Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#63351) Angel1981 válasza Kotomicuki (#63347) üzenetére


Angel1981
veterán

"sz: a wot sajátossága, hogy a legtöbb egység csak "támogató" jellegű, azaz, nem "teljes értékű" a szintjén és kategóriáján belül, nem alkalmas a közelharcra, erre minden pálya a közelharc jegyében módosul..."

Gondolom, a campelést / TD áradatot akarják visszaszorítani ezzel - bár igaz, hogy így kicsit a medekkel is kitolnak, és nem is minden heavy termett közelharcra.

(#63352) scyllarus válasza Angel1981 (#63351) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, így pl. a német tankok nagy látótávját és pontosságát nem lehet kihasználni.
Nekem jó, én most az AMX 50-100-ra (meg majd az utódaira) indultam rá nagyon, annak jó, megvan a sebessége a csiki-csukihoz és ha a másik ellőtte magát, egy tárból csúnya dolgokat lehet csinálni.
De azért nem lesz jó ez így, ha egy csomó jármű korlátozottan használható.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#63353) Enzolord válasza scyllarus (#63352) üzenetére


Enzolord
addikt

Bakker, ma mindenki fejet cserél?? :C :C :C

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#63354) scyllarus válasza Enzolord (#63353) üzenetére


scyllarus
veterán

Ma léptetik életbe az összes múlt heti kérést, úgy látom :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#63355) sith7 válasza scyllarus (#63354) üzenetére


sith7
nagyúr

:K

(#63356) bigobert válasza Angel1981 (#63351) üzenetére


bigobert
tag

A felderítők is örülhetnek, főleg ha 600*600-as Himmelsdorf on fire/in winter/summer/autumn/spring/day/night variánsokat gyártanak. Legfeljebb a chaten deríthetik a népet.
...és az artykat csak félve említem...

(#63358) dfsz34 válasza bigobert (#63356) üzenetére


dfsz34
őstag

A t49-el is "imádom" himmelsdorfot. Páncél semmi, kamo érték esetleg a síneknél jöhet szóba, de ott meg csak a nagyon hülyék mennek ki nyílt terepre. Esetleg a hegyről lefelé, de az már nagyon necces, gyakran spotolnak.

Marad a táncika, meg a kiugrálás, de ugye a nagyon egyszerű játékosok azt csinálják, hogy leállnak az utca közepén és ráfókuszálnak oda, ahol én mennék ki. Ilyenkor mit lehet csinálni? Nagyjából semmit, elmenni onnan.

Ha sikerül mozognom, akkor még úgy-ahogy le lehet hozni a csatát 1,1e sebzés körül, ami az elvárt szint, de nagyon nehéz.

Más:
Van ebben valami sorszerű, a legutolsó csatám a Chi-ri előtt és sikerült az ász is a csintóval. Vicces volt, mert megjött a pizzám közben de nem volt mese, megvárattam a futárt kicsit, mert éreztem, hogy jól sikerült a csata addig, sok volt az ostoba ellenfél. Ha lemegyek afk-ba, akkor buktuk volna.

Nem egy nagy csata, igazából csak pár ügyes dolgot tudtam csinálni, pl egy cometet úgy kaptam ki full hp-ról, mint a cowboyok, pisztolypárbajban az utca közepén, csak én beforgattam a tankomat és pattantam párat, ő nem. Erre agresszív lett, hogy pattog rólam és megindult előre, mint a felbőszült bika, de most én csináltam azt, amit a t49-nél leírtam, csak álltam és lőttem. Arty fedezékben voltam (legalábbis jól spekuláltam, hogy hol van, nem tudott meglőni, se ő se a sunyi td ami a halálfolyosót leste oldalról a nyílt részről). Mondjuk hülye volt a comet, de mindegy is.

Ruinberg Type 4 Chi-To
Szerzett tapasztalat:1 869 Szerzett kredit 43 537
Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Bevétel: 37 128 WN8: 9 310 (100)

(#63359) Angel1981


Angel1981
veterán

Hétvége

[ Szerkesztve ]

(#63360) Kalos7


Kalos7
tag

Megvettem a Francia AMX 50 100 csoda tankot, ami nekem nagyon bejön. :P
De mit érdemes először fejleszteni nála?
A lánctalpat, hogy 575LE-ről 750LE legyen vagy pedig hagyjam és egyből a nagy ágyút? :)

(#63361) Bingisz válasza Angel1981 (#63359) üzenetére


Bingisz
addikt

Ez mi?
Ennyi mission van hétköznap is, ahhoz nem kell hétvége.. :U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63362) #43783936 válasza Kalos7 (#63360) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha van fölös félmillád, akkor vegyél bolti láncot, és egyből az ágyút fejlesztheted.
Így réársz utoljára fejleszteni a láncot.
Ha mmvégül a láncot is kifejleszted, akkor a bolti mehet a depóba.
Én szinte minden tanknál ezt játszom.

(#63363) Bad Pritt válasza Bingisz (#63361) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

First World Problem by Bingisz-t olvastuk. ;]
Amúgy igazad van, bezzeg a régi szép időkben, mikor hétvégén is volt, hogy csak pár tank volt leárazva meg kaptunk egy nyamvadt 1.2-es legénységi xp szorzót... :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63364) sith7 válasza Bingisz (#63361) üzenetére


sith7
nagyúr

Én már csak abban bízom, hogy a gamescon - ra tartogatják a nagy durranást

(#63365) dfsz34


dfsz34
őstag

Azt hiszem, hogy nagy barátok leszünk az indien panzerrel. Meglett a nagy ágyú és mentem egy kört vele :) Döntetlenre sikerült menteni a helyzetet, de a medálok miatt egy jó kis xp-vel hálálta meg a program az erőfeszítésemet.

Ez egy nagyon izgalmas kis csata volt szerintem. Volt benne minden, mi szem szájnak ingere. Közelharc, taktikázás, sniperkedés, bázis védés, ja meg töketlenkedés a csapatom részéről. Ha a suttyó T34 nem megy le AFK-ba talán le is hozzuk, sőt szerintem biztosan. A 4 arany lőszeremet a két proto-ra használtam el, mert normál lőszerrel sehogyan sem akarta bevinni az arcukat és már nagyon rám másztak. ok, 210mm, nekem az átlag pen 212mm, szóval nem lenne esélytelen elvileg a normál lőszer sem, de mozgás közben nagyon oda kéne helyezni, nem érdemes kockáztatni, ha két proto mászik az emberre.

Természetesen mint minden csata, ez sem teljesen hibátlan, a caernarvont ki kellett volna szednem kevesebb hp veszteséggel, de elszámoltam a töltés idejét. A másik, ha a végén jobbra tudtam volna kanyarodni valahogy, akkor szerintem a kv3 nem szed ki. Így sem rossz végül is.

[link]

Steppes Indien-Panzer
Szerzett tapasztalat:2 311 Szerzett kredit 60 759
Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Tapasztalat: 2 311 Javitás: 12 856 Lőszer: 26 000
Bevétel: 21 903 WN8: 10 270 (100)

Még kell rá nagy motor, rádió és lánctalp. Ez nagyon nagyon jó tank.

(#63366) wanted5


wanted5
őstag

valaki nem tudna adni egy invite code-ot?

(#63367) vhw válasza Bad Pritt (#63363) üzenetére


vhw
addikt

3 éve volt pár havonta egy kis 10-20-30%-os leárazás pár tankra, oszt mindenki összetette a két kezét...
Most meg... hétvégén leülök játszok pár csatát és dőlnek a százezrek... Annak idején jelentett valamit feljutni high tierbe, összespórolni a zsetont egy nagy tankra... farmolni! most meg...

Konkrétan én már arra sem emlékszem, mikor szorultam rá arra, hogy farmoljak, mert nincs kredit... (prem acc még mindig nincs... :N )

De már ezek a "specialok" is olyan természetesek lettek...
Sőt, már kevés is! Ha nem vágnak hozzá az emberhez félmilliót, mert ment 10 közepes csatát vagy 3x xp-t 5 csatára tankokként, akkor már gagyi az event.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#63368) Bingisz válasza vhw (#63367) üzenetére


Bingisz
addikt

Azért most nem hullanak a százezrek sehol. Ezért furcsállottam, mert se leárazás, se pénz.... :F

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63369) vhw válasza Bingisz (#63368) üzenetére


vhw
addikt

Semmi gond, sok a kredit a rendszerben.
Szivattyúzzák csak ki, mindenki lövöldözze el szépen a prem lőszerét, meg talán töltsön el kicsitt több időt alacsonyabb szinten mire összejön a nagyobb tankok ára.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#63371) bigobert válasza dfsz34 (#63358) üzenetére


bigobert
tag

A t49-cel nem sok rossz pálya van. Himmelsen én is szereztem ace-t t5 lighttal is. Viszont pl egy vk16 tier 8-ban kicsit szorultabb helyzetben van ott, mint a t49 tier 7-ben. Kevesebb heavy popót lát, illetve technikásabb popónlepni valakit. Kibírható persze. Inkább azon mosolygok, hogy olyasmit ítak a hírcsokorban, hogy a játékosok városi pályát akartak. Gondolom a kevésbé ügyes heavy tulajok.

(#63373) superfly2


superfly2
tag

Conqueror tank ace :) nem is olyan rossz tank ez :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63374) benvolio


benvolio
őstag

A nap poénja: SU-152 lopakodó! :DDD Mikor felismertem a lehetőséget, hogy összejöhet, nem érdekelt senki. ;] Ez nagyon ritka, még eddig csak egyszer jött össze a Type-58-al. Én szeretem, ha egy csatába bármilyen kitüntetést kapok. Pl. a Kamikaze-val is így vagyok, ha van rá alkalom bevállalom lövés helyet. :))

(#63376) benvolio válasza #40993792 (#63375) üzenetére


benvolio
őstag

10 lövést adtam le a csatába, abból 2 átütés, 2 lepattant, a többi mellé, szóval kicsit felhúzott! A foglalás alatt jutott eszembe, hogy nem jelzett a varázslámpa egész csata alatt. A végén egy ellenség maradt és írták, hogy "no cap", de nem érdekelt, mert itt már vártam ezt a ritka kitüntetést. Egyébként ki szoktam állni a körből. :)

(#63377) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok!

Tier10ben tapasztaltabb sporttársaktól kérdeznék.

Nincs még 10es tankom, az első 9est nemrég vettem meg, tiszta t10 meccsben nem jártam még.

Tesztszerveren 10es tankokkal próbálkozom, de azt látom, hogy minden meccs kb 2 percig tart, és gyakorlatilag bárkit szétszedni 1 perc. Próbáltam jobban páncélozott gépeket is (JgPz E100, Foch155), de azzal is felspottolnak és garázs. Beforgatom, rázom az elejét, de mindenki belő, kapom az 1000es puszikat, és úgy összességében az az érzésem, hogy lesz 2 lövésnyi időm, és megnyerjük, vagy elveszítjük....

Ez csak a teszten van így, vagy élesben is erre kell számítani tier 10ben? Vagy csak egyszerűen én vagyok noob... :DDD

Köszi a válaszokat.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#63378) #43783936 válasza mtade (#63377) üzenetére


#43783936
törölt tag

Tesztszerver lényege a próbálgatás.
Ha olyanokkal futsz össze a csatában, akiknek több száz csatájuk van azzal a tankkal amivel épp játszanak, azok ritkán hullanak el olyan gyorsan.
A többség már kitapasztalta a tankja erősségét és gyengéit, ezért igyekszik aszerint helyezkedni.

(#63379) mtade válasza #43783936 (#63378) üzenetére


mtade
aktív tag

Értem, köszönöm. Akkor lesz még mit tanulni, mire a tiertetőre érek... :U

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#63380) Enzolord válasza mtade (#63379) üzenetére


Enzolord
addikt

Plusz tesztszerón mindenki aranyat lő, arany felszereléssel, mivel ugye arany meg kavics annyi, mint sz#ron a légy, ennél azért jobb lesz a helyzet normál szerón..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#63381) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lol, most jöttem rá, mi ez az "s.a." amit sokszor beírnak meccs elején, majd rá a válasz "a.s." szokott lenni. Csak én voltam ilyen műveletlen, hogy eddig nem vágtam, mi is ez? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63382) Szepi1979 válasza Bad Pritt (#63381) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nem vagy török miért kellene tudnod? Amúgy aki megfordult már abban a régióban az nem felejti el ezt a két szót. :-)

“ nem kell mindig nyerni “

(#63383) Angel1981 válasza Bingisz (#63361) üzenetére


Angel1981
veterán

Jogos! :D
Nem baj, a dupla legénységi XP mindig jól jön! ;)

(#63384) tref007 válasza Szepi1979 (#63382) üzenetére


tref007
csendes tag

ok,mit jelent a a.s?

(#63385) tref007 válasza tref007 (#63384) üzenetére


tref007
csendes tag

rájöttem. :)

(#63386) Angel1981 válasza vhw (#63369) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, lejárt a modidő!

Egyetértek!
Az utóbbi 1 évben igazából nagyon el voltunk kényeztetve a WG által, de én már fél évvel ezelőtt is mondtam, hogy figyeljétek meg, nem fog ez örökké tartani, mert kizárt, hogy ők ezzel a kedvezményzáporral anyagilag hosszútávon jól járjanak - nem kell prém előfizetés, nem kell prémtank, stb.
Mondjuk nem a két szép szemünkért kaptuk mi se; egy évvel ezelőtt a WT GF még fenyegető riválisként volt számon tartva, most már egyértelműen kiderült, hogy annyira máshogy közelíti meg a témát, hogy nem fog sok játékost elszívni, így a WG is kezd visszatérni a régi rendszerhez...

#63380 Enzolord: ez is sokat nyom a latba, plusz tegyük hozzá, hogy tesztszerón 10 csatából 8 full T10-es, a normál szerón általában 3-5 T10-es vas van egy csatában, és sokkal jobban lehet velük aprítani.

[ Szerkesztve ]

(#63387) alldaybig


alldaybig
tag

annál nagyobb élvezet nincs min t8-as med vassal menekülni t10-es med ellen, mert a nagypofájú t-62 rá ront a t-44-emre én meg be csalom a csapat társak tűzvonalába, és egy hitet sem viszek be neki, mert abban a helyzetben ez a legjobb amit tehetek, és 3 lövésből fekszik full hp-ról, hála csapatomban a gonosz td-knek :D

fordítva, nem annyira élvezetes rárontani a kisebb tierre, persze az is jó, csak nem akkora elismerés magad felé

lehetne egy ilyen mesét is csinálni a szituból:

http://www.youtube.com/watch?v=ZCxEEH0pE5U

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#63388) Angel1981


Angel1981
veterán

(#63389) mcwolf79 válasza Angel1981 (#63388) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ha tényleg kiveszik az E50M-et ,akkor asszem tőlem egy vasat sem látnak többet :((( Egyik legjobb/legélvezetesebb tank a játékban. Az E50 használhatóságában köszönő viszonyban sincs az E50M-mel.
A faxt variálnak folyton :W Még van 100 nap prémem,asszem utána kukázom az egészet. Addigra szerencsére jön egy rakás játék,ami érdekel, és nem kell vacilálnom, hogy "mivel játszak, ha nem WOT-ozok?!?" Lesz R6, COD (elszalad), Alien:Isolation, meg még egy rakás stuff.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#63390) Angel1981 válasza mcwolf79 (#63389) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, a wot info fórumon sem voltak elragadtatva az ötlettől...
Lehet, egyre többeknek lesz elege a folyamatos változtatásokból? :F

[ Szerkesztve ]

(#63391) jozefgucci1 válasza mcwolf79 (#63389) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Néha nem is árt átlépni kicsit mást játszani . A napokban a wot helyett inkább egy kicsit BF4 és skyrim-eztem és közben és utána éreztem , hogy ez igen szórakoztatott . Bele lehet mindenbe fásulni természetesen ,de most a nyári szünet is rádob egy lapáttal a játszhatatlanságra .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#63392) Bad Pritt válasza Szepi1979 (#63382) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megfordultam, de soha nem hallottam rövidítve, vagy csak nem figyeltem.

Emre biztos tudta, őt zaklatták régen derék anatóliai cimboráink. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63393) #67688960 válasza Angel1981 (#63388) üzenetére


#67688960
törölt tag

magyar tankok lesznek valamikor, vagy ez csak kacsa hír volt egyszer?
hagytam rá üres helyet :D

(#63394) Enzolord válasza #67688960 (#63393) üzenetére


Enzolord
addikt

Ha minden igaz, lesz, jövő évre ígérik az európai ágat, amiben valszeg benne leszünk mi is..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#63395) Bingisz


Bingisz
addikt

Nem fogják lecserélni az E50M-et. Főleg nem a Turbopantherre.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63396) Bad Pritt válasza Bingisz (#63395) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hír alapján Turbopanther lenne a 9-es és E 50 felczúszna T10-be. De amúgy szerintem is sansztalan, nem népszerű az E 50M, viszont nagyon pozitív visszajelzések vannak róla minden szerón, plusz a 11 db. T10 medből 5. a Noobmeter tankstat alapján, ami nagyon szép eredmény egy nem-is-medtől. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63397) Bingisz válasza Bad Pritt (#63396) üzenetére


Bingisz
addikt

Mert inkább csak a jó játékosok játszanak vele. A turbopanther szerintem még tier 9-be is kevés, mert nincs rá oda illő löveg. Mondjuk a chance of fire mennyi lenne? 80%? :DDD

Szerk.: Viszont azt meg lehetne csinálni, hogy a turbopanthert berakják tier 8-ba, a panther 2 meg lehetne prém tank.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#63398) emre válasza Bad Pritt (#63381) üzenetére


emre
veterán

mesélhetnék.... :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63399) Bad Pritt válasza Bingisz (#63397) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én olyat tudnék elképzelni, hogy mész a tankkal, aztán hirtelen randomba felbukkan egy virtuális dobókocka a képernyőn. Ha párost dobsz, elkezdesz égni, ha páratlant, el is tudod oltani. ;]

Amúgy itt van FTR cikk a Turbopantherről, ha valakit érdekel. Ez 50% esélyt ír tűzre, az is rengeteg, gyakorlatilag játszhatatlan lenne így a tank.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63400) Bingisz válasza Bingisz (#63397) üzenetére


Bingisz
addikt

Vagy nem is cserélni, hanem berakni az Afk. Panther után, és arról az ágról is be lehetne csatlakozni az E50 ágba. Sőt, mellette a RU-251-el be lehetne csatlakozni a leopard ágba.

Valahogy így.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.