Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175701) ivana válasza FerNandor (#175700) üzenetére


ivana
Ármester

Ha csak rosszul van benne akkor túl kell fújni az be szokta ugrasztani a helyére. Vagy az új gumi simán hibás.

(#175702) parandroid válasza FerNandor (#175700) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alapozni alacsony pulzustartományban kell, mert úgy fejlődik a keringésed (a szervezet oxigénfelvevő képessége). Ehhez sok kitartó (minimum 1-1,5 órás), alacsony terheléses edzès kell. Ha pontosan ki van mérve a pulzustartományaid határa terheléses (laktát) teszttel, akkor tudod, milyen pulzus alatt kell maradnod, ha nem, akkor az ökölszabály a 140-145, az általában jó szokott lenni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175703) cdl válasza FerNandor (#175700) üzenetére


cdl
senior tag

Alapozó edzésnél nem foglalkozunk a tempóval.(ezt csinálom egész évben :)
A pulzus a lényeg. 130-140 között legyen. Sokat menj így. 5-6000 km mondjuk jó lesz :)

(#175704) FerNandor válasza parandroid (#175702) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Van esetleg valami oldal, ahol ennek utána lehet olvasni? Pl mikor érkezik el az idő vagy honnan lehet tudni, hogy "elég" volt az alapozás és utána hogyan tekerjen az ember. Vagy itt a dombos vidéken mit csináljak a dombon? Outival 140-et tuti nem tudom tartani, nincs olyan könnyű fokozat rajta. Stb stb

Ivana nyolcast könnyen, gyorsan lehet javítani?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175705) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Totalcar-os bringás podcast. Nem hallgattam még bele, majd holnap munkában :D
[link]

(#175706) Maximum1 válasza FerNandor (#175704) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem menj először 50, 80, majd 100km-et minimális szinttel, ha ez már megy akkor kezd emelni benne a szintet, az a legjobb ha jó hullámvasutas, jobban erősít.
A pulzusodat figyelgesd közben, azon majd látod a fejlődést, annyira nem kell ráparázni, amíg nem tudsz 100km-et 800méter szinttel megtekerni addig mindegy a pulzusod.
Esetleg ha van pedálfordulatmérőd az is segít hogy mikor váltsál el, így nem tud felmenni a pulzusod és jobb lesz az átlagsebességed is, én pl. azt szoktam figyelni többet.
Emelkedőn fel fog menni, oda komoly erőnlét kell és teknika, az majd jön magától idővel.
Esetleg még egy két sprintet beletehetsz ha bírod.

[ Szerkesztve ]

(#175707) ivana válasza FerNandor (#175704) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem nagy akkor általában igen.

(#175708) 6030D válasza FerNandor (#175704) üzenetére


6030D
Ármester

Előttem az urak leírták a lényeget, a nem tudom tartani a 140-et meg két dolgon múlik. Az egyik, hogy rettentően túlsúlyos (és/vagy beteg) vagy, ezért sétálva is 140 a pulzusod. Ha nem, akkor onnantól fejben dől el, hogy a legkönnyebb áttételen, mondjuk 15-tel haladva tudsz-e menni 3 órát 140 alatt. Ha igen, akkor meg tudod csinálni, csak akarni kell. Majd pár év múlva 30-as átlaggal fogsz menni 140 alatt. (deicide fórumtársnak láttam olyat, hogy 99-es átlag pulzus 1 órán, 30-as átlag... Érdemes a blogját elolvasni, ha nem volt meg.)
Csak egy példa, én 2018 január óta pulzusozok, és a regenerálókon 21-22 km/h is szokott lenni az átlagom (montival). Szerinted az felemelő? Nem. Ez fog fejleszteni? A több tíz éves edzéselméletek alapján igen. Gyorsulok? Igen.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175709) FerNandor válasza 6030D (#175708) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem azzal van a baj, hogy nem tudom a 140-et tartani vagy nem akarom. Annyival fogok akkor tekerni, ki a világból ;] . De mit csináljak emelkedőkön, itt nálunk nem tudom kikerülni őket a Mecsek körül. Olyankor akkor az általam kivitelezhető legkisebb erőfeszítéssel tekerjek fel? Vagy oda rakjak be sprinteket? Anélkül is lenne minimum 160, ha nem több... Kicsi vagyok még ezeken a dombokon a legkönnyebb fokozatban is. 168cm/67kg, szóval nem vagyok elhízva, de remélem a hasam majd azért lemegy :DDD

Az említett blogot be tudja valaki linkelni? Ph-n van?

Köszönöm mindenkinek!
Akkor így fogok tekerni egyelőre, aztán majd kérdezek, hogy hogyan tovább. Sajnos a neten eddig nem találtam ebben semmit, külföldi oldalakon sem. De majd nekifutok még egyszer a keresésnek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175710) maximilian4 válasza FerNandor (#175709) üzenetére


maximilian4
addikt

Szállj le és told. :DDD
Amúgy nem csodálom. Én mikor voltam múltkor egymás után folyamatosan 10%-os emelkedők voltak, volt nem egy bicajos aki tolta, én mondjuk nem száltam le egyszer sem, de ott elég nehéz feltekerni 140 alatt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#175711) maximilian4 válasza maximilian4 (#175710) üzenetére


maximilian4
addikt

Most itt megint az Alföldön szar is amúgy. Ha egyszer magába szippant a mászás, aztán a megérdemelt lejtőzés... :(

Maxi

(#175712) Jester01 válasza FerNandor (#175709) üzenetére


Jester01
veterán

deicide írása: Metamorfózis: a T-1000 születése
Én mindazonáltal inkább a #175706 tartalmával értek egyet. Nem kell túlgondolni, főleg ha nem versenyzel.

Jester

(#175713) benfolds válasza Khelben (#175568) üzenetére


benfolds
őstag

átgondolom, köszi.
szerk: khm, 60 dollár...? nincs ennek kínai megfelelője? :U

[ Szerkesztve ]

(#175714) jjeahh válasza FerNandor (#175709) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nekem megy az alapozás úgy, hogy harmatgyenge vagyok és minden irányba hegynek megyek (Hargita, Csíki havasok, Gyimesek, Menaság, Tusnádfürdő), akkor valszeg neked is fog, nem muszáj full síkon tekerni szerintem, csak ne legyenek azért 15-20%-os emelkedők. Az elején sok türelem kell hozzá, de ha kezdesz fejlődni, jó móka amúgy, én már enyhe terepen (30km-n mondjuk 4-500m szint) is szoktam alapozgatni :D . Én is 168cm vagyok és 67-61kg között mozgok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175715) xy.zsolt válasza Maximum1 (#175706) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Végre itt valaki aki ugy mint én inkább a cad-ot nézi... a HR adattal ellentétben ez minden körülmények között maximálisan pontos....ezért is inkább ezt preferálom. Ha már tudja az ember, hogy melyik cad-on hogy tesz a szervezet akkor jobb szerintem ezt követni....nyilván ennek kitapasztalása idő és változik is edzettségi fejlődés függvényében, de ezt érzi az ember ugyis.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175716) parandroid válasza FerNandor (#175709) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“De mit csináljak emelkedőkön, itt nálunk nem tudom kikerülni őket a Mecsek körül. Olyankor akkor az általam kivitelezhető legkisebb erőfeszítéssel tekerjek fel? Vagy oda rakjak be sprinteket?”

Mind a két módszer jó. Amúgy meg van azon olyan alacsony áttétel, hidd el. Párom szokta feladni a mászást néha, amíg ő tolja, sétatempóban (5-6 kmph) simán tekerek fel mellette bárhol, kb nyugalmi pulzussal. Jó, nyilván nem 90-es pedálfordulattal, jó, ha van az 15-20 olyankor, de ez mindegy is.

Amúgy a pedálfordulatszám-mérő tényleg óriási segítség, nekem egy hatalmas ugrás volt a fejlődésemben, amikor feltettem, és rá kellett jönnöm, hogy teljesen rosszul váltottam addig. Még mindig nem megy igazán jól, de egyre gyakrabban tudom tartani a 90-et, általában ha 83-84 alá esik a fordulat, már váltok vissza (hacsak nem sprint, vagy tempósabb emelkedő van, akkor 75-80 között). Nem egy nagy összeg, és gyorsan meghálálja magát. Amúgy az elején becsapós, mert ha korábban nem pörgettél, akkor el tud szállni tőle a pulzus, de ezt nekem 1-2 hét volt megszokni, utána kezdett beállni.

Néha meg igenis kell csinálni tempósabb edzéseket, vagy egy-egy gyors szegmenst is, az izmoknak is kell az emlékeztető, meg különben tényleg beleőrülsz. Ráadásul felmérőnek is jó, ha mondjuk 2-4 hetente ugyanazon a (lehetőleg hosszabb) szegmensen megnézed, mit fejlődtél.

De a kulcs továbbra is a minél több, minél hosszabb ideig tartó, alacsony pulzusos tekerés.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175717) bringasisti válasza jjeahh (#175714) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért azt tedd hozzá hogy 67-61 kilóval könnyű hegyet mászni.

BENEFON DELTA--------N8

(#175718) arn válasza cdl (#175703) üzenetére


arn
félisten

Azert nem artana tisztazni mennyi idos az illeto :) nem mindegy, hogy vkinek 170 a max pulzusa vagy 210. A montizas az inkabb egy interval edzes egy atlagos embernek.

ujabb garminokon hasznos a grafikus pulzuskijelzes, hogy grafikonon mutatja es szinekkel kodolja a tartomanyokat (zold-sarga-piros, etc).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175719) ZolkoW válasza FerNandor (#175709) üzenetére


ZolkoW
őstag

én is viszonylag dombos helyen lakom, és kib******ul nehezemre esik, hogy 140 alatt maradjak. nem is megy jellemzően, de ha már csak 1-1 pillanatra ugrik fel 142-re mondjuk, annak már örülök. ha 10%-kal türelmesebb lennék, már meglenne :)) . A múltkor vettem észre,hogy könnyebben megyek lassan, ha nem is látom a sebességem. amúgy is a Brytonon nekem a pulzus van kirakva nagyban, alatta a többi kisebb mezőn szerepel, sőt, az egyik képernyőn nincs is sebesség. na az kell ilyenkor ;) Szép komótosan mentem föl a jó meredeken is 126os pulzussal, míg egy bringás megelőzött, de már az sem zavart (annyira hogy gyorsítsak...), ide is munka volt eljutni.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#175720) Hasaggymeg válasza CragON (#175690) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja tényleg! :D ...az egy kereszt lába,biztos valamelyik vídám vasárnapos járt ott virágot vinni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175721) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#175719) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Engem meg csak zasszony csigatempójával tud alapozásra kényszeríteni,nincs az az isten,hogy ne hajtsam ki a belem ha 1edül tekerek. :U Valahányszor elindulok úgy,hogy na most csak lazán mert fáradt vagyok,vagy nagy hegy vár a végén,vagy 100+km-t tervezek menni,előbb-utóbb azon kapom magam,hogy nyomom mint süket a csengőt,versenyzek valakivel,vagy csak magammal...még ha ez azért még mindig csak nevetséges átlagokat jelent is. :DDD Amúgy meg azért megyek egyáltalán kerékpározni,hogy az irodai passzivítás után megmozgassam,kifárasszam,megizzasszam magam,ez a nézzük a pulzust nehogy túlzottan elfárádjunk mert az majd egyszer talán milyen jó lesz nekünk távlati dolog sosem megy nekem. :(...aztán ha visszanézem rögzített tekeréseimet akkor mindegyik alapozónak néz ki,ahol van a pulzusban 1-1 tüske. :DDD Átlagpulzus az egész tekerésre számolva mindig 130-145 között van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175722) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Segítsetek, nem tudom most mennyiért lehetne eladni a bringámat... 2018-as kato 7.9..... 2018 február környékén vettem, szaküzletben, akkor rendeltem katalógusból. Módosítás annyi van rajta, hogy külsők cserélve lettek,crossking-re. Infó [link] tudtok tippet adni? (#175723) Hasaggymeg hö? :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#175723) Hasaggymeg válasza Foose (#175722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Menj a beárazósra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175724) Foose válasza Hasaggymeg (#175723) üzenetére


Foose
addikt

Aham, megtaláltam. Nem volt könnyű. Nem tudtam hogy ilyen is van, köszi az infót! Bár, nem tudom ki fogja olvasni, június az utolsó hsz....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#175725) Hasaggymeg válasza Foose (#175724) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt vannak folyamatosan. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175726) 6030D


6030D
Ármester

Elkészült a Vác-Verőce bringaút, lehet rajta tekerni. Elég jó lett.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175727) maximilian4 válasza 6030D (#175726) üzenetére


maximilian4
addikt

Azt is lefested? ;]

Maxi

(#175728) flash- válasza 6030D (#175708) üzenetére


flash-
veterán

Max pulzus alapján is lehet azért ezt egesz jol kiszamitani nem? Nekem a max 189,tehat az alapozo zona 122-141 azert en ketto koze lovom be 130-132 re, egyebkent 140mar igencsak felso hatar, egesz napot vegigtekerni azzal mar nem olyan kenyelmes, 130 körül pedig azt erzem Kitekerek a vilagbol
Egyebkent kerdezo kerdezte meddig alapozzon, en kb 1,5honapot alapoztam tavasz-nyar elejeig, es mar ereztem hatasat, foleg allokepessegben nameg nem fordulok le a bringarol nagyobb intenzitasnal sem, egyebkent ahogy farad az ember itt is megy fel am a pulzus, 100km es alapozasnal végére mar elegge kell lassulni hogy 140 alá menjem
Ez alapjan hasznalom az edzestartomanyokat es tobbszor bebizonyosodott h mukodik

Edzesido monjuk mas, en sweetspot tartomanyban ill picit afelett - 160-165os pulzoson tudok 2orat menni az mar mondjuk nalam versenyiram

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#175729) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#175727) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]...hallod tetszik neki! :DDD ...vagy csak félrevezetés. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175730) nightmare13


nightmare13
senior tag

Tudom, hogy ez kicsit hitvita, de 35, nagyon max 50-ig mi az az óra, amit kind of best buy?

Lezyne, Bryton (bár róluk sok rosszat látok a magyar Bryton csoportban), etc?

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#175731) nightmare13 válasza nightmare13 (#175730) üzenetére


nightmare13
senior tag

Lemaradt, hogy navigációt (ebben az árban természetesen előre letöltött útvonalra) jó lenne, ha tudna.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#175732) zsocy válasza nightmare13 (#175730) üzenetére


zsocy
őstag

Igpsoprt kínából. Nálam egy ideje egy ig10 alapmodell van, teljesen jól teszi a dolgát, ant+ melkaspántot, bt cad szenzort szépen kezel és szállítással együtt 10 ezer alatt volt.
Persze ha van pénz lóvéra akkor a garminok jobbak, de egy olyan árából ezt ötször cserélem újra.
Ok, az ig10 nem navigál, de van nekik olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#175733) cdl válasza nightmare13 (#175730) üzenetére


cdl
senior tag

A navigáció fontossága dönti el a kérdést. Ha igen, Garmin legyen. Csiganyálas navit használtál már, biztos elég Neked?

(#175734) 6030D válasza maximilian4 (#175727) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, most tetszik. :)

flash: alapnak jó a százalékos számítás, de minden szervezet más, nem pont ott lesz a savköszöböd, ahova a matek adja. És ha tud valaki egy pulzust tartani, akkor mondjuk 5 ütés különbség számíthat, hogy savasodik, vagy sem.
Azért írtam azt, amit, mert ha valakinek azt mondom tekerjen 50 km-t, majd egyre többet, akkor mindenki ugyanazt fogja csinálni: meglódul, megy gyorsan, majd lassít, majd megáll enni-inni, megy tovább és ez ismétlődik. Ez tök jó, fog is fejlődni tőle, mert minden letekert km számít, de ez nem alapozás. Sprinteket meg azért nem csinálunk, mert általában télen alapozunk, és nem nyerő bekapkodni a minusz fokos levegőt. Görgőn lehet, de tavasszal jó időben bőven elég elkezdeni nyomkodni a pulzust. Meg úgyis vannak bandázós tekerések télen is, akkor van magasabb pulzus.

Az meg tök mindegy, hogy valaki versenyzik vagy sem, ha nem versenyeznék, és ugyanezt edzettem volna, akkor is fel tudnék most tekerni 130-140-es pulzuson olyan helyen, ahol a velem együtt tekerőnek mondjuk sípol a tüdeje. És gondolom ez mindenkinek a célja, aki alapozni akar.

Egyébként érdemes olvasgatni a futós topikot, ott írnak ilyenekről bőven.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175735) bardi


bardi
aktív tag

Ma sikerült egy hosszabb körön kipróbálni a Trek-et, így már össze tudom hasonlítani az elődjével. Kettő között a fő különbségek, 29 vs 26, HTA ~67 vs 70, rugóút, 130/150 vs 100/100, és a hajtás 12-es a 2x9 helyett. A Giant egy XC bringa, ez meg nem tudom mi, trail, am, supertrail, updowncountry, leszarom igazából, nem XC :D

Az, hogy lefele jobb, egyértelmű, nagyobb a tengelytáv, laposabb a villa, hosszabb a rugóút elöl hátul, nagyon élvezetes vele lefele menni, ahol eddig azon aggódtam, hogy most elvágódok e, ott parázás nélkül, a gurulást élvezve tudok lejönni. A dropper is sokat segít, van egy nagyon rövid, de meredek lejtő, amin a Giant-tel nem mertem legurulni, mert féltem, hogy előrebukok, ezzel gond nélkül lementem rajta. Egyedül a fék szarabb, gyengébb, sram level tlm van ezen, az m615 helyett ami a Giant-en van.

Ami meglepett, hogy felfelé is jobb, aszfalton nem annyira feltűnő, viszont terepen nagyon, főleg nehéz, köves, gyökeres utakon. Nem gondoltam volna, de sokkal jobban tudom irányítani kis sebességnél. Ma sikerült azon az emelkedőn felmennem, ahol már hetek óta nem ment, mert teljesen kimosta az eső, ha nem készültem volna még a maradék 40 km-re, simán PR lett volna.
Pár hete egy hasonló útvonalon mentem, csak most az igazán szopatós részét kihagytam, és nem éreztem a végére, hogy teljesen meghaltam, mint akkor. Azt hittem az év vásárlása számomra a 16k-s retro Scott lett, de úgy tűnik tévedtem, mert ez az :D

'92 Honda VFR 750

(#175736) Alg


Alg
veterán

Ezt csak ugy itt hagyom

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#175737) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

A vázról a régi matricákat hogy lehet eltávolítani? Körömmel próbáltam nem nagyon ment.

Let the Zone take me if I am.

(#175738) CragON válasza kutga (#175737) üzenetére


CragON
aktív tag

Milyen anyagú a váz?
Karbon vázon a matrica is kap egy lakkréteget.
Alu vázon ha kicsit megmelegíted, akkor lehet könnyebben lejön.

(#175739) kutga válasza CragON (#175738) üzenetére


kutga
nagyúr

Alumínium. Próbálkozok akkor úgy.

Let the Zone take me if I am.

(#175740) kutga válasza kutga (#175739) üzenetére


kutga
nagyúr

MOD
Váltóban mit érdemes nézni? Fillérekért kapni már hagyományos tárcsást. Régen talán fél automatám volt, de csomóan használták markolat váltót is. Hagyományos bowdenest persze.

Let the Zone take me if I am.

(#175741) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, mai tekerésről néhány random kép:

Ezneménvagyok s a szamár sem

Bandázós csapatos kör volt, én hoztam össze, hogy ne egyedül tekerésszek a vadonban. Anno csináltam egy fb csoportot bringás ismerősökkel és néha ha valamerre tekernék egyet bandázósban, oda be szoktam dobni, aztán aki akar jönni, jön... Nagyon különbözött az erőnlétünk, én valszeg 3:xx óra alatt letudtam volna, de csapatban nagyon elhúzódott a dolog, eredetileg 70km/1700m-t terveztünk, de így a végét inkább lehagytuk, csak 50km/1400m lett belőle. Egyik tag nagyon nem bírta, sokat kellett várni rá és lefelé is esett egy nagyot :D . Na de remélem nem undorodtak meg egy életre a montizástól, én azért nem bántam meg, pihentető kör volt :D . Néha jó az ilyen is, főleg mert mostanság egyedül maradtam és hát egyedül felénk öngyilkosság hosszabbat terepezni, szal muszáj a társaság.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175742) evitiguF


evitiguF
senior tag

szobakerékpár

Üdv bringások!
Most hogy közeleg a rossz idő, egyre nehezebb olyan időt találni, amikor el tudok menni tekerni, vagy furni, illetve gondolván az esetleges karantén helyzetre az motoszkál a fejemben, hogy beszerzek egy szobakerékpárt. Na de milyet?! Ez a nagy kérdés.
Bringázni csak hobbi/szórakozás szintjén szoktam, ahogy időm és az időjárás engedi, tehát nem vagyok profi sportoló, és nem is áll szándékomban.
A keresőt a témában már használtam, így a régi ajánlásokat ismerem, ezek alapján konkrét kérdéseim is lennének. Párommal egyetértve a görgő nem opció. Egy szobabicikli, vagy adott esetben elliptikus tréner valamelyik szobában elfér, de az hogy a bringát behozzuk és kerülgessük, meg ha vendégek jönnek, akkor ki-be hordjuk, na azt nem szeretnénk.
Nagy a választék, még nagyobb az árkategória-lehetőség, így kicsit elvesztem az adatok között.
Mit tudhat ez a [saját márkás] bringa egy kicsivel drágább, de [nagyobb múltú] eszközzel szemben, illetve harmadik versenyzőként egy olyan [gép] amelynek árából az előző kettő midegyike kijönne. Ha a nyers adatokat nézem, akkor a három bringa ugyanazt tudja, hol keresendő akkor a különbség?
Mennyire belépő szint ez a 6kg-os súly? Célom a zsírégetés/kardio lenne. (6-7-800kalória égetése)
Van esetleg ajánlottabb márka/típus?
Használtat érdemes figyelni? Mi az ami tönkre mehet ezekben? Garancia nélkül érdemes használtat venni?
A terv az, hogy minden nap tekernék vele, esetleg egy-egy pihinapot beiktatva. (Emiatt jobban húzok az új felé, ha ott előjön valami, mégiscsak két év garival adják...)
Elsőre ennyi, előre is köszi, ha valaki érdemben tud segíteni. :R

(#175743) bardi válasza jjeahh (#175741) üzenetére


bardi
aktív tag

Versenyekre nem jársz? Sokszor írtad már, hogy egyedül az a bajod, hogy elvisz a medve, ami amúgy érthető, de versenyen lenne elég ember, hogy talán ne téged kapjanak el :D

'92 Honda VFR 750

(#175744) torma1981 válasza jjeahh (#175741) üzenetére


torma1981
veterán

Nagyon szép helyen tekertetek. Gratula. Itt simán jöhetnek a medvék is. :D

(#175745) jjeahh válasza bardi (#175743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kevés a verseny felénk és nem igazán vagyok az a versengős típus. Szeretek megállni fotózgatni, a hegy tetején üldögélve belebámulni a kilátásba stb.

(#175744) torma1981: Kösz! Tavaly egy haverom rendszeresen jött velem, vele az erőnlétünk is hasonló volt, akkor nagyon gyakran tekertünk errefelé, gyakorlatilag már untuk ezeket a helyeket. Idén örülhetek, hogy egyáltalán így összejött.

szerk: hátizsákot vihettem volna ;] . Vargányainvázió.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175746) Maximum1 válasza jjeahh (#175745) üzenetére


Maximum1
őstag

Gombát kéne árulnod, hamar meglenne az 1x12 deore szett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#175747) Khelben válasza evitiguF (#175742) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elliptikus tréner szerintem hasznosabb. Jobban átmozgat, pont a téli szintentartáshoz megfelelőbb és kardióhoz is jobb, mint a szobabicikli.

(#175748) maximilian4 válasza jjeahh (#175741) üzenetére


maximilian4
addikt

Szép kis szintet mentetek, szép helyen, láttam stravan. Grat! Megmérettetném magam CX-el. :D Ma már én is terepeztem, tegnap felraktam a terepgumikat.

Maxi

(#175749) jjeahh válasza Maximum1 (#175746) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem rossz ötlet :DDD

(#175748) maximilian4: Köszi! Bár én idén nagyon elégedetlen vagyok, erre az évre 6000km-t terveztem és több tucat olyan kört, amin meghaladjuk a 2000m szintet. Sajnos egyik sem jön össze, egyszerűen nincs akivel.
Láttam 2 defekted is lett, hát ha valamire, akkor egy terepezős cx-re nagyon kell a tubeless :K .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175750) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Tervezek agyat cserélni a kerekeimben és nem tudom mikre kéne figyelnem.
32 lyukas és centerlokkos agyak vannak most a kerekeimben, hátul 135 mm a tengelytáv.
Ezt a kettőt néztem ki: hátsó
első

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.