Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Ez az Exynos eléggé gázos lett a Snapdragonhoz képest, de idővel valóban jobb lehet.
Fogásra nem rossz, de az Ultra minőségibbnek hat jóval. Mindenesetre nem rossz csúcs belépő szerintem.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Kisebb akksi, kisebb kijelző, magasabb SAR érték. Köszönöm, maradok egyelőre az S21-nél.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Oldman2 válasza syIex (#1) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Lenne-e valami hátránya a Snapdragon verzió itthoni használatának?

(#4) dilajoska1 válasza Fecogame (#2) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én úgy tudom hogy ha egy telefonnak magasabb a SAR értéke, akkor jobb a térereje mindenhol. Eddig nagyon sokan panaszkodtak a Samsungok térereje miatt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#5) #16377600


#16377600
törölt tag

Az utóbbi évek legszebb droidos készülékei. Kár az akkuért és az Exynosért..

(#6) mjani1172 válasza dilajoska1 (#4) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem teljesen.

(#7) Richee11


Richee11
senior tag

Mit gondoltok?

Melyik lehet a jobb választás hosszabb távra, 21, 21 FE, 22?

(#8) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Az S22+ tetszik.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9) syIex válasza Oldman2 (#3) üzenetére


syIex
veterán

Semmi, ahogy Fold 3 esetén sem volt. Rossz döntést hozott a Samu most, hogy ismét két verziót csinált.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#10) szami777 válasza Richee11 (#7) üzenetére


szami777
addikt

Én a 6 giga ram miatt nem vettem az s21fe-t, s22 lett belőle végül.
Lehet hogy most mindenre elég a 6 giga, de 3-4 évre veszek telefont, ott már necces lehet szerintem.

S22 nekem 282 ezerbe fájt a samsungtól, és kapom a buds prot is jövő héten, szóval árban már s21fe szint.
Ha veszel, s22-t és rendeld elő, rengeteg kedvezményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#11) thomas92 válasza Richee11 (#7) üzenetére


thomas92
aktív tag

Én az S22-est választanám, egész jó áron hozzá lehet jutni normális helyeken is.

Az S21Fe-hez képest pl. több a RAM, minőségibb a ház, jobbak a kamerák.
Az S21-nél újabb, tovább kapja 1 évvel a frissítéseket, és bár az akkuja picivel kisebb, de a ház minőségibb a 22-nél. (Mondjuk van, aki a műanyagot jobban szereti az üvegnél).

(#12) beno52


beno52
tag

Az előrendelési akció és kedvezmények miatt majdnem lecsaptam az S22-re, S10e utódaként.
DE!
A 128GB tárhely 2022-es 300e felett indító csúcsmodellben abszolút vicc. Nincs tárhely bővítés, de 20-asért adnak 256-ost, ám legyen. Ja, hogy abból Magyarországon nincs a gyöngyörű zöld szín - MI VAN???...
Nincs 3,5 jack, lassan megszokjuk. De hogy egy 1 dolláros adapter sem fér bele?
Sőt egy töltő sem? Pedig csak 25 Wattig kell nyújtózkodni, annak ellenére, hogy a többiek már középkategóriában is 100+W körül járnak és adják az adaptert is.. És ha már 22+, ott a 45W töltés sem igazán hoz érdemi javulást. [link]

Aztán most adott egy kamera ami kb. hozza az előző generációt (vagy még azt sem, ld. [link] ) plusz egy új agyonhájpolt processzor egy csipetnyi AMD-vel, amit a tavalyi S21 még exynos-szal is gatyáz?

Tökéletesen hülyének vagyunk nézve. :( :(

(#13) David3 válasza Richee11 (#7) üzenetére


David3
őstag

Ha még árban tudsz kicsit feljebb menni, ill. fontos az üzemidő és nem gond a nagyobb kijelző, akkor én inkább a Plus modellt venném a helyedben.

A Plust rendeltem én is, nekem a grafit színű tetszett a legjobban, és mivel Online Exklúzív, így az amúgy se gyors szállításra még pluszban kell várnom. :DDD

beno52: Nem tartom korrektnek én sem, hogy kivesznek a dobozból mindent, de el kell fogadni a tényt, hogy lassan már csak a kínai gyártók csomagolnak mindent a telefonhoz (valahogy meg kell nyerni a vásárlót). Amazonról összekukáztam mindent, tok, fólia (3 db az előlapra, 2 db a kameralencsére), plusz egy átlátszó szilikon tok. Így volt ez mind együtt €30, és nem az aljából nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol válasza Richee11 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Én 300 ezerért az S21 FE 8/256-ot venném meg.

(#15) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az S22 szerintem jól néz ki, a majdnem sík oldalakért külön pacsi. Most S21-et használok, ~8 hónapja, játékot nem, minden mást használok, sem melegedés sem teljesítmény hiányt nem érzékeltem.
Viszonyítási alap Zenfone 8, na az, melegedett!

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#16) Benőke


Benőke
őstag

Azért láttunk már kisebb telefont nagyobb teleppel. Szóval de fért volna bele nagyobb is. Ilyen éhes CPU tól azt várni hogy kevesebbet harapjon ki az akkuból ami amúgy kisebb, hát komolyan nem értem.
Ez a 1,5 nap átlagos használattal nem tudom szám szerint mit jelent. Az lényegtelen hogy videózni mennyi ideig lehet vele. Én azt vettem észre hogy a modern CPU -k a csúcskategóriában elég sok elektronnal öblítenek le egy egy torony válást.
Ezek szerint egy rendes napot a sima S22 nem bír végig töltés nélkül. Ez nem hangzik jól.

Mivel a S22+ is kisebb akkut kapott ezért valahogy azt érezem hogy ezzel is az Ultra felé akarják terelni a népet. Ettől nem lesz az ultra a népszerűbb. Akinek kicsi kell egyik nagy tesóját se fogja megvenni, mindegy hogy azok mit tudnak.

Valamit kezdhetnének ezzel, mert az nem állapot hogy épen hogy túlél egy napot a telefon.
Míg egy középkategóriás meg simán röhögve megcsinálja. :U

#15 Hallosz
Zenfone 8 -at használok, hétköznapokban nem melegszik. Viszont merül. Kölcsön S21Fe ugyan ez volt. Nem melegszik, de merül mint a nyeletlen balta...

[ Szerkesztve ]

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

#10 és #11

Van ám az S21-ból 8/256 300 ezerért. A 275 ezres 6/128-at csak az ostobáknak gyártották, akik nem körültekintőek. Ne ahhoz hasonlítsatok.
Az S22 az üzemidőn bukott. A SE2020-nak jobb az üzemideje. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Doki42 válasza Fecogame (#2) üzenetére


Doki42
őstag

Nekem is jobban bejön :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#19) S@c@


S@c@
őstag

Egy tanács, ennek a max fényerőn youtube tesztnek szerintem nem sok a hasznos infó alapja.

Pár nap SOT, abból egy medián több értelmet nyerne.

(#20) #72042496 válasza Oldman2 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A használatának talán nem. De gyakorlatilag nem lenne rá semmiféle garanciád se. Sőt, ahogy írták más topikokban, az itthoni szervizek hivatalosan díj ellenében sem nyúlnak hozzá (akkut vagy kijelzőt se cserélnek benne).

[ Szerkesztve ]

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

"OneUI 4.1 továbbra is egy jól összerakott felület, amely kézreálló és logikus, rengeteg beállítási lehetőséggel és néhány apró hiányossággal"

Nem lehet a kameralyukat "leszedni" a régi szoftveres fekete sávval, ez nem volt említve, pedig sokaknak lehet fontos. A OneUI-ba bekerülhetett volna ez a szerintem hasznos funkció. Vagy van, csak annyira béna voltam, hogy nem találtam meg 5 perc alatt? :)

(#22) #16820480 válasza Benőke (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ami ennél kisebb telefon nagyobb akkuval, ott egyedül a Pixel 5 van, ami legalább nagyjából hasonlítható lenne, de még az is jócskán elmarad minden téren (kevesebb kamera, kisebb SoC, stb). Nem véletlen fér azokba nagyobb akku, mert minden másból kevesebb van.

(#23) Benőke válasza #16820480 (#22) üzenetére


Benőke
őstag

Zenfone 8 - 4000mAh

Szóval belefért volna oda a 4000 -es csak nem akarták. :U
Ha nem bírja ki a napot akkor minden milyen fícsöröket pakolnak bele.
S21 méretei is jók voltak. Ilyen éhes SoC mellé még csökkenteni is az akku méretét.
Akkor kitalálhatnának valamit hogy készenéltben ne merüljön nyeletlen balta ként. Ha már képernyőideje nincs normális. Kipróbáltam egy S21FE 2 simel, nem bírja a napot, 3 óra képernyő idő se lett meg 2:59 percnél kikapcsolt. Ennyivel éhesebb 2 simmel?

(#24) ujvendeg válasza Hallosz (#15) üzenetére


ujvendeg
tag

T. Hallosz Kolléga! Tavalyi megjelenésétől használok egy Asus Zenfone 8 16/256 GB-os verziót: volt kb. 55-60 mobilom, egyet sem ismerek, amelyik annyi finombeállítást engedne, mint az Asus: CPU, GPU, memória, hőmérséklet stb. Nem kell egy kis, kompakt telefont full-ra állítani, nem kell gyerekes, grafikákat látszólag megmozgató ún. lövöldözős játékoknál csúcsteljesítményt várni, és egyáltalán nem melegszik jobban, mint bármelyik csúcskategóriás telefont, viszont nem tepsi, és ad jack csatlakozót, értesítés-kijelzőt, AOD-t, és normál használat mellett 2 nap üzemidőt. Mintha mi sem történt volna, itt senkinek nem jut eszébe, hogy Geekbench az elmúlt 4 év összes csúcstelefonját, kezdve az S10-es valamennyi tagjától az S22-es család valamennyi tagjáig, kitiltotta, mégpedig a teszteredmények manipulációi miatt, mivel az ún. és előtelepített GOS (Game Optimizing Service) segítségével ezek a telefonok 10 000 app teljesítményét fogták vissza. Erről cikkezik a PhoneArena, a GSMArena - ezt is illenék a tesztelőknek megemlíteni, vagy az efféle gyári svindlik már mindennapos megtévesztésnek számítanak? Az S22 semmi egeket repesztő újdonsággal nem szolgál a csaknem fele áron megvásárolható, és szintén az idén, január elején megjelent S21 FE-hez képest. De csak tessék kiadni érte egy Iphone árát, akinek erre módja van, ez a telefon ugyanúgy egy nagy lehetőség elpackázása, mint ahogy az az S10e esetében történt. Jóval kisebb telefonban is elhelyezhető akár 4300-as akku is, a többi - nem a tesztre, sokkal inkább a gyártó megszólalására értem - szakmainak tűnő szó, de nem az, hanem hadova.

(#25) Benőke válasza ujvendeg (#24) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem egy nap se jön ki a Zenfone 8 ból. 2 SIM -el. 2-2,5 óra képernyő idő és letérdel. Minden minimumra húzva, minden. :U Nem játszom vele.

(#26) MikeWazowski válasza Richee11 (#7) üzenetére


MikeWazowski
addikt

S21. Itt még jó a proci is.
Kb. 80k-val olcsóbb az s22-nél, az s21 FE-t meg sztem felejtsd el.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27) #16820480 válasza Benőke (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most akkor jó a Zenfone 8 vagy sem? Abban ott a nagyobb akku, mégis azt írod, hogy egy napot sem bír ki. Nekem a 2 éves Xperia 5-öm a 3100-as akkujával simán kibír egy napot még mindig. Ennyire romlottak volna a telefonok az elmúlt 2 évben?

(#28) boogie84


boogie84
veterán

Srácok, S21+ (~316000) vagy S22+ (ismeretlen) a két kiszemelt. Utóbbi árát még nem ismerem a vodánál flottában, egyszerűen nincs a listán. Ez miért lehet? Valóban csak 10-től lesz elérhető, míg a másik 2 már gyakorlatilag kézben tartható?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#29) Benőke válasza #16820480 (#27) üzenetére


Benőke
őstag

Jónak jó mert kicsi. De 4000 -es akkuval se bírja végig a napot (nekem)! 3700 akkuval mi lesz?
Egy A52s röhögve bírja 2 sim -el. Én a SoC ra gyanakodom és/vagy az SW re...

#28 boogie84
Mai nap híre hogy 400 az EUR, szóval szerintem lesz áremelés.

[ Szerkesztve ]

(#30) jUUh


jUUh
addikt

"De mindettől függetlenül az a helyzet, hogy vannak megdöccenések például a telefon feloldásánál, bizonyos közösségi oldalak görgetésénél, néhány játéknál és itt-ott a felületen, ezen még bőven kell reszelgetni."

Nevetségesnek érzem. Nincs elfogadható magyarázat arra, amiért egy Samsung flagship akad. Az S20FE-mmel ugyanez volt, családban S21 szintén.

Samsung Galaxy S23+ | Samsung Galaxy eredeti szövet szíj eladó

(#31) boogie84 válasza Benőke (#29) üzenetére


boogie84
veterán

Tisztában vagyok vele h mennyi az € meg előre nem hátra...
Akkor maradni fog a 21+. Technikailag az sem rossz, kijelzőben meg kamerában jobb az új.
Proci nem érdekel mert játékra úgysem használom. Minél több üzemidő lenne a cél.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#32) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Alcím: a 22-es csapdája :)

spacetime

(#33) #16820480 válasza Benőke (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg szoftver és a SoC kombinációja, de ezen a telefonon mindkettő más, szóval máshogy viselkedik valószínűleg. A 888 és 8gen1 sajnos az utóbbi idők legrosszabb fogyasztású chipjei lettek :(

(#34) Elit3Zotya válasza jUUh (#30) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Pár frissítés megoldja/optimalizálnak gondolom, bár nekem 22 ultrán nincsennek ilyen problémáim.

Oppo Find X7 Ultra...

(#35) bostone


bostone
addikt

Az A sorozat darabjait bevonnám ebbe a szappanoperába. Persze, hogy műanyag, meg anyám tyúkja, de még családon belül is egy korrekt vétel.

(#36) roli543


roli543
őstag

Valamit az üzemidővel eléggé mellé lőttek... főleg a sima 22-es kb bírja egy napig? Az én iPhone minim röhögve elmegy egy napig picike akksival... na mindegy.

Valahogy ebbe a sorozatba nincs benne semmi olyan, amit régen a Samsung felmutatott egy S7E-el vagy S8-al... az Ultra oké, ultra, de ez a kettő csak kullog utána. Szerintem túlságosan light mind2.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#37) beno52 válasza David3 (#13) üzenetére


beno52
tag

Nem tokot és fóliákat, hanem a funkcionális és szükséges kiegészítőket írtam.
A tendenciát látom, de nem "tudom elfogadni a tényt", hogy egy külön csomagolt, külön szállítmányozott töltő (zöld mozdulat, khm) nagyker/kisker profit után kb. 4000ft, akkor ez lett volna kb. 1000 ft az árra, ha a teló mellé adják - ez nem fér bele a flagship árába?

Másik érdekesség: Samu boltban beszámították volna előrendeléskor az S10e-met, de a töltőm is le kellett volna adnom. :DDD
Pedig 25 helyett 18 wattal is eltöltögettem volna az újat.. :K

(#38) David3 válasza beno52 (#37) üzenetére


David3
őstag

Értelek, én sem tartom ezt helyesnek. Álszentnek vélem ezt az egész spórolós dolgot, nem hiszem, hogy ezzel bármit is segítenének (sőt...).

Egyébként a Trade-in csak meghatározott gyártók készülékeit fogadja el, én pl. a német Samsung oldalán LG-t nem is láttam. Pedig ha ajánlottak volna egy elfogadható összeget a V40-ért még bele is mentem volna.

(#39) SpaceKombajn válasza beno52 (#37) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Jaja, a következő mi lesz? Az akksit is külön kell megvenni a telefonhoz (ezt meg is játszanák, ha nem tértek volna át a nem cserélhetőre)?

spacetime

(#40) csubííí válasza SpaceKombajn (#39) üzenetére


csubííí
senior tag

:C

(#41) janeszgol válasza MikeWazowski (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért kéne elfelejteni az S21 FE-t? Oké lényegesen nagyobb, mint az S21/22, de legalább nem fél-háromnegyed napos az üzemideje, mint az S22-nek. De az S21 valóban nem rossz vásár most.

[ Szerkesztve ]

(#42) Memmaao


Memmaao
addikt

Én kicsit sajnálom, hogy itt nem az ultra féle design-t választották, hanem kamera sziget lett. Mondjuk így könnyebb tokot gyártani rá.

My name is Bond, James... Dean.

(#43) janeszgol válasza janeszgol (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

*280 ezer ft az Edigitalban és az Euronicsban.

(#44) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

S10-ről váltanék. Nem égető, elég jól teszi ez még a dolgát (a fáradó akkut leszámítva), de viszket már a tenyerem valami újdonságra. A kisebb vonalat valószínűleg elengedem már az akksi miatt, az Ultra nekem túl nagy, túl nehéz, és túl drága.
A Plus egész ideálisnak tűnik, a napokban meg is nyomkodtam. Kézbe véve is egész szimpatikus, remélem őszre emészthető lesz az ára.

(#45) kingoftailor válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


kingoftailor
csendes tag

Én is pont ugyanígy vagyok vele, mint Te.

Csak hétvégén megnéztem az s22 plust és ott volt mellette egy S21 ultra, ami durván ugyanakkora, árban hasonló és a kamerája sokkal többet tud.

Úgyhogy most aztán jól el vagyok bizonytalanodva.

(#46) Juhaszatti válasza kingoftailor (#45) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért méretben elég markáns különbség van köztük kézben fogva is.
Az a 157,4mm vs 165,1mm pont elég ahhoz, hogy engem ne ejtsen gondolkódba.

(#47) kingoftailor válasza Juhaszatti (#46) üzenetére


kingoftailor
csendes tag

Én kézben fogva nem éreztem a különbséget az miatt, hogy a szélességük egyforma.

Amúgy meg egyik sem egykezes méret. Arra ott van a sima s22. Eredetileg azt terveztem az S10 helyett.

(#48) Juhaszatti válasza kingoftailor (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nálam sajnos már elég zavaró a különbség kézben is, na meg vannak olyan zsebjeim amikből a magasságkülönbség miatt az egyik már kilóg, míg a másik nem, vagy nem annyira.

De ha számodra nem zavaró a méretkülönbség, lehet hogy jobb vétel lenne a 21 Ultra.

(#49) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Csak én látom úgy, hogy a fotók minősége is hagy kívánni valót? Zaj, élesség...

(#50) kingoftailor válasza Juhaszatti (#48) üzenetére


kingoftailor
csendes tag

Még nem tudtam eldönteni mit vegyek. Szerencsére nem sürgős nekem. Az s10-esem tökéletes állapotban van.

ha lenne egy 6,5 colos telefon olyan kamerákkal, mint az s22 ultra, akkor nem is gondolkoznék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.