Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) Tothgera30 válasza Zola007 (#28849) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Road Plus egész jó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28852) TayRol


TayRol
veterán

Vettem Lidl-ben bringás nadrágot, jövő héten tesztelése következik. :)

(#28853) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Ma egy ilyen kört mentünk a környékbéli kerekesekkel, hát mondhatom elkélt a 25-ös hátsó tányér de a 28-asra nem volt szükség csak mikor nagytányéron mentem. Bernstein-nél volt tán a legnehezebb felmenni vele, utána az Írott-kő már nem okozott nagy gondot, tervbe is jött egy 12-25 shimano 105-ös hátsó sor. :)

(#28854) anorche1: Reggel be is nézek, 4ezer ajándék érte.. már csak az óráért megéri. :D

[ Szerkesztve ]

(#28854) anorche1 válasza TayRol (#28852) üzenetére


anorche1
őstag

Ha már lidl:
Van 4000Ft -ért pulzusmérő óra, mellpánttal: [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28855) razzorr


razzorr
őstag

A Kis-Balaton körbebiciklizhető? Van vajon bringaút körbe?

(#28856) belaazallat válasza Zola007 (#28849) üzenetére


belaazallat
addikt

6000km-en keresztül használtam Conti gumit(City contact), párom bringáján Continental Tour Ride van. "élvezet" felrakni és eligazgatni őket. De ha fent van, jól teljesítenek.

Én most ilyet használok megelégedve: [link] 37-es méretben, poros úton sincs vele problémán. Idén vettem és már majdnem 2000km-t mentem vele, volt teljes Balaton kör, Balaton felvidék, közeli rossz minőségű, mezőgazdasági út.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#28857) Szakbarbár válasza tatabike (#28839) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Tárcsafékes kivitelhez még nem volt szerencsém, ez V fékes, de ismeretlen gyártójú, ellenben meglepően jól fog és könnyű beállítani. Bár biztos hogy hosszabb a fékút mint nevesebb féknek, egyáltalán nem tartom balesetveszélyesnek. A kerékben sincs nyolcas, meg is lepődtem rajta, pedig a tulajdonosa nem egy nádszál kisasszony. :D Szóval lehet hogy csak egy jobban összerakott darabot sikerült kifognom, a többi még lehet pocsék.

(#28841) DjKoxi
23 km volt a táv, teljesen sík odafelé enyhe hátszéllel visszafelé szemből. Az átlagot rontotta, hogy az első 5 km-ben pocsék a bicikliút és muszáj volt lassítanom a kereszteződésekben is.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28858) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok! Kérdéssel fordulnék hozzátok! Mennyire lenne cink az alábbi biciklin egy 1,5 körüli külső?


(A sárvédőért most nem kérem a fikát, szükségállapot volt! :) )

Most 2.0 és 2.1 van, mind a kettő 3,8 bar max-al, viszont közel 110 kg-ot kell cipelniük, így van tapadás rendesen... :) Szeretnék váltani valami nagyobb nyomásértékkel rendelkező külsőre, mivel egyébként szinte csak aszfalton használom, nagyon ritka 1-1 földutas rész. A kérdésem az lenne, hogy mennyire nézne ki hülyén valamint, hogy mit ajánlanátok ami úgy mondjuk 4-5e környékén mozog :B Köszi előre is!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#28859) Zola007 válasza Tothgera30 (#28851) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, milyen méretben használod?

szinte biztos, hogy 30-32 alá nem adom, annyival nem mennék jobban a keskenyebbel

#28856) belaazallat : legalább jól tart :) 37 nekem sok a vázba, sárvédő még 32-vel is zaccos lesz
egyébként hintőporral vagy anélkül szoktad felrakni?
Spicert megnézem majd, Kellys Physiok ilyennel jönnek gyárilag (30mm-es)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28860) glacious válasza bigdady (#28848) üzenetére


glacious
addikt

Szervizben simán meghúzzák neked.

Engem ilyenért még fizetni se hagytak :)

(#28861) Vasinger! válasza Balazska15 (#28858) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mi az, hogy mennyire néz ki hülyén? Kit érdekel? Nyilván azért raknál rá vékonyabb gumikat, mert az való arra a felhasználási felületre, nem a terep gumi. Aki meg emiatt hülyének néz, az nagyon nincs képben semmivel.

(#28862) Zola007 válasza Balazska15 (#28858) üzenetére


Zola007
veterán

:) kit érdekel hogy néz ki?
rengetegen járnak MTB-vel 1.5-1.75 gumival

Schwalbe Land Cruiser és Black Jack 1.75-ben is jól fut, de ha le kell menni az se lesz gond.
4-ből megvan darabja
Landcruiser egyedül macskakövön problémás

ha még olcsóbban akarod, akkor CST C1446, ebből 2db 5ezer

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28863) bigdady válasza glacious (#28860) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kosz.
Még egy utolso kerdes. Azt vettem eszre hogy az asszony bicaján felul szoros a lanc alul meg laza vagyis fent ra lett feszitve a fogaskerekekre. Enyemen meg alul felul is laza. Mindketto 3x7 sebesseges. Melyik allásban erdemes megfesziteni? Hogyan helyes? Kosz

[ Szerkesztve ]

(#28864) Zsolt_974 válasza Balazska15 (#28858) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Nekem is hasonló problémám volt év elején. Igaz én a 26" lecseréltem 622-re.Így oldottam meg.
Igaz kicsit nagyobb költséggel, de nem bántam meg. Így van két garnitúra egy terepre 26" és egy aszfaltra 622-es. Ha ez mellet döntesz feltétlenül bele kell próbálni.

Üdv. Zsolt.

(#28865) bigdady válasza bigdady (#28863) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bocs rosszul kerdeztem.
Hogyan es milyen sebessegnel kell beallitani helyesen az elso es hatso fogaskerek kozotti lancszem tavolsagot?
A hatso ket kis kerék adja ezt meg helyesen? Azoknak kene valahogy jol tukrözni ezt?

(#28866) bigdady válasza bigdady (#28865) üzenetére


bigdady
nagyúr

Storno

(#28867) belaazallat válasza Zola007 (#28859) üzenetére


belaazallat
addikt

Szappanos vízzel, de így is olyan, mintha ragasztóval kentem volna be. Schwalbe-t már elvittem szervizbe, szórakozzon a szerelő vele. 1000Ft-ot megért.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#28868) tatabike válasza bigdady (#28866) üzenetére


tatabike
őstag

Olyan nincs, hogy felül feszes a lánc, alul meg laza... :F Egysebességes, örökhajtós, kontrás illetve agyváltós kerékpároknál számít a hajtómű és a kerék megfelelő távolsága, mert ott alapból nincs láncfeszítő, örökhajtósnál, kontrásnál és kontrás agyváltósnál nem is lehet láncfeszítőt használni. Az ezersebességes rendszereknél meg a váltó kanala és az azon lévő görgők tartják feszesen a láncot, mivel minden egyes váltásnál más és más lánchossz szükséges...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28869) bigdady válasza tatabike (#28868) üzenetére


bigdady
nagyúr

Leesett közben nekem is :)

(#28870) Because válasza Zsolt_974 (#28864) üzenetére


Because
őstag

erről a posztról lemaradtam, nagyon jó lett! gyorsan le is mérem az én bringám is, bárcsak belemenne ebbe is :)

(#28871) Zsolt_974 válasza Because (#28870) üzenetére


Zsolt_974
tag

Köszönöm!

Nekem nagyon bejött. A haverok outival gyűrik én meg ezzel, ha meg terep van akkor gyors csati ki 26" be és hajrá.

Üdv. Zsolt

(#28872) tatabike válasza Because (#28870) üzenetére


tatabike
őstag

Általában belefér a 622-es kerék az mtb-vázba. Sőt én még a régi 630-ast is beleraktam, és még a sárvédő is elfért. Azért vigyázni kell, mert a kerékpár viselkedése nagyon meg tud változni, általában "idegesebb" lesz tőle az átlag monti, persze ez függ az eredeti geometriától is. Azzal is számolni kell, hogy a középcsapágy feljebb kerül a talajhoz képest, meg úgy magában az egész bringa is, és esetleg ebből problémák lehetnek az indulásnál vagy megállásnál...kicsit mélyebbre kell nyújtani a lábat, hogy talajt érj vele... :K
Plusz canti illetve V-fékesnél nem működik a dolog, nem lehet annyit állítani a pofákon felfelé, hogy elérje a nagyobb kerék fékező felületét...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28873) Balazska15 válasza Zsolt_974 (#28864) üzenetére


Balazska15
senior tag

Igen, én is először a fékekre gondoltam mikor olvastam a Te megoldásod, plusz szeretném ezt most minél olcsóbban megúszni! De köszönöm ezért az ötletet és mindenki másnak a véleményezést!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#28874) Zsolt_974 válasza tatabike (#28872) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Köszönöm a szakszerű kiegészítést. :R

Üdv. Zsolt.

(#28875) fpeter07 válasza razzorr (#28855) üzenetére


fpeter07
veterán

Tudtommal igen, én is tervezem már egy ideje, csak a táv azóta sem lett kevesebb.

(#28876) bigdady válasza bigdady (#28755) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megoldódott. Magasnyomásúval ki lett mosva a fogaskoszorú majd egy kis zsír és jobb mint új korában :C

Armester: na ja :)elotte wd40-et is kapott

[ Szerkesztve ]

(#28877) TayRol válasza bigdady (#28876) üzenetére


TayRol
veterán

akkor rendesen volt alatta dzsuva.

(#28878) deicide


deicide
veterán

Megjöttem a Tamási MTB maratonról.
Dióhéjban: 104km, 2000 szint, életem filmje a 12. km-ben, amikor egy vízmosásos lejtőn táncolt alattam a bringa és csak a csoda mentett meg az eséstől, 40km-ig 2. hely, aztán sár és még sár, csalán, szúrós bokrok, itt elment a dobogó, 50km körül kilazult a nyergem egy erősebb zökkenőn, 78. km-ben durrdefekt, szerelés, 95. km körül kukoricamezőn kijelölt 6-7%-os emelkedős "pálya", ami annyi volt, hogy 1 sor kukoricát kitéptek és menjél paraszt, jobbról-balról meg a 1.5 méteres kukoricaföld. Célba értem és ezzel mindent elmondtam arról, hogy mennyire volt kemény, talán ha nem most ismerkedtem volna a hegyi tereppel, jobb lett volna, de így sem lettem utolsó, hatalmas eredmény számomra, hogy egyáltalán megcsináltam. Ja, és legközelebb kesztyűt is kell vinnem, mert olyan szinten fáradt el a kezem, hogy a slusszkulcsot harmadikra tudtam elfordítani induláskor. :DDD
Azért élmény volt és persze ezek a kihívások visznek előre, nem panaszkodom, de Fortuna ma jobban velem lehetett volna. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28879) TayRol válasza deicide (#28878) üzenetére


TayRol
veterán

gratula! most nézem, én már a master kategóriába estem volna. nem lehet elég korán kezdeni...:)

(#28880) fpeter07 válasza deicide (#28878) üzenetére


fpeter07
veterán

Grat, én nem tudtam elmenni rá, cserébe ma szerveztem egy kis sarazást. A kukoricamezős dolgot a szervezők szeretik eljátszani, anno a pannon maratonon volt egy rész, ahol 3-4 m volt a fű, hasonlóan oldották meg. Mostanában nagyon rászoktál a sárra. Fortuna csak a 12. km-ig kísért, utána látta, hogy más jobban segítségre szorul. ;]

(#28881) deicide válasza TayRol (#28879) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Én is master1-ben voltam :K

fpeter07: a rövid és középtáv nem lett volna vészes, a sár a hosszútáv hurokban volt, ergo a többiek a célban egész kultúráltan néztek ki hozzánk képest. De akkor sárból kaptál Te is. :)
Nekem új volt a kukorica, picit meglepődtem, amikor a nyíl mutatta, hogy merre kellene menni. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28882) Cathfaern válasza Zola007 (#28849) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Continental Tour Ride van fent nekem, alapvetően nincs gond vele, de nem ajánlom. Mivel teljesen más a minta az elején, mint az "oldalán", ezért kanyarban ha az ember picit is bedönti a biciklit, akkor megváltozik a gurulás hangja, amitől mindig azt hiszem hogy kavicsos / homokos felületre mentem rá és meg fog csúszni, vagy valami nem ok a biciklivel... de lehet ez csak engem zavar :B Ezt leszámítva nincs vele gond, azt mondjuk meg tudom erősíteni amit belaazallat írt, hogy valami iszonyat nehéz felrakni. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy nullára eresztett belsővel sem fog lefordulni a felniről...

deicide:
Nem kis teljesítmény, elismerésem :R

(#28883) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

They see mee rollin'...

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28884) TripleB válasza imyourfriend (#28797) üzenetére


TripleB
senior tag

A telefon gps-e ne legyen szerintem mérvadó. A normálisan beállított km óra már inkább. :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#28885) deicide válasza Cathfaern (#28882) üzenetére


deicide
veterán

Thx!
Nagyon örültem a célban, de ez megint az akarat diadala, kereket cserélni 78km után, zsibbadt ujjakkal, na az bűvészmutatvány. Alig volt bennem erő, hogy leszedjem a külsőt :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28886) imyourfriend válasza TripleB (#28884) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igyekszem akkor úgy behangolni, ma amúgy 100 felett mentünk és 800-900 méter környékét tévedte az óra, szóval még +5mm az átmérőhöz és jó lehet. Mindenesetre amíg kevesebbet mutat addig erősnek érezhetem magam, mivel gyorsabban megyek annál amit ír. ;]

(#28887) elfelejtette válasza Cathfaern (#28882) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem is TourRide van, 37-622 méretben, és teljesen jó kanyarban is. Közel pedállal talaj érintésig döntve sem viselkedik kiszámíthatatlanul, és a hangja se zavaró. Pedig már pont egy éves, közel 6000km van benne, és eleve B kategóriásként vettem leértékelve.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28888) senki11


senki11
aktív tag

Fixi hajtókart tudna valaki ajánlani? Olcsó és megbízható kellene. Suntour fixi van kiszemelve, vagy valami altrix hajtás.

(#28889) #48525824 válasza senki11 (#28888) üzenetére


#48525824
törölt tag

prowheel solid

(#28890) senki11 válasza #48525824 (#28889) üzenetére


senki11
aktív tag

Thx! Szemezek vele. És kb ez is lesz, vagy prowheel fixed. Remélem még a nyáron sikerül összedobni a bringát. Az agyak meg a felni már itt figyelnek fűzésre készen :)

(#28891) TayRol válasza elfelejtette (#28887) üzenetére


TayRol
veterán

Erről jut eszembe, nekem már 2x leért kanyarban a pedál. Nem tudom, hogy ez konstrukciós hiba, és a Courier-nél ennyire alacsony, vagy én kanyarodok nagyokat? (biztos a motoros múlt miatt)

(#28892) lsebestyen válasza TayRol (#28891) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát kanyarodj úgy h az ellentétes oldalt van lefele a pedál. Egyensúlyban is jobban kijössz.

(#28893) rétisün válasza deicide (#28878) üzenetére


rétisün
veterán

gratulálok! :C :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28894) TayRol válasza lsebestyen (#28892) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, ezentúl az lesz.

(#28895) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Vettem kb. 1 hete egy Finn-t [link] (mobil tartó kormányra, egy szilikon pánt amibe bele lehet tenni).
Nem éppen olcsó (ahhoz képest) de határozottan jó (egy moto g-vel szoktam kitömni). Jó alternatíva lehet, ha valaki "tokot" keres.
Sajna pont ott hajlik a kormányom ahova tenni tudom + le van szigszallagozva ezért nem tapad rendesen, de sima vázon pöpec lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28896) Coyot


Coyot
őstag

Egy kis upgrade után így néz ki a masina: [link]
XC-re azt hiszem tökéletes lesz. Ma már sikerült is egy laza 40km-t csapatnom vele a Bakonyban, hát mérföldekkel jobb vele menni mint az előző bringával, 44nél néztem rá a km órára az erdei köves gyökerekkel átszőtt úton lefele. 2 hete ott 35-el majdnem elszálltam, ma ugyanitt egész jól tartottam a bringát - ennyit számít az ha a testsúlyomhoz tudom igazítani a teleszkópot.

Viszont jön is egyből a kérdés eddig mindenféle védőfelszerelés nélkül mentem, de kezdem úgy érezni kellene egy bukó meg valami térdvédő. Van most valami best-buy bukó amit érdemes megnézni? Az alaptudásnak majd utánaolvasok gondolom volt már szó róla itt.

Má' nem

(#28897) ST05 válasza Coyot (#28896) üzenetére


ST05
őstag

szép kis orbea, nekem is 20 as lanzám van :) Szóval Te vetted meg bikemagrol eme vázat.. :K :R
Megnéznél nekem valamit kérlek? az integrált közprész "alatt" merről van 2 és merröl 1 hézagológyürü?

De mástol is kérném 26" MTB esetén hova esik a hajtókarok poziciója? mondjuk az also támvillához viszonyitva könnyü megnézni. Normál esetbe középre esik a komplett hajtás? vagy az a normális, ha a hajtás felöl minimálisan közelebb van, mint a jobb kar helyzete? Van erre a pozició dologra vmi követendő leírás, vagy csak adott váz- adott hajtokart passzolóan kell hézagolni a középcsapit? köszi ( nálam bal oldalt van 2 gyürü, és felszerelve vettem észre utolag, hogy egy centit legalább balra van a komplett hajtás..de rákeresve erre, találtam olyat ahol a 2 gyürü jobbrol volt, balrol csak 1, emiatt kérdeznélek titeket. köszi)

(#28898) senki11 válasza Coyot (#28896) üzenetére


senki11
aktív tag

Ebike-on fox akció van. Lehet érdemes benézni a védők miatt.

(#28899) Coyot válasza ST05 (#28897) üzenetére


Coyot
őstag

Én voltam, és egy fórumos társunké volt a váz - kicsi a világ :D

2 darab 2.5mm-es hézagoló van a tárcsák felől és egy darab 2.5mm-es bal oldalon a gyári leírás szerint, ja és én is így szereltem fel.

senki11:
Köszi meglesem :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#28900) ST05 válasza Coyot (#28899) üzenetére


ST05
őstag

tehát nekem forditva van, mindjárt sejtettem ,köszi szépen !
milyen gyári leírás? Neten van, vagy a vázhoz járt?
( szerintem jó vétel volt és grat,én is imádom a Lanzám, igaz, hogy a festése minőségen aluli ( erre vigyázz, ne üsd meg, használj vázvédőt lánc alá stb) de ezen kívűl szuper cucc.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.