Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175351) Hasaggymeg válasza bringasisti (#175347) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lesz ez még rosszabb is majd a 13-14 sebességgel és a 9,8,7-es...kis tányérral...vagyis érmével,mert az már nem tányér. :DDD

(#175349) jjeahh...egy jó középút,trail súlyú XC. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175352) #75376384 válasza jjeahh (#175349) üzenetére


#75376384
törölt tag

eleinte azt hittem a lefele a gond, de par videot megnezve neten egy ilyen cangaval kb barhol le lehet menni, igy ezt elengedtem. viszont maszas kozben nem mondanam, hogy nem kellene egy konnyebb bringa. lefele a sebesseg annyira nem erdekel. szoval xc lesz belole ha jol sejtem, mert minden fele talajon szoktam menni es nem akarnek csak amiatt megkotesekkel elindulni itthonrol, hogy milyen ut lesz elottem.

(#175353) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#175350) üzenetére

A múltkori TL rendelésem mellé pont hozzácsaptam egy láncot is: KMC X11EL, ez volt 26 euro. Nekem anno az X10SL Gold eléggé bevált gondoltam most is teszek egy próbát a KMC-vel ha cserés lesz a gyári Ultegra lánc.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#175354) jjeahh válasza #75376384 (#175352) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Alapozó edzésekkel lehet, hogy többet gyorsulnál felfele, mint egy 3-4 kilóval könnyebb bringával, de az érzés, amikor a tiédhez szokva megemelsz egy 10kg alatti gépet... :D . Kíváncsi lennék amúgy, hogy aki 13-14kg montiról vált 10kg xc-re, mennyit gyorsul felfele. Egy 850ml kulacs víz + minipumpa, belső, Garmin vajon mennyit nyomhat a mérlegen? Valamikor lemérem, de gondolom 1-1.5kg. Mert amikor csak a városba gurulok el és ezeket nem pakolom fel rá, hanem itthon hagyom, érzésre szinte repül a bringa :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175355) bringasisti válasza Hasaggymeg (#175351) üzenetére


bringasisti
őstag

Fiam DeWalt gépet használ. M12 minősített csavart húz meg vele. A 1/2" 20 évig bírta, de váltott akus gépre ami 1/4" és a 10 centis hosszabbító 6 ezer forint. Mármint 2 hetente mert törik mint a perec a moziban! Nincs ingyen ebéd ahogy egy nagy klasszikus mondta.

BENEFON DELTA--------N8

(#175356) bardi válasza Hasaggymeg (#175351) üzenetére


bardi
aktív tag

AliExpressen már láttam 13 sebességes szettet :D Biztos nagyon fasza.
Most a 12-es rendszerrel már nekem is jobban oda kell figyelnem a lánc karbantartására, legolcsóbb fogaskoszorú is viszonylag drága.

'92 Honda VFR 750

(#175357) bringasisti válasza bardi (#175356) üzenetére


bringasisti
őstag

Van ott néhány tányér nagyságú titán lánckerék , nem adják ingyen

BENEFON DELTA--------N8

(#175358) arn válasza jjeahh (#175354) üzenetére


arn
félisten

mittomen 200w eseten, 14 vs 10kgal szamolva... 80kg bringas. 2.12w/kg vs 2.22w/kg.
szvsz ennel tobbet szamit, hogy ossztelos, milyen a gumik ellenallasa, geo stb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175359) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#175353) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az az EL nagyon tartós láncnak bizonyult nálam. :)

(#175356) bardi...és kopik is gyorsan,állítólag. :F

Más...ismeri valaki ezt a pumpát?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175360) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#175359) üzenetére

Na akkor csak nem nyúltam mellé. :)

Més que un club!

(#175361) xy.zsolt válasza #75376384 (#175352) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én már hónapokkal ezelőtt mondtam :)

Napfénysüti Én is azt vettem volna ha ez a lehetőség nem adódik

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175362) xy.zsolt válasza jjeahh (#175354) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tavaly nyáron montiztam aszfalton mert az akkori vázam a outin törött volt.....monti 13.5kg....aztán ősszel megjött az új váz outira és mintha szárnyaltam volna a 8kg-s géppel felfelé :) Edzésnek viszont kiváló volt a montizás. Szerintem a bringán lévő +súly számít, de a kerekeken ennek a töredéke is még többet számít....ha ugyanez a súly rajtunk van akkor az kevésbé....kivéve ha ez tiszta izom :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175363) RexpecT


RexpecT
addikt

Megjött a Rocrider ST 500-as cipő, meg a patentpedál. Szerencsére a méret is jó lett.
Meló után tesztelés :)

(#175364) #75376384 válasza xy.zsolt (#175361) üzenetére


#75376384
törölt tag

igen tudom, en meg ellenkeztem. :D aztan ahogy jon a rutin kezdem belatni, hogy ostobasagokat beszeltem. ez a video is sokat segitett megerteni, hogy lefele nem sok minden mulik a cangan, ha van mogotte skill.

(#175365) xy.zsolt válasza RexpecT (#175363) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak óvatosan :) minden megállás előtt már időben kicsatolni eleinte, így is marad még a nem tervezett megállásnál a reflex ami megtréfálhat eleinte.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175366) RexpecT válasza xy.zsolt (#175365) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi a figyelmeztetést, szerintem tuti esni fogok egyszer kétszer :DDD .
Megnéztem ezt a videót, aztán itt is mondja a csóka, hogy az elején megviccelték a haverok, megborították, és mivel nem volt még meg a reflex, így borult biciklistől :) .

(#175367) bringasisti válasza RexpecT (#175366) üzenetére


bringasisti
őstag

A lényeg hogy jobb lábbal kell kilépni! Ugyanis ha nem sikerül akkor nem a kamionok közé esel hanem a gyalogosok közé.

BENEFON DELTA--------N8

(#175368) jjeahh válasza xy.zsolt (#175362) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja emlékszek, de azért kíváncsi lennék saját tapasztalatra.

(#175364) vzarmo: ja neki van technikája, bár azért ez nem xc, hanem veretős trail bringa. De ja, xc-vel is lehet durva tempót menni lefelé is :D . Őszintén szólva az én tudásommal engem inkább a gumi tapadása és az első rugóút korlátoz néha lefelé (de ennyi baj legyen, különösebben nem zavar), a hátsó tagnak egyáltalán nem érzem szükségét. Ha nagyon pénzeszsák lennék, valszeg valami 2.6" gumis, könnyű 120mm, merevfarú downcountry-trailt vennék, pl. Ibis DV9.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175369) RexpecT válasza bringasisti (#175367) üzenetére


RexpecT
addikt

Nagyrészt terepen használom, mivel monira került fel, de azért hasznos tanács.
Egy pár megállás-elindulást azért gyakorlok itt a lakótelepen, ki tudja, lehet még valami pótkereket is nézek :DDD :DDD

(#175370) bobalazs válasza Kátai (#175316) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

és ivana

Köszönöm a válaszokat! :R

(#175371) arn válasza jjeahh (#175368) üzenetére


arn
félisten

Ezekkel a traktorgumikkal szvsz nem lennel gyorsabb, mint egy jobb ossztelossal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175372) 6030D válasza bringasisti (#175367) üzenetére


6030D
Ármester

Ha jobb lábbal kilép, akkor ha megállásnál balra billen vagy elkezdi rángatni a balt, akkor pont a kamion felé esik. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175373) jjeahh válasza arn (#175371) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igénytelenebb, kevesebb hibalehetőség, nem kell félteni a sártól a hátsó forgáspontokat, nem kell hátul is szervizelni a tagot, a geo miatt lefelé magabiztosabb lehet és a gumik a szélesség és az alacsonyabb nyomás miatt ezerszer jobban tapadnak. Szal nem gyorsabb akarok lenni, hanem magabiztosabb. Egy fully xc-vel hiába csillapít valamennyit a hátsó tag, ha a gumik ugyanúgy csúsznak, mint eddig. Én nem vagyok annyira veretős, mint egy igazi trailos, az xc-k meg néha picit már kevesek az itteni terepre, ráadásul xc maratonokra sem járok, szal talán ezért vagyok már évek óta rámozdulva ezekre a túrázgatósabb 2.6-2.8" mindenegyben hardtail bringákra, amolyan arany középútnak tűnik számomra. Na meg mert igénylem a nagyobb tapadást főleg elöl, xc-n amennyire lehet a Nobby Nic-el kimaxoltam a dolgot szerintem, ebbe ennél vaskosabb gumi nem fér... fully nálam kizárt, nekem macera és nem érzem szükségét, ráadásul az elérhető arú xc-k kva nehezek. Kár, hogy most a vírus helyzet eléggé kicseszett velem, ha nem lenne járvány, talán idén vettem volna új bringát :((( .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175374) Jester01 válasza 6030D (#175372) üzenetére


Jester01
veterán

A helyes megfogalmazás, hogy dőlj jobbra aztán vagy sikerül kicsatolni is vagy nem

A repülőgépes mondást átértelmezve: minden megállás jó megállás, ha fel tudsz kelni utána és kiváló ha a kerékpár is használható marad. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jester

(#175375) arn válasza jjeahh (#175373) üzenetére


arn
félisten

karbantartasigenye, persze... mindig tobb lesz. a tobbi viszont nem igaz, a ht hatulja elpattog, a fully nem - tobb tapadasod van ugyanazzal a gumival is, foleg ha nem tul gyakorlott az illeto, es nem tudja labbal kimozogni a terepet.

dog nehez egy ilyet tekerni... a ht montim es az outim kozott vmi 1kg elteres van sulyban, felfele megis eg es fold felfele tekerni vele meredek aszfalton pl. a ballonosabb gumi nem csak nehezebb, hanem a passziv rugozo tomeget folyamatosan pumpalod, a terepre kitalalt mintak meg ilyenkor szet is terulnek, es megno a gordulesi ellenallasuk (ez az, amit sose mernek). a balansz a fontos, ami meg hatekony, de lefele is elvezetes, az ilyen plus gumik nagyon a masik veglet (foleg vmi agresszivebb mintaval).

de persze neked kell tudni, hogy mi mennyire zavar, en utalom hatul a lassu, ballonos gumikat alacsony nyomason.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175376) Acef válasza Hasaggymeg (#175359) üzenetére


Acef
addikt

Amit linkeltél azt nem, de SKS-Germany Airkompressor 12.0 műhelypumpa [link] ezt pár hete rendeltem, rendben van.

(#175377) bringasisti válasza 6030D (#175372) üzenetére


bringasisti
őstag

Akkor egyszerre a két lábbal :D

BENEFON DELTA--------N8

(#175378) jjeahh válasza arn (#175375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja ez lehet, erre én is gondoltam, de 2-3 rövid próba alapján én meglepődtem, hogy érzésre nincs olyan nagy különbség, cserébe sokkal jobban tapad. Persze hosszú távon lehet lefárasztana a 2.6". Hátul én nem szoktam elpattogni, mert nem veretem annyira nehéz terepen és nem azért, mert nem lehet, hanem mert egyszerűen nem akarom, nem élvezem, nagyobbnak érzem a veszélyt, mint az élményt, folyton azon jár az eszem, hogy mi lesz ha megölelek egy fát, vagy elesek és ledarálja a rock garden a fél karomat :DDD . A plusz tapadás meg pont nem hátul kell nekem, hanem elöl, mert hátul ha megcsúszik általában nem zavar, elöl viszont nagyon, többször el is estem emiatt. Elöl tapadásban egy merevfarú és egy fully között meg gondolom semmi különbség nincs. A hátsó tag és forgáspontok meg már sokszor leírtam, hogy miért nem opció nálam, gyakorlatilag egy fullyval októbertől áprilisig méreg és agybaj lenne az egész bringázás, ráadásul egy könnyű fully m*rha drága. Szal nemkell fully és kész! :D . Max ha gazdagabb lennék, nyárra, amikor nagyrészt száraz időben tekerek, elfogadnék egyet. A ballonos gumikat én élvezem amúgy, persze csak egy bizonyos határig, láttam élőben 3"-es Cannondale-t, az már valszeg túlzás lenne. A 2.6" gumik súlya szintén meglepő számomra, több 700-750g körüli 2.6" gumi létezik, ami nem nehezebb, mint a jelenlegi 2.25" Nobby-m. Szal nálam egyelőre még mindíg minden út egy 2.6" hardtail felé vezet, csak lenne már vége a járványhelyzetnek és rendeződjenek az anyagi problémák. No meg persze mielőtt megvennék egyet, tuti ki fogok próbálni egy Kellys Gibont vagy Merida Big.Trail-t, ezeket lehet kapni a helyi boltokban és évente egyszer ki is lehet próbálni őket. Úgy érzem nagyon terep és stílus szokása az egész, pl. amit írtál, hogy hátul zavar a rugózó pumpáló gumi, én azt mindíg pozitívumnak gondoltam, amolyan dagonyázó terepjárós érzés :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175379) Hasaggymeg válasza Acef (#175376) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak "rendben van"? :DDD ...drágább kicsit. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175380) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Saját tapasztalat DoctorBike-ról.

Bementem hozzájuk, mert a hátsó agy a bringámon 30 perc állás után elég intenzíven kezdett kotyogni. Magyarán táncolt a bicajom segge menet közben alattam. Szétszedte és mutatta nézzem meg, hogy forog, szinte recsegett. Mondom faxa, mert 2 hónapja volt kónusz cserélve. Azt mondta ezen ugyan nem, nem tudok annyit tekerni. Utána mutatta a tengelyt és a kónuszt is, hogy ez nem volt cserélve. A lényeg, összerakta, kicentrírozta a kereket és még fizetni se engedett, pedig majd egy órát ott voltam náluk.

(#175381) arn válasza jjeahh (#175378) üzenetére


arn
félisten

felfele ha nagyon koves es sziklas akkor elonyosebb lehet a ballonos gumi, mert kevesbe zokkensz ki a tekeresbol. mas esetben nem igazan. lefele egyszeru, tobb = jobb :)

ossztelosnal egyszeruen tobb a kontroll - nem pattog el, jobban tudsz koncentralni, a nagyobb uteseket jobban kontrollalja, felfele a gyokeres reszeken jobb.

amugy en is a ht bringat preferalom, altalaban azt, amelyik a leggyorsabb az adott terepen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175382) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#175380) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ki "cserélte" előtte?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175383) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#175359) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem sajnos a BBB-vel nem sok jó tapasztalatom volt. Egyedül a nyeregcső vált be. Öntapadós foltjuk levált, fékbetét hamarabb elkopott, mint a haveromtól kapott kínai, a kulacs folyik, a bilincses markolat elforog mert műanyag a bilincs rajta. :) Attól függetlenül lehet jó, nekem hasonló kategóriás bikefun van. Amire nekem kell jó.

(#175384) szimpláncsak válasza Acef (#175313) üzenetére


szimpláncsak
tag

Azt megkérdezhetem, hogy neked mekkora méretű váz kellett? Meg persze, hogy mekkora magasság és lábhosszhoz :). Amúgy élőben szebb színe van ennek váznak, mint a gyári fotókon.

(#175385) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#175382) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Aki a középcsapágyam zsírozta. Ja ma nála állt 30 percet, mivel cseréltettem vele a középcsapágyam. Fékem is elég szépen súrlódott amikor elmentem próbakörre , de azt megoldottam itthon. Az aki a RaceKing gumimra azt mondta cseréljem le. Azt is itthon orvosoltam folyadékkal, azóta nem ereszt. Már csak az a bajom vele, hogy továbbra is dolgozhat ilyen helyen.

(#175386) bringasisti válasza J.C.G. (#175385) üzenetére


bringasisti
őstag

Én féláron ugyanezt vállalom. Privátba a címet mondom :U

BENEFON DELTA--------N8

(#175387) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#175385) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175388) J.C.G. válasza bringasisti (#175386) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Erre mondják azt, hogy értem én a viccet csak nem szeretem?
Szóval elvállalnál egy munkát féláron amit nem végzel el, esetleg elteszed az anyagot amiről úgy gondolod nem vesz észre az ügyfél? Vajon hányan jártak hasonlóan náluk akik esetleg észre se vették?

[ Szerkesztve ]

(#175389) bringasisti válasza J.C.G. (#175388) üzenetére


bringasisti
őstag

Félre értettél, nem akartam ércelődni a problémádon. Ha bármelyik autós topikba benézel akkor azt látod hogy ott több százezer forintos tételben megy ugyanez a probléma. Sajnos csak annyit lehet tenni hogy mindenki számára az információt eljuttatni

BENEFON DELTA--------N8

(#175390) flash- válasza szimpláncsak (#175309) üzenetére


flash-
veterán

na sorry én nem is figyeltem hogy a trek nem forgalmaz kerékpárt, ahhoz képest akkor eléggé nevetséges az ilyen fix meghatározott "akciós " ár..

AL 3.0 viszont itt van ez már jóval drágább 290 e

lehet akkor már jobb az Emonda 4 350e ért (jobb váz, +Tiagra)
én ez utóbbit meg is venném de most nincs rá cash..szerintem csodás váz ilyen minőségben más gyártótól még nem láttam alu vázas bringát de szóljatok ha van..(talán az orbea de azt pont itt szidtátok többen, hogy több ph-s ismerősének is tört már, fura, mert azért nem gyakran törnek alu vázak,és rögtön orbeáról kettő? illetve még a merida scultura 300 ami talán egész szép - carbon szerű - bár a heggesztés a nyeregcsőnél már nem annyira)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#175391) J.C.G. válasza bringasisti (#175389) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

semmi gond. Ismerem az autószerelőket is.

(#175392) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

megérkezett a Merlin Malt G2X vázszettem, holnap lövök róla pár fényképet ha értelmes fényviszonyok lesznek. láttam már szebb hegesztéseket, illetve festést életemben, de gondolom ez benne van, ha ilyen "olcsó" cuccról beszélünk (idézőjelbe tettem, mert ahhoz képest olcsó, hogy a komolyabb vázak milyen gusztustalanul drágák tudnak lenni).

de a feature-ök továbbra is elég jók, menetes középcsapi, átütőtengely elöl hátul, flat mount, belső kábelezés, full karbon villa, kúpos fejcső :K

már csak azt kell kitalálni, milyen legyen a hajtás, sokáig 1X-ben gondolkoztam, de most újra felmerült hogy inkább 2X lenne jobb, mondjuk minden attól függ hogy tudok-e esetleg kifogni occsón alin/ebay-en valamilyen fékváltókart, ahogy néztem, a váz után az kb a legdrágább elem, ha a kereket nem egyben kezeled hanem külön felni, agy, stb. durva hogy tavalyhoz képest milyen gusztustalan drága minden, egy pár drótos 105 kar 80e? na menjenek már.

néztem még ezt a budget aliexpresses Sensah-t, de nem vagyok meggyőzve, félek az lenne hogy a nagy spóroláson inkább buknék, ha beszarik, és vennem kell egy normálisat helyette.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#175393) CragON válasza arn (#175375) üzenetére


CragON
aktív tag

Az én Trail fully bringám 15 kg és még viszek magammal 2-3 kg-ot. Nagyon megszenvedem a felfeléket, brutál nehéz vele mászni de ebben a geo is ludas, viszont lefelé meg nagyon szuper és ebben a tag nagy szerepet játszik. Egy merev xc teljesen más, aki szeret sokat mászni annak jobb. Én ennek ellenére nem cserélném le egy xc-re, max egy trail fully ebike-ra. ;]

(#175394) FerNandor


FerNandor
őstag

Mentem egyet délután, már az új gumikkal. Michelin Dynamic Sport. Olyan volt érzetre, mintha kicsit imbolygott volna, mintha nem stabilan futott volna. Schwalbe Lugano volt rajta, gondolom még a gyári szerelése volt, de már kb egyenesre volt kopva a közepe. Kicsit félelmetes volt, lefelé nem is engedtem meg :DDD
Ez mitől lehet? Be kell kicsit kopnia? Amúgy egyre jobban tetszik ez az országúti :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175395) Studi válasza FerNandor (#175394) üzenetére


Studi
addikt

Egyenletesen illeszkedik körbe?
Pattintsuk a helyére!

Én az outi gumival elég sokat szenvedtem, mire a helyére került...

[ Szerkesztve ]

(#175396) bardi


bardi
aktív tag

Újabb telós amatőr kérdés, de szerintem csak túlparázom.

A Trek kalkulátora szerint olyan 85 PSI-re kéne fújnom az első telót, ha 140-es, de ez 150-es, vegyünk el egy picit.
Megtaláltam a RS ajánlását, kb 78-ra kéne fújnom.
Ezekkel a nyomásokkal alig volt SAG, végül kb 55-re lőttem be, mai körömön nem sikerült felütnöm, pedig volt egy két eléggé belepumpálós rész, illetve kiálló kő, amin a bicikli ment át, nem én, ha értitek.

Ez szerintetek normális lehet?

Amúgy eszméletlen jó ez a bringa, Trek Fuel Ex 5, pénteken talán felkerült FB apróra, vasárnap meg be a csomagtartóba. A dropper először nagyon fura volt, mintha egy gyerekbringán ülnék, de hamar megszoktam, nagyon jó, hogy ennyire hátra lehet vinni a súlyt, a 12-es váltás meg amint be lesz rendesen állítva, jó lesz, sajnos még nem sikerült, pedig csináltam olyan sram sablont is hozzá. Na annak a mérnöknek gratulálok, a váltó mögött van a nagy része, lófasz sem látszik belőle, ha kihozta volna bal oldalra, 5 centivel lenne hosszabb, cserébe sokkal használhatóbb... Rugózása is nagyon jó, de a bunnyhop még nem megy annyira, mint a régivel, annyival hosszabb, meg a visszaút csillapítást még lehet gyengébbre kell venni.

'92 Honda VFR 750

(#175397) Acef válasza Hasaggymeg (#175379) üzenetére


Acef
addikt

Igen, tudja amit kell. Jó az óra a ház és a fej.
Mást nem vártam tőle :)

Az elődje egy lidls volt, annak vacak volt az órája, a fej, és nehezebb volt elérni (az óra által mutatott) 8,5 bar-t. Akkor jó vételnek tűnt, de ez után már csak azt mondom, hogy kár volt kiadni azt a 2-3e Ft-ot, egyből ez kellett volna. Drágább, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#175398) jjeahh válasza bardi (#175396) üzenetére


jjeahh
nagyúr

15kg trail invázió! Grat! :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175399) FerNandor válasza Studi (#175395) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi! Tuti ez lesz a baja. (legalábbis remélem). Holnap megnézem, túl könnyű volt a csere. :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175400) Acef válasza szimpláncsak (#175384) üzenetére


Acef
addikt

184 cm magasság, 56-os váz.
Az átlépőmet nem tudom. Jó a méret, bőven van hely a zacsinak.
Igen, élőben nagyon szép a színe. (kivéve azt a "meleg"zöld dekort. Azt át is festettem kékre :)

Infó!
Max.700x25-26-os külső fér bele, és a sárvédőnek már így sem jut hely!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.