Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) tatabike válasza Teasüti (#28100) üzenetére


tatabike
őstag

Bocs, de ez tipikus demagóg szöveg volt. :) Az nem fog megelőzni egy balesetet, mert van biztosításod. Egy törött kéz akkor is törött kéz lesz, nincsenek csodák. Ha meg kiderül, hogy valaki ittas volt, akkor a biztosítással is kitörölheti nagyrészt...nem folytatom.
Ez olyan, mint amikor a Gundel Takács Gábor reklámozza az utasbiztosítást, hogy csak azzal utazik nyaralni, mert akkor biztonságban tudhatja a családját. Na persze, a bűnözőknek, a baktériumoknak meg a cunaminak le van adva a drót, hogy ide egy olyan család jön nyaralni, akinek biztosítása van, ezért nem bántani, nem megfertőzni, nem elmosni...
Nem attól lesz valaki nagyobb biztonságban, mert van biztosítása. Hanem a felelősségteljes gondolkodástól és cselekvéstől, és abba az is beletartozik, hogy nem csak én vagyok...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28102) Narakh válasza Zola007 (#28080) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm!

Ilyesmi is jó lehet? Vagy konkrétan fejlámpa szükséges?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28103) deicide válasza HollyBoni (#28075) üzenetére


deicide
veterán

Ettől még messze vagyok akkor, ma 172km, 33.1km/h átlag, 800 szint. Mondjuk volt benne oda-vissza át teljes Budapesten (Sukoró - Sződ - Sukoró volt az útvonal), ami azért rontotta az átlagot. ;]

tatabike: Pusztatlonon produkáltam 30 kilós biciklit, annyi sár tapadt a kerekekre és máshová, hogy megemelni nem bírtam a paripát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28104) Solad válasza Narakh (#28102) üzenetére


Solad
őstag

Fix lámpa mindenképpen legyen! Lehet fejlámpa is, de ne csak az. Ha esetleg félrenézel, az annyira nem látható.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28105) yodamester10


yodamester10
őstag

Itt senki nem használ 785-ös xt féket??

(#28106) tatabike válasza deicide (#28103) üzenetére


tatabike
őstag

Azért írtam, hogy 30 kilós bringát nem lehet használni... :K
Jövőre kéne tolnod oútival egy 24 órás Tour de Ring-versenyt. Szombaton egy csávó 168 kört ment, 30.5-es átlaggal.

Fejlámpa csak magában nem jó, meg amúgy sem tartom jó dolognak közlekedésben használni. Látok azzal tekerőket éjszakánként, nagyon megtévesztő, hogy össze-vissza imbolyog a fény, plusz nem is szabályos, mikor hátranéz az illető, a mögötte jövő azt hiszi, jön valami szembe, stb... Fejlámpa terepre való, nem közútra.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28107) Teasüti válasza tatabike (#28101) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felelősségbiztosítás. Nem magamat biztosítom egy papírral kéztörés ellen. A kártérítés összegét, amit okozhatok.
Ezt amúgy is ajánlom minden bringás közlekedőnek. Főleg ha vki bizonytalan. Azért nekimenni egy bömös ajtajának, vagy letörni egy tükröt, az sokba kerülhet.

Azért jó, h sikerült kiragadni ezt az egy részletet a mondandómból. :)

(#28105) yodamester10
Ezek szerint ilyet épp nem. Mennyien lehetünk itt aktív tagok? Nem sokan. A piac meg nagy.
765-ösöm az van, de ez már régi. :)

[ Szerkesztve ]

(#28108) tatabike válasza Teasüti (#28107) üzenetére


tatabike
őstag

Én nem anyagi kárról beszéltem. Van olyan kár, amit pénzzel nem lehet kiváltani. Ezért írtam, hogy egy biztosítás nem megoldás mindenre.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28109) Solad válasza Teasüti (#28107) üzenetére


Solad
őstag

Ő sem a te kezed eltörésére gondolt :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28110) imyourfriend válasza tatabike (#28106) üzenetére


imyourfriend
őstag

Megvan az új megmondóember.. :W

(#28111) Teasüti válasza tatabike (#28108) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A nem anyagi károk pénzbeli megtérítésére is vonatkozik a biztosítás.
Nyilván nem fogja begyógyítani a lelki sérüléseket, de hát az élet az kemény.

(#28112) Teasüti válasza imyourfriend (#28110) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért? Van abban ráció, amit ír.
Jó egy villogó a fejlámpa mellé.

Bár ha imbolyog a fény, az csak óvatosabbá teszi a sofőröket remélhetőleg. Ha nem tudja felmérni a pontos a távolságot mind előre, mind oldalra, akkor a helyes reakció az lenne részéről, hogy óvatosan közelítse meg a fejlámpás bringást.
Persze egy mellény sokat javít a helyzeten, ha van egy látható felület, amire tud fókuszálni. Két fénycsóva, vagy egy-egy villogó fényes pont a sötét éjszakában nem ad elég támpontot a pontos távolság felméréséhez. A fénycsóva iránya meg csak egy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#28113) Solad válasza Teasüti (#28111) üzenetére


Solad
őstag

A nem anyagi károk azért nem anyagi károk, mert nem lehet őket pénzben megtéríteni, és itt nem a lelki sérülés a fő gond.

Miután elütöttek, kaptam 2 milliót. volt azóta négy műtétem, köztük két olyan hogy 8 illetve 10 hétig nem állhattam utána lábra, és lényegében elő vagyok jegyezve térdprotézisre olyan 40-45 éves korom körül.

A fájdalomról és funkciócsökkenésről nem beszélek (arról meg főleg, hogy a lábammal keresem a kenyerem).

Te melyiket választanád? a pénzt vagy az egészséget? :)

Félre ne érts, tiszteletre méltónak tartom, hogy van felelősségbiztosításod, de ne takarózz vele úgy mintha megoldás lenne a biztonságos és körültekintő közlekedés helyett. Nem beszélve arról, hogy baleset esetén ha véletlenül lesz némi alkohol a véredben, ne legyenek kétségeid afelől hogy a biztosító meg fogja próbálni behajtani rajtad a kifizetett biztosítási összeget.

Szerk: a fejlámpához:
Néhány hónapja majdnem elütöttem egy sötét ruhás bringást akinek az összes világítása egy fejlámpa volt. Épp másfelé nézett és nem láttam belőle semmit, kb öt centin múlt hogy találkozzunk. Vallom hogy a fejlámpa önmagában nem elég

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28114) tatabike válasza imyourfriend (#28110) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, privátban Neked is megírtam, mi a teendő. Remélem megértetted. :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28115) Teasüti válasza Solad (#28113) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most miről is beszélünk? Hogy egy ittas autós összetörte a térded, vagy arról, hogy egy ittas bringást elcsapott egy józan autós? Nagyon nem mindegy. Egy ittas bringás lényegesen kisebb kárt tud okozni. Mások testi épségében szinte semmit, csak erősen sarkított példákban (mittomén, az autós félrerántja a kormányt és kiesik a szélvédőn...).
Gondolom nem a te hibádból estél áldozatul és a másik fél biztosítója fizetett. Nem is értem miért releváns ez a fent tárgyalt helyzetben.

Az élet kemény. Mindenki vállalja ezeket a kockázatokat már azzal, hogy egyáltalán részt vesz a forgalomban.
Másrészt ez még mindig csak egy apró részlet volt, a lényegi mondandóm felett átsiklottatok mind a ketten.
Javaslom átolvasni még egyszer mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#28116) rétisün válasza deicide (#28103) üzenetére


rétisün
veterán

továbbra is csak lesek, miket mész....grat! :C :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28117) tatabike válasza Teasüti (#28115) üzenetére


tatabike
őstag

Halt már meg bringás is mert elé lépett egy gyalogos, és halt meg gyalogos is, mert elütötte egy bringás. És ezek nem erősen sarkított példák, hanem megtörtént esetek. Az áldozatokat pedig nem vigasztalja, hogy az élet kemény, és 10ezer balesetből egy végződik így. Erre nem lehet alapozni, ezt nem lehet mondani senkinek, hogy azért nyírtam ki a fiadat/lányodat/rokonodat mert az élet kemény. Ezt Te sem gondolhatod komolyan.
Amiket Te emlegetsz, azok talán a második világháború keleti frontján megállták a helyüket annó, de nehogy már úgy kelljen kimenni mindenkinek az utcára mondjuk itthon napjainkban, hogy bármikor meghalhat, és ezt vállalja is fel... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28118) Teasüti válasza Solad (#28113) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah és egy szóval nem mondtam, hogy nem közlekedek biztonságosan és körültekintően.
Úgy gondolom jobban kiismerem magam a forgalomban, mint sokan mások.
A biztonsítás is csak azért jött létre, mert felelősségteljesen állok hozzá.

Viszont jónak tartom magamra nézve, hogy évente néhányszor ha megiszok egy-egy sört, akkor nem kell lakoskúszásban hazamennem. Ennyi.

(#28119) Solad válasza Teasüti (#28115) üzenetére


Solad
őstag

Arról hogy a vétkes károkozás kérdéskörében irreleváns a felelősségbiztosítás megléte. Nem működik a "nem gond, a biztosító majd kifizeti" elv.
Nem számokról és eshetőségekről, hanem elvekről beszélgetünk. Tökmindegy hogy egy bringás tud nagyobb kárt okozni vagy egy autós.

A magam részéről pedig úgy gondolom, hogy teljesen mindegy hogy egy átlag képest hol állnak a kerékpározó képességei ittasan. Ha a saját józan képességeihez mérten elmaradnak, akkor vétkes.

(#28118) Teasüti Magam sem állítottam hogy nem közlekedsz körültekintően és biztonságosan :R

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28120) HollyBoni válasza deicide (#28103) üzenetére


HollyBoni
veterán

A te átlagaidon is csak csodálkozok, de ezek a tour de france-os átlagok... :Y Eléggé hihetetlen kategória. Néztem régebben valami 35km-es time trial versenyt síkon, ott a győztes átlaga 57 km/h volt. :DDD

(#28121) tatabike válasza Teasüti (#28118) üzenetére


tatabike
őstag

Nem is arról volt szó, hogy Te veszélyes lennél másokra, és nem közlekedsz normálisan. Csak az elveiddel van a baj, de azokkal is csak elméletben, mert hidd el nekem, a gyakorlatban ezek eszedbe sem fognak jutni, ha meglátsz egy kamion pótkocsin némi agyvelő és egyéb emberi maradványokat. Nagyon hirtelen át tudja az ember olyankor értékelni a világról alkotott nézeteit. Tapasztalat.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28122) Ati007


Ati007
őstag

Milyen felelősség biztosítások vannak bringásoknak ? Melyiket érdemes megkötni?

(#28123) Zola007 válasza Narakh (#28102) üzenetére


Zola007
veterán

elnézést ha nem voltam egyértelmű: fejlámpa kormányra szerelve
azért fejlámpa mert azok nem távolra vannak fókuszálva, ha nagyrészt szép egyenletes fényt terítenek eléd 5-10 méterre, pont arra a távra, ahol a kerékpárosnak szüksége van a jó megvilágításra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28124) Teasüti válasza Ati007 (#28122) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Uniqa Velohelp Vital a szolgáltatás neve, ami nekem van. Itt a Plusz csomag már elég jó fedezetet jelent.
MKK tagság mellé is Velohelp Vital jár, de csak az alapcsomag, ami elég kevés. Még jogsegély se jár mellé (azt az MKK biztosítja a tagoknak tudtommal).

Konkrét felelősségbiztosítás máshol még nem volt úgy két éve. Aegon-nál van még biciklire köthető. Az is jó lenne, de nekem kiesett azzal a feltétellel, hogy kell hozzá számla és 10 évnél fiatalabb gépeket biztosítanak csak.

(#28123) Zola007
+1.
Így már én is mentem sokszor a városi gépen. A nightride fejlámpát rá a kormányra, aztán had szóljon! :)
Nem is volt autós, aki ne vette volna le a reflektort rólam, amint felkapcsoltam a fotonágyút. Jó lesz 50-100 méternek is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28125) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Egy kis beárazásban szeretném a segítségeteket kérni. Mennyi lehet most a reális értéke egy alumínium országúti váznak alumínium villával és nyeregcsővel? Wenson R-way-ről van szó. A festés elég sok helyen lepattogzott, látszik rajta, hogy nem vitrinben tartottam. A hátsó láncvillán van egy nagyobb méretű felületi sérülés, gondolom beszorulhatott a lánc a váz és a lánckerék közé.
[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28126) deicide válasza rétisün (#28116) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Augusztus végén jön a Kiskunlacházi 12 órás, el kellett kezdeni az edzést rá.

HollyBoni: Az nagyon durva már, pedig nekem is 53-as tányér van most már elöl, mégis csak lejtőn tudok 50 fölé gyorsulni. Nyilván azért mások azok a bringák, de az ember is kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28127) Szakbarbár válasza deicide (#28126) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Neked kellene kipróbálni a BUBI-t, azzal is menne a 30 km/h átlag? :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28128) deicide válasza Szakbarbár (#28127) üzenetére


deicide
veterán

Ezen már elgondolkodtam, mikor felvetődött a téma, ha egyszer sok időm lesz nyomok vele egy próbakört, csak BP-n sok a lassító tényező. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28129) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nincs valakinek 39-es első tányérja eladó? Lyukkör távolság 130.

(#28130) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nincs vki Pécs közeli, akinek lenne kölcsön egy telópumpája, amíg megérkezik az enyém?
DPD-nek egy hét alatt sem sikerült ideérnie innen a német szomszédoktól. :W

(#28131) Narakh válasza Zola007 (#28123) üzenetére


Narakh
senior tag

Ó, én értettem. :) Akkor fejlámpa. Ha esetleg nem nagy kérés, tudnál valami konkrét típust ajánlani, amit megéri megvenni?

Teasüti:

Aegonos hölgy nekem körbetelefonált minden illetékest, és azt a választ adta, hogy elég az adásvételi is. Ha esetleg számít valamit.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#28132) tatabike válasza deicide (#28128) üzenetére


tatabike
őstag

:DDD Vihetnék is csapágycserére... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28133) Zola007 válasza Narakh (#28131) üzenetére


Zola007
veterán

Például: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28134) SOAD19 válasza #16729600 (#28082) üzenetére


SOAD19
addikt

Azért vicces, hogy ezt engedik, de ha nincs prizmája az embernek, csak pl. mint nekem fényvisszaverő kis pálcáim a küllőkön, akkor büntetnek, vagy, ha a járdán tekersz pl.

(#28135) Teasüti válasza SOAD19 (#28134) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha van pénzed arra, hogy alkoholt fogyassz, akkor arra is kell lennie, hogy vegyél egy 150 forintos prizmát a biciklire.

[ Szerkesztve ]

(#28136) SOAD19 válasza Teasüti (#28135) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem szeretnék venni prizmát, de lehet mégis veszek majd. Nem az ára miatt nem vettem eddig, csak ezek a pálcikák letisztultabbak, nem nyúlnak annyira bele a bicaj összhatásába, mint pl. a prizma. :B :DDD
Alkoholt meg nem nagyon iszok, arra meg a pénzt sajnálom. :P

(#28137) -HajTömeg- válasza Teasüti (#28100) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

"Nem tartom magam veszélyesnek a forgalomra és magamra nézve néhány sör után a nyeregben."

Így indul útnak minden részeg.
Az a baj,hogy ahogy nő a sörök száma egyre inkább úgy érezzük,hogy mindenhez értünk,mindenben most vagyunk a legjobbak :D

Alias: Júzer error

(#28138) tolvaj! válasza -HajTömeg- (#28137) üzenetére


tolvaj!
őstag

10 sör és 5 feles után bármilyen nyelven megszólalok csak legyen aki megérti :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28139) ígyvanferi válasza tolvaj! (#28138) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bár annyit még sosem ittam, de 10 sör és 5 feles után már tuti a teleportot használnám, így kivédve a potenciális veszélyhelyzeteket hazafelé.

(#28140) -HajTömeg- válasza tolvaj! (#28138) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj ezekkel a szabályokkal,hogy az ittas emberre bízza annak eldöntését,hogy még képes-e a vezetésre.
Nyilván nem lesz képes eldönteni,hogy képes-e rá, pontosabban mindenki úgy fogja érezni,hogy persze,kicsit szédül,de hogyne tudna bringázni.
Plusz erre a gyakorlatban még rájön majd az,hogy mivel az emberek 90%-a hihetetlenül ostoba, majd ez a 90 úgy fog hozzáállni,hogy szaroménleeee, mosmá ihatooooook.
A maradék 10 meg simán belecsúszik egy olyan helyzetbe,hogy jaj leugrom inni egy sört a többiekkel, na mégegyet,még mindig jól vagyok, aztán az ötödiknél feláll és húha szédülök,na akkor most iszom egy ásványvizet elindulás előtt és 10p múlva mehetek is..., mert hamár lementem nem hagyom ott a bringát.
Szóval ezt értelmesen, tényleg 1-2 sörre max a bringázók 1%-a fogja használni, az utakon meg majd lehet kerülgetni a sok bringa bajnokot,akinek nem árt a sör...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#28141) tolvaj! válasza -HajTömeg- (#28140) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nálunk ezt úgy mondják, hogy bátorra issza magát. Nem lesz jó, és sajnos a tendenciákat ismerve ember élet kell majd a felülvizsgálatára....

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28142) gergo5991


gergo5991
őstag

Ti egy jó kiadós tekerés után vagy esetleg reggelnte nem szoktátok ropogatni a lábatokat? Nekem reggel elmondhatatlanul jól esik, egyenesen állok a padlón, és úgy kifordulok jobb meg ball irányba, hogy a talpam nem mozdítom el, ropog a bokámtól kezdve a térdem combom minden, olyan ez nálam, mintha egy függőnek cuccot adnának.

(#28143) razzorr válasza tolvaj! (#28138) üzenetére


razzorr
őstag

:DD
Én kb.bármennyit ihatok,akkor is sokkal biztonságosabban és figyelmesebben bringázok mint nagyon sok ember.
Régebben is ittam bringán, ezután is fogok. Persze itt 1-2-3 esti sörikéről van szó,vagy bringatúrán egy helyi kis presszóban betolunk egy kis folyékony kenyeret. Van amikor a kulacstartómba teszem a dobozos sört és semmi gond, a yard kérdezte, hogy az meg mi ott, én meg mondtam hogy doboz :) Abban van az életenergia.

Komolyra fordítva a szót, nekem anno sok évvel ezelőtt a kresz oktatóm azt tanította meg rögtön a legelső órán, hogy "nyitott szemmel kell mindig közlekedni, úgy mintha az életedre akarnának törni állandóan, és akkor nagy gond nem lehet" Azóta eszerint közlekedem, akár autóval, akár bringával, akár gyalog. A lényeg, hogy oda kell másokra mindig figyelni!

(#28140) -HajTömeg-Ez fejlett nyugati országokban így is működik, hogy lehet inni minimálisan, és mégis mindenki tudja a mértéket!

[ Szerkesztve ]

(#28144) -HajTömeg- válasza razzorr (#28143) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Látod mindenki aki az új szabály mellett van azzal érvel, hogy ő részegen is jobban vezet,mint mások... :D
Hát hogyne persze, tudjuk,itt mindenki sokkal jobban tud mindent a többieknél, még részegen is, sőt, úgy pláne :D

Alias: Júzer error

(#28145) tatabike


tatabike
őstag

Szerencsére nekem ezzel nem lesznek problémáim, mert absztinens vagyok. Aki meg iszik és bringázik és én látom ennek kárát, az számíthat rá, hogy nagy ívben az árokba lesz rúgva a bringájával egyetemben. Ezen kívül tőlem aztán ihat mindenki annyit és akkor, amennyit és amikor akar...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28146) -HajTömeg- válasza tatabike (#28145) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A kamionisnak meg majd kiabálsz, hogy ne feléd rántsa a kormányt, ha egy részeg elé csalinkázik. ;)

Alias: Júzer error

(#28147) tatabike válasza -HajTömeg- (#28146) üzenetére


tatabike
őstag

Ott már mindegy. Ha az én munkahelyem egyik sofőrje, akkor még részeg bringás sem kell elé, rántják azok anélkül is... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28148) imyourfriend válasza razzorr (#28143) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nálam eddig is így volt, ha 1 számjegyű főúton kerekezek akkor max egy sör, vagy valami gyümölcsös szar amiben 2% alkohol ha van. De jó szabálynak tartom mivel így nem büntetnek meg az 1 sörért amit megiszok, csak a nemzetnek kellene felnőni először a dologhoz. :)

(#28149) syberia válasza imyourfriend (#28148) üzenetére


syberia
veterán

+1:K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28150) tatabike válasza imyourfriend (#28148) üzenetére


tatabike
őstag

"a nemzetnek kellene felnőni először a dologhoz. :)"

Mondja ezt az, aki szerint a tök szabálytalan fejlámpa jó dolog... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.