Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) jackbacsi87 válasza torzo (#28362) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Miután felvették az adatait csak a várakozás ment, mert autót kellett hívni a bringa beszállításához, szóval eljöttem. Zsaruk amúgy segítőkészek voltak nagyon.
Az "új tulaj" segítőkész volt, mindent elmondott. Mikor vette, kítől, megadta a telszámát az eladónak,tartózkodási helyét is ismerte.

(#28452) pengemetal válasza torzo (#28362) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem teljesen: egy barátomnak 2013. május 1.-én lopták el a Hajógyáriról a biciklijét és nyár közepe táján szembe jött vele a Nagy Lajoson :) Kiderült, hogy a tolvaj a Lehel úti Lidl előtt adott túl rajta 20 ezer forintért (Gepida trekking). Mondjuk egy ilyen szembe találkozáshoz piszok mázli kell!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#28453) bluekoli


bluekoli
tag

A nemreg vasarolt biciklimhez (170k) szeretnek egy lakatot venni. Max 20k-ig nezegettem mar mindenfele lakatot de nem igazan tudom melyiket vegyem. Tudom, hogy tökeletes biztonsag nincs, meg ugyis levaghato barmelyik par perc alatt, mindemelett a fö szempontjaim:
- U Lakatot nem szeretnek
- Mivel taskat altalaban nem hordok magamnal, ezert valami olyan preferalnek, amihez van valami tok, amit a vazra tudok erösiteni, ezaltal mindig ott lehetne "keznel"

Tudtok valamit ajanlani? :R

(#28454) ígyvanferi válasza pengemetal (#28452) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én azt is csúnyán büntetném, aki nyilvánvalóan lopott biciklit vesz. Na nem az olyat, akinek az ecobike adja el vagy neten talál egy normális hirdetést, de azért lidl parkolóban töredék áron biciklit venni gondolom egyértelmű, mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#28455) tolvaj! válasza bluekoli (#28453) üzenetére


tolvaj!
őstag

egynek. ez belefér a keretedbe és felszerelhető a tartója a bringára.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28456) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

A sportolókon kezdik a megszorítást
"A tizenhat kiemelt sportág szövetségének szánt 5,2 milliárdos plusz fejlesztési támogatásból is elvesz a kormány a múlt héten bejelentett költségvetési zárolás részeként. A kerékpárosoknál az eredeti 22 százalékára csökken a támogatás, a kajak-kenu szakág esetében a támogatás 69 százalékát veszik el. A stadionépítés továbbra sincs veszélyben. "

Mert olyan jól szerepelnek mostanában a focistáink... :((( Bezzek a kajak - kenu, vízilabda, kézilabda ahol folyamatosan sikereket érnek el a Magyarok, azt alig támogatják.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28457) PS7A válasza Szakbarbár (#28456) üzenetére


PS7A
tag

Legyen mindenki focista! Ahhoz nem kell ész, csak belövöd az ecset sérót, meg pityeregsz ha fellöknek a puha füvön. :W

(#28458) pengemetal válasza ígyvanferi (#28454) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Abszolút egyetértek! Hiába a kifogás, hogy nem ért hozzá! A konkrét esetben csak a kiegészítők érhettek ennyit...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#28459) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Nem vagyok komoly bringás, sőt igazi bringás sem :) ( na ez jó belépő ide :DDD )
Van egy régi, talán Blackwood montim amin eltört a nyereg, de kényelmetlen is volt. ( valami Iscaselle gel vagy mi volt, de ez lényegtelen is)
A bringát tóparton, városi módon "fröccsözős" üzemmódban használom, max 8-10 km-ekre, de főként kevesebbre.
Valami kényelmes, valószínűleg széles nyerget keresek ami nem nyomja a hátsóm úgy mint a régi, hogy rövid idő múlva alig tudok ülni is.
Első kérdés: nagy hiba feltenni egy szélesebb ( 200mm körüli széességű ) nyerget? A montin majdnem egyenesen ülök mert egy állítható kormányszárral felemeltem a kormányt is.

A másik fontosabb kérdés, hogy az Őrs vezér tér környékén nem tud valaki olcsó boltot ahol van olcsó és jó nyereg?
( értelemszerűen erre a bringára nem akarok 5-20 ezres nyerget venni, mert 2-3 éven belül kell venni újat, jót , ha elkészülünk mindennel)
Amiket kinéztem pl: DDK FM266NE Gel, DDK 2380 Gel, DDK 220TRK GEL, Selle 1-2 típusa. ( DDK-król vélemény?)
Sajnos csak messzebb és rendelésre találok ilyesmit, készleten nem nagyon, és nincs sok időm és lehetőségem most rohangálni ez után. Hétvégére pedig nagyon kellene valami.
Előre is köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#28460) lsebestyen válasza mexel (#28459) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, jó lesz a DDK ebben az árban, te tudod h mekkora hátsóval rendelkezel, de ilyen rövid távra jók lesznek ezek a géles nyergek. Bringabutikot tudom mondani, Blahától 3 perc séta, Örstől nincs messze, és nagy a választék. :K

(#28461) fireproof


fireproof
őstag

Gyors kérdés: Ha most 58-as vázon lovagolok akkor az 57-es még jó lehet? (kb 182 cm vagyok). A nyeregcső 1cm-el, a felső cső pedig 2-vel kisebb a kiszemelt példányon. Jó lehet ez még?

(#28462) mexel válasza lsebestyen (#28460) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Bringabutikot néztem, de éppen ezek amiket keresek csak rendelésre vannak ahogy látom. Sajnos én előbb szeretném megnézni, megfogni, stb. Lehet hogy megrendelek egyet, de éppen a másik lenne jobb.
A rövidebb vagy hosszabb nyergek jobbak ilyen ( városi-falusi) bringázásra? 240-es hossz is van és 270-es is amit néztem. A szélességek között 170-200 a különbség ez sem túl sok. Észrevehető ez egyáltalán? Mennyit számít hogy van rugó (elasztikus) a nyeregben?

(#28463) mexel


mexel
veterán

Közben telefonon beszéltem is az üzlettel, szerintük ár teljesítmény arányban régi bringára jó a DDK. Sajnos raktáron ott sincs. Nem gondoltam ilyen nehéz lesz polcról nyerget választanom. A multiknál nagyon gyér a választék, vagy csak drága nyergek vannak jó minőségben.
Lehet hogy a DDKFM2661NE Gel lesz a választott. A 202mm-es szélesség az nem túl kényelmetlen egy montin? ( az más kérdés hogy hogyan néz ki :D )

[ Szerkesztve ]

(#28464) lsebestyen válasza mexel (#28463) üzenetére


lsebestyen
addikt

Attól függ h kényelmetlen-e vagy sem, h mekkora hátsód van, mekkora nyereg kell neked.

(#28465) Csapi007 válasza bluekoli (#28453) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Ha nem akarsz U lakatot, de fel akarod szerelni akkor tényleg csak a Bordo marad.

"Csak úgy mondom"

(#28466) torzo válasza ígyvanferi (#28454) üzenetére


torzo
Ármester

+1
De ahogy hallom, a rendőröknek a háta bórsódzik attól, hogy lopott bringák ügyével foglalkozzanak, számukra ez pitiáner kategória szerintem. Többségének fogalma sincs, mennyibe kerül egy jó bicó.

(#28467) Solad válasza fireproof (#28461) üzenetére


Solad
őstag

A nyeregvázcső hosszát gond nélkül kompenzálod a nyeregcső kijjebb húzásával, a felsőcsövet meg tudod egy hosszabb stucnival ha abszolút nem lenne jó, de nem hiszem hogy gáz lenne vele. Nekem most kb 2 centivel hosszabb a felsőcsövem a kelleténél. Érzem hogy nem teljesen az igazi, de problémát nem okoz, hamar megszoktam.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28468) fireproof válasza Solad (#28467) üzenetére


fireproof
őstag

Értem köszi. És szerintetek egy öregecske Bianchi acélváz amit festeni kell megérhet 40-e Ft-ot ??? Vagy csak én sokallom?

(#28469) Solad válasza fireproof (#28468) üzenetére


Solad
őstag

Én a magam részéről tuti nem adnék negyvenet egy régi acélvázért. hogy másnak mit ér az nem tudom.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28470) HollyBoni válasza fireproof (#28468) üzenetére


HollyBoni
veterán

40-et nem nagyon. Múltkor volt fent egy Bianchi országúti váz, sárga + króm, szinte hibátlan állapotban villával. Az volt 40 körül. Vagy ugye nem ez az csak valaki szétcseszte? :))

(#28471) fireproof válasza HollyBoni (#28470) üzenetére


fireproof
őstag

Neem az egy másik volt. De ha jól emlékszem az licites volt így a végére biztos több lett volna mint 40... Én egyébként egy ilyen újrafestendő Bianchit max 30-ra tartanék.

(#28472) HollyBoni válasza fireproof (#28471) üzenetére


HollyBoni
veterán

Testbike és bikemag aprón volt, fix árral megadva. Ott nincs is licitálásra lehetőség, legalábbis én még nem láttam. :N 40-ért sok az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#28473) fireproof válasza HollyBoni (#28472) üzenetére


fireproof
őstag

Én vaterán láttam. És egy jó állapotú Cilo váz? 35-40ért? :))

[ Szerkesztve ]

(#28474) Because


Because
őstag

tudtok olyan bicósboltot, ahol egyszerű, vékony acélvázat lehet kapni?

(#28475) evilskati válasza bigdady (#28361) üzenetére


evilskati
aktív tag

Igazán nincsmit :)

(#28476) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Trek 6-os (6000/6500/6700 stb.) és 8-as (8000/8500) széria miben különbözik nagy részben? Súlyban és csomagtartó, ill. sárvédő szemek alkalmazásában tér el szerintem (mármint hogy van-e), esetleg a fejcsőben. Igaz-e?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28477) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Sikerült kipróbálni a gépet, jól szedte a lábait igaz volt csepp hátszél de nem túl sok. :)

(#28478) tatabike válasza Teasüti (#28439) üzenetére


tatabike
őstag

Ja, V-féknél van az a trükk, hogy kívül és belül nem egyforma vastagok azok a domború és homorú alátétek. Általában kívül van a vastagabb. Cseréld meg, tedd belülre a vastagabbat és közelebb kerül a felnihez... :K

Fékhíd-buzerálás témában mentek a privátok képekkel az illetékeseknek. :)

Bianchi vázért nem sok a 40. Tudok 100 felett is bőven régi acélvázakat. Nem hiába kerülnek annyiba, némelyik vetekszik az alu vázak súlyával...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28479) TayRol válasza imyourfriend (#28477) üzenetére


TayRol
veterán

Főleg ha a régi kifutópályán hátszél volt, akkor ott nem volt nehéz tekerni.:D

(#28480) lsebestyen válasza imyourfriend (#28477) üzenetére


lsebestyen
addikt

Előző géppel mit mentél ugyanitt?

(#28481) Zola007 válasza imyourfriend (#28477) üzenetére


Zola007
veterán

grat hozzá
kalóriaérték az endo saját számítása? mert akkor ideje lenne újragondolniuk az algoritmust

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28482) lsebestyen válasza Zola007 (#28481) üzenetére


lsebestyen
addikt

:DDD

(#28483) tatabike válasza Because (#28474) üzenetére


tatabike
őstag

Azokkal már nem nagyon foglalkoznak a boltok, általában ritka és drága acélvázakat kapsz csak üzletben. Használt hirdetési oldalakon nézz körül ez ügyben, Vaterán is lehet találni kis szerencsével jó kis vázakat.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28484) Because válasza tatabike (#28483) üzenetére


Because
őstag

majd ez lesz... van itthon sima 1"-os villa, egyszerű kerekek így egy bevásárlós cangához szinte csak a váz hiányzik és abban reménykedtem valaki hozzám dob egyet 2-3000ft környékén :)

[ Szerkesztve ]

(#28485) Cathfaern válasza Zola007 (#28481) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na arra én is kiváncsi lennék hogyan jött ki :D Nem szokott ennyire fals eredményeket adni az endo :)

(#28486) tatabike válasza Because (#28484) üzenetére


tatabike
őstag

Ha 2-3 körül nem is, de egy ötösért már reális egy jó állapotú, használt acélváz. Én odaadtam volna az én Ktm vázamat ingyen, de meg volt repedezve már a felső és alsócső, ki tudja, mikor csuklott volna össze. Még így is használtam fél évig. Inkább ment fémhulladékba, lomtalanításkor kitettem az utcára...
Azért egy könnycseppet elmorzsoltam, mikor kivittem a kapu elé... Szép bringa volt... :(((

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28487) fpeter07 válasza tatabike (#28486) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy régi outi mennyibe kerül egyébként?

(#28488) imyourfriend válasza Zola007 (#28481) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igen, bár nem tudom az endo mit számolt meg hogyan, de az a 2.47L víz amit hidratáltam elég soknak tűnik.. 200km-en a reális kb. :)

(#28479) TayRol: Elején volt, mikor szombathelyről kijöttem a volán telep mellett. De vannak benne dombos részek, főleg a jáki templomnál az a rész kellemetlen. Felérsz a dombon és a falu végéig emelkedik.

(#28480) lsebestyen: Hazáig van adatom, 38,1km 1:03:23s 36.1km/h-s átlag. Igaz akkor volt hátszél dögivel, nade az acélváz 30 felett kb olyan mintha megállna. :) Új gépen a selle italia X1 nyereg feltörte a hátsómat még béléses nadrágan is, meg odafelé viharosabb szél volt csak az szembe jött. Ha nincs az a 45km előtte akkor 36,5 környékén lehetnék. :)

A tekerés vége felé azért beletettem egy kb 1,5 perces tempót 40 feletti átlagsebességgel. ;] Ezt acéllal képtelenségnek tartom kb.

[ Szerkesztve ]

(#28489) tatabike válasza fpeter07 (#28487) üzenetére


tatabike
őstag

Ami használható is? 30-tól a csillagos égig, de inkább 50-től érdemes nézelődni. 30 és 40 között már csak olyat kapsz, amire rá kell költeni nagy valószínűséggel.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28490) imyourfriend válasza fpeter07 (#28487) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az a gond hogy nem tudod az előéletét a gépnek. Lehet hogy alig mentek vele, lehet hogy agyonhajtották.. kitudja? Én is egy régebbi darabot vettem, felújítottam és mentem vele rendesen sőt egyszer pereceltem is. Node acélból van, kitudja meddig bírja? Mert az egy dolog hogy integrált hajtómű, fékváltókar és 2x9 van rajta. De 30 évnél idősebb a váz ami enyhén szólva sem kevés. Ettől független ráülök ha kell és hajtom jóízűen hisz én megbízok benne, de te lehet hogy nem bíznál már meg benne. :)

(#28491) rfjanika


rfjanika
tag

egy kis segítség kellene

nem tudja vki hogy szabolcs vagy hajdú megyében melyik kerékpárüzletben tudnék venni egy

GT Aggressor 1.0 2012.es L-es méretben kerékpárt lehetőleg fehér színben?

S.O.S.-ben kellene

(#28492) Balazska15 válasza rfjanika (#28491) üzenetére


Balazska15
senior tag

[link] Ha készleten van 48órán belül postáz, az nem rossz szerintem!! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#28493) rfjanika válasza Balazska15 (#28492) üzenetére


rfjanika
tag

ezt néztem, csak én szabolcs megyéből vagyok, és ha véletlen vmi gond van akkor elég bonyolult a garanciát érvényesíteni. azért keresnék ezekből a megyékből csak.

(#28494) balazs025


balazs025
senior tag

Üdv mindenkinek!
Ha véletlenül van köztetek nyíregyházi, akkor adhatna tanácsot, hogy merre lehet/érdemes hosszabb távon biciklizni.
A segítséget előre is köszönöm :)

(#28495) gergo5991


gergo5991
őstag

Mai kerékpár túra Kassa-Hollóháza-Füzér
totál 80km, +- 10km mert eltévedtünk.
Reggel 10 kor zuhogó essőben indultunk, ezalat volt 1 gumi vétel, + 2 belső vétel egyéb okok miatt :P
képek:
1
2
3
4
5

(#28496) torzo


torzo
Ármester

üdv.

Ezt a skerót ma megnéztem. Eléggé egyben van ( csapágyak nem lógnak, váltó pontos, fékek rendben stb,) azt leszámítva, hogy nyereg, markolat cafatokban lóg, meg koszos-mocskos, elhanyagolt küllemű. Ezek persze nem zavarnának, de származási papír semmi, félrészeg eladó, aki 40-ért is odaadná. Szerintem esélyes, hogy lopott nem? Vagy már paranoiás vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#28497) tatabike válasza torzo (#28496) üzenetére


tatabike
őstag

:) Nem biztos, hogy lopott. Milyen egzisztencia volt a pali körül?

Amúgy meg, a lopásnál maradva, sajnos ez is tipikusan egy olyan kinézetű bringa, ami kedvelt célpont egy tolvajnak...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28498) syberia válasza torzo (#28496) üzenetére


syberia
veterán

Lehet hogy az az originál tulajdonos is a hirdetései között figyel. :DDD

https://howbad.info/

(#28499) tatabike válasza syberia (#28498) üzenetére


tatabike
őstag

:C :DDD

Csontvázfej...van szókincse a csókának... esetleg koponyatöredék, vagy ilyesmi... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28500) torzo válasza tatabike (#28497) üzenetére


torzo
Ármester

Hát, ez az! Getvar faház, susnya, Suzuki Ignis, tekintetben hegedűvonó gyanú.
Ez a gép bőven megérne ennyit, de rohadtul utálnám, ha valaki korábban megbecsült bringáját fényesítgetném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.