Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-10 18:42:25

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30351) sith7 válasza Motyi (#30338) üzenetére

sith7
(nagyúr)

Amikor végignéztem ezt a vonalat, éreztem, hogy az 5 - ös, meg ez a 7 -es lesz a szívás :((

Wot, Wows egyben ----> PM

(#30352) D1Rect válasza mefistofeles (#30343) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Nem szeretek, de pl. a teleportáló tankok szerintem sokkal zavaróbbak mint pár visszalépés.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#30353) echterion válasza TESCO-Zsömle (#30341) üzenetére

echterion
(veterán)

6k csata 731 nap alatt. Szóval nem, nem játszok túl sokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#30354) Motyi válasza nyunyu (#30342) üzenetére

Motyi
(senior tag)

Elvileg. :) De persze lehet nekem volt balszerencsém vele.
Technikai oldalról nem lehetett gond, lag nincs, 20-30 ms között megy a játék és fps probléma sincs, fix 60 (v-sync on), soha nem esik le (mind az asztali gép mind a laptop egy erőmű, kell is a WQHD és FHD felbontás és a max graf. miatt).
Én nagyon nem szerettem, nem is a pontatlanság volt a legnagyobb baj, hanem hogy iszonyat lassú nagy dög.Nagyon idegesítő volt, hogy ha beálltam egy pozícióba és az ellen elkezdett leming vonatozni...persze a pálya másik oldalán, vagy bekerültem egy nagyon jó csapatba, az ellennél a vörös hadsereg és szó szerint csak próbálod utolérni a többieket.Persze ez nem volt gyakori, de előfordult párszor és az kiakasztó. :(

(#30355) mefistofeles válasza vhw (#30350) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Így oké de mondom, nekem 8.8 nál még abszolute nem kellett "vacakolni" semmivel. Akár egymás után feldobálhattam 4-5 modot egymás után (pl. 4 célzót) vagy XVM-et vagy bármit sosem volt gond.
Azért egy 30x célzó és egy látásjavító nem éppen felesleges, ezt gondolom te is aláírod.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30356) D1Rect válasza mefistofeles (#30355) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Becsomagoljam a modjaimat?
Nekem csak a Sacred Valley lép ki, ha alttabozok betöltés közben.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#30357) nyunyu

nyunyu
(nagyúr)

Tudja valaki, hogy mitol fugg, van-e sarga szalag az asz plecsni alatt vagy nincs?

Regebbi screenshotjaimat elnezve nem szamit:
- tied-e a legtobb XP a csapatban (nyilvan :DDD)
- tied-e a legtobb sebzes
- dupla/tripla/5x a kor.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30358) Bingisz

Bingisz
(addikt)

OB.704 Ace tanker:

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#30359) Bingisz

Bingisz
(addikt)

Na most toltam kicsit a KV5-öt. A tegnapival együtt toltam négy csatát, ebből itt a mai három:

Most már átálltam full goldammora, mert így is jön a credit. ;]

(#30360) bullseye válasza Bingisz (#30358) üzenetére

bullseye
(addikt)

Gratula, de azért az szemétség, hogy nekem 1214 nettó xp volt a legjobb, és még 1. osztályt sem kaptam érte...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30361) Jo33by válasza Bingisz (#30359) üzenetére

Jo33by
(tag)

T-44 ben ülök megkerültem egy Kv-5-t, amíg a szemben lévő társammal foglalkozik, egymást lövik álló helyzetben, leállok a KV--5 hátuljához 3-5 méterre, a motorra célzok (zöld szin közepe) van idő bőven kivárni hogy összeszüküljön a célzás és azt mondja a Wot : nem talált!
Na ilyen csalásokért állítanám a fejlesztőket álló vízbe egy hétig hogy gondolkodjanak már el a dolgokon.

(#30362) Bingisz válasza bullseye (#30360) üzenetére

Bingisz
(addikt)

Én is azt hittem, hogy kb 1400 xp kell majd hozzá, 7k sebzés+pool medallal...
Ahhoz képest ez semmi.

(#30361) Jo33by: 140mm a segge, szóval ha nem pontosan merőlegesen állsz rá, akkor esélyes, hogy lepattansz. De ha feltöltesz róla egy replayt, megmondom hogy pontosan mi is volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#30363) Jo33by válasza Jo33by (#30361) üzenetére

Jo33by
(tag)

ilyen tiszta helyzet és azt mondja: nem talált! Igy csalja el a Wot a meccseket. Nagyon sokszor bizony számít még egy találat is.

[ Szerkesztve ]

(#30364) Bingisz válasza Jo33by (#30363) üzenetére

Bingisz
(addikt)

Nem merőlegesen álltál rá, és átlag alatti átütést dobott a random.

(#30365) Kean_Sorbo válasza Jo33by (#30363) üzenetére

Kean_Sorbo
(őstag)

Miért nem a bóbitáját lőtted? ;]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#30366) Jo33by válasza Bingisz (#30364) üzenetére

Jo33by
(tag)

Nos én játszani jövök be ebbe a játékba és nem szöget mérni. Hol halottál te pld egy Battlefield tipusú játékba hogy merőlegesen lőni meg ilyenek. Úgy kelett volna ezt a játékot kitalálják hogy ha rajta vagy a célon az találjon ne valami vak szerencse faktor döntse el mi legyen. Arról nem beszélve ma este sikerült megint olyan 3 perces csatákat zsinórba produkálnia (nagy tierben) ami eddig a kis tierre volt jellemző. Szóval megint nehéz letriplázni az egész garázst.

(#30367) D1Rect válasza Jo33by (#30366) üzenetére

D1Rect
(félisten)

[link]

(#30368) fradi81 válasza Jo33by (#30366) üzenetére

fradi81
(veterán)

Nos, ez nem egy battlefield tipusú játék, ebben számít a matek.

[ Szerkesztve ]

(#30369) ztibor

ztibor
(senior tag)

AT7-et IS-el elölről meglehet sebezni valahol a legnagyobb löveggel?
Eddig bárhol próbáltam mindig lepattantam.

(#30370) nihill

nihill
(senior tag)

Nagyon halálos a rejtőzködő Stug :)
Bokorban állva, festés, álcaháló, 100% camo legénység, és 178m-ről nem spotol fel a Churcill még azután sem hogy rálőttem.

Egyébként érdekes vége lett ennek a csatának, mert itt még hiába vezet az ellenfél, 7en úgy szedtünk le a 9 ellenfelet, hogy eközben tőlünk csak a Matilda halt meg.

[ Szerkesztve ]

(#30371) #43783936 válasza ztibor (#30369) üzenetére

(törölt tag)

A sapkát kell lőni a tetején, mint minden AT-nak.

(#30372) bullseye válasza fradi81 (#30368) üzenetére

bullseye
(addikt)

De nem érted, hogy a matek csalás?!

Mellesleg van itt valaki, akinek jól megy/ment az AMX 50-120? Az eladás határán járok, pedig csak most kezdtem. Függőleges kitérítés nincs, így a hegyes-dombos pályákon használhatatlan, páncélja vicc, így a városban sem túl hasznos, és nem sikerült még pl. Steppes-en menni vele. 10 meccsbe került, míg a csapat letriplázta nekem, mert én szinte totál haszontalan vagyok - pedig az alap ágyúja sem rossz, de az a fej hozzá...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30373) ollie válasza bullseye (#30372) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Miért csalás? A játék számolja, hogy milyen vastag az ellenfél páncélja, mekkora az átütőereje a lövedékednek, és azt is, hogy milyen szögben éri a lövedék a páncélt, mert a 90 foktól eltérő becsapódás növeli a relatív páncélvastagságot.

Ja, hogy irónia... :)

[ Szerkesztve ]

(#30374) Drenadar válasza Jo33by (#30366) üzenetére

Drenadar
(veterán)

Akkor ez nem a te játékod.
A Battlefieldben nem 2. vh-s tankok vannak, illetőleg erre nem is nagyon mentek rá, elég becéloznod és kész, király vagy. Ez nem az a játék.
Illetve az újabb tankoknak huzagolásos ágyújuk van vagy milyük, ami "megpörgeti" a töltényt, ezáltal sokkal jobb a célra tartásuk, és az átütésük is brutális. A T-44-en nem ilyen ágyú van, láthatod az ágyú tulajdonságán hogy elég gagyi cső. (Jah a wotban a fejlesztők szerint soha nem is lesz ilyen ágyú).

szóval ez a játék a legtöbb esetben pont arról szól, hogy légy tisztában a te tankoddal, az ellenfél tankjával(vagy "csalj" bohóc skinnel)és tudd jól belőni a tankot...

és Bingisznek igaza van, nem nagyon 90 fokban lőtted, illetve valószínűleg a rnd túl picit dobott neked.
ugye tisztában vagy vele, hogy az ágyú nem mindig ugyanazzal a pennel működik?

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#30375) Jolet válasza bullseye (#30372) üzenetére

Jolet
(őstag)

a kitérítés valóban szar, de jó sok ilyen tank van a játékban ez ne vegye el a kedved
hajtsd a nagyágyút... kb. ég és föld

nekem nem jött össze vele a tankász, mert az akció miatt túl magas volt limit
de azt hiszem ez se volt rossz meccs

[link]

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#30376) balintka válasza bullseye (#30372) üzenetére

balintka
(őstag)

Nekem van AMX 50 120, én is szenvedek vele, bár az átlag XP-m elég jó vele. Rengeteg a vereség vele, sokszor alig tudom duplázni. Már megvan a lánc és a legerősebb ágyú, csak a Saurer motor meg az 50B kifejlesztése kell.

Sajnos meg kell szokni azt, h nincs kitéríthetőség, kb. már érzem, mikor h kell beállni, h tudjak lőni. Lassú és nagyon nagy is.

Szerk.: ezzel a legjobb az átlag XP-m az összes tank közül, 494, győzelmi arány 55,68%, ez átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#30377) Tubi1976

Tubi1976
(tag)

Tegnap végre meglett az első Pool medálom....

(#30378) ollie

ollie
(MODERÁTOR)

szupercsapat

(#30379) TESCO-Zsömle

TESCO-Zsömle
(félisten)

Gyerekek, én alig várom ennek a gold-ammo akciónak a végét.

Nonszensz, hogy sima csatában az IS-3 még az M5 Stuart-omra is azzal lő, ráadásul 3* el se talált.

(#30380) ollie válasza TESCO-Zsömle (#30379) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

örülj neki, feleslegesen költi a creditet

(#30381) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#30379) üzenetére

Drenadar
(veterán)

mindegy mert amint kikerül a játékból mindenki bevásárol pár tonnával..
a másik: megéri a wgnek hogy creditből vegyék az emberek, hiszen ahhoz hogy sokat ezzel lőjj, kell prémium/prémtank.

(#30382) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#30381) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Végül is nem oszt, nem szoroz, nagyon ritkán dől el csata ezen, csak nem hiszem el, hogy tényleg megéri nekik.

(#30383) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#30382) üzenetére

Drenadar
(veterán)

pedig hidd el, ha mindenki golddal lőne (és nem félre) elég durván ez is el tudja dönteni a csatát... hisz ez a lényeg... sebzel vagy nem?

(#30384) ollie válasza TESCO-Zsömle (#30382) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Szerintem kell a játékba. Vannak tankok, melyek használhatatlanok e nélkül, pl E100. Meg így szerintem sokkal taktikusabb a játék. Kevesebbet számít a páncél, így többet számít hova mész, hogy helyezkedsz, stb.

(#30385) Drenadar válasza ollie (#30384) üzenetére

Drenadar
(veterán)

én azért örülnék, ha a páncél is számítana...

(#30386) Jolet

Jolet
(őstag)

nagyon kedvelem ezt a tankot... elég OP (számomra)

Tubi: Grat!

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#30387) zozimoto

zozimoto
(tag)

Ez is megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#30388) munnergep

munnergep
(senior tag)

Csak a szokásos...:

Wins/Battles: 4 (9) (44.44%)
Efficiency/WN6: 1 786 2 209

A T110E03 ugye sokkal gyorsabb, fürgébb mint a T95?
Illetve mennyivel lomhább mint a T110E04?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up." / "Dr.Schultz, five thousand dollar ni##er, is practically my middle name."

(#30389) D1Rect válasza ollie (#30378) üzenetére

D1Rect
(félisten)

(#30390) Drenadar válasza D1Rect (#30389) üzenetére

Drenadar
(veterán)

:D :D :D

(#30391) SoulReaver

SoulReaver
(addikt)

Azt mondta a WG, hogy a lepattanó lövedék nem sebez.. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro

(#30392) Angel1981 válasza Jo33by (#30363) üzenetére

Angel1981
(veterán)

A T-44 átlag átütése; 175 mm - alap lőszerrel.
A KV-5 farpáncélja; 140 mm + még egy kicsit "be is volt forgatva", vagyis az effektív vastagság olyan 160-180 mm körüli lehet.
A random faktor tudtommal átütésnél is +/- 25 mm, neked akkor pont mínuszt sorsolt, ennyi.

Félreértés ne essék, időnként én is elképedve nézek 1-1 eset után, de ez, amit példának felhoztál pont "megmagyarázható", ezen én személy szerint nem akadnék ki.

És a WoT azért kicsit több egy színtiszta arcade lövöldénél, ezt nem értik meg a "siemkák", ezért van nem kevés 600-800-as WN7-el rendelkező játékos.

(#30393) D1Rect válasza Angel1981 (#30392) üzenetére

D1Rect
(félisten)

+-25% ;)

(#30394) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Egyszerűen nem értem az embereket.....
Többször említettem, hogy én nem lövöldözök csapattársra (eddig egyszer véletlenül volt egy találatom) de ma egyszerűen nem volt más választásom!
Visszaszámlálás, csata kezdődik. Mire elfoglalom a helyemet, kapok egyet hátulról. (semmi nem volt előtte még egy ütközés vagy hasonló sem, a csávót egyáltalán nem ismerem) megfordulok, írok neki egy idiot-ot de részemről ennyi. Erre szemtől szembe elkezd lőni. Vártam 3 lövést (nem tudott sebezni csak az első hátulról jövővel) aztán kinyírtam.....
Most, mondjátok meg, mit tud csinálni ilyenkor az ember, bármennyire nem akar efféle atrocitást? A csata végéig álltam volna ráfordulva? Akkor hátulról kilőnek. Ha megfordulok és elkezdek az ellennel foglalkozni akkor kilő ez a cserépedény. Tényleg nem volt választásom. Csak az nyugtat meg, hogy erősíteni tudtam a csapatot, még két killel......
Megnéztem, a csávó 39% win rátával és 42 százalék találati aránnyal nyomja. Igaz még csak ~500 csatája volt (több nem is kéne neki)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30395) Drenadar válasza Angel1981 (#30392) üzenetére

Drenadar
(veterán)

hozzászoktak a BF-hez valamint az alsó szintekhez, ahol nincs páncél, és ott többnyire elég csak rávinni a célzókört a tankra és kiereszteni a gépfegyver tárát a szerencsétlen puhatestűre :)

nincs ezzel gond, csak akkor maradjanak meg tier 3-nál és ne akarjanak T-44-el lőni páncélozott heavy tankra. :C :C

(#30396) Angel1981 válasza Drenadar (#30374) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Bocs, de pont fordítva.
Illetve egészen a XIX. század elejéig valóban sima csövű ágyúk voltak, mert azok még ténylegesen golyó alakú lövedéket használtak, aztán jöttek a kúp alakú lövedékek, amikkel együtt megjelentek a huzagolt ágyúcsövek, amik "megpörgették" a lövedéket, aminek így a röppályája laposabb, pontosabb lett.
Az 1970-es években jelentek meg ismét a sima csövű (ultramodern) ágyúk, amik szintén kúp alakú lövedéket használnak, azonban azok, amikor elhagyják az ágyúcsövet, apró szárnyakat "nyitnak ki" a végükön, így kompenzálják a huzagolás elhagyásából adódó perdülethiányt.
Jelenleg ez a csúcs, ezen ágyúk rendelkeznek a legnagyobb pontossággal, hatótávval, átütéssel.

Példa.

Ezt mintha én is olvastam volna, de nem pont hogy a sima csövűre gondolt?
Egyébként ez nekem olyan SerB féle alibiszöveg, máskor meg pont azt mondja, hogy azért nem kapja meg ez meg az a tank a történelem hű páncélt (Pl. Leopard 1) mert OP lenne.
Ez az örök idők óta tartó kard-pajzs párharc, ha az egyik oldal újít, a másik követi.
Csendben jegyzem meg, jelenleg pont hogy a pajzs áll nyerésre, a 3. generációs Chobham páncél olyan erős, és hatékony, hogy pl. amikor az iraki háborúban 1-2 Abrams működésképtelen lett, a többi még zárótűzzel sem tudta megsemmisíteni, mindig belülről kellett felrobbantani őket. :)

D1Rect: igen, százalék! Jogos! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#30397) Drenadar válasza Angel1981 (#30396) üzenetére

Drenadar
(veterán)

nem tudom, nem vagyok szakértő, csak arra építettem hogy SerB nyilatkozta hogy ne akarjunk huzagolt ágyúcsöveket... mert lenne sírás...

(#30398) Zeratul válasza Angel1981 (#30392) üzenetére

Zeratul
(addikt)

25% randomfaktor elég nevetséges, ennyire szar lövedékeket nem gyártottak akkoriban még a franciák se, ha erre rájön a távolsági faktor akkor "ideális" esetben az OP ágyú is megymagköpködővé válik.

(#30399) Angel1981 válasza Tubi1976 (#30377) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Aztaaa! :Y
Ez igen! :R

Zeratul: igen, szerintem is sok a 25%, de ez van....

[ Szerkesztve ]

(#30400) nihill

nihill
(senior tag)

14 balra 1 jobbra. Napi fail. Bár messze még az este...
Természetesen valami 12-0ra kikaptunk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.