Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#102601) emre válasza Diarmand (#102600) üzenetére


emre
veterán

Ez megfontolandó, köszi! :R
Egyébként most ezzel próbálkoztam, a töltő skill meg átállítva.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102602) forras2 válasza emre (#102597) üzenetére


forras2
őstag

Kérdezel valamit, amire csak úgy lehet válaszolni, ha az embernek van tapasztalata. Többen is leírtuk, hogy mi a tapasztalatunk az adott tankkal, a kiírt célhoz, és Te hisztizel miatta. Akkor minek kérdezel?

(#102603) MCGaiwer válasza Diarmand (#102600) üzenetére


MCGaiwer
addikt

miért is lenne hülyeség? ha mozogsz, akkor +10%al messzebb látsz, ha meg bokrozol, akkor 25%-al. Ha csak a spot számít akkor teljesen oké így.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#102604) Ukeve válasza Diarmand (#102600) üzenetére


Ukeve
tag

Sajnálom, hogy szerinted hülyeséget írtam, de mentségemre szólhat, hogy abban a pillanatban nem tudtam, hogy mennyi is alapból a RU-nak a látótávja. Ezért gondoltam azt, hogy ha optikát használ emre, akkor tud aktív scoutolni, viszont ha passzívan szeretné ezt megoldani, akkor ott nyerhet pár métert a periszkóp segítségével. Viszont Te leírtad, hogy mennyi is az annyi optikával (452 m), úgyhogy innentől kezdve felesleges a periszkóp. :)
Így viszont már tényleg az általad leírt verzió a legcélravezetőbb. :R
Még egyszer sry a félrevezetésért, de telóról nem olyan egyszerű az élet. :(

(#102605) Diarmand válasza emre (#102601) üzenetére


Diarmand
senior tag

Én is így használom a Type 62-t és életképes. Ha kell, akkor tudok spotolni, ha nem, akkor meg óvatosan, de sebezni. A skilleket is úgy raktam össze, hogy egy hiperkönnyű med legyen :DDD

(#102603) MCGaiwer

Azért hülyeség, mert vagy aktív vagy passzív spotter vagy. Amennyiben passzív spotter vagy, akkor az optika helyett menjen az álcaháló, ha meg aktív, akkor meg a periszkóp helyett bármi más. Ha meg keveri valaki a kettőt, akkor érdemesebb az optikát választani, különben csak és kizárólag álló helyzetben fogja tudni kihasználni a plusz látótávot. A mai light-ok durva damage dealerek, úgyhogy sokat kell(ene) velük mozogni és ehhez is jobban dukál az optika.

(#102604) Ukeve Ha durva lettem volna, bocsánatot kérek. :R
A 452 méterhez meg belevettem a parancsnokon lévő skillt is. Periszkóppal 512 méter lenne a látótávja, mivel a látótávnak nincs maximuma csak a spotolási távolságnak (445 méter). Periszkóppal sem spotolna 445 méternél messzebb, viszont az azon belül lévő jó álcájú tankokat hamarabb észrevenné, mivel már azok álcáját csökkenti a nagy látótáv. Csak a kettő együtt nem hasznos, fentebb leírtam miért nem az. Azért azt javasoltam amit, mert a küldetésbe beleszámít a saját sebzés is, így érdemesebb aktívan részt venni a csatában. Ha nem számítana bele, akkor persze érdemesebb lenne elgondolkodni a periszkópon.

[ Szerkesztve ]

(#102606) Tomi0703 válasza emre (#102590) üzenetére


Tomi0703
őstag

Távcső + vstab + rammer szvsz.

(#102607) Kakumix válasza Diarmand (#102605) üzenetére


Kakumix
senior tag

Az, hogy aktív vagy passzív spoter (esetleg dmg dealer) az nem attól függ, hogy melyik pályára és milyen csapatokba kerül az ember? Komolyan kérdezem, mert párszor már elgondolkodtam azon, hogy a 1390-en célzásgyorsítót tegyek valamelyik látótávot növelő felszerelés helyére, de nem tudtam dönteni, melyiket vegyem le.

Legyen szép napod!

(#102608) szbalogh válasza emre (#102599) üzenetére


szbalogh
őstag

Jah, "mindenki értetlen csak én nem" - szindróma :D

Egyébként ha jól emlékszem, akkor távcső nincs is rajtuk csak periszkóp és a töltésgyorsító mellett vstab. Vagy keverve vannak már nem is emlékszem. De mentségemre legyen, hogy még csak a 3k passzív szpot küldetésnél tartok. Illetve a 6k/szakasz van még hátra.

Amúgy a WZ-132 a legénység miatt jobb, mert ott a töltő a rádiós :K Az ágyúról nem is beszélve... de akinek csak RU-ra telik.... ;]

Kakumix: a 13 90 ágyúján semmi sem segít, tegnap egy Leo1 röhögött ki, mikor 30-40 méterről 3-ból 2 gold "lepattant" róla. Többet nem tudtam lőni.... Ha nem muszáj nem játszok vele, nekem nem fekszik.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#102609) Tomi0703 válasza forras2 (#102602) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na jó... De azért torziós rugót mondani rá. Engem is elkapott a röhögés. :D

(#102610) Diarmand válasza Kakumix (#102607) üzenetére


Diarmand
senior tag

Annyira nem. 450 méter látótáv szinte minden esetben elég. Ott van pl Lakeville. A H6-on lévő bokorból C4-ig tudsz spotolni egy optikával felszerelt light-tal. Pár olyan pálya van, ahol tényleg van előnye a periszkópnak, de ott is a megfelelő bokorba kell, állni, mint Prokhorovka E/F 1. Ha meg elűznek a passzív helyedről, akkor cseszheted a periszkópot.
A 1390-re kell a célzásgyorsító sajnos, ha van rajta periszkóp nyugodtan szedd le. Ezzel rá kell menni a tankokra ha adódik rá lehetőség és osztani a kétezreket nem csücsülni egy bokorban.
Kifelejtettem, hogy mindegy hová rak, agresszívnak kell lenni és sebezni ahol csak lehet az összes könnyű tankkal (és emellett spotolni is természetesen, de aktívan). Én így szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#102611) Kakumix válasza szbalogh (#102608) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nem kell bemutatnod a 1390 ágyúját :) Tegnap 600HP-s Leo PTA-t nem sikerült kilőni 100-150 méterről 1 tárból teljes HP-val. Első lövésre mindketten láncoltunk, nem javítottunk (nekem nem volt és valószínűleg neki sem), szóval álló helyzetben volt 5 lövésem és én maradtam ott :W

Diarmand: most nem kétezreket kell lőnöm, hanem 7000-et spotolnom és lőnöm. Tegnap mentem az F1 bokorba és olyan közel spotoltam fel az ellen 13 90-ét, hogy megijedtem mikor megjelent az orrom előtt a bokorban. :) Mind a két oldalon jó csapat volt, mert sokáig egyikőnk sem kapott lövést. Mikor már kitáraztunk én láncolva maradtam és akkor csapott ki az arti, de mögöttem volt legalább négy tank és az ellen 1390-e csak annyi sebzést kapott, amit én lőttem bele. Mondjuk még így is "jól" jártam, mert a tegnapi 13 csatámból 3x saját tank szedett ki. Ma majd kipróbálom periszkóp nélkül, hátha észreveszem a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#102612) emre válasza szbalogh (#102608) üzenetére


emre
veterán

"mert ott a töltő a rádiós :K Az ágyúról nem is beszélve... "

Miért, az ágyú csöve meg az antenna? :D

Egyébként egy szóval nem mondtam, hogy nincs miből választanom tankot ehhez a küldetéshez. Csak a wz132-be nincs túl jó legénységem. :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102613) Stigma.HC válasza Tomi0703 (#102609) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Akkor nem csak én vakartam a fejem értetlenül hogy wat :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#102614) jano_77


jano_77
nagyúr

Fejlesztői Hírcsokor 167:
"SerB azt mondja a WT E-100 cseréje a Grille 12cm lesz." - Artyt tesznek be egy TD helyére? :F Próbáltam Google-ban rákeresni, de nem nagyon találtam használható képet. Lehet, hogy erre gondolt? ;]

(#102615) Diarmand: nyilván nem, de kicsit értetlenül állok a csere előtt. Tudsz infót a Grille 12-ről? Az miaz, hogy néz ki, táras-e, stb?

(#102616) szbalogh: Te is a végső ban-ra hajtasz? ;]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#102615) Diarmand válasza jano_77 (#102614) üzenetére


Diarmand
senior tag

Artyt tesznek be egy TD helyére?

Ez most komoly?

(#102616) szbalogh válasza emre (#102612) üzenetére


szbalogh
őstag

Jaaaa kéremszépen! Van itt tank bőven :D Mindegyiken 2 francia csíkod van? :DDD
Nekem csak 3db 8-as light van. Nem sok időm van játszani ezért néha ha éppen olyan csatába dob ahol biztosan nem lesz meg a küldi ki is lépek és megyek valamelyik másikkal. A T-55-nél bejött :D

Diarmand: nyugi, megint be van bszva... mármint SerB

Jano: nem, napi 2-3 ilyen belefér .. 20%-os meccskre, meg amikor városban egy nehéztankunk sincs az ellenfélnél meg 10... na ezekhez nincs kedvem sem időm.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#102617) MCGaiwer válasza Diarmand (#102605) üzenetére


MCGaiwer
addikt

pálya, csapat és szituációfüggő, hogy éppen melyik spot kell. ezt előre nem tudhatod.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#102618) szbalogh válasza szbalogh (#102616) üzenetére


szbalogh
őstag

Mondjuk az érdekes volt, amikor egy ilyen után kiléptem, átmentem a tesztszerverre és ott írta ki, hogy figyelmeztetést kaptam.

Nick: HE_Storm

(#102619) Diarmand válasza jano_77 (#102614) üzenetére


Diarmand
senior tag

Csak ennyit: [link], asszem nem lesz táras.

(#102611) Kakumix Úgy értettem, hogy a 1390-nel viszonylag egyszerű ez a küldetés, mert ezzel lehet 3k-t is sebezni elég egyszerűen és onnan már "csak" négyezer spot. Ha álló tankra rohansz rá ahol van időd célozni, lőj rajta láncot, az is spot sebzés lesz. A célzásgyorsító meg szinte must have ha már nincs stabilizátor.

(#102620) jano_77 válasza Diarmand (#102619) üzenetére


jano_77
nagyúr

:R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#102621) jahrn válasza jano_77 (#102614) üzenetére


jahrn
senior tag

Az eliras, Grille 15cm-rol volt szo (Grille 1944) ami tankvadasz tervezet volt. 200mm pen 4km tavolsagbol FTW... Szo volt ra 17cm-es agyurol is, hasonlo pen ertekkel. Jah, ezt az egeszet Panther alvazra almodtak, kinezetre a GW Panther-re hasonlit.

[ Szerkesztve ]

(#102622) nyunyu válasza Ukeve (#102604) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont Te leírtad, hogy mennyi is az annyi optikával (452 m), úgyhogy innentől kezdve felesleges a periszkóp. :)

Aktualis latotavolsagbol vonodik le az ellen camoja, majd UTANA limitalodik max 448 meterre a spot tavolsag.

Fenti optikaval 452m latotavolsag periszkoppal 513 meterre jon ki.

Tegyuk fel, hogy van toled 400 meterre egy egy helyben allo Hellcat, ami skillek, bokrok, festes, halo nelkul 21.1% camoval bir.
Optikaval 452*0.789=356.628 meterrol vehetned eszre -> nem fog felspotolodni
Periszkoppal 513*0.789=404.8 meteren belul veheted eszre -> fel fog spotolodni.

448m spot limitnek ott van jelentosege, hogy egy kevesbe jo camoju tankot honnan veszel eszre.

Pl. ha tuzel az elobbi Hellcat, akkor
Optikaval min(452*0.923;448)=min(417.2;448)=417.2 m
Periszkoppal min(513*0.923;448)=min(473.5;448)=448 m

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#102623) Mynock


Mynock
tag

Helló!

Olyan problémám lenne,hogy win 7-ről átváltottam 1 napja win 10-re.A játék működik csak azóta mikor haladok a tankkal meg megakad a kép.Csak ilyen fél másodpercekre,de mégis zavaró,mert olyan mintha a képernyő rándulna folyamatosan.NVidia Ti750 videókártyám van és leszedtem a legfrissebb drivert is hozzá,de nincs javulás.

Valami ötlet?

(#102624) nyunyu válasza Diarmand (#102610) üzenetére


nyunyu
félisten

Kifelejtettem, hogy mindegy hová rak, agresszívnak kell lenni és sebezni ahol csak lehet az összes könnyű tankkal (és emellett spotolni is természetesen, de aktívan).

Abban mondjuk igazatok van, hogy
- palyavaltoztatasoknal radikalisan kiirtottak a passziv scoutolasra alkalmas helyeket, legtobb redesignolt palyan lassan bokor sincs (El Halluf), vagy teleb*sztak az erdot godrokkel/dombokkal (Murovanka, Malinovka, Redshire), hogy meg veletlenul se lehessen eltalalni a spotolt ellent
- mai paradicsomleves felhozatalban hiaba varsz a 2-3 tierrel feljebbi tankokra, hogy legyenek szivesek beleloni a spotolt tankokba, fuluk botjat sem fogjak mozgatni, max a sokat szidott artykra mutogatnak, hogy csinaljanak valamit

-> alcahalo, alca skill max TDre kellhet, lightra mar nem nagyon van ertelme feltenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#102625) emre válasza Mynock (#102623) üzenetére


emre
veterán

A játék új telepítésű?
DirectX-et feltetted amit a játék telepítőjével indul?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102626) Mynock válasza emre (#102625) üzenetére


Mynock
tag

Feltettem újra a WoT-t igen.Directx-t nem tettem.Gondolom az maradt ami volt.

(#102627) emre válasza Mynock (#102626) üzenetére


emre
veterán

Én a helyedben kipróbálnám a wot-os directx-el.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102628) Mynock válasza emre (#102627) üzenetére


Mynock
tag

És azt hol van?

(#102629) nyunyu válasza Mynock (#102628) üzenetére


nyunyu
félisten

DX9

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#102630) emre válasza nyunyu (#102629) üzenetére


emre
veterán

Nem ezt.

(#102628) Mynock

A wot kliens új telepítéskor felajánlja a dx frissítését. Én azt próbálnám meg.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102631) Diarmand válasza nyunyu (#102624) üzenetére


Diarmand
senior tag

alcahalo, alca skill max TDre kellhet, lightra mar nem nagyon van ertelme feltenni.

Nagy butaság. Csak az nem teszi fel light tankra aki nem akar vele nyerni. Ne felejtsük már el, hogy a lightoknak menet közben is akkora az álcájuk, mint álló helyzetben és főleg most, mikor a sebzés keresése közben aktívan spotolunk, azt mondod haszontalan? Ne már.

(#102632) kchryss válasza Diarmand (#102631) üzenetére


kchryss
addikt

De menet közben az álcaháló nem aktív :C

(#102633) Diarmand válasza kchryss (#102632) üzenetére


Diarmand
senior tag

Azt nem figyeltem csak az álca skillt.

(#102634) kchryss válasza Diarmand (#102633) üzenetére


kchryss
addikt

Álca skill és festés minden lightra szinte kötelező :)
Hálónak nem sok haszna van, mert egyrészt többnyire mozogsz másrészt ha bokorban vagy és van álca skilled és festésed akkor a legtöbb lightnak alapból olyan jó a camója, hogy csak az automatikus spotolási távolságon (50m) vesznek észre, viszont 50m-nél akkor is spotolnak ha háló van rajtad.

(#102635) Greentea


Greentea
senior tag

10ezer XP és ki tudom fejleszteni a Gw Tiger P-t.
Gw Panthert szeretem, nagy löveg kitéríthetőség, egész pontos szóval jó, de 1 legénységem van, és nem is tervezem, hogy miután megvettem a Gw Tiger P-t, megtartom a Gw Panthert mert nem lesznek bele legények..
Küldetések miatt kezdtem el artyzni így a küldik a fő szempont, max sebzés, tank ásszal háromszor sikerült, mindháromszor 3500-at sikerült vele összelőnöm ami elég lenne az utolsó t55a küldihez de ennél több nem hiszem, hogy összejönne.
T55a küldikhez szerintetek jobb lenne a Gw tiger P?

2x2 néha 5

(#102636) Diarmand válasza kchryss (#102634) üzenetére


Diarmand
senior tag

Szerintem tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal :D

Azoknak kéne ezt magyarázni akik csupasz könnyű tankokkal vonulnak harcba, mikor azoknak a láthatatlanság az egyik fegyverük. Én csak az E25-ön használok álcahálót, de sokszor olyan közelről sem vesznek észre, mikor már temetem a tankot :DDD

(#102637) MCGaiwer válasza Greentea (#102635) üzenetére


MCGaiwer
addikt

általánosságban a küldikhez nem túl jó. Ahol csak a sebzés/kill fontos, ott működhet, de egyébként nem túl jó.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#102638) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

MEGVAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!! :DD :DD :DD :DD

Srácok ki van fejlesztve az IS-2, de a WZ 111-be nem tudok 75%-os IS-2 legényeket toborozni, csak ha megveszem az IS-2-t? :F

(#102639) fradi81

f.ck :o

[ Szerkesztve ]

(#102639) fradi81 válasza MinionFlasH (#102638) üzenetére


fradi81
veterán

wz-be tudsz toborozni wz legénységet, vagy belerakni ami már megvan. Amíg nincs is-2, nincs is-2 legénység sem :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#102640) MinionFlasH válasza fradi81 (#102639) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

A Type 58 legényeit át tudom képezni IS2-re! ;] Áh nem áldozom be őket, egyszer még ki akarom grindelni a T34-1-et is! Veszek WZ111-be 75%-os legényeket, és majd átképzem őket.

[ Szerkesztve ]

(#102641) fradi81 válasza MinionFlasH (#102640) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor hajrá :)

Szakaszba valaki?

moto g72, Ninebot d28e

(#102642) jr1994 válasza MinionFlasH (#102640) üzenetére


jr1994
addikt

Képezd csak át őket nyugodtan heavykre, a nyolcas med annyira fos hogy nekem egyszer kihullott a hajam amíg kifulloztam + 40000 xp-t gyűjtöttem rá, és még egyszer kihullott volna ha nem adom akkor el azt a fostalicskát :D
Menj inkább a light ágon, ha álca skill van a legényeken képezheted oda is őket.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#102643) MinionFlasH válasza jr1994 (#102642) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Már késő. Mindegy a type 58úgyis marad, ilyen küldetéseknél kitűnő killgyűjtő! :)

[ Szerkesztve ]

(#102644) Kakumix válasza Diarmand (#102636) üzenetére


Kakumix
senior tag

Hát, ha egyszer elásod a tankod, ne csodálkozz, hogy nem látják :)

Legyen szép napod!

(#102645) tigerk válasza Mynock (#102623) üzenetére


tigerk
tag

Hali
Nekem is volt ilyen mikrolagg hibám de nekem a HDMI és DVI-al volt összefüggésben HD7870 ÉS R9 270X (HDMI-n erősitő DVI-on monitor).Ki kellett kapcsolnom a monitort egy kicsit majd utána visszakapcsolni és utána megoldódott a probléma(egészen addig ameddig nem raktam le tálcára utána meg kellett ismételni a folyamatot).Nálam is csak WIN 10 alatt van ez a hiba.

(#102646) jano_77


jano_77
nagyúr

Elmegy a retkes Wargaming a jó büdös qma anyjába SerB vezetésével együtt! :W :o :W
Azt hogy csata betöltéskor kidob a játék vagy csata után most már kezdem elfogadni - bosszant, de próbálok vele élni - , de azt hogy csata hevében mikor célzom a tankot és próbálom a sajátomat pozicionálni és ekkor megszakad a játék, mintha áramszünet lenne, elmennek a retkesbe! Ez mindennek a legalja! És persze mire visszalépek,már ki is lőttek, mert a tankom kint van a nyílt terepen fedezék nélkül. :W :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#102647) Kelvin válasza jano_77 (#102646) üzenetére


Kelvin
őstag

Használj kevesebb modot...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#102648) csapee válasza Greentea (#102635) üzenetére


csapee
senior tag

Szokni kell, mert piszok lassu es nagyon kicsi a lovegkiterithetoseg. Szerintem nem eri meg feljebb menni.

Csapee

(#102649) jano_77 válasza Kelvin (#102647) üzenetére


jano_77
nagyúr

hagyjuk már ezt a hülye MOD dumát! A játék fos és dobál, fagy ki és nem a mod teszi. Ismerek olyat, aki modok nélkül játszik és Őt is kidobálja random ez a SZAR!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#102650) mikron válasza Mynock (#102623) üzenetére


mikron
tag

Az új driver nem jó, sokan a régebbi driver rakják vissza. Amúgy az Nvidia fórumon is sokat panaszkodnak erre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.