Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#29801) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok! Új vagyok még a játékban, úgyhogy előre is bocs ha nagy lámaságot kérdezek, de mire jó a HE lőszer? Végül is tankora kell lődözni, azok ellen meg mindig páncéltörő lőszer kell, nem...? :F

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29802) Enzolord válasza Tuco Ramirez (#29801) üzenetére


Enzolord
addikt

ha szembe kerülsz egy olyan tankkal, amit nem tudsz sebezni, vagy foglalják a bázisod, és decappelni akarsz, akkor jó a HE lőszer, mert az nagy valószínűséggel sebez, ha kicsit is...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29803) Vikthor válasza Tuco Ramirez (#29801) üzenetére


Vikthor
nagyúr

elvileg hatékonyabb a kisebb tierű tankok ellen, könnyebb leláncolni vele ilyenek én is mindig AP-t vagy premium ammot lövök, HE-t nem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29804) SoulReaver válasza Tuco Ramirez (#29801) üzenetére


SoulReaver
veterán

(#29805) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Köszi a válaszokat srácok! A linket külön is! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29806) D1Rect válasza Tuco Ramirez (#29801) üzenetére


D1Rect
félisten

Kis átütőerejű robbanó lövedék.
Átütés nélkül is tud sebezni(jóval kevesebbet), de ha átmegy az nagyon fáj.

Bizonyos tankokon jó(pl. Pz 4 105-ös löveggel nagyon mókás), de általában nem éri meg használni.

(#29807) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Tegnap próbálta valaki a roaming-ot? Vagy egyáltalán tudott róla valaki, hogy működik? Én tegnap éjfél előtt kicsivel olvastam FTR-en a cikket, miszerint van egy mod, amivel EU account-al is fel lehet csatlakozni néhány orosz szerverre. Nekem sikerült is, viszont mivel fáradt voltam, csatát már nem mentem, (gondoltam majd ma):

Ma viszont már sajnos nem sikerült fellépnem a RU szerverekre, ezt a hibaüzenetet kaptam:

Gondolom a kis EU felirattal van most már gondja, amit az oroszok látnak a nevem mögött, úgy tűnik mégis intézkedett a WG ez ügyben. Sajnálom, hogy nem sikerült, kíváncsi lettem volna, milyen ott játszani. Egy cikkben ezt írta, aki kipróbálta:
"Yesterday I’ve roamed to RU3 and enjoyed it. Players leaves the base very fast, choke points are taken by proper tanks. I’ve seen no AFK player for dozen battles. But that’s a topic for other column…"

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#29808) PAtr0n válasza D1Rect (#29806) üzenetére


PAtr0n
addikt

"de általában nem éri meg használni"

Hetzer, rövid cső, tierjében one shot one kill ha átmegy... És elég gyakran átmegy, miközben szemből pattint a drága nem kevésszer. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#29809) Angel1981 válasza PAtr0n (#29808) üzenetére


Angel1981
veterán

Mint ahogy írta; általában nem éri meg használni.
És valóban nem, de kivételek mindig vannak, ahogy Te is írtad.

(#29810) D1Rect válasza PAtr0n (#29808) üzenetére


D1Rect
félisten

"de általában nem éri meg használni"

Egyébként igen, majdnem ugyanazok az értékei mint az említett pz4 HE(ez kicsit gyorsabban tölt).

[ Szerkesztve ]

(#29811) HungAryan válasza Patrick76496 (#29807) üzenetére


HungAryan
tag

Tegnap próbáltuk szakaszban, kb. 20 csatát mentünk ~90% győzelmi aránnyal.
Ami nagyon szembetűnő, hogy top tierben is ritka a jó játékos, lehet aratni rendesen.

Másik érdekesség a ping. Nekem sosem ment 30 fölé és egyszer sem akadt meg a játék.
Érdekes módon az EU szervereken minden csatában előfordul, pedig fizikailag az RU3-6 szerver ugyanott van mint az EU1-2.

Nekem bejön egyelőre a dolog, kevesebbet kell várni csatákra, van miből válogatni ezért a MM is jobban tud dolgozni (tegnap este 720 ezer játékos volt online).

[ Szerkesztve ]

WT account: Cpt_Hungarian

(#29812) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez elég EPIC volt... :)replay

(#29813) Enzolord válasza SoulReaver (#29812) üzenetére


Enzolord
addikt

Rákattantál erre a vasra rendesen....:-)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29814) SoulReaver válasza Enzolord (#29813) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az biztos :) Csak kár, h főleg minimum sebzést ad be... majdnem kiürült a lőszer rekeszem megint, és még a 7000 sebzést sem értem el, pedig nem sokat lőttem pattanóra :)

(#29815) Tuco Ramirez válasza PAtr0n (#29808) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A 105-ös ágyúra gondolsz? Most épp egy Hetzerrel nyomulok (Stugra hajtok) és gondolkodok rajta, hogy felszerelek rá egy ilyen trollgunt. Megéri?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29816) Patrick76496 válasza HungAryan (#29811) üzenetére


Patrick76496
őstag

Igen, én is valami ilyesmire számítottam, ezért lett volna nagyon jó. A WoT Pinger a RU7-8 szerverekre is 40 valahanyas pinget ír, a 3 legjobb a RU3-7-8. Neked / a haverodnak / akárkinek működik most a roaming (esetleg nem nálam van-e a hiba)?

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#29817) Angel1981 válasza Tuco Ramirez (#29815) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem a Stug-on még lehet értelme, feljebb már nem nagyon.

(#29818) D1Rect válasza Tuco Ramirez (#29815) üzenetére


D1Rect
félisten

20 lőszert vihetsz hozzá, de nagyon mókás.
A kicsiken ha átmegy akkor szinte biztos mehet a garázskulcsért, de a nagyokat is sebzi ami credit/xp szempontjából jó és gyakran leláncolja őket.

Mondjuk én mindent elitre fejlesztek mielőtt továbblépek.

(#29819) HungAryan válasza Patrick76496 (#29816) üzenetére


HungAryan
tag

Nálam is ugyanaz a helyzet, mint nálad. Nem megy jelenleg. :(

WT account: Cpt_Hungarian

(#29820) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Nem bírtam tovább és mégis megvettem a SU-100Y t. Elég erőset üt, viszont cserébe tényleg könnyen átlövik, de van sok pattanó is.

Viszont elég sok agyhalottal rak össze.. Nekem kellett bemennem a zászlófoglalást resetelni, mikor 3+ tank húzta..Ezek meg rá se sz*rtak..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#29821) Dreadloord válasza SSJmeszes (#29820) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nekem a kedvenc tankom, remélem te is ráérzel, és imádni fogod:D

(#29822) jimmy74 válasza D1Rect (#29806) üzenetére


jimmy74
őstag

Tegnap 7 kill, plecsnik és 90k-t hozott a pz4! :D

WoT:jimmbo

(#29823) munnergep


munnergep
senior tag

Találkoztam egy 4000 csatás 38%-os emberrel... az ellenfélnél volt, mégis vesztettünk :) Nekem eddig Ő a rekord.
(Bár én 2 hete folyamatosan vesztek, nem mint ha érdekelne)

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#29824) Jo33by


Jo33by
tag

Sajnos megint kezdenek visszaszivárogni nagy tierben az artyk. E-75-el voltam bent és az enemynél 3 arty volt, egyik 4 killt csinált. Előtte csatában szintén 3-3 arty volt.
Csatában elért Achievement: Szerencsés
Mire ez a szerencsés szó? azért hogy a végén 500 életem volt és egy arty kiszedett? Morbid humor Wot módra.

[ Szerkesztve ]

(#29825) D1Rect válasza jimmy74 (#29822) üzenetére


D1Rect
félisten

Egész hétvégén pz4-eztem, igen jól hozott. :D
Nekem 6 killre, 1,5K xp-re adta be a master plecsnit(meg 70k creditet), lehet azóta volt jobb, ezt screenshotoltam.

(#29826) 04ahgy válasza Jo33by (#29824) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Arty hónap van, az is közrejátszik, hogy ennyi van. Valamint a 7-8-as artykat tudtommal kicsit buffolták is.

A szerencsést nem arra kaptad, hanem arra, hogy (valszeg korábban) egy ellenséges tank kilőtte egy olyan csapattársát, aki hozzád közelebb volt, mint 10m. Tulképp úgy értendő, hogy szerencsés vagy, hogy mellément neki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29827) Jo33by


Jo33by
tag

Ez az új TD nagyon Opp német ágon. Sikerült összefutnom vele, sajnos az ellenfélnél játszott. Full életről 2 lövés voltam neki E-75-el. Csinált 5 killt!

[ Szerkesztve ]

(#29828) Vikthor válasza Jo33by (#29827) üzenetére


Vikthor
nagyúr

a tier5-ös náci td is op csak kevés a hápéja, de marha jó érzés vele tier 5ösöket lőne tier8-as ágyúval, elhiheted

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29829) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Erre a SU-100Y ra miket érdemes rárakni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#29830) mefistofeles

Teljesen tudatosan, direkt kilő egy csapattársam (aztán mögém áll és még háromszor a roncsba lő) és ezért kapok 1200 kredit kompenzálást...... röhej......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29831) Dreadloord válasza SSJmeszes (#29829) üzenetére


Dreadloord
senior tag

CÉLZÁSYORSÍTÓ, TÖLTÉSGYORSÍTÓ, VENTILÁTOR:)

(#29832) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Valami szerver gebasz lehet....azt írja spam_protection és nem enged belépni.

(#29833) Bingisz


Bingisz
addikt

Aki esetleg ma nem CW-zik, vagy van egy kis ideje: WG CW stream

A másik amit akartam mondani: Kis klánok most menjetek a régi mapra. Tele van üresen hagyott területekkel!

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#29834) SoulReaver


SoulReaver
veterán

idióta 50 100 miatt döntetlen.... Az arty-nk nem hitte, h meg tudom védeni XD

(#29835) PAtr0n válasza D1Rect (#29818) üzenetére


PAtr0n
addikt

És addig nem lesz elit egyik sem, amíg tovább nem lépsz :D legalábbis ami az következő tier ágakat illeti.
Amúgy köszi a felvilágosítást neked és Angel1981-nek is, félrenéztem, hogy nem minden esetre igaz a HE lőszer mellőzése. :)

Tuco Ramirez:
Azaz bizony, a hosszú csővel vicc az a tank, alig sebez, és nem sokkal jobb az átütése. Ha nem sajnálod a goldra a pénzt (vagy nem ütközik az elveiddel), abálni lehet vele. Stugra viszont nem ajánlom a 105-öst, arra menjen csak a 75-ös, abban a tierben már karcsú a rövid csúzli ereje, maximum hátulról lenne esélyed sebezni, olyan alkalom meg ritkán adódik, a Stug igazi sunyizós, messziről lövős tank, szerintem jobb vele csipegetni 135 Hp-kat, mint azon izgulni hogy találsz e egy jó kis zsíros hátsót aminek megadhatod a 105-össel amit kíván :)
Viszont azt tudni kell, hogy a rövid cső igen pontatlan messzire, és hamar veszít az átütőerőből minden egyes méteren, szóval csak közeli 100-200m-es durrogtatásra jó igazán. De élmény amikor csak 1 lövés minden gyengébb vas. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#29836) Angel1981 válasza 04ahgy (#29826) üzenetére


Angel1981
veterán

" Valamint a 7-8-as artykat tudtommal kicsit buffolták is."

Erről valami konkrét infót légyszi, érdekel a dolog!

(#29837) D1Rect válasza PAtr0n (#29835) üzenetére


D1Rect
félisten

A "mindent" az itt az "összes tank"-ot jelenti.

(#29838) PAtr0n válasza D1Rect (#29837) üzenetére


PAtr0n
addikt

Tiszta sor ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#29839) 04ahgy válasza Angel1981 (#29836) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, meg is van, nem kellett a hivatalos WG honlapról messzire navigálni: [link]. A végén vannak az arty-k.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29840) nyunyu válasza PAtr0n (#29835) üzenetére


nyunyu
félisten

Stugra viszont nem ajánlom a 105-öst, arra menjen csak a 75-ös, abban a tierben már karcsú a rövid csúzli ereje, maximum hátulról lenne esélyed sebezni, olyan alkalom meg ritkán adódik

Lattunk mar Panther II-on 105-ost, sot a Pattonra is felteheto a Shermane...

Stug igazi sunyizós, messziről lövős tank, szerintem jobb vele csipegetni 135 Hp-kat, mint azon izgulni hogy találsz e egy jó kis zsíros hátsót aminek megadhatod a 105-össel amit kíván

Na ja, tovabbra is a 75 L/70 a nyero a Stugon, csak nem szabad elorerohanni.
Hagyni kell a heavyket+medeket eloremenni, hogy oket ussek eloszor, mig te kenyelmesen puffogtatsz 4-500 meterrol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29841) KaLeun válasza nyunyu (#29840) üzenetére


KaLeun
senior tag

Van ilyen. Sajnos. Vagy 1,5-2 hete Severogorsk, Tiger I derp hátulról az arty mögül sniperkedik... Nézem, hogy ki ez az... aztán a magyar zászló ott fityeg a torony oldalán.

Cila

(#29842) nyunyu


nyunyu
félisten

Zsir, UPC megint szarakodik.

Csak a multkori felrekonfiguralt DNS helyett most laza 2 oran at egyaltalan nem talalt netet a modem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29843) nyunyu válasza 04ahgy (#29839) üzenetére


nyunyu
félisten

Marder II:
...
FuG 8 radio was added
...
Conversion:
If 7.6cm PaK 36 (r) gun was researched on Marder II, FuG 8 radio will be researched.

~1000XP hianyzott a FuG 8 kifejlesztesehez a Pz35t-n, aztan a 8.9 patchcsel hirtelen elit lett, es a tankon maradt 3k goldert freeve konvertalhato XP.

Most mar ertem miert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29844) Jo33by


Jo33by
tag

Iszonyat mennyi artyval találkoztam nagy tierben ma este. Valamit állítottak rajta mert ez nem lehet véletlen. Jönnek elő mint a gomba eső után.
Is-4-el mentem most vagy 10 kört, ezen ugyanaz a méretű löveg van mint az IS-8-on. De összehasonlítva mégis a kettőt az Is-4-en jobban muzsikál ugyanaz a löveg. Úgy érzem többet találok és kevesebb megy mellé.

[ Szerkesztve ]

(#29845) Iratus bug


Iratus bug
tag

Árulja el valaki azt, hogy miért van az, hogy minnél jöbban közelebb van egy tank az 50% wr-hez annál jobban pattog, annál jobban nem találja el ugyan azt a célt amit 2%-al alatta igen, és annál hülyébb csapattársakat kap?

TD: helyezd 1 ujjadat az egérre, majd nyugodtan maszturbálhatsz is hiszen 1 ujjas járművel játszol a leghátsó sorban elbújva.

(#29846) Iratus bug


Iratus bug
tag

Ezt a jelenséget fél éve figyelem, fél éve kezdtem el felhozni 50% wr-re azokat a tankjaimat amivel addig szarabb eredményt értem el. Naponta 50% wr fölött zárok velük egészen 48-49,5 %-ig, onnantól kezdve mindig kerül olyan a csapatba 4-5 top aki 0 sebzéssel zár és semmire nem hajlandó még a csapatjátékra sem. Miért?!
A mostanival 1 hónap alatt 8%-ot haladtam előre, tegnap 2 csata kellett az 50%-hoz. Ma elintézte a WG, hogy újra 20 kelljen a remek manipulált MM-al. Olyan jó lenne tényleg random csatákat menni... más kivánságom nincs... ne legyen manipulált! -amit amúgy egyik szerkesztői hircsokorban el is ismert-

TD: helyezd 1 ujjadat az egérre, majd nyugodtan maszturbálhatsz is hiszen 1 ujjas járművel játszol a leghátsó sorban elbújva.

(#29847) 04ahgy válasza Iratus bug (#29846) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem vettem ilyesmit észre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29848) Enzolord válasza nyunyu (#29842) üzenetére


Enzolord
addikt

Nekem meg 8.9 óta laggol az egész sz*r....
UPC természetesen... Mi a bránert csinálnak ezek a WGnél? vagy a UPCnél????

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29849) PAtr0n válasza nyunyu (#29840) üzenetére


PAtr0n
addikt

Panther II-n? Látom, hogy passzos rá, de abban a tierben a hatásfoka megkérdőjelezhető. Igaz az a belépőszintű ágyúja. :)

04ahgy:
Pedig sajnos ez már tény. Emlékszem 8.7 alatt még mekkora jó köröket mentem 1-2 vassal, pl. KV1, 8.8 óta nemhogy top tanknak nem tesz be, folyamatos a 7-esek elleni küzdelem. Könyörgöm, értem én, hogy kell a csapat aljára valaki, mert amíg light vagy med vagyok meg is érteném. Csoda hogy sem eff-et, sem wr-t nem egyszerű így növelni. Eddig kb. 1300 csata van a hátam mögött, T6 a max Tier amim van, úgy gondolom, hogy eff-et növelni normálisan csak több tapasztalat után lehet, ráadásul manapság már nehezebb érvényesülni az idióta MM miatt. Mutasson valaki ennyi csatával 1000-1200 körüli WN7-et. De hogy álljon itt egy érdekes bizonyíték: [noobmeter]
Mivel magyarázod a folyamatosan növekvő WN7 átlagot, kábé 1100 csatáig, (valahol ott jött a 8.8), azóta nemhogy stagnál, hullámzik keményen. A wr-ről nem is beszélve, de az már nem érdekel.Biztos sokkal rosszabbul játszok azóta.
De mint írták, a dolog be lett ismerve. Csak azt nem értem ez miért éri meg nekik?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#29850) Bingisz válasza PAtr0n (#29849) üzenetére


Bingisz
addikt

Ki vallott be mit??

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.