Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176301) INTELligent


INTELligent
senior tag

Ha időm engedi, a hétvégén elmennék egy hosszabb felfedezős körre XC-vel Bp körül, hogy ne mindig csak a HHH/János-hegy/Hárs-hegy legyen.
Merre menjek, nektek mik a kedvenc nagyobb túráitok a környéken? Ilyen 80 km körül gondoltam oda-vissza (mondjuk a Petőfi hídtól számolva).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#176302) Csokicsibesz válasza INTELligent (#176301) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Budai Tájvédelmi körzet (Nagykovácsi, Solymár, Pilisszentiván, Budajenő, Telki, Budakeszi között) szerintem messze legjobb hely Pest mellett a bringázásra. Elég nagy terület, sok ösvény van, van benne szint rendesen.

De figyelni kell mert kutak egyáltalán nincsenek, térerő sem igazán. Illetve most hétvégén Crosskovácsi lesz, szóval most nem a legjobb időpont túrázásra.

(#176303) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Tudja valaki mi a helyzet a Dunakeszi kerékpárút ügyében? Elkészült már a Megyeri-híd - Dunakeszi szakasz vagy még a főúton kell tekerni?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#176304) sebgutkopf válasza Toobee (#176171) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kemény vagy, hogy feltekersz! Én spórolom az erőmet a lefelére :)

Látod nekem sincs bagjump-om otthon, ezért vagyok ilyen, hogy nagyjából ránézésre dől el, hogy mit merek megugrani és mit kerülök.
Azt láttam, hogy a nagynak van érkezője, de mivel tök egyedül voltam, elég magas azért, nem tudom milyen sebesség kéne hozzá, hogy ne legyen se kevés, se sok, meg még a fák között is elférjek. Tudod 40-en túl már fosos az ember. :DDD
Évek óta nem jártam ezen a pályán, eléggé átalakították.

(#176305) sebgutkopf válasza bardi (#176175) üzenetére


sebgutkopf
őstag

De lehet nem is kell szenvedve órákat alapozni, meg intervallt pörgetni. Kell egy rendesen parásat gurulni és máris ugrik a pulzus. Adrenalin a legjobb edzés. :)

(#176306) sebgutkopf válasza zsocy (#176176) üzenetére


sebgutkopf
őstag

.... hááááát! :B

(#176307) Maximum1 válasza Szakbarbár (#176303) üzenetére


Maximum1
őstag

Még fő út.

(#176308) Hasaggymeg válasza Szakbarbár (#176303) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem.

Más...ha már elütnek,így kell túlélni. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176309) xy.zsolt válasza gabro0 (#176297) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a 2. amit linkeltél drótos....300+g és nehezebb felrakni. Szerintem azt inkább ne :( Az első jó ár és jó bolt....azt ajánlom (bár lehet még én is veszek egy párat)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176310) Toobee válasza sebgutkopf (#176304) üzenetére


Toobee
veterán

Két kört mentem tegnap, aztán sajna besötétedett. A mérés jó ideje nem működik normálisan, gondolom variáltak valamit a Strava algoritmusban. Amikor még működött, sikerült 1:09-es időt menni (bár még az is a Specivel volt).

Amúgy ne aggódj, nekem az volt az utolsó, amit ugrottam. Úgy húztak rá engem is.

https://barbieripnk.hu/

(#176311) Szakbarbár válasza Maximum1 (#176307) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszönöm, akkor egyelőre még marad a Szentendrei oldal.

(#176308) Hasaggymeg
Szerintem csak így szokott leszállni :D
Elég nagy mázlija volt a csajnak, pont a bal lábát tette le, a kocsi a bringa elejét vitte el és kipörgette alóla.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#176312) CragON válasza 6030D (#173841) üzenetére


CragON
aktív tag

Mai kör, a függő hidas részen is mentem amit ajánlottál és nagyon tetszett :K + felavattam én is a Vác - Verőce bringautat.

(#176313) xy.zsolt válasza FerNandor (#176293) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Vagy ha én is veszek egy párat megpróbálok alkudni itt
Legalább ez helyben van....
Bár én már a Pirelli P Zero-t néztem ki a jövő szezonra :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176314) sebgutkopf válasza Toobee (#176213) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha az az amire gondolok az egy jó köves meredek egyenes, ezért lehet szenvedni rajta. Ja Yoko-n múlt héten amikor egyedül voltam feltoltam 13x. Közben füleltem kiabálnak-e, vagy valaki csörtet. Ha eleve vannak a pályán akkor talán jobb, mert számít mindenki a másikra és szól, aki indul.
Tényleg holnap péntek délután? Péntek nekem rövid nap már hamar mennék egyik pályára (Bro, vagy Yoko).

(#176315) CragON válasza Szakbarbár (#176303) üzenetére


CragON
aktív tag

A Fő utat ki tudod kerülni, én legutóbb így mentem ott.
9-10-es jelölés között kicsit eldugott az átjáró, de meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#176316) INTELligent válasza Csokicsibesz (#176302) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ezt jó tudni. Akkor lehet Szentendrének elmegyek É-ra, arrafelé hol érdemes tekerni?

(#176300) RexpecT : esetleg pár receptet be tudsz dobni inspirációnak? :U

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#176317) Toobee válasza sebgutkopf (#176314) üzenetére


Toobee
veterán

Leghamarabb 16:45-kor tudnék indulni a 11. kerből, ha az még oké neked. Fent is találkozhatunk. Kb 1 óra felérni a csúcsra innen.

https://barbieripnk.hu/

(#176318) dni


dni
őstag

Sziasztok,

tudnátok BP-en olyan boltot ajánlani ahol jó minőségű (női) bringás mezeket lehet kapni? 575-ben szerettem volna, de most zárva van a mintaboltjuk, viszonteladóknál meg nincs kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#176319) 6030D válasza CragON (#176312) üzenetére


6030D
Ármester

Mondtam, hogy jó. A függőhídhoz lentről érkeztél, és jobbra kellett fordulni, át a hídon Szendehely felé?
Ami a másik oldalról jön kék (a végén balra fordulsz a hídra) az még jobb, de az az oda vissza mászós, vagy elhagyott úton a kosdi útról feltekerős.

Dkeszi: mondjuk az Auchan bevezető sem egy kimondott bringás út. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176320) Napfénysüti

Ha már nagy táv és kajálás, szombaton végre sikerült nekem is elég jól eltalálni a 200 km-re a folyadék/étel utánpótlást. Igaz volt hat frissítőpont és mindegyiknél ettem valamit, nem is volt most gondom még a legvégén se.

Més que un club!

(#176321) sebgutkopf válasza Toobee (#176317) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az már késő. 15 órakor én már valamelyik pálya tetején leszek, mire kiérsz én elfáradok, vagy eléhezek. Sajnos már egyre korábban sötétedik, neked se lesz sok időd.
Vasárnap délelőtt/reggel megyünk még ki Bro-ra ugrálni páran. Végre nem lesz dög meleg.

(#176322) sebgutkopf válasza Toobee (#176310) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az komoly idő! :R

(#176323) gabro0 válasza xy.zsolt (#176309) üzenetére


gabro0
őstag

Jogos, nem láttam. Kösz az észrevételt, 2. link sztornó!

(#176324) RexpecT válasza INTELligent (#176316) üzenetére


RexpecT
addikt

Lidlben két fajta van:
Almás-fahéjas zabkása: 80% zabpehely, 12% szárított almaszirom, 7% mazsola, 1% fahéj
Banános zabkása: 80% zabpehely, 12% banán chips, 8% datolya darabok
Én folyékony édesítőszert szoktam még hozzáadni mikor bekeverem, a lidl-ös cuccban nádcukor van.
De lehet kísérletezni étcsokival, kókuszchipsel, aszalt szilvával/sárgabarackkal stb.

(#176325) sebgutkopf válasza jjeahh (#176255) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valamiért mást nem érdekel az 57 fokos fejcsőszögű gép. Néztem a youtube csatornán is a két részt, amiben az elsőben azért kajtatott, hogy valaki gyártsa le az álom vázat, amit a gyártók körberöhögtek és ezt végül egy katalógus vázból készült ilyen geóra.
Hát kíváncsi vagyok, hogy mikor fog a fejcsőnél szétnyílni a váz. Lejtőn lehet, hogy jó (valmire), de kanyarodni nem tud és ettől már a fel-le rugózás se működik rendesen csak ha orra állítod.
Mondjuk komolyan se kell venni, az egész próba egy provokációja az lemúlt évek vázgeometria trendeknek, azok jövőbeli interpolációjával.
Szórakoztató kísérlet. :D

(#176326) 6030D válasza RexpecT (#176324) üzenetére


6030D
Ármester

Mostanában asszony szerencsére rászokott a granola gyártásra, na az nagyon finom. Én simán megeszem a zabpelyhet is (főzés nélkül), a granolával csak felturbózom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176327) CragON válasza 6030D (#176319) üzenetére


CragON
aktív tag

:R Igen, ahogy írod. Kipróbálom a másikat is legközelebb, mert nagyon jó arra tekerni.

Jaja igaz, az Auchan bevezető sem a legjobb megoldás, de ott talán lassabban mennek az autók és nem jár arra Stohl András :)

(#176328) INTELligent válasza RexpecT (#176324) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Más: SR rugós telóba lehet kapni olcsón tömítőgyűrűket? Tesóm bringáján cserélném őket (+ kapna egy szervízt is), csak nem tudom, hogy ezekre milyen néven keressek.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#176329) athomi


athomi
veterán

2500 km van a láncomban és valamivel több a hátsó soromban. A láncot ma ellenőriztem láncnyúlás mérővel, 0.75-ös értéket mértem. Érdemes cserélnem a láncot a sor megkímélése érdekében? Valamint létezik, hogy a nyúlás miatt már nem túl szépen teszi a hátsó váltó a dolgát?

[ Szerkesztve ]

(#176330) jjeahh válasza Hasaggymeg (#176308) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyorsan kicsatolt :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176331) truefx válasza dni (#176318) üzenetére


truefx
aktív tag

Bringalandot próbáld meg!

(#176332) maximilian4


maximilian4
addikt

Na megcsináltam a tubeless átalakítást. Ennél tökéletesebben nem is sikerülhetett volna. Már szárazon, olcsó műhelypumpával rápattant a gumi és tartotta a nyomást, aztán töltöttem bele folyadékot második körben és szintén. Nyomás fix, még folyadék sem szivárgot az oldalfalaknál. Viszlát kisdefektes szopások. Helloszia. :C

Maxi

(#176333) maximilian4 válasza maximilian4 (#176332) üzenetére


maximilian4
addikt

Na direkt leteszteltem azon a nagyon köves, vagdosós szakaszon, ahol mindig defektet kaptam eddig...Nem kaptam defektet!!!

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#176334) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi mindenki a gumis hozzászólásokat.
Visszavittem a Michelint. Rendelek akkor valószínű conti grand prix gumit, ha jól rémlik, de mindjárt visszakeresem.

Sajnos a Shimano RP1 cipő sem lett jó. Hihetetlen. A 42-es jó lett volna, de nagyon szorított elől. Most fogalmam nincs, milyen cipőm lesz és honnan. Ez 10 forint híján 20.000Ft lett volna, ettől többet cipőre most biztos nem fogok költeni. Persze a Van Rysel sem jó. Egyébként szerintem ezba Decathlon egyre rosszabb lett az utóbbi időben, pedig nagyon szerettem régen.

Mindegy, most a napokban megyek a használt Schwalbéval, remélem nem kapok defektet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#176335) #75376384


#75376384
törölt tag

Ma felavattam a gpst. Háátöö...

Amikor az elején beallitom hogy mit megyek “mountain bike” “commute” meg ilyenek. Az activity profile részen van ez.

Annak van bármi köze ahhoz, hogy hol visz a térképen? Illetve melyik útra “teszi rá” a jelemet?

Ez a mai “menet” [link]

Felfelé az úton mentem eredetileg, de jól látható hogy sokszor levitt arrol és szerinte a patak közepén mentem vagy pedig a vele párhuzamos erdei úton. Ez most valami vétel hiba vagy ennyire pontos a ketyere?

Van erről a részről korábbról egy csak telefon és Strava által mért menet is. Arról az mondható el, hogy alap járaton pontatlanabb volt kb mindenhol, míg a mostani esetén ahol pontatlan volt néhány helyen, ott nagyon az volt, míg legtöbbször azért összejött neki a követése az útnak.

[ Szerkesztve ]

(#176336) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
Neuzer x400 felszereltsegben es arkategoriaban mi az ami meg ajanlott cross bike vetel? Az X400-at jelenleg sehol sem kapni.
Nagyon koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#176337) Alg


Alg
veterán

Valaki tudna lámpát ajánlani, ami tudja a következőket:

- Outira kellene, tehát nem vakítja a szembejövőket, fényágyú nem kell, de látni lehessen vele - jó lenne StVZO-s.
- Elmegy maxon legalább 1-2 órát
- Felrakható gopro mountra

Ezt néztem eddig: Lezyne, erről lecsavarozható a gumi és rárakható a gopro adapter.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#176338) jjeahh válasza #75376384 (#176335) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet a térkép sem tökéletesen pontos és arrébb van a patak? :F :D . Nálam is előfordul néha, hogy az útvonalterv szerint az erdei út mellett kéne tekerjek bent a bozótban. De nekem ennyi belefér, nem zavar. Mondjuk 1 helyen a patak közepén tényleg fura kicsit.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176339) maximilian4 válasza #75376384 (#176335) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem az 520 plus eddig mindig halál pontos volt.

Maxi

(#176340) xy.zsolt válasza Alg (#176337) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én a 120 lumenes 3.99EUR-os villogót mókoltam fel a gopro-ra és ment a computer alá :D A 3M matrica csodákra képes....tart rendesen. És 4-5 órán át villog erősebb fokozaton

Ja, és ma felkerült végre a csillivilli új láncom....persze hogy elsőre rossz volt az irány és ugrott is a kónuszon, de megcserélve álom jó lett. A régi lánc most sem esett még be a 0.75be....ami csoda 8600km és 40000szint alatt. azért csak számít, hogy pörgetve tekerek

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176341) parkr válasza gabro0 (#176290) üzenetére


parkr
őstag

Egyelőre annyit vettem észre hogy vagy koptatni kell még, vagy jóval puhább mint az eddig használt GP4000, mert kis kavicsok nagyon beleragadnak. Volt hogy megálltam kézzel lepiszkálni őket mert idegesített a kattogás :D (tisztára mint mikor kocsinál beszorul).

Ma nem volt vele ilyen gond, szóval lehet tényleg csak be kell kopnia. Majd kiderül.
Egyébként nem éreztem nagy különbséget a contihoz képest.

(#176342) xy.zsolt válasza FerNandor (#176334) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem jól döntöttél....arra figyelj, hogy ne drótperemes legyen amire a súlyából is következtethetsz. Az összehajtogatható 230g....a drótos 310g. A soproni boltot pedig ajánlom amit írtam....mangobike

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176343) xy.zsolt válasza parkr (#176341) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én vagyok olyan abnormális, hogy minden tekerés után lemosom, megtisztítom minden bizbasztól a gumikat :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176344) #75376384 válasza jjeahh (#176338) üzenetére


#75376384
törölt tag

hat en most vegigkovettem az egész utat. mit ne mondjak, azért ez nem kis csalódás. ha jobban megnézed, kb sehol se találta el. a telefonom is hasonlót alkotott korábban es pont azért vettem a gps-t mert ez elvileg pontosabb. :D

(#176345) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

És egy kérdés a szakiktól....Barátomnak 15-16 éves dura-ace szettes pinarello bringája van ami még 2x9sebességes. Szeretne venni rá új kerékszettet , de csak 11fogsoroshoz árulnak manapság. Van rá lehetőség, hogy az valami átalakítóval passzoljon a 9es sorhoz?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176346) ivana válasza xy.zsolt (#176345) üzenetére


ivana
Ármester

Ha ehhez a dura acehez normál shimano 9 sebi sor kell akkor nincs gond, csak kell egy plusz hézagoló a 11 sebi kazetta testre.

(#176347) jjeahh válasza #75376384 (#176344) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most, hogy írod, megnéztem én is a legutóbbi tekerést pixelkukkolva és nálam is vannak a Touring Plus-al pontatlanságok. De ha nem szólsz, soha nem vettem volta észre :DDD . Nálam a mobil inkább a szintemelkedésben vérzett el mindíg, meg túl gyakran vesztette el a műholdakat és olyankor húzott egy hatalmas egyenes vonalat. Na, a Garmin ilyent nagyon ritkán csinál és akkor is csak egy rövid ideig.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176348) xy.zsolt válasza ivana (#176346) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R oké, átadom neki a jó hírt.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176349) jjeahh válasza jjeahh (#176347) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerk: na, ez egy bandázós tekerés volt, így összehasonlítottam az én mérésemet a haverokéval és mindegyikünké kb. ugyanott "téved". Szal szerintem nálunk nem a Garminok és a mobilok sz*rok, hanem a térkép a ludas :) .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176350) parkr válasza #75376384 (#176335) üzenetére


parkr
őstag

A garmin tervezte az útvonalat? mert akkor számít milyen profilt választol ki. MTB gondolom inkább ösvényekre fog vinni, de lehet azon belül is valamennyire állítani hogy milyen utakat használjon.
És igen a strava térkép sem mindig jó, nézd meg esetleg garmin connecten, hátha ott mást látsz. (de az is lehet hogy a hegyek zavarják a gps-t)

(#176343) xy.zsolt Tisztán indultam persze, csak sikerült két nap is belefutni valami útfelújításba, ahol végig volt szórva kis kavicsokkal. Utána nyilván nem hagyom benne, van hogy én is letörlöm a gumikat, de én inkább a vázra vagyok érzékeny, az koszos nem lehet :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.