Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Introdoktus


Introdoktus
junior tag

Hmh... a telefonálási lehetőség miatt elgondolkodtam hogy erre váltam a GTS2-met.

(#2) elmo


elmo
aktív tag

Kár, hogy nincs NFC. Egyébként kártya- és társasjáték, mint fizikai aktivitás? Sakkozást is tud mérni? :)

(#3) Victoryus94 válasza Introdoktus (#1) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én nem tudom milyen valós szituációban kényelmesebb az órába beszélni, miközben a telefon ott van tőled 5 lépésre.
Téged rosszabbul hallanak, te is rosszabbul hallod a másik felet, miközben a közelben levők szintén hallják, és még idiótán is néz ki az órójához beszélő egyén.
A mozgást/sportot mindenképp meg kell szakítani, hogy jól értsd a másik felet, a telefonnak a közelben kell lennie... akkor meg egy megfelelő headset sokkal előnyösebb.

elmo: Az újabb Amazfitek tudnak (sakk, dáma, go, bridge társas is van az enyémben), gyanítom ennek se kihívás.
De nem jöttem rá, sakk esetében mi a haszna... miben tud többet mint egy stopper :F

[ Szerkesztve ]

(#4) strogov


strogov
senior tag

"hazai forgalomban nincs NFC vagy mobilfizetés, ahogy hiányoznak a telepíthető appok, az önálló zenelejátszás, vagy bármilyen interakció a fapados értesítésekkel"

Valahol szörnyű, hogy 36 ezer forintért már olcsónak számít egy üzenet fogadó karperec amivel még nfc fizetés se megy. Tényleg itt tartunk, vagy csak fizetett reklám?

Ismerős pár hónapja vett samsung-tól 46k-ért LTE-s GW4-et kislányának, mert mobilt még nem akart adni neki. Lassan olcsóbb lesz egy LTE-s okosóra mint egy ilyen csipogó. Igaz a feature phone-oknak is volt egy időszaka amikor alsókategóriás okostelefon olcsóbb volt mint egy feature phone.

(#5) Introdoktus válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


Introdoktus
junior tag

Horgászás közben. A telefon legtöbbször nincs a zsebemben hanem valahol kint van a parton én meg ülök a csónakban. Na, ha az csörög, akkor jelenleg látom ugyan hogy ki keres, csak reagálni nem tudok rá. Ezt egy ilyen órával pont át lehet hidalni, hogy egy fél perces beszélgetést az ember le tudjon zavarni.

[ Szerkesztve ]

(#6) ZS3NI válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


ZS3NI
őstag

Szerinted ez idiótán néz ki?! Pont, hogy a legmenőbb dolog a világon:

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7) Jack Oneill válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Vasarlasbol hazafelé, gyerekkel nagyon is valos szitu, hogy nem kell elovegyem a telefont a taskambol. Hallani ugyanugy hallom, fulemhez rakom. Sokkal kenyelmesebb, mint egy telefonnal zsonglorkodni.

(#8) strogov válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


strogov
senior tag

"és még idiótán is néz ki az órójához beszélő egyén"

Nem általános, de AW-n többször használtam már a hívás funkciót. pl. kint voltam a kertben tökig egy fa kicsányozásában. Esetleg a nappaliban hagytam a telefonom, és a dolgozóban voltam. Vezetés közben hívtak nem kihagosítós autóban ültem. Futás közben nincs nálam a telefon, így ha akkor olyan hív akinek fel akarom venni akkor órán szoktam.
Nem létfontosságú funkció, de néha jó ha van.

(#9) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Eddig nem tartottam hasznosnak az ilyen kütyüket. Viszont vidéken élő, aktívan a kertben bogarászó szüleimnek, akiknél soha nincs kéznél a telefon,a legjobb választás. Egyszerű felhasználói felület, masszív üzemidő, nagy, jól látható kijelző, erős jelzés, bónuszként pedig használható pulzus és véroxigénszint mérés, ami arra pont jó, hogy jelezze, ha valami nem oké. Ezért a pénzért itthoni viszonylatban nincs ellenfele.

(#10) nuke7


nuke7
veterán

Lassan az órák is 2-3” kijelzővel jönnek majd basszus :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#11) bteebi válasza nuke7 (#10) üzenetére


bteebi
veterán

A kisebbek. Idővel lesz majd az is 4-5", domború kijelzővel és notchcsal. :U

Nem is olyan rossz ez az óra, bár én az olyan funkciókat, amelyek a randomszám generátor szintjén mozognak (pl. véroxigén mérés), nem erőltetném. Összességében tetszik, sőt azt is mondhatnám, hogy kifejezetten tetszik. Az viszont nem, hogy egy relatíve egyszerűbb óra is 36 ezerbe kerül.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) Narxis válasza bteebi (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Meg majd a kihajtható... :D

Thanos was right.

(#13) scdlsc válasza nuke7 (#10) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Az emberek meg- és felveszik. A cikkben szereplő óra is láthatóan túl nagy a szerző kezére, de ez nem érdekel senkit.

(#14) robi4040 válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


robi4040
tag

Én nem tudom milyen valós szituációban kényelmesebb az órába beszélni, miközben a telefon ott van tőled 5 lépésre.

ez komoly? pl a ket kezed foglalt ha zsebbe van a mobli ugy nem olyann tiszta jo a vetel meg a microfon es hasznalom sokat nekem redme watch 3 van (a sok oraim melett) volt samsung apple is 1 nap utan vissza mentek mert tolteni kellett volna.....

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#15) Jack Oneill válasza robi4040 (#14) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon szemezek az oraval. Most egy huawei watch gt2 van, de valtanek. Samsung telefonnal parositanam. Meg vagy elégedve a redmi oraddal?

(#16) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#15) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ora szoftveret frissitik rendszeresen? Igazabol ha barmi infod van, pozitiv, negativ , megoszthatod velem 🙂

(#17) nuke7 válasza scdlsc (#13) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen... :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na en megrendeltem. Holnap mar tobbet tudok mondani 🙂

(#19) .mf válasza strogov (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Valahol szörnyű, hogy 36 ezer forintért már olcsónak számít egy üzenet fogadó karperec amivel még nfc fizetés se megy. Tényleg itt tartunk, vagy csak fizetett reklám?"

Tizen-x éve nem hordok órát, így nem is követem szorosan a fejleményeket, csak ritkán nézek meg egy-egy órás tesztet. Sokat túrázok, bringázok, vagyok kint akár napokig (vagy hetekig) a természetben, így a "kéznél lévő" GPS, térkép, Strava, akár egy-két hetes üzemidő nekem tetsző fícsörök, és ezeket a feladatokat átvéve a telefon is lassabban merül; az NFC-s fizetés pedig hidegen hagy. Pár éve ezek a fícsörök még többször ennyibe kerülő órákban voltak csak meg - én örülök, hogy ez most már a belépőszintre is lejött.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Jack Oneill válasza .mf (#19) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyetertek. De mind masok vagyunk. En is úgy gondolkodom, mint te, nekem minden funkcio benne van, ami kell. A samsung galaxy Fit3 lett volna a masik, de azzal nem lehet felvenni a hivast es kisebb is a kijelzoje, szoval nalam eldontott a dolog.

(#21) Degeczi válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. otthon nem viszem magammal a telefont szobáról-szobára, padlásra, sőt, a ház körül mászkálva sem (meglepően jó a hatótáv még falon át is a mai BT kapcsolatokon). Nem egyszer előfordul, h ilyenkor jön hívás, de órával semmi gond: jól hallanak, ahogy én is a hívót. Az is megesett már, h számítógépen dolgozva vettem föl órán a hívást, mert tudtam, h keresgélnem kell majd a beszélgetésben említett dolgokra, és nem akartam ezért headsetet előkotorni, amikor ott az óra kéznél.

(#22) scyllarus


scyllarus
veterán

Átveszi az adatokat Zeppből, átküldi az Apple Healthbe, jó a gps... Azt hiszem, végleg eldőlt, hogy erre váltok.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#23) judas13


judas13
addikt

"európai modellben NFC és órafizetés nélkül"
Idáig olvastam.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#24) Introdoktus válasza judas13 (#23) üzenetére


Introdoktus
junior tag

Mondjuk tényleg szeretném megérteni, hogy ezt a funkciót miért kell az európai modellből kivenni.

(#25) nuke7 válasza .mf (#19) üzenetére


nuke7
veterán

hol tudsz napokig vagy hetekig kinn lenni a természetben..?! :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) Degeczi válasza nuke7 (#25) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Senki nem azért említi ezt, mert ne lenne áramforrás hozzáférhető, de otthon is kellően idegesítő, ha az 1-2 naponta töltendő telefon mellett még egy órát is ugyanilyen gyakorisággal kell ápolgatni, hát még egy túrázás során. Tényleg alapvetőnek kellene legyen min. egy hét üzemidőnek mindegyiknél.

(#27) nuke7 válasza Degeczi (#26) üzenetére


nuke7
veterán

apple watch egyik nagy hiányossága, én nem is értem, hogy hogy tudják ennyiért eladni :N :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) SkyLine3000 válasza Victoryus94 (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem Redmi Watch 3 Active van és sokkal hasznosabb, mint gondolnád, hogy lehet róla telefonálni. Honnan veszed, hogy rosszabbul hallanak, vagy hall vele az ember telefonálás közben? Az enyémen tök jól hallani a hívó felet és eddig senki sem vette észre, ha az óráról beszéltem. Volt, hogy direkt megkérdeztem, hogy feltűnt-e a dolog, de nem tűnt fel ilyen esetben sem. Nem is hinnéd, mennyi élethelyzet van, amikor jól jön. Nekem legalábbis sok olyan van, amikor tök jó, hogy tudok K.I.T.T. üzemmódban telefonálni. :) Szóval én nagyon bírom és már nem is vennék olyan órát, amin nincs ez a nagyon hasznos fícsör.

(#29) dolon75 válasza Introdoktus (#24) üzenetére


dolon75
aktív tag

lehet, nem teljesen kompatibilis az európában elterjedt olvasókkal.
Vagy európában kellene tanúsítvány, hogy 100% megfelelő az NFC előírásainak, de ezt nem szerezték meg.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#30) juuzer


juuzer
addikt

Valamiért úgy emlékeztem, hogy az gomb, nem korona lesz. Így már tetszetős. Igaz a Redmi Watch 3 se jött ki olyan rég emlékeim szerint.

Bár azt még mindig tartom, hogy a Huawei jobb összképet ad alacsonyabb áron is. (Leginkább HR-trackingben.)

Vamos a la playa.

(#31) blueMerle válasza dolon75 (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Szóval....egyetlen fajta szabvány létezik a telekommunikációs eszközökbe épített NFC chipeket tekintve. Nincs másféle NFC. Akkor az már nem lenne NFC. Természetesen Kínában, Tajvanon, és még a Déli-Sarkon is ugyanolyan NFC rendszert használnak, mint Európában.

Az ok, amiért ebben a modellben nincs benne egészen egyszerű: az eszközt nem validáltatták a kártyakibocsátó cégeknél. Ennyi.

Természetesen van a Xiaominak itthon is használható NFC-s okosórája fizetésre, én is használom, napi szinten.

(#32) scyllarus válasza juuzer (#30) üzenetére


scyllarus
veterán

Jujj, Huawei... Az első 3 az volt. Sose többet.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#33) Hatszorhat


Hatszorhat
csendes újonc

Hát ha nekem lenne olyan órám amin fel tudom venni a hívást, akkor hétszentség hogy többé az életben nem kotorásznék a zsebemben a teló után, hanem simán felvenném az órán.

Most nem fogok venni egy ilyen órát mert most épp le vagyok égve, de még idén tuti beszerzek egy ilyet.

(#34) juuzer válasza scyllarus (#32) üzenetére


juuzer
addikt

Nem tudom, tesztek alapján HR-trackingben jók. Nekem volt 2 watch (Watch GT, Watch 3, Watch Fit meg egy Band 7). Én szerettem őket, sok gondom nem volt velük.

Ezerszer inkább, mint egy hulladék Amazfit.

Vamos a la playa.

(#35) Introdoktus válasza juuzer (#34) üzenetére


Introdoktus
junior tag

Mi a baj az Amazfittel?

(#36) .mf válasza nuke7 (#25) üzenetére


.mf
veterán

Hát... nem itthon :B Tavaly 1 hónapot gyalogtúráztam és buszoztam-stoppoltam Jordániában, majd 5 hetet bringatúráztam Izlandon, ott fotógép, gopro, drón és Strava miatt naponta lemerülő teló mellett még 2 powerbankkel is kényes kérdés volt az energia...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) juuzer válasza Introdoktus (#35) üzenetére


juuzer
addikt

Pontosság, GPS- és szoftveres problémák. Ezekkel találkoztam javarészt a fórumon, meg tesztekben. Saját tapasztalatom nem volt velük.

Vamos a la playa.

(#38) dolon75 válasza blueMerle (#31) üzenetére


dolon75
aktív tag

köszi, én is kb. ezt írtam. :)

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#39) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

Nekem csak az tűnt fel, hogy az index/borítóképen lévő órán totál máshogy néz ki a szíj rögzítése mint a cikkben szereplő órán.... :U

(#40) Jack Oneill válasza TechMagneTic (#39) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gondolom, csak a gyari szilikon szíj olyan. Egyeb, mas szijak mas csatlakozasuak.
Amugy ma veszem at. Igazabol szulinapi ajandek a Felesegemtol, de nem birok varni szulinapig 🤣
Majd ugyis beszamolok rola, milyen.

(#41) TechMagneTic válasza Jack Oneill (#40) üzenetére


TechMagneTic
tag

Hm... érdekes. Bár részemről tárgytalan... a Huawei Watch Fit még 3 évesen is tökéletes :)

(#42) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Nekem már több mint egy hete megvan az óra,nem győztem normális tesztet megvárni róla.Előtte Amazfit Gtr3 volt,és nem bántam meg a cserét.Minden tekintetben bevált az óra,már temuról másik szíjat is rendeltem hozzá :)

(#43) Jack Oneill válasza a.t.t.i. (#42) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt orommel hallom. Egy félelmem van, hogy Alzarol lesz, es ott nincs magyar nyelvu forgalomban. Viszont egy vasarlo a velemnyeknel azt irta, azonnal lejon frissitessel a magyar nyelvu szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#44) gombasm válasza juuzer (#37) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Saját tapasztalatom nem volt velük." Hát ez az...

Ne írjatok már hallomásból butaságokat olyasmiről, amit még sohasem próbáltatok!

Van itthon 4 oksoóra: egy Garmin Forerunner 55, egy GW4 classic, egy GW active 2 és a legújabb szerzemény egy Amazfit T-Rex pro. A GW4 -et újként, a többit használtan vettem - mind jó, de az Amazfitet szerettem meg a legjobban: jó a SW, pontos és gyors a GPS, könnyű az óra, szép amoled a kijelzője és több, mint 3 hétig bírja. Samsung órákat naponta, a Garmint kéthetente lehet tölteni (jó a Garmin sw más kategória, de ez az órájuk árban pariban van a többi nálam lévővel). Igaz, hogy éjszaka nem hordom őket, de nagyon kényelmes, hogy el lehet felejteni a töltőt hetekre. Egyetlen hiányossága az Amazfitemnek, hogy nem lehet vele hívást fogadni, csak elutasítani - nekem autóban volt hasznos a Knight Rider-féle telefonálás mert nincs kihangosítóm.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#45) Kbali válasza a.t.t.i. (#42) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miben jobb, mint a GTR3?

(#46) janeszgol válasza strogov (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Tavaly karácsonykor én is vettem egy LTE-s GW4-et. Szuper óra.
Viszont a cikk alanya is jó. Nagy, minőségi kijelzője van. Órának, értesítések olvasgatására szuper. Elengedem a Fit 3-at, és ebből markolok majd egyet az év első felében.
Viszont ehhez az is kell, hogy a szoftvere jó legyen. Automatikusan kapcsolódjon vissza a telefonra az esetek többségében hibátlanul, meg pontosan jöjjenek is az értesítések. Nem tudom ebben hol tart a Xiaomi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) a.t.t.i. válasza Kbali (#45) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Igazából most négyszögleteset szeretettm volna,és megtetszett a Redmi,a BT hivás is tetszett.Egyébként nagyon szerettem a Gtr3at.

(#48) a.t.t.i. válasza Jack Oneill (#43) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Magyar lesz nyugi,én árukeresőn rendeltem egy számomra ismeretlen cégtől,és magyar!

(#49) Joe.36


Joe.36
addikt

Tetszik az óra, nemsokára megjön a Note 13 prom, lehet hogy veszek hozzá egy ilyet ! :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#50) SkyLine3000 válasza a.t.t.i. (#48) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sajnos a 3-as szériát hanyagolják ebből a szempontból. Nekem a Watch 3 Active-ban a mai napig nincs magyar. 1x jött rá vmi frissítés, oszt annyi. Ha benne lenne a magyar nyelv, akkor tökéletes lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.