Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Tud valaki olyan tisztító szert ajánlani, amellyel a matt váz szépen takarítható? Ráadásul nemrég buktam is vele, hátulról belém jöttek, amikor is a hátsó "támadó" bringa gumija szépen végig nyalta a vázat... fekete nyomok a fehér vázon, korrekt... Köszönöm a hasznos tippeket! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#28202) imyourfriend válasza tatabike (#28150) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mint azt linkelte valaki feljebb, szabad használni fejlámpát. Nem kerekezem éjjel, de ha valaki nem tud normálisan közlekedni vagy reflektorral jön az igenis megkapná a szemeibe a fejlámpát hogy lássa valaki közlekedik vele szembe.

(#28203) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Most figyelem a topik achívumban, hogy vki szerint a váltóbovden az igazi a mechanikus tárcsához.
Azt elfogadom, hogy a hosszanti szálerősítés merevebb, mint a spirális szerkezet, de azt nem értem akkor miért nem használunk minden fékhez váltóbovdent? Csak a hajlékonyság miatt?

(#28204) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Szerintetek ez jo bicaj? --> [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#28205) SOAD19 válasza gergo5991 (#28195) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem azért ér hozzá, mert keresztbe van váltva? [link]

Csak egy tipp, hátha ez az ok.

(#28206) yodamester10 válasza Teasüti (#28199) üzenetére


yodamester10
őstag

Azért említsük meg,hogy milyen teloról van szó ;) Mert én ezzel a sufnituningos megoldással nem terrorizálnám a FOX telómat ;)

(#28207) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28208) yodamester10 válasza Rottweiler89 (#28204) üzenetére


yodamester10
őstag

Ez egy sima egyszerű alap bringa,de első ránézésre szép állapotban van.Kérj még képeket,ennyit megér ha jó a méret.

(#28209) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Vagy ez? --> [link]

yodamester10,tudom,hogy alap,de ránézésre talán megérné az árát...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#28210) yodamester10 válasza Rottweiler89 (#28209) üzenetére


yodamester10
őstag

Inkább az első.

(#28211) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Erről vélemény? [link]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#28212) zoli03 válasza Teasüti (#28203) üzenetére


zoli03
őstag

Váltóbowden ház, váltóbowdent nem tudsz használni fékhez.

[ Szerkesztve ]

(#28213) tatabike válasza imyourfriend (#28202) üzenetére


tatabike
őstag

Azzal van a baj, amikor a fejre szerelt 200 lumenes bányászlámpával a fején ide-oda nézelődik. Gondolom az Neked sem esne jól, ha randomszerűen az arcodba csapódna egy erős fénysugár, miközben a szemed rá van állva a gyér fényviszonyokra. Kb. 2 mp-ig semmit sem látsz, az alatt meg ha gyorsan mész, akár 20-25 métert is gurulhatsz vakon. Ez a bajom a dologgal, meg az, hogy ha már engedélyezett, akkor lehetne szabályozott is, mert a kettő nagyon nem ugyanaz, csak ezt a jogalkotók elfelejtették, vagy nem érdekelte őket.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28214) glacious válasza dqdb (#28207) üzenetére


glacious
addikt

Azért ez nagyon durva, de azért csak észreveszi az ember, amikor még előtte kerekeztek vagy miközben felzárkóznak hátulról.

(#28215) gergo5991 válasza SOAD19 (#28205) üzenetére


gergo5991
őstag

Lehet hogy igen keresztbeváltok, de mikor még megettem, épphogy csak surolta, most meg rendesen nehezebb is tekerni. Az első három fogaskerék sebességben is súrolja, (elöl a legnagyobb fogaskereken) amit már nagyon nem kéne, max elsőt.
Amúgy xt váltóm van 3x10-es.

(#28216) gergo5991 válasza SOAD19 (#28205) üzenetére


gergo5991
őstag

Lehet hogy igen keresztbeváltok, de mikor még megvettem, épphogy csak surolta, most meg rendesen nehezebb is tekerni. Az első három fogaskerék sebességben is súrolja, (elöl a legnagyobb fogaskereken) amit már nagyon nem kéne, max elsőt.
Amúgy xt váltóm van 3x10-es

[ Szerkesztve ]

(#28217) tatabike válasza glacious (#28214) üzenetére


tatabike
őstag

Itt speciel szerintem a kerékpárosok a hunyók, mert evidens, hogy nem állok be egy balra kanyarodni készülő másik jármű mellé a bal oldalára. Másik oldalon ugyanez a helyzet. Ha meg a bringások voltak ott előbb, akkor a kamionosnak tudnia kell, hogy ott vannak. Szóval számomra ez értelmezhetetlen, maximum annyit mond, hogy milyen holtteresek az annak a 25 éves kamionnak a tükrei.
A mai traktorokból teljesen körbe tudod nézni szinte az egész szerelvényt és a környékét. Kamionszervizben dolgozok, szóval van némi rálátásom a dologra.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28218) Balazska15 válasza Rottweiler89 (#28204) üzenetére


Balazska15
senior tag

"Országúti gumikkal" :DD

Egyébként a Kross ránézésre nem tűnik 20colos váznak, elkéne először dönteni, hogy milyen méret lenne a jó :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#28219) Zola007 válasza tatabike (#28217) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem meg azért van azon a sz.r kamionon 2db függetlenül állítható külső tükör egymás fölött, hogy belője a holtteret.
Illetve erre van a külső kamera fedélzeti kijelzővel, az még a legöregebb IFAra is telepíthető 50 ezer forintból.

A kerékpárosok szabályosan haladtak a bal oldali közlekedésnek megfelelően és elsőbbségük is van a kamionnal szemben.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28220) tatabike válasza Zola007 (#28219) üzenetére


tatabike
őstag

Én nem ismerem a baloldali közlekedést, sem az ottan szabályokat, de már eleve az egymás mellett álló kerékpárosok sem szabályosak szerintem, meg nem tudom, hogyan alakult ki ez a szituáció, ki volt ott előbb, ezért nekem ennek semmi értelme. Nincs tábla, nincs haladási irány felfestve, ez így csak azt demonstrálja, hogy mit látni egy ezeréves vasból.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28221) Solad válasza Zola007 (#28219) üzenetére


Solad
őstag

Hogy vannak azok a tükrök beállítva? :W a nagyban nem is látni semmit, csak a kamion és a vontatmány oldalát. Így én is generálok akkora holtteret amekkorát nem akarok :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28222) ígyvanferi válasza tatabike (#28220) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jelen helyzetben szerintem irreleváns, hogy baloldali vagy jobboldali-e a közlekedés.

Leginkább azt tudom elképzelni, hogy egy lámpás kereszteződés ez, ahol bent áll a kamion és mellé megérkeznek a biciklisek a kerékpársávba. Ők mennének tovább egyenesen, a kamion kanyarodik. Gondolom valami ilyesmit akartak bemutatni.

[ Szerkesztve ]

(#28223) tatabike válasza ígyvanferi (#28222) üzenetére


tatabike
őstag

Nem tudom. Láttam már ezt a vidit régebben is, de annyi a kérdéses opció, hogy nem tudom eldönteni, mit akarnak bemutatni. Persze, durva, hogy egy ősrégi traktorból ennyire nem látni, meg a tükrök is direkt úgy vannak belőve, de mivel semmi egyéb támpont nincs, se tábla, se lámpa, se kerékpársáv, így ez a videó többet árt, mint használ, ha ezzel esetleg a nagyméretű járműveket vezetők figyelmét szerették volna felhívni erre a veszélyre.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28224) Szakbarbár válasza sestertius (#28201) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem lakkozott vázam volt, de polírpasztával finoman dörzsölve szépen lejött róla a szennyeződés. Az olajos szennyeződéseket folttisztító benzinnel szoktam letörölni, lehet hogy a gumit is leszedné.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28225) tolvaj! válasza sestertius (#28201) üzenetére


tolvaj!
őstag

Este 8-9 körül érek haza, akkor megírom a nevét annak amit használok. A sártól, a növényi maradványon át, a zsír/olajat mindet szedi,a festés kivételével. Erősen lugos és spricniben adják, de ajánlott 1:1 hígítani annyira erős.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28226) Zola007 válasza Solad (#28221) üzenetére


Zola007
veterán

én is ezt mondom, ha befordítod mindkettő a ponyva felé, akkor nem csoda, hogy nem látsz semmit

#28220) tatabike: az, hogy 1 sor bringás vagy 2 sor, nem számít, ugyanúgy elüti. A 2 sor a holttér prezentálására lett felállítva. Ha a kamion pedig balra akar kanyarodni, akkor neki balratartási kötelezettsége van jelen helyzetben és ki kell sorolnia szélre korábban. Ez már maga a kereszteződés, szóval eleve szabálytalan itt megkezdeni a manővert.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28227) SOAD19 válasza Zola007 (#28219) üzenetére


SOAD19
addikt

Először én is a tükör beállítására fogtam a dolgot. De azért látja a ponyvát tükörben, mert éppen fordul, valószínűleg egyenes menetben láthatóak lennének a bicajosok. Mondjuk, ha fordul, akkor nem az utolsó pillanatban néz bele a tükörbe, amikor már gyakorlatilag fordul, hanem a manőver megkezdése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#28228) tolvaj! válasza SOAD19 (#28227) üzenetére


tolvaj!
őstag

A videóban nyíl egyenes a szerelvény, nem? Most mobilról nem tudom megnézni, de az előbb gépen én úgy láttam.márpedig ha az( egyenes) akkor igen necces lenne egy ilyen monstrum mellett tekerni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28229) Solad válasza tolvaj! (#28228) üzenetére


Solad
őstag

Nem, már fordulóban van a videón. De ebben a formában akkor is ökörség ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28230) HollyBoni válasza Teasüti (#28203) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#28231) kisza25 válasza Zola007 (#28226) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt szerintem nem figyelte senki, hogyez jobb kormányos kamion, tehát arra próbál figyelmeztetni, hogy ne soroljunk be kocsi mellé kereszteződésben, főleg akkor ne ha az kamion, vagy dobozos jármű,
ez nálunk úgy nézne ki, hogy a kocsi jobb oldalán vannak a pringások és a kamion kis ívben jobbra fordul

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28232) imyourfriend válasza kisza25 (#28231) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azon a véleményen vagyok, hogy olyan helyre csak az öngyilkos jelöltek állnak be a kamion mellé. Persze egy ilyen sztori után az összes kerékpáros egy szemétláda, pedig csak kb. 0,01%-uk követi el ezen hibát.

(#28233) ígyvanferi válasza kisza25 (#28231) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De, látjuk.

(#28234) razzorr


razzorr
őstag

Bubi vs.londoni bringakölcsönző, tv2 Napló c.műsorban pár perc múlva. Ha esetleg valakit érdekel.

(#28235) syl5 válasza Rottweiler89 (#28204) üzenetére


syl5
őstag

Vigyázni!
A kép innen van lopva.
Hatalmas intelligenciára vall az országúti gumi, és a szövegezés is.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28236) syberia válasza syl5 (#28235) üzenetére


syberia
veterán

Még az is lehet hogy lopta...nem csak a képet ;]

Nem árt vásárlás előtt rákeresni az adott típusra, én 1 perc alatt 4 "eltűnt" Kross Hexagon V3-at találtam: [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28237) tolvaj! válasza sestertius (#28201) üzenetére


tolvaj!
őstag

Szia! most csak ilyen linket találtam hozzá, de én itthon vettem 1800 Ft-ért a helyi bringaboltban. Mint írtam veszett erős, ezért hígitani kell.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28238) Zola007 válasza kisza25 (#28231) üzenetére


Zola007
veterán

én épp a baloldali közlekedésre utaltam az első hszben, amivel a témára reagáltam.
Egyébiránt tökmindegy, kanyarodni bármelyik irányba csak a legszélső sávból lehet, kivéve ha lámpás kereszteződés és a belső kanyarodó sávnak van saját fogadó sávja, de akkor meg szintén nem a legszélsőbe érkezik.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28239) Teasüti válasza HollyBoni (#28230) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jóvan f.szom szövegkörnyezetből kiderült, nem? :P

(#28240) HollyBoni válasza Teasüti (#28239) üzenetére


HollyBoni
veterán

:N

(#28241) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni. Trekking kerékpárt szeretnék vásárolni, mert a 20 éves Montana biciklim már kicsit elfáradt.
180cm / 120 kg mellé ezt sikerült találni:
[link]

Ezen felül a Mongoose Tyax Elite-et néztem (drága/alig kapható), illetve a Magellan Polaris Deore Disc (megszűnt a gyártás)

Az első jelölt jó lehet szerintetek? Egyéb tippeket is szívesen megnéznék, mert minél többet kutatok a témában annál több kérdésem merül fel csak, nemhogy tisztulna a kép. Maximum olyan 150k körül költenék.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28242) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy hiba felderítésével nem boldogulok. Egy olcsó Shimano SIS-es bringát használok városba ami jól ment eddig. Ma viszont egy erősebbet rátekertem indulásnál és azóta sokkal nehezebb tekerni mintha valami szorulna. Mi történhetett? Megnyúlt a lánc vagy valami eltört a hajtóműben?

[ Szerkesztve ]

(#28243) Teasüti válasza Realradical (#28241) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Régi acélváz menetes fejcsővel, gagyi hajtás, gagyi váltás, minden gagyi rajta. 90k-ért tényleg ennyit adnak csak trekkingből? :F
A Magellán az monti, nem trekking. A listaára is magasabb, de már használható felszereléssel. Középkategóriás hajtás, váltás, fék, egyéb cuccok. Gyenge teló, a könnyű merev villa után erős kontrasztot képez a majdnem 2,5 kilós villa. Tetszik. De ez nem trekking. A Mongoose pedig nagyon nagyon alap felszereltség még montik között is.
Gondolom utóbbi kettő nem igazi alternatíva.

(#28244) Teasüti válasza yodamester10 (#28206) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A szilikon spray sufnituning? :F
Ezt minek hívnád? Sarlatánság? :C

(#28245) dm1970


dm1970
tag

Üdv!
Szerintetek egy ilyen újonnan bevállalható 160-ért:
[link]

(#28246) zoo8800


zoo8800
veterán

Szépségdíjas himba. :(

rip and tear, until it is done

(#28247) Teasüti válasza zoo8800 (#28246) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kona... :) De amúgy teszi a dolgát, úgy hallottam egész jól.
Amúgy ez még vajon a gyári himba lehet? Így képről csak egy rozsdás vasnak tűnik. De legalább nem bonyolult utángyártani.

[ Szerkesztve ]

(#28248) zoo8800 válasza Teasüti (#28247) üzenetére


zoo8800
veterán

Te most viccelsz. :D :D :D
Ilyen egy gyári himba, de a korábbiak se sokkal csúnyábbak. És persze aluból vannak.

rip and tear, until it is done

(#28249) Teasüti válasza zoo8800 (#28248) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kicsiben is már feltűnt, hogy vmi nem stimmel. Kinagyítva meg jah... :D
Amúgy először a Stinky dizájnra értettem a kritikát. :B

[ Szerkesztve ]

(#28250) Zola007 válasza zoo8800 (#28248) üzenetére


Zola007
veterán

jó, hát ott azt a rugóstagot is érdemes szemügyre venni
meg úgy am blokk az egész bringáról süt az igényesség.
Fotózáshoz szebb furikot nem talált? :O

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.