Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) TayRol válasza V.Stryker (#28550) üzenetére


TayRol
veterán

Jó kérdés. Én azért vettem Bellellit, mert ismertem, mint márka, és nem mertem mást venni.
De nem hiszem, hogy a cimborád át akarna verni. Ez is TÜV által bevizsgált, 22 kg a teherbírása, stb...
Annyi, hogy az öv szélesen van bekötve, lehet, hogy nem fogja rendesen tartani a vállat (ha kicsi a gyerek akkor oldalt lecsúszik róla).

(#28552) V.Stryker válasza TayRol (#28551) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most beszéltem vele. Azt mondja,hogy most volt szigorítás ezeknél az üléseknél és megfelelt mindkettő. AZt mondja,hogy Belllelli talán azért jobb, mert hátrább nyúlik, kevésbé ér bele a lábad esetleg. Ez viszont ugyanazt tudja, picit olcsóbban. Rendeltem hozzá plusz konzolt is, 3,5k volt.... a bellellihez kicsit az is drágább 1-2 ezerrel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28553) TayRol válasza V.Stryker (#28552) üzenetére


TayRol
veterán

no, majd mondj tapasztalatokat.

(#28554) V.Stryker válasza TayRol (#28553) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elvileg holnap délutánra meglesz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28555) Atos23


Atos23
senior tag

Halihó!

Megint költhetek egy marék pénzt a járgányra, úgy érzem :)

Hajtás közben a hajtómű felől olyan hangok jönnek, mint mikor a racsnis kulcsot visszatekerjük, vagy pl. egy nyomatékkulcs megakadásának hangja. A hajtás nem lett nehéz, de nagyon erős a recsegő hang.

Itt van vége a monoblokknak? :) Ahhoz kellhet speckó szerszám? Nem lóg - nem akad a hajtókar, nincs holtjátéka, viszont 15.000 Km körül van benne.

Köszi :R

(#28556) V.Stryker válasza Atos23 (#28555) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az is lehet,hogy csak golyók/csapágy kell bele új.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28557) imyourfriend válasza V.Stryker (#28556) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha monoblokkról beszélünk akkor nekem ez jut eszembe: [link] Tudom ezer meg egy fajtája van, de ilyenkor egy új monoblokk kell. Te szerintem ennek az elődjére gondolsz, mikor van egy tengely és annak két oldalán van csapágykosár majd az alkatrész amit behajtasz a vázba. :)

TayRol: [link] Ezt már nem lehet a szélre fogni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28558) rwin5


rwin5
őstag

Üdv a kerékpáromnak a markolata, valahogy szép lassan magától lecsúszott, van erre valami megoldás, hogy ne nézzen ki ilyen csúnyán, tehát visszaállítsam eredeti helyére? Jelenleg semerre sem mozdul, régen a robogómnak volt hasonló problémája azzal is órákig szenvedtem. Másik oldalon is hasonló, ott lehet kissé rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#28559) torzo válasza lsebestyen (#28538) üzenetére


torzo
Ármester

Igazad van, sz@rom le. Megérné, de nekem is nagyon büdös. Én ezekben a rendőrségi ezmeg-azban nem bízom, sz@ar érzésem van az egésszel kapcsolatban. Egy rahedli pénzem bánja, de mégis, majd valami tiszta forrásból, kereskedős cuccot veszek.
Rohadjon meg, aki ellopta az enyémet! :K

[ Szerkesztve ]

(#28560) gergo5991


gergo5991
őstag

Helló, segítségre lenne szükségem. Tisztítás céljából levettem a hátsó kereket megpucolni mindent stb, visszatettem, és most a fék fékezi a kereket. Próbálgattam mindenhogy mindenféle képpen, de nem jó. Hidraulikus tárcsás fékem van. Valami ötlet?

(#28561) torzo válasza gergo5991 (#28560) üzenetére


torzo
Ármester

További szétszedés, tisztítás! Előbb-utóbb jó lesz! :K

(#28562) zoo8800 válasza gergo5991 (#28560) üzenetére


zoo8800
veterán

Állítsd be a féknyerget :U

rip and tear, until it is done

(#28563) gergo5991 válasza torzo (#28561) üzenetére


gergo5991
őstag

Ahh, eddig már 2 órát pöszmötöltem vele, hátam is megfájdult. De jöjjön egy before/ after kép:
before:
1
2

after:
1

Fentebb is voltak képek, de ezekszerint nemlátta senki :D

Később vagy holnap még megpróbálok a fékkel csinálni valamit, ha nem irány a szervisz, + ott egy középcsapágy tisztítás / full ujraolajozásra is befizetek

Amúgy a hátsó kazettán minden 1es sebesség között fullra kicupoltam mindent, ahogy irtátok is, hát mit ne mondjak, tényleg ráfért.
Ezek után soha nem hallgatok segítő emberekre, akik beküldenek a sárba mert eltévedtünk :P

[ Szerkesztve ]

(#28564) Because válasza gergo5991 (#28563) üzenetére


Because
őstag

hát bebaxna ha ilyet hoznál be a lakásba nálunk és még neki is állnál tisztogatni ott :D

[ Szerkesztve ]

(#28565) gergo5991 válasza Because (#28564) üzenetére


gergo5991
őstag

xDDDD, kint esett az eső, meg minden, szóval itthon, nem volt más választás :D

Szerencsére anyám nem volt tegnap itthon, máskülönben a blokk előtt éjszakáztam volna, de ezt most halál komolyan :D

[ Szerkesztve ]

(#28566) tatabike válasza rwin5 (#28558) üzenetére


tatabike
őstag

Fújj alá valami sikosítót, és próbáld meg tekergetve lehúzni. Izommunka, de le fog jönni. Aztán pucold teljesen szárazra, és ha nem akarod, hogy lejöjjön, fújd be a csövet hajlakkal, és úgy told rá a markolatot, az beleszárad, és nem fog elmozdulni. De akkor biztos, hogy majd csak levágni fogod tudni, Egyesek szerint mezei Coca-Cola is jó a csőre, attól is ráragad atombiztosan, ha megszáradt.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28567) rwin5 válasza tatabike (#28566) üzenetére


rwin5
őstag

köszönöm, lehet még ma megcsinálom akkor :R

(#28568) imyourfriend válasza tatabike (#28566) üzenetére


imyourfriend
őstag

Legegyszerűbb tán kompresszorral befújni alá, személy szerint így szedem le a markolatot ha szükség van rá.

(#28569) TayRol válasza rwin5 (#28567) üzenetére


TayRol
veterán

tudnátok ajánlani valami frankó ergonomikus markolatot egyenes kormányhoz?

(#28570) bigdady


bigdady
nagyúr

Bakker kicsereltettem a hajtast. Erre ugyanugy zorog valami, de hatul! (erőteljes tekerésnél) Mi lehet? Telement kosszal? Nehéz kitisztitani? Kereket meg le birom venni de tovább? :B

[ Szerkesztve ]

(#28571) tatabike válasza imyourfriend (#28568) üzenetére


tatabike
őstag

Ha van, az is működhet, kérdés, milyen anyagú a markolat. Ha nagyon merev műanyag, és arra van rádolgozva a puha markolat-rész. lehet, hogy nem megy be alá a levegő.
Ilyen esetekre találták ki ezt a fajta markolatot, amit csavarral lehet rögzíteni, hasonlóan, mint egy kormányszarvat. Azt csak rá kell tolni, meghúzni a bilincset rajta, és kész. Ha le kell venni, akkor csak kilazítja az ember a csavart, és simán lejön. Kicsit drágább, meg nincs annyiféle belőle, de elég jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28572) fireproof


fireproof
őstag

S.O.S!!!!

25-ös országúti külsőbe belehet tenni a 19-23-as belsőt? Illetve a foltozás mennyit bír? Kibírja a 6bar-t?

(#28573) HollyBoni válasza fireproof (#28572) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én 18-23-as belsőt használok 25-ös külsőben 2-3 hónapja gond nélkül. Foltozásra csak annyit tudok mondani hogy tesóm országútiján a kétszer foltozott belsőt simán felfújtam kőkeményre, bar mérő sajnos nem volt a pumpán de érzésre tuti több volt mint 6 bar. Így használtam 2 hétig és minden okés volt.

[ Szerkesztve ]

(#28574) fireproof válasza HollyBoni (#28573) üzenetére


fireproof
őstag

Okés köszi

(#28575) gergo5991


gergo5991
őstag

Valaki tudna olajat ajánlani mit vegyek lánc megolajzoáshoz, a hátsó váltón való fogaskerekek és a középcsapágy megolajozásához?

(#28576) lefkosia


lefkosia
őstag

(#28577) A_ScHuLcZ válasza lefkosia (#28576) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pont most néztem, így tekerjen az ember nyugodtan a városban BICIKLIÚTON... :Y :W

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28578) glacious válasza gergo5991 (#28575) üzenetére


glacious
addikt

Csak a láncszemekre kell olaj, a többit tisztítani, a csapágyakat zsírozni.

(#28579) fpeter07


fpeter07
veterán


Ez az igazi mountainbikeozás, nem humplikon rázkódni, hanem köves lejtőn lefelé hasítani. A 6 méter széles úton bárki elfér, csak kanyarban érdemes figyelni. Ezért az élményért egy kicsit meg kell szenvedni, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#28580) lsebestyen válasza rwin5 (#28558) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csavard vissza!

(#28581) pepe091 válasza lefkosia (#28576) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon durva. :( Remélem kirúgják a buszvezetőt.

(#28582) anorche1 válasza lefkosia (#28576) üzenetére


anorche1
őstag

Most láttam én is :W :(
Nem véletlen hogy már én sem tekerek az út szoros jobboldalán városban, hanem majdnem a sáv közepén, így vagy nagyobb ívben kerülnek, vagy meg se előznek. Tudtommal városban úgysincs szoros jobbra tartási kötelezettségünk.
Remélem kiderül k ivolt ez a köcsög sofőr, és azonkívül hogy kirúgják, még törjék is el 7 bordáját. De hát itt magyarisztánban nem fog kiderülni hogy ki volt, és ha mégis, max kap egy ejnye-bejnyét :((

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28583) tatabike válasza A_ScHuLcZ (#28577) üzenetére


tatabike
őstag

Az nem bicikliút, hanem kerékpársáv. A bicikliút még veszélyesebb... :(((

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28584) hoffman_ válasza A_ScHuLcZ (#28577) üzenetére


hoffman_
nagyúr

aljas patkány féreg az ilyen, nem lennék rest átmenni rajta a saját buszával.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28585) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem, ami elég amatőr. Ajánlottak ismerősi körból bringát. Viszont 3x8as, Merida Matts 20 MD.
Kérdésem ha fejleszteni akarnám 9es váltót nem rakhatok rá igaz?
8as rendszerhez elérhetó komolyabb hátső váltó? Pl XT-tól felfelé?
Kerestem de nem igazán találtam se használtan se újan.

(#28586) tatabike válasza gergo5991 (#28575) üzenetére


tatabike
őstag

Középcsapágyat zsírozni kell, váltógörgőt szintén.
Én a láncra is zsírt használok, mégpedig egy tapadózsírt, ami szabadon futó alkatrészek kenésére ajánlott.

Kickass, a 8-as kazira nem nagyon megy fel a 9-es sor. Meg gondolom ahogy az emberek 90%-a, Te sem használnád mind a kilencet. Egy felső kategóriás hátsó váltótól meg nem lesz jobb a bringa, ahhoz, hogy az előnyeit ki tudd használni, a többi komponensnek is olyan szintűnek kell lenni. Semmi értelme egy 10ezres hajtómű, egy 3 ezres első átdobó meg egy 4-5ezres lánc mellé feltenni egy 20+ ezres hátsó váltót, amihez valószínűleg a 30+ ezres váltókar sincs feltéve.
Nem tudom, milyen az a bringa, csak általában ilyeneket látni. Minden rendszer annyira jó csak, mint a leggyengébb összetevője...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28587) pepe091 válasza anorche1 (#28582) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Simán kiderül. A mentősök által is bizonyíthatóan megvan a baleset időpontja, a videóban meg tökéletesen látszik a busz rendszáma. Innentől nem nehéz megtalálni ki vezette a buszt.

(#28588) bigdady válasza bigdady (#28570) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na szetkaptam a hatso kereket es megtisztitottam a csapagyakat de erre ugyanaz a recseg ropog zaj jon. Lehet a fogaskoszoru recseg kizarasos alapon? Mitol lehet kosz ment bele? Ha jol latom azt szet sem lehet szedni. Vagy igen?
:F

(#28589) ígyvanferi válasza pepe091 (#28587) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, a bkv meg majd jön, hogy de ők nem tudják pontosan, mert valaki szabin volt, másik helyettesítette, de az meg cserélt a haverjával. Elküldik két hét betegszabira és ügy lezárva.
De ne legyen igazam, igazából fogalmam sincs, hogy s mint.
Szegény jó sz.r helyen esett jó sz.rul, 7 törött borda, átszúrt tüdő, légmell, kemény.

(#28590) Because válasza bigdady (#28588) üzenetére


Because
őstag

nem mintha nem gondolnám, de ugye az agyat is kipucoltad fémtisztára? ha ott marad szennyeződés akkor bukott dolog

(#28591) pepe091 válasza ígyvanferi (#28589) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha cserélnek, ha nem, menetlevélnek akkor is kell lennie, azt meg az írja aki vezet.

(#28592) tatabike válasza ígyvanferi (#28589) üzenetére


tatabike
őstag

Sérüléssel járó balesetnél a rendőrségnek kötelessége eljárni hivatalból, a mentősnek meg kötelessége értesíteni a rendőrséget, ergo a folyamat elindult.
Azért tannácsolták nekünk is, meg mi is másoknak, mikor futár voltam, hogyha elcsapnak, vagy baleset van, ne rendőrt hívj, hanem mentőt. Mert attól, hogy Te úgy érzed, jól vagy, még lehet komoly bajod, másrészt ha kijön a mentő, akkor értesítenie kell a rendőrséget, ha még nem hívták őket. És a mentősöket komolyabban veszik, mint egy bringást.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28593) Kickass válasza tatabike (#28586) üzenetére


Kickass
őstag

Szia

Végülis a kérdés lényege, hogy létezik e 8 kazettáshoz normális rendszer. Természetesen komplett rendszerben gondolkodok, viszont nem akarom 9esre átalakítani. Téhát ha a rendszer XT akkor minden XT. De a dobóval pl. nincs gond az ugyanúgy 3as. Ezért kérdeztem első sorban a hv-t és esetleg a karokat.
Bár egyre jobban hajlok afelé hogy nem érdemes fejleszteni hanem olyat kell venni ami eleve XT/SLX vagy hasonló komplett szettel van szerelve.

(#28594) bigdady válasza Because (#28590) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze azt is (már ha a csapágyak helyére gondolsz)
Csak tekereskor recseg valami :F

[ Szerkesztve ]

(#28595) evilskati válasza TayRol (#28569) üzenetére


evilskati
aktív tag

Hosszú távon nem használtam, csak kipróbáltam, de szerintem nagyon jó: http://www.gepida.hu/hun-hun/termekek/alkatresz/rogzito%20gyurus%20ergonomikus%20markolatok/

Bocs valamiért nem működik a tag.

[ Szerkesztve ]

(#28596) tatabike válasza Kickass (#28593) üzenetére


tatabike
őstag

Mihez képest normális rendszer? Nem sportcélokra, hétköznapi használatra bőven megfelel egy Deore. Hobbi szintű kerékpározásnál általában a felső kategóriás alkatrészek csak villantani vannak, mert előnyük ott nem sok van. Lehet egy WRC autóval is boltba járni, csak értelmetlen... ;]

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28597) syl5 válasza TayRol (#28545) üzenetére


syl5
őstag

Hosszú, vágnom kellett nekem is belőle.
De legalább teljesen a gépedre tudod szabni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28598) syl5 válasza gergo5991 (#28575) üzenetére


syl5
őstag

lánchoz láncolajat, csapágyakhoz valami gépzsírt

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28599) imyourfriend válasza tatabike (#28596) üzenetére


imyourfriend
őstag

105-ös rendszer van a mostani gépemen, előzőnél noname fékváltókar, első 105-ös váltó első 105-ös hajtómű hátul ultegra sor és tiagra váltó. Azt kell mondjam ég és föld a váltási élmény és a váltásteljesítmény. De ilyen ez, míg nem ültem fel egy ilyen felszereltségű bringára addig fogalmam sem volt hogy milyen élményt nyújthat már egy 105-ös szett is.. elgondolkodok hogy mit nyújthat egy 2012-es ultegra vagy egy ugyanilyen évjáratú dura-ace szett. :) És hobbiból tekerek, de megkívánom hogy egy váltásnál vagy egy fékezésnél pontosan azt csinálja a gép amit én szeretnék.

(#28600) anorche1


anorche1
őstag

A balesetes videó után itt egy kis motiváció:
[link]

Nem tudja valaki az egészet lefordítani magyarra? Ha kell áttudom küldeni a lementet .srt feliratot.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.