Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#103451) nyunyu válasza h1mpi (#103444) üzenetére


nyunyu
félisten

E50-re erdemes freeXPbol megvenni a 88 L/100-at (43.5k XP), ha nemsokara meglesz a lanctalp?
88 L/100 nem szukseges az E50M kifejlesztesehez.

Vagy inkabb a nagy torony (23,7k)+nagy agyu (59.4k) iranyaba mozduljak? Ennyi freeXPm viszont nincs :(

Lanctalp hianyaban a 88 L/70-et sem tudom feltenni, raadasul a korabban hasznalt extra felfuggeszteseimmel nem kompatibilis az E50, es a felaras akcioban elfelejtettem megfelelot venni. Normal aron 600k :(

75 L/100-zal nem vicces, mar annak is orulni kell, ha egy ezres sebzest ossze birok vakarni a 135 alphaval.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#103452) Mcray válasza nyunyu (#103451) üzenetére


Mcray
senior tag

Én lánctalp->Torony->Motor (most ittt tartok)->Nagy löveg úton haladok. A motorig minden csata egy szenvedés volt. Most hogy megvan a motor, a Panther 2 lövegével tök jól elvagyok. 40 000 Xp könnyen jött össze és már csak 20 000 van hátra.

A torony azért kellett, mert addig mig alap torony volt, mindenki beütött. Most csak minden 2. lövés sebez a tornyomon.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#103453) GeneraL_XTX válasza nyunyu (#103451) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát igen, lánctalpig pokol az a gép :(

Én mindenképp a nagy 10,5-ös ágyúta mozdulnék rá, a 8,8/L100 240 alfája már írtó kevés. És a nagy ágyú azthiszem még pontosabb is.

(#103454) SoulReaver válasza ollie (#103428) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez lenne a lényege egy ilyen csapat játéknak. Nem önzősködni, hogy kinek legyen több sebzése, frag-e..

Én értékelném, ha így segítenének soxor :)

(#103455) kchryss válasza h1mpi (#103438) üzenetére


kchryss
addikt

Egy garázshely leárazás jöhetne már. Marha régen volt akciózva. Mikor utoljára volt még csak 10 aranyam volt most meg 3000 felett járok, betáraznék 20 hellyel :)

(#103456) h1mpi válasza kchryss (#103455) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Meg egy barakk, amióta emlékszem az nem is volt leárazva. A hétvégi akció ennyi lesz=0?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#103457) Mcray válasza h1mpi (#103456) üzenetére


Mcray
senior tag

AW-ben határozottan tetszik, hogy nincs Barrak és Garázs :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#103458) adamgreen


adamgreen
senior tag

Indul az uj CW event : Okt 15

FCM 50t-t és T23E3 -at a népnek

[link]

Main Prizes in Operation Safari:

1,000 x FCM 50 t, French Tier VIII Premium heavy tank

9,000 x T23E3, American Tier VII Premium medium tank

[ Szerkesztve ]

(#103459) kchryss válasza h1mpi (#103456) üzenetére


kchryss
addikt

Még nincs kirakva a hétvégi event/akció. Mondjuk akcióra nem nagyon számítok, majd AW bétára jövő héten biztos beadnak valami csábító eventet.

(#103460) h1mpi válasza adamgreen (#103458) üzenetére


h1mpi
nagyúr

cw :(

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#103461) nyunyu


nyunyu
félisten

Uj akcio

Weekend Challenge:
"szokasos" 35k XP-ert cserebe:
- mission token
- 2x nagy personal reserve 2 orara +50% XP

Challenge Me!:
4 mission tokenert cserebe (okt 24-nov-30)
- egy nap prem
- 250 gold

Ez meg a mostani nemet "duplazos" akciot is alulmulja :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#103462) kchryss válasza nyunyu (#103461) üzenetére


kchryss
addikt

Menjenek a sunyiba. Megint t7 leárazás és nincs garázshelyem :DDD
Ki kell számolnom, hogy megéri e eladnom valamit és visszavenni majd, de szerintem nem :(((
Vagy veszek két garázshelyet fullos áron. De az arannyal jobban kéne spórolnom, mint a kredittel.

50% fogyócikk akció nagyon kellett, mert már régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#103463) Kakumix válasza kchryss (#103462) üzenetére


Kakumix
senior tag

A WZ-hez nem járt garázshely? Add el és máris van egy helyed :)

Legyen szép napod!

(#103464) kchryss válasza Kakumix (#103463) üzenetére


kchryss
addikt

Ja ha így nézzük van 30 helyem, mert mindet el tudom adni :DD

(#103465) jr1994 válasza kchryss (#103464) üzenetére


jr1994
addikt

Nana! Napi 5 a limit! :DD

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#103466) rudii


rudii
tag

Sziasztok! Nemsokára indul a magyar ESL! Gyertek szurkolni a kedvenc csapatodnak! ;)
Magyar ESL Live Stream

(#103467) ballington válasza lacibacsi (#103436) üzenetére


ballington
addikt

Na, erre voltam igazán kíváncsi, csak nem tudtam normálisan megfogalmazni.
Tehát kb. 40.000 le nem kötött xp-t kell gyűjtenem A tankkal, hogy B-be átültetve továbbra is 100% alap + 100% 1.skill maradjon. Azt jól sejtem, hogy ha nem kapcsolom be a legénység gyorsítást és gyűjtök kb. 40.000 xp-t (ami pl. modulokra is fordítódna), akkor a legénység is kb. ennyi xp-t gyűjt?
Azért az elég gáz, hogy a legénység leírásánál nem írja, hogy mennyi xp-jük van, ami kötetlen vagy ami lekötött, vagy hogy mennyi kell a 100%-hoz. Sokkal könnyebb lenne az egészet átlátni.

Mondjuk azt látni, hogy kb. hány %-os skill-nél járna, ha választottál volna neki valamit. Ezek alapján 2.skill esetén kb. 51%-ig kell eljutni a fenti dolog elérésére.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#103469) vhw


vhw
addikt

Játszik valaki HD3000-es sorozatú Radeonnal? Melyik drivert használjátok?
Gyanús, hogy a 13.9-es driver miatt produkál fagyásokat nálam a WoT (nem a gép, csak a játék).

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#103470) ollie


ollie
MODERÁTOR

E-100-ra mit tegyek? Gondolom spall liner kell, és még mi?

***

(#103471) Bingisz válasza ollie (#103470) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem kell Spall liner. Venti, Vstab és Egld kell rá.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#103472) Diarmand válasza Bingisz (#103471) üzenetére


Diarmand
senior tag

Én azért nem hagynám le a töltésgyorsítót ;) Mondjuk az EGLD helyett.

(#103473) Bingisz válasza Diarmand (#103472) üzenetére


Bingisz
addikt

Ja igen, lendületből összekevertem őket. Látszik régen vettem már cuccokat. :B

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#103474) lacibacsi válasza ballington (#103467) üzenetére


lacibacsi
addikt

Azt, hogy hány százaléknál járna az adott skill, meg tudod nézni, ha az egeret a személyes lapjukon a "+" jel fölé viszed. Azt meg, hogy mennyi XP kell egy skillhez egy táblázatban szépen összefoglalták, de be kell vallanom, hogy fogalmam sincs holtalálható. (talán wot wiki?) Valaki csak tudja...

Ha a tankod eléri az elit státuszt, akkor mindenképpen kapcsold be a gyorsítást, hacsak nem akarasz később aranyért szabad xp-re váltani. A csata végén mindig kiírja, hogy mennyi xp-t kap a legényég. Ezt ráadásul mindenki megkapja.

Amúgy ha azonos osztályú tankba ülteted át a legényeket, akkor 90%-kal indulnak. Az meg max 10-15 csata és már újra 100%-on lesznek. Felesleges vacakolni a le nem kötött xp-vel...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#103475) ollie válasza Bingisz (#103471) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz, akkor gondolom a Bélára is ezek kellenek (utolsó helyett töltésgyorsító).

***

(#103476) Bingisz válasza ollie (#103475) üzenetére


Bingisz
addikt

Igen.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#103477) zodo válasza vhw (#103469) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehet nem játékra találták ki és azért fagy.
Korábban nyúztam a saját (A10 5800k proci) Hd 7660D -et full hd felbontás, szinte minden low semmi extra effekt és átlag 40 fps tudott ami cirka 2,5-3x nagyobb teljesítményű mint a Hd3000 ami lassan 9 éve került a piacra. 13.9 az egy jól sikerült driver volt így ezt kizárnám.
Régebbi drivert kellene kipróbálnod talán 9.8 környékén ahol még támogatott volt ez a széria.

(#103478) vhw válasza zodo (#103477) üzenetére


vhw
addikt

Konkrétan egy HD3870 512 Mb kártáyról van szó. A felbontás pedig 1024x768. Teljesen minimum beállításokon is fagyott. Pedig maga a játék teljesen játszható fps tudott produkálni.

Tegnap feltettem a 13.8-as drivert, ma kipróbálom javított-e a helyzeten.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#103479) hemaka válasza vhw (#103478) üzenetére


hemaka
nagyúr

Próbáld ablakban futtatni, ha eddig nem úgy ment. Régebben 9600GT-n csak úgy ment rendesen, különben bezárta a játékot magától egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#103480) Vikthor válasza vhw (#103478) üzenetére


Vikthor
nagyúr

sztem vegyél egy rendesebb VGA-t nem kell hogy high end legyen és problem solved...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103481) jamba válasza vhw (#103478) üzenetére


jamba
csendes tag

Nálam 1 hete csinálta u.ezt wot szerver hiba vga ATI R9 270 kártyával kb 2 napig szivatott a random lefagyásokkal azóta viszont működik rendesen.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#103482) zodo válasza vhw (#103478) üzenetére


zodo
nagyúr

Lényegen nem igazán változtat, régi technológia.
Ajánlott a 7-es széria és mint tudjuk ez csak az egy része a konfignak.
Nem árt az egy szálon erős proci, ideális hardver és szoftver környezet amelyre nincs tuti recept.
Fagyás akár lehet hardver túlmelegedéstől vagy gyenge tápegység végett is.
Nem értem miért erőlteted a 13.xy-s meghajtó drivereket ha nem támogatott a kártyád.
Rákerestem korábbi ph-s cikkekre azokban a 8.2 driverekkel teszteltek.
Különben, sajnos vannak rejtélyes esetek mikor nincs több ötlet pedig 1-2 éves gamer gépen is b@szakszik a játék.

(#103481) jamba

Szerintem amíg mások játszanak addig nem beszélhetünk, szerver hibáról.

(#103483) Tomi0703 válasza vhw (#103478) üzenetére


Tomi0703
őstag

Anno mikor kezdtem a jatekot, 2012 nyaran egy 8600gt + E2200 parossal nyomtam ekkora felbontason, 30-35 fps. Persze akkor meg nem volt fejlesztett graf meg ilyenek.

(#103484) Diarmand válasza ollie (#103475) üzenetére


Diarmand
senior tag

Pár kivételtől eltekintve minden heavyre ezek kellenek.

(#103485) vhw válasza zodo (#103482) üzenetére


vhw
addikt

Az amd honlapja dobta ki a 3xxx sorozatra a 13.9-es drivert - mint legfrisebb.
Korábbi verziót onnan nem is tudtam letölteni.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#103486) ollie válasza Diarmand (#103484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! Ez jó, mert alapvetően ezeket teszem a heavykre. Mik a kivételek?

***

(#103487) Diarmand válasza ollie (#103486) üzenetére


Diarmand
senior tag

Amik lassan céloznak, pl ruszki D25T ágyúk. Nekem a WZ-111-en az ágyú miatt EGLD van a venti helyett, mert nincs kedvem lefőzni egy kávét mire becélzok valakit :D De az IS7 is ide tartozik a hulladék ágyúja miatt.
Vagy ott van még pl az angol tízes FV215B. Azon még a stabilizátort is el lehet hagyni, annyira jó az ágyú ezen karakterisztikája. Oda mehet Töltésgyorsító, Venti, Optika is.
De leginkább a lassan célzó ágyúk a kivételek.

(#103488) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ejj, de hiányzott ez a 270 pen az E50 ről.. :) Így már elég jó tank az E50M. Bár nem tudom, hogy lehetne nyerni is néha :D

Amúgy jó az a konfig, hogy töltés gyorsító, célzás gyorsító, venti? Vagy rakjak távcsövet valami helyett? Ilyen assault felszerelés jól jön néha :)

(#103489) Warton


Warton
őstag

Végre :DD

Akit érdekel a csata replaye: [link]

Pedig pont emiatt a küldi miatt vettem meg a Cromwellt, persze azzal nem akarta beadni. :U

(#103490) Tomi0703 válasza SoulReaver (#103488) üzenetére


Tomi0703
őstag

Vstab a celzasgyorsito helyett.

(#103491) emre válasza SoulReaver (#103488) üzenetére


emre
veterán

Ha van bia cia mia vagy mi a szösz akkor maradhat a venti, egyégyként a kukkert javaslom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#103492) Diarmand válasza SoulReaver (#103488) üzenetére


Diarmand
senior tag

A hagyományos top med felszerelést javaslom. Rammer, Stabi, Optika.

(#103493) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Köszönöm :R A töltés idővel nem vagyok kibékülve egyedül, de pót ellátmányt sem merek rakni, mert bár nem gyulladtam, még jól jöhet a tűzoltó készülék, meg a többi.

(#103494) jr1994


jr1994
addikt

Szerintetek mennyi free xp-t érdemes a stock Conquerorra áldozni? Hiányzik a nagy torony + löveg, a legnagyobb motor és a lánctalp. Ha fent lesz a nagy torony + ágyú, teszek rá bolti láncot. Arra gondoltam hogy azért a tornyot ráteszem, úgy jóval gyorsabban tölt a középső ágyú.

Van 9000 xp-m rajta napi duplákból triplákból, free-m meg 70000.

A közeljövőben mire tervezek költeni a free xp-t?

-Indien Panzer: legalább a Tigris ágyúját free-ből veszem (16500)
-Leopard PTA, de amennyit játszok az még soká lesz
-IS nagy torony 12000 (ágyúk megvannak KV3-ról)
-T-43 nagy torony (7100)
Na jó a hetes oroszokra nem olyan fontos
-M48 nagy ágyú (45000) Ezzel viszont nem fogok szórakozni.

Igazából amíg triplákat ad az első csatára addig egész jól lehet prémium nélkül is haladni stock tankkal.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#103495) IMIIKE1998 válasza jr1994 (#103494) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát én F2P vagyok, de az alap ágyúja valami borzasztó... Saját szintjén még talán elmegy egy kis prém lőszerrel, de ha feljebb rak szintben, akkor szívás. Lehet, hogy csak én érzem így, de nekem nem tetszett az alap lövege.

[ Szerkesztve ]

(#103496) fradi81 válasza jr1994 (#103494) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem menj vele még pár kört, és 88300-ból meglesz a torony+löveg, egyébként csak szenvedés. T10-be már nem kell bohóckodni kis ágyús tankokkal :)

moto g72, Ninebot d28e

(#103497) zodo válasza vhw (#103485) üzenetére


zodo
nagyúr

Tudom hogy azt ajánlja csak azt nem hogy miért mikor a 5400-es széria a legkisebb támogatott a kiadási listán.
Nem akarok sem beleszólni pláne mivel nem szoktam cserélgetni a drivereket amint megjelenik egy újabb csak segíteni. Van hogy egy kártyát ami 2-3 évig húzza nálam egy driverrel futtatom még ha közben teljes rendszer telepítés is történt. Rákeresek a felhasználók által ajánlott driverre és azt használom.
Op rendszer sem mindegy mi van alatta de catalyst topikban biztos több infóhoz jutsz.
Pl az említett kártya és Xp alá 9.12
Amd oldalán jobb oldalt van a menüpontok közt a korábbi driverek esetleg itt még korábbiak de ez már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#103498) jr1994


jr1994
addikt

De ez csak tier9 :D

Köszi a tippeket! Viszont én nem érzem annyira szörnyűnek még így sem, gold van benne egy tucat szóval ha kell van.
90000 free-t biztos nem költök rá (de mint mondtam, 9000 már alapból megvan napi triplákkal). Szerintem még 2-3 nap kap triplát, aztán megveszem a tornyot és majd ha mentem úgy vele 10-20 csatát akkor eldöntöm mennyit költsek az ágyúra. De nem vagyok eleresztve free xp-vel, és amiket írtam azokra azért kell bőven és csak azokat írtam bele amik hamarosan meglesznek.

Más: senki sem tudja ezt a hangmodot hol találom? link.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#103499) vhw válasza zodo (#103497) üzenetére


vhw
addikt

Ma 16 csata alatt nem volt egy fagyás sem. Úgy néz ki, hogy ez a 13.8-as bevált (vagy valaki említette a szerver hibát - akkor ez oldódott meg)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#103500) ollie


ollie
MODERÁTOR

Melyiket ajánljátok előbb, Béla vagy E100? Mindkettő ki van fejlesztve, most gyűjtöm a creditet rájuk.

Mondjuk tier 10-ben nem szoktam nagyon játszani, szóval valszeg a Béla lesz.

[ Szerkesztve ]

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.