Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176401) gabro0 válasza Hasaggymeg (#176387) üzenetére


gabro0
őstag

A javításról annyit, hogy itt a javított aszfalból már nő a fa :DDD
Majdnem megálltam lefotózni, mert nem hittem a szememnek. Aztán úgy voltam vele mindenki tudna ilyen példát hozni és továbbgurultam.

(#176402) xy.zsolt válasza ZolkoW (#176400) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem a szélesebb került hátra.....te miért fordítva? Montinál a kormányzott kerék jobb ha szélesebb?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176403) bardi válasza xy.zsolt (#176402) üzenetére


bardi
aktív tag

Sokkal jobban kontrollálható, ha elől van nagyobb tapadásod, mint hátul. Komfort miatt meg nem kell aggódni, úgyis úgyis ráz az erdőben :D

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#176404) jjeahh válasza xy.zsolt (#176402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha hátul elkapar vagy megcsúszik, ott egyszerűbb menteni a helyzetet és általában nem lesz esés belőle, max megállsz és lerakod a lábad. Viszont ha elöl kisodródik, belecsúszik egy nyomvájúba vagy valamiért elveszted az irányítást, na abból 90%, hogy esés lesz. Legalábbis én így gondolom. Ezért szokták montin előre rakni az agresszívebb gumit.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176405) bringasisti válasza Hasaggymeg (#176395) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen de az a Sidi ami a Tour reklámban van és ami a boltban a polcon nem ugyan az. Nekem is volt utcai CCC cipőm és nem voltam elájúlva tőle

BENEFON DELTA--------N8

(#176406) xy.zsolt válasza jjeahh (#176404) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bardi jjeahh
Na, ma sem keltem fel potyára :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176407) xy.zsolt válasza bringasisti (#176405) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Attól, hogy Romániában gyártják még nem biztos, hogy rosszabb mintha Ázsiában vagy olaszban....pl az enyém made in Romania és semmi baja.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176408) polonic válasza vendingo (#176383) üzenetére


polonic
félisten

A marathon plust most találtam 10 ezerért. Szerintem ez jó ár érte. Lehet, mégis ez lesz így.

(#176409) ZolkoW válasza xy.zsolt (#176406) üzenetére


ZolkoW
őstag

ráadásul elöl a merevvillával jól is jön némi extra rugalmasság, amit a szélesebb külső adhat, mondjuk a gravelen nekem még csak egyforma külsőim voltak, de az első villa pár mm-rel többet is enged, mint hátul, tehát ha ki akarnám maxolni, elöl lehetne 45-ös, talán 47-es is, míg hátul 42 a max. Így hogy egyforma van, így csak pártized bárral alacsonyabb nyomásra fújom. Ha megnézed, montikon is vagy egyforma gyárilag, vagy elöl van a durvább.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176410) HEAHEA válasza FerNandor (#176369) üzenetére


HEAHEA
tag

Hali! A Shimano cipőmmel elsőre én is megjártam. 44-est vettem, de szorított, a hossza jó volt, cseréltem 45-re. A Gaerne cipőmet látatlanba vettem, de alaposan utánajártam. [link] Szerencsére jó lett, nagyon kényelmes lábbeli. :K

(#176411) mobal


mobal
MODERÁTOR

Elkezdtem berendelni az új középcsapágyat illetve a hajtókart. Honnan tudom, hogy hány alátét kell, illetve nyomaték kulcs nélkül mennyire rossz ötlet kicserélni a bb-t?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176412) vendingo válasza polonic (#176408) üzenetére


vendingo
veterán

Én sajnálnám a a jó gumikat lecsereélni.
Anno gyárilag drága hajtogatható gumikkal volt szerelve a bringám, inkább használtam slime-et, mert kár lett volna értük. Használtan meg alig érnek valamit a gumik, hiába újszerűek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#176413) sticky35 válasza mobal (#176411) üzenetére


sticky35
tag

Nekem tegnap jöttek meg a cuccaim egy 15 éves Author cross felújításához: lecseréltem az egész hajtást ha már a lánc és a fogaskeréksor úgyis kuka volt (3x8, ahogy látom te is ilyenben gondolkodsz), váltottam monoblokkról integráltra. SM-BB52-őt raktam be az FC-T4060-hoz, ez alapján tettem fel az alátéteket:


A középrészhez a meghúzási nyomaték 35-50 Nm, szóval nyomatékkulcs nékül ha meghúzod ahogy tudod, de nem rátépve, szerintem nem lesz baj. A kenést ne spórold ki alóla!

(#176414) mobal válasza sticky35 (#176413) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pont ugyanez, T4060 és BB52. Köszi! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176415) Szakbarbár válasza CragON (#176315) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Látom már 6030D is írta, hogy az sem kevésbé forgalmas, ráadásul gyerekkel mennék, szóval csak dedikált bringás útvonalon mennék ha lehet. Az Aldi és a Bauhaus között van egy szerviz út, az talán kevésbé veszélyes.

(#176401) gabro0
Kedvenc szentendrei szakaszom:

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#176416) 6030D


6030D
Ármester

Crosskovácsi : Balázs
3:1

2017: gerincsérv
2018: esküvő
2019: voltam
2020: covid teszt :W

A tegnapi hőemelkedés miatt felhívtam a dokimat, hogy mi legyen, erre bejelentett tesztre, majd valamikor jönnek (1-3 nap + 1 hét kiértékelés...). Szerintem sima megfázás, naponta 2x köhögök, ma reggelre kicsit fájt a torkom, ami már el is múlt. Csodálatos ez az idei szezon, még jó, hogy korán, már novemberben elkezdtem rá edzeni. :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176417) f4lcon válasza 6030D (#176416) üzenetére


f4lcon
őstag

ha nincs íz- és szaglás érzékelés vesztésed, akkor jó eséllyel ez nem Covid, csak valami más vírus

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#176418) polonic válasza vendingo (#176412) üzenetére


polonic
félisten

Igen, így érthető. De a range cruiser mondjuk valami nagyon alap Schwalbe. 4 ezer körül mozog újonnan.

(#176419) Hasaggymeg válasza 6030D (#176416) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:( ...inkább várd ki,hátha csak enyhe lefolyású de mégis az lesz...leginkább veszélyeztetett szüleid,esetleg nagyszüleidért. :K Nálunk a társas házban is láttam már egy piros matricát ajtón,tegnap meg szembe szomszédom mondja,hogy úgy tűnik náluk is karantén lesz mert lánya osztályában megjelent. :U
Szerk: tegnap hallottam sportorvosoktól,hogy ha pozitív vagy tünetmentesen akkor is legalább 1-3 hét edzésmentesség,tünetekkel még több,mert maradandóan károsíthat. :F Amúgy meg úgy tűnik mind elfogjuk kapni kivétel nélkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176420) FerNandor válasza HEAHEA (#176410) üzenetére


FerNandor
őstag

Hali! Köszi!
Meg is néztem ezt az oldalt: https://www.mantel.com/blog/en/cycling-shoe-size-recommendation
elég érdekes a shimano mérettáblázat :D 26cm =43-as cipő.
Akkor bízom benne, hogy az jó lesz..

Közben megrendeltem a gumikat: https://www.bike24.de/p15833.html?menu=1000,4,22,35

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176421) 6030D


6030D
Ármester

Nincs semmi tipikus tünetem, nem is az a bajom, hogy esetleg elkaptam, hanem hogy nem tudok ezért menni a versenyre. Jöhetett volna jövő héten is... Tavasszal volt a házban egy karanténos, az egyik srác szedett össze vmi csajt a németeknél, a határon kiszedték őket, a csaj azt mondta ide jön a sráchoz, aztán itt kergették a rendőrök, mert sosem volt itt. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176422) #75376384 válasza Szakbarbár (#176415) üzenetére


#75376384
törölt tag

ezek az utak a magyar epitoipar tokeletes mintakepei. lehetetlen gyors hataridok (nincs ido tomorodni, tomoriteni) plusz minden sporolo epitesi probalkozo.

a tervezo nem teheti meg, hogy szar terveket adjon ki a kezei kozul, mert kotik a szabvanyok. hogy aztan az epitkezesen mi zajlik, az mar megint egy masik teszta.

(#176423) Atti777 válasza 6030D (#176416) üzenetére


Atti777
senior tag

Most terjed valami torokfájós-köhögős fertőzés, már több helyről hallottam

(#176415) Szakbarbár : már a Jurassic Parkban is megmondták, a természet utat tör magának ;]

Путин, иди нахуй!

(#176424) Szakbarbár válasza #75376384 (#176422) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ez illetve a szennyvíz tisztító melletti rész kritikán aluli, veseköveseknek erősen ajánlott. Egyébként a most felújított szakasz nagyon jó lett, kíváncsi vagyok meddig lesz így. Jóindulatú vagyok és adok neki 1 évet az első javításig.
Találtam róla egy YT videót: [link]
Nekem egyedül azzal van bajom, hogy azokat a kapukat miért a kanyarokba tették? :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#176425) zsocy válasza Atti777 (#176423) üzenetére


zsocy
őstag

"Most terjed valami torokfájós-köhögős fertőzés" ja, a Covid ;]

6030D remélem nem az (biztos nem az), volt most neked egészségügyi izgalom elég. Nekem amúgy két lányom van, az egyik ovis, hazahozza szerintem az űrkolerát is, de a Covidból még szerencsére kimaradtunk. Errefelé még piros matricás házat sem láttam. A békés vidéki élet, ugye :)

(#176426) anderledani válasza holden72 (#176336) üzenetére


anderledani
őstag

Szia
biztos kaptál már választ de nekem ami nagyon bejön az a Hervis Kilimanjaro X-Fact Cross Pro. 190-ért nagyon megéri szerintem. Csak nem pl olyan szar agyak vannak benne mint a Neuzerbe

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#176427) FerNandor


FerNandor
őstag

Egyébként a kerékpáros cipőnél is van olyan szabály, mint azt hiszem a futócipőnél, hogy kb fél számmal érdemes nagyobbat venni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176428) mobal válasza anderledani (#176426) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jól néz ki. Az ilyen hurka gumik nem csúszkálnak?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176429) bringasisti válasza FerNandor (#176427) üzenetére


bringasisti
őstag

Én utcán szeretem a laza cipőt, de SPD esetén inkább a majdnem szűk szerintem mert ott tolja húzza az ember a lábát és akkor nem csúszkált a cipőben

BENEFON DELTA--------N8

(#176430) Csokicsibesz válasza 6030D (#176416) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Uhh sajnálom, remélem nem lesz pozitív a teszted.
Gondolom neked az összetett helyezés miatt is számított volna a holnapi verseny:(

Remélem 2021 már nem lesz ennyire megkavara és normalizálódik valamennyit a helyzet.
Jó lenne végre menni egy olyan versenyt, ahol kicsit fel tudnék jönni az elejére, nem csak azt látnám, hogy az első 5 percben elzúztok mellettem.
Mondjuk ez elég nagy sci-fi, de majd egyszer hátha.

(#176431) xy.zsolt válasza FerNandor (#176420) üzenetére


xy.zsolt
őstag

olcsóbb lett volna Sopronból a gumi....de minek is ajánlom, ha lényegtelen a pénz :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176432) xy.zsolt válasza #75376384 (#176422) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És a lényeget kihagytad.....ugyanannyiba kerül ez mint Svájcban a jó csak itt a fele zsebbe megy

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176433) ZolkoW válasza FerNandor (#176427) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem árt, ha tudod, hogy fogod-e vastagabb zoknival is hordani, nekem érezhető különbség van a vékony és vastag között, magyarul viszonylag passzentos lett a cipő, de az, hogy Shimanóból (és sok más márkából ugyanúgy) rendszerint 44-es kell a 43-as lábra, az NEM azt jelenti, hogy ezek nagyobb cipők, csak kibaszottul nem egyformán méreteznek, ergó a 44-es Shimano akkora, mint a 43-as utcai random márka. (ez általánosítás, és biztos van kivétel, de sokszor látom, hogy az terjed, hogy a bringás cipőből nagyobb kell, pedig csak el van szúrva a méretezése, tehát ugyankkora kell, de más van beleírva.)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176434) gabro0 válasza xy.zsolt (#176431) üzenetére


gabro0
őstag

600Ft a különbség, ha rendelt mellé mást is, már megérte, mert jóval nagyobb a választék ;)

(#176435) bringasisti válasza ZolkoW (#176433) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden bringás ruha nem a mi méretünk. Ezért rizikó rendelni

BENEFON DELTA--------N8

(#176436) ZolkoW válasza 6030D (#176416) üzenetére


ZolkoW
őstag

Rossz hír, engem az aggaszt, hogy ameddig nem lesz oltás, vagy ameddig nem esik át rajta mindenki, addig szerintem már ez a kínlódás lesz. A teszt is eleve csak a pár nappal korábbi állapotot mutatja, ha úgy vesszük.. akkor meg ha voltál ezalatt valahol, nem tudhatod. Szóval bármi tünet, ami kicsit is hasonlít, már késztethet arra, hogy nem mész emberek közé, de ezt nem lehet örökké csinálni. Jó, vigyázol, mert maszkot hordasz a boltban, de addig már nem lesz nyugtunk, amíg ez meg nem oldódik rendesen. Nálunk a háziorvos is a helyzet csúcsán van, pedig azt gondolná az ember, hogy legalább az EÜ dolgozók kicist képben vannak, és nem éri őket váratlanul egy egyszerű kérdés...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176437) xy.zsolt válasza gabro0 (#176434) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért az a váltástól is függ, de ha mást is rendelt akkor lehet jobban járt...mondjuk a szállítási idő is számított neki...és csodálkoznék ha itthon nem kerülne hamarabb hozzá mint németből. Garancia kérdés megint jobb itthon....stb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176438) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok!
Mostanság outi mellett egyre inkább kedvem lenne terepezni, erdei tekerésekhez, futások alkalmával nagyon megjött hozzá a kedvem, illetve sosem baj ha van egy szamár még a Bianchi mellett. amolyan kezdő-belépő szintentre gondoltam.. Ahogy néztem a helyi sláger boltok nagy akciókba kezdtek, mit gondoltok az alábbi drótszamárról, ár-érték arányban megérné? 193 cm vagyok, így talán a 21-es méret is megfelelne, sajnos használtan ez a méret mint a fehér holló. :)

https://www.hervis.hu/store/Felszerelés/Kerékpárok/MTB-kerékpárok/KTM/Peak-XT-29%22/p/COLOR-2442346

Előre is köszi a segítségeteket, gondolataitokat! :)

(#176439) xy.zsolt válasza ZolkoW (#176436) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem biztosak lehetünk benne ha már mindenkit megsarcoltak az oltással akkor lesz másik story....mert túl jó biznisz ez azoknak akiknek minden IS kell....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176440) 6030D válasza Csokicsibesz (#176430) üzenetére


6030D
Ármester

Elég sok az új ember meg a visszatérő M1-ben, szóval csodákat nem vártam, de ma ránéztem a topmaraton oldalán az összesítettre, és 6. vagyok. Szóval valami 10 alatti összejöhetett volna. Inkább az bánt, hogy nem mehetek ezen a versenyen, pedig marhajó a pálya. Még jó, hogy mentünk rajta múlt héten.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176441) Csokicsibesz válasza 6030D (#176440) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egyébként neked optimális esetben időben mennyire jönne ki a CRK középtáv? 3 óra?

Úristen! Ránéztem az összesített eredményekre, nem kellett volna. Elég elkeserítő...

[ Szerkesztve ]

(#176442) bringasisti válasza xy.zsolt (#176439) üzenetére


bringasisti
őstag

Az oltás ingyenes :U :(

BENEFON DELTA--------N8

(#176443) 6030D válasza Csokicsibesz (#176441) üzenetére


6030D
Ármester

Tavaly 2:37-et mentem, és volt 35 fok, most jó lett volna jobbat ebben a "hidegben".

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176444) FerNandor válasza xy.zsolt (#176437) üzenetére


FerNandor
őstag

Bocsánat :R Az adott gumi Sopronban "rendelhető" státuszban van, míg más gumi akár 24 órán belül szálíltható. Gondolom akkor nincs készleten, ezért is döntöttem a német oldal mellett.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176445) bringasisti válasza FerNandor (#176444) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos a hazai oldalak és egy német oldal között még az is egy apró különbség hogy amit itthon adnak az sokszor rendkívül magas fejlett szintet elérő föld másik felén lévő országból van míg a német oldal esetleg Honnover

BENEFON DELTA--------N8

(#176446) Csokicsibesz válasza 6030D (#176443) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Azt hiszem nekem is e-bikeot kéne vennem...

(#176447) 6030D válasza Csokicsibesz (#176446) üzenetére


6030D
Ármester

Elég az a vázcsőbe építhető motor, ami a hajtókart pörgeti, olyan van nekem is. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176448) arn


arn
félisten

Wienerwald MTB: Neuwaldegg - Schottenhof up and down
26.07.2020
Canyon Exceed
https://www.youtube.com/watch?v=mGO0G6yddRs

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#176449) Csokicsibesz válasza 6030D (#176447) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Valamit nagyon rosszul csinálok. Olyan iszonyatosan messze vagyok a kategória elejétől, hogy hihetetlen.
Igazából már most elment a kedvem a holnapi versenytől. Egyáltalán nem oszt nem szoroz, hogy elmegyek-e.
Elég fos érzés, hogy szart sem ér amit csinálok. Át kéne gondolni ezt az egészet.

(#176450) 6030D válasza Csokicsibesz (#176449) üzenetére


6030D
Ármester

Amikor én elkezdtem, akkor azt mondta az edző, hogy edzéstervvel olyan 4-5 év, mire arra a szintre jutok, amit szeretnék (Top maratonok, első 5). Te csak tavaly kezdted, nem? Az meg nem baj, ha van egy kis görcsöd előtte, oda kell állni a starthoz, aztán megnyomni, ami belefér. De már többször írtam, hogy ez egy folyamat, mire mindent megtanulsz. Frissítés, energia beosztás ilyenek, meg a sok munka, amit beleraksz. De nézem, hogy miket tekersz, a hosszú, sík tekerések még mindig nincsenek sehol, szóval van még min dolgozni. :) Nem csak a 30 km/800 m -t kell nyomni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.