Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175301) Maximum1 válasza maximilian4 (#175300) üzenetére


Maximum1
őstag

Garmin connect
A “tréning” fülön belül tudsz tervezni vagy külső gpx-et feltölteni és onnan a tiedre küldeni.
van webes és mobilos app-ja is, egy felhőn fut a 2ö
Használhatod a merretekerjek.hut, ott a legkönnyebb tervezni, a lementett gpx-et meg megeteted a connectel, az még finomít rajta, és úgy küldöd át.

itt egy kis szösszenet a külső gpx feltöltéséről
[link]

[ Szerkesztve ]

(#175302) nightmare13 válasza Hasaggymeg (#175297) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nekem a Bocskairól a Bartók Béla útra kanyarodás, ami a fejtörést adja :) Ez egy szép nagy ív, kb 30-40 méter. Lámpához hétvégén (tehát viszonylag kis forgalomnál) úgy álltam, hogy a sáv bal szélére, de ne tudjon autó mellém gurulni. Utána ugye a Bartókon már van kerékpárút, arra próbálok kanyarodni, csak ilyenkor mindig bennem van, hogy nah vajon jobbról nem próbál valaki megelőzni... A villamos-síneken való átgurulás miatt nem akarom nagyon levenni a szemem az előttem lévő útról, mivel a sínek mellett gyakran vannak apróbb (kistégla biztos beleférne) kátyúk, amiben szintén nem szeretnék eltaknyolni.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#175303) maximilian4 válasza Maximum1 (#175301) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem a garmin connect nem a legjobb. Merretekerjek lehet jobb lesz. Esetleg a második kérdésre válasz?

Maxi

(#175304) Jester01 válasza maximilian4 (#175303) üzenetére


Jester01
veterán

stravaról le tudod menteni a gpx-et (legalábbis asztali böngészőben).

Jester

(#175305) jjeahh válasza maximilian4 (#175303) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a sokat szidott Komoot-ot használom laptopon, hónapok óta van benne egy kisebb bug, de túlélem. A tekeréseket stravaról le lehet tölteni asszem gps-ként, ha meg mégsem, vannak ehhez pluginok :K . A Garmint bedugod usb-re és a belső memórián (nem az sd kártyán!) lévő New Files mappába másolod s kb. ennyi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175306) Hasaggymeg válasza nightmare13 (#175302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A városban necces közlekedni kerékpárral,valahányszor ott járok elcsodálkozok mennyire kevés a baleset még ennek ellenére is. :F ...nekem kedvenceim a felüljárók,hidakról való olyan lehajtás mikor a hetvennel száguldó autók között találod magad egy belső sávon. :U Pl. itt vagy itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175307) xy.zsolt válasza jjeahh (#175305) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kisebb bug??....képtelenség kivárni mire bármi betölt....Én már csak a emelkedések százaléka miatt nézném, de gyakorlatilag teljesen használhatatlan.
Hasaggymeg Utóbbi utat lesz szerencsém kipróbálni szombaton....miután szuszinho-val felmásztunk DBK-ra :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175308) jjeahh válasza xy.zsolt (#175307) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ott valami más gond lehet valamelyik pluginnal vagy nem tudom. Sütiket ürítettél? Vagy lehet csak nálam működik gond nélkül? :D Nálam gyorsabb, mint a strava útvonaltervezője és ki lehet választani milyen bringád van, aztán az alapján tervezi az utat. Pl. lehet választani mtb, outi, gravel között, sőt, most már azt is be lehet pipálni, hogy e-bikeod van-e vagy normál. Nálam az egyetlen bug az, hogy ha át akarod helyezni a tracket más útvonalra, gyakran csak második-harmadik kattintásra működik. Nem hiszem, hogy a netem vagy gépem miatt gyorsabb, mindkettő semmiextra, a netem 1024 Mbps, a laptop meg egy öreg Thinkpad T520 noti kőkorszaki i5-el, 16gb ram-al, olcsó SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175309) szimpláncsak válasza flash- (#175283) üzenetére


szimpláncsak
tag

Lehet én vagyok béna, de sehol nem találom, hogy ezt meg is lehetne venni. Csak annyi van, hogy nézd meg, hogy melyik bicajboltok forgalmaznak trek kerékpárt. Szóval gondolom sehol nincs már ilyen ennyiért, főleg ezután a tavasz/nyár után :)

(#175310) szimpláncsak válasza parandroid (#175291) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ebike.hu-n a vázra és villára írja, hogy 2,6kg. [link]
Szóval szerintem is elírás a 15kg és 10.5kg lesz az :)

[ Szerkesztve ]

(#175311) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Most, hogy meglett múltkor a Marlin 6 nekem kéne az Asszonynak is valami monti.

Ötletek?

Cube Access WS-t néztük egyelőre. Esetleg más ajánlás 150 körül/alatt?

(#175312) arn válasza maximilian4 (#175300) üzenetére


arn
félisten

Kamoot

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#175313) Acef válasza szimpláncsak (#175310) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem is kizárt a 15 kg.
Mint ebben [link] a hsz-ben írtam én Csepel TorpedAl vázra építettem fitness bringát, és 11 kg körül van a súlya.
Tény, hogy nem a TorpedAl 2.0 Csepel alkatrészei vannak rajta, de nem hiszem, hogy amit én felszereltem az sokkal könnyebb volna.

(#175314) #75376384


#75376384
törölt tag

ma vettem eszre, hogy a teleszkop lezaroja, ha le is zarom nem vegzi a dolgat es ugyanugy osszecsuszik (bocs a szakzsargon hianya miatt). anelkul, hogy elviszem megint egy vagyonert a szervizbe, hogy vegul ne csinaljanak vele semmit, mit tudok tenni? gondolom "valami kilazult".

[ Szerkesztve ]

(#175315) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kis szakértelmet, kérnék fiúk. Hajtókart milyen szerszámmal lehet erről leszerelni? Obiban van e ilyen?
kép1
kép2

(#175316) Kátai válasza bobalazs (#175315) üzenetére


Kátai
senior tag

Pl.ez [link] ,vagy ezek is [link] [link] .Az olcsóbb bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#175317) Studi válasza Hasaggymeg (#175306) üzenetére


Studi
addikt

Ezek helyett inkább a Népfürdő utcát használom, kicsit kultúráltabban járható bringával. :)

(#175318) ivana válasza bobalazs (#175315) üzenetére


ivana
Ármester

Az első az lehet önlehúzós, de legalábbis fura. A másikhoz az kell amit Kátai linkelt, plusz ami fontos egy 14-es csőkulcs, vagy viszonylag vékony krovafej (nem mindegyik jó bele, 3/8-os általában igen).

(#175319) J.C.G. válasza J.C.G. (#175130) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ha belegondolok nagyon nem mindegy, hogy monoblok vagy integrált.
Bemegy az ember a boltba és vesz egy bármilyen montit 170 e-ig és monoblokos, Ez rebdbe van. Elkezded használni, kap egy kis esőt, sarat vagy havat és azt veszed észre, hogy rozsdásodik a monoblok, a hajtókar és a csavarok is a vázon. Alap elvárás számomra az, hogy ne rozsdásodjon már a párás levegőn tárolástól.

Más: Láncot akartam cserélni, mert már beesett az 1% is. Gondolkodtam rajta milyen legyen a mostani Sunrace helyett és végül a Shimano CN-HG93 mellett döntöttem. Feltettem majd elindultam haverhoz, de katasztrófa volt, folyamatosan darált és ugrált a lánc oda vissza. Na mondom szuper cserélhetek sort is, de melyik legyen az ugyancsak Sunrace CSM98 11-36 helyett? Sokat vacilláltam az ára miatt, de végül a komplett rendszer mellett döntve a Shimano CS-M770 11-34 sort vettem meg. Feldobtam őket -sor és a lánc- majd egy gyors körön kipróbáltam, hogy szuperál. Meglepett a pontos, precíz és gyors váltása, még az első váltóm is megtáltosodott, nem gondolkodik, nem kell noszogatni. Az hozzá tartozik, hogy Shimano OptiSlick váltóbowden és a hozzá tartozó bowdenház van fent. Remélem ez tovább bírja mint a Sunrace amit tavaly Júliusba rakattam fel sort és láncot. Ezután még lecseréltem a hátsó tárcsát és a betéteket elől hátul, mert elégedetlen voltam velük a Rám szakadéknál lefele jövet. A hátsó picit karcolt eleinte, de a folyadék ellenőrzése megoldotta a problémát. Mai nap még a középcsapágy lesz lecserélve, és reményeim szerint ezzel megoldódnak a gondjaim. :)

(#175320) nightmare13 válasza Hasaggymeg (#175306) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, amiatt is, mert nem tekintenek egyenrangú közlekedési partnernek sokan, így például a sávváltások is néha csomó időt vesznek igénybe. (vannak kivételek, jópárszor van, hogy állok az elsőbbségadás táblámnál pl átkelőnél, az egy szem autós, aki jön az úton pedig int, hogy menjek csak).

Amúgy rátettem volna bármit, hogy az egyik linked a Váci útról lesz, mondjuk nem az Árpád híd előttit vártam, hanem a Nyugatinál lévőt :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#175321) ivana válasza J.C.G. (#175319) üzenetére


ivana
Ármester

Soha nem láttam még rozsdásodó monoblokkot, pedig általában filléres sunrace-t használok. Nem igazán kéne kerékpárt a szabadban tárolni.

(#175322) Hasaggymeg válasza -secret- (#175311) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez?

(#175314) vzarmo...milyen teló?

(#175319) J.C.G....a Shimano egyik nagy előnye a tökéletes működés,ha minden talál észre sem veszed a váltást.Ami tartósságát illeti nekem a KMC-k 20-25%-al tovább tartottak a HG93-nál,a Sunracet nem ismerem.

(#175320) nightmare13 +Studi...van néhány ilyen a városban,én is kerülöm őket mint ördög a szentelt vizet. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175323) #75376384 válasza Hasaggymeg (#175322) üzenetére


#75376384
törölt tag

ez a canga [link] es elvileg: "RockShox Recon Silver TK Air, 100mm, PopLock"

(#175324) J.C.G. válasza ivana (#175321) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ismerősöm tavaly nyáron vett egyet (direkt nem írok márkát mert ugyan abból főz mindenki) és idén tavasszal mutatja, hogy itt rozsdás meg ott is. Lánccal mit csináljon? Dobd ki és vegyél másikat, csavarokat cseréld le stb. Munkahelyen ő fedett részen tárolja én meg a szabad ég alatt. Otthon se hiszem, hogy ő kint tárolná viszont a garázs párás levegője hatással lehet rá télen. Szénacélból készül tudtommal a monoblok, és bevonat ide vagy oda felütheti a fejét a rozsda.

#175322) Hasaggymeg

Már nem emlékszem miért döntöttem a HG93 mellett. Pont az itteni ajánlások miatt akartam KMC láncot venni. Lehet sokat kellett volna rá várni. Még tavasszal rendeltem be. Majd kipróbálom, ha ez elkopott. De melyiket?

(#175325) jjeahh válasza #75376384 (#175323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A témához nem tudok hozzászólni, de tetszik ez a váz, egy hasonló gép feltuningolva pár napja itt is volt eladó pont a méretemben (S), rá is kívántam rendesen. 11kg körül volt Rockshox SID-el, pedig semmi nem karbon rajta és elöl is volt váltó, szal 1x12-vel és néhány karbon alkatrésszel gondolom simán le lehetett volna 11kg alá vinni. Ja és fekete vagy sem, b*romira tetszett... kár, hogy most nincs pénz ilyesmire, meg már el is adták.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175326) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#175324) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valamelyiket a Triple X durability-sből.

(#175323) vzarmo...eltekeri rendesen a bovden a zárótárcsát,nem csúszott meg benne? Annak szinte koppra kell mennie,hogy zárjon...ha meg igen,akkor szerviz,jobbat nem tudok. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175327) ivana válasza J.C.G. (#175324) üzenetére


ivana
Ármester

A tengely nem szénacél, hanem cro-mo ami nem igazán hajlamos rozsdásodásra.

(#175328) xy.zsolt válasza J.C.G. (#175319) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ausztráliában ahol én jártam nagyon rozsdásodnak a bringák.....legyen akár milliós nagyságrendű gépek....80-100% párában nem is csoda. Ha itthon szabadban és/vagy extrém párás környezetben van tárolva akkor nem éghajlat függő, hogy rozsdásodik-e egy bringa

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175329) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#175326) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm. Lehet berendelek még most egyet a drága forinton. :D

(#175327) ivana

Ivana az ötvöző anyagok mennyisége is számít a rozsdamentességnél, ráadásul a széntartalom is befolyásolja az acél tulajdonságait. Nem minden ötvözött acél rozsdamentes.

#175328) xy.zsolt

Azt el is hiszem. A sós párás levegő megesz szinte mindent. A búvároknak külön extra acél fajtából gyártják a felszereléseiket amit nem esz meg a sós víz.

[ Szerkesztve ]

(#175330) bringasisti válasza ivana (#175327) üzenetére


bringasisti
őstag

"A tengely nem szénacél, hanem cro-mo ami nem igazán hajlamos rozsdásodásra." Főleg akkor ha felület kezelték mert különben mint a kerítés

BENEFON DELTA--------N8

(#175331) Maximum1 válasza maximilian4 (#175303) üzenetére


Maximum1
őstag

Egy sz@r mind, de ha a connectet megtanulod használni és átengeded a kreált vagy letöltött gpx-et akkor útvonallá konvertálja amit jobban szeret a kütyü, pl climbpro ha van rajta
Szintekkel sem téved akkorát mint a merretekerjek, de mint írtam a kettő keveréke adja a használhatót, legalábbis nekem.

Connectben tudsz a telefonodon is tervezni, van 4 opció, beton, murva stb, utána bluetoton át tudod küldeni néha azt is használom ha hirtelen kell mennem valahova, vagy spontán történnek a dolgok.

connectet úgysem tudod megkerülni, azon keresztül töltöd fel a tekeréseidet és ahhoz van kapcsolva a stravád, normál esetben.

[ Szerkesztve ]

(#175332) J.C.G. válasza bringasisti (#175330) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Jaja egy kis polír szép fényes felületet eredményez és nagyban javítja a rozsdával szembeni ellenállását az acélnak. De persze vegyi kezelést is bevethetnének, de ez 0,5 dollárral drágítaná a költségeiket. :D

(#175333) f4lcon válasza ivana (#175327) üzenetére


f4lcon
őstag

erről kérdezd a Marin Team Issue vázamat. vagy a Parkpre 825-öt. vagy a Fisher CR-7 vázam hátsó részét. vagy bármelyik Fat Chance tulajdonost.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#175334) Hasaggymeg válasza f4lcon (#175333) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi van nálad,MÉH? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175335) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Srácok, álmomban nem gondoltam, hogy 5800Ft fogok valaha is fizetni egy patentszemért.....és még örülök is neki, hogy "csak" ennyi......AGYRÉM :W
Legalább a láncot olcsón vettem 5000Ft-ért

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175336) Alg válasza Maximum1 (#175331) üzenetére


Alg
veterán

Szintekkel sem téved akkorát

Jah, csak 30-40% körül lövi túl a valós szintemelkedést ;] Amit aztán átvesz a ClimbPro is, totál tökön lőve ezzel az egész funkciót.
Emiatt álltam át Brouterre.
Meg mert a Garmin simán rávisz a 4sávos főútra akkor is ha van mellette bringaút, meg állandóan kavar az egyirányú utakkal, akkor is ha valóságban kerékpárnak kétirányúsítva van. De a heatmap amúgy jó ismeretlen terepen.
Eszközre feltöltést meg Basecamp-ban csinálom.

xy.zzolt: ennyiért (11k) kaptál volna KMC láncot patentszemmel együtt...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#175337) xy.zsolt válasza Alg (#175336) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez azért annál drágább portéka, amit nem kell 5-6ezer km után cserélnem és 4 ujjal, erőlködés nélkül bonthatom akárhányszor, viszont biztosan rögzít....német gyártmány, full rozsdamentes, amiben azért még bízom is, hogy kiadjak érte ennyit. Az ára itthon 20-22000 (lánc+patentszem) Szóval ez került nekem annyiba most mint amit ajánlottál :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175338) truefx válasza trialboj (#174898) üzenetére


truefx
aktív tag

Erre egy kicsit későn kapom fel a fejemet, de leírnám a tapasztalatom. Nekem Roam van, és abban is vannak eltérések az ascend és a descent között, de eddig ezt betudtam a légnyomás és a hőmérséklet változásainak, pl. én legtöbbször kora reggel indulok tekerni, felmegyek a Normafára, ezalatt 8-10 fokot is tud ugrani a hőmérséklet, de a légnyomás is hasonlóképpen ugrálhat. Ugyanez sztem megvan a Garminoknál is, de a Roam nem téved olyan extrém nagyot, mint amit belinkeltél. Viszont egy ismerősnek is volt Elemnt-je, az a hőmérsékletet érzékelte rosszul, de a forgalmazó nagyon készségesen kicserélte neki. A cserekészülék se volt jó, illetve a hőmérséklet szenzora, ezért megint cserélték, de ezúttal egy Roamra, mert Elemnt-et már nem forgalmazzák (vagy nem volt raktáron). Azzal teljesen boldog. Szerintem egy hibás szenzor miatt nem kéne egyből tamagocsizni. A többi problémáddal mondjuk többé-kevésbé egyet tudok érteni, pl. jó lenne több konfigurálhatósági lehetőség (ODO, autopause), illetve még vannak fura bugok, de a lényegre tökéletes ez a komputer szerintem.

(#175339) xy.zsolt válasza truefx (#175338) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha már szint.....a stravan én mindig korrigáltatom a feltöltött adataimat és minden esetben az a pontosabb. A hűmérséklet szenzor nálam is szarakodik....de érdekes hogy van hogy hetekig jó (mostanában pl) és utána napokig mutat pillanatokra rossz adatot. Már beletörődtem :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175340) bringasisti válasza xy.zsolt (#175335) üzenetére


bringasisti
őstag

korábban írtam a megoldást. Igen egy rabló banda. Egy lánc ára egy szem, és ráadásul ott nyúlik a lánc először!

BENEFON DELTA--------N8

(#175341) vendingo válasza xy.zsolt (#175328) üzenetére


vendingo
veterán

Amikor vittem a bringám szervizbe, épp ott volt egy másfél millás pedelec, ami úgy nézett ki, mint öreganyám tanyabájkja a sufniba. Full rozsda volt az egész, a lánc barna volt a rozsdától, kb 0 törődést kapott az a gép.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#175342) xy.zsolt válasza bringasisti (#175340) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És a legdurvább az, hogy a 10sebességes patentszem 2400Ft "csak", ami pár tized milliméterrel keskenyebb csak

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175343) #75376384 válasza jjeahh (#175325) üzenetére


#75376384
törölt tag

hat az enyem 13,5kg. neha szenvedek is, plane ha cipelni kell. :D kezd egyre jobban korvonalazodni bennem, hogy kb mi fog kelleni kovetkezonek, ahhoz igazitva, hogy miket szoktam csinalni. az egyik ilyen a karbon vaz lesz, azon mar tudok nyerni 3-4 de artol fuggoen akar 6 kilot is. a valtonal meg nem ereztem, hogy kene tobb sebesseg, pedig mentem mar vele ezt-azt. talan sikon lehetne kicsit gyorsabb, de kb ennyi. a fek meg hat fek.

amugy nagyon jo cucc, kiveve az ulest, amikor le kell engedni nem tudom teljesen, de ezt egy vasfuresz megoldja majd.

(#175326) Hasaggymeg: valoszinuleg ez lesz a gond, koszi a tippet. majd este meglesem. yt-n van rola video.

[ Szerkesztve ]

(#175344) xy.zsolt válasza vendingo (#175341) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én itthon bedobozoltam a komplett bringám, 6 napot utazott és utána rozsdás láncal bontottam ki a csomagolásból. Ott vettem egy láncot ami 1 hónap múlva barnás volt pedig naponta foglalkoztam vele, letöröltem, kentem. Még posztoltam is anno képet róla ide. Viszont a mai napig azt a láncot használom.....belement 8000km és 45000m szint. Ezt cserélem most majd a connex rozsdamentes láncra.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175345) f4lcon válasza Hasaggymeg (#175334) üzenetére


f4lcon
őstag

minden IS van ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#175346) parkr válasza f4lcon (#175345) üzenetére


parkr
őstag

ezt az is-ezést én már büntetném, de főleg azt a marhát aki kitalálta ;]

(#175347) bringasisti válasza xy.zsolt (#175342) üzenetére


bringasisti
őstag

Régen megöltek a véleményem miatt. Most is tartom. Ez az 1*12 azért gáz mert olyan anyagokat technológiát kell alkalmazni ami egy űrhajó esetén teljesen természetes. Egy űrhajó esetén! Aki versenyez felső szinten ott a szponzor bánja. Azon a szinten ami itt jelen van a topikban nem biztos. És nem bántó szándékkal mondom tudom hogy itt én vagyok a leggyengébb láncszem.

BENEFON DELTA--------N8

(#175348) 6030D válasza parkr (#175346) üzenetére


6030D
Ármester

Azt a marhát is...

;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175349) jjeahh válasza #75376384 (#175343) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az szerintem normális súly, a normális minőségű középkategóriás alu xc-k ennyit nyomnak. A vázad biztos neked is jó alap, kerékszett, telócserével és könnyebb gumival tubelessesítve valszeg simán lemenne 12kg alá a tiéd is, kérdés, hogy megéri-e. Enyém is 12.8kg amúgy, az összes haverom montijánál könnyebb, de azért a következő gépem valszeg 10kg körül lesz :D . Te mire hajtasz majd? Valami trail bringára, ami megint 13-14kg, de jobban tudod lefelé veretni, vagy egy könnyű mászógép xc kéne? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175350) xy.zsolt válasza bringasisti (#175347) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A (lánc+patentszem) maga nem drágább szerintem ár/érték arányban mint pl egy jobb KMC, csak külön vásárolva a patentszem drága, mert rájött a gyártó, hogy úgy vennék meg sokan, hogy a láncot más gyártótól veszik. Emiatt túlárazta a patentszemet piszkosul.....láttam 9000ft felett is hazai boltban

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.