Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#51801) Tüzi válasza Zadia (#51689) üzenetére

nekem egy ERA teljessen jó lenne...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#51802) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Köszönöm, mindenkinek!

Tehát, maga az ágyú pontossága nem változik (0.36-ból nem lesz 0.34), de a célzásidő, ha mozgásban van a gép, akkor 20%-kal csökken, ahhoz képest, ha nincs felszerelve egy ilyen - hamarabb lehet beszűkült célzókört elérni, ha megáll a gép, ill. mozgás közben is kisebb a célzókör.

Kár, mert mostanság egyre több lövést vág mellé, ezért gondolkodtam el egy röpke pillanatra az optikák lecserélésén stabilizátorra, de, ezek szerint, ezzel sem javulna a találati arányom. :O

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#51803) Pete55555 válasza Drenadar (#51800) üzenetére


Pete55555
addikt

A beszűkült ágyú pontossága nem válzotik. Viszont szűkülés nélkül pontosabb, ugye a kör alapból 20%-al kisebb lesz.

(#51802) Kotomicuki
Az első bekezdésre: igen.
A másodikra: miért is kár? Mozgás/toronyforgatás után kisebbről indul a célköröd, tehát hamarabb lőhetsz pontosabban. Persze teljesen beszűkült állapotban ugyanolyan pontos leszel, de itt a lényeg, hogy kisebbről indul a célzókör.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#51804) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Visszább tolták a szívatót. Ez jól esett. :))

[ Szerkesztve ]

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#51805) LK válasza Stigma.HC (#51780) üzenetére


LK
addikt

Hát akkor örülj neki :DDD . Azért írtam egyébként,hogy ne vegyék készpénznek az emberek,hogy Timed out-tal is megkapják a nyereményt,az inkább csak szerencse kérdése. :U

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#51806) Clodovicus


Clodovicus
csendes tag

Nekem is volt egy jó köröm a Chi-Ri vel, kezdek hozzászokni a táras ágyújához, jó cuccos, villámgyorsan kitárazza a lövedékeket, kár hogy csak 3-at, bár az átütése nem nagy, emiatt nagyon pontosan kell célozni.
Ami viszont nem tetszik magában a tankban hogy medhez képest lassú és nehézkes.

Győzelem!
Csata: Murovanka 2014.04.06. 17:48:56
Jármű: Type 5 Chi-Ri
Szerzett tapasztalat: 4 038 (x2 minden nap az első csatáért)
Szerzett kredit: 86 513
Csatában elért Achievement: Top Gun, Védő, Nagy kaliber, Elit lövész, Radley-Walters medál, Spártai, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

Légy jó Mindhalalig!

(#51807) Bingisz


Bingisz
addikt

De LOL az mi már, hogy a végén betettek egy Sand River támadást?
Teljesen egyértelmű volt, hogy a NAVI megvédi a bázist....
Szóval ez így nem nagyon volt fair.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#51808) myckey válasza Bingisz (#51807) üzenetére


myckey
veterán

na ja
igen csak rákúrtak a medvék

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#51809) Bad Pritt válasza Bingisz (#51807) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont most akartam mondani én is. Ez azért elég fail szerintem, mintha a VB-n csak az egyik csapatnak lenne kapuja és csak védekeznie kéne...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51810) emre válasza Bingisz (#51807) üzenetére


emre
veterán

Volt 1-2 csapat amelyik olyan szinten vigyorgott amikor elpicsázták őket, hogy felmerült bennem a bunda gyanúja is. De mint köztudott ez egész egyszerűen elképzelhetetlen.

(#51811) Angel1981
Szerintem is. :K

A másik ami zavart, hogy a Red Rush és a Lemming Train is total balfék játékkal esett ki a végén, már én szégyelltem magam miattuk. Nem is értettem mit akartak csinálni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#51811) Angel1981 válasza Bingisz (#51807) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem játéktechnikailag a Virtus Pro az egész verseny alatt szimpatikusabb volt, szerintem ők érdemelték volna meg a győzelmet...

(#51812) dfsz34


dfsz34
őstag

A navi nem tud Himmelsdorfon játszani, de legalább a döntetlent mindig ki tudták valahogy ügyeskedni.

(#51813) scyllarus válasza Angel1981 (#51811) üzenetére


scyllarus
veterán

Rájuk szavaztam az Alienware kódért, nekik drukkoltam végig. 2-2-nél el kellett mennem, lemaradtam a végéről :( Szóval a Navi nyert?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#51814) Spenike válasza Angel1981 (#51811) üzenetére


Spenike
tag

Nah ezzel én is így vagyok.

(#51815) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Centurion tank ász

A végén az E 25-tel azért bénáztam annyit, mert végig vitáztunk arról, hogy le tudom-e láncolni, hogy meglegyen a testvériség és rohadtul nem figyeltem arra, hogy mit csinálok. De azért jó meccs lett, a hegyi rész jól adta. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51816) PR0JECTNR56 válasza Bad Pritt (#51815) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Annyira jön a Centurian tank ász videók hada tőled, hogy az elképesztő. Ha nem utálnám ennyire a brit vasakat esküszöm megvenném, remek gép. :D

(#51817) Drenadar válasza PR0JECTNR56 (#51816) üzenetére


Drenadar
veterán

ha megvennéd utána megimádnád :) 8-as szinttől az összes angol vas nagyon jóóó :D

(#51818) Bad Pritt válasza PR0JECTNR56 (#51816) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Áh, ezzel ez az első. :( A 7/1-gyel van már elég sok, abból is csak párat raktam föl, amiben látszanak a harckocsi stílusjegyei, hogyha valak vissza akarja keresni később, kb mennyire ad ászt, miket kell vele csinálni, az megtalálja őket. :)
Vedd is őket, érdemes, odab*sznak rendesen! ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51819) SchumiBácsi válasza zozimoto (#51804) üzenetére

Ne aggódj majd elmúlik :D

Nekem viszont rátolták kétség sem férhet hozzá: elővakartam pár tier1-es abszolút kezdő tankot, hogy 4hónap game után feljavítsam a statjukat csak úgy :D. 300-500 sebzés és 2-5kill körönként és 10körből 7bukik xvm esélyektől függetlenül...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#51820) Viktoár


Viktoár
addikt

Meglehet valahol nézni a grandfinal videókat? Sajnos nekem úgy jött ki a lépés hogy nem tudtam nézni őket csak egy meccset láttam.Tetszett hogy nem az az eszetlen rohanás van mint a random csatákban hanem taktikázás,csapatjáték és jó kis próbálkozások. :)

Üdv:Viktor

(#51821) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Nincs annyi freexp amivel át lehet ugrani az idiótákat. T6-os csatában 4-en fulladtak meg!! 3 az ellenségből 1 tőlünk de persze ez is kevés volt.

(#51822) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

T110E3 Tank ász. 8544 damage. Replay.



HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#51823) Diarmand válasza 04ahgy (#51822) üzenetére


Diarmand
senior tag

E-kuki level up :DDD

(#51824) Bad Pritt válasza 04ahgy (#51822) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

GG! :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51825) Arpee78


Arpee78
senior tag

A játék célja

A játékban a csata gomb megnyomása után rövidesen a harctéren találjuk magunkat. Körülöttünk a társaink, valahol távol az ellenfeleink. A harminc másodperc letelte után irányíthatjuk harcjárművünket, lássuk milyen céljaink lehetnek.

Győzelem, xp gyűjtés, kredit gyűjtés, stat javítás, skill csiszolás és nem utolsósorban szórakozás.

Embere válogatja kinek mi fontos. Szerencsére e célok a legtöbbször összhangban vannak, ha mégsem, akkor a győzelmet kiemelt célnak kell(ene) tekinteni a játékszabályok és a fair play szellemének megfelelően, a többi másodlagos. A játékbeli szórakozás tetemes része (egy értelmes, kiegyensúlyozott embernél)a fenti célokért való küzdelemből származik: hogy jó döntéseket hozunk, ügyesen taktikázunk és manőverezünk, illetve feszegetjük saját szellemi határaink. A szórakozás másik része: csak mert komáljuk a tankokat.

E játékban a győzelemhez két út vezet, az egyik az ellenfelek elpusztítása. A másik, játékmódtól függően az ellenséges vagy egy semleges(encounter mód) bázis elfoglalása, avagy saját bázis foglalásának megakadályozása(assault mód védőként). Részletesebben itt vagy WOT wiki

A döntetlen a vereség kevésbé csúnya neve, mindössze ennyiben jobb. Vagy mégsem? Erről véleményt kérnék. Szitu: nyerni nem lehet, de döntetlen még talán kihozható. Te döntetlenért vagy például a több xp/kreditért küzdenél?
Döntetlen lesz, ha egy időben pusztulnak el mindkét fél utolsó tankjai vagy egymás bázisát egyszerre foglalják el. A rendelkezésre álló idő lejárta szintén döntetlent jelent, kivéve az assault játékmódot ahol a védők nyernek. A játékidő általában 15 perc, assault játékmódnál 10 perc.

Minden csatánál eljön az idő, amikor a kimenetel biztosra vehető, ez mindig az utolsó előtti pillanat, egészen eddig a győzelemre(döntetlenre?) hajtva kell játszani. Valamivel előtte csak gyaníthatod a végeredményt, de a játékod szempontjából ez nem igazán számít. Az xp/kredit gyűjtés szinte ugyanolyan manőverekből áll, mint mikor a csata megnyerésére hajtasz. A harcot ugyanúgy folytatni kell, mert néha meglepő fordulatokat láthatsz.

Három szituációt gondolok, amikor nem kimondottan győzelemre játszunk:
1. Vesztésre álló csatánál jobb esetben is csak késleltetni lehet a vereséget, de a csata megnyerése vagy döntetlenre hozása esélytelen, ellenben borítékolható a járműved pusztulása. Rejtőzz el ha nem akarsz drága javítást, picivel alacsonyabb xp-t és rosszabb túlélési statot. Ez nyilván nem mindenkinek szórakoztató megoldás. Erről is lehetne vitázni pár sort.

2. A nyerésre álló csatánál pedig gyakran a foglalni avagy minden ellenfelet leölni dilemma lép fel. Itt szerintem érdekellentét van a foglalók és a többiek között. A foglaló érdeke, hogy hamar befejeződjön a csata és legyen xp-je foglaláspontból. Szerintem nem várható, hogy a saját érdekükkel ellentétesen cselekedjenek. Erről vita?

3. Szintén nyerésre álló csatánál lehet olyan szituáció, amikor bezsebelhetjük a foglalási pontokat és mindenkit leölhetünk, mert egy ellenfél AFK a bázisuknál. Ha csak győzelemre játszanánk kilőnénk az AFK-t amint lehet, de egy picit kockáztatva összegyűjtjük a foglaláspontokat és csak az utolsó másodpercekben végzünk a maradékkal.

Vazz, most veszem észre még nincs kész, mindegy majd holnap.

(#51826) Diarmand válasza Arpee78 (#51825) üzenetére


Diarmand
senior tag

Egy szóval jellemezném az írást :D
WTF?! :DD

Szerk: Ebben rengeteg kuriózum-szintű aláírásgyanús mondat van :))

[ Szerkesztve ]

(#51827) mynames válasza Arpee78 (#51825) üzenetére


mynames
senior tag

Köszönjük! :R

Ezt be kellene rakni a topic inditó HSZ-be!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#51828) 04ahgy válasza Arpee78 (#51825) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Érveid súlya alatt magam is megroggyanok.
És fel fogod nekünk ezt a foglaló - gyilkoló ellentétet oldani? :)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#51829) Djuree válasza PR0JECTNR56 (#51816) üzenetére


Djuree
félisten

nagyon jók a centik. :K de a heavyk is t8-tól nagyon adják. caernervon a legjobb t8 heavy jelenleg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51830) v!ct0y válasza Djuree (#51829) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az Angoloknál ? ;]

(#51831) Djuree válasza v!ct0y (#51830) üzenetére


Djuree
félisten

nem csak az angoloknál! :P :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51832) Jolet


Jolet
őstag

jó lesz ez...

[link]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#51833) Ry0K3N válasza ddt500hu (#51821) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Tier 10-ben is ugyanannyi az idióta, úgyhogy tök mindegy mit ugrasz át freeből sosem szabadul az ember a paradicsompalántáktól. Mindenhol kiburjánzottak. :)

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#51834) LK


LK
addikt

Ha van öt perced,és jól akarsz szórakozni :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#51835) Departed válasza Djuree (#51829) üzenetére


Departed
őstag

Milyen szempontból a legjobb T8 heavy a Caernarvon?
Én egyik fokmérőként a noobmeter tank statisztikáját szoktam nézegetni (OP faktor a különböző tier-ekben/tankosztályokban), és aszerint az egyik legrosszabb T8 heavy az említett angol cucc. :U

Szóval szerintem ilyen szubjektív/objektív keverék dolgok esetén, mint a tankok "jósága", szerintem használjuk a "szerintem" kifejezést, és néhány érvet esetleg. :K

(#51836) Djuree válasza Departed (#51835) üzenetére


Djuree
félisten

nem érdekel a stat, azzal a legélvezetesebb játszani nekem, meg az ágyúja híresen jó, ahogy az angol tankoknak általában, kis alfa nagy pen nagy rof. :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51837) ddt500hu válasza Departed (#51835) üzenetére


ddt500hu
veterán

Hát láttad hányan mentek vele Grand Finals-ben. :)

(#51838) Napfénysüti válasza ddt500hu (#51837) üzenetére

Lehet ezt az angol ágat már nekem is ki kéne próbálnom. Mondjuk ellenfélként igazából egyiktől se szoktam tartani de lehet azért mert annyira nem ismerem őket. :)

Més que un club!

(#51839) Atlantis válasza Napfénysüti (#51838) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak ajánlani tudom, igazából ha lenne kedvem játszani mostanában, akkor a 7/1-et kéne megvennem következőnek nekem is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#51840) Angel1981 válasza ddt500hu (#51837) üzenetére


Angel1981
veterán

Attól, mert ESL-en azon tankokat preferálják, amiket, még nem jelenti azt, hogy randomban nem lenne más jó tank.
Az "Art of Victory" oktatóvideó sorozatban a Caernarvont egy nagyon jó tanknak titulálják, de hozzáteszik, hogy csak randomban az.

(#51841) Arpee78


Arpee78
senior tag

Bővítve

A játék célja

A játékban a csata gomb megnyomása után rövidesen a harctéren találjuk magunkat. Körülöttünk a társaink, valahol távol az ellenfeleink. A harminc másodperc letelte után irányíthatjuk harcjárművünket, lássuk milyen céljaink lehetnek.

Győzelem, xp gyűjtés, kredit gyűjtés, stat javítás, skill csiszolás és nem utolsósorban szórakozás.

Embere válogatja kinek mi fontos. Szerencsére e célok a legtöbbször összhangban vannak, ha mégsem, akkor a győzelmet kiemelt célnak kell(ene) tekinteni a játékszabályok és a fair play szellemének megfelelően, a többi másodlagos. A játékbeli szórakozás tetemes része (egy értelmes, kiegyensúlyozott embernél)a fenti célokért való küzdelemből származik: hogy önmagunkhoz mérten jó döntéseket hozunk, ügyesen taktikázunk és manőverezünk, illetve feszegetjük saját szellemi határaink. A szórakozás másik része: csak mert komáljuk a tankokat.
Ami elronthatja a szórakozásod: ha a társaid (általad vélt) gyenge teljesítményével foglalkozol és nem a sajátoddal. Ha paranoid módon a kedvezőtlen véletleneket idegszálaid elleni támadásnak veszed, pl rossz MM, lepattanó, 0 dmg találat, vesztet csaták sorozata. Ezeken túl kell lépni, vagy nem fogod élvezni a játékot. Nem kell szuper stat és ezer szerencse az élvezetes játékhoz. Szerencsésebb aki 50% WR mellett nem idegeli magát az előbbiek miatt, mint aki 70% WR mellett beveri a monitort.

E játékban a győzelemhez két út vezet, az egyik az ellenfelek elpusztítása. A másik, játékmódtól függően az ellenséges vagy egy semleges(encounter mód) bázis elfoglalása, avagy saját bázis foglalásának megakadályozása(assault mód védőként). Részletesebben itt vagy WOT wiki

A döntetlen a vereség kevésbé csúnya neve, mindössze ennyiben jobb. Vagy mégsem? Erről véleményt kérnék. Szitu: nyerni nem lehet, de döntetlen még talán kihozható. Te a döntetlenért vagy például a több xp/kreditért küzdenél?
Döntetlen lesz, ha egy időben pusztulnak el mindkét fél utolsó tankjai vagy egymás bázisát egyszerre foglalják el. A rendelkezésre álló idő lejárta szintén döntetlent jelent, kivéve az assault játékmódot ahol a védők nyernek. A játékidő általában 15 perc, assault játékmódnál 10 perc.

Minden csatánál eljön az idő, amikor a kimenetel biztosra vehető, ez mindig az utolsó előtti pillanat, egészen eddig a győzelemre(döntetlenre?) hajtva kell játszani. Valamivel előtte csak gyaníthatod a végeredményt, de a játékod szempontjából ez nem igazán számít. Az xp/kredit gyűjtés szinte ugyanolyan manőverekből áll, mint mikor a csata megnyerésére hajtasz. A harcot ugyanúgy folytatni kell, mert néha meglepő fordulatokat láthatsz.

Három szituációt gondolok, amikor nem kimondottan győzelemre játszunk:
1. Vesztésre álló csatánál jobb esetben is csak késleltetni lehet a vereséget, de a csata megnyerése vagy döntetlenre hozása esélytelen, ellenben borítékolható a járműved pusztulása. Rejtőzz el ha nem akarsz drága javítást, picivel alacsonyabb xp-t és rosszabb túlélési statot. Ez nyilván nem mindenkinek szórakoztató megoldás. Erről is lehetne vitázni pár sort.

2. A nyerésre álló csatánál pedig gyakran a foglalni avagy minden ellenfelet leölni dilemma lép fel. Itt szerintem érdekellentét van a foglalók és a többiek között. A foglaló érdeke, hogy hamar befejeződjön a csata és legyen xp-je foglaláspontból. Szerintem nem várható, hogy a saját érdekükkel ellentétesen cselekedjenek. Erről vita?

3. Szintén nyerésre álló csatánál lehet olyan szituáció, amikor bezsebelhetjük a foglalási pontokat és mindenkit leölhetünk, mert egy ellenfél AFK a bázisuknál. Ha csak győzelemre játszanánk kilőnénk az AFK-t amint lehet, de egy picit kockáztatva összegyűjtjük a foglaláspontokat és csak az utolsó másodpercekben végzünk a maradékkal.

XP és kredit gyűjtés
Egy jóember e táblázatban leírta nekünk miért kapjuk a jussunk. Mint a táblázatból látható és ahogy fentebb állítottam: az xp/kredit gyűjtés szinte ugyanolyan manőverekből áll, mint mikor a csata megnyerésére hajtasz. A táblázatból hiányzik miért jár levonás. Xp levonás jár csapattársnak okozott sérülésért és hozzá kell járulnod a járművének javításához. Fizetned kell a lőszert, fogyóeszközt, járműved javítását. A jármű javítása lényegesen többe kerül teljesen lenullázott HP-val, még több ha ez vízbe fulladással esett meg.
Következtetések: Ne ütközz a társaiddal, különösen ne nagy tempóval és ha neked vagy neki vékony páncélja van, továbbá ne lőj rájuk véletlenül sem. Ne lökd le őket magasról, ne told őket vízbe. Ne lövöldözz ok nélkül. Ne lövesd ki magad feleslegesen, ne zuhanj le magasról, ne fulladj vízbe.

Stat javítás
Az egyetlen meghatározó stat a győzelmi ráta(avagy a vereség ráta?), ez mutatja mennyire jól játszik valaki, persze számos okból nem tekinthető perfekt mérőszámnak. Az átlag xp, sebzés, kill, medálok, wn7, wn8, stb számok mind másodlagosak, ha ezekre hajtasz rossz szokások alakulhatnak ki és gyakrabban láthatsz vereség feliratot a meccsek végén.

Skill csiszolás
Csata közben járj nyitott szemmel és memorizálj, már ha épp jut rá idő, ha kilőttek átléphetsz másik baráti tankra és ott rengeteg időd lesz bámészkodni. Figyeld meg a térképeket, keress eddig nem használt fedezékeket, pozíciókat. Figyeld meg az egyes járműveket, manőverezőképesség, újratöltési idő, stb. Az új térképeknél és járműveknél ez különösen ajánlott. Analizáld a saját játékod, mit szúrtál el, mit csináltál jól, mi volt csak szerencse. Ugyanezt megteheted a többi játékossal is, lila vagy paradicsom nem számít nagyon. Az egyiknél a hibáiból tanulhatsz, másiknál a helyes manőverekből, ezeket felhasználhatod később amikor ellenük játszol. Lila játékost figyelve is kritikusan, önállóan gondolkodj, nem kell készpénznek venni minden manőverét. Igyekezz kitalálni mit, miért csinál.
Továbbá érdemes néha eltérni a megszokott taktikáktól, pozícióktól. Az új dolgok kipróbálása kockázatosabb, de a skill fejlesztés egyik fő útja. Azért csak ésszel, mert a ugye a győzelem az első, a skill csiszolás másodlagos.

(#51842) Djuree válasza ddt500hu (#51837) üzenetére


Djuree
félisten

ESL meg random az teljesen más tészta...bár gondolom neked mondhatom,a te szinteden teljesen mindegy...

Angel1981: így van, én csak randomban játszok.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51843) ddt500hu válasza Djuree (#51842) üzenetére


ddt500hu
veterán

Valóban nekem hiába beszélsz hülyeségeket. :U

(#51844) Bingisz válasza Arpee78 (#51841) üzenetére


Bingisz
addikt

Én azt tartom fairnek, ha a csata végéig igyekszik az ember mindent megtenni a jó eredményért. Ilyen helyzetekben az ember gyakran marad magára, ami lehetőséget ad arra, hogy gyakorolhasd azt, hogy egy ilyen helyzetből kihozd a legtöbbet. Később ezek gyakorlások sokat segíthetnek szvsz.
A döntetlen meg számomra a kissebb rossz. Ha van rá lehetőség akkor én mindig igyekszem kihúzni x-re az amúgy bukónak tűnő csatát.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#51845) simron válasza Arpee78 (#51841) üzenetére


simron
tag

"
Arpee78:
Stat javítás
Az egyetlen meghatározó stat a győzelmi ráta(avagy a vereség ráta?), ez mutatja mennyire jól játszik valaki, persze számos okból nem tekinthető perfekt mérőszámnak."

Már ne haragudj, de ez akkora marhaság, bár abban igazad van, hogy nem tekinthető perfekt mérőszámnak egy játékos képességeit illetően, merthogy ennél számos más mutató van, ami megmutatja, hogy milyen jó is egy játékos valójában. Persze az tény, ha valakinek minden más mutatója jó, akkor feltehetőleg a győzelmi aránya is jó, de nem az a jó játékos, aki alacsony mutatók mellett magas győzelmi arányt produkál. A győzelmi arány pedig az egyetlen olyan mutató, ami sok esetben nem igazán saját magunkon múlik, hanem az MM nagyban befolyásolja azt (gyenge és jó játkosok elosztása, jó-rossz tier elosztás).

(#51846) Arpee78 válasza Bingisz (#51844) üzenetére


Arpee78
senior tag

Szerintem csak akkor ésszerű elbújni ha 100%-ig biztos, hogy nincs esély győzni, döntetlenre kihozni vesztes helyett, vagy további xp-t szerezni.
Pl szitu: egylövésezhető stock ágyús artyval utolsóként maradtál, parancsnok, lövész halott. Közben 10db full HP-s nálad 2 tierrel nagyobb tank foglalja a bázisod, tudják hol vagy és becélozva várják hogy előgyere. Ha támadod a foglalókat valószínűleg kilőnek mielőtt elsütnéd az ágyúd. Míg ha maradsz a fedezék mögött van valamicske esély, hogy egy rád vadászó ellenfelet megsebezz vagy akár kilőj.
Ekkor is azt várnád a fenti szereplőtől, hogy resetelje a foglalókat?

(#51845) simron
Gondoltam, hogy ez téma lesz. Mi a jobb mérőszám? wn7? wn8? Ezek is nagyon képlékenyek, már csak azért is mert a győzelmi rátát is beleszámolják. Mindegyiket lehet manipulálni. Az a helyzet, hogy a statja alapján alig lehet eldönteni valakiről, hogy milyen játékos. A tökéleteshez legközelebbi a szakasztól/századtól megtisztított WR lenne, az egyes tanktípusra lebontva, prémium és egyéb fizetős tartalmat beleszámolva.

[ Szerkesztve ]

(#51847) Djuree válasza ddt500hu (#51843) üzenetére


Djuree
félisten

tudom, hisz úgyse fogod fel...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51848) ddt500hu


ddt500hu
veterán

De jó csapatom volt!! :DDD

(#51849) bullseye válasza Arpee78 (#51846) üzenetére


bullseye
addikt

Én olyankor beírom a chatbe nekik, hogy banzai! és lerohanom őket. Legalább jól szórakozunk.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#51850) Bingisz válasza Arpee78 (#51846) üzenetére


Bingisz
addikt

Ilyenkor én megpróbálok elbújni és onnan lövök random a bázisra. Ha esetleg eltalálom az egyetlen foglalót, akkor bizonyos esetben kapom a védő plecsnit, ami ugye az xp bónuszt is jelenti, na meg egyből menne a LOL GG stb... a chaten ami mindig jól esik az embernek. De az hogy odamenjek kilövetni magamat, az nyílván nem pálya. Meddel vagy lightal egy ilyen esetbe megpróbálok eljutni az artykig, hogy jól megalázzam őket :)

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.