Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) kisza25 válasza Cathfaern (#28330) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez teljesen edzettség kérdése, én most kezdtem újra a tekerést, 10-12km esténként 25-26 perc alatt, az 25km/h átlag MTB-al, nekem most még sok is:P mondjuk 20-al tekerve biztos nagyobb távot bírnék, de így folyamatosan 30km/h felett, szakaszokban 40 felett (lejtő) meg a dombra vissza is kell tekernem (15-20) totál kész vagyok a végére :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28352) gergo5991 válasza kisza25 (#28351) üzenetére


gergo5991
őstag

én is most kezdtem ujbol a tekerést, én 20-22km átlagot megyek 40-50km-en.

(#28353) torzo


torzo
Ármester

Üdv.
Merida Freeway 9300 13 éves, Cr-Mo vázas, igen jó műszaki állapotú bringámtól szombaton szabadítottak meg az Árkád előtti bringaparkolóból. Feljelentés, meg minden, de ebből bringa már nem lesz, az biztos. Mellesleg csak megjegyzem, hogy az Árkád falára szerelt kamerák mindegyike kamukamera, mint kiderült.
Szóval másik gép után kell néznem.
Nekem a bicó napi közlekedési eszköz, évente 8-10 ezer kilcsit megyek vele mindenféle sz@r utakon (Budapest) :DDD .
Kérek és szívesen fogadok minden tanácsot. Maradnék a trekkingnél, de a márkák özönében nem vagyok kellően tájékozott, az elmúlt 13 évben nem kellett ezzel foglalkoznom. :N
A Merida az bevált, a mostaniak viszont jó drágák.
100 k körül tudok áldozni a projektre.
Mi a vélemény az agyváltós gépekről? Azt hallottam, megbízhatók, tartósak.

Segítségeteket köszönöm.

(#28354) Hoorus válasza torzo (#28353) üzenetére


Hoorus
őstag

Gepida 200-asom van. Szeretem :-) Más összehasonlítási alapom nincs.. Sajnálom a bringádat :-( én pont ezért nem hagyom ott sehol..

[ Szerkesztve ]

(#28355) kisza25 válasza gergo5991 (#28352) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak én kb 10 éve hagytam abba:P :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28356) Zola007 válasza torzo (#28353) üzenetére


Zola007
veterán

100-ból használtan nézegess, újból nem kapsz ennyiért olyat ami évi 8-10.000 km-t kiszolgál Bp-en

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28357) torzo válasza Hoorus (#28354) üzenetére


torzo
Ármester

Köszi a részvétet. :R

A tiédet beviszed a boltba is? :Y Az enyémmel a sorok között kicsit nehézkes volt lavírozni. :W
Na, poénkodást abbahagyva mondom, nekem mindennapos közlekedési eszköz a bringa, mindenhová bringával megyek (melóba, boltba, ügyintézni), a BKV-tól fóbiám van.
Persze, magamat okolhatom, a zár nem volt valami nagy durranás, de a bringa már olyan ütött-kopott volt, gondoltam, reméltem, már sosem lopják el. A tolvaj viszont vszeg értett a bringákhoz és látta, hogy minőségi cuccok vannak rajta.

(#28358) torzo válasza Zola007 (#28356) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, ezt már realizáltam.
Márkanév azért számít, nem? Annyira nem vagyok nagy ász a minőség megítélésében, ezért gondoltam, jó márkanév valamennyire biztosíték.

(#28359) HollyBoni válasza torzo (#28358) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szvsz annyira nem. Márka főleg csak ugye a vázra vonatkozik. Én inkább a felszereltséget nézem.

[ Szerkesztve ]

(#28360) jackbacsi87 válasza torzo (#28353) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Reményt azért ne add fel. Május közepén lopták el Győrben haver bringáját. Júli közepén szembe jött velem. Mire utána fordultam eltűnt, de a sétálóutcában, csak úgy letámasztva, semmi lakatolás meg lett. Közelben 2 rendőr, egyből hívtam őket. Kicsi odébb mentünk, felvették az adatokat. Egyszer csak megjelent az "új" tulaj is.
Szóval Happy End lett.

(#28361) bigdady válasza evilskati (#27948) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bakker tenyleg egy nagy matrica van rajta :) koszi

Ki is csereltettem a hajtasom ipari csapagyas femcsészésre remelem ez strapabiro lesz mert elozo 1000 km-t sem birt :) amit beraktak helyette azzal a tipussal most ert haza az egyik bicajos egy 3700km-es túráról :C

[ Szerkesztve ]

(#28362) torzo válasza jackbacsi87 (#28360) üzenetére


torzo
Ármester

Budapest sajnos más kategória. Itt szerintem teljesen hopeless a dolog.
Amúgy mi lett az "új tulaj" sorsa? Merthogy legtöbbször megússzák a dolgot a mocskosok, a rendőrök nem szeretnek ilyesmivel foglalkozni.

(#28363) torzo válasza HollyBoni (#28359) üzenetére


torzo
Ármester

Ebben igazad van, de jó márkájú vázakon a többi cucc is rendszerint tűrhető minőségű, feltéve, hogy nem szétbarmolt példány.

(#28364) tatabike válasza torzo (#28362) üzenetére


tatabike
őstag

A tolvajkergetők videóiban van olyan csávó, aki már több száz bringát ellopott, tucatszor lebukott, egy csomó ügye van folyamatban, de szabadlábon van, mert kisgyereke van, és ugyanúgy bringalopásból tartja el a családját. Nem csinálnak velük gyakorlatilag semmit. Sőt, még a rendőrök az egyik részben ki is vonultak megvédeni, amikor a tolvajkergetők demonstrálni mentek a házhoz, ahol a csávó lakik.
Te meg tévedésből nem vallasz be 100 forint adót, vagy megcsúszol egy 10ezres havi részlettel pl., és megkeserítik a hatóságok, a bankok, a szolgáltatók meg a tartozáskezelők az életedet... ez ma Magyarország.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28365) torzo válasza bigdady (#28361) üzenetére


torzo
Ármester

Egy jó monoblock nálam 25-30 ezer km-t szolgált ki átlagosan.

Tatabike# igen, jártam a honlapjukon, azért is írtam, hogy rendszerint semmi következménye a dolognak.

Néhány napja a totalbike-on láttam egy videot, hogy robogót lopott a csávó a kamera "szeme" láttára. A tulajok (gondolom, csalirobi volt) nem hívtak rendőrt, hanem előugrottak és amúgy istenesen megverték a tolvajt.
Na, most mit gondolsz, milyenek voltak a kommentek magyar részről?
A hozzászólók fele védte a tolvajt és elmondta minden utolsónak azt, aki igazságot osztott. :W

[ Szerkesztve ]

(#28366) bigdady válasza torzo (#28365) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha ez is kibir ennyit elegedett leszek :)

(#28367) HollyBoni válasza torzo (#28363) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha gyárilag felszerelt bringákról beszélünk akkor talán. De pl lehet azért drágább, mert a vázra valami jó márka matricája van felragasztva, de a felszereltség kula.

De használtnál ki lehet fogni nagyon jókat. Én annyit mondanék ne egyből vegyél bringát ha tényleg jót akarsz, hanem figyeld a használt oldalakat minden nap. Én országútikat nézegetek, sokszor felbukkannak nagyon jó vételek, de elviszik őket 1-2 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#28368) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Megérkezett a strada 3500-as fulcrum racing 5-ös kerekekkel, de a kipróbálás még elmarad mivel zápor van és nem szeretném sokáig takarítani a gépet utána. ;] Utcai cipőben tekertem rajta 1-2km-t, de ég és föld az acél paripához képest kb. :) holnap remélem lesz alkalmam pörgetni vele egy 100-ast. :)

(#28369) torzo válasza HollyBoni (#28367) üzenetére


torzo
Ármester

Szóval be kell vonni valamilyen szakértőt a vételbe, vagy olyan gépet, cuccokat keresni, amelyeket már ismerek. Nem lesz egyszerű, az biztos.

(#28370) tatabike válasza torzo (#28365) üzenetére


tatabike
őstag

Valószínűleg én is megcsapkodnám azt, aki a bringámat ellopja, és tetten érném, Én is hasonlóan használom a bringát, mint Te, BKV-tól hányok, munkába azzal járok télen-nyáron. Én a lopás ellen nem védekezek, hanem csak olyan helyekre megyek vele, ahol nem kell lelakatolnom, vagyis bevihetem magammal az épületbe. Szerencsére azok a helyek, ahova gyakran járok, ilyenek. Nem is hordok magammal lakatot, így ha akarom, sem tudom otthagyni sehol, mert nincs mivel lezárni.
Az Árkádba én a bringás boltba (ProBike) megyek néha, simán beviszem ott hátul, és letámasztom a bolt elé a folyosóra. Még utánfutóval is bevittem egyszer, mert kellett hirtelen egy belső gumi... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28371) anorche1


anorche1
őstag

Lézeres biciklilámpa ákció
Nem mintha ez érne bármit is. de hátha valaki venne egyet ákcióban.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28372) torzo válasza tatabike (#28370) üzenetére


torzo
Ármester

Csak azért emlegettem ezt a videót, mert hogy ilyen most Magyarország, az nem csak a köcsög hatóságok eredménye. Eluralkodott a degenerált európai liberális felfogás az emberek között is. Amúgy ütnék én is. Nem kicsit!
De most leginkább a fejemet a falba! :W

(#28373) Kickass válasza fpeter07 (#28334) üzenetére


Kickass
őstag

Azt írtad aszfaltra felejtős :D de ezen nem veszünk össze. Bent van a pakliban csak helyileg nincs a legközelebb.

(#28374) imyourfriend válasza torzo (#28372) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szombathelyen és környékén egyenlőre még nem viszik a gépeket, bár én amúgy sem hagyom már ott az értéke miatt. Zárat sem viszek és mindig ott van mellettem a gép. :)

(#28375) bigdady


bigdady
nagyúr

Láncot ti hogy tisztitjátok? Elég retek homokos lett..

(#28376) Because


Because
őstag

azért ha mindenhova bicóval jársz jó ha van zár :) jelenleg a bevásárlástól kezdve az állásinterjúkon át a szabadban való tekerésig mindent a montival oldok meg.
ma meg is szóltak a katonai toborzóban, hogy nem szeretik ha beviszik a bringát :(((

(#28377) imyourfriend válasza bigdady (#28375) üzenetére


imyourfriend
őstag

Állványra felpakolod vagy állvány nélkül, és szépen áttörölgeted ronggyal vagy ruhával a láncszemeket egyesével. Ha nagyon koszos akkor fújhatsz rá némi oldószert (talán wd40-et, de javítsatok ki ha nincs igazam) majd át kell törölni annyira hogy ha az ujjadat végighúzod a láncon akkor ne legyen koszos. De már alapvetően sem szabad megvárni hogy ennyire koszos legyen, mert ez rövidíti az élettartamát és koptatja a hajtást elég rendesen. Majd a legvégén óvatosan meg kell fújni lánczsírzóval de csak keveset szabad rátenni. Pucold meg a fogaskerék sort és a hajtóművet is, azok se lehetnek túl tiszták.

[ Szerkesztve ]

(#28378) Zola007 válasza bigdady (#28375) üzenetére


Zola007
veterán

én patentszemet használok, így ez levett láncra vonatkozik:
letörlöm ronggyal alaposan
berakom egy régi fém ételeshordó aljába vagy tiszta cappy flakonba, öntök rá 1 deci petróleumot
addig rázogatom mint az aranymosók :), amíg kosz jön ki a láncból
utána kiakasztom megszáradni vagy kirakom a napra
ha száraz, akkor szemenként adok neki 1 csepp olajat (~2-3 köbcenti kell az egész láncra)
letörlöm a fölösleget

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28379) torzo válasza bigdady (#28375) üzenetére


torzo
Ármester

Brigéciol fröccsöt neki, 10 perc várakozás aztán slaggal leveretni. Kezdetben hetente-kéthetente fémtisztára varázsoltam racsnival együtt petróleummal, aztán rájöttem, hogy bármit is csinálok, lánc+racsni 4-6 ezer km után megadja magát. Ha sok a mocsok 4, ha száraz az évszak 6. Ja, és nem gagyi, Shimano.

IYF: Mondom, a vidék más. Jobb. Itt az elegáns fővárosban a szemedet is kilopják, még ha lakatolod, akkor is. Anyósnak a trágya, rozsdás, ránézni sem érdemes skeróját is megfújták tavasszal, ráadásul peremkerületben, kertvárosi részben.

(#28380) torzo válasza Zola007 (#28378) üzenetére


torzo
Ármester

Na, ebből lett nekem elegem. Én is az 5 decis colasflakon+petroleum és a rumbatök módszerrel éltem, de rájöttem, nem érdemes. Főleg, amikor naponta eláztam és a lánc ismét totál dzsuva lett.

(#28381) Gyufaaa válasza imyourfriend (#28368) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Képekeeeet. PLS. :R

(#28382) bigdady


bigdady
nagyúr

:R

(#28383) imyourfriend válasza Gyufaaa (#28381) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Egy ízelítő kép, most ilyen neon zöld szerű bandázs van rajta. Olyan a kulacstartó is és a lámpák is. :)

(#28384) razzorr válasza torzo (#28372) üzenetére


razzorr
őstag

Részvétem a bringád miatt. Tedd fel a fotóját a legtöbb helyre (ide is) hátha látja valaki az ország másik végében, főleg ha meg van valami különös ismertető jegye.

Tudom nem vigasztal, de nemrég "mentettem meg" egy csaj kis vajszínű cruizerét. Mocsok cigó asszony meg csávója körözött a bringatárolónál és nézegették a lakatokat rendesen, ekkor jött a cruizer, azon volt a leggyérebb lakat. Én meg meló helyen figyeltem őket, egy kis ajtó választott el tőlük amin én átláttam, ők meg engem nem. Vártam tovább nyugodtan, mondtam magamban,hogy ha ugranak,akkor rájuk vetem magam, szóltam a munkatársamnak hogy ha gáz van, tárcsázza a yardot, ha szólok. De valami zörej a szomszédból megzavarhatta őket és hezitáltak. Én meg gondoltam rövidre zárom, az ajtó elé léptem, meredten bámultam őket és egy iszonyat nagyot rácsaptam az ajtó tetejére, amire ők rögtön mint egy szerelmespár smacizni kezdtek és lassan elsétáltak,mintha misem történt volna. És az a legborzasztóbb,hogy látszott rajtuk az a hatalmas nagy rutin. Utána megjött a tulaj csajszi, és mondtam neki,hogy szerezzen be még egy lakatot, biztos ami biztos. Vagy 100x megköszönte. Én meg azóta még éberebb vagyok...húú ha egyszer közvetlenül elkapok egy tolvajt,ott lesz ruházás az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#28385) tatabike válasza torzo (#28380) üzenetére


tatabike
őstag

Én is kb. leszarom a láncot, kéthetente zsírzóspray, aztán jónapot. 10ezret kibír, a kontráson a vastag egysebis lánc még többet is. Aztán kuka az egész, tányérral, hátsó fogasokkal együtt. Kompletten cserélem az egész hajtást évente kb. Nem éri meg a vesződséget, hiába mosogatnám ki kéthetente, havonta, úgysem bírna többet. Sőt, mikor már kopott, jobb is, ha benne van a kosz, legalább nem kotyognak a csapok...:)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28386) HollyBoni válasza bigdady (#28375) üzenetére


HollyBoni
veterán

Láncot levesz, hígitóban kicsit áztasd, rázogasd a dobozt amiben ázik, kefével is lehet törölni, aztán töröld szárazra. Bribéciónál jobban hozza a mocskot a hígitó.

(#28387) Because válasza tatabike (#28385) üzenetére


Because
őstag

én nem bírnám ki hogy ne tisztogassam, nem bírom a látványt se ha koszos :D
de való igaz, hogy egyik nap lemosok mindent, másnap 1 tókör után bundája van a láncnak...

[ Szerkesztve ]

(#28388) lsebestyen válasza imyourfriend (#28383) üzenetére


lsebestyen
addikt

nice :C

(#28389) imyourfriend válasza Because (#28387) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én sem bírom ki hogy ne legyen tiszta, persze más egy mezei kontrafékes gép és más egy komolyabb felszereltséggel bíró pl 9-es vagy 10-es rendszer. Nem véletlen megy még mindig a 9-es ultegra hátsó sorom, pedig 75-78kg vagyok és dombokon is járok vele nameg közel 13ezer km van benne. Aztán mintha új lenne, mert takarítva és vigyázva van rá.

(#28390) torzo válasza imyourfriend (#28383) üzenetére


torzo
Ármester

Na, egy ilyen skerót itt még akkor is ellopnak, ha éppen nem ülsz rajta, csak mellette állsz és éppen oldalt nézel.
Nagyon állat, nagyon zsír! :K

(#28391) Teasüti válasza tatabike (#28385) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mennyit tekersz egy évben? Milyen értékű hajtásod van?
Azt számolgatom, hogy olyan 4000 km körül tekerek évente és két láncot dobok le egy szezonban.
A sor kibír talán két évet, a tányér kb szintúgy. Így átlagolva egy évben úgy 8000 forintot költhetek a hajtásra +-1000.
Megéri elspórolni a láncokat? Mennyit tekersz egy lánccal - és milyen lánccal -, mire elkezd ugrálni?

(#28392) torzo válasza Because (#28387) üzenetére


torzo
Ármester

Hidd el, a tisztogatás alig számít valamit. Talán annyit, hogy ha tiszta, csendesebben jár.
Ha már nagyon vastag a panír, akkor persze uccu neki, de egyébként majdnem mindegy.
Tényleg tapasztalatból beszélek, néhány tucat racsni és lánc már mögöttem van.
Ráadásul a tisztogatásnál akármennyire vigyázok, mindig fülig mocskos leszek. :W

(#28393) sanzi89


sanzi89
addikt

A család egyik KTM-es montiján a hidrás tárcsafék tárcsája az egyik oldalon hozzáér a fékpofához. A fék Shimano BR-M445-ös. Mivel életemben nem szereltem még tárcsás féket, így tudna valaki valamilyen tippet adni, hogy miként tudnám orvosolni a problémát?
Amit eddig kiderítettem, hogy nem a tárcsa deformálódott, keletkezett benne nyolcas, csak olyan, mintha nem középen lenne. Az egyik pofa sokkal messzebb van, mint a másik.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28394) torzo válasza Teasüti (#28391) üzenetére


torzo
Ármester

Itt valami akkor nem stimmel. A lánc-racsni nyáron 6 ezer, télen 4 ezer kilcsit bír ki nálam. 4000 alatt két lánc, az durva. Vszeg gagyi a lánc, amit használsz.

Sanzi 89 Valószínűleg berágódott a munkahenger, legalábbis motornál, autónál ez szokott bekövetkezni. Utána kell járni, van-e hozzá javítókészlet (karmantyú). Szétszed, dugattyú ki, kipucol, karmantyúcsere, összerak, újra jó. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#28395) Teasüti válasza torzo (#28394) üzenetére


Teasüti
nagyúr

HG-40 8-as sorhoz. 1500-at sem bírt ki alattam. Vhol 1427-nél esett bele a 0,75. :U
De most rendeltem németből HG-70-et, arra kíváncsi leszek.

(#28396) torzo válasza Teasüti (#28395) üzenetére


torzo
Ármester

Én mindig ugyanahhoz a szerelőhöz járok, nem mintha nem tudnám lecserélni a racsnit-láncot, de jó haver, hadd éljen ő is meg! Szóval fogalmam sincs, milyen jelzésű láncot rak fel, Shimano az biztos. 6 k körül szoktam fizetni és utána hepaj néhány hónapig.

(#28397) Teasüti válasza torzo (#28396) üzenetére


Teasüti
nagyúr

HG-40 az olyan 2-3k között szokott lenni. 6k-ért HG-70-et kapni itthon 8-as sorhoz.
Németből fele ennyi volt. :)
Hmm, bitang jó oldal az a bike-discount.de. 9-es XT lánc is max 5k volt onnan. Spóroltam vagy 10k-t két lánccal meg két külsővel (amit itthon nem is kapni). :))

[ Szerkesztve ]

(#28398) fireproof


fireproof
őstag

MI a véleményetek a régi Wheeler országúti vázakról? van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? Mennyire strapabíróak?

(#28399) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Azért lánchasználatnál célszerű tisztázni két dolgot:
1. hány sebességes láncról van szó, mert egy 8-as meg egy 10-es nagyon nem ugyanazt a távot bírja
2. aszfalt vagy terepfelhasználás, mert az is sokat számít a láncelhasználódásnál

(#28400) Teasüti válasza Cathfaern (#28399) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Városi ingázós biciklin nyúlik le alattam a 7/8-as HG-40 1500 km alatt. Kevés? Zsírspray-vel kenem, tisztítani nem szoktam. Nem éri meg fáradni vele ilyen gyér futásteljesítmény mellett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.