Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#64251) Diarmand


Diarmand
senior tag

Nem, nem OP a T49. Kicsit sem. Semennyire sem. Abszolúte. No way...

Egymás utáni négy körből, három. Vicc ez a kis td komolyan.

(#64252) Angel1981 válasza #40993792 (#64236) üzenetére


Angel1981
veterán

Melyik térkép volt, ha szabad kérdeznem?

(#64253) Szepi1979 válasza ddt500hu (#64250) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ez annyira adta magát, egyértelmű volt hogy meg kell lépni! :) Amikor leereszkedett azonnal ez jutott nekem is az eszembe.

“ nem kell mindig nyerni “

(#64254) csapee


csapee
senior tag

A t57 hátulja mióta páncélozott? Az M103 9-es lövege nem bírta átütni :C

Csapee

(#64255) Clodovicus válasza SSJmeszes (#64116) üzenetére


Clodovicus
csendes tag

A VK3002D-vel megyek én is mostanság. Top ágyúval és motorral használva egész kellemes meglepetés. Féltem tőle de nagyon élvezem vele a játékot, az átlag xp 961 eddig, 53 csata után 58% a wr, mondjuk az arany lőszerrel nem spórolok úgyhogy biztosan veszteséges, de anélkül szenvedős lenne mert kicsi a top ágyú átütése. A legtöbb sebzésem 3966 dmg volt, erre megadta az ászt is, szóval lehet vele szépen sebezni is :-)
Lehetőség szerint flankelni kell vele, ill. a dombokat is szereti mert egész jó az ágyú negatív kitéríthetősége, szemtől szembeni harcot ha mód van rá kerülni kell vele. Nálam fokozott szellőzés, távcső és periszkóp van rajta, ezzel nagyon bevált, sok a spot dmg is. A nagy motor meggondolandó mert sok xp-be kerül és nem lehet továbbvinni, de én nem bántam meg hogy kifejlesztettem rá, anélkül biztosan nekem sem tetszene annyira.

Légy jó Mindhalalig!

(#64256) fradi81


fradi81
veterán

Vitiris Pmod 60x zoom mod-ban be lehet állítani hogy az első shift lenyomásakor mekkora zoom legyen?

moto g72, Ninebot d28e

(#64257) ddt500hu válasza Szepi1979 (#64253) üzenetére


ddt500hu
veterán

Persze. Könyörögtem a többieknek, hogy ne lőjék ki. :D

(#64258) grex4


grex4
aktív tag

Szar tankot kerestek? tessék

ezt semmi nem menti meg, egyszerűen mindenben rossz.

üdv

(#64259) superfly2


superfly2
tag

A 121-re kb mennyitől ad ászt?
Erre sajnos nem kaptam, de meg értem mivel semmi spot sebzésem nem volt :O

[ Szerkesztve ]

(#64261) redzsi


redzsi
senior tag

Gondoltam leduplázom ma az általam nem igazán kedvelt Black Prince-t:

Persze az hozzátartozik, hogy top tank voltam, de ez akkor is jólesett.

(#64262) DithenS


DithenS
senior tag

Képek alapján lehet ki kéne próbálnom újra,csak az a baj hogy egy magot használ ez a buzi,nameg lassú és kínszenvedés a fejlesztés és új tankok beszerzése,Shermant régen azt hittem meg se tudom szerezni,az a buzi M3 Lee egy hülye egy tank volt,komolyan sírtam a már mikor megláttam...Szóval a lényeg a játékról vannak rossz tapasztalataim amik vissza tartanak hogy újra leszedhessem! :S

(#64263) fradi81 válasza DithenS (#64262) üzenetére


fradi81
veterán

akkor hagyd a fenébe

moto g72, Ninebot d28e

(#64264) redzsi válasza grex4 (#64258) üzenetére


redzsi
senior tag

Kinek mi. Szerintem egyáltalán nem szar. Sőt!
Minden ki van rajta fejlesztve?
Talán a T7-es tankok közül az AMX M4 45-nek van a legjobb ágyúja (DCA 45), ha a pontosság, átütés, tűzgyorsaság szentháromságot nézzük. Ezt kell kihasználni - már ha én adhatok egyáltalán tanácsot. Ok az alfája nem a legnagyobb.
Ráadásul a tornya is tud meglepetést okozni. Sokkal szívesebb játszottam vele, mint az IS IS2 duóval.

(#64265) DithenS válasza fradi81 (#64263) üzenetére


DithenS
senior tag

Meggyőztél :D

(#64266) fradi81 válasza DithenS (#64265) üzenetére


fradi81
veterán

egyébként nálam mind a két mag eléggé használva van a feladatkezelő szerint, és csak a wot fut. Régebben csak az egyik mag ment látványosan szóval azóta valamit csak fejlődött a játék ilyen téren. Ha gyors lenne a tankok fejlődése unalmasabb lenne a játék, így jó pár évig el lehet vele lenni :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#64267) Diarmand válasza superfly2 (#64259) üzenetére


Diarmand
senior tag

1085 xp-re te ne várj Ászt. Ahhoz többet kell tízesekbe sebezni, itt sok volt a nyolcas.

(#64268) dfsz34


dfsz34
őstag

No, most van időm végre és megyek pár kört újra. Kipróbáltam a Te-Ke-t :) Tulajdonképpen nem is rossz tank, bár a T18-t kicsit nehezen küzdi le, kéne pár arany bele ilyen célból, de ha olyan ostoba, hogy az oldalát megmutatja, akkor vége lesz, mint a botnak. Belefutottam egy mivas nevű ellenfélbe cruiser iii-ban, akinek 3e csatája van tier2-ben (1800 T18 és 1200 cruiser iii) és gyanúsan kigyúrt volt a cruiser iii tankja, majdnem ki is szedett, de azért megoldottam. Mondjuk ez nekem új, hogy a cruiser iii-al is lehet ennyit menni, mit lehet azon szeretni? Ő biztos tudja.

Map: Mines Type 97 Te-Ke 1 003 13 162
Csatában elért Achievement Top Gun, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Legénységi XP: 1 003 Javitások: 276 Teljes: 12 886 WN8: 6 055 (100)

Jók az ilyen csaták, hogy 8 fragot meg a csapatom teljes sebzésének kb a 40%-t kell szállítsam a győzelemhez.

(#64269) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A Tigris 2 a 15 db Tier 8-as heavy közül miért 14. Noobmeteren? Ha levonom a könnyített MM-es prémeket, akkor 10-ből 9., ami nagyon gyenge. Mindjárt meglesz amúgy, jól megy a Tigris végre és arra gondoltam, hogy megtartanám mindkettőt. IS-3 is kell persze, mert ha valaha valamirevaló klánba akarok majd menni, akkor az alap, de a Tigris 2 mindig is szimpatikus volt nekem, mitől ilyen gyatra a többihez viszonyítva az átlagstat vele?

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64270) rlazol válasza Bad Pritt (#64269) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem a sok hozzám hasonló) II. vh-buzi úgy van vele, ha a harcmezők egykori királyával (már amikor nem robbant le) biztos sima ügy a játék. Csak ugye a játék kicsit más, mint a valóság, a tomatonak, tök mindegy, mekkora OP tankban ül, tomato marad.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#64271) Bad Pritt válasza rlazol (#64270) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehetséges. Tényleg az az érdekes, hogy elképesztően népszerű (3. legtöbb meccset menték vele az utóbbi időszakban) és mégis gyatra vele mindenki eredménye. Részben rá lehetne fogni a stock állapotára, de a T32 stockként gyakorlatilag ugyanazoktól a hibáktól szenved (gyenge torony, sebesség hiánya, sérülékeny modulok) mégis sokkal jobbak vele átlagban a játékosok. Meglátjuk, nekem hogy megy majd. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64272) superfly2 válasza Diarmand (#64267) üzenetére


superfly2
tag

Azért a körért kaptam egy 1. osztály most küldök még egyet amiért szintén 1. osztályt kaptam, nem értem én ezt... :U és ebben is ugyan úgy 7 db nyolcas tank volt. Ilyen sokat jelentene a spot sebzés? Vagy nyolcasokba sebezhetek akármennyit úgyse adja meg?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64273) Pug válasza Bad Pritt (#64271) üzenetére


Pug
veterán

Ha a királytigrist nem döntöd, a tierjében minden átlövi, szokás szerint frontból gyullad plusz hullik a motor. Minimális skill azért kell, hogy ne csak szívj vele.... Lehet a többség ezért nem remekel vele. Ahogy néztem neked nem lesz vele gondod :R, de igazán jó az E75 lesz ezen az ágon. Eddig bántam, hogy a Bélás vonalon indultam elsőre, de a buff óta bezsákolt kb 30 acélfal kárpótolt, mondjuk következő patch-ben tuti nerfet kap, mert így mocskosul OP...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#64274) rlazol válasza superfly2 (#64272) üzenetére


rlazol
addikt

nagyon sokat számít.
szakaszban mentünk 2 párduc cicával, nekem 3 kill + 1821 sebzésem + 2219 spotom volt, így kaptam 1100 XP-t, a szakasztársam 3 kill, 2578 sebzés, 716 spot-ra 1022-et kapott. Tehát hiába volt majd másfélszer annyi sebzése, az én 3x spotom többet ért.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#64275) rlazol válasza rlazol (#64274) üzenetére


rlazol
addikt

na h, visszakerestem: ugyanezzel a tankkal, ugyanilyen tierben, 5kill+2239 dmg + 366 spo-ra 1041Xp. Sokat számít a spot az XPben, az ász pedig arra jön. (sajnos azt nem még tudom, párducra mikor adja meg :( )

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#64276) Kalos7 válasza redzsi (#64264) üzenetére


Kalos7
tag

Nekem nagyon bejött az AMX M4 az a bizonyos 3 tényező miatt. :P
És tud pattintani a tank ha jól van bedöntve.
KV-4 4x pattant rólam nagy ágyúval én meg 4x vittem át. ;]
Csata végén páncél által felfogott sérülés 2k damage.
De többnyire TD-set játszottam vele mert pontos és eszméletlen jó az ágyú süllyedése :)

(#64277) Angel1981 válasza #40993792 (#64260) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, sejtettem, hogy városi, vagy fél-városi pálya, ahol pl. egy T34 nem tud hull-downozni, illetve egy TD sem tudja 400 méterről lövöldözni a birkózó heavyket.

Nagy, nyílt terepre kell az arti, különben a TD-k és a hull-downozó amcsik aránytalan előnyhöz jutnak.

#64258 grex4: már régóta tudni, hogy a leggyengébb T7 heavy - hiába neki a legjobb az átütése.

[ Szerkesztve ]

(#64278) mcwolf79 válasza grex4 (#64258) üzenetére


mcwolf79
veterán

Te még ezek szerint nem próbáltad a DW2-t.
Na az tényleg egy ipari hulladék.
Páncélja nincs, de legalább sebezni is képtelen.
Egy az egyben free XP-ből ugrottam át, mert használhatatlan.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#64279) vhw válasza grex4 (#64258) üzenetére


vhw
addikt

Próbálj ki egy Churchill GC-t, utána összeteszed a két kezed csakhogy visszaülhess az AMX-be. :K

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#64280) Plasticbomb válasza dfsz34 (#63545) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Így, egy héttel később olvasva:

Most, a hétvégi minden győztes x2 akcióban gyorsan végigszántottam a T28-on, és kigyúrtam aT95öt. Mivel artyzok, íg én pl tudom, hogy ha van a csatában T95, és felspottolják, akkor kb azonnal minden arty ráfókuszál, és azt lövi. Mivel egy rohadt lassú (lassabb a döglött csigánál), így még könnyű is lőni. Szóval erre számítva instat szuperheav repeszpáncél felkerült rá. Így is ki tudnak lőni, ellenben igen istenesen lefoglalom az artykat addig, így a csapatot békén hagyják! Én meg röhögök a markomba a 100-200 sebzéseken, és a temérdek 0 damagen! Eddig egyszer baszott ki arty elég gyorsan, az is egy retardált saját csapattársvolt, aki nem tanulta még meg azt, hogy csapattárs seggében álló medre nem lövünk artyval. Mert így simán a sajátunk csapjuk át a túlvilágra!

Nekem van artym, 10es volt. OB261. Az a nerf, az nerf volt, annyira szar lett a 261el játszani utána, hogy 400! csatát próbáltam még tolni vele, hátha csak velem van a baj. 400at! És egy hónapja elegem lett belőle, hogy egy álló E100at képtelen eltalálni! Annak az artynak szerintem az AP lövedék a lényege, 180MMes HE lövedék alig sebez 10esben már, oda kell a 200 MM feletti méret, hogy alkosson. Ezt pl most az M50/M53on tökéletesen tapasztaltam. Tud az alap 155MMes is csapni 1000 felett, de azért az baromi ritka, és baromira mák kell, hogy betaláljon. De a jellemző az 300-600 között mozog. Meglett az x2 akcióban a 203MMes rá. Na, ezt meg kell még szokni, de már pusztítóbb. Csak találjon be.:P

Nem is az a titka az arty elkerülésének, hogy cikkcakkban mozogsz. Hanem a kiszámíthatatlanság! Egy kiszámítható cikkcakk nem ér semmit, ugyanúgy tudni fogom, hogy mikor hova a lőjek. Tudom mennyi ideig röpül a saját lövedékem, látom mekkora tempóban rohansz, melyik irányba, mikor váltasz, és elég jó hatásfokkal meg fogod kapni a magadét. Még így is lehet mákod az átkozott alkoholista lövésznek köszönhetően, de így azért mondjuk az az 50%-50% megvan. Ha viszont csak úgy össze vissza ugrálsz kb, kiszámíthatatlanul, akkor saccolgathatok én, akkor is max 10% az esélyem, hogy eltalállak. A szerencsefaktor.

És hogy mindig azokat lövik, akik épp pofozkodnak. Szerinted ki van felspottolva, és ki nincs olyankor? Az esetek 90%ékában egy artyval nem lövök olyanra, akit nem tudom, hogy ott van. Ugyanis utána 40sec várakozás a következő lövés, ami tetemes idő az ellenfélnek, hogy eldöntse a csatát.

Ez superfly2nek is szól.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64281) Angel1981 válasza mcwolf79 (#64278) üzenetére


Angel1981
veterán

A modulsérülésekről ne is beszéljünk!
Csatánként átlagosan 2 modulom szállt el (ammo rack / motor / torony), szó szerint értendő.
Ezt a WG tényleg csak azért rakta be, hogy költsd a freexp-t....

(#64282) Diarmand válasza Angel1981 (#64281) üzenetére


Diarmand
senior tag

Mit akartok én tök jól elvoltam a DW2-vel. Igaz az ultraszar ágyúja miatt arannyal kellett sokszor etetni, de mivel nem rakhatja T6-ba, arany meg csak T5-be kell, nem olyan rossz az. Én elvicceskedtem vele. Na de ami utána jön... attól hullott a hajam marékszámra. VK3001H. Nincs olyan isten, hogy még egyszer beleüljek.

(#64283) dfsz34 válasza Plasticbomb (#64280) üzenetére


dfsz34
őstag

A cikk cakkot nem úgy kell elképzelni, hogy fél tized másodpercig jobbra utána meg balra ugyebár. Ha te ennyire tudsz, hogy kiszámolod, akkor az már igen. Ráadásul az a része random, hogy melyik irányba mennyit megyek.

A fenéket számolja ki, húzza a célkeresztet utánam és elengedi. Tolatva "csak" 20-25km/h a sebessége az amx-nek, de mozogva, ráadásul nem egyenes vonalban máris nehéz célpont. De tegyük fel van egy nagyon ügyes arty, aki mondjuk kiszámolni így sem tudja egy nagyjából véletlen cikk cakk mozgást, de lehet szerencséje van, bár mondom, oda vinni a célkeresztet és mozgó célpontot úgy eltalálni, hogy nem a splash, hanem full telibe, szóval hagyjuk ezt a részét.

Én pont azért mentem jó pár kört az fv304-el, hogy megismerjem, amennyire lehet, de ahhoz már nagyon über arty kell, hogy ilyent eltaláljon tudással és nem csak szerencsével, hogy beleférne egy anyahajó is a célkörbe, aztán mégis telibe veri a kis scout-ot. A második esetet vehetjük inkább tipikusnak ilyen esetekben szerintem.

Az AMX tolató esetet inkább csak érdekességnek írtam (bár hiába győzködsz, mentem én is artyval és totál nagy célzókör mellett lehet csak meglőni egy cikk cakk-ban mozgó tankot, ráadásul pl én nem mozgok soha úgy, hogy pontosan annyit balra, mint jobbra, hanem véletlenszerűen, na ezt számold ki és a célzókörbe beleférne egy anyahajó is ez meg pontosan és precízen telibe ver, jó, persze), az igazi problémám azzal van, amikor megyek 60-al a forduló körömön és kiszed az arty. Vagy amikor a Bishop rámfordul (azzal a pocsék kitéritéssel azonnal szétesik a célzókör) és kiszed, na is egy gyakori eset. Az Arty-nak van egy doom cannon-ja és b..ssza meg a wg, adjon már hozzá olyan rng-t és szórást, hogy kapásból ne tudjanak lőni, rohadt nagy célzókör mellett ne legyen ilyen gyakori a találat és a többi. Mert mondjuk egy bishop nekem 3-4 lövés ő meg kapásból egy lövéssel kiszed, na ez már nem kicsit bosszantó és nem jó játékosok ezek, ott nem volt a skillnek az égvilágon semmi szerepe, egyszerűen odarántja a célzót és bumm. Na ilyen esetből már van bőven a padláson (nem csak bishop-al) és ez a totál idegesítő. Arty lövedék szórjon jobban, mi a faxom van érted? Vagy akkor adjanak azoknak is normál tank ágyúkat, nem ilyen doom cannon-okat.

Ma minden csatámban eddig legalább 3 arty volt. Látszik, hogy mennyi szerencsétlen próbál ezzel érvényesülni, ha már tankkal nem megy.

Érted, amikor ennyi nyomorék vadászik a műhold nézeten és nem mindig lehet állandóan mozgásban maradni, pl vannak ágyúk, amikkel nagyon nagy a szórás mozgás közben vagy egyszerűen csak beszorul az ember, most akkor vagy ott kuksol vagy próbál valamit csinálni. Mondjuk őrületbe lehet kergetni a szerencsétleneket, ha tényleg csak kitolja az ember a tornyot lő és vissza és nem ér oda az arty lövés, csak picit utána puffognak a földön, de nagy a kockázat.

Miért nem lövik a kempelő TD-ket mert ugye az lenne a dolguk?

(#64284) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Csak pár száz kört mentem artyval és az dühít fel, hogy találat szempontjából szinte mindegy, hogy mennyire vagy rászűkülve. Hiába várom ki, hogy teljesen ráálljon mellé lő, máskor meg félig szűkülve, 3mp-e eltűnő tankot lövök ki. És egy csomószor van olyan, hogy csak úgy nagyjából eléje tartok egy száguldó tanknak odadurrantok és betalál. Pedig én aztán nem tudom mennyi idő alatt ér oda a lövedék.
Rng-s videókon is egy csomó ilyen van.

(#64285) Diarmand válasza dfsz34 (#64283) üzenetére


Diarmand
senior tag

Esetleg feltehetnél pár replayt, ahol kiszed az arty miközben 60-nal repesztesz, hogy lássuk milyen az.
A Bishopnak nem esik szét annyira a célköre, mint az FV304-nek és sokkal gyorsabban is szűkül. Ne baszakodj Bishoppal :DDD Meg nem nagyon kellene megállni ha egy Bishopot lősz.
Nagy tierre btw nem jellemző az odarántja az egeret és kilő effektus. Sőt...

(#64286) dfsz34 válasza Diarmand (#64285) üzenetére


dfsz34
őstag

Ha most megengeded nem fogok replay-t bányászni, de T49-el bizony sokszor megesett. Majd ha lesz, szólok, hogy megvizsgálhasd.

A Bishop-nak borzalmasan szűk a kitéríthetősége, ha annak fordulni kell, akkor teljesen szét is esik a célzóköre és az alap célzás idő egyébként dettó ugyanaz 4,5 sec, csak pl az fv-nek valamivel jobb a "gun sweep" értéke, tehát attól inkább elfogadja az ember, hogy ilyen felbukkan a gyorsan mozgó ellen és odarántom és kiszedem egy lövéssel dolgot meg tud csinálni.

Mondjuk a 4,5 sec artyban valóban jó, de teljesen mindegy, mert nincs ideje célozni, ahogy írtam, mert gyorsan mozgó célpont megy előtte, csak annyi ideje van, hogy odarántja a célkeresztet, elé céloz valamennyivel és lő és én pl azt várnám ilyen helyzetekben, hogy leginkább ellövi a holdba, de sajnos egyáltalán nem ilyen egyszerű.

(#64287) Angel1981 válasza Diarmand (#64282) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát ez jó! :C

Nekem a VK3001 megtartós; 5. meccsre meglett az ász, és majdnem 1000 az átlagsebzésem vele; fantasztikusan jó tank, csak TD-ként kell használni. ;)

(#64288) Diarmand válasza dfsz34 (#64286) üzenetére


Diarmand
senior tag

Nem is emlékszem olyan konkrét esetre, hogy a T49-cel száguldás közben arty szedett volna ki. Szvsz ez majdhogynem lehetetlen. Olyan kibaszott gyorsan lehet menni, hogy a hülyébbje az egeret sem bírja rajtam tartani, nem hogy célozzon és még irányt sem váltottam. Azt tudom elképzelni, hogy alapból a várható helyedet lesi, mert van rajtad spot és azért tud kilőni. Olyanra emlékszem, hogy a Grille gondos célzás után is csak kétszer mellém lőtt, pedig nem mozdultam meg :D
A Bishopnak akkor is gyorsabb a célzása egy kicsit és nem esik szét annyira a célköre mozgatáskor. Pont a szar kiteríthetőség miatt. Btw mind az FV, mind a Bishop pontos és gyorsan szűkülős artyk, a többi nem ilyen.
Amúgy nem tartom annyira pontosnak a kiírt értékeket, mert pl a Crusader SP-nek is csak két századdal rosszabb a pontossága, mint az FV-nek, mégis kb tizenötször akkora célköre van. :(((

Angel1981 Hát én a KV1-nél is rosszabb mozgékonysággal nem bírtam megbarátkozni.

(#64289) dfsz34 válasza Diarmand (#64288) üzenetére


dfsz34
őstag

A T49-el menni lehet, hogy tudsz gyorsan, de lőni már nem nagyon, mert igényli például a célzást, nagyon rossz a menet közbeni szórása. Hacsak nem scout-nak használod, bizony oda kell figyelni az artykra vele, emellé ugye a pötyögős ágyú, amivel sokat kell rálőni egy célpontra, ha mozogsz, akkor meg a célzás időben veszted el. Kettőt be lehet verni az ellenfélbe, de ha arty figyel, akkor ajánlatosabb már mozdulni utána és mivel kevés lőszere van, nem illik alaposabb célzás nélkül elszórni.

Két konkrét esetre emlékszem, amikor teljes gázzal repesztettem és kikapott az arty. Az egyik grille volt, ok, ott esetleg meg tudom azzal magyarázni, hogy ő bokorban volt, előbb spotolt és talán számított a támadásomra, talán. A másik egy bishop amikor a varázserdőből jöttem full gázzal a házak felé és ő az erdőre fókuszált, be kellett forduljon 90 fokot (=totál szétesett a célzóköre) és két ház között ! kiszedett egy lövéssel. Na jó, erre azt mondtam, hogy ez kb a sci fi kategória.

Ezen kívül meg sok hasonló, bishop--al gyakran, de azok ennyire nem voltak durvák. Csak annyit mondok, hogy sajnos a phasz rng meg a wg szórási rendszere miatt egy forgó artyt sem lehet alábecsülni és nem lehet arra biztosan számítani, hogy úgyis mellé lő.

Nyomorék artykra szép példa a mai T49 csatám. A tomatók foglaltak szteppén én meg védtem őket. Jön egy M4 felspotolja a foglalókört. Az ellenfélnél két arty, mondom, akkor most reset, de nem. Engem lőnek és bizony mozogtam, de elkaptak, szerencsére csak a splash, de a láncom így is lekapta. Mondjuk ez nem 60 volt, mert dombra fel, kb 30-40 és valamennyire kiszámítható volt a támadási ívem, de egy tomato arty, skill nélkül. Ez nem fog előre célozni, hanem húzza a célzót és lő és kicsit mellé ment, de így is sebez. Jobb hozzászokni a tudathoz, hogy az artyk tudnak sebezni most már gyorsan mozgó célpontokat is.

Vagy szépen buffoltak a szóráson titokban, ahogy szokta a WG vagy megtanultak vele játszani (ennek ellentmond, hogy sok a tomato arty-ban). Nem állítom, hogy ugyanolyan súlyos a helyzet, mint korábban, de egy folyamatot az elején kéne megfogni, nem amikor megint játszhatatlan lesz a játék és több patch-t kell várni, hogy lépjenek valamit.

(#64290) Kean_Sorbo válasza dfsz34 (#64289) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Má meg ne haragudjál, de te nem valami filozófusnak tanulsz? :U

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#64291) Angel1981 válasza dfsz34 (#64289) üzenetére


Angel1981
veterán

Most tényleg nem beszólni akarok, de mi lesz Veled, ha nerfelik a T49-et? :D
(Amiről egyre gyakrabban pletykálnak.)

(#64292) sith7 válasza Angel1981 (#64291) üzenetére


sith7
nagyúr

Keresni fog egy másik stathúzó tankot

(#64293) dfsz34 válasza Angel1981 (#64291) üzenetére


dfsz34
őstag

Szerinted? Ha nerfelik, akkor visszamenőlegesen kap egy wn8 emelést :) hiszen egy nerf után csökken az átlag sebzés és a wn8 a teljesen, visszamenőlegesen nézi a statisztikát.

De most tekintsünk el a wn8 stattól, csak azért írtam, hogy lásd, mennyire összetett soxor a hatás mechanizmus, nem lehet egy fél bővített mondatban mindent leírni. Amúgy ahogyan beszéltük korábban a nagy massza egyáltalán nem tud a T49-el játszani, borzalmas a statisztika vele. Csak tapasztalt kezekben lehet vele tartósan jó átlagot hozni, abból meg kevés van. A 9.3 nerf csomagból ki is vették és nem lepődnék meg, ha véglegesen ejtenék a nerfet vagy csak valami minimálisat kapna. Érted, ez olyan dolog, mint pl EJ 8e wn8 fölött megy a leopard-al meg 10e wn8 felett a chaffe-val. Most akkor adjunk nekik nerfet mert túl jól lehet vele menni? Ja csak legyél EJ, máshogy nem megy egy nerfel meg a sok átlagos játékost sz.vatná halálra a WG :)

Ha tönkre teszik a T49-tés már nem lehet vele jó és érdekes csatákat menni, akkor majd keresek másik tankot, amit érdemes alaposan megtanulni. Főleg EJ-t figyelem, mert tetszik a stílusa és úgy lehet menni érdekes csatákat, nem a kempfeszt jellegű baromságokat csinálja. A leopard meg a chafee, két érdekes tank, amikben óriási potenciál van, csak ki kell csalogatni a vadállatot belőlük. Fejlesztés alatt mindkettő.

(#64294) Kean_Sorbo válasza Angel1981 (#64291) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Én azt hallottam, hogy ráteszik a JagdTiger nagyobbik ágyúját. ;]

Na srácok, ez már beteges. :N

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#64295) olcsii


olcsii
aktív tag

délután jön velem valaki wn8 at pirosítani?:D

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#64296) pws válasza dfsz34 (#64289) üzenetére


pws
aktív tag

9.2 Himmelsdorf, top Tier VIII. Bishop 3 perc, 3 kill. Na itt kiléptem.
Szokásos WG baromság, adjunk egy kis dinamikát a játéknak. Az említett Bishop játékos valszeg mindenkit arra buzdít, hogy nyomassátok az arty vonalat. Kicsi a valószínűsége, hogy a tomato játékos ráébredjen, mitől is lett hirtelen ász játékos.

(#64297) Angel1981 válasza dfsz34 (#64293) üzenetére


Angel1981
veterán

"Szerinted? Ha nerfelik, akkor visszamenőlegesen kap egy wn8 emelést"

Itt egy kicsit megijedtem, hogy ennyire stathuszár vagy...

Ha tönkre teszik a T49-tés már nem lehet vele jó és érdekes csatákat menni, akkor majd keresek másik tankot, amit érdemes alaposan megtanulni.
A leopard meg a chafee, két érdekes tank, amikben óriási potenciál van, csak ki kell csalogatni a vadállatot belőlük. Fejlesztés alatt mindkettő.

Itt valamennyire megnyugodtam. ;)

Egyébként én is inkább azért kedvelem az ilyen jellegű tankokat (T49, Hellcat, E-25, stb.), mert ha velük van az ember, akkor folyamatosan gondolkodni kell magán az egész csatán, nem pedig azért, mert stathúzók.

(#64298) Jolet válasza olcsii (#64295) üzenetére


Jolet
őstag

Én lehet, de még nem bizonyos

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#64299) Diarmand válasza dfsz34 (#64293) üzenetére


Diarmand
senior tag

Már ne haragudj, de neked van 1200 meccsed T49-cel. Ha mész, akkor csak közelre lősz, de főként helyváltoztatásból mozog az ember T49-cel, nem azért, hogy menet közben sniperkedjen. Ha lősz, akkor meg maradj láthatatlan. Ezért nem értem a sok arty kilövésed. Ez nem egy KV1, hogy mindig szem előtt legyen és nem is lassú, hogy könnyű legyen elkapni.

de egy tomato arty, skill nélkül. Ez nem fog előre célozni, hanem húzza a célzót és lő és kicsit mellé ment, de így is sebez.

Ez csak feltételezés, amit nem tudunk komolyan venni. Ez kb olyan, minthogy az arty engem mindig úgy lő ki, hogy nem is szűkül be. Honnan tudod te azt hogyan játszik a másik? Jaa, mert ha piros, akkor minden bizonnyal így kell játszani :U

pl EJ 8e wn8 fölött megy a leopard-al meg 10e wn8 felett a chaffe-val.
A leopard meg a chafee, két érdekes tank, amikben óriási potenciál van, csak ki kell csalogatni a vadállatot belőlük.

Értsd: EJ hatalmas WN8-at tud ezekkel menni, ezért nekem is kellenek ezek a tankok, hogy még több WN8-am legyen, ahogy Pinkman_Jessetől is elleste a statpadder tankját.
Durván nyomod a stathuszárkodást kedved dfsz34. Vagy a véletlen műve, hogy az unicumokat követed figyelemmel és a legjobb WN8-at produkáló tankjaikat akarod te is kifejleszteni a második accodon és növelni vele az értékeidet? :U

Angel1981 folyamatosan gondolkodni kell magán az egész csatán

Ez melyik tankkal nem így van?

[ Szerkesztve ]

(#64300) olcsii válasza Angel1981 (#64297) üzenetére


olcsii
aktív tag

nem értek veletek egyet , gyenge tankal ha a csata vesztésre áll szinte majdhogynem biztos hogy semmit sem tudsz tenni annak érdekében hogy nyerjetek. esetleg kilőtök egy két kis tankocskát vagy artyt.
De elfogadom hogy ti így látjátok:)
De attól még ez nem igy van:D

[ Szerkesztve ]

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.