Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) tatabike válasza Because (#28299) üzenetére


tatabike
őstag

Pont ilyet nem, de én is egy tányért használok elöl már régóta, hátul meg nekem 4 fogaskerék van, annyi elég.
Elöl 48, hátul 14-16-18-20. Teljesen korrekt, még utánfutó vontatáshoz is elég.
Exage országúti hajtóművem van, és egy tányért teszek rá. Mivel erre ha jól tudom, nem lehet gyárilag 48-ast kapni , az trekking/mtb nagy tányér méret, és azt 4 karos hajtóművekre gyártják, az oúti meg 5 karos, fogtam egy egybeszegecselt, nem bontható, régi 5 karos mtb hajtóművet, kivágtam belőle a nagy tányért, és a karjaira átjelöltem a oúti hajtómű karjainak a furatait, kifúrtam és rácsavaroztam ugyanúgy, mint egy hagyományos lánctányért. Eddig 5ezer km van benne, semmi probléma nem adódott.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28302) lsebestyen válasza Rottweiler89 (#28297) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja, miután megérkeztél lenyújtasz. Az utsó 15-20percet pedig pörgetősre veszed.

(#28303) fpeter07 válasza Rottweiler89 (#28297) üzenetére


fpeter07
veterán

Természetesen van, ne vegyél legközelebb pár alkatrészt.

(#28304) Because válasza tatabike (#28301) üzenetére


Because
őstag

ötletesen megoldottad! néztem van olcsóbb bontható tányéros hajtómű, jó lesz az.

(#28305) syl5 válasza Rottweiler89 (#28297) üzenetére


syl5
őstag

jeges fürdő

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28306) deicide válasza lsebestyen (#28302) üzenetére


deicide
veterán

Érdekes egyébként, visszagondoltam 1-1.5 évvel ez előttre, amikor egy 100-as után bármit csináltam, másnap zombi voltam, most meg szombaton 172km, vasárnap 154km, semmi nyújtás, csak egy kis magnézium és ma simán 1 órát intervaloztam céges foci álnéven. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28307) Solad válasza lsebestyen (#28302) üzenetére


Solad
őstag

A nyújtás nem sokat fog érni az izomláz ellen (ennek ellenére továbbra is javallott)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28308) Realradical válasza Realradical (#28264) üzenetére


Realradical
őstag

Trekking bicikli vadászat #próba2: [link]
Erről a vélemények? Nem kell 120kg mellé a fémváz?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28309) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,főleg neked,fpeter07. :R

Üdv: Rottweiler89

(#28310) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Holnap érkezik a 2012-es carbon ktm országúti 105-ös szettel és fulcrum kerékszettel leváltani az acélvázas csodát, remélem sikerül kipróbálnom. :R

(#28311) tatabike válasza Realradical (#28308) üzenetére


tatabike
őstag

Miért, ez kompozit, vagy mi? ;]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28312) Realradical válasza tatabike (#28311) üzenetére


Realradical
őstag

[link]
:DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28313) tatabike válasza Realradical (#28312) üzenetére


tatabike
őstag

Nem értem, hogy jön ez ide.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28314) Realradical válasza tatabike (#28313) üzenetére


Realradical
őstag

Vazze, most nézem, hogy ez egy létező dolog bicikliváznál... :Y
Azt hittem poénkodsz valami építőipari minőséggel. :B

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28315) tatabike válasza Realradical (#28314) üzenetére


tatabike
őstag

:D Nem baj. De az alu, illetve, hogy pontosak legyünk, a könnyűfém-ötvözet azért fém... :K

Karbont akartam írni, de valamiért ez a kompozit jött be, de mondjuk ez sem pontos kifejezés, mert nem csak műanyagfélékre használatos.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28316) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek melyiket éri megvenni, ha mindkettő ugyanannyiba kerül?
[link] vagy [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#28317) Djuree


Djuree
félisten

tudtok nekem vmi jó kényelmes ülést ajánlani? vmi terebélyes nagy ülés kellene. most is elég jó ülésem van, zselés, meg drága is volt, de ez sem elég nagyon, hosszú távon nagyon kényelmetlen.
el sem tudom képzelni azokon a versenyüléseken hogy képesek megülni azok a csontossegű versenyzők. :DDD
meg kéne egy visszapillantó tükör is, mindig zenével megyek és nem jó mindig hátranézegetni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#28318) fjudors


fjudors
aktív tag

ropogásra:

engem a múltkor a konstrukcióhibás platform pedál szívatott így, hol ropog, hol nem, hosszabb út után, nagyobb terhelésnél..nincs körmös alátét benne, a kontraanya kilazult a hajtókar felőli oldalon.szétszedtem, átzsíroztam, menetragasztóval összeraktam, azóta nincs gond vele.csak meghúzva egy idő után megint elkezdte, ici-pici kotyogása lett csak, de elég volt, hogy ropogjon.végl bekentem a rögzítővel, azóta végleg megszűnt.
azt hittem, a monobblokkal lesz gond, a váz úgy felerősítette a ropogást...

(#28319) Hoorus válasza fjudors (#28318) üzenetére


Hoorus
őstag

Szia!

Nekem a monoblokk kotyog kb. 1-2 mm-t, éppen csak észre vehető, viszont olyankor ropog is, ami már persze zavar.. Laikus vagyok teljes mértékben. Mi ilyenkor a teendő? Vigyem szerelőhöz, vagy otthon is orvosolható?

Köszönöm a választ. :R

(#28320) zoli03 válasza fjudors (#28318) üzenetére


zoli03
őstag

Én még nem szereltem olyan pedált, amiben körmös alátét lett volna, és mégsem lazult meg egyikben se a kontraanya.

(#28321) Jorus válasza Djuree (#28317) üzenetére


Jorus
nagyúr

Minél nagyobb, minél zselésebb, és rövid távon minél kényelmesebb egy nyereg, annál fárasztóbb és kényelmetlenebb lesz hosszú távon, mivel a vázizomzatnak és a derék körüli izmoknak kell egyenesben tartani a felsőtestet, amik hoszabb távon elfáradnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28322) imyourfriend válasza Djuree (#28317) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyszerű a képlet, kerekezni kell és elmúlik. Vagy ha kényelmetlen egy nyereg akkor menj be SZAKÜZLETBE és ott segítenek kiválasztani neked egy nyerget. Kényelmetlenség alatt azt értem hogy 4-5km alatt már minden bajod van a bringán.[link] Nekem egy bikefun granada van, közel 13ezer km-t eltöltöttem rajta és még mintha új lenne a nyereg majdhogynem, viszont tekertem már benne 270km-t is bélés nélküli ruhában. Másik bringámon egy selle italia X1 lesz, le kell tesztelnem azt a nyerget hogy véleményt tudjak mondani róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#28323) fjudors válasza zoli03 (#28320) üzenetére


fjudors
aktív tag

ha rendesen össze tudod kontrázni a kónuszanyával, akkor nincs gond.
vagy lehet, gyárilag menetrögzítővel kezelt ill spéci anya

(#28324) zoli03 válasza fjudors (#28323) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor nekem eddig szerencsém volt, mindegyik pedálnál gond nélkül össze tudtam kontrázni. Menetrögzítő nem volt bennük, speciális anya sem, volt, amelyikben én cseréltem kontraanyát, mert pár meghúzás után megszakadt benne a menet, annyira gyenge volt.

(#28325) Djuree válasza Jorus (#28321) üzenetére


Djuree
félisten

hát nekem olyan 14-15km-t kellene minél kényelmesebben tekernem egyhuzamban, ennyire van a meló ugyanis. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#28326) Jorus válasza Djuree (#28325) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, aszittem hosszútávon kell kényelmes nyereg. :) 14-15 km-re jó lesz zselés is, a kiválasztás alapja imyourfriend leírása, vagyis ki kell próbálni több félét a boltban, ha van rá lehetőség.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28327) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kérlek segítsetek nekem, annyi hozzáértő ember van itt, én viszont nem vagyok az, csak felhasználó. Tudom, hogy unjátok már az ilyen jellegű kérdéseket, de nemigen tudom kihez forduljak ezzel kapcsolatban.
A tegnapi kérdésem: #28275

Azóta találtam még ezt is:
Merida City

zoli03: a hirdetés szerint az is alumínium

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28328) Djuree válasza Jorus (#28326) üzenetére


Djuree
félisten

hát napi 2*14km sztem elég hosszútáv. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#28329) zoli03 válasza A_ScHuLcZ (#28327) üzenetére


zoli03
őstag

Olvastam a hirdetést. Sok hasonló vázas bringát láttam, ez tuti acél. A nyeregcső bilincs nem ilyen szokott lenni aluvázas biciklin, ez a megoldás tipikusan acélvázasokon szokott lenni. A muffolt első villát is csak acélból láttam, aluból eddig sose.

(#28330) Cathfaern válasza Djuree (#28328) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

14 km az abszolút rövidtáv :) Hosszú táv az 40, de inkább 60 km felett kezdődik. Az hogy naponta 2x mész, túl sokat nem oszt-szoroz ebben.

(#28331) Kickass válasza fpeter07 (#28300) üzenetére


Kickass
őstag

Köszi a választ!
Lehet akkor nem ő lesz a befutó. Habár alapvetően terepre lesz a bringa, sokszor magára a terepre is el kell jutni akár betonúton is, bár egy monti nem erre való de azért annyi kompromisszum kell, hogy ha szükséges 10-15-20km-t lehessen már letekerni vele betonon is anélkül hogy úgy szálljak le róla mint akit megvertek. :D

Bár felszereltségében nem rossz.

(#28332) cobranco


cobranco
csendes tag

Itt a „remek” idő,lehet videózni…uborkaszezonra egy kis hazai,illetve félig.

Úgy,nem mellékesen, ez sem új,de azért remélem nem ront az értékéből,bár valószinüleg nem is javit.

[Őrjárat az északi-határzónában 2013.04.25./Hungary-Slovakia/ FullHD 1080p. ]

Útvonal:
Hangony-Kissikátor-Domaháza-Zabar-Cered-Rónabánya-Rónafalu-Salgóbánya-Eresztvény-Somoskőváralja-Somoskő vára-Somoskőújfalu-Siatorska Bukovina-Radzovce-Fülek/Filakovo/-Camovce-Surice-Aknácskő/Hajnacka/-Ajnácskő vára-Gemersky Jablonec-Dubno-Petrovce-Zabar-Domaháza-Hangony

Túraútvonal-animáció és térkép:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#28333) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani egy megbízható szervizest Érd és környékén?
Illetve bárkit aki ért hozzá és szívesen megcsinálná. Egy egyszerű Tora újraélesztéséről lenne szó. :U

Grat a video-hoz Cobranco! :K

[ Szerkesztve ]

(#28334) fpeter07 válasza Kickass (#28331) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet vele tekerni, nem azt mondtam, hogy nem lehet. Sokszor voltam vele aszfaltos túrán is. Úgy értsd ezt a terepre alkalmas dolgot, hogy ne indulj el vele 2-3 órás országutas túrákra. Idén a leghosszabb túrám nagyjából 110 km volt. Meg sem fordulna a fejemben, hogy egy csillagrombolóval elinduljak ekkora távra.

(#28335) gergo5991


gergo5991
őstag

Ha már szóba került a nyereg, én Scape Active 8-el rendelkezem, cube biciklimen ez van, én kb tökéletesen megvagyok vele elégedve, eleinte 2 hétig fájt a seggem, de azóta már megszoktam nem fáj végkép. Annyi hogy kidőrzsölődik picit a combomnál, meg a heréimet igen nyomja.-ezt valahogy meglehet oldani? esetleg a nyereg elejét lejebb állítani?

[ Szerkesztve ]

(#28336) Zola007 válasza Doki16 (#28316) üzenetére


Zola007
veterán

Monarch

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28337) Zola007


Zola007
veterán

BIKE-DISCOUNT.de -ről rendelünk
Holnap estig (szerda 22:00) jelezd ha betársulnál és hogy mi érdekel
Debrecenben vehető át a cucc

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28338) Cathfaern válasza gergo5991 (#28335) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyeregcsere. Ha kidörzsöli a combodat, akkor tuti hogy túl széles neked a nyereg. Altáji problémákon meg csak a középen kivágott (vagy besüllyesztett) nyergek segítenek. Nyereg elejének lefele döntésével csak azt éred el, hogy megfájdul a csuklód.

(#28339) tolvaj! válasza Cathfaern (#28338) üzenetére


tolvaj!
őstag

És ha teljessen vízszintes a nyereg, mégis a tenyér élre megy a terhelés, akkor mit állítsak? Kicsit lehet dönteni a nyerget hátra?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#28340) Cathfaern válasza tolvaj! (#28339) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hátra semmiképp se, ha nem szeretnéd ha alsó feledet maradandó károsodás érné.
Ugye az a gond, hogy túl nagy a nyereg - kormány magasság közti eltérés nálad, és túl nagy súly nehezedik a kezedre. Ennek megoldása lehet más markolat, illetve magasabbra állított kormány (amihez jó eséllyel kormány vagy stucni csere szükséges).

(#28341) fpeter07 válasza Cathfaern (#28338) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem is kidörzsöli a combomat a nyereg, de ez azért van, mert az idei szezonban inkább az úszásra mentem rá. (úszógumi és egyéb mellékhatások)

[ Szerkesztve ]

(#28342) Doki16 válasza Zola007 (#28336) üzenetére


Doki16
addikt

Ez lenne az amit kinéztem. Vajon ezek eredetiek lehetnek? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#28343) HollyBoni válasza Djuree (#28328) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég rövid táv az, laza tempóban fél óra. :K

Nyerget szerintem nem nagyon lehet másnak ajánlani, legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom. Családban volt hogy 3-an használtunk egy bringát, volt hogy nekem teljesen kényelmes volt a nyereg, simán ültem rajta több órát, tesóm viszont utálta, 5 perc után fájt rajta a segge. :))

[ Szerkesztve ]

(#28344) TayRol válasza HollyBoni (#28343) üzenetére


TayRol
veterán

14km-re dolgozom otthonról, a Pesten keresztül 29-30 perc az utam. Szóval az átlagos tempó.

(#28345) Cathfaern válasza TayRol (#28344) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Terep függő, hogy mennyire laza vagy nem laza tempó. Nekem pl. 3,3km-es távon annyi lámpa és kereszteződés van, hogy hiába megyek 23-25-el, végeredményben 15-16 körüli átlag jön ki. De ha ezt megállás nélkül végig tudnám tekerni, kijönne egy legalább 22-es átlag.

(#28346) TayRol válasza Cathfaern (#28345) üzenetére


TayRol
veterán

sok a lámpa. leggyorsabban 37-38-cal tudok menni, leglassabban meg állni a lámpánál. de 20 alatti átlag jön ki bőven.

(#28347) HollyBoni válasza TayRol (#28344) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó, akkor nem laza, hanem átlagos. Fontos nagyon... :U A lényeg hogy 14km nagyon rövid táv, azt bármilyen ülésen ki lehet bírni szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#28348) pengemetal válasza TayRol (#28344) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ööööö, fél óra alatt 14 km városban, az 28 km/h átlag, azért nem az laza tempó a gyorsításokat és lámpákat is belevéve. Pont hétfőn siettem egy megbeszélésre, így mentem 27.2-es átlagot trekking-gel, nem éreztem annyira kellemesnek! :D

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#28349) TayRol válasza pengemetal (#28348) üzenetére


TayRol
veterán

najó, azért lehet haladni a courier dt-vel.:) a buszhoz képest 10 perccel hamarabb érek be.

HollyBoni: jólvanna.

[ Szerkesztve ]

(#28350) gyulank válasza syberia (#28035) üzenetére


gyulank
addikt

Miért pont elől? Legyen hátul canti elől meg ilyen?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.