Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176151) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#176147) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az úgy,nem azért nyomjuk (legalábbis a legtöbben),hogy 2 km/h-val gyorsabbak legyünk,hanem mert élvezzük csinálni...aztán ha mintegy áldásos mellékhatásként gyorsabbak,erősebbek,egészségesebbek és főleg boldogabbak leszünk tőle,az sem baj. :D

(#176149) f4lcon...az a tehergép csodabogár errefelé,majd írj róla. ;)

(#176136) mobal...na láttad? Jó lesz az neked! :K All this enables crankset chainrings to be freely combined with all kinds of chains (and, over the chain, various numbers of rear sprockets). Maradhat a nyolcas sor hátul,nyolcas lánccal és valamilyen kilences hajtóművel,pl. az az Alzás jó áron is kapható.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176152) Studi válasza flash- (#176142) üzenetére


Studi
addikt

Ezek tök jól hangzanak, de én pl (40 év, elvi 180-as max pulzus) 130as pulzuson kezdek kocogni, mozogni attól bealszok. Tudom, türelem, de egy könnyed kocogásba kezdek, akkor is alig bírom 155 körül tartani a pulzusom. 130-hoz olyan tempó kell, amin tényleg beunom az egészet. :D

Tudom, a megfelelő tartományokat kell(ene) edzeni, de ehhez iszonyat türelem kell.

(#176153) parkr válasza Hasaggymeg (#176120) üzenetére


parkr
őstag

ja, értem. nálam az országúti csak nyáron/jó időben van használva. egy évben kb. 3ezret tekerek vele.

(#176154) jjeahh válasza flash- (#176142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én kb max 135-140-re lőttem be és síkon szinte bármeddig tudom már tartani úgy, hogy alig mozdul 1-2 ütést.. ha meg nem zavar valami :D . Ránézek az oldalakra, köszi! :D

Maximum1: hasonlóan csinálom én is, csak nálam az alapozó általában marad aerob zónában, aztán terepen ahol van emelkedő, lehet vitézkedni is :D .

Hasaggymeg: nekem csak annyi a bajom, hogy gyenge vagyok mint a lepkefing, alapozó nélkül nem élvezem annyira a haverokkal tekerést, mert folyton lemaradnék. Alapozóval "megedződve" viszont bőven bírom a tempót bármelyik ismerőssel, sőt, én szoktam elöl lenni. Úgy azért sokkal jobban lehet élvezni az ilyen bandás tekeréseket, ráadásul a végére sem döglök meg :D .

Studi: ja, az elején én is nagyon lassú szoktam lenni. Kell türelem hozzá, de kb csak 1 hónapig, amíg elkezded érezni a jótékony hatását, utánna gyors lehetsz úgy is, hogy közben nem száll el a pulzusod.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176155) Hasaggymeg válasza Studi (#176152) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan mondom,mindenki értse: Meg kell nősülni! ;]

(#176154) jjeahh ...ha alapozás nélkül utolsó,azzal meg első vagy a bandában,akkor te lehetsz a leglátványosabban fejlődő emberke itt a fórumon! :DDD...az 5-6 km/h javulás is combos. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176156) Studi válasza Hasaggymeg (#176155) üzenetére


Studi
addikt

Ha egy asszony boldoggá tesz akkor nem számít kinek a felesége... :DDD

(#176157) 6030D


6030D
Ármester

Vazzeg, mire elolvasom a hozzászólásokat és frissítek, megint jön 10, majd megint... :DDD úgyhogy ezt most így bele a vakvilágba:
Szerintem: az átlagos bringás, aki nem csak A-ból B-be akar eljutni, az azért kezd el tekerni, hogy elfáradjon. Akkor érzi jónak az edzést, ha megy X percet, és haza érve fáradt, másnap meg izomláza van. Ezt csinálja mindenki, nincs ezzel gond, ez van az edzőtermekben a csoportos edzésen, a haveri focin, a spinningen, mindenhol. Ha marad a túrázás a cél, akkor én ezek a tekerések közé tennék be olyan napokat, amikor csak nézelődve megy az ember, de hosszabbat (regenerálás, alapozás). Illetve fordítva, ha jjeahh azt érzi, hogy csak regenerál 140 alatt mindig, akkor igenis néha meg kell küldeni egy két napot, hogy kapjon olyan terhelést is a szervezet. Illetve figyelni kell a pihenésre, regenerációra is, általában az ember nem túledzett, hanem nem piheni ki magát, ami nem az, hogy ki kell hagyni mondjuk egy nap tekerést, hanem azon kívül minél többet feküdni, hengerezni stb.
Az edzésterv jó dolog, de akkor van értelme, ha van egy cél, és arra van felépítve az edzésterv. Ez futóknál egyszerűbb, mert az általános célok az 5-10-21-42 km elérése, majd az idők javítása. Bringán nem ilyenek sem a versenytávok, sem a hétköznapi elképzelések, ezért nem lesz olyan edzésterv a neten, ami pont leírja, amit szeretnénk. Ezért jó a személyes edzésterv és egy edző, aki napról napra le is csekkolja az eredményt, és változtat rajta, ha úgy látja jónak. De ha nem tudsz neki mondani egy célt, akkor ő sem fog tudni mire építeni.
Én például középtáv mtb maratonozom, ami általában 45-60 km 1000-1500 m szinttel, ez olyan 2,5-4 óra közötti időket jelent (ez a cél). Erre van felépítve az edzés, ezért kell(ene) a hétvégi 3+4 órás dupla terheléses tekerés, illetve az erősítő napokon a magyar maratonpályák jellegéből adódóan (ahol nincs nagyon 10 percnél hosszabb kemény mászás) ezért vannak az 5-8 perces intervallok. De ha másra edzenék (4-6 órás outi, XCO, CX), akkor nem ez az edzésterv lenne a jó.
A pulzuszónákon sem érdemes sokat rugózni az elején, mert feleslegesen méreti ki valaki, ha síkon nem tud 10 ütésen belül maradni mondjuk 20-30 percet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176158) sebgutkopf válasza Toobee (#176052) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Atlétáknak van beltéri valami, de én még nem láttam olyat ahol akár bmx-el ugrálnának, vagy beengednék őket. Ettől még lehet, de nagyon nincs benne a köztudatban. Az alacsony kockázat nélküli gyakorlási lehetőség nélkül meg azért elég nehéz fejlődni.
Ahhoz, hogy így beleálljon, ahhoz nem csak bevállalósság kell, hanem egy olyan technikai tudás, amire alapozva azt mondja, hajrá mennie kéne. Viszont ezért jóval később próbál rá, pedig lehet már évek óta meg tudná csinálni.
Most ahogy megy az Audi Nines, előtte lehetett látni ahogy a lufikon gyakorolják a nagymenők is, hogy milyen trükköket visznek magukkal, most meg ott röpködnek akár 20m-eket.
Kint több bikeparkban eleve van bagjump, ahol lehet gyakorolni pluszban, utána persze, hogy nem fossa össze magát az első 15m-es ugrón a hot shots-on 70-el ráhajtva.

(#176159) Hasaggymeg válasza Studi (#176156) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ámen...végül az is jó alapozásnak,csak...másképpen. ;]

(#176157) 6030D...zasszonnyal végig cirkuszolni a tempó miatt és így érni el a 140-et beleszámít az alapozásba? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176160) flash- válasza Studi (#176152) üzenetére


flash-
veterán

detto, bringán én nekem is azt éreztem hogy nagy idegi megpróbáltatás, de mint fentebb írtam meglett a megodlás, asszonnyal bringázás, pont megoldotta a gondot :)
de azt is látom (straván követve akesz bajnok) van aki nagyon keveset alapozik,pár hét télen aztán szezon közbe 1-2hetente 1x,mégis eredményes,biztos ez valamennyire egyénfüggő vagy ha már van egy nagyon jó évek óta felépített forma ott már lehet tényleg minimális amit alapozni kell

jjeahh :mennyit alapoztál? lehet lehet te már le vagy alapozva rendesen :) illetve azt vettem észre még az alapozás elején, tekertem egy 100km-ert belőve a 130as pulzust, hogy az utolsó 10 -20 km-nél már nem tudtam olyan lassan menni hogy lemenjen 140 alá(illetve tudtam de az már tényleg az a sebesség amivel nagymami megy a bótba), ez is egy jelző, 4.órában már csak 18-al mentem hogy 140 alatt legyen, pedig első 2 órában 23-24 el mentem(nem volt szél)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#176161) sebgutkopf válasza Toobee (#176052) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tényleg nem kaptál kedvet egy kicsit tologatni - gurulni? Most, hogy nincs parkozás, újra felfedezem a hazai lehetőségeket. Egész szórakoztató a nyom: [link]

(#176162) Toobee válasza sebgutkopf (#176161) üzenetére


Toobee
veterán

Ma terveztem pont egy Yokot munka után. 17.15 körül tudnék indulni a 11. kerületből. Ha gondolod.

https://barbieripnk.hu/

(#176163) jjeahh válasza flash- (#176160) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom pontosan, szerintem legalább 3 hónapja, de nem folyamatosan, mert random terepezések is voltak, szal csak egyedül, aszfalton tartom az aerob zónát.
Neked nem azért ugrik fel hosszabb távokon, mert rövid távú alapozókhoz vagy szokva? Szal gondolom, ha 4 órákat alapozol, akkor idővel a negyedik órában sem fog megugrani.

(#176155) Hasaggymeg: pontosan így van, szerintem 2-3km/h különbség átlagsebességben b*romira sok és a haverok pont annyival gyorsabbak nálam, amikor nem alapozok. Alapozóval meg pár km/h-val én vagyok gyorsabb, ami a valóságban annyit jelent, hogy én vagyok elöl és én kell várjak rájuk, meg ők hamarabb fáradnak és hamarabb éheznek el. Persze ők is változnak, pl. a haverinám idén annyira formába jött, hogy alig lehet vele bírni :DDD .

szerk: amúgy ami kvára zavar az az idegesség. Ha pl. idegen emberkékkel megyek bandázós tekerésre, alapból van egy kis gyomoridegem és emiatt 30bpm-el felugrik az átlag pulzusom, képtelen vagyok levinni :D . Vagy amikor a kutyák megtámadnak, felugrik 160 bpm-re és utánna egy ideig olyan ideges vagyok, hogy nem akar lemenni a pulzus. Nem is értem, akik pl. versenyre járnak, hogy tudnak nyugodtak maradni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176164) sebgutkopf válasza xy.zsolt (#176125) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Meg itt vannak a bátrak, ráadásul nem is aszfalton: [link] :))

(#176165) gabro0 válasza parkr (#176094) üzenetére


gabro0
őstag

Ez igen, szép lett és elektromos :D

Több dologról beszéltetek az elektromos váltás kapcsán, csak arról nem, hogy auto trimel és ezért az egyik fékváltó is elég lenne a működtetéséhez, tudtommal csak akarattal lehet keresztbe váltani vele. Arról nem is beszélve, hogy bowdennyúlás, elkoszolódott bowdenház nincs. Szerintem tök jó dolog, bármelyik nap lecserélném a mechanikusat egy ilyenre.

Plusz csak sejtem nincsenek fizikai fokozazok, mindent a szervo állít, tehát hekkeléssel bármilyen lánctányérral kompatibilissá lehet tenni, ami a mechanikusról nem igazán mondható el. Lehet tévedek, nem láttam még élőben egyet sem :B

(#176166) ZolkoW válasza jjeahh (#176163) üzenetére


ZolkoW
őstag

mikor a 81-es főúton kelek át (kb 200 m-t kell ott tekerni), egyből 155 a pulzus, meg akkor is, ha felb*sz egy autós...
Hétfőn egyébként úgy előzött egy BUSZ, hogy jöttek szembe, a Zámoly-Csákvár útvonalon, az nem egy annyira széles út, szóval a paszhmek-et is csak elsuttogni tudtam... jobban szeretem a kihalt utakat :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#176167) szuszinho válasza sebgutkopf (#176164) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha lenne ilyen ruhám... :DDD

(#176168) flash- válasza jjeahh (#176163) üzenetére


flash-
veterán

Szerintem azert igen, eddig nem igazán alapoztam, nem vagyok ugy hozzaszokva,
5-8hetet szoktak írni alapozasra illetve ha mar erezheto a valtozas (mimt nalad) sweetspotot szoktal csinalni? Nekem intenzivebb tekeresekhez es dombos utakra egyaránt segitett

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#176169) sebgutkopf válasza Toobee (#176162) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ja, hogy te hétköznap is bringázol. Ilyenkor nekem egy egy lopott óra futás fér bele, hogy legyen azért mozgás. :)
Te vissza szoktad tolni, vagy nagyon a felfelé tekerés a lényeg?

(#176170) xy.zsolt válasza ZolkoW (#176166) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Engem tavaly úgy előzött egy osztrák vakegér, hogy a kezemen a bütyköt súrolta a visszapillantója. Szerencsére lassú volt a tempója....35kmh és én is csak 25-tel cammogtam

Alapozás nálam kb 1 hónap tavasz elején....25-30as tempó. Szezonban a pulzusom próbálom tartani 150 körül....kivéve ha elszáll néha a mászáskor mert figyelmetlen vagyok :)
És ha úgy érzem szezonban is tartok regeneráló hetet 25-30 kmh-val...pl a múlt hetem ilyen volt. A szervezetre kell figyelni, jelez az mindent csak hallgatni kell rá.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176171) Toobee válasza sebgutkopf (#176169) üzenetére


Toobee
veterán

A köves letörésig szoktam tudni visszatekerni, azt utoljára a 29er Specivel sikerült mellette megmászni :DDD onnan visszaülök, és addig a fenti köves letörésig (amit kerültél, de amúgy könnyebb, mint amit utána ugrasz, mert van érkezője, majd ráhúzlak, ha van kedved) tekerek. Onnan meg pici tolás van még a rajthelyig.

https://barbieripnk.hu/

(#176172) 6030D válasza Toobee (#176171) üzenetére


6030D
Ármester

majd ráhúzlak, ha van kedved... :U Ezt a dumát kellett volna ismernem 16 évvel ezelőtt. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176173) Toobee válasza 6030D (#176172) üzenetére


Toobee
veterán

Ebben a kontextusban akkor kell ráhúzni, ha nincs kedve :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#176174) Studi válasza jjeahh (#176163) üzenetére


Studi
addikt

ilyen haverinát mindenkinek! :DD

A társasághoz azért hozzá lehet szokni, amiatt nem kell izgulni. :) Igazából nem is értem, miért kéne, ők is csak emberek. :)

(#176175) bardi válasza sebgutkopf (#176164) üzenetére


bardi
aktív tag

Ő biztos kihagyta az alapozást, 169-es pulzus csak gurulástól :DDD

'92 Honda VFR 750

(#176176) zsocy válasza 6030D (#176172) üzenetére


zsocy
őstag

Én ismertem a dumát, de valamiért nem az volt a hatása amit vártam :DDD

sebgutkopf, Toobee lehet el kellene mennetek privátba, itt a sok öregember mindjárt irígy lesz erre a szép kialakuló románcra ;]

(#176177) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#176170) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, és szezon végén is szoktam "levezetni"....lassan el is kezdem mostanában visszavenni a tempót...és 7-10 fok alatt már nem is tekerek. Tavaly Ausztrália ebben bezavart rendesen (idén ilyen gondom sajna nem lesz) meg is lett az eredménye....januárban az izmok, szalagok a plusz terheléstől stop-ot mondtak.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176178) xy.zsolt válasza sebgutkopf (#176164) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Beszéltünk nemrég erről...szerintem 15kg-os bringával én is bátrabb lennék....meg a testhelyzet sem mindegy....vagy csak öreg vagyok már én ehhez :) Minél hosszabb és jobb a film ami a végén lepereg annál inkább nem kísérti az ember a sorsot....én 50+osan szerintem már itt tartok :B

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176179) f4lcon válasza Hasaggymeg (#176151) üzenetére


f4lcon
őstag

ha megjön, össze is futhatunk egy próbakörre

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#176180) jjeahh válasza flash- (#176168) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azmiaz? :D

(#176174) Studi: elvileg ma is idegenekkel megyek tekerni és jön egy asszem középkorú pici csaj, aki valszeg az egész bandát alázni fogja :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176181) xy.zsolt válasza jjeahh (#176180) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gyakran a középkorú pici csajok aláznak.....mert nem nézik ki belőlük, pedig de. :K Pl egy szüléshez képest mi az a 10-15%os emelkedőn szenvedés!? :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176182) Hasaggymeg válasza f4lcon (#176179) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Viszel egy kört lécci? :DDD ...ma egyik románc a másik után,de holnap estétől vége a meleghullámnak. ;]

(#176171) Toobee ...hol pontosan ez a Yoko,és miért hívják annak?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176183) mobal válasza Hasaggymeg (#176151) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Láttam, köszi. Ami most fenn van, FC-M580/581 az nem kilences véletlenül? :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176184) nightmare13


nightmare13
senior tag

Üdv srácok!

Akit esetleg érdekel, a szentendrei kerékpáros út bebiciklizése: Facebook esemény

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#176185) Hasaggymeg válasza mobal (#176183) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Há de! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176186) f4lcon válasza Hasaggymeg (#176182) üzenetére


f4lcon
őstag

azt nem merem megígérni, hogy viszlek egy kört, de te mehetsz vele :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#176187) mobal válasza Hasaggymeg (#176185) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:)

Már csak úgy érdeklődésből is de a hajtókar illetve váltó / hátsó váltó kombinációnál mire kell figyelni, hogy jó legyen minden? Az nekem a linkelt cikkből nem derült ki de lehet csak nem értem az összképet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#176188) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Szereztem egy 1x12 NX-szel szerelt (11-50) bicajt, és erősen gondolkodom, hogy mielőtt használatba veszem, lecserélem a váltót egy SLX/XT-re. A "pöcögtető" a dupla felfelé váltás miatt XT lesz, de vajon váltóból is érdemes az XT-t választani, avagy az SLX is megteszi? (YT alapján mindkettő szépen használható 12-es SRAM rendszerrel). Nem versenyzem, csak hobbiból nyomom.

uff

(#176189) Maximum1 válasza nightmare13 (#176184) üzenetére


Maximum1
őstag

Na akkor szombaton arra nem megyünk... köszi hogy szóltál.
Ez a kacsakő bisztró is egy gyökér hely lett, 300ft-ot kell fizetned a pohárért amit ha visszaváltasz kupont kapsz a lehúzós kajáldába,nem baj ha nem vagy éhes, közel 1500ért ihatsz egy sz@r "kézműves" sört.
Amikor járvány volt akkor Szentendre volt az első aki lekordonozta magát, most meg menjünk, b@sz@tok meg.

(#176190) nightmare13 válasza Maximum1 (#176189) üzenetére


nightmare13
senior tag

Most szombaton még nyugodtan, jövő héten lesz majd :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#176191) tacto válasza f4lcon (#176149) üzenetére


tacto
aktív tag

Milyen cargo? Ha nem titok :B

(#176192) Hasaggymeg válasza mobal (#176187) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hajtómű/hátsó váltónál/hátsó sornál a maximális fogszám különbséget kell figyelembe venni amit tud a hátsó váltó (elől legnagyobb fogszáma - elől legkisebb fogszáma + hátsónál ugyanaz = teljes fogszám különbség) és ha bilincses az első átdobó,akkor ott is ugyanaz,de csak az első lánctányéroknál számolva. Ha fix rögzítésű,akkor megvan max és min mekkora lehet a legnagyobb tányér fogszáma is. Remélem jól írtam,ha nem cáfoljon meg valaki aki még látott váltót közelről. :D

(#176188) meri...képet kérünk,így nem tudunk válaszolni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176193) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nézem a Tour-t és elhangzott, hogy a fő esélyes Jumbo Visma csapata felnifékes bringával megy ma hegyre, mert könnyebb....esőt nem jeleznek, szóval igazuk is van.
Nem azért írtam ezt, hogy ujrakezdjük itt a disc vs felnifék témát :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#176194) maximilian4


maximilian4
addikt

Holnap megcsinálom a tubelesst végre. Még beadtam a hátsó kereket centrírra előtte. Aki fent van stravan látta hogy a legutolsó tekerésemkor is hogy megszívtam, pedig 2 belső és pumpa is volt nálam...3 óra volt mire hazaértem. Na de ennek vége.

Ami a pulzust illeti, én 160-as, strava szerint 200w-os átlaggal kitekerek a világból. A max eddig 190 volt amúgy, de az KOM-ot ért. Na jó mondjuk én azért fiatal vagyok még. :DD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#176195) Alg válasza xy.zsolt (#176193) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk azt nem értem hogy tárcsával nem tudnák elérni a 6,8kg-ot? Mert ok hogy könnyebb a felnifék, de szerintem tárcsával se kellene hogy gond legyen 7 kiló alá menni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#176196) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#176121) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Hát nem tudom, hogy hogy csinálod, de a tiéden egész magasra van húzva a nyeregcső. Az enyémen meg alig jön ki...(Bár ez 46-os, a tiéd 44-es gondolom.) Pont ez a gond amúgy, hogy elvileg ez a hossz kellene, de mégis úgy érzem, túl távol vagyok a középcsapágytól, igazából ez a legnagyobb gondom a vázzal. Na meg az átlépő, nekem nem is szabad semmiképpen 43-asnál hosszabb nyeregvázcsővel mtb-t venni, mert ha rárakok egy 2.2-es gumit, alig van 3-4 centi clearance. :F

Runner_fxr: "XC gépekkel meg az a bajom, hogy egyrészt nekem kényelmetlen" Ezt nem értem, ha a Merida Speeder kényelmes, akkor egy nem túl agresszív XC is, nem? Amúgy meg engem is megmozgatott most, amit jjeahh-ék mondogatnak néha(hobbi xc, akár 120mm-es rugóúttal, az nem olyan kényelmetlen).

[ Szerkesztve ]

(#176197) Hasaggymeg válasza Alg (#176195) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt nem értem én sem,ma már lassan súlyozni kell,hogy nem menjenek a limit alá...vagy rosszul tudom? :F

(#176194) maximilian4...ja,hogy ez ilyen parketta,nem csak hanyagul pakoltad le az újságokat! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#176198) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#176182) üzenetére


szimpláncsak
tag

Biztos, mert szétszakítja a barátságokat ;] (amúgy a Hármashatár-hegyen)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#176199) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#176196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, 46-os az lehet kicsit nagy neked, de te érzed. Igazából nekem is nagy a 44-es, de nem vészesen, előretolt nyereggel és rövidebb stucnival elvagyok vele. Egyedül a 105-ös fejcső zavar, lehetne 90-es... na meg a 440mm láncvilla, nem valami fordulékony a bringa.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#176200) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#176197) üzenetére


maximilian4
addikt

GCN-en láttam valami climbing world champs bicajt, az valami 5 vagy 5,5 kg volt. Szóval simán lehetne készíteni könnyebb bringákat. Ja am jó kis csatorna, van pl sorozat az idióta UCI szabályokról. Tényleg van egy két “érdekes” szabály. Jó videók szoktak fent lenni.

De, csak már belerohadtak. Már így marad. De legalább ha olvasni van kedvem, tudom hova menjek. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.