Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175651) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175652) 6030D válasza G@ben (#175642) üzenetére


6030D
Ármester

Ha GPS-szel mérted, akkor az a tipikus ugrik a műhold hiba, azt mindig ilyen 70-74 km/h közé dobja max sebességnek. Ha mágneses mérővel, akkor ránéznék a kerékméretre a komputerben. Nem kötekedés, tényleg csak segítségnek írom: 42/11, 120-as pf, 57-559-es gumi (hogy nagy legyen) az 58 km/h. Itt nem tudom a pf-t felvinni nagyobbra, de 110 pf az 53 km/h, 100 pf az kb 48 km/h. Ha kb így növekedik, akkor a 78 km/h az 160 pf felett van. Itt van a 120-130. Ilyen áttételnél egy marha meredek lejtőn tudod elérni a 70+-os sebességet, de ott már nem tekersz bele. :R

Hasaggymeg: mit csináltál a paddal? :O

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175653) G@ben válasza jjeahh (#175649) üzenetére


G@ben
addikt

Egyáltalán nem megyek gyakran 70 fölött, de ha 30-as tempó körül nekem a 40-15 kényelmes (ha jól számoltam, kb 87-es fordulatszám), akkor a 40-11 kb 40-es tempót jelent. És nem kell meredek lejtőnek lennie, hogy 40-nel menjen az ember, én meg szeretek lefelé is tekerni, de nem mindig pörgetve. Amikor a 36-11-et tényleg nagyon enyhe lejtőn kipróbáltam, rögtön azt éreztem, hogy az nekem rövid.

arn: nem próbálom terepen, de nem csak és kizárólag terepen használom a bringát. Viszont a cross trekking több dolog miatt nem tetszik, írtam is. És nekem a 500% még egy kicsit kevés, vagy a sebességből vagy a mászóképességből kell engednem.

6030D: óra volt, pontosan mért, kétféle bicajjal is mértem a 70 fölötti tempót, a mostani bicajjal már gps is játszik mellette, 1-2 km/h-s eltéréssel ugyanazt mérték. A 26-os bicaj 1,9-es gumival volt, a mostani 2,1-essel. A 70 fölötti tempó egy rövid, de 20%-os lejtőn volt és szívesen látok bárkit, egy közös legurulásra ott, aki nem hiszi! Nagyon rövid ideig kell így pörgetni, de addig tudom.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175654) INTELligent


INTELligent
senior tag

Azt tudjátok esetleg, hogy a Szentendre-Óbuda közti kerékpárutat már átadták/járható? Utoljára, amikor arra jártam ~2 hete, akkor "árvízveszély miatt lezárva" tábla volt kirakva.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#175655) bringasisti válasza INTELligent (#175654) üzenetére


bringasisti
őstag

Már volt róla szó hogy ott nem folyik a Duna és 20 éve működik. Eggyel beljebb menj és ott mindig járható

BENEFON DELTA--------N8

(#175656) INTELligent válasza bringasisti (#175655) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ja, okés, köszi :). Azt meg tudod mondani, hogy az eggyel beljebb mit takar? (próbáltam rákeresni a topikra, de Szentendrére keresve nem találtam meg, pedig emlékszem már én is, hogy pár hónapja ez a téma előkerült).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#175657) Hasaggymeg válasza 6030D (#175652) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szétrúgtam olyan erőben voltam még mikor odaértem. ;] ...ami a 66 meg főleg 78 km/h illeti 26" és 38/11 foggal az a fantázia világa,olyan pörgetést talán csak egy profi pályakerékpáros tud néhány másodpercig. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175658) G@ben válasza Hasaggymeg (#175657) üzenetére


G@ben
addikt

Ha Győrben jársz egyszer, szívesen megmutatom! De bárkinek, aki erre jár, bemérheti az órám, teszek fel gps-t, videózhat nyugodtan!
És a 78 km/h 42x11 volt.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175659) bringasisti válasza INTELligent (#175656) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor még a Duna parti út nem létezett amin mióta megcsinálták nem jártam előtte egyszer voltam mert egy ártéri erdőben vezetett és a Continental Sport contact gumival elakadtam és bokáig a sárba léptem, szóval megy egy út az országút és az Omszki tó között és ott kezdődik ahol Békásról át lehet menni a Csillaghegy - Budakalász útra.

BENEFON DELTA--------N8

(#175660) szimpláncsak válasza G@ben (#175653) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én teljesen megértelek. KB nekem is hasonló. 8-9-10km-t kell tekernem a Bükkig. Annál meg "hiúbb" vagyok, hogy kocsival vigyem ki addig :). Nekem a Monti kompromisszumos megoldás és sokszor megyek vegyes terepen. Bükkön belül is hol aszfalt, hol erdei út, hol ösvény. Azért Bánkútról/Javorkútról/Hollóstetőről aszfalton lejönni kell nekem is a plusz fokozat. Talán jövőre összejön az outi, de azzal inkább síkon akarok hosszabbakat menni vagy a Bükkben végig aszfalton.

(#175661) mobal


mobal
MODERÁTOR

Visszakaptam ma a bicajt, fogaskerék sor csere történt :

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#175662) arcitec válasza INTELligent (#175656) üzenetére


arcitec
addikt

Ott ahol kiöntött , - én is arra voltam pont akkor - azóta már rég visszahúzódott, 1 hete voltam szépen be lehet menni Szentendrére. Ez ez út a Római part folytatásában megy közvetlen a Duna mellet, nagyon szép kellemes. Pont ott vannak hosszúkás szürke kövek lerakva, de jól meg van csinálva szép simán gurul rajta a gép. Frankón meg van csinálva a Lupa tó környéke, vadi új aszfaltozott sztráda. EU színvonal pihenőkkel.. Ne hagyd ki .. Ha nem erről az útról van szó, akkor sorry ...

[ Szerkesztve ]

(#175663) CragON válasza Hasaggymeg (#175651) üzenetére


CragON
aktív tag

Úgy látom Groot elmászott. :D Nem ott a helye.

Az üveg a földön az mi?

[ Szerkesztve ]

(#175664) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#175657) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nincs nálam épp a gearcalculator....de milyen pedálfordulat jönne ki? Amúgy azt mondta hegyről lefele....mondjuk Győrben ez max a felüljáróról való "ereszkedést" jelentheti ;] ...szóval én is kételkedem kicsit, de ettől még ......

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175665) INTELligent válasza arcitec (#175662) üzenetére


INTELligent
senior tag

(#175659) bringasisti : :R .
(#175662) arcitec: arról van szó :), akkor arra fogok menni, neked is köszönöm!

Más: attól függetlenül, hogy milyen pedálfordulat kell adott sebességhez adott hajtás esetén, annyit hadd nyomatékosítsak, hogy a GPS alapú sebességértékeket ne kezeljük etalonnak, mert ahogy már többször leírtam, a GPS nem képes pontosan sebességet mérni (nem is erre találták ki, szoftveresen a pozícióból lehet számolni, de nagyon érzékeny a zajra).

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#175666) xy.zsolt válasza G@ben (#175658) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha van gps-ed akkor feltölthetnél (pl strava-ra) egy ilyen 78kmh-s tekerést

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175667) xy.zsolt válasza INTELligent (#175665) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha már pl holnap ott vagy felugorhatnál DBK-ra 11körülre :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175668) G@ben válasza xy.zsolt (#175664) üzenetére


G@ben
addikt

[link]
Ez az a lejtő. Rövid, de meredek. És kiszámoltam, 161-es pedálfordulat jön ki. Hihetetlen pár másodpercig?

Telefonos gps, strava-ra nem vagyok regisztrálva, illetve várom vissza a bicajom a szervizből. :D De ha megjön a bicaj, megcsinálom a mérést és feltöltöm az eredményt! 78 valószínűleg nem jön ki, mert nem tekertem 3 hónapja a baleset miatt, de szerintem 70 fölött menni fog.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175669) arn válasza xy.zsolt (#175664) üzenetére


arn
félisten

160as rpm

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175670) INTELligent válasza xy.zsolt (#175667) üzenetére


INTELligent
senior tag

Megfordult a fejemben :K . Csak ahhoz kellene egy jetpack :DDD, mert azt a ~25 km-t 600m szinttel nem tudom letekerni annyi idő alatt, hogy odaérjek (tesómnak nézek meg egy Rockrider-t, amit ha elhozok, csak akkor lesz nálam bringa). Tömegközlekedés meg szintén elég gyatra, ha jól látom. Pedig szuper az ötlet :). De még keresem a megoldást... Ha van ötleted, akkor írd meg kérlek.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#175671) bringasisti válasza szimpláncsak (#175660) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is így voltam. Hét közben mentem a Széchenyi emléktúra úton a hegyre duci gumival elől 22 hátul 30 hétvégén vékony kerék és elől nagy tányér hátul 11 Balaton. 1*12 megpusztultam volna.

BENEFON DELTA--------N8

(#175672) Hasaggymeg válasza CragON (#175663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Üveg hol? :F

Más...itt a zegynyóc is. [link] :Y Lehetnek ott ugrások tezsvér! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175673) jjeahh válasza G@ben (#175668) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak miattunk meg ne öld magad :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175674) xy.zsolt válasza G@ben (#175668) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Komoot szerint (ami most valamiért jobban működik) ez egy 11%os lejtő a végén enyhe balkanyarral.....még mindig nem győzött meg a 78km és 160 CAD, de már legalább hajlok rá :) Ugyanakkor Győrújbarát nem Győr ugye?!.... legalább ebben igazat adhatsz :))

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175675) arn válasza Hasaggymeg (#175672) üzenetére


arn
félisten

hamarosan jon a 3x6 es a 26os kerek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175676) G@ben válasza xy.zsolt (#175674) üzenetére


G@ben
addikt

A kiírás szerint 20%, a fenti rész sokkal meredekebb, mint a lenti. A szalagkorlát melletti rész a meredek.
Igaz, Győrújbarát nem Győr, de Ménfőcsanak még az és Győrújbarát már egybeépült Csanakkal, úgyhogy nekem még az. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175677) arn válasza G@ben (#175668) üzenetére


arn
félisten

itt csak gurulj le... most komolyan ezert masik hajtast venni? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175678) Hasaggymeg válasza G@ben (#175668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kizárni nem lehet,de ha ott te (vagy akárki más innen montival!) 78 km/h-ba beletekersz akkor leveszem a kalapom előtted. :)

arn...az mekkorát fog durranni! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175679) G@ben válasza arn (#175677) üzenetére


G@ben
addikt

Nem azt írtam, hogy emiatt vettem másik hajtást, hanem már síkon is rövidnek éreztem a gyári 36-ost. Az előző bringa 26"-os volt 42x11-es hajtással, átszámoltam ezt 27,5-re és kijött, hogy a 40x11 kb ugyanazt adja, ami nekem már bevált.

Hasaggymeg: ha kész lesz a bringa és még nem lesz túl hideg, kimegyek lemérni! A 78 nem fog menni, edzett voltam akkor, amikor elértem, most meg puhány, mert ebben a két évben kb 2 hónapot tudtam összesen tekerni.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175680) xy.zsolt válasza G@ben (#175679) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy pont tegnap mentem egy pörgetős 100km-t (Avg94CAD).....az utolsó lejtőn próbaképpen jött ki 130CAD....nem tudom elképzelni sem, hogy lehet annál gyorsabban pörgetni, akár csak pillanatokra is.....mivel ott már nem volt ellenállása sem a pedálnak.....ja, és az én cipőm be is volt csatolva

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175681) G@ben válasza xy.zsolt (#175680) üzenetére


G@ben
addikt

A youtubeon vannak ilyen videók, a 200-at is elérik néhányan. Majd megnézem, hogy a telefontartót tudom-e úgy forgatni, hogy közben kamerázza a lábam. :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175682) Jester01 válasza G@ben (#175679) üzenetére


Jester01
veterán

A KOM is 80km/h max, de nem tudni milyen bringa és áttétel.

Jester

(#175683) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#175680) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak ilyen beteg próbálkozások görgőn,padon amit profik végeznek,de kormányozni és haladni akkora sebességgel,olyan menetszélben miközben 160-as csapásszámmal pörgetsz más tál tészta. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175684) bardi válasza xy.zsolt (#175667) üzenetére


bardi
aktív tag

DBK dobogókő?

'92 Honda VFR 750

(#175685) G@ben válasza Hasaggymeg (#175683) üzenetére


G@ben
addikt

Kormányozni nem kell, egyenes, a szél meg kicsi, mert vékony vagyok. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#175686) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#175680) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Utána néztem, rosszul emlékeztem....helyesbítek, az én max cad-om tegnap csak 110 volt....igaz bazikönnyű áttételen, talán emiatt éreztem úgy, hogy a levegőben tekerek :) De a 130 Cad már többször megvolt....azokkal kevertem mert hasonló feeling volt most a 110 is :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175687) xy.zsolt válasza bardi (#175684) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175688) bardi válasza xy.zsolt (#175687) üzenetére


bardi
aktív tag

Én tervezek oda menni holnap, de szerintem csak 11kor tudok indulni, még előtte boltba is be kel ugranom egy pótbelsőért. Onnan merre mész?

Edit: most jut eszembe, hogy te outizol, szóval nem sok utunk keresztezné egymást :D

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#175689) FerNandor


FerNandor
őstag

Tudnátok ajánlani valami jó alapozó edzéstervet országútihoz? Milyen tartományban lehet a legjobban fejlődni stb. stb.

Amúgy megnéztem a gumit, jól van rajta. Picit imbolyog még. Ahhoz tudnám hasonlítani, bár ilyenben még nem volt részem, mintha a fék befogna egy milisecundumra és emiatt elhúzná a biciklit hol az egyik, hol a másik irányba, de nagyon minimális, éppen annyira, hogy emiatt nincs meg a stabil futás érzete sem. Szerencsére holnap be tudok ugrani az egyik bolt/szervizbe és megnézik. Remélem nem a gumi a szar, bár amilyen peches vagyok...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175690) CragON válasza Hasaggymeg (#175672) üzenetére


CragON
aktív tag

jobb szélén, biztos valaki felvitt egy üveg savanyú uborkát :)

(#175691) ivana válasza FerNandor (#175689) üzenetére


ivana
Ármester

A fék sehova nem húzza a biciklit, mivel két kereked van. Vagy nyolcas van benne, vagy hibás a gumi, vagy nincs jól benne.

(#175692) xy.zsolt válasza bardi (#175688) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Reméljük, hogy tényleg nem....hacsak nem a bogrács mellett Dobogókőn :) Onnan ismersz meg, hogy csak nekem lesz nagytányéron a lánc :D ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175693) bardi válasza xy.zsolt (#175692) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem is, elöl már csak egy van ;]
Kétbükkfa parkolótól az első egyenes szakaszt szoktam aszfalton nyomni, mert a mellette lévő köves rész felfele nekem lehetetlen bringával. Lefele viszont nagyon jó.

'92 Honda VFR 750

(#175694) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Lehet, hogy a 10es úton kell majd tekernem 40km-t....mennyire gáz az útminőség?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175695) bardi válasza xy.zsolt (#175694) üzenetére


bardi
aktív tag

Melyik szakasz? Szentivántól leányvárig az útminőség szerintem nem annyira gáz, legalábbis kocsival egyáltalán nem feltűnő, hogy fos lenne, dobogókő sokkal szarabb volt, én ott a forgalomtól paráznék...

'92 Honda VFR 750

(#175696) 6030D válasza Hasaggymeg (#175672) üzenetére


6030D
Ármester

Nem olyan vészes az. [link] A tetején 27%-ot ejt, az azt jelenti, hogy 60-as pf-ról (izomnak a megfelelő O2 felvétel alja) 76-ra lököd fel, attól nem fogod lefejelni a stucnit terepen. ;)

CragON: mécses... megemlékezett a lábairól és a tüdejéről, amit lent hagyott Ezón. :DDD

FerNandor: alapozó edzésterv: ha nincsenek laktátméréses pulzuszónáid, akkor hétköznap napi 1-1,5 óra 140 bpm alatt, hétvégén 2-3-4 óra 140 bpm alatt, max kulacstöltésre megállva, nyeregben kajálva. Ha nagyon megy a 140, akkor lehet lejjebb is vinni. Ez a novembertől márciusig tartó időszak. Hajrá! :K

xy.zsolt: hol leszel, mit szeretnél, mennyi időd van? Tudok egy jó kört, ami tetszeni fog. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175697) xy.zsolt válasza 6030D (#175696) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szuszinho-val indulunk Egom-ból DBKra aztán még meglátjuk.....de nekem lehet Egom-ból Almásfüzitőre tekernem kell utána...az sík szakasz

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175698) 6030D válasza xy.zsolt (#175697) üzenetére


6030D
Ármester

A 10-es útra majd mondanak a helyiek valamit. Ha Szentendre - Visegrád vonalon indulnál, akkor majd egy próbát megér. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175699) xy.zsolt válasza 6030D (#175698) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi :DD de én pont RecoVery hetet tartok.....szóval 1800 szint nem lesz 100km-en biztos :)
Megyek is aludni most :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175700) FerNandor válasza ivana (#175691) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, csak az volt a fura, hogy gumicsere után egyből ilyen lett. Holnap kiderül.

(#175696) 6030D köszi. mi az a laktátméréses pulzus? 140-es pulzus? Háát, ahhoz szerintem nagyon gyengén kell mennem. Ma mentem 34km-t, síkon szembeszél nélkül 30km/h-t tartva 160 körül volt a pulzusom például.
Miért számít amúgy a 140? Meg "ha nagyon megy a 140"? Az azt jelenti, hogy ha nagyon könnyen tudom tartania 140-et? De milyen tempóban? Miért van szerepe amúgy a 140-nek?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.