Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176201) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#176198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszi! :D

Túrdöfranc... [link] Annyi esélyese volt az Ineosnak,hogy a végén üres kézzel mennek haza. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176202) Maximum1 válasza xy.zsolt (#176193) üzenetére


Maximum1
őstag

Az lehet a titok hogy a tárcsás fog és vissza kell gyorsítani, a felnifékes meg csak lassít. ;]

(#176203) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#176199) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát csak ebből a bringából anno 3 méret volt S(16)-M(18)-L(20). A S az 555-ös tt-vel elvileg kicsi, marad az M az 585-ös tt-vel. Vagy a nyeregvázcső hossz ennyire befolyásolja a középcsapágytól való távolságot?(Ez megmagyarázná, miért nem tudom eléggé előre tolni.)

[ Szerkesztve ]

(#176204) Toobee válasza Hasaggymeg (#176182) üzenetére


Toobee
veterán

A miértet nem tudom. Legutóbb találkoztunk a HHH felfelé vezető útján. Ha fent vagy, akkor a TV toronynál zúgsz lefelé, ott kell dobni egy jobbost, hogy a pályára keveredj. Megmutatom szívesen valamikor. Lehet kerülni minden ugrót.

https://barbieripnk.hu/

(#176205) flash- válasza jjeahh (#176180) üzenetére


flash-
veterán

lehet viccből kérdezed :F ,nálam nagyobb bringás vagy én csak elméletben próbálok képbe lenni
sweet spot:Dr Andrew Coggan nagy szaktekintély elmondása szerint:az az intenzitás amit a max pulzus 75-85% között végzel.(ez elsődlegesen az 88-93%közötti ftp-re szabják meg,de ezt a pulzustartományt szokták ss-nek megjelölni)
ez a tempo és a laktátküszöb edzés között végzett zóna.az ezdésintenzitás és mennyiség legjobb ötvözete.

rövidebb ideig elég végezni mint a tempo zónát,de hosszabb mégis, mint a laktátküszöbre végzett edzés, mégis mindkettőt erősiti-mindkettő előnyéből lehet részesülni,sőt a többi zónát is elvileg persze nem olyan mértékben.
na ennyit tudtam röviden elmondani fejből, lehet vmit rosszul irtam, nálam rutinosabbak majd szólhatnak.
egyébként egy jó cikk róla:
[link]
persze szerintem ezt pulzuszónához már nem lehet pontosan mérni, csak valami megközelítőleg lehet,nameg érzésre.mi az az intenzitás amit 2x 20-30 percig tudsz csinálni közte 5 perc szünettel,valószinű a max pulzusod 90%án már nem tudnád tehát valahol alatta lehet mindenképp,legalábbis én meghalnék ha ott kéne letolnom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#176206) Toobee válasza Alg (#176195) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom igyekeznek úgy sakkozni, hogy 6000 grammból megoldjanak minden egyebet, kerék gumistól meg a maradék 800 :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#176207) f4lcon válasza tacto (#176191) üzenetére


f4lcon
őstag

Cube

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#176208) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#176203) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én csak azt tudom elmondani, és csakis magamról, hogy nekem eléggé változnak a dolgok, mióta biciklizek. Ha 10-20 éve folyamatosan csinálnám, már gondolom jobban kialakult volna, így viszont, hogy mondjuk ~2 éve vagyok többet bringán, még bőven jön néha sugallat, aminek a hatására tök máshogy állítom be a biciklit, mint 3 hónapja. Közben igyekszem nyújtogatni is, stopli is picit máshol van..mindenesetre tavasszal a hátrahajló nyeregcsővel tökig előre tolt nyereggel mentem, most meg az egyenes nyeregcsővel tökig hátratolt nyerggel, ami vicces, nyilván vissza is cserélem a nyeregcsövet, ha lesz humorom méregetni és állítgatni megint. Mondjuk úgy szoktam nekiállni ezeknek a dolgoknak, hogy
-ha valami nagyon extrém beállítást kíván, amiről messziről látszik, hogy eltér az átlagostól, az gyanús
-az "ökölszabályok" lehetnek jó kiindulási alapok, de nem vagyok hajlandó túlságosan komolyan (szigorúan) venni őket.

A nyeregvázcső szöge befolyásol, a nyeregmagasság úgyis adott.. (mondjuk 1-2 centi toleranciával, ha tekerésre van optimalizálva) Mondjuk nekem a nyeregszöged számít extrémnek, amire emlékszem képről :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176209) Napfénysüti válasza werszomjas (#176134) üzenetére

Láttam a mezőnyben egy karbon Van Ryselt, egy rövid szakaszon mentem is vele együtt de akkor ezek szerint az nem te voltál.
Amúgy bár a tempónk a társammal nem volt rossz de nagyon sokat álltunk a pihenőkön mert többször bevártuk a másik három srácok akik lassabbak voltak. Szóval simán lehet hogy valahol megelőztél aztán visszaelőztelek és találkoztunk. Csak épp nem tudtunk róla. :)

Més que un club!

(#176210) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#176208) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Hát én is össze-vissza állítgatom, csak ellenben veled, én sosem találom meg az ideális méretet. Amúgy a nyeregvázcső szög 73 fok, szóval az sem magyarázat a problémára. Lehet el kellene mennem egyszer bikefit-re. :U

(#176211) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#176210) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit foglalkozol ezzel,hogy már te magad egy kész bájkfit vagy itt IMIKE! :D

Toobee...meglehet mellette is sok lesz nekem. :DDD ...felfele tekerhető,vagy az már egyirányúnak van kikiáltva és félő elütnek mint a sz@rt? :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176212) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#176210) üzenetére


ZolkoW
őstag

A 73 fok is függ attól, hogy mekkora villa van benne :)
Azt még írni akartam, vagy legalábbis hozzá gondoltam, hogy én is gonodlkoztam már bikefiten, de nem tudom, mikor lenne azt ideális megejteni. Mivel még mindig nem érzem, hogy megállapodtak volna a beállításaim, ezért talán pénzkidobás lenne. Mármint értem én, hogy a bikefitnek pont az a lényege, hogy esetleg át kell állítani ezt-azt, és attól jobb lesz, de most még változik a hajlékonyságom (remélem, jó irányba..), időnként két egységgel lejjebb kerül a kormány is, hogy aztán egy egységnyit visszább tegyem, mert rájövök, hogy túl mély..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176213) Toobee válasza Hasaggymeg (#176211) üzenetére


Toobee
veterán

Én ott szoktam feltekerni, úgyis hallod, ha jönnek. De XC-s arcoknak van mellette a szuszogó nevű szegmens, nyílegyenes felfelé.

https://barbieripnk.hu/

(#176214) bardi válasza Toobee (#176204) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha ez még működne októberben, akkor lehet csatlakoznék egy hétvégén, úgyis régen voltam már HHH-n.
Straván ennek a közelében van még az oxigén dh szegmens, ott anno elmelegítettem az első fékemet, miközben a többiek vártak rám, azt esetleg ismered? Mondjuk ott nincsenek épített elemek, legalábbis akkor még nem voltak.

'92 Honda VFR 750

(#176215) Toobee válasza bardi (#176214) üzenetére


Toobee
veterán

Persze, összehozzuk valamelyik hétvégén. Mostanság elég keveset vagyok itt olyankor, de például szombat délelőtt is tekerek valamerre.

https://barbieripnk.hu/

(#176216) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

[Shimano mt 301] cipővel valakinek tapasztalat? Van innen-onnan 13ezernyi decathlon utalványom, gondoltam venni kéne rendes kerékpáros cipőt. Tegnap még 18990ft volt :((( . Bár még így is itt a legolcsóbb. Vagy decathlon saját márkás cipői is jók?

(#176217) North15


North15
csendes tag

Üdv!
Tudtok ajánlani Pesten olyan helyet/szakit, ahova egy ilyen Vision kereket el lehet vinni javítani, mert értenek hozzá? Első kerékkel belementem majd beragadtam egy lefolyó rácsaiba és lett benne egy igen szép nyolcas. Mielőtt hamut hintek rá, azért megnéztetném egy hozzáértővel.

(#176218) bringasisti válasza szimpláncsak (#176216) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem Shimano van de régebbi típus. Készakarva se lehet kárt tenni benne. Szerintem tökéletes

BENEFON DELTA--------N8

(#176219) maximilian4 válasza North15 (#176217) üzenetére


maximilian4
addikt

Őt keresd! [link]

Maxi

(#176220) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

[link]
Árulnak egy ilyet a méretemben.
Scott Aspect 27.5 2016, egész normális állapotú, ti mennyit adnátok érte?

[ Szerkesztve ]

(#176221) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#176212) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen, addig, míg változik a hajlékonyságod, nem sok értelme van a bikefit-nek, bár elvileg tud egy általános képet adni arról, hogy az anatómiai adottságaidhoz képest milyen stack-reach kellene és akkor azon már könnyebb finomítani.

(#176222) Maximum1 válasza IMIIKE1998 (#176220) üzenetére


Maximum1
őstag

(#176223) Studi válasza Hasaggymeg (#176197) üzenetére


Studi
addikt

A forgatandó súly (féktárcsa) 0,001%-al rosszabb kb, mint a vázra szerelt azonos súly. Az egy TdF alatt már másodpercekben mérhető különbséget hoz! :DDD

(#176224) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#176221) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+ZolkoW...kérdés,hogy ha a bájkfit a 6ékonyságra hegyezve paraméterez,mennyire lesz az aztán használ6ó és kényelmes a 7köznapi muglinak. :F Amúgy meg hagyd a köztes méreteket,ha már váltasz,költesz legyen 29. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176225) IMIIKE1998 válasza Maximum1 (#176222) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Bár az lenne. Ez ennyiért ajándék lenne. 17"-es kéne nekem.

Hasaggymeg: Hát nekem akár a 27.5 is megfelelne, mert én magasnak érzem a 29er-t egy kicsit.

(#176226) itouchfan válasza IMIIKE1998 (#176225) üzenetére


itouchfan
senior tag

Majd megszokod.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#176227) 96024


96024
lelkes újonc

Sziasztok! Kérlek, rakjatok irányba, hogy kb. milyen biciklit érdemes néznem. Futás mellé keresztedzéshez (nem tervezek rekordokat dönteni, ha nagyon elkapna a gépszíj veszek céleszközt), heti 1-2 alkalommal munkába járásra (2x25 km), családdal kirándulgatni használnám, főleg aszfalton, alkalmanként könnyű terepen.
Ha jól értem egy gravel bike lenne a legakalmasabb? SZÉP kártyával venném, ezért sajnos csak új jöhet szóba, büdzsé kb 150.000 HUF.
Különösebb preferenciám nincs, de Csepelen nőttem fel, szóval ha van ajánlott Csepel (esetleg más magyar márka), akkor az előnyt élvez, de ezt el tudom engedni.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#176228) parandroid válasza 96024 (#176227) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Országúti, fitness, vagy trekking is szóba jöhet. Én országútira váltottam futásról (egy hosszabb ideje elhúzódó boka-talp sérülés miatt), és egyelőre magyon bejön. Nemrég vettem egy gravel/cyclocrosst is, de nemigen tudom magamban hova tenni. Erdei, földutas hegyi kirándulgatásokra járok vele, ahova az országútit nem vinném, de oda egy aszfaltosabb/trekkingesebb mtb is jó lenne, sőt, valószínűleg jobb is, ahogy a szar városi utakra is. Nem mellesleg sokkal olcsóbb megoldás is (gravelnél kb bármi olcsóbb).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176229) Studi válasza szimpláncsak (#176216) üzenetére


Studi
addikt

Nekem ez az első SPD cipőm, egyelőre elégedett vagyok vele. Nyáron sem döglött be annyira benne a lábam, a patent jól állítható rajta, amúgy még járásra is viszonylag alkalmas.

Maglódi áruházban olcsóbb amúgy, de az netes rendelésre nem érvényes, csak ha ott veszed meg. A honlapon az áruházat ha kiválasztod akkor látni az ottani akciós árat.

(#176230) 6030D válasza itouchfan (#176226) üzenetére


6030D
Ármester

Olyan bicikli nincs, amit Imike megszokik. Azt rá kell szabni. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176231) goldister


goldister
tag

Vettem egy Triban RC120 kerékpárt. Nagyon jó.
Viszont ősz időkre vennék rá valami sárvédőt.
Mit javasoltok? Mit lehetne rátenni? Decathlon a RACEBLADE PRO XL SKS javasolja.
Szerintetek?

(#176232) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma visszaraktam a régi Schwalbe gumikat.
A Michelint megnéztem levett kerékkel még egyszer és van mindkettőben egy enyhe kígyózó mozdulat, ha pörgetem.
Na, visszaraktam a Schwalbét. Abban ilyen nincsen. Abban mondjuk függőlegesen ugrál picit a gumi, mintha el lenne fékezve vagy ilyesmi, de oldalirányban kb fix. Gyorsan mentem is vele egyet, itt emelkedik egyből az út, szóval nem kellett messzire mennem és nem imbolyog. Úgyhogy holnap viszem vissza a Decathlonba.

Elvileg meg is jön holnap a Shimano RP1-es cipőm.
Utána meg nézek rá gyorsan valami Conti gumit helyben. Rendelnék is igaziból, csak az már nem fog megjönni a héten, és így is hétfőn tekertem utoljára :(

Egyébként az egyik gumiboltos mondott valami gumit 4000Ft körül darabját, amiben van valami rózsaszín csík, ami elvileg a talalyi Girora készült. Ismeri ezt esetleg valaki? Valami rövid neve volt, de nem találtam a neten ilyet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176233) itouchfan válasza 6030D (#176230) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jogos. Akkor a helyében én építenék egyet magamnak. Fából ;]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#176234) arcitec válasza FerNandor (#176232) üzenetére


arcitec
addikt

Mi bajod a Schwalbe márkával? Eddig nekem bevált.Csak is azt vennék. De annyi a választék belőle, igaz én trekkingre való gumit használok .. :U Kifogni meg bármiben lehet rosszat ...

[ Szerkesztve ]

(#176235) cdl válasza goldister (#176231) üzenetére


cdl
senior tag

Én most ilyet néztem ki a Triban 520-ra.
[link]
Mivel a Tieden is van csavar hely a felfogatásnak, nincs szükség ilyen drága sárvédőre.
Persze megveheted rá.

(#176236) FerNandor válasza arcitec (#176234) üzenetére


FerNandor
őstag

Azzal pont, hogy semmi. A Michelinnel szenvedek lassan egy hete.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176237) zsocy válasza arcitec (#176234) üzenetére


zsocy
őstag

Honnan olvastad ki hogy baja van a Schwalbe-val? Pont azt írja hogy azzal nem kígyózik a kereke,viszi vissza a Michelint.

(#176238) arcitec válasza zsocy (#176237) üzenetére


arcitec
addikt

Onnan, hogy nem azt használja és kérdezte, hogy mit vegyen... Honnan , nem értem a kérdés miértjét. De ne vegyed magadra . hagyjuk csak zárójelben megjegyeztem... és Bocsi .. és még egyszer bocsi és már megyek is ... :(((

(#176239) szimpláncsak válasza Studi (#176229) üzenetére


szimpláncsak
tag

Köszi neked is, meg Bringasistinek is. Jó, hogy mondtad, Miskolcon is akciós :). Csak nincs 43-as. 43-as cipők szoktak kelleni, remélem ebből jó lesz a 44 vagy ha nem át tudják kérni máshonnan. Volt már rá példa :)

(#176240) FerNandor


FerNandor
őstag

Találtam egy oldalt, ami 24h alatt tud szállítani.
Szerintetek melyik gumit vegyem?

Continental Grand Sport Race 8728Ft/db fekete, 23-as

Schwalbe Lugano II LiteSkin K-Guard Silica HS471 Active drótperemes 4312Ft 25-ös, fekete-fehér

Continental Ultra Sport 3 hajtogatható 6240Ft fekete-kék 23-as

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176241) Mclovin válasza FerNandor (#176240) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ha ennyire sürgős, akkor ezekből a Grand Sport Race, talán.

(#176242) Studi válasza szimpláncsak (#176239) üzenetére


Studi
addikt

Jah, utcaira 43-ast hordok kb. mindenből, ebből simán kellett a 44!

(#176243) Zahze


Zahze
csendes tag

Sziasztok.

Egy Wilier Triestina Jareen bringába milyen menetes a középrész? Ezt szétszerelés nélkül valahogy meg lehet állapítani? Sajnos infót erről neten nem találtam, és szeretném az FSA hajtást cserélni egy integrált Tiagrára. Viszont nem tudon hogy Angol vagy Olasz menetes csapágyat vegyek hozzá.

Ha tudtok bármi hintet adni hogy honnan deríthetem ezt ki, nagy segítség lenne. :F

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#176244) zsocy válasza FerNandor (#176240) üzenetére


zsocy
őstag

Ha rámegy a bringára ne vegyél 25-nél kisebb külsőt.Nelem a 23 ultrasport után már a 25-ös Schwalbe g one is megváltás volt.
Ha pedig megfogadsz még egy tanácsot, külsőt inkább külföldi webshopból, olcsóbbak szoktak lenni mint a magyar árak. Addig meg használd azt a Schwalbét ami a gépen van. Lassan úgyis vége a szezonnak, a gumi pedig nem vörösbor, nem lesz jobb a korral ugyebár.
De ha tényleg ebből kell választani akkor +1 a Grand sportra.

(#176245) xy.zsolt válasza FerNandor (#176240) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én már írtam neked, hogy szerintem ne vegyél 23-ast, de te tudod. Nekem volt és itthoni körülményekre kb hátrány...a wt mezőny sem használja.....kíváncsivá tettél, hogy te miért választanád akár azt is?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176246) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ti mernétek használtan utánvéttel bringát venni? Az a bajom, hogy szinte minden mtb-s hirdetés NY-Mo-on van, nincs autóm és vonattal több óra lenne az út.

(#176247) FerNandor válasza zsocy (#176244) üzenetére


FerNandor
őstag

Egy külföldi webshopos rendelés nem fér bele most időben. Ezekkel a Schwalbékkal nem szeretnék már nagyon menni, van, ahol kilátszik a szövet legalább 2 helyen.

(#176245) xy.zsolt azért linkeltem 23-asokat is, mert azok voltak elérhetőek azonnali szállítással.

De akkor egyelőre marad ez az olcsóbb Schwalbe: [link] Ez van 25-ösben fekete-fehérben. Nekem egyelőre annyi a lényeg, hogy stabil és megbízható legyen a külső. Itt a Mecsek lankáin lefelé, azért nem akarok 40-45km/h-nál kb folyamatosan fékezni, mint most a Michelinnel, mert "halálfélelmem" van, hogy beimbolygok az árokba. Aztán, ha hamar elkopik vagy akármi, akkor tavasszal/nyáron majd veszek valami jobbat. Van itt panaracer, ami elvileg nem rossz: [link] de 23 ezret nem akarok most gumira elkölteni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176248) maximilian4 válasza IMIIKE1998 (#176246) üzenetére


maximilian4
addikt

Te vagy a vevő, neked kell utána menned a dolgoknak. Én volt hogy oda-vissza 10 órát vonatoztam pl. a bianchimért...

Maxi

(#176249) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nah, voltam ma fülöpnél megint, kérdeztem a chainring cserét. Ha jól értettem olyan 16k körül lenne + szerelési díj (nagy + közepes, kicsiről nem volt szó).

Mi előnyöm származhat még egy új hajtókarból?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176250) bardi válasza mobal (#176249) üzenetére


bardi
aktív tag

Ennyiért szerintem simán veszel egy új hajtókart, amin van 3 új lánctányér, hozzá meg középcsapágy/monoblokk. De ha csak hajtókar kell, és használod a régi középcsapágyat, akkor pláne, vehetsz mellé egy új szett fékbetétet/tálca sört/pizzát.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.