilyennel nem nagyon dicsekszik, bár előfordult. pl nekem a t49-el ritka, hogy nem spotolnak gyakran, de mit se számít, attól még belemegyek az arcukba, de tény, hogy volt olyan, nevettem is malinovkán, hogy bokor mögött lapítva kiszedtem az ellent elég közelről úgy, hogy csak káromkodni tudott, mást nem tudott tenni ellenem, spotolni sem. Ennek ellenére ezekre nem vagyok túl büszke, mert lapítós sniper stílusban nem lehet tartósan jó átlagot hozni, ahhoz agresszív támadó stílus kell és akkor gondoljunk már bele, OP a t49 meg a hellcat? Legyél vele agresszív aztán megérted, hogy milyen tudásszint kell ahhoz, hogy ezekkel jó átlagot csinálj (legalábbis a wn8 rendszerben).

1000dmg tier6-ban, mióta OP? Ezt most halál komolyan kérdezem. Voltak és kis részben még vannak hellcat játékosok, akik tudnak OP módon menni vele, de azt 1600 feletti átlagsebzésnél keresd.

Ettől független minden igaz rá, jó vele menni, szeretem én is, megyek is vele, nem érdekel, hogy rontja a statomat, de nagyon nem tetszik, hogy mindenki op-nak kiáltja ki és utána megnézi az ember a száraz tényeket, akkor meg van 1100-1200 sebzés vele, super unicomoknál meg 1600+. Nem azt mondom, hogy ez kevés vagy ilyesmi, csak azt, hogy azok már nem nyomják a hellcat-al, akik tényleg OP módon tudnak vele vagy sokkal kevesebbet, mint korábban.

Nem örülölök a nerfnek, mert ezt most totál értelmetlennek találom, az érveim tükrében.

(#63983) Bad Pritt válasza dfsz34 (#63982) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De lol, ember... ki nem tossza keresztbe a WN8 értéket, amikor egy hátulkempelő kis szar hozza le a meccseket, nem az elöl harcolók? Nagyon oda meg vissza vagy a WN8-tól, meg látszik, hogy ez a világ, de senkit nem érdekel, mert a csatát nem befolyásolják, az, hogy nem látod és mégis kilő, az befolyásolja.
És igen, a Hellcattel még egy hülye is jól tud menni tier 6-os tankhoz képest, senkit nem érdekel, hogy a hiperszupermega unicumok épp milyenre állítják be az aktuális targetdamage értéket.
Kicsit próbálj már meg a WN8 fétised bűvköréből kilépni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63984) olcsii


olcsii
aktív tag

a lényeg bármi áron megnyerni a csatát:) A WN8 at meg segítek a másik oldalról tolni:P

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#63985) mrszitya válasza #70516736 (#63967) üzenetére


mrszitya
senior tag

A targetdamage.com oldalon lehet meglesni ezt, (de a vbaddict.net is közli már ugyanezt az adatot).

T29 átlagsebzés-szintek:

1050 sebzés => zöld WN8-szint
1575 => kék
1950 => lila

Szóval 1000 feletti átlagsebzés már jónak számít vele.

[ Szerkesztve ]

(#63986) dfsz34 válasza Bad Pritt (#63983) üzenetére


dfsz34
őstag

ok, akkor vissza az alap kérdéshez, állítás, hellcat-al még a hülye is jól tud menni

Jó, odamegy, megnézi a sebzés átlagot és van 1100-1200, ami tier6-ban NEM sok, OP meg egyáltalán nem.

Most akkor mi van, vagy a száraz tények nem számítanak csak az állítás az igaz, mert csak.

A stat meg olyan dolog, hogy számomra egy szintmérő, ennyi. Ilyen alapon mondhatnád azt is, hogy minek osztályoznak, elég ha csak tanulsz, kit érdekel, hogy milyen szinten tanultad meg?

Számomra pl ettől érdekes a játék, hogy igenis nézzem meg, mit és hogyan lehetne fejlődni. Van akinek ez nem számít, ez is rendben van, csak akkor meg nekem is engedtessék meg, hogy vitassam azt a sommás kijelentést, hogy op a hellcat.

Elmondtam miért nem az, a válasz minden esetben kb annyi, hogy de az, mert csak, mert kifogy a lőszere, mert nem látják meg, mert mit tudom én, olyan könnyű vele menni, csak éppen ez nem látszik a sebzés átlagban, szóval, aki érti az érti.

A legtöbbnek halvány f..ja sincs róla, hogyan kéne op módon menni vele, nekem se sok, max sejtésem, de azért nem akarom magam hülyének sem tettetni.

A lapítós sniper stílus, meg a csata lehozás. Igazad is lehet, nem vitatom ezt a részét, messzirre vezet és össze kéne szedjem az érvemeit. Egy dolog viszont biztos, ha te tartósan akarsz jó átlag sebzést elérni, akkor a kempelős sniper stílus csak esetleges lehet. Keverned kell és sokkal agresszívebben játszani, máshogy sajnos nem megy, bárki bármit is hisz.

(#63987) Bad Pritt válasza dfsz34 (#63986) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Oké.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63988) ddt500hu válasza dfsz34 (#63982) üzenetére


ddt500hu
veterán

30 lőszer egyáltalán nem kevés. A halálcsillagnak sincs kevés lőszere. Eddig 1x fogytam ki vele.
Te nem magyar vagy amúgy?

(#63989) Bingisz válasza dfsz34 (#63982) üzenetére


Bingisz
addikt

Az egész francia med ág annyit kap. Talán a lorraine többet, de a bat is csak 36.-ot kap. Attól függetlenül a T49 és a Hellcat is OP tank, de főleg a T49.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63990) dfsz34 válasza ddt500hu (#63988) üzenetére


dfsz34
őstag

A lőszer javadalmazás szót használják, de nem feltétlen ismeri mindenki, azért írtam oda érthetőbben.

30 lőszer, mondjuk nézem a sajátomat 66% találati arány és ezen belül mit tudom én, azt nem látom itt, mondjuk 70% sebzési arány mellett kb 3-3,3k sebzésre elég. Na most nem tudom, én pl nem fogyok ki gyakran a lőszerből, de hosszú csatákban előfordul, a hellcat-al és a T49-el valóban oda kel figyelni a vége felé.

A te átlagod 1000sebzés, arányosítsd a 3-3,3k-hoz, amit egy átlagos, nem kiemelkedő lövészi teljesítménnyel és a teljes tár kilövésével el lehet érni. Most erre mit mondjak?

Az gond tudod, hogy az nem mond semmit önmagában, hogy te gyakran kifogysz a lőszerből. Ez lehet egy negatív dolog is egyébként, meg kellene nézni a lövészi statodat alaposabban, az elárulja.

(#63989) Bingisz Ok, te vagy a sokadik, aki kijelenti, de a kérdés miért? Annyira sok az átlag sebzésed vele? Annyira tutira le tudod velük hozni a csatát? Vagy miért ?

Én egyáltalán nem látom OP-nak egyiket sem. A T49-el is rengeteg kellett tanuljak, hogy le tudtam ezt a szintet hozni és még mindig van nagyon sok minden, hiszen a prok 1400-1600 átlag sebzéssel mennek vele én 1100-al. Egy átlagos vagy kezdő játékos mit hoz le vele? 5-6-700-t, az ugyan már mitől OP?

Ezt tényleg komolyan kérdezem. Megnézem a borsót basszukuls, 2300-2500 átlagsebzés még akár nekem is, 2300 xp-re csak első osztályt adott. Na az OP tank és értem is, hogy miért, mert brutális sebzés ÁTLAGOT lehet vele hozni, nagyon komoly xp mellett.

Ez hol van meg a T49 és Hellcat esetében?

[ Szerkesztve ]

(#63991) mrszitya válasza dfsz34 (#63986) üzenetére


mrszitya
senior tag

A Hellcat még ma is toronymagasan a legnépszerűbb TD a játékban. Mögötte - minő meglepetés - a Borsig, a Wt auf Pz. IV, és a Wt auf E100 található.

A cicus átlagsebzése 675 dmg jelenleg, a zöld WN8-szintet pedig 800-nál húzták meg a targetdamagen. 1500-tól lehet lilulgatni vele.

Update a statpadderkedéshez:
Ja, és most az M60 a legjobb WN8 átlagú tank, mögötte az STB-1, aztán a T23E3.

Most már mindent tudtok. ;] :P

Source: vbaddict

[ Szerkesztve ]

(#63992) Bingisz válasza mrszitya (#63991) üzenetére


Bingisz
addikt

Persze mert Saunaseppo-n kívül csak prők kaptak M60-at.

Mind1 harmadik kampányon én is azt kérek majd. :K

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63993) superfly2


superfly2
tag

Még egy jó csata az IS-6-tal :DD Eddig nem sikerült vele a Tank Ász, ma meg már ez a 2. :D
Egyébként elég hülyeségeken tudtok vitatkozni szerintem, bocsi :B én csak annyit mondok: okos enged szamár szenved :K
(#63992) Bingisz: Az a SaunaSeppo nem tűnik valami prő játékosnak, Ő miért kapott?:)

[ Szerkesztve ]

(#63994) Diarmand válasza Bad Pritt (#63987) üzenetére


Diarmand
senior tag

Hagyd. Nem érdemes.

dfsz:
Ahogy látom az újabb keletű hsz-eid, megint saját magadnak kreálsz hamis igazságokat. Olyan összefüggéseket alkotsz meg magadnak a saját "igazad" alátámasztására, amik hibásak, ráadásul ezeket érvként akarod ellenünk felhasználni. Jó lenne ha kicsit kilépnél a saját brutális homályod mértékéből ide fel, hozzánk és akkor talán jutnánk valamire.

Egy.
Soha nem állítottam, hogy ÉN nagyon jó vagyok hellcattel, mégis, úgy állítod be a dolgot, hogy ha már OP-nak kiáltottam ki az a szerencsétlen macskát, akkor lilának is kell vele lennem. A sebzésátlagom ezt nem éri el. Ezzel nincs is baj. Azzal már igen, hogy van pofád képed ezzel együtt engem felhasználni, mintegy rossz példát arra, hogy nem is OP a Hellcat. Honnan jöttél már ne haragudj?

Kettő.
A KV1S-ről mélyen hallgatsz, pedig kétszer (ha nem háromszor) is felhoztam, mint a Hellcattel egyenértékű példát a nerfelés szükségességére, de nem, számodra az nem létezik. És tudod, rájöttem miért nem. Mivel nem találtál olyan unicumot, aki rendelkezne valami csilliós KV1S WN8 stattal, akit imádhatsz. Leírom újra, de most jusson el a tudatodig, ha kell, olvasd el szavanként, hátha könnyebb. Azért - kell - nerfelni - mindkettőt - mert - túl - könnyű - velük - érvényesülni - a - szintjük - többi - tankjához - képest - a - gyengébb - képességű - játékosoknak. Azt is leírtam, hogy egy csomó gyenge játékosnak ezzel van a legtöbb meccsük. Újra kérdezem, miért?

Három.
A WN8 fétised már lassan sértő lesz a fórumtársakra nézve, mert az írásaid alapján, a nagy többség itt nem hogy "csak" sárga-zöld, de egyenesen a szar játékos kategóriába fog esni.

Négy.
Mivel nagyon ráizgultál a Hellcates átlagsebzésemre, újfent megjegyezném, hogy akkoriban még messze nem volt meg a mostani tudásom és úgy jött vele össze ennyi. Kapis?

Öt.
Nem vagy tisztában az Overpowered fogalmával, csak dobálózol vele, mint hülye gyerek a homokkal. Mind a Hellcat, mind a KV1S (ezt sem először írom le) OP, ami annyit tesz, hogy a szintjén erősebb a többinél. Fentebb leírtam, mik ezek a tulajdonságok a két tanknál, keresd vissza.
Olyan nincs, hogy OP módon viselkedik a tank, miféle marhaság ez? Valami vagy OP vagy UP vagy kb balanszolt.

Hat.
Mivel te magad is azt írod, hogy nincs köze a nerfnek a játékosállomány elemzéséhez, nem értem (értjük), miért hajtogatod folyton, hogy melyik unicum mennyire faszagyerek ezzel meg azzal a tankkal.

Hét.
Ideje volna felfogni, hogy nem attól lesz valami OP, hogy a játékosok nagy százaléka fog xy géppel fixen jó, azaz adott érték szerinti (pl zöld+) statot menni, (lásd a saját magad írását -> Jó, odamegy, megnézi a sebzés átlagot és van 1100-1200, ami tier6-ban NEM sok, OP meg egyáltalán nem.), hanem attól, hogy önmagához képest fog azzal jól játszani. Mert könnyen kezelhető a gép a túl sok jó tulajdonsága miatt.

Nyolc.
Egyre többen írják, azt amit én. Nem ez volna a megfelelő idő befogni a szádat és most az egyszer nem tettetni a kurva okosat a wall of textjeiddel? :(((

[ Szerkesztve ]

(#63995) ddt500hu válasza dfsz34 (#63990) üzenetére


ddt500hu
veterán

Az ördög a részletekben rejlik. Ezt mindenféle erőfeszítés nélkül csináltam úgy, hogy kb. 3 napja van rá meg a 90mm ágyú. Egy 570hp tanktól ez nem rossz teljesítmény ha TD ha nem. A SU100-al 600 csata alatt nem jutottam el ideáig pedig azt a tankot imádtam.

Te meg egy 3X0hp-s tankkal sebzel 1100-at és azt mondod nem OP?? Hát akkor melyik az? :Y

Diarmand 1-es pont. Velem ugyan ezt csinálja holott éppen ez lenne a lényeg. Hogy ha egy átlagos játékos mint én ennyit tud sebezni vele rögtön akkor az a tank nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#63996) dfsz34 válasza mrszitya (#63991) üzenetére


dfsz34
őstag

Most akkor népszerű vagy OP, mert nem ugyanaz a kettő.

A WG-vel szerintem az a gond ilyenkor, hogy ahogy már többen mondták, hogy csak azt nézi, ha egy tank népszerű, akkor biztos OP, aztán ennyi. Nerfhammert neki, amíg a parasztok tisztelt felhasználók le nem szoknak róla.

Én pl sokkal megbízhatóbb mérésnek gondolom mondjuk az ász szintet egy adott tankra. Már többen is mondták itt a fórumon is és én is tapasztaltam, hogy pl a hellcat ász szintje nagyon lement. Megnéztem wotreplay-en és már 1732 prémes xp-re megadja. Persze ok, ez sem egy egzakt mérés, de szerintem messze pontosabb, mint bármilyen sommás kijelentés, hogy de über op az a tank. Magyarul a játékosok 1% tud 1732 xp-nél többet csinálni a hellcat-al és most egészen komolyan kérdezem, ez mitől OP eredmény? Mert abszolút nem az. Én még emlékszem, hogy vastagon 2000 xp felett kellett menni korábban, amikor még úgymond statpad tank volt és a tényleg jó játékosok nyomták vele. Lehet még mindig az a lila köd van sokak fejében, hogy tényleg a jó játékosok mennek vele és kutya kemény ellenfél a hellcat, de -hozzáteszem- csak akkor, ha olyan a játékos, aki vezet és mivel most már nem stat pad, a tank statja is rohamosan romlik és most már látható is, hogy az átlag massza képes 675 sebzést csinálni vele, viccesen keveset egy OP-nak kikiáltott tanktól.

(#63995) ddt500hu
Az EJ 1925 átlagot megy a Helcat-al. Erre mindenki mondja OP a tank, szerényen csak annyit mondanék, hogy EJ talán a legjobb hellcat játékos az EU-n, ja hogy az nem számít... csak a tank, ok, de akkor miért nincs még a közelében sem egy átlagos játékos?

igen, megyek 1100-t a T49, pontosabban most már többet, de ehhez nagyon komolyan meg kellett tanuljam a tankot, legénységet fejleszteni, modulokat és cuccokat kitesztelni stb. Most akkor mi van? A tank op és az megy 1100-t vagy megtanultam vele játszani? Ha tegyük fel belefektetek ugyanennyi energiát egy másik tankba, akkor szerinted nem lehetne megközelíteni ezt a szintet mással is? Dehogy nem...

Ez az egész onnan ered ugye, hogy amelyik tankot ellepik a jó játékosok, akkor az a tank ki lesz nevezve OP-nak, mert azt sokkal könnyebb rágfogni, mint azt megérteni, hogy hosszú és fáradtságos tanulás, amig az ember eljut oda, hogy komoly ÁTLAG sebzést tud szállítani egy tankkal. Nem a tank fog átlag sebzést generálni.

Egészen komolyan kérdezed, szerinted a tank teljesítményében mekkora % a tank maga és mekkora a játékos felkészültségéé? Innen kéne kiindulni, utána lehetne arról beszélgetni, hogy ok melyik tank OP.

[ Szerkesztve ]

(#63997) ddt500hu válasza dfsz34 (#63996) üzenetére


ddt500hu
veterán

A Hellcat op tank. :DDD

(#63998) dfsz34 válasza ddt500hu (#63997) üzenetére


dfsz34
őstag

Igen, 1732 xp ász szinttel, nagyon OP. :DDD

Sőt, annyira OP, hogy elég belépni a csatába vele és a tank maga meglövi az 1500 sebzést, autobot van beleépítve.

(#63999) jr1994 válasza dfsz34 (#63996) üzenetére


jr1994
addikt

Hol lehet megtekinteni hogy az átlag massza a többi hatos TD-vel milyen átlagot csinál? Ha 600 körül azokkal is megvan, akkor szerintem nem op a hellcat.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#64000) ddt500hu válasza dfsz34 (#63998) üzenetére


ddt500hu
veterán

Deazdeazdeazdeazdeazdeazdeaz. :DDD

Tessék: A Hellcat OP tank!
T6-ban a 4-ik legtöbb átlagsebzése van. Arty nem számít, KV2-SU100Y nem számít így ő az első.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.