Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#64651) L-e-f-i-e válasza SSJmeszes (#64649) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A Nerf nem azt jelenti, hogy használhatatlan lesz, hanem azt, hogy kiegyensúlyozott lesz. Lásd WTE100 még most is piszok jó tank, és a t57 is az lesz szerintem.

Az 50B az ami végre buffolva lett arra már nagyon ráfért, de előtte se volt rossz, csak jobban kiegyensúlyozott lett.

=^-^=

(#64652) psycroptic válasza adamgreen (#64650) üzenetére


psycroptic
őstag

Ha ez így lesz, akkor nekiugrok.

PSNID: Tomy83PS

(#64653) jano_77 válasza psycroptic (#64652) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én már elkezdtem - jelenleg a Cometet húzom.
Mikorra várható a T10-es FV cseréje ezen az ágon, szerintetek el tudok még jutni odáig, van rá elegendő idő? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64654) adamgreen válasza jano_77 (#64653) üzenetére


adamgreen
senior tag

Azt irják hogy kb év vége fele tervezik . Szoval van még idöd ;)

(#64655) Chris0321 válasza jano_77 (#64653) üzenetére


Chris0321
addikt

Én úgy tudom újév körül lesz a csere, én ma fejlesztem ki a Cometet és holnap akciósan veszem meg.

(#64656) jano_77 válasza Chris0321 (#64655) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én ráfaragtam, mert pár napja meg sikerült kifejleszteni és azon melegében meg is vettem, hogy tudjak haladni vele. Legényeket is átpakoltam Cromwellből - ebbe teszek majd újakat, mert most azt érzem, hogy megtartom. Legalábbis egy ideig még biztosan, mert kevés csatát mentem vele és még nem sikerült teljesen kiismerni és mivel nagyon dicsérték - nekem is tetszik eddig -, jobban szeretném megismerni, kitapasztalni.
De akkor hajtom tovább ezt az ágat. :K

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64657) Chris0321 válasza jano_77 (#64656) üzenetére


Chris0321
addikt

Én is azért hajtom az ágat de nem tudom lesz-e elég időm játszani, hogy el is jussak odáig. A Cromwell-ben már 100%-os a legénység és még kb. 7.000 xp kell, hogy a Comet-ig. Nem adtam képességeket a legénységnek, így majd nem 90%-osak lesznek ha átültetem őket bár 100%-ra biztos nem tudom őket kihúzni.

(#64658) psycroptic válasza jano_77 (#64653) üzenetére


psycroptic
őstag

Párezer expé kell a cometig nekem, hátha az is lesz olyan élvezetes, mint a cromwell.

PSNID: Tomy83PS

(#64659) jano_77 válasza Chris0321 (#64657) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én általában a legénység átpakoláshoz szoktam használni dolgot, mert nem akarok mindig szívni, mire újra 100%-ra jutnak a legények! Lehet sokan ezért most majd lehurrognak, de ki erre, ki arra. Én erre használom a goldot többnyire. :B Az idővel leszek én is gondban, de azért igyekszem. Most 7végén is csak azért fogok leülni a gép elé, hogy 4-5 tankra megcsináljam a napi első győztes csatát a x3 tapasztalati pontért.

(#64658) psycroptic: Eddigi pár kör alatt nagyon hasonló mint a Cromwell, picit lassabb. 3 Comet egy szakaszban....hmmmm ;]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64660) #43783936 válasza jano_77 (#64656) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nekem a Cromwell, és a Comet megtartós vas.
A Centit túléltem, és egyenlőre a 10-es legényeit húzom benne.
A 7/1 eddig 24 csatából 7 győzelem, de ettől függetlenül imádom. :D
A nagy torony, és a nagypuska még meg sincs hozzá..

(#64661) sith7


sith7
nagyúr

KV-1S nerf hasonló lesz, mint a VK30.01H esetében ?
Akinek megvan annak megmarad a KV-1S, és megkapja a KV-85 - öt is ?

(#64662) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, biztos volt már a kérdés, próbáltam is rákeresni, de túl sok a találat IS-3-ra, szóval...mióta megvan az IS-3-am (motort kivéve mindenből a legnagyobb pakolva rá), azóta gyakorlatilag folyamatosan fogy a pénzem. Nem vagyok egy túl nagy játékos, de az IS-3 szinte mindig deficites, akár nyerek, akár nem. Egy kivétel van: ha nyerek, nem lövök sokat, és megmarad a tankom :-) akkor talán hoz valami keveset a konyhára.
A többi tankom (pl. T29, Tiger P, AMX 50 100) relatíve hozza a pénzt, és ha vesztek sem bukok nagyot meccsenként.
Mit tanácsoltok mit tegyek? Vagy ez egy ilyen helyzet, ezt kell elfogadnom és kész?

(#64663) sith7 válasza Csorbi (#64662) üzenetére


sith7
nagyúr

Ha 3000 felett sebzel, akkor elvileg nem lehet deficites :N

komolyra fordítva a szót, tier 8 - ban, és felette, ez már sűrűn előfordul, ha nem sikerül sokat sebezni, és még ki is lőnek

(#64664) jano_77 válasza Csorbi (#64662) üzenetére


jano_77
nagyúr

Elsősorban mindenképp pontosan kell lőni! Drága a lőszer bele ez tény, de innentől már ilyen tankok fognak jönni, erre fel kell készülni! IS-3 nagyon jó tank, az egyik legjobb szerintem a játékban, nagyon jó köröket, vastagon hozókat is lehet vele menni! Ahogy sith7 is írta, minél többet kell sebezni és egy időben keveset sérülni! Nehéz, de törekedni kell rá!

szerk: akkor lehet igazán sokat sebezni, ha 10-esek között vagy, mert sokkal több a HP, amit lehet harapdálni. De fullosra fejleszd ki, utána jó lesz majd!

(#64661) sith7: Én úgy tudom KV-1S megszűnik, nem lesz hanem 2 másik tank lesz helyette!? :F Viszont azt talán mindkettőt megkapjuk....remélhetően! Itt megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy azoknak, akiknek végleges - goldért vett - álca van a KV-1S-en, azok majd mindkét új tankot végleges álcával kapják meg!? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64665) Csorbi válasza sith7 (#64663) üzenetére


Csorbi
addikt

Elég nehéz 3000 felett sebezni, ha 10 meccsből 8-szor mindig X-es tankok ellen raknak be, és gyakorlatilag én vagyok a legkisebb :D

(#64666) vhw válasza Csorbi (#64662) üzenetére


vhw
addikt

Ha az 50 100-al pluszban vagy, akkor nem értem mi a gond az IS-3-mal.
Pont az AMX az a 8-as ami tudja zabálni a pénzt. (vagy még nincs rajta 100-as ágyú?)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#64667) Habib[HUN] válasza Csorbi (#64662) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Sajnos a tier8 egy választóvonal. Kevésbé rutinos játékosok anyagilag onnantól fogva kezdenek veszteségbe fordulni. Igazából sok tanácsot nem tudok adni: Pontosan kell lőni, sokat sebezni, a nagy javító csomagot, és az automata tűzoltó berendezést is hanyagolni kell. Mert azok drága dolgok. A kis javító és tűzoltó is tökéletesen megteszi. Minimális arany lőszer használat javasolt, mert az viszi a pénzt brutálisan. Illetve túlélni a csatát nem hátrány.
Másik variáció a prémium fiók. Akkor jön szépen a pénz. Vagy egy alacsonyabb szintű farm tank szolgálatba állítása. Esetleg egy magasabb szintű prém tank.

(#64668) Csorbi válasza Habib[HUN] (#64667) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor ez engem is elért... Csak kis javítókat használok, goldot soha, és prémiumom sincs, soha egy fikarcnyi fillért nem költöttem erre a játékra, és nem is tervezem (aztán ezt majd a WG-nál úgyis keresztülhúzzák, ha meg akarok maradni...)

vhw: az AMX-en a 100-as gun van, mégsem annyira szembetűnő ez a deficites dolog (legalábbis nekem)

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfontolni őket :)

(#64669) dfsz34 válasza Csorbi (#64662) üzenetére


dfsz34
őstag

Alacsony az átlag sebzésed vele, mondjuk ez egyértelmű. Más játék stílusban kell vele akkor játszani. Szerintem olyan átlag 1500-1600 sebzésnél már nem szabadna veszteséges legyen és az elérhető vele.

(#64670) Angel1981 válasza Csorbi (#64668) üzenetére


Angel1981
veterán

"és prémiumom sincs"

A hiba nem benned van, prémium tagság nélkül T8-ban és felette már csak a kifejezetten jó játékosok tudnak konstansan profitot termelni (és ők sem sokat), így lett kitalálva a készítők részéről.

(#64671) sith7 válasza Csorbi (#64665) üzenetére


sith7
nagyúr

ez előfordul, ... ilyenkor ne legelől menj :N

a többit a többiek már leírták

(#64672) athomi


athomi
veterán

T-54-et melyik ágyúval érdemesebb használni?:)

(#64673) dfsz34


dfsz34
őstag

A mai WR-em eddig 23%, a tegnapi meg 35% és hagynám is a csába, de ugye tegnap megkaptam az 1 nap prémet és gyakorlatilag közvetlen után kezdődött ez az ámokfutás (hm, összefüggés elmélet?). A churchill vii-el kipróbáltam, hogy meddig tart a betli széria tegnap, inkább ne tettem volna, 12 vereség után meguntam és inkább nem dupláztam le. Komolyan azért, hogy ilyen RNG-t én még az életben sem láttam. Most az hagyjuk, hogy az xwm mit mutat, mert teljesen mindegy úgy tűnik, a csatában mintha mindegy egyes alkalommal ott lenne a mi oldalunkon az az 5-6 játékos, akik annyira hülyék, hogy miattuk veszít a csapat.

Érdekes egy sorsolás ez minden esetre.Kipróbáltam már azt is, hogy csak kempelek, hogy megyek előre, teljesen mindegy, az az 5-6 idióta pillanatok alatt meghal és utána már a túlerő ellenében nem lehet érvényesülni, de akkor az ellenfél miért nem kap ennyi hülyét? Nem értem én ezt...

A másik dolog, hogy ping is nagyon rossz, pontosabban, hol jó, hol meg lefagy a játék és a lövésem csak késleltetve indul. Másnál is van ilyen gond most?

(#64674) Angel1981 válasza athomi (#64672) üzenetére


Angel1981
veterán

Kicsit más stílust képvisel a kettő, nem igazán lehet "jobbat" megnevezni.

A D-10T2C inkább egy agresszív, flankelős medium ágyú, a D-54 meg kicsit a heavy irányba tolja el a használat módját - az eddigi tapasztalataid alapján döntsd el, neked melyik fekszik jobban.

(#64675) Chris0321 válasza jano_77 (#64659) üzenetére


Chris0321
addikt

Jelenleg nincs rá goldom és nem is szokott annyi lenni, hogy 100%-os legénységgel kezdjek egy tankot. Kell free xp a láncra vagy a nélkül is használható a Comet? Diego egy összefoglaló írásában azt írta nincs számottevő különbség a stock és a fullos Comet között nincs számottevő különbség de én nem vagyok olyan jó játékos mint ő 100%, hogy nem tudok annyit kihozni a tankból akármilyen állapotban van.

(#64676) LK válasza dfsz34 (#64673) üzenetére


LK
addikt

-Szerintem az átlagnál magasabb winrate együttjár azzal,hogy még több retard mellé dob be.
-Nem mindegy az sem szerintem,hogy melyik tankkal mész. Nálam bármilyen szar szériánál,ha elkezdek játszani a SU100,Tiger,Tiger P, T29, Nashorn,Sturer, T20,VK4502 (P) B kedvenceimmel,rögtön javul a winrate és a zsé is jobban jön.
-Ráadásul nyári szünet van és a sok kölyök rászabadul a wotra a haverokkal. Nálam az akcióktól mentes hétköznap későesti időszak szokott jó lenni. Hétvégéken játszhatatlan.
-esetleg túl jó a wn8-ad ;] (ez vicc volt)

A játék mióta ez a peccs van, akad rendesen nálam,de lehet hogy a modok miatt van.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#64677) Dryman válasza sith7 (#64661) üzenetére


Dryman
aktív tag

Mikorra várható ez a KV1-S visszavétel?
Valami bővebb infot hol találok erről?
Kérem aki tud valamit a témában az ossza már meg velem!

(#64678) sith7 válasza Dryman (#64677) üzenetére


sith7
nagyúr

én annyit tudok, szó van róla ... talán a 9.3 - ban ? :F

(#64679) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a Béla úgy fogja kapni a nerf-tengert kövi peccsben, mint a huzat. 100%, hogy nem hagyják így, nagyon erős lett ez a páncél, T10-ben is a legkeményebb lenne a Maus mellett, nemhogy eggyel lejjebb...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64680) Dryman


Dryman
aktív tag

A comet-re is most jött össze a zsé.....az izgágaságom alapja az, hogy a KV1-S-t visszavegyem most, és megmarad végleg, vagy nem érdemes mert ha kiveszik a játékból akkor úgyis menne a lecsóba....
milyen tankokat raknak be a helyére?

(#64681) dfsz34 válasza LK (#64676) üzenetére


dfsz34
őstag

Igen, egyébként tényleg függ valamennyire tanktól is egyébként a ostoba ultra gyenge játékos eloszlás.

(#64675) Chris0321 Ha nem vagyon nagyon eleresztve szabad xp-vel, akkor a comet-re ne költsd el.Alig van különbség a cromwell ágyúja és a top között és a nagy motor is minimálisat tesz csak hozzá, az alap lánctalp tulajdonságai is közel vannak a nagyobbhoz. Egyszóval pazarlás erre elkölteni, van annak jobb helye is később.

(#64679) HáGé Ebben biztos lehetsz, alig lehet kiszedni, ha kicsit is értelmes játékos megy benne. Mondjuk én azt nem értettem, hogy beforgatva eddig is nagyon jól pattintott és nagyon gyakran a torony tetejét lőtték inkább, az nagyon gyenge, még most is gyenge érdemes inkább ott próbálkozni. Az eleje meg így tényleg vadállat lett, beforgatva ez iszonyat nehezen belőhető. Az lehet, hogy majd kap egy csendes nerfet, vagy meggyorsítják a hd modellezés rá, hogy ne legyen nagy arcvesztés.

Most komolyan nem értem őket, picit normálisan használva az eleje elég megbízható volt, miért kellett ekkorát növelni. Az lesz mögötte szerintem, hogy nagyon népszerűtlen típus volt és talán így akarják felpörgetni a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#64682) jano_77 válasza dfsz34 (#64681) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én sem költöttem free-t a láncra, nincs szükség rá az egyel nagyobb Cromwelles ágyúhoz és a nagyobb motorhoz sem! A legnagyobb ágyúhoz már sajnos kell majd a lánc is, de az még odébb van nekem is. :B

Kisegítene vki? Tudom, hogy vki linkelte már a tankot amire cserélik az FV4202-t, de nem találtam, pedig vissza néztem jó pár oldalt!? Vki esetleg tud dobni egy linket hozzá? :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64683) Bad Pritt válasza jano_77 (#64682) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Action X.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64684) Angel1981 válasza Dryman (#64677) üzenetére


Angel1981
veterán

A 9.3-ban szétbontják 2 tankra.
A mostani KV-1S-t KV-85-nek fogják hívni T6-ban, és kap egy komoly nerfet.
T5-ben KV-1S-nek fogják hívni, és a KV-1 mozgékonyabb verziója lesz, hasonló ágyúval.

T6 KV-1S

T5 KV-1S

(#64685) Dryman válasza Angel1981 (#64684) üzenetére


Dryman
aktív tag

Köszönet! :R

(#64686) jano_77 válasza Angel1981 (#64684) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az álca festésről lehet tudni bármit, mi lesz vele?!? :F

HáGé: köszi

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64687) Bad Pritt válasza jano_77 (#64686) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A hatoson marad. Akiknek megvan a garázsban, a hatost megkapják, eddigi ingóságaikkal együtt, de az ötöst nem, jelenleg így áll a helyzet, valamelyik cikkben írták.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64688) L-e-f-i-e válasza jano_77 (#64686) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Valószínűleg visszaadják az árát. vagy az jah...

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#64689) vhw válasza Bad Pritt (#64679) üzenetére


vhw
addikt

Végre van értelme a tanknak, ezelőtt egy nulla volt. Az E75 minden lehetséges téren jobb volt nála - egyetlen előnye sem volt - most már lesz.
(kár hogy azután rakják rendbe a tankokat, miután kiszenvedtem őket)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#64690) LK válasza Angel1981 (#64684) üzenetére


LK
addikt

Ha KV1 mozgékonyabb verziója lesz hasonló ágyúval akkor mi lesz szegény KV1-el? Ez a két régi-új tank fel fogja kavarni a tier5-6 erőviszonyokat.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#64691) Bad Pritt válasza LK (#64690) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mi lenne vele? Ugyanúgy megmarad brawlernek, kb úgy fognak viszonyulni egymáshoz, mint jelenleg a KV-1S meg a T-150 T6-ban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64692) jano_77 válasza Bad Pritt (#64687) üzenetére


jano_77
nagyúr

Akkor ezek szerint a T5 nem jár alanyi jogon azoknak, akiknek meg van garázsban a KV-1S!? :F :U Pedig arra számítottam. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64693) Bad Pritt válasza jano_77 (#64692) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért járna? :D
Most gyakorlatilag nerfelik a KV-1S-t T6-ban és tesznek be elé egy teljesen más 5-ös tankot, egyszerre, de egymástól függetlenül. A VK 3002DB tulajoknak is járt volna 3001D?

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64695) jano_77 válasza LK (#64676) üzenetére


jano_77
nagyúr

"a fejlesztők tudnak róla, hogy a 9.2 laggolást okoz, és dolgoznak a javításon" (Fejlesztői Hírcsokor 84)

HáGé: Ha jól emlékszem, akkor ki volt fejlesztve csak meg kellett venni!? Tévedek? :U

Bocs a dupláért, kettő ablak volt megnyitva véletlenül. :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64696) dfsz34 válasza LK (#64690) üzenetére


dfsz34
őstag

Ha úgy érted, hogy sz@rrá nerfelik a T6 kv1s-t és ez a tank már nem lesz annyira rettegett a tier6-ban, akkor igen, felkavarja. Per pillanat a tomátó jóska odamegy a kv1s-el és ha eltalálja (mert ez nem mindig jön össze neki), akkor egy lövéssel kiszedi a tier4 tankokat, a tier5 jó részét, illetve 2 lövéssel az összes tier5 és nem nehéz tier6 tankot. 3 lövéssel még a tier6-ban togot leszámítva mindenkit, tier7-ben meg a legtöbb tankot. A tier8-hoz kell neki sok lövés, meg ott már vannak kemény tankok is.

Érdekes, hogy ennek ellenére az átlag sebzés nem magas ezzel a tankkal, de ahogy írtam el kell találni az ellenfelet, hiába a nagy alfa, ha a földet meg a holdat bünteti a lövész.

Mondjuk az ágyút megtartja, de sokkal kevesebb lövést tud majd leadni vele, meglátjuk, hogy elég lesz-e. Szerintem eléggé odavágtak neki.

[ Szerkesztve ]

(#64697) Bad Pritt válasza jano_77 (#64695) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De, de nem kaptál a garázsodba egyet belőle. Most is valszeg ki lesz fejlesztve, de meg kell venned külön.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64698) Angel1981 válasza LK (#64690) üzenetére


Angel1981
veterán

A páncélzata gyengébb lesz, és az eddigi infók alapján a gun depressionje is sokkal kisebb; -7 kontra -3,5, ez igen jelentős.
Ahogy HáGÉ írta; most már T5-ben is lehet majd választani, hogy páncélt, vagy mozgékonyságot akar az ember - mintha behozták volna az opcionális tanktesteket.
(Aminek, ha így folytatódik tovább a tankok bontása és szaporítása, szerintem egyre kevesebb értelme lesz....)

(#64699) jano_77 válasza Bad Pritt (#64697) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ok, azért így sem lesz rossz ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#64700) Jolet válasza Bad Pritt (#64697) üzenetére


Jolet
őstag

az előbb egy csatában voltunk..
nincs automata tűzoltód a tigris2-ben?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.