Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gippazoid


gippazoid
senior tag

Szomorú, hogy a Samsung nem képes rendes ujjlenyomat olvasót tenni a telóiba. Ahány eddig volt nekem, mindegyiknél többször kellett egy ujjat elmenteni és volt, hogy akkor sem boldogult vele.
Mostani telómon kijelző alatti olvasó van, nem Samsung és fényévekkel nagyobb sikerességgel olvassa le az ujjlenyomatot.

Gippazoid Novelties Inc.

(#2) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ezen a nyitóáron optikai képstabilizátor, IP68, Qi hiánya mellett én a DEX-et is elvártam volna.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#4) ANOka


ANOka
őstag

Az A70 bevezetésekor mennyi volt az USD - HUF árfolyam?

(#5) killertibi válasza gippazoid (#1) üzenetére


killertibi
tag

Egyébként érdekes, hogy mindig felmerül a "melyik telefonban milyen hatékonyságú az ujjlenyomat olvasó" téma, csak azt nem olvassuk sehol, hogy melyik telefoné mennyire biztonságos. Lehet az egyik 20 egyező pontot keres a tárolt mintával, a másik meg csak 10-et. Aztán lehet örülni, hogy 10-ből 10x felold, de ha a biztonság felől nézzük, lehet érdemes egy olyat használni, ami 10-ből "csak" 7x old fel először.

Bár afelől sincs kétségem, hogy ennél a telefonnál a kijelző alá szerelt olvasó miatt is rosszabb a hatékonyság.

[ Szerkesztve ]

(#6) Tuomas


Tuomas
addikt

Már vártam a tesztet! :C
Korrekt írás lett igazából, nem nagyon tudok vele vitatkozni, néhány dolgot megjegyeznék:

Nekem nem volt még kijelzős ujjlenyomatos telefonom, így nincs összehasonlítási alapom, az előző Samu A8 (2018)-as készülékemen hátul volt. Azzal tudom csak összehasonlítani, ahhoz képest pedig nem mondanám, hogy rosszabb. Ott is ha maszatos, vizes, stb volt az ujjam már nem ismerte fel, sokat vacakolt és csak sokadszorra oldotta fel, annál érzésre az A71-ben jobb.

A másik észrevételem a méret. Félem a tepsitől, mert sose volt ekkora telefonom, és a kezem se lapát, de valahogy rettenetesen jól eltalálták a telefon fogását, mert könnyűnek és vékonynak érződik.

A harmadik észrevételem, az ára. Tény, nem olcsó, de ha az S10 lite-hoz hasonlítjuk, annál kb 70-80 ezer ft-al olcsóbb, akkora különbség pedig nincs a telefonok között.

És végül egy kis korrektúra, a 4. oldalon az összegzésnél:
Ott javult az A70, ahol szükségszerű volt, egy bittel sem tettek bele többet, mint ami feltétlenül kellett ahhoz, hogy aktualizálják a terméket a 2020-as évre.

Ez ha jól sejtem A71 szeretne lenni. :)

We were here

(#7) janeszgol válasza ANOka (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Az mindegy. Akkora difi nem volt, hogy az utód 30 ezerrel többe kerüljön függetlenül. Szolgáltatónál 120 ezering ha nem is best buy, de jó árat jelent. És ott lehet kedvezményes részletfizetést is kérni ugye.
A Vodánál néztem meg. A legkisebb előfizuhoz 144.690ft. Ezt egy picit soknak érzem még.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Tuomas válasza janeszgol (#7) üzenetére


Tuomas
addikt

Telenyomnál 130-ért vettem, legkisebb előfizuhoz.
Ezt elfogadható árnak tartottam, az A8-am is ennyibe került két éve.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#9) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Olvasva a tesztet, örülök, hogy "csak" az A70-et vettem meg Muternek. Szolgáltatótól 60-ért best buy volt.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Nem tudom, de nekem Huawei alatt nem engedi ugyan azt az ujjat mégegyszer beolvasni. Asszonynak A70 van. Szó szerint használhatatlan. Na majd megnézem újra neki. Mondjuk azóta került rá egy plusz üveg védelem gyanánt. Nekem lábujjra és 8 hónapos gyerek ujjra is feloldott egyből a regisztrálás után elsőre. (Mate 10 pro)

(#11) Noukoum válasza killertibi (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak hogy a usert nem az érdekli hogy mennyire biztonságos hanem hogy mennyi gyors / pontos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) kekedi válasza ghiottone (#2) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem olcsó.
De túlzásnak érzem azt hogy sok mindenki elvarna ilyen olyan extrát (ráadásul nem is egyet) ennyi pénzért (ja és úgy hogy ez a nyitó ár) .
200 alatt mikor lehetett kapni vízálló, vezetek nelkuli toltesu, dexes telefont? (nyitó áron természetesen)

(#13) gippazoid válasza killertibi (#5) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sosem fogjuk megtudni melyik telefoné mennyire biztonságos.
A mostani telefonom is kijelző alatti olvasós, mégis sokkal jobb mint a direkt olvasók a Samsung-okban vagy akár a Nokia-ban.

Gippazoid Novelties Inc.

(#14) forgonati válasza gippazoid (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Adom. Az S9 Plus-omra 3x vettem fel a mutatóujjam, de ennek ellenére rndszeresen szivat, néha csak harmadszorra enged be... S7-em szintén csinálta ezt. Nem tudom mit művelnek...

Keelah Se'lai!

(#15) Atocha


Atocha
senior tag

Valaki elmagyarázná nekem, hogy ugyanaz a chip az A71-ben 272822 pontot gurit, a Mi 9T-ben meg 207-212-öt.

Most a xiaomi szívatja a usereket, vagy mi a p*cs van?

Thx.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Van olyan közép kategóriás mobil már amiben van qi?

(#17) forgonati válasza killertibi (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Igaz hogy nem vagyok titkosügynök, nem tárolok hadititkokat a telefonomon, lehet ezért nem annyira létfontosságú a biztonság nekem. De én ikább favorizálnám, hogy inkább csak 10 ponton olvassa le az ujjamat, de legyen pontos. Ez csak én vagyok.

Keelah Se'lai!

(#18) ghiottone válasza kekedi (#12) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Dexeset valóban nem - főleg, hogy a lite modellekből is kispórolták. Pár éve az A széria egyes tagjainál volt ip védelem. + Abból indultam ki, hogy a tegnap bemutatott 349 eurós Sony Xperia 10 II-be például van ip 65/68, az A71 pedig 470-480 euró.

Atocha: miért fontos az Antutu pontszám?

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#19) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

független
[link]

(#20) janeszgol válasza Atocha (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs rá magyarázat. Sok minden lehet, nem kell komolyan venni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Geddon11


Geddon11
újonc

Középkategóriás cuccnál vicc ez az ár! :W
Nevetséges hogy mennyire elszállnak a gyártók az árazást tekintve.
Azért szolgáltatóknál biztos vinni fogják mintha muszáj lenne...

(#22) szkaroly válasza Atocha (#15) üzenetére


szkaroly
senior tag

Antutu verzió váltás.

Poco X3 Pro

(#23) Tuomas válasza toronyhaz (#10) üzenetére


Tuomas
addikt

Lemaradtam valamiről, vagy miért jó a lábujjal feloldani a telefont? :DDD

We were here

(#24) toronyhaz válasza Tuomas (#23) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Csak poénból lett beolvasva. De működik az a lényeg. Még egy apró gyerek ujjal is. De ezt már máshol is írtam. Viszont a felsőkategóriás optikai szenzorokról nincsenek tapasztalataim. Még! ;]

(#25) hemaka válasza Tuomas (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha alszol azt úgyse próbálják ki,vagyis most már igen 😂

Amúgy vékony pulcsin keresztül is felveszi nekem, de feloldani már nem tudom vele. 😂

[ Szerkesztve ]

(#26) Tuomas válasza hemaka (#25) üzenetére


Tuomas
addikt

Zokniban alvók előnyben.. :DDD

We were here

(#27) killertibi válasza Noukoum (#11) üzenetére


killertibi
tag

Hát ez az. Csak arra akartam rávilágítani, hogy önmagában az semmit sem jelent, hogy mennyire gyors, így a hasonlítgatás is kicsit okafogyott. A gyártók a hülyék amúgy, hogy nem reklámozzák a biztonságot. Pont ezért kerültek fel az ujjnyomatolvasók a készülékekre. Csak gondolom sokaknál kibukna, hogy igazából nem annyira biztonságos, mint kellene, az meg nem mutat jól...

(#28) killertibi válasza forgonati (#17) üzenetére


killertibi
tag

Engem sem érdekelne az sem, ha nem lenne rajta. De valakit meg igen. Ez úgy lenne korrekt, ha a gyártók kötelesek lennének közzétenni, hogy mennyire biztonságos a saját megoldásuk, aztán minden user válassza azt, ami neki a megfelelő.

És akkor még ilyenekkel nevettetnek, hogy kijön egy új készülék, sz@r az olvasó - sok a panasz, majd jön a szoftverfrissítés, és hirtelen megjavul. Na ja, távoli hardver javítás... Adnak a sz..nak egy pofont.

(#29) nuke7


nuke7
veterán

mi ez, egérmozi?! :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Kicsit fura ez a nincs rajta zenelejátszó... de van, youtube musicnak hívják továbbra is. Android 10től erdemes hozzászokni :)

Szerintem jó kis telefon lett. Filóztam az a51 meg e kötött, de végül az a méret győzött.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#31) Titinho


Titinho
lelkes újonc

Na végre, erre a tesztre vártam már én is! Köszi Bog! 😉
Az jött le a tesztből amire már előzetesen számítottam, szerintem elég korrekt "kis" készülék lett.
Több éves Huawei felhasználás után, idén váltok mindenképp és amire nekem szükségem van az ebben a telóban tökéletesen megvan. Én nem várom még el egy középkategóriás telefonban hogy legyen IP védett meg vezeték nélkül töltsön, arra ott vannak a csúcsmodellek. Én mivel nem tudnék kihasználni egy csúgy készüléket ezért nekem mindig elég a középkategóriás és amit ebbe a telóba beletett a Samsung az inkább felső-középbe esik. Hónapok óta várok egy ehhez fogható telóra kb 100.000 Ft körül, rengetek tesztek és videót olvastam főleg Xiaomi és Samsung telókról, de ebben aztán tényleg benne van minden amire egy ÁTLAG felhasználónak szüksége van. Én nem játszok a telefonon, nekem az a lényeg hogy szépen és gördülékenyen fussanak rajta az appok, GPS, legyen Jack dugó, jó kamerák, akinek meg már a játék fontos annak ott van a 855-ös S10Lite, 60-70 ezerrel drágábban.
A Telenornál a jelenlegi 6500 Ft-os díjcsomagommal 105.000-ért tudom megvenni, de ha feljebb lépek egyet korlátlan beszélgetéssel meg ki tudja hány giga nettel akkor "csak" 92.000. Ennyit szerintem megér, szolgáltatói kínálatban ez most elég jó ajánlatnak tűnik. Néztem a Telekomos Xiaomi mi 9 Lite-ot is, az egy hasonló díjcsomaggal 101.000 Ft...és szerintem nem kell ecsetelni hogy melyik éri meg jobban kb ugyanabban a díjcsomagban. Mi9t-t lehetne venni 90 körül, de ha azt nézem akkor azért ez frissebb kiadás és ott nem bízok a motorikus kamerában, pedig kis millió tesztet láttam róla.

Szóval szerintem 100.000 körüli árat ez a teló szolgáltatói kínálatban nagyon is megér, sőt pár hónap múlva be is esik alá. Egy átlag felhasználónak pedig bőven bőven elég ez a teló, és még alkalomadtán játszani is lehet rajta ezt-azt. Elvárni 160-ért egy Samsungtól hogy dex, IP és qi töltés a mai árak mellett hát ti tudjátok...ez a teló azért eléggé egyben van.

A teszt végén azért hiányoltam az összesítő pont táblázatot :D

(#32) ffrdgc


ffrdgc
tag

Általánosan a telefon kamera tesztekre volna olyan kérésem, hogy fótózzatok légyszíves éjszekai égboltot.
Ez egy olyan dolog ami nagy kihívás egy mobil kamerájának mégis vannak telefonok amik képsek jól teljesíteni ezen a téren, ezért ez egy jó összehasonlítás lenne.

Samsung Galaxy Note22

(#33) kekedi válasza Titinho (#31) üzenetére


kekedi
senior tag

Ilyenkor szolgaltatonal érdemes megvenni.
Különösen a telenornal. És annyiért meg tényleg jó, ha amúgy is kihasznalod azt a csomagot.

En is így voltam ezzel, és vettem egy Note 10 lite ot 151 ért ugyan úgy a 6500as csomaggal. Nem bántam meg. Imádom.

Hajrá! :)

(#34) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Örülök annak, hogy a Samsung a saját SOC-ja helyett egyre több telefonba rak Snapi chipet. Remélem, hogy belátják, kár erőltetni a saját chipek gyártását, jobban járnak, ha ehhez jobban értő gyártótól veszik ezt a komponenst.

Az árról meg annyit, hogy 3 hónap múlva a szolgáltatók brutális árengedménnyel fogják adni ezt a telefont, ez a telefon elég jó ahhoz, hogy ezzel csábítsák magukhoz az előfizetéses ügyfeleket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) Imi1981 válasza Atocha (#15) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem azóta frissült az AnTuTu és ahányszor frissül mindig többet mér . Nekem az a70 167000 volt és miután frissült az AnTuTu újabb verzióra 220000 lett.

(#36) Titinho válasza kekedi (#33) üzenetére


Titinho
lelkes újonc

Igen szerintem is jó ajánlat érte.
Nálam ez az összeg az amit egy telefonért maximum kiadok, (nálam ez inkább ilyen lélektani határ ha úgy tetszik) és amit kínál cserébe ez a teló az bőven elég. Szerintem 2-3 évig ez is ki fogja szolgálni az árát.
Az egyedüli aggodalmam a 6.7-es kijelző... Mivel most egy 5.65-ös Huaweit használok :D :D
Sokat olvastam a one ui 2.0-ás verziójáról is, amit szerintem eléggé rendbe tettek, ez az Edge fícsőr meg benne...hát nekem szerelem első látásra, imádni fogom az tuti. ;)

És sokakkal ellentétben nekem sokkal jobban bejön ez a "küklopsz" noccs, mint pl az S10-ek esetében a kijelző szélén. Szerintem az sokkal többet vesz el a kijelző felső részéből.

(#37) Tuomas válasza Titinho (#36) üzenetére


Tuomas
addikt

A méret miatt én is féltem, de őszintén megvallva, látványra igen, de kényelem szempontjából nem tűnt fel, hogy mennyivel nagyobb ez a telefon. 5,6"-os volt az előző, szóval elég hasonló a te esetedhez. :D
Nekem a bixby routines is tetszik, régebben még 3rd party automatizálót kellett használnom (erobot) ez pedig most már gyárilag tudja.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#38) Dhampir


Dhampir
félisten

Az S8 mintha jobb fényképeket készített volna.

(#39) kekedi válasza Titinho (#36) üzenetére


kekedi
senior tag

En S6 ról váltottam note 10 lite ra.
Az az 5.1 coll ról 6.7 re. :D 5nap telt el és már kijelenthetem hogy megszoktam.
Valamint ranezek az S6 ra és csodálkozom milyen kicsi. :)
Persze azt hozza teszem hogy kell a másik kéz is sokszor a használathoz. De ez van. Ezt kell szeretni és szeretem is.

(#40) kekedi válasza Dhampir (#38) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem lehetetlen (az akkor is egy zaszloshajos, még ha nem idei kiadas is) , nekem az S6 jobb képeket készít nappal mint az A70 (az asszony telefonja).
Ellenben az A70 félhomályban és esti fotoban agyon veri az S6 ot.

(#41) PistiSan válasza Tuomas (#37) üzenetére


PistiSan
addikt

Képzeld, én azért gondolkodok samsung telefonban, mert az android minden főverzió váltásával valami nem működik az automatizáló appokban, kollégámnak van S10-e, abban meg néztem a bixy routines-t, jó pár dolgot tud, de egy macrodoidhoz képest azért eléggé gyerekcipőben jár a dolog, pl replülőgép mód ki/be kapcsolást csak rootolt telefonon lehet megcsinálni több android verzió óta, a samsung saját automatizáló appja meg simán kapcsolgatja, szóval eléggé érdekes a dolog.
Nekem egy 5.5-os telefonom van most, a héten volt szerencsém egy A70-es samsunghoz, kb 1 méret az A71-el, szélességre ugyan az mint a jelenlegi, hosszra meg 1cm-el hosszabb kb, nagyon fura volt, nem tudom hogy egyáltalán el tudom e rakni zsebre mondjuk, farmerba már elég necces a mostanit is bele rakni, pedig nagyon úgy fest hogy nekem is A71 lesz a következő mobilom.

(#42) Tuomas válasza PistiSan (#41) üzenetére


Tuomas
addikt

Gyerekcipőben jár, de pl az én szokásaimra elég jelenleg. Szerintem annyira nem meglepő, hogy a samsung saját appja tudja kapcsolni a repülő módot, nyilván megvan az a hozzáférése a rendszerhez, ami egy 3rd party appnak csak root útján lehet meg.
A zsebemből kicsit kilóg nekem is.
Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy a 6,7 meg az 5,x coll összehasonlítása azért is csalóka, mert itt a 6,7 coll kvázi majdhogynem a teljes telefon méretét lefedi, míg az 5 collos telefonoknál még alul-felül jócskán volt olyan rész amit nem a képernyő foglalt el. Itt a gyakorlatban mindössze pár centiről beszélünk, az én esetemben ez másfél-2 centivel magasabb méretet jelent.

We were here

(#43) psg5


psg5
veterán

Akinek van tapasztalata: tényleg szinte semmi különbség A70 és A71 kamera képességei között? A70 azért nem volt látótávba részemről mert kamerája nagyon elmaradt a kategóriától.

F.K.T.

(#44) lexter00


lexter00
őstag

Fél éve kb ennyiért vettem az S10e-t a Telenornál és még a Samsung okosórát is kisírtam magamnak hozzá,amit akkor osztogattak

(#45) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Üdv! Nagyon vártam már én is ezt a tesztet. Korábban más forrásokból már szinte mindent megtudtam, na de a MA teszt az mindig mérvadó :)
Nagyon tetszik a készülék, egy picit esik az ára és ha minden igaz, jön belőle egy fehér feleség pajtásnak, egy fekete (bocsi, szürke) pedig nekem, úgy nyárig.
Pár apróság érdekelne a tulajoktól:
- Védő üvegfólián keresztül (bocsi ha helytelenül fogalmaztam) működik az ujjlenyomat olvasó, vagy totál kuka?
- A műveg hátlap mennyire karcolódik?
- (inkább költői kérdés) A 64 megapixeles kamera minimális fókusztávolságon, kivágva nem lő jobb képeket mint a makró kamera? :D

Amúgy igen szomorú, hogy majdnem ez az egyetlen új készülék ilyesmi áron, megbízható gyártótól, amin még van Jack papa, FM rádió, csak mérsékelten pakolják tele baromsággal és talán frissülni is fog pár évig...

(#46) joey04


joey04
titán

Ennyiért sok. Sufnis ára 125 körül van, az már elgondolkodtató. Csak kéne ip védelem, meg normális ujjlenyomat-olvasó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

A készülék csak 0,2 mm-rel vékonyabb mint az A70 nem pedig 2mm-rel mint a cikkben van.

A főkamera 64:4= 16 mpx-es nem pedig 12 mint ahogyan a cikkben van.

(#48) Tuomas válasza bbattila92 (#45) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!
Nekem van rajta fólia, jól megy így is, az érintés is, meg az ujjlenyomat is. A beállításoknál be kell kapcsolni, hogy érzékenyebb legyen az érintésekre.
Hogy mennyire karcolódik a hátulja azt az idő elődönti, én nem karcolgattam és egy TPU tokot is rendeltem rá.
A 3.ra nem tudok válaszolni. :DDD

We were here

(#49) samu74 válasza forgonati (#14) üzenetére


samu74
addikt

+1. Fura hogy 10-es droid után(S9+) tök gyorsan olvasta ujjlenyomatot ,aztán kis idő után meg mintha bealudna...Szóval lehet ezen még csiszolni .

-----------

(#50) zoliahegyrol válasza Atocha (#15) üzenetére


zoliahegyrol
csendes tag

Antutu 7 és antutu 8 miatt van ez. Idióta pontozása van az újabb antutunak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.