Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) gergo5991 válasza imyourfriend (#28750) üzenetére


gergo5991
őstag

Nálam jelentkezett már a fulladásig röhögés szindróma, mikor tudod hogy valami lehetetlen, de te csak próbálkozol és nem jutsz előre, közben meg röhögsz levegő után kapkodva :D

(#28752) Teasüti válasza dqdb (#28734) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ok, jöhetnek a százalékok! Sztem elég volt a ködösítésből, kár titkolózni előtte, előbb utóbb úgyis megtudja. ;]

(#28753) Teasüti válasza Cathfaern (#28739) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt nagyon jól összeszedted, talán érdemes volna berakni első hsz-be is! :R

(#28742) Cathfaern
Hú már el is felejtettem ezt az edzést. :R
Pedig csak 3x1 perc minden nap...
De az az 1 perc az kemény. :D

más
Szerintetek ez most monti vagy outi verseny? :U
Akartam menni rá ma, de megnéztem a részleteket és úgy látom ez műúton visz végig. Vagyis rém unalmas.
Viszont MTB kategóriában bukkantam rá a versenynaptárakban. :(((

[ Szerkesztve ]

(#28754) Teasüti válasza Teasüti (#28753) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Outi. :W Csak aszfalton visz végig. :O
Pedig már úgy beleéltem magam, hogy egy rakás montis fog nappali fényt varázsolni az erdőbe és együtt csapatunk. :(

(#28755) bigdady válasza lsebestyen (#28710) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az tuti nem. Csak hajtáskor ropog valami hátul.
Hajtást, pedált most cseréltem láncot és csapágyakat kipucoltam.
Ha a lánc cserére érett honnan tudni, lóg és kész? Hangot nem ad?

[ Szerkesztve ]

(#28756) Teasüti válasza bigdady (#28755) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Beleesik a láncnyúlásmérő.
Szemre, érzésre meg nem állapítod.

[ Szerkesztve ]

(#28757) razzorr


razzorr
őstag

Balatonhoz vonattal, bringával témában valaki tapasztalt tudna valami infót mondani?! Van ez a BalatonMix valami.
Az oldalon így szól a szlogen: "A Balatonhoz való eljutásra 50%-os alkalmi menettérti jegy váltható, mely a Balaton Mix jegy felmutatása mellett jogosít visszautazásra. "
Valaki utazott már ilyennel? Van valami egyéb részlet,amit érdemes tudni?

(#28758) Zola007 válasza Teasüti (#28756) üzenetére


Zola007
veterán

nagytányértól elhúzós módszerrel nagyjából meg lehet ítélni

#28755) bigdady: ha patentszemes, akkor leveszed és megméred, az a legegyszerűbb és legpontosabb

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28759) bigdady válasza Teasüti (#28756) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy érted hogy beleesik? Mibe?

(#28760) deicide válasza Cathfaern (#28739) üzenetére


deicide
veterán

Híres lettem. :B
De való igaz, nagyon sok múlik a lovason, de a paripán is azért. Csak miheztartás végett nagyjából így néz ki a sebesség a 3 bringámon tókörön 33-34km/h (MTB), 36-37km/h (Fitness), 38-39km/h (Outi), de egy jobb napomon MTB-vel is tudok gyorsabbat, vagy rossz napon a másik kettővel lassabbat, pillanatnyi forma kérdése is, ami simán elmossa a határokat.
Viszont! Ha kevésbé edzett az illető, akkor ezek a határok valamivel hangsúlyosabbak azért, de Trekking és MTB között valóban kicsi a különbség.

Ja, és az utolsó bekezdésed, az a 10% egy versenyen valóban borzalmasan sok tud lenni, amit még én sem tudtam pl a Hortobágyon erővel teljesen ellensúlyozni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28761) deicide válasza Teasüti (#28753) üzenetére


deicide
veterán

Holnap lesz Tamásiban XCM verseny, oda még jöhetsz, van rövid/közép/hosszú táv is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28762) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Gepida Alboin 500-asról? Most leakciózták 170k-ra. Erősen agyalok rajta, hogy a tervezett 300-as helyett, inkább 500-ast veszek. Ár-érték arányban jobban megéri.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#28763) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Megrepedt az országúti kormányom....még tartja
magát, de recseg, meg kissé hajlik jobbra-ballra:)
25.4-es befogó, 430mm. Boltokat végigjártam a
városban, sehol semmi, netes rendelés lesz a nyerő.
Elég szerény a kínálat:
Altrix
http://sport.vatera....1915126067.html
Noname (webshopban azt írják, ezt is a neuzer gyártja)
http://sport.vatera....1915126268.html
ebike-on van még zoom, meg bringabutikban longus,
de mindkettő csak megrendelésre, ki tudja mikorra jön
meg.
szóval:
ebike, bikemag, vatera, olx, bringabutik átnyálazva.
maxi-bike-nál még nézelődök.
Van esetleg tippetek, merre keresgéljek még?

(#28764) tatabike válasza jackbacsi87 (#28763) üzenetére


tatabike
őstag

Volt egy oúti kormányom, elajándékoztam...:) 430-as volt pont.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28765) Zola007 válasza jackbacsi87 (#28763) üzenetére


Zola007
veterán

bikemarket, kerekparbolt.com
Mindkettő korrekt, nézz szét náluk

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28766) imyourfriend válasza jackbacsi87 (#28763) üzenetére


imyourfriend
őstag

Milyen típus volt pontosan ha szabad tudni? Nekem Ritchey comp van mindkét gépben, csak ajánlani tudom azt az országúti kormányt.

(#28767) balazs025


balazs025
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy lánc vagy u lakatot ajánlanátok inkább? :)

(#28768) bigdady válasza balazs025 (#28767) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindkettőt egyszerre.

(#28769) syberia válasza balazs025 (#28767) üzenetére


syberia
veterán

Én itthon lánccal zárok, ha beugrom valahová U lakat. Általában az U biztonságosabb és sokkal könnyebb-súlyra is- használni, bár ez megszokás kérdése.

https://howbad.info/

(#28770) jackbacsi87 válasza Zola007 (#28765) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

ez az én formám:):):)

(#28764) tatabike elajándékozza a kormányt
bikemarket webshopban nincs, kerekparbolt.com fejlesztés alatt. hétfőn rájuk csörgök azért.
kerekparbolt.com-on ott ficeg a bikediscount.hu/ logója:) amúgy ott sincs :(:(

(#28766) imyourfriend Ritchey comp-ból eddig csak 31.8-ast láttam, 25.4-est nem :(:(
megbontottam a bandázst jobb oldalon:kormányon feliratok: HL w410 95.1
HL a márka, 410 gondolom a méret akar lenni....centivel 430 jött ki, ezt nem vágom.... 95.1 meg fogalmam sincs.

(#28771) bigdady válasza bigdady (#28755) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet meg van. Kézzel kerékre merőlegesen kicsit mozog a fogaskerék koszorú és az ad fura hangot. Az hogy lehet? Nem látom, hogy meg lehetne húzni. Lehet?

[ Szerkesztve ]

(#28772) bigdady válasza bigdady (#28771) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a durva hogy a gyari kepen a belseje bent van nekem meg a biciklin egész kint :F

(#28773) rétisün válasza jackbacsi87 (#28770) üzenetére


rétisün
veterán

a méretkülönbség egyértelmű (410 <--> 430) van ahol középtől-középig adják meg a méretet, van ahol a teljes szélességet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28774) bigdady válasza bigdady (#28772) üzenetére


bigdady
nagyúr

Wd40-et adtam neki, utana lancolaj vagy zsir vagy teflonost neki?

(#28775) jeri válasza bigdady (#28772) üzenetére


jeri
tag

A képen racsnis koszoru van,neked meg lehet hogy kazetta.

[ Szerkesztve ]

(#28776) bigdady válasza jeri (#28775) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanaz a ketto. Shimano tz21
Zsir vagy olaj vagy teflonos olaj?

[ Szerkesztve ]

(#28777) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tud valaki valami youtube csatornát ahol fent vannak a mostani tour de france stage-ek, lehetőleg angol kommentárral? Vagy ilyen nem létezik? :( TV-n sajnos nem tudtam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#28778) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Észrevettem hogy a km óra jóval kevesebb megtett távot és kisebb átlagsebességet mutat mint a kerékpár km órája. Aztán rájöttem, hogy most 622-24 van fent és az óra 622-23-as külsőre van állítva. Számít ez valamit a sebesség mérésében vagy elenyésző? Ha igen akkor valaki tudna linkelni egy oldalt ahol fent van a 622-24-es külső átmérője? Km óra beállításához kell, köszönöm előre is. :R

(#28779) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ha már km óra... Azt mondtátok korábban, hogy ami a küllőn van kis bigyusz, az elvileg csak egy kis mágnes, igaz? A Lidl-ös km órámnak gondolkodom lecserélni ezt a részét, mert nagyon hülyén van megoldva a rögzítése, és elég valószínűnek tartom, hogy egyszer elhagyom.. Szóval mindegy milyet veszek hozzá?

(#28780) HollyBoni válasza pepe091 (#28779) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, csak egy mágnes. Nálam is Lidl óra van, eddig 200km van benne és no problem, nem húztam utána és megyek elég szar utakon is országútival, eddig nem mozdult el, nem hagytam el. Én is azt hittem hogy el fogom hagyni 5 perc után. :)) Próbáltam egy másik km órához való mágnest és működik ugyanúgy, szóval vehetsz hozzá valami masszívabbat, menni fog.

(#28781) lsebestyen válasza imyourfriend (#28778) üzenetére


lsebestyen
addikt

24es külső?

(#28782) pepe091 válasza HollyBoni (#28780) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Oké, köszi. Megnyugodtam, hogy nem csak én hittem azt elsőre, hogy el fogom hagyni. :D De megnyugtató, hogy még megvan nálad is ennyi idő után.

(#28783) tatabike válasza imyourfriend (#28778) üzenetére


tatabike
őstag

Kerék kerületet kell megadni a km-óránál. 24-es külsőről meg még én sem hallottam... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28784) zoli03 válasza imyourfriend (#28778) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal így vannak a méretek: 20, 23, 25, 28.... 24 mm széles külsőről eddig még nem hallottam. Amúgy neked kerület kell, nem átmérő. Ha nem találsz sehol, akkor le is tudod mérni egyszerűen, sőt, úgy még pontosabb is.

(#28785) HollyBoni válasza tatabike (#28783) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az én órám használati útmutatójában azt írja a külső kerületét kell megadni, nem a kerék kerületét. Le is van írva több külső kerülete hogy hány mm. Megadtam neki ami a leírásban volt, 700x25c, és így pontos.

[ Szerkesztve ]

(#28786) Zola007 válasza imyourfriend (#28778) üzenetére


Zola007
veterán

mintától, gyártótól,gumikopástól függ
mérd le mérőszalaggal a kerék kerületét vagy mennyit tesz meg egy fordulattal a talajon

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28787) imyourfriend válasza lsebestyen (#28781) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Közben kerítettem egy táblázatot hozzá. 24-622 Continental Grand Prix van rajta igen. Ami azt illeti megkedveltem ezt a gumit, legközelebb is ilyen lesz.

(#28788) glacious válasza imyourfriend (#28778) üzenetére


glacious
addikt

A legtisztább, ha leméred "mm" pontosan a kerék kerületét és azt adod meg.

hopp, megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#28789) lsebestyen válasza imyourfriend (#28787) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jé, és tényleg van ilyen. Ma is okosabb lettem.

(#28790) imyourfriend válasza lsebestyen (#28789) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én is elcsodálkoztam rajta hogy 24-es szélességű darab is van, de nincs itthon olyan hosszúságú mérőszalag ami lemérné és pontatlanul meg nem állítom be, így kénytelen megvárni a bringa a jövő hetet. :D Addig beütöm a kettő közötti átlagot. Bár ahogy nézem 2075 volt beütve az órára, ami a [link] Polar listája szerint megfelelő, most átlőttem 2080-ra, bár holnap megyünk tekerni haverokkal így le tudom mérni egyszerűen. :)

(#28791) TayRol válasza imyourfriend (#28790) üzenetére


TayRol
veterán

a sigma 8.12 órámnál a 28x700-nál 2150-et kellett megadni. itt pedig 2101-et. ez minden gyártónál más?

(#28792) attiati


attiati
veterán

tényleg kifejlesztettek mostanában egy új kerékagyat, ami a mozgás közben energiát nyer vissza?
Cube-nak egyik promóciós sátrában láttam egy szokatlan megoldást és ismerősöm mesélt róla, de nem igazán értettem és még nem is hallottam róla korábban (és azt sem tudom, hogyan keressek rá googliban

(#28793) Olcsi válasza HollyBoni (#28777) üzenetére


Olcsi
senior tag

Engem is erdekelnenek a tour kozvetitesek, sajnos en sem tudtam nagyon figyelemmel kovetni, igy ujraneznem az egeszet... viszont inkabb neznem magyar kommentarral. (eurosportnal volt ilyen egyaltalan?)

(#28794) imyourfriend válasza TayRol (#28791) üzenetére


imyourfriend
őstag

Most nézem amúgy, lehet állítani olyant is hogy wheel size. :C [link] Csak eddig mindig beállította ismerősöm a boltba (akitől vettem a gépet) csak arra nem figyeltem hogy ez 24-es külső a régin meg 23-as volt. Ezentúl úgy tűnik érdemes lesz elolvasni az user manualt mert nem viccből írják. :N

(#28795) TayRol


TayRol
veterán

Ma körbetekertem gyerekkel a hátam mögött a Velencei tavat, és az ezzel a cangával eddig megtett párszáz km alatt rá kellett jönnöm, hogy szint alatti a nyerge. Nem értek hozzájuk, tesztelgetni meg nem lehet, de van valami márka, ami 5e ft környékén van, és fitness cangára megfelelő lehet? Tudom, mindenkinek más kényelmes, de hátha...

(#28796) tatabike válasza TayRol (#28791) üzenetére


tatabike
őstag

A legjobb, ha leméred a kerületét. Lefektetsz egy 3 méteres mérőszalagot egyenes talajra, mondjuk jó minőségű járdára. Mellé állítod a kereket úgy, hogy a szelep közepe pont a nullához essen, és egyenesen végigtolod a bringát a szalag mentén, míg a szelep ismét az alsó pontra nem kerül, megnézed, melyik értékre mutat a szelep közepe a mérőszalagon, átszámolod milliméterbe, és az a pontos kerülete, azt kell beírni az órába. Én mindig így csinálom.

Ja, és azért nem jó gumiméretek után menni, mert pl. van olyan Kenda gumi, amiből a 28-as ballonosabb jóval, mint egy Contiból a 32-es. Gyártója válogatja, meg az sem mindegy, hogy milyen felnire teszed fel, mert nekem pl. elöl 13mm széles felnin a 25-ös gumi futófelülete és a felni széle közötti távolság ugyanannyi, mint a hátsó keréknél, ahol 19 mm széles felnin 28-as gumi van.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28797) imyourfriend válasza tatabike (#28796) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem így 2130 jön ki amit sokallok picit, no mind1. Most 2075-nél volt átteszem 2080-ra hátha pontosabb lesz a telefon gps-hez képest.

(#28798) Olcsi válasza TayRol (#28795) üzenetére


Olcsi
senior tag

A bikefun jo nyergeket gyart, az aspen tipusuval volt dolgom, szerintem nem rossz es arban sem veszes (5-6e). A selle royal-ok is jok, az argora sok mindenki eskuszik, de ez ilyen "fotelnyereg", ez 5e alatt megvan.
Ha nehezen talalsz megfelelot, nezz szet a wtb honlapjan. Ezek dragak, de a miheztartas vegett kinalnak tesztnyergeket, amiket kulonbozo arusitohelyeken el lehet kerni es lehet oket probalgatni akar hosszabb tavokon is. Hajra! :)

[ Szerkesztve ]

(#28799) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Tudtok olyan bicajboltot,ahol van részletfizetési lehetőség?

Üdv: Rottweiler89

(#28800) Pikkolo^^ válasza Rottweiler89 (#28799) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Hervis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.