Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176051) bringasisti válasza Mezga Aladár (#176050) üzenetére


bringasisti
őstag

Fel lett dobva egy hiba jelenség. Erre válaszoltam mint lehetséges okot. Én mivel egyszer már szeretem gumit lehet hogy én is megpörgetném, de azt nem tudom hogy milyen ellenőrzési folyamat előzte meg a posztot. :W

BENEFON DELTA--------N8

(#176052) Toobee válasza sebgutkopf (#176037) üzenetére


Toobee
veterán

Örülök, hogy valaki reagált erre a témára is, nem csak a sírás megy. Nagyon komoly, hogy miket tol itthon a kis magyar valóságban. Kiveszi a 20 éves Clioból a dirt bringát, aztán egy éles helyen beadja a dupla hátraszaltót. Van töke, az biztos. Jól be van öltözve, de attól még könnyen kiugrik az a váll. Nem is tudom van-e itthon hely, ahol lehet gyakorolni ezeket a trükköket szivacsra érkezve.

https://barbieripnk.hu/

(#176053) Mezga Aladár válasza bringasisti (#176051) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ő is megpörgette [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#176054) bardi válasza Toobee (#176052) üzenetére


bardi
aktív tag

Valahol a 41-es villamos vonalán kamaraerdő közelében (remélem jól emlékszem, több mint 10 éve volt) voltam egy skateparkban sok sok éve, és ott volt szivacsos gödör, még félcső, de az inkább ilyen benti hely volt.

'92 Honda VFR 750

(#176055) 6030D válasza Toobee (#176052) üzenetére


6030D
Ármester

A szaltóhoz nem értek, nekem az szúrt szemet, hogy egy 10 m széles telken csináltak egy ilyen pályát. Kemény.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176056) gabro0 válasza FerNandor (#176047) üzenetére


gabro0
őstag

Nem kell messzire menni, nekem meg mindkét gumimon minimálisan látszik a forma(?) hibája. Olyan mintha el volna nyírva egyik irányba. Ráadásul nem is egyszerre vettem őket.
Gyakorlatilag semmit nem befolyásol, egyenletesen jár, csak azért írom, hogy simán lehet gyártási egyenetlenség/hiba.

(#176005) 6030D: Jáj, dehogy hiányzik a homok, van itt elég. Viszont ha ez egy felhívás közös tekerésre az elkövetkezendő 15 évben, akkor elfogadom :P Addigra még Imi tempójával is 3x meglesz az XC ;]

[ Szerkesztve ]

(#176057) mobal válasza Hasaggymeg (#176030) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kicsit később készítem és küldöm!

Még egy keveset foglalkoztam a váltókkal. Most már csak akkor ér hozzá ha keresztben van a lánc, hátul is és elöl is a legnagyobb tányér.

Ami ugye használat közben majd nem okoz problémát. Ez így még mindig nem normális, úgy értem, hogy ha váltót állítunk akkor minden állásban nem érhet hozzá a lánc az első váltó kanalaihoz?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176058) FireKeeper válasza mobal (#176057) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

crosschaining, vagy magyarra fordítva a keresztbe váltás több szempontból sem ajánlott konfoguráció. amellett, hogy gyorsabban koptatja a hajtáslánc minden elemét, nem is hatékony. a legtöbb gyártó nem is ajánlja hogy így használd a hajtást, még ha amúgy elméletileg lehetséges is. nálam is úgy van belőve mondjuk a hajtás, hogy bírja ha keresztbe váltom, de nyilván sose használom úgy, ha már a kazettán csak 3 van le/fel, akkor átteszem elöl a másik tányérra.

elöl 2 vagy 3 tányérod van?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#176059) mobal válasza FireKeeper (#176058) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Három, a keresztbe váltást kerülöm :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176060) inifini válasza Hasaggymeg (#175973) üzenetére


inifini
tag

Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e, de nekem di2 váltóm van az outin, majdnem 6e km-nél vagyok, és max 3-szor töltöttem eddig, ebből kettő elővigyázatosságból, mert elutaztam és több napot tekertem, de nem akartam vinni a töltőt.

(#176061) sz_abika


sz_abika
addikt

[link]
Egy outi vázba ez értelmes kényelmi funkció lenne hétköznapi közlekedésre? 28as köpeny is tervben van, de asszem a 16c felni dislájkolná ezt az ötletet. :U

PSN: xszabikax

(#176062) ZolkoW válasza sz_abika (#176061) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom, mi az épp aktuális elfogadott a külső/felni szélesség arányt tekintve, de ha pl. vesszük a 2,25-ös külsőt (~57mm), ez a 25mm-es belső sz. felninek a 2,28-szorosa. A legtöbben egyébként szerintem ma is 21-es, meg 22,5-ös felnikkel használják az ekkora gumikat, ami magasabb szorzót jelent... de 16x 2,28 az 36,48 mm, azaz ugyanez az arány állna fenn 36-os külsővel, nem hiszem, hogy a 28-as ne lenne ajánlott.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176063) 6030D válasza ZolkoW (#176062) üzenetére


6030D
Ármester

A legtöbben egyébként szerintem ma is 21-es, meg 22,5-ös felnikkel használják az ekkora gumikat,
... khmm... tizenkilenc... khmmm... :o

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176064) ZolkoW válasza 6030D (#176063) üzenetére


ZolkoW
őstag

tudom, de nem akartam lelőni a kis titkodat, amivel országúti versenyeket nyersz egy MTB nyergében :D

..az eddigi rekordom, amire nem vagyok amúgy büszke, az 17-esre a 2,25-ös gumi. Meg voltam győződve, hogy 19-esnél keskenyebb nem lehet, erre de (elég régi 26-os mtb kerék, V-fékes)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176065) bardi válasza ZolkoW (#176064) üzenetére


bardi
aktív tag

16-os belső szélességre raktam már 2,3 vagy 2,35-ös gumit :D

'92 Honda VFR 750

(#176066) ZolkoW válasza bardi (#176065) üzenetére


ZolkoW
őstag

:R nyertél :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176067) 6030D válasza ZolkoW (#176064) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem ez a gyári, szóval nem én kockáztattam, de nyár elején majdnem lett egy Bontrager kerekem, ami szintén 19 mm lett volna, csak jó ér érték aránnyal (65e Ft / 1600 g).

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176068) ivana válasza sz_abika (#176061) üzenetére


ivana
Ármester

Az teljesen ok, modern outiknál nem ritka a 17 széles felni sem. A montinál van hülyen picit.

(#176069) jjeahh válasza 6030D (#176067) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor én nem parázok a 21mm felnivel, ha következő alkalommal 2.35" gumit vennék rá :D . Kati és Nino amúgy 30mm felnit használ 2.4" gumikkal, ha számít valamit :DDD . Ha legközelebb kerékszettet veszek, én is szélesebbet fogok, bár 30mm-ig nem biztos elmegyek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176070) bringasisti válasza ivana (#176068) üzenetére


bringasisti
őstag

Még az én 26" felnim is 17 széles

BENEFON DELTA--------N8

(#176071) Hasaggymeg válasza 6030D (#176055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy hiba az érkezésnél és máris a szomszédasszonnyal találod magad az ágyban. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176072) sz_abika válasza ivana (#176068) üzenetére


sz_abika
addikt

Csak a fék bírja az az igazán kérdés, a villa aluban a 25ös kényelmesen elfért még.

PSN: xszabikax

(#176073) ivana válasza sz_abika (#176072) üzenetére


ivana
Ármester

Ja én azt hittem túl szélesnek tartod :)) Amúgy a klasszik 13-as felnibe is belemegy a 28-as gumi, abba is csak a 32-es túlzás. A 16 az jó már CX-re is.

(#176074) resist válasza zsocy (#176038) üzenetére


resist
tag

Irtam a KTM-nek, meg is jott a valasz. Ugyanaz a ket bico, annyi a kulonbseg, hogy a Fun XT-t csak a Hervisben lehet kapni, a Life Road meg a katalogusmodell. Hat igy ezek utan kijelenthetjuk, hogy a Hervis rendesen tultolta az arat es most "akciosan" van az ajanlotton :|

(#176075) FerNandor válasza Mezga Aladár (#176048) üzenetére


FerNandor
őstag

Hát, ha a 23-as, ami rajta volt, jó volt, akkor a szélesebb 25-ösnek, szerintem barátok között is stabilabbnak kéne lennie ;]

Egy ilyen cipő jó lehet? [link]
Sajnos a van rysel nem jó, nyomja a rüsztömet.

Megvettem a decathlonban az utolsó shimano r500-as pedált.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176076) parandroid válasza FerNandor (#176075) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is pont cipőt/pedált nézek országútihoz. Az mtb-spd módszer nekem jóval szimpatikusabb, főleg, hogy abban járni is lehet, illetve hosszabb túrákon állítólag kényelmesebb is, de országútis cipőt egyáltalán nem találok ehhez a rendszerhez. Engedjem el, és vegyek egy spd sl-es cipőt/pedált, vagy országútizáshoz is teljesen jó valami aerosabb mtb cipő? Esetleg javaslatok (németeknél is kapható típus preferált)? Ahogy nézem, ezeknek a talpa is ‘stoplisabb’, meg kicsit (sokkal) robosztusabbak.

Ugye az itt alattam linkelt dorko is spd sl.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176077) maximilian4 válasza 6030D (#176067) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem tudsz jó áron könnyű, tárcsás 622-es kerékszettet? Jó lenne még egy a cx-re. Durva milyen szinten amortizálódnak a kerekek meg a gumik ha rendesen használja az ember. Nem is tudom milyen állapotban lehetnek a 2-3 éves, “pár versenyt használt” “patikaként” hirdetett cx bringák gyári alkatrészekkel... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#176078) Csokicsibesz válasza parandroid (#176076) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nézz rá a gravel cipőkre, Northwave-nek tudom, hogy vannak ilyen cipői. Vagy nézhetsz XC cipőket is szerintem az sem gáz országútira.

Más: Strava Elevate-et használ valaki? Most nagyon rákattantam ezekre gráfokra. Úgy őszintén van ezeknek valami értelme? (fitness, fatigue, form).

(#176079) FerNandor válasza parandroid (#176076) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, nekem ez az spd-sl volt a szimpi.
A shimano rp1-es cipőből volt 41-es készleten, de kicsi volt :Y, 42-es meg nem volt. Amúgy 19990 vagy mennyi, majdnem 20 ezer.
Amúgy azt mondták facebookon, hogy állítólag jobb a 3-szög stoplis, jobban eloszlik a terhelés meg ilyenek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176080) xy.zsolt válasza parandroid (#176076) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A jobb outi cipők merev carbon vagy hasonló anyagú talppal vannak....nem potyára.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176081) 6030D válasza maximilian4 (#176077) üzenetére


6030D
Ármester

Ha tudnék, vennék. :D
De CX-en más a tengely szerintem.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176082) maximilian4 válasza 6030D (#176081) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem 100x12 és 142x12

Maxi

(#176083) vallas válasza parandroid (#176076) üzenetére


vallas
senior tag

A linkelt Dorko szerintem mindkét SPD-t tudja, mert van rajta 3 lyuk az SPD-SL-hez, és középen a párhozamos részek be szerintem belemegy a sima SPD ami montis, de ha ilyen kombót veszel akkor a sima SPD patenttal sem tudsz jobban menni, mint az SPD-SL -el, mert ugyan úgy kilóg a patent, csak az egy kicsit laposabb.

nekem SPD-SL van, sárga stoplival, de arra készülj fel, hogy a stoplit gyakrabban kell cserélni, mint a fém SPD-t.
Tavaly ősszel vettem, és most már a bal lábamon, amit a legtöbbször kiveszek, ha megállok már elég ramatyul néz ki, bár a feladatát ellátja.... és kb 5000 egy patent

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#176084) cdl válasza 6030D (#176081) üzenetére


cdl
senior tag

Csak tárcsás jó?

(#176085) parandroid válasza xy.zsolt (#176080) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a merevség az egyik, a másik meg az aero. Cserébe ‘állítólag’ kényelmetlenek, és pár lépésnél többet nemigen lehet bennük megtenni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176086) jjeahh válasza xy.zsolt (#176080) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mtb-k is, asszem 6030D-nek is karbontalpas van :K .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176087) vallas válasza parandroid (#176085) üzenetére


vallas
senior tag

Hirtelen rákeresve a dual fit cycling shoe-ra

[link]

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#176088) 6030D válasza maximilian4 (#176082) üzenetére


6030D
Ármester

A montis meg elöl 15x100 (vagy 110).

cdl: igen, valahogy jó lenne fékezni is. :)

Cipő: igen, karbontalpas, mondjuk sok különbséget nem veszek észre belőle a bringán a korábbi Torbal talpú Shimanohoz képest. Sétánál más, meg ennek a talpán kevesebb a gumi betét, ezért lefelé lépcsőzni borzasztó vele, mert úgy szoktam lépni, hogy az spd ne kopogjon, de akkor meg a talpközéppel érek a lépcső élére, ahol nincs semmi csúszásgátló, és volt már, hogy lecsúszott a lábam. Az nem jó. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176089) maximilian4


maximilian4
addikt

Amúgy lehet ezzel újra egy parazsat ébresztek fel, de lehet rendelek egy kínai karbon kerékszettet. Alin vannak korrektnek tűnő darabok, sok megrendeléssel, sok fényképes értékeléssel, akár hosszabb távú tapasztalattal.

Maxi

(#176090) maximilian4 válasza 6030D (#176088) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem még régebbi blaze plus van, de én is taknyoltam már majdnem többször ugyanezen oknál fogva. :C

Maxi

(#176091) gabro0 válasza parandroid (#176085) üzenetére


gabro0
őstag

Azért lehet pár száz métert is sétálni bennük, csak lassan, mert nem akarja senki szétcseszni :) Úgy képzeld el, mintha sarkon kellene járnod. Eleve a kiálló stopli (SPD-SL-ről írok) miatt a lábfej felfelé áll, a stopli kényes és mégis csak az rögzít így inkább sarkon érdemes járni. Pont ezért nem árt ha a csúszásgátló részei cserélhetőek, csak sajnos ezt a "funkciót" az olcsóbb modellekből rendre kispórolják.

(#176092) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na úgy néz ki lehet van egy kis problémám a Merlin vázzal. az alsó csapágy nem megy bele a fejcsőbe, legalábbis kézzel nem tudtam benyomni. írtam nekik, hogy mondjanak valamit, ilyenkor mi van, garis, vagy meg lehet csinálni.

közelebbről megnézve a helyzetet, látszik hogy került némi festék is a fejcső belső oldalára, szóval lehet hogy nem volt rendesen lefedve a festés alatt, és a bekerült festék/lakk miatt annyival megvastagodott a belső fala, hogy akad rajta a csapágy (még ez lenne a jobbik forgatókönyv). a rosszabbik változat, ha maga a fejcső ovális, ez esetben nem tudom mit lehet kezdeni vele, de félek házilag nem sokat :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#176093) CragON válasza gabro0 (#175993) üzenetére


CragON
aktív tag

"próbált" :DDD
Azért, mert XC kell neked. Alföldön éltem 22 évet, igaz nem Dél-Alföldön de tudom milyen az igazi homokos talaj. Oda terepezésre egy könnyű XC teljesen jó. A külső gumit kell majd okosan kiválasztani.

(#176074) resist
Mindig túltolja

[ Szerkesztve ]

(#176094) parkr


parkr
őstag

Kész! :) lőttem gyorsan egy paraszt képet, még csak tárcsákat voltam bekoptatni

(#176095) cdl válasza parkr (#176094) üzenetére


cdl
senior tag

ÁÁÁ, drakula. Gyönyörű.

(#176096) maximilian4 válasza parkr (#176094) üzenetére


maximilian4
addikt

Az igen. De nagy jampi.

Maxi

(#176097) tacto válasza parkr (#176094) üzenetére


tacto
aktív tag

Nagyon tiszt lett :)

(#176098) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Az utóbbi időben csak nekem tűnik úgy, hogy megszaporodtak a Marketplace-en a retardáltak? Annyi együgyű, Németországból kukázó kereskedővel hozott össze a sors, hogy valami hihetetlen. :U Pontatlan infókat adnak a hirdetett áruról, a vázméretet félreméri és neki áll feljebb, mondja, hogy jó állapotú, erre odamegyek és kiderül, hogy a bringa szénné van hajtva...

[ Szerkesztve ]

(#176099) parkr


parkr
őstag

köszi mindenkinek!
belegondolva lehet hülyeséget írtam, mert a fékbetétet kell koptatni nem a tárcsát. :D mindegy s, az a lényeg lesz mivel szórakozni holnap, mert az első néha beleér.

(#176100) cdl válasza parkr (#176099) üzenetére


cdl
senior tag

Egy felnifék sokkal jobb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.