Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#102751) vhw


vhw
addikt

Van mostanában szélesebb körben is ismert lefagyásos problémája a játéknak?

Nem rég vettem egy öregecske radeon-t a hétvégi gépbe és nem tudom hardveres vagy szoftveres probléma van-e.

A cpu, gpu hőmérsékletek rendben, a kliens standard-re van állítva, látótávon kívül minden minimumon van. De gyakran előfordul (óránként 3-4 akár több alkalommal is), hogy egyszerűen megfagy a játék, vagy elkezd vibrálni a képernyő, feketére vált az ég, vagy egyszerűen az egész képernyő feketére vált. Amint ez megtörténik azon a cpu magon, amit használ a játék felére csökken a terhelés, és csak feladatkezelőből lehet leállítani a játékot.

Korábban másik gépen tapasztaltam én is a már "megszokottnak" mondható, hirtelen szó nélkül kivág az asztalra című mókát, ami viszonylag ritkán fordult elő, de ez a mostani jelenség már lényegesen gyakoribb.
A kártya egy HD3870-es, az elérhető "legfrisebb" drivert tettem fel, amit még engedett a típushoz. Más játékot nem nagyon próbáltam, de netezés, filmnézés közben semmi probléma nem jött elő. Játékon belül sem látni rózsaszín pixeleket vagy bármi tipikus hibát.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#102752) rlazol válasza vhw (#102751) üzenetére


rlazol
addikt

egyesek tapasztalnak stabilitási problémát, de a többségénél alapvetően nincs gond.
mod?
driver?
windows milyen?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102753) vhw válasza rlazol (#102752) üzenetére


vhw
addikt

Mod egy darab se.
13.9-es catalyst.
Win7.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#102754) Enzolord válasza vhw (#102753) üzenetére


Enzolord
addikt

Mennyi memória van a gépben?

(#102755) vhw Engem régebben dobott ki Mem elfogyás miatt..
Bár akkor kiírta, hogy kevés a memória..
Minden alkatrész hűtése elégséges?

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#102755) vhw válasza Enzolord (#102754) üzenetére


vhw
addikt

4 Gb DDR3.
A kártyán meg 512 Mb.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#102756) jano_77


jano_77
nagyúr

Ha megkapjuk majd vmikor végre az FV4202 (P)-t, akkor azt ugye legénységgel együtt adják majd? Illetve amennyiben "csak" egy 100%-os legénységgel, úgy akkor bármilyen Brit med legénységet beültethetek majd mint egy sima prém tankba ugye!? Azért kérdezem, mert csak fel kellene vennem a jutalom leányzót és ahogy nézem csak már kifejlesztett tankba vagy bármilyen prém tankba lehet kiképezni. (ez azért nagy genyóság a WG-től, nem értem miért nem lehet engedni, hogy mondjuk ha az ARL-nél tartok, akkor az AMX 50 100-ba kérjem a csajt :F )

HELP:
Esetleg volna kedve vkinek/kiknek segíteni T-55A szakaszos küldikben? Elsősorban a medeseket szeretném, de ha gyorsan végeznénk, akkor mehetnénk másik típusra is.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#102757) jagada


jagada
őstag

Ezt a grafikai bugot tapasztalat már valaki?


Melyik mod vagy mi okozhatja?? Teljesen random jön elő, különböző mapokon és tankokná.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#102758) fradi81 válasza jagada (#102757) üzenetére


fradi81
veterán

kérdezd janót ;]

Ez az fv215b jó vétel most 4 milláért egy gyilkológép. Most már értem nagy klánoknál miért van ott az elvárt 10esek között.

moto g72, Ninebot d28e

(#102759) 04ahgy válasza jagada (#102757) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egész hasonlót említ a kolléga pár hozzászólással korábban: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#102760) ollie


ollie
MODERÁTOR

Soha nem adok el tier 5 vagy annál nagyobb tankot, de azt hiszem most kivételt fogok tenni a Churchill I, Churchill VII és Black Prince hármassal. Hihetetlenül ótvar rosszak ezek a tankok.

***

(#102761) rlazol válasza jano_77 (#102756) üzenetére


rlazol
addikt

prémium, tehát bármilyen brit med legénység jó bele, szerintem innentől mindegy, h adnak-e hozzá, mert brit med vonalon amúgy is meglévő legényeid tuti jobbak, mint amit adnak.

ami a jutalmat illeti: én ezért mindig kifejlesztem a tankot, amibe szeretném. :)

ollie - te jó ég, hány garázshelyed van neked akkor? :Y

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102762) kchryss válasza ollie (#102760) üzenetére


kchryss
addikt

Én is így voltam vele, de aztán gyorsabban jöttek a tankok, mint a garászhelyek és fel kellett adnom az elveim, a szükség nagy úr. :DDD
Viszont a Churchill I, Churchill VII, Black Prince trio még ott van a grázsomban én szeretem őket. Volt más amit inkább beáldoztam.

(#102763) fradi81 válasza ollie (#102760) üzenetére


fradi81
veterán

Szerettem mind, jól forgatva úgy pattogtak a lövedékek hogy öröm volt nézni.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#102764) ollie válasza rlazol (#102761) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem olyan 80 körül. Nem hiszem, hogy soknak számít.

(#102763) fradi81: ez igaz, de olyan lassúak, hogy sokszor nehéz érdemeben hozzájárulni a csatához. Nem egyszer előfordul, hogy úgy nyerünk, hogy egyet sem tudok lőni, mert nem érem utol a csapatot. Vagy ha elesnek a csapattársak, akkor egyedül már hiába pattogok. Ehhez még hozzájön a kis pen, vagyis ha nagyobb tier ellen megyek, kell a gold, akkor meg rohadt sokba kerül az alacsony sebzés miatt.

[ Szerkesztve ]

***

(#102765) emre válasza jagada (#102757) üzenetére


emre
veterán

Ez szerintem vga....tegyél fel msi afterburnert és írasd ki az adatokat, különös tekintettel gpu, vram hőmérsékletekre.

(#102751) vhw

Csak a játék fagy meg, vagy a gép is? Első hallásra olyannak tűnik mint az black screen hiba De ne legyen igazam, mert akkor az a vga kuka.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102766) sfefe válasza kchryss (#102762) üzenetére


sfefe
őstag

Irtam privatot.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#102767) 04ahgy válasza emre (#102765) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HD3870-nel nincs black screen hiba. Az a HD7870 és HD7850 sajátja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#102768) vhw válasza emre (#102765) üzenetére


vhw
addikt

A gép nem - ki tudok lépni a feladatkezelőbe, bezárni a játékot. Újra elindítani és akár vissza is érni csatába.

De nem a fekete képernyő az "általános", hanem hogy megfagy, elkezd vibrálni, esetleg a hang - lövés-robbanás - is beragad, ismételgeti magát.
(egyébként a feladatkezelőben általában nem szokta kiírni ilyenkor, hogy a program nem válaszol, simán azt írja, hogy fut - de vissza alt+tab-ozva is csak a megmerevedett kép fogad, vagy éppen fekete képernyő)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#102769) ollie válasza vhw (#102768) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokáig ez volt nálam is, aztán egy frissebb Nvidia driver megoldotta (GTX 750 Ti-m van). Nekem most a 353.49-es driver van fent, és azzal nincsenek fagyások.

***

(#102770) emre válasza 04ahgy (#102767) üzenetére


emre
veterán

Tudom, ezért írtam hogy olyan mintha....

(#102768) vhw

3870-es vga-hoz a 8.7-es XG driverrel használtam, ha netán régebbit ki szeretnél próbálni itt van egy pár még élő link.
Milyen os van fenn? Mert a w7-ben asszem gyárilag a 9.6-os van, szóval nem fogja hagyni hogy régebbit pakolj föl.

(#102769) ollie

Régi vga-hoz új driver nálam még nem jött be, és sajnos soha nem a legújabb kártyákra van pénzem.

(#102771) rlazol

Ha a két elődjét sem szeretted, akkor ezt még annyira sem fogod. Szerintem hanyagold egyelőre.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#102771) rlazol


rlazol
addikt

kifejlesztettem a JpzE100-at.
Van rá pénzem, h megvegyem, de a Jagdtigrist és a ferdit se szerettem.
Még sose volt 10es tankom.
Legyen ez első? Megéri? Most akciós...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102772) vhw válasza ollie (#102769) üzenetére


vhw
addikt

Az jó, és a HD3870-et is meghajtja? :))
(nem az adatlapon szereplőnél van a gond, ez egy másik, de úgy látszik akkor a drivereknél kéne próbálkoznom)

rlazol: ezreket másokba lövöldözni 300-as átütéssel? Hogyne érné meg?!:D

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#102773) grizlisandor válasza vhw (#102772) üzenetére


grizlisandor
addikt

És a p*nc*mágnes?, akarom mondani artymágnes! ;] Az extra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102774) jagada válasza 04ahgy (#102759) üzenetére


jagada
őstag

Csak random csinálja, másik csatában ugyanaz a map nem mutatja a bug-ot, sőt a replayt lejátszva sem jön elő, sem a VGA sem a proci nincs húzva, brutál jól szellőző házikóban, komoly hűtéssel van megáldva a gépem.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#102775) fradi81 válasza rlazol (#102771) üzenetére


fradi81
veterán

Hát vagy megvárhatod hogy 30%-ra legyen leárazva, de annyira nem vagy szerintem kredit hiányban :)

moto g72, Ninebot d28e

(#102776) Veatta válasza rlazol (#102771) üzenetére


Veatta
aktív tag

Én a T55A TD 15 küldihez vettem meg, az 1000 átlagsebzésem sincs meg vele, T110E4-el csináltam meg campinovkán..

Szóval SZERINTEM nem éri meg megvenni első tizesnek, inkább T110E5, az most brutális lett.

(#102777) ollie válasza Veatta (#102776) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit csináltak a T110E5-tel? Ha tényleg jó lett, akkor lehet, hogy leporolom.

***

(#102779) Enzolord válasza #40993792 (#102778) üzenetére


Enzolord
addikt

Egy kicsit? :)
Ez így relatív.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#102780) rlazol válasza vhw (#102772) üzenetére


rlazol
addikt

110E5-a közeljövőben nem lesz, nem is kezdtem el még azt az ágat.

nem érdemesebb arannyal használni? 420as átütés... 25 mp töltéssel nem mindegy...

vááá.... nagyon vonz. :D
de félek, csalódás lesz....

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102781) Enzolord válasza rlazol (#102780) üzenetére


Enzolord
addikt

21 a töltési idő, viszont Heat az arany lőszer, az tricky lehet néha.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#102782) Veatta válasza Enzolord (#102781) üzenetére


Veatta
aktív tag

Lassan céloz. lassan tölt, lassan fordul, -1 álca minden belő (persze golddal) artymágnes, szóval rlazol nem fogod megbánni...

...........átkozni fogod :)

Persze mindemellett lehet, hogy neked bejön.

(#102783) rlazol válasza Veatta (#102782) üzenetére


rlazol
addikt

A T28as TD küldiket megcsináltam.
nem sokkal esélyesebb a T55-ösöket (he eljutok oda) jpzE100-val? megcsinálni? Más TD-m nincs, csak a német másik vonal megkezdve + Dicker

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102784) Enzolord válasza Veatta (#102782) üzenetére


Enzolord
addikt

De ahogy Hofi mondta, ha egyszer a balos betalál.... :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#102785) Veatta válasza rlazol (#102783) üzenetére


Veatta
aktív tag

Elvileg igen, esélyesebb.

h1mpi linkelt 6000 feletti sebzést Jagdtigerrel, azzal is meg lehet csinálni,ugyan nekem nem sikerült.

(#102786) nyunyu válasza Veatta (#102785) üzenetére


nyunyu
félisten

Foch, hoeke ennyire eselytelen?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#102787) Veatta válasza nyunyu (#102786) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ha kijön velük a lépés.... nem lehetetlen.

Ami még jó lehet az az E3.

(#102788) rlazol


rlazol
addikt

Miért nem tudom eladni? :F

kiléptem-beléptem, az se segít...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102789) fradi81 válasza rlazol (#102788) üzenetére


fradi81
veterán

jobb felső sarok, le van lakatolva az aranyad.

moto g72, Ninebot d28e

(#102790) h1mpi válasza rlazol (#102788) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert lockolva van az arany költésed és szükséges hozzá 10 arany. (Amúgy meg azért mert egy nagyon jó TD és nem szabad eladni :DDD )

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#102792) rlazol válasza fradi81 (#102789) üzenetére


rlazol
addikt

ah, köszönöm!
sose jöttem volna rá... :B

h1mpi: nekem nem jön be ez a fix tornyos stílus, nézd meg a számaim az összes ilyennel. :(

felszerelés mi legyen rajta? töltés, célzás, és??? hamarosan meglesz a BIA, esetleg venti? :F

repeszt gondolom nem érdemes vinni, aranyból mennyit, ötöt?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#102793) Razzul válasza Enzolord (#102779) üzenetére


Razzul
senior tag

Valaki tud linkelni egy előtte/utána képet? Kíváncsi vagyok mennyit változott a dolog. :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#102794) Kean_Sorbo válasza rlazol (#102792) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Töltés-, célzásgyorsító, periszkóp.

8 HE, 4 HEAT, a többi AP.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#102795) Veatta válasza Razzul (#102793) üzenetére


Veatta
aktív tag

(#102796) h1mpi válasza rlazol (#102792) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze nem mindenkinek ugyanaz a stílus jön be. Pedig én a Jpanther II ágról mentem, szóval fura is volt, hogy ennyire lassú a TD, de aztán belejöttem a stílusába. A lényeg, hogy nem szabad vele kempelni, én a HT-ok mögött szoktam menni 1-2 sorral, ha meg toptier vagyok, akkor akár a HT-al is ;]

A HE lövedék egy érdekes állatfaj ennél a tanknál, van, hogy az IS7 tornyába belepakol 400-at is :D

Én így használom:

Elég vicces ez a T-54 proto :D ha nekem ilyen statom van vele, milyen lehet annak, aki tud is játszani :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#102797) lacibacsi válasza MaximPeti (#102719) üzenetére


lacibacsi
addikt

Fészbúúúúkos hírek pletykák szerint CW nyeremény tank lesz... :(

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#102798) lacibacsi válasza H.Bencike (#102729) üzenetére


lacibacsi
addikt

0.9.8 alatt volt vele gondom. Nem emlékszem a driver verziószámára, de kettővel korábbi volt, mint az akkor aktuális. Viszont a 0.9.9-ben csináltak valami olyat, ami az én problémám is orvosolta, így most már a legfrissebb driver van fent a gépemen. FPS 50 alá nem esik, kifagyás nincs.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#102799) Enzolord válasza Razzul (#102793) üzenetére


Enzolord
addikt

9.10 HD modell változások!

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#102800) Jolet


Jolet
őstag

pár gondolat az új japán nehéz tankokról az én szemszögemből...

az 5-ös tiertől indultam 75%-os legényekkel, nem annyira rossz a tank, de jónak nem mondanám, a páncélja az esetek 80%-ában virtuális, az ágyúja az elmegy kategória, nagy motorral elég mozgékony, a kisebb artyk is gyakorta egylővéseztek, sajnos a rossz legénység és a felszerelések hiánya rányomta a bélyegét az élményre, de gyorsan túl lehet jutni rajta

tier6 O-I, na ez már kicsivel élvezetesebb, én a trollgunnal használtam, a páncélja itt sem túl effektív, gyakran szednek ki light tankkal, de azért már lehet pattintani is, tier8 és artyk ellen esélytelen, a trollgunt néha AP-vel de legtöbbet repesszel használtam, AP a kisebb tankok ellen ideális, de akár egy 8-as tank oldalába is képes sebezni 6-700-at, a repesz szemből sajnos O-I-től felfelé nálam kötelező volt, nem egyszerű gyenge pontokat ellőni vele, a nagy motor itt már nem olyan agilis, de nem annyira szenvedős, felszerelés ügyben továbbra is a készletekből gazdálkodtam, ezért töltésgyorsító, álcaháló és periszkóp volt fent nagyon sokáig, később az álcát leváltottam célzásgyorsítóra, de gyakorlatban nem hozott nagy javulást, a vége felé már pótellátmánnyal is etettem őket, így pár csatával a vége előtt össze is jött egy tankász igaz elbuktam a csatát...

replay

tier7 O-Ni, pár csatát az elején a trollgunnal mentem, de rá kellett jönnöm, hogy ez már itt nem járható út, ezért free-ből megvettem a láncot és a 8-es ágyút, ez hatalmas minőségi ugrást hozott, igaz kell etetni golddal, de meghálálja, gyors és viszonylag pontos ágyú, a páncél itt már ér valamit, gyenge játékosok esetén lehet rá hagyatkozni, a jobbak már tudják hol kell lőni, a motor ugyanaz mint az elődökben és itt már korántsem nevezném agilisnek, a felszerelés maradt periszkóp célzás- és töltésgyorsító és persze pótellátmány
egy biztos az első leárazásnál megveszem a nagy repeszpáncélt a periszkóphelyére, aki teheti már tier5-ben tegye fel

a nagy ágyú felszerelése után rögtön lett tankász vele, igaz goldra váltottam az első pattanás után

replay

összegezve nem bántam meg, hogy belekezdtem a nehéz időszakok ellenére sem, kb. 3 nap alatt jutottam el a t7-ig, és közben meglett a a küldi japán ága, sebzésben is lehet vele haladni, de killben nagyon profik, nem ritka egyik tierben sem a 6-7 kill, WN8-ban pedig igazi statiszkahúzóbarom, még ha nagyon magas is az ász szint velük

hát ennyi a szubjektív meglátásom, bocs ha hosszú lett...

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.